Házipatika fórum: Menier szindróma - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 198 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Menier szindróma

#1 andi69 2015. 06. 10. - 19:56:40

Sziasztok!

Nagyon régen, 2013. 08. 18.-án írtam ide utoljára (#13). Szeretném elmondani, mi történt velünk az utóbbi időben, hogy az idetévedők reményt kapjanak.
Aki emlékszik rám, tudja, hogy 70 éves édesanyám milyen beteg volt már, állandóak voltak a rohamai, tulajdonképpen már megfőzni se tudott magának és árultuk a házát.
Nos 2013. szeptemberében hirtelen sikerült eladni és beköltözött egy mellettünk lévő bérházi lakásba.
Magam se hittem volna, hogy ez megtörténhet, de a beköltözés hetén szédült utoljára, azaz több, mint másfél éve. Azóta nyugodt életet él, semmiféle fizikai munkát nem végez (fűnyírás, sövénynyírás, kertészkedés, ami egy családi ház körül szükséges), nem aggódik azzal, mi lesz a tetővel, a kerítéssel, a garázzsal, stb. stb. stb. Ellátja magát, bevásárol, megfőz (néha még nekünk is), minden nap nagyokat sétál. Nincs szédelgés, rohamok, nincs gyógyszer.
Visszakapta az életét!
Szívből kívánom, hogy minden beteg így gyógyuljon meg! Én anno már feladtam a reményt. Most már biztos vagyok abban, hogy a betegség kiváltója nála az örökös aggodalmaskodás a ház miatt, és a fizikai tevékenység volt (hajlongás, konyhakert, kertészkedés, stb). Mondta annak idején az orvos, hogy nem szabad hajolgatni, de nem tudta megállni , míg megvolt a nagy kert.
Persze tisztában vagyok azzal, hogy az élet forgandó és nem tudom mit hoz a holnap, mégis ez az egyik napról a másikra történő gyökeres állapotváltozás pont a költözés után, bizonyossá tett, hogy az idegállapot okozza a betegséget (nála).
Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

#2 zsusa 2015. 02. 15. - 22:08:46

Sia! Örülök, hogy édesanyádnak sikerült a műtét Szegeden. Van közöttünk aki Budapestre jár a SOTE klinikájára, van aki a pécsi egyetem klinikájára, van aki Győrben kezelteti magát. Sajnos ez a betegség jön, és megy. Rossz esetben akár hetente több alkalommal, de van aki évekig tünetmentes, egy kis fülzúgás, járási bizonytalanság emlékezteti a betegségére. A felírt gyógyszereket renszeresen szedni kell. Van, amelyik hatása csak 2-3 hónap alatt alakul ki. Fontos, hogy az előírt kontroll időpontokat tartsa be.
Utoljára problémám a nagy légköri nyomásingadozáskor volt, de az ilyen esetekre előírt gyógyszer mennyiséget szedtem be, fejemet mozdulatlanul tartottam, így a rohamot megúsztam.

Röviden ennyi.

Gyógyulást kívánok!

Zsusa

#3 gretaa 2015. 01. 17. - 08:44:49

Sziasztok! Nálunk sajnos édesapámnál jelentkeztek a betegség tünetei. Persze ilyenkor mit tesz az ember, elkezdi beleásni magát a témába, hogy milyen lehetőségek is vannak. Interneten nagyon sokat böngésztem anno, akkor találtam rá egy szegedi orvosra, Dr. Vass Zoltánra. http://www.fulklinik...e-betegseg.html Hozzá mentünk el kivizsgálásra, majd sajnos műtét következett. Nagyon kétségbeesettek voltunk az elején, de egy nagyon lelkiismeretes orvosról van szó! Nagyon nagyon sokat köszönhetünk Neki! Ahogy más is/mások is írták sokáig lehet tünetmentes az ember, ami igazi ajándék az élettől. Persze aztán vannak megint nehezebb és könnyebb időszakok :( Sajnos ez egy ilyen betegség, de én mindenképpen ajánlanám a sorstársaknak, hogy ha nincs kihez fordulniuk, akkor keressék fel az általam írt szakembert. Remélem tudtam segíteni egy kicsit legalább azoknak, akik most szembesültek ennek a betegségnek a létezéséről. Sok erőt és kitartás kívánok mindenkinek!

#4 zsusa 2014. 12. 30. - 19:46:38

Sziasztok kedves sorstársak!

Az eddigi tagokat megtalálhatjátok az arckönyvben is (Facebook), Meniére-betegség keresőszó mögött. Várunk más sorstársat is, eddigi tapasztalatainkat szívesen megosztjuk mással is. Szívesen fogadjuk a ti tapasztalataitokat is. A különféle csodaketyeréket kínálók kíméljenek.

#5 zsusa 2013. 12. 25. - 22:35:57

Sziasztok!

Kellemes, családi körben eltöltött napokat kívánok minden fórumozónak, fórum olvasónak, és védangyalunknak.

#6 zsusa 2013. 10. 29. - 19:20:23

Sziasztok!

Szolnok!
Az infúziós kezelés alatt gondolom a professzor úr értágító infúziós kezelésre gondolt. Szerintem ez az erek jobb vérellátását szolgálja. Az egyes infúziós kezelések között ezért kapok értágítót. Nálam fülzúgással kezdődött az egész, majd időnkénti forgó, imbolygó szédülésem van. Ha a fülemben valami megreped, az egész dolog megszűnik, a zúgást hallom csak. Mindkét fülemen halláscsökkenés van. Ismerősökkel beszélve kb. 1,5 m-es távolságból már nem értem mit mond. A hátam mögött nyugodtan beszélhetnek rólam. Ezért is kellett a hallókészülék.

Ne gondolj mindig a betegségedre, annál többször előjön. Hordjál a papírjaid között, vagy a mobilodra ragasztva egy cetlit: nem vagyok részeg, csak beteg. Közeli hozzátartozót kit hívjanak, röviden mi a teendő: írd rá a papírra. A Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál számíttasd ki a nyugdíjra jogosító napok számát. Ha eléri a 40 évet, menj el nyugdíjba. Nyugdíjasként meg fogod találni az élet jobbik oldalát :)
Szia

#7 szolnok 2013. 09. 29. - 16:14:04

Sziasztok!

Zsuzsa, én három éve szenvedek a meniertől. Egyszer műtöttek, nagyon nehéz elviselnem
ezt a szörnyű betegséget.Dolgozom napi nyolc órát, egyedűl élek és gondolnom sem lehet
a rokkant nyugdíjra. A rosszullétek alatt szabin vagyok. Folyamatosan rettegek, ha elindulok
itthonról. Lehet úgy fogalmazni, elveszítettem az életem. Soha semmi nem biztos,
mert jön a roham. Kint az utcán elfog a pánik, ha érzem jön a rosszúlét. Alig van időm rá,
hogy hívjak segítséget. Te mióta vagy beteg ? Mitől lettél jobban ? Nem tudom ez a betegség
mikor fog elmúlni, vagy így kell leélni az életem. Még 54 éves vagyok és olyan kilátástalan minden.
Hallókészüléket nekem a prof. nem javasolt. Az egyik fülemre jól hallok és ki kell egészítse
a másikat. Neked esetleg javasoltak -e kiegészítő terápiát. Nekem nem ajánlanak fel, csak inf. kezelést,
de javulás már nem lehetséges. Az értágítókat miért szeded ? Nekem a prof azt mondta nem kell szedni.
A szeles idő, és az eső engem is megvisel. Napokig csak kóvályog a fejem. Nem tudom a torna amit írtál,
milyen. Nem hallottam róla semmit. Ha az időd engedi, légyszives írjál.
Szédülés mentes napokat mindenkinek.

#8 zsusa 2013. 09. 25. - 21:12:03

Sziasztok!

Ki8ssé nehézkesebb lett a fórum használata, főleg az idősebb korosztály számára.
Személyesen:
"Kissé" megvisel a szeles idő: szédelgés, kis balról-jobbra forgás kb.fél percig,enyhe hányinger.

szolnok: először nekem is a Frontin, és a Cerukál + fejet nem mozdítani hatott, de csak a kezdeti stádiumban. A fülzúgás kb. 10 évig elkísért. Most is előfordul, de már van szünetmentes periódus is. Nagyon sok értágítót szedek folyamatosan, mellette a betahisztint szintén nagy dózisban. A betegség kihatott az életem egyéb területeire is: kemény bipoláris depressziót kaptam, (ez újabb gyógyszerek beállításával, folyamatos szedésével jár.) Közben még frontális epileptikus tünetek is jelentkeztek (grand mal roham is előfordult). Az újabb gyógyszerek beállítása után az állapotom stabilizálódni kezdett. Az állandó fülzúgás miatt jelenleg hallókészüléket is kell használnom. E nélkül csak a gyakran látott ismerősök felém forduló, emelt hangú beszédét értem meg. Még így is szájról kell olvasnom.
A gyakori fejmozgással járó cselekvéseket nem bírom, kb. fél óra múlva szédülök, hiába csinálom az Epley-tornát.(Az még rosszabb.)
A beteg fülemből időnként ragacsos váladék ürül. Ha nem reped meg időben a dobhártyám, rögtön elkap a forgó jellegű szédülés hányingerrel kísérve.
Röviden ennyi egyenlőre.
Zsuzsa

#9 szolnok 2013. 09. 24. - 11:51:40

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólást.
Sajnos anibusz nem ír a fórumba. Visszanéztem igen régen jelentkezett.
Esetleg, ha valaki mégis tud segíteni a műtét utánni kezelésekről az
egy pár sort írjon nekem.
Előre is köszönöm !

#10 bolevg 2013. 09. 06. - 10:27:03

Sziasztok!

Idetévedtem. Én szerencsére megvagyok még mindig, engem 6 éve műtött a prof, azóta csak egy 5 hónapos szédelgős időszakom volt kb. félidőben. Nem tökéletes persze a dolog, érzem a bizonytalanságot, de rohamom nincs, nem is félek tőle.
Nálam az lehetett a szerencse a prof szerint, hogy elég hamar megműtött, már a komoly rohamok kezdete után két hónappal, így nem alakult ki teljesen a betegség.

Üdv

Gábor

#11 zsusa 2013. 09. 05. - 19:31:01

Sziasztok!

szolnok: Dolgaidban a fórumon legjobban anubisz64 tud segíteni. Ő is Pécsre jár, nála is végeztek fülműtétet. A műtét sikeréről, további kezelések történetében a legilletékesebb személy.

Többiek: Mi van veletek?

Zsuzsa

#12 szolnok 2013. 09. 01. - 18:49:26

Szia zsusa !

Nagyon sajnállak benneteket, mert én is 3 éve szenvedek a menier betegségben.
Az első három hónap kibírhatatlan volt, nem is tudomm, hogy éltem túl.
Nem akartam elhinni, hogy az életem így kell leélnem. Végig jártam az ország összes
nagy klinikáját. Pécsen találtam meg a megoldást.Keressétek meg a Pécsi Tudományegyetem
Fül-, orr-, Gégészeti Klinikát (7621 Pécs, Munkácsy M. u. 2. Az orvos neve: Prof. Pytel József)
Műtétet javasolt, amit el is fogadtam, műtét még akkor is, ha csak egy évet jósolt tünetmentes
időnek. Újabb műtéttel megint megszünik a forgó szédülés és vele járó hányás is. Aki segíteni
tud az ő ! A legjobb ember, orvos ! Műtét után hét hónapig teljesen tünetmentes voltam. Majd utánna
négy hónapig nem
voltam rosszul. Eltelt most már másfél év, ugyan vannak panaszaim hányok is néha, de a forgó
szédülés nem jött vissza. Visszamentem dolgozni, sajnos nyílván a szorongás nem múlik el, de
az élet minősége jobb. A hallás is idővel egyre rosszabb lesz, de nem lehet vele mit kezdeni.
Sajnos most már majnem süket vagyok az beteg fülemre. A fülzúgás is megmarad,a fejemben nem lesz
csend sohasem. Szedem a betahistint nagy adagban és a Nootropilt is. Fél évente inf.kurára
kórházba megyek. Nem szabad idegeskedni, cipekedni, hírtelen fejmozdulatokat tenni. Mikor
érzem, hogy kezdek rosszul lenni, beveszek egy cerukált ez hányiger csillapító és egy xanaxot.
Sokszor megmentett már a hányástól , segít aludni a rosszulét alatt. Az idő múlásával csökkenni
fog a rosszullét. Remélem tudtam nektek segíteni a saját tapasztalotommal. Szédülésmentes életet kívánok !

#13 zsusa 2013. 08. 26. - 17:54:25

Szia!

Sajnálom, hogy anyud állapota ennyit rosszabbodott. Az Arlevert tablettát naponta 3x kell szedni.
A gyógyszer használati útmutatójából:

"3. Hogyan kell szedni az Arlevert TABLETTÁt?
Az Arlevert tablettát mindig pontosan az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
A készítmény szokásos adagja naponta 3 x 1 tabletta, étkezés után kevés folyadékkal bevéve. A tablettát szétrágás nélkül, egészben nyelje le.
Az Arlevert tablettával való kezelés hossza a tüneteitől függ. A kezelés időtartamát az orvos határozza meg."

Tehát, ha csak roham esetén veszi be, nem sokat ér. Az első tünetmentes percek (állandó fülzúgás szédelgés) a gyógyszer 2 éves folyamatos szedése után jelentkezett. Én Betaserc nevű gyógyszer 8 mg-s adagjával kezdtem, mellette szedem a Nootropil 1200-ast, és a Cavigtont is. A folyamatos szedésnek napokban van évfordulója. A szédelgéseim csökkentek a kezdetek óta.

Beszéld rá anyudat a folyamatos gyógyszerszedésre, mert nem fog javulni az állapota, végén csak guruló járókerettel (rollátor) tud közlekedni egyedül.
Lakást felénk sem lehet eladni. Minden utcában van legalább 1 eladó ház.

Anyudnak jobbulást.

Zsuzsa

#14 andi69 2013. 08. 18. - 09:24:27

Sziasztok, szia Zsuzsa! Tényleg nagy itt a kihaltság. Engem a reménytelenség vezetett el ebből a topikból is, mint ahogy már felhagytam a menierből való kiút-kereséssel is. Ebből a betegségből tényleg nincs kiút, ezzel csak együtt lehet élni, ahogy meg is mondták az orvosok az elején, de milyen élet az ilyen? Anyu pl. az utóbbi két hétben szinte minden nap rohamozik, de előtte is folyamatosan szédelgett. Az ide betévedőknek csak az Arlevert gyógyszert tudom javasolni, de azt se rendszeres szedésre, legalábbis neki az se vált be, csak akkor vesz be egy szemet, ha érzi: jön a roham. Ez az egy ami segít neki, és meggátolja a nagy forgó szédülés kiteljesedését. Ő már sehová nem mer elindulni egyedül. Hordatja az ebédet, mert nem tud megfőzni. Áruljuk a házát, hogy vegyünk neki mellettünk egy kis lakást, de a kutyának se kell. Novemberben tölti a hetvenet. Egy hónapja elkezdte szedni a Varga-féle gyógygombát, egyszerre 2 félét, mert állítólag kombináltan hat. (Vargastem és Neonax, korábbi nevén Neuranax). Ma ezzel is le kell állnia, mert nem tudjuk, nem ettől lett-e betegebb.
Mindenkinek jó egészséget kívánok, Zsuzsa neked is jobbulást!

#15 zsusa 2013. 04. 10. - 18:43:11

Sziasztok!

Nagyon kihalt a fórum, vagy senki nem tudja elmenteni a kommentjét :$.

Zsuzsa

#16 zsusa 2013. 03. 13. - 19:57:17

Sziasztok!

Ma voltam Szirmai docensnőnél. Hallásom nem ok, hallókészülék kellene mindkét fülemre. A hallásromlás megállítására jó lenne egy infúziós kúra. A szakboltot megtaláltam, addigra bezárt. Mire hazaérkeztem, az állomás elől ellopták a biciklimet. Hogyan pótolom, nem tudom :(. A számítógép is rendetlenkedik :(

Zsuzsa

#17 zsusa 2013. 03. 06. - 18:22:25

Nagy a csend, nagy a csend..... Nálam is nagy volt, amíg gyógytornára nem kezdtem el járni. Azóta ugyanúgy zúg a fülem, mint eddig. Szédülés? Áraktól főleg :(. Melyik betegség, ami a fül egyensúly rendszerére hat, nem tudom eldönteni. Újra itt a tavasz, a hóvirág lassan elvirágzik.

Azért pár szót írjatok ki hogy van :)

Zsuzsa

#18 zsusa 2013. 01. 30. - 18:40:43

Sziasztok!

Lassan 1 hónap elmúlt. Mindeni rendben van, sehol semmi nem történt. Sem itt, sem az arckönyvön.

Zsuzsa

#19 zsusa 2013. 01. 09. - 20:31:41

Sziasztok!

A karácsonyi, szilveszteri nagy hajtás eltelt, remélem mindenkinél komolyabb bajok nélkül. Itt az új év, új lehetőségekkel, új fogadalmakkal, új ígérettel. Talán sikerül betartani őket.

Zsuzsa

#20 bolevg 2012. 12. 23. - 18:13:52

Sziasztok!

Zsuzsa: Péntek óta nem dolgozom, idén már csak 27-én nézek be, így lesz pihenés, rám is fér.
Ildi: kitartás, most már mindjárt letudod a nehezét!

Kívánok mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Gábor

• 198 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: