Házipatika fórum: Hol vagytok myastheniások? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 72 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Hol vagytok myastheniások?

#41 karlon 2013. 01. 13. - 07:54:11

Marianna is megtalált bennünket (és ezzel választ a kérdéseire) a facebook-on.

#42 mazsola29 2013. 01. 12. - 12:04:16

Sziasztok, Marianna vagyok29 éves és 7 éve (2006) diagnosztizálták nálam a myastheniát.eleinte nagyon gyenge voltam,alig tudtam felálni,minden egyes lépésemnél féltem hogy orra esem,még egy ures pohár felemelése is nehézkes volt. 2006 júliusában megmutottek csecsemomirigyre ( tymektomia), a doki napi 4x1 adag mestinont ír nekem elo,de van hogy ez kevés nekem.Foleg mikor jon az idováltozás,akkor eléggé legyengulok.Párommmal 2 éve vagyunk egyutt,mindenben mellettem ál.Szeretnénk már babát,tobb mint fél éve probálkozunk de még sikertelenul.remélem akad itt a fórumon myastheniás anyuka aki tudna nekem segíteni válaszolni 1-2 kérdésre hogy hogy is van nálunk a terhesség.Nincs e veszélyeztetett terhesség,szoptatás lehetséges e lehet majd meg ugye bár hogy a baba nem e orokolheti.Nagyon megorulnék ha valaki válaszolna nekem erre.Ha kérhetem akkor erre az e-mail címre mariannavargova83@gmail.com
sing

#43 karlon 2013. 01. 11. - 21:32:38

Örömmel közlöm, hogy mától Lelkes Zoli is tagja a facebookos új csoportunknak és reméljük ott is ugyanolyan álhatatossággal és optimizmussal folytatja felvilágosító és segítőkész tevékenységét mint azt itt is tette.
Kíváncsi érdeklődőket továbbra is szeretettel várunk :

https://www.facebook...20101688094173/

Karcsi

#44 karlon 2013. 01. 11. - 15:26:27

Üzenet megtekintéseIdézve: LZOLI - Dátum: 2013. január 11. - 14:14:06

Szia Karcsi!

Citromailomra sem jött át a leveled!

Üdv Zoli

És mi lenne, ha a facebookon egyszerűen benéznél hozzánk? ;)

#45 LZOLI 2013. 01. 11. - 14:17:39

Üzenet megtekintéseIdézve: karlon - Dátum: 2013. január 11. - 10:57:54

Facebook-os csoportunkban:
többen vannak Pécs környékiek.

Üdv.:
Karcsi

Szia!

Én vác környéki vagyok. A myastheniás életutam e cikkben is belefoglalva:
http://www.hazipatik.../20121001115515

Szívesen beszélek ezekről.

Üdvözlettel:

Zoli
30-652-69-61

#46 LZOLI 2013. 01. 11. - 14:14:06

Üzenet megtekintéseIdézve: karlon - Dátum: 2013. január 10. - 18:50:08

A citromailnek úgy tűnik jobban tetszik, idáig még nem jött vissza. :rolleyes:
Mi a véleményed a dologról?

Karcsi

Szia Karcsi!

Citromailomra sem jött át a leveled!

Üdv Zoli

#47 karlon 2013. 01. 11. - 10:57:54

Üzenet megtekintéseIdézve: nebulo - Dátum: 2013. január 11. - 09:45:47

sziasztok!

Én új vagyok még itt a fórumon, most írok elöszőr. 2011.04-töl lettem én is myasthéniás (45 éves férfiként)
Érdeklödnék van e közületek valaki, aki pécsi vagy pécs környéki
Szívesen beszélgetnék bárkivel a betegségünkkel kapcsolatban

Facebook-os csoportunkban:
többen vannak Pécs környékiek.

Üdv.:
Karcsi

#48 nebulo 2013. 01. 11. - 09:45:47

sziasztok!

Én új vagyok még itt a fórumon, most írok elöszőr. 2011.04-töl lettem én is myasthéniás (45 éves férfiként)
Érdeklödnék van e közületek valaki, aki pécsi vagy pécs környéki
Szívesen beszélgetnék bárkivel a betegségünkkel kapcsolatban
sing

#49 nebulo 2013. 01. 11. - 09:34:56

Üzenet megtekintéseIdézve: luisfigo - Dátum: 2013. január 03. - 22:38:55

Üdvözlök mindenkit. Ismét egy kérdésem lenne.

A nyáron vették ki a csecsemőmirigyemet, jelenleg jól vagyok. -Gyorsan le is kopogom ( kopp, kopp, kopp ) :)
Napi 7 szem imuránt, és napi 2 szem mestinont eszek. Fizikai állapotom átlagos.
Szeretnék már elkezdeni kicsit lemenni a konditerembe edzegetni, mert nagyon lekvár lettem ezalatt az egy év alatt
amióta ez a betegségem van.
Bármit megtudok enni, sajtot, cukrot... szóval mindent, max kicsit megy a hasam tőlük ,de semmi komoly.
Az orvosom azt mondja ,még ne tegyem ,mert a csontvelő fogja átvenni azoknak az anyagoknak a termelését
amiket eddig a csecsemő mirigy termelt, és a myastheniám sokkal súlyosabb lesz sport hatására mint most van.

Szeretném a véleményeteket kikérni, milyen tapasztalataitok vannak myastheniásan a sportolással kapcsolatban.
( Csak zárójelben jegyzem meg, 25 évig sportoltam erőemelést, és több Magyarbajnoki címet is nyertem a betegségemig, és nagyon hiányzik az aktivítás.)

Válaszaitokat köszönöm.
Jobbulást mindenkinek.

sing

#50 nebulo 2013. 01. 11. - 09:33:53

Üzenet megtekintéseIdézve: luisfigo - Dátum: 2013. január 03. - 22:38:55

A nyáron vették ki a csecsemőmirigyemet, jelenleg jól vagyok. -Gyorsan le is kopogom ( kopp, kopp, kopp ) :)
Szeretnék már elkezdeni kicsit lemenni a konditerembe edzegetni, mert nagyon lekvár lettem ezalatt az egy év alatt
Bármit megtudok enni, sajtot, cukrot... szóval mindent, max kicsit megy a hasam tőlük ,de semmi komoly.
Az orvosom azt mondja ,még ne tegyem ,mert a csontvelő fogja átvenni azoknak az anyagoknak a termelését
amiket eddig a csecsemő mirigy termelt, és a myastheniám sokkal súlyosabb lesz sport hatására mint most van.

Szeretném a véleményeteket kikérni, milyen tapasztalataitok vannak myastheniásan a sportolással kapcsolatban.
( Csak zárójelben jegyzem meg, 25 évig sportoltam erőemelést, és több Magyarbajnoki címet is nyertem a betegségemig, és nagyon hiányzik az aktivítás.)

Válaszaitokat köszönöm.
Jobbulást mindenkinek.

sing

#51 karlon 2013. 01. 10. - 18:50:08

A citromailnek úgy tűnik jobban tetszik, idáig még nem jött vissza. :rolleyes:
Mi a véleményed a dologról?

Karcsi

#52 LZOLI 2013. 01. 10. - 17:48:24

Kedves Karcsi!

Nem tudom miért dobja vissza a leveleidet.

E-mail címeim: lelkes.zoltan@gmail.com, vagy lelkes_zoltan@citromail.hu.

Nóri, én magam rendelem a családnak, barátoknak a cikkeket. Esetleg beszélhetünk telefonon.

Állapotom elég jó, a gélre abbahagyást követően 2-3 után igen jól reagálok, továbbiakban is jó segítség ez.

Üdvözlettel:

Zoli
30/652-69-91

#53 karlon 2013. 01. 10. - 16:14:52

Lelkes Zoli,

lehet, hogy nem elérhető a gmail-es email címed? Már többször próbálkoztam Neked egy mailt küldeni de mindig visszadobja mondván:
"A cimzett ismeretlen, a level nem tovabbithato!"
Lennél szíves egy másikat feltenni ami működik?

Kösz:
Karcsi

#54 norcibaba75 2013. 01. 10. - 10:04:50

Kedves Zoli!
Írd már meg nekem légyszi, hogy a Nikken termékeket hol szoktad vásárolni! Az Interneten többféle árakat látok, Kecskeméten egyetlenegy hölgy forgalmazza, de az összes árnál magasabbat mondott nekem, úgyhogy nem rendeltem nála semmit.
Köszi!
Nóra

#55 luisfigo 2013. 01. 08. - 12:02:26

Köszönöm a választ, igazán hasznos volt.
Jobbulást kívánok minden kedves betegtátsamnak :)

#56 LZOLI 2013. 01. 07. - 17:47:25

Szervusz "Luis"!

Gratulálok a sport teljesítményedhez! Valaha én is magyar egyetemi bajnoki 2. helyezett voltam atlétikában. Szervezetem nem bírta a terhelést részben emitt is myasthenia lett a vége 22 évesen.

Azóta eléggé kézbe vettem egészségemet. Étrend és egyes egészségmegőrző termékek... Hosszútávfutásra specializáltam magam, de csak hobbiból, semmi ész nélküli hajtással.

A sportolásban az egyéni teherbíróképesség szintjén lehet csak kísérletezni, de csak akkor, ha a myasthenia nem a légzésre és a nyelésre ment rá. A mozgás alapvető fontosságú (nyirokkeringés fenntartása az izompumpával), de az egészséges mértéket meg kell találni.

Nekem egy kis visszaesés az állapotban kevesebbet jelent, mint egy jó lelkiállapotban teljesített sportteljesítmény. A regenerációnak viszont kell pár nap időt hagyni. Ez időszakban kizárólag vegetáriánus életmód szükségeltetik. Erősebb sportteljesítmény előtt 2 és utána 2 nap minimum. Lúgos kémhatású fürdő legalább 1 órán keresztül.

Amennyiben a imuran miatt a laborértékek nem lennének majd jók, akkor az étrenden el kell gondolkodni, hogy a gyulladáscsökkentést (ami a bélből is kiindulhat) csökkenteni lehessen.

A betegállapot hossza mértéke a javulás egyénfüggű, egyedül üdvözítő út nincs, de vannak sikeres kivezető utak.

Ha a tapasztalatokra kíváncsi vagy lehet privátban is
lelkes.zoltan@gmail.hu

Üdvözlettel:

Zoltán
30-652-69-61

#57 luisfigo 2013. 01. 04. - 20:45:33

Üzenet megtekintéseIdézve: karlon - Dátum: 2013. január 04. - 07:16:13

Magyar Myasthenia Gravis Csoport a Facebook-on. :)

Megindítottam egy csoportot a fenti címszó alatt. Akit érdekel és már Facebook-tag az itt talál:

Magyar Myasthenia Gravis Csoport

Várom jelentkezéseteket.

Karl

Jómagam ,már tag vagyok.

#58 karlon 2013. 01. 04. - 07:16:13

Magyar Myasthenia Gravis Csoport a Facebook-on. :)

Megindítottam egy csoportot a fenti címszó alatt. Akit érdekel és már Facebook-tag az itt talál:

Magyar Myasthenia Gravis Csoport

Várom jelentkezéseteket.

Karl

#59 luisfigo 2013. 01. 03. - 22:38:55

Válaszaitokat köszönöm.
Jobbulást mindenkinek.

#60 LZOLI 2013. 01. 02. - 17:15:41

Üdvözöllek Jujus a fórumon ismét és örülök, hogy jól vagy :)

Az emésztést és a béltisztulást elősegítő gél itt elérhető, a honlapon is olvasható ismertetés:
http://drhummel.hu/termekeim/

Nekem mindenképpen jók a tapasztalataim, mert rendezi a bélflórát, ami kiemelten fontos. Ennek hiányában jórészt ezért "akadunk ki myastheniásan" is bizonyos táplálékoktól. Ezt fogyasztva sokkal frissebb és energikusabb vagyok. Az ünnepek alatt is szélesebb étel választékból fogyaszthattam.

A gél mellett már 2,5 éve Nikken termékeket is használok, rendelek -azokról is jók a tapasztalataim. Természetes energiákkal (viseleti EQL mágnes és hosszúhullámú infravörös sugárzással)segíti a jó közérzet elérését.

• 72 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: