Házipatika fórum: PCO - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

PCO

#21 2004. 01. 03. - 17:05:57

Tisztelt Doktor Úr! éve tudom, hogy PCO-m van, a súlyommal, menstruációmmal nem volt probléma.Szőrösödni kezdtem, de miután fogytam ez is elmaradt.Most azonban 9 hónaoja szültem (segítség nélkül lettem terhes).szoptatás alatt 15kg súlyfeleslegem lett, és nem tudom leadni.A házi orvosom szerint endokrinológushoz és dietetikushoz kéne mennem.Önnek mi a véleménye? kérem segítsen. Köszönöm.

#22 2003. 12. 19. - 21:03:59

Kedves Doktor Ur! Lehet-e, hogy az ultrahangon nem latja a kezeloorvosom a PCO-ot, de a hormoneredmenyeim alatamasztjak azt. Tovabba lehet-e, folyamatos, tobb honapos uktrahangos vizsgalat soran PCO mellett peteerest, es ovulaciot latni? Ha van ovulacio, a PCO hogyan gatolhatja meg a teherbeesest? Valaszat elore is koszonom.

#23 2003. 11. 11. - 00:25:11

Szia Agnyeta! Nem nyugtat meg és nem is vigasztal, hogy ennyi nőnek/lánynak van hasonló baja. Nálam 14 évesen kezdődtek és sajnos idén kellett megint mindent újra kezdenem, mert nem tudtak eddig mit kezdeni velem. Körbe-körbe szaladgáltam és szó mi szó nagyon el vagyok keseredve, hogy sosem fogok kigyógyulni ebből, főleg hogy a családomban jelen van édesapám mindhárom lánytestvérénél ez a baj. Egyikőjüknek már eltávolitották a méhét, a másiknak gyerekszülés előtt volt laparja... nem csoda hogy félek. Én "csak" 8 évet dobtam ki, és mérges vagyok, hogy annyi szaktekintélynél jártam és egy sem vett észre semmit... na mindegy ezen már nem szabad rágódom. Próbálok a mára figyelni és próbálok teherbe esni mert félő hogy ha tovább húzom, kevesebb esélyem lesz. Annyit mondott egy orvos, hogy örüljek ha egy baba is lesz. Ha a nagynénémnek 28 éve volt laparja, akkor nem egy új keletű betegség. Ami miatt a központba kerülhetett, hogy egyre többen szenvednek tőle, bár remélem, hogy az van amit a doktor úr mond és "csak" peteérési rendellenesség. Minden esetre kitartást Neked is: ) Veronix

#24 2003. 10. 31. - 15:59:44

Kedves Veronix! Ez bizonyára nem nyugtat meg, de az én problémáim 15 évvel ezelőtt kezdődtek (akkor voltam 13 éves), és mind a mai napig nem értek véget. 2003. augusztusáig kellett várnom arra, hogy anyukám orvosa a cukorgondozóban felfigyeljen rám, amikor elkísértem őt egy vizsgálatra. Ő irányított egy másik belgyógyászhoz, aki kis vizsgálódás után megállapította: hyperinsulinaemia, és azonnal Metformint rendelt nekem, beígérve, hogy mérlegeljük a további Diane 35 kezelést is. Ugyanis én az elmúlt 15 évben is jártam orvoshoz (nőgyógyászhoz, hiszen hova fordul egy 13 éves lány, ha megszűnik a menstruációja és hirtelen egy majomhoz kezd hasonlítani, már ami a szőrnövekedést illeti), aki rendelt nekem Dianét. Hiába reklamáltam évek óta, hogy ez már a tüneteken sem segít, sőt emellett is rosszabbodik minden, ő mindig megnyugtatott, hogy én makkegészséges vagyok. Tudom, örülnöm kellene, hogy az orvostudomány már legalább ezt elérte, hogy megvan az üdvözítő gyógymód, de sajnos a külső (az egész világ által látható) tüneteimet (ami a 15 év alatt az iszonyatos tesztoszteron szint miatt kialakult) ez már nem fogja eltüntetni. Szóval 15 év kidobva az ablakon, és kezdjünk elölről mindent! (A PCO szindrómáról egyébként kb. 1 évvel ezelőtt(!!!) olvastam először a Patika magazinban, a saját orvosom soha nem is említette, pedig szerintem kutatják már néhány éve.)

#25 Törölt felhasználó 2003. 10. 31. - 09:25:51

Tisztelt Asszonyom! Mint mondottam, a diane 35 elsődlegesen nem fogamzásgátló, így túlságosan jó vérzésszabályozó hatást sem várhatunk tőle. Helyette olyan fogamzásgátló tablettát kell szednie, mely megakadályozza a férifihormon-túlműködést és egyben a rendes havi ciklusairól gondoskodik, miközben védi a fogamzóképességét. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#26 2003. 10. 29. - 13:44:42

Tisztelt Doktor ér ! Nagyon sz‚pen k”sz”n”m a v lasz t. Ahogy alkalmam lesz szem‚lyesen is felkeresni ™nt, telefonon keresni fogom. El‹tte viszont lenne m‚gegy k‚rd‚sem. M‚gpedig eddig , mi˘ta a Diane35 tablett t szedem, rendszeres lett a havi v‚rz‚sem, de most m r egy ideje, ”ssze-vissza j”n meg. Megj”tt, majd egy h‚tre r  megint volt egy kis v‚rz‚s ( nem v‚szes ) majd a rendes id‹pont el‹tt, Łjra jelentkezett egy kis v‚rz‚s. S a norm lis id‹pont is csŁszott, s nagyon gyenge is lett. Ez az  llapot n‚h ny hete tart. Lehet, hogy most m r a Diane35 tnetileg sem hat ? szrevettem, hogy a sz‹r‹s”d‚s is kezd Łjra er‹s”dni, a fogy s is ny ron beindult, hirtelen 7 kg lement, s most megint meg sem moccan. V rom v lasz t, s k”sz”n”m a lehet‹s‚get, hogy szem‚lyesen is a segĄts‚gemre lesz. Jelentkezni fogok, ahogy tudok. Tisztelettel : Szilvia

#27 Törölt felhasználó 2003. 10. 17. - 15:52:23

Tisztelt Asszonyom! a policisztás ovárium szindróma tüneteit közvetlenül a férfihormon-túltermelődés okozza. Erre tünetileg jó a Diane 35, de gyógyításra nem. A betegség okozója ugyanis az inzulint érzékelő fehérjék (receptorok) domináns módon öröklődő elégtelensége. Emiatt csökken a cukortolerenacia, nő az inzulintermelés és másodlagosan a férfihormon-termélés. Szerencsére van olyan gyógyszer, mellyel helyre lehet állítani az inzulin-receptorok érzékenységét (metformin). Ezt eredetileg az időskori cukorbaj gondozására találták fel, de a PCO ma már szuverénnek tekintendő gyógyszere. a szedésének természetesen vannak feltételei. a metformin alkalmazás felelősségteljes szakorvosi feladat. Amennyiben személyesen is lehetek segítségére, kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13 Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetkus UI: Jelen praxisomban 4 hasonló eset volt, kettő már terhes, egy tünetmentes és egynél még nem teljes az eredmény

#28 2003. 10. 14. - 13:08:27

Tisztelt DoktorŁr ! N lam is fenn llnak a tűnetek, elhĄz s, sz‹r‹s”d‚s, a v‚rz‚s rendszertelens‚ge is megvolt. Egy ‚ve szedem a Diane35 tablett t, a sz‹r‹s”d‚s kb. 40 %-ban javult, a v‚rz‚s is rendszeresebb lett, n‚h ny nap elt‚r‚sek az‚rt vannak. Viszont a fogy s nem akar beindulni. Azt szeretn‚m megk‚rdezni, hogy a Diane35 tabletta hat sos-e a PCO kezel‚s‚ben, vagy pedig m sik gy˘gyszert k‚ne szednem ? Nagyon v rom v lasz t. šdv”zlettel: Szilvia

#29 manyoka 2003. 08. 29. - 10:15:36

Kedves Doktor Úr/ak! Olvasva a válaszaikat szeretném segítségüket kérni. Nálam PCO-t hormonvizsgálatok alapján állapították meg. A progeszteron szint nagyon alacsony a tesztoszteron pedig igen magas gyógyszeres kezelés mellett is a többi érték rendeben van. Az inzulin rezistencia nem volt vizsgálva. A leírt tünetek megvannak, ami nálam nem látszik az az elhízás. Amikor elkezdtem a gyógyszeres kezelést (norculot, clostilbegyt, medrol) 57 kiló voltam a 176 cm magasság mellett. Most 67 kiló vagyok a medrol és clostilbegyt után ami mellett még mindig nem látszom kövérnek. Amit nem sikerült eddig kiderítenem, hogy az inzulin rezistenciát hol és hogyan lehet megállapítani és milyen kezelési módjai vannak. Sajnos nálam is fellépet a túlstimulálás, ami már 4. hónapja nem akkar visszahúzódni. A kezelő orvossommal abban állapodtunk meg, hogy laparoscopos műtét akkor fog jönni, ha az e havi ultrahang is rossz eredményt mutat. Engem leginkább az anyagcsere zavar kezelése érdekelne. Az orvos a merckformin kezelést most nem ajánlotta mivel gyermeket szeretnék. Ha az anyagcsere zavarral kapcsolatban tudnak esetleg tanácsot adni, azt nagyon megköszönném. Köszönettel: Szőke Judit

#30 2003. 08. 24. - 18:59:46

Tisztelt Doktor Úr! Köszönöm válaszát, a héten egyeztettem egy homeopata nőgyógyásszal időpontot és Hozzá mindenképp elmegyek. A "tüszőrepedés elégtelenség" miben különbözik a PCO-tól? Meg kell emlitsem, hogy a PCO tünetei, amiket felsorolt, nálam adottak. Köszönettel: Vera

#31 Törölt felhasználó 2003. 08. 21. - 11:10:26

Tisztelt Asszonyom! A policisztás ovárium szindrómát az orvosok rendszeresen összekeverik egyfajta peteérési rendellenességgel, melynek lényege a tüszőrepedés elmaradása és annak ciszta formájában történő túlélése. Mivel Norcolutra jól reagál,Önnélis biztosan ez áll fenn. A PCO tünetei egyébként: elhízás, férfias szőrnövekedés, ritka és gyér vérzések. A PCO génhibára vezethető vissza, így már pubertáskor jelentkezik. A kollégák diagnózisát tehát alaposan revideálnunk kell, mielőtt bármilyen kíméletlen címkét a homlokára ragasztanánk. A PCO esetében valóban nem alkalmasak a természetgyógyászati módszerek, tüszőrepedés elégtelenség esetén viszont ezek igenis hatékonyak. Kérem, hívjon fel: 06 209 56 25 13. Ha érdemesnek látszik dr. Eőry Ajándokhoz (a magyar természetgyógyászat első számú tudósa) fogom irányítani. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#32 Törölt felhasználó 2003. 08. 21. - 11:04:06

Tisztelt Asszonyom! A PCO az inzulint érzékelő fehérjék betegsége. A petefészkek megnövekedése másodlagos. Ma már az elsődleges anyagcsere-betegséget gyógyítjuk és a petefészek csonkolását már csak kivételes esetben. Mindebből következik, hogy Önnél a petefészkek ék alakú kimetszését nem javasolhatjuk. Tisztelettel: dr. Elek Csaba szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus

#33 2003. 08. 18. - 10:04:52

Tisztelt Doktor Úr! Az előzményekben olvastam a PCO nál.A petefészek "golf labda" szerü bemetszését,laporoscopiaval.Mily en esetekben használéható még?Nekem endrometriosisom van.Az egyik pete fészkemet kivették a másik meg csonkitva van.Lombik programra járok.A legutobbi kezelésnél csak egy petesejtet tudtak nyerni ,a gyenge petefészek vér ellátása miatt.Az én esetemben is alkalmazható lenne e ez az eljárás?Vagy csak a PCO nál? Várom válaszát! Köszönettel:Tünde

#34 2003. 08. 11. - 23:59:44

A legnagyobb bajom az, hogy szó sem esik pl a természetgyógyászati kezelésekről. Minden orvos a plafonon van ha kiejtem a homeopátia szót a számon. Állandóan csak gyógyszerek, szikék, injekciók, kivágás, leszivás... Nem mondom, hogy nem megoldás, de egy olyan nőnek mint én, már nem adnak reményt ezek. 14 éves korom óta (8 éve) kezelnek mindenféle hormonproblémákkal, és most pco-val, de már nem hiszek. Megpróbálom a kiméletesebb módszert, hátha sikerül. Ha meg nem, nem fogok sirni, hogy miért nem mentem kés alá. Besokalltam hogy innen, a netről kell megtudnom, mi is a pco, mert a doki összefoglalta 1 mondatban és megnyugtatott hogy nem vészes. Nem. Csak mivel 1,5 éve nem menstruálok, ki tudja milyen állapotban van a méhem. Norcolutot meg nem szedhetek az év 12 hónapjában. :(

#35 barnabas.bata 2003. 08. 08. - 18:54:19

Szia ! Röviden válaszolok az orvosi lehetőségekről. PCO syndroma esetén élethelyzettől függően lehet dönteni a kezelésről. Amennyiben nem szeretnél gyermeket, csak a vérzés kimaradások és pattanásos bőr, fokozott szőrnövekedés zavar, úgy gyógyszeres, fogamzásgátló kezeléssel lehet csökkenteni a tüneteket. A tesztoszteron szintet csökkentjük. Amennyiben gyermeket szeretnétek, úgy először gyógyszerrel próbáljuk áttörni a petekilökődés nélküli (anovulatios)ciklusokat, kb. 3 hónap, amennyiben sikertelen úgy egy 1 napos laparoscopos műtétet javaslunk, melynél mindkétoldali petefészket megégetjük (lézer, electromos kés, stb.), "golf labda" szerűen és ez után stimullálunk ismét. Insulin reziztenia csökkentő gyógyszerek alkalmazhatóak a kezelésben, de szerintem, a legfontosabb, hogy fogyjon a páciens. PCO sy. esetén a többes terhesség előfordulása és hyperstimuláció valószínűsége növekszik. Remélem segítettem egy picit . :d Üdv.:

#36 manyoka 2003. 08. 06. - 13:29:14

Hello! En szinten ebbe a betegsegben "szenvedek". Mar 1 eve probalkozunk a gyerekkel, eddig eredmenytelenul. Norculot, Clostilbegyt, Medrol. Ezek amiket eddig szedtem. Nalam nem volt sok sikeruk, bar az orvos meg biztat. Olvastam, hogy ennek a betegsegnek megtalaltak a genetikai okat es az osszefuggest a inzulin rezisztencia es PCO kozott. Ide most beteszek egy hosszabb tanulmany idezetet, mert szerintem ez nem olyan kozismert informacio, amit altalaban az orvosok megosztanak velunk: "A polycystás ovarium syndroma (PCOS) késői szövődményei között régóta ismert volt a 2. típusú diabetes mellitus(cukorbetegseg egy formája), de csak kb. 10 éve derült ki, hogy inzulin rezisztencia már fiatalabb korban is jelen van, és hogy ennek kóroki szerepe lehet. Ma már azt is sikerült meghatározni, hogy PCOS-ban a 19-es kromoszómán, az inzulin receptor gén közelében található a hibás gén. Ezek a megfigyelések indokolják a PCOS inzulin receptor szenzitizáló kezelés létjogosultságát. Hazánkban 1999. óta kapható az inzulin receptor érzékenységét fokozó készitmény a Merckformin, mellyel elkezdtük PCOS betegeink kezelését." Kerdeztem az orvosom errol a merckforminrol, de igazan sokat nem tudott mondani rola, bar a tanulmany sikeres terhessegrol is beszamol. Remelem sikerult ezzel valakinek segitenem vagy infot adnom. Ami fontos, hogy akkor van nagy szerencseje valakinek ezzel, ha fiatal korban megallapitjak a PCO es ennek tudataban kezelik.

#37 2003. 06. 11. - 21:39:29

Sziasztok! Tudom, hogy a témák között már lett érintve a polycisztás ovárium syndróma, de ebben a topicban csak erről szeretnék beszélgetni. Kinek milyen tünetek voltak, mivel kezelik/kezelték, és milyen tapasztalatai vannak az orvosokkal és a természetgyógyászokkal kapcsolatban.

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: