Házipatika fórum: Weight Watchers - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Weight Watchers

#21 2003. 12. 29. - 23:05:15

Szia Minyuska! Latod, ez az amit nem ertek!!! :s hogy lehetnek ekkora pontkülönbsegek Weight Watcher-en belül. A napi 24 pontomat megeszem, de igen nehezemre esik, amikor meg nem fogyoztam nem ettem ilyen sokat. A csoportba eddig 2x voltam, nagyon tetszik ca. 30-an vagyunk, kedves, vidam, segitökesz csapat es vannak közöttük arany tagok is akik nagyon sokat fogytak (25-38 kg) es tartjak a sulyt mar 2-3 eve. Nekem szüksegem van erre mert engem a csoport nagyon motival es egyedül biztos nem lenne "eröm". Gratulalok a 67,5 kg-hoz!!! :d Ez a suly nekem nagyon keves lenne (180 cm magas vagyok es mar 35 eves) ha sikerül a 78-80 kg akkor abbahagyom nekem ez a suly volt mindig az amivel nagyon jol ereztem magam, meg aztan felek a rancoktol, meg attol hogy a böröm talan mar nem olyan rugalmas mint "fiatalabb koromban" pedig sokat sportoltam es most megint elkezdtem. Az etkezesi naplot elöre megirom este, igy tudom mi var ram holnap es nem is esek kisertesbe sehol. januar 8-an van megint csoport, kivancsi vagyok nagyon mennyit fogytam, mert az ottani merleg teljesen mas kilokat mutat mint az enyem itthon. Minyuska kedves! Meg tudnad meg nekem mondani hogy hany Turo Rudit tudok enni 24 pontert? Otthon elsö napomon csak ezek akarok elni, meg asvanyvizen! ;) Elöre is köszi es tovabbi jo fogyizast, meg Boldog uj evet kivan: Yoyo

#22 2003. 12. 29. - 13:34:36

Szia, Yoyo! Hát, úgy látom, hogy Nálatok egészen másképp működik a dolog. Nálunk a ponthatárok is mások, pl: kevesebb mint 68 kg - 18-25 pont 68-79 kg - 18-25 pont 79-90 kg - 22-29 pont 90-102 kg - 24-31 pont 102-113 kg - 26-33 pont 113 kg felett - 28-35 pont Én a saját klubvezetőmtől azt a tanácsot kaptam, hogy a napi 25 pont mindenképpen legyen meg, de mint írtam és most már 68 kg-ra de ma reggel már 67,5 kg-ra mentem le. Az általános tanács nálunk az, hogy a ponthatárok felső harmadában maradjunk. Szerintem Nálatok a 18 pont nagyon kevés, és nekem azt mondták - de ez saját tapasztalatom is-, hogy meg kell enni a pontértéket, mert egyrészt állandóan fogyókúrázni nem lehet, és ha abbahagyod a koplalást, akkor jön a visszahízás (ha szerencsés alkat vagy, még több jön vissza, mint ami nagy nehezen lement) másrészt pedig a koplalásnál a szervezet nem a zsírt bontja. Érdeklődéssel olvastam a másik témájú rovatot, az "egyél rendesen, mert visszajönnek a kilók" címűt. Te már láttad? Azzal sajnos nem bíztatlak, hogy nem kell főzőcskédnek, mert bizony csak akkor tudod, hogy mi van benne, ha Te magad csináltad. Én egyébként most megleptem magam karácsonyra egy TEFAL Ingenio készlettel, korábban már volt egy ún. olajspray-m. Én már mindent így főzök, és mondhatom, nagyon élvezem, sőt a családom sem veszi észre a váltást. Én az olajspray-vel befújom a teflont, aztán így kezdem sütni a hagymát, húst stb. majd amikor már serceg vizet öntök ár, és mire a vizet elfővi, és kicsit megkapja az alját, isteni íze lesz. Ha sertéskarajt sütök, annak kicsit több víz kell, arra kétszer öntök vizet, de az íze fenséges. (Persze nálunk nem maradhat el a húsokról a szójaszósz, attól lesz jó piros színe és isteni íze.) Szerintem próbáld meg a magyarországi WW-klubhoz csatlakozni. Mint írtam és is "levelező" voltam, ami azt jelenti, hogy akár csekken is feladhatod a tagsági díjat, és az első 6 hét alatt megküldenek postán minden szükséges nyomtatványt. Én minden héten elküldtem az étkezési naplómat postán, és Simon Éva (nézd meg a magyar honlapon) visszaküldte, kijavítva, tanácsaival és - nagyon fontos! - gratulációjával ellátva. Ezúton is köszönöm Neki! Szia, és Boldog új évet!

#23 2003. 12. 28. - 09:13:42

Szia Minyuska, örülök hogy valaszoltal! Itt a Points Plus program van, es a csoportban minden heten egy füzetecsket kapunk, amig összegyülik belölük a 12 db. Ebbe vannak receptek, meg mindenfele tudnivalo es jo tippek pl.kilo-kick.stb. Pontszamlalo kartyat itt nem kapsz de vehetsz egy un.points calculatort ami ugy mükxik mint egy szamologep es 19,95 Euroba kerül, de ugy latszik meg kell vennem :( . Különben mi kaptunk egy kis zsebkönyvet amiben mindenfele ettermi, meg Mc Donalds meg hasonlo fött mar kesz kajaknak a pontjai benne vannak (pl.csöben sült karfiol daralthussal 12!!! Pont) Nalunk a rendelkezesedre allo pontokat igy adjak meg. 70- kiloig 18 Pont 71-80 kg 20 Pont 81-90 kg 22 Pont 91-100 kg 24 Pont több mint 100 kg 26 Pont Interneten mas orszagokban olvastam hogy szinte minden orszag mas Pontokat hasznal es ez zavart meg engem. Tavasszal ha otthon vagyunk nem szeretnek egesz nap csak fözöcskezni. Yoyo

#24 2003. 12. 27. - 23:24:18

Szia Yoyo! Örömmel láttam leveledet, mert kb.nyár óta nincs érdemi üzenet Weightwatchers tárgyban. Osztom a lelkesedésedet, mert én augusztus elején mentem le egy klubba, de felmértem, hogy nem tudok hetente időt szakítani a klubéletre, ezért inkább "levelező-hallgató" voltam. Augusztusban még közbejött egy tunéziai nyaralás, az ott ehető igen finom ételekkel, de aug. 22. óta máig 13 kg-ot dolgoztam le. Ez azért is nagy szó, mert - ahogy Te is tapasztaltad - nem klasszikus "kúrát" csinálunk, hanem teljes életmód-váltást! Hozzáteszem, hogy én 80 kilóról indultam, ezért most egy kicsit lelassult a fogyásom, úgy látszik, hogy közeledem az ideális súlyhoz. Még azt el kell mondjam, bárki olvassa is levelemet, hogy köszi Nektek, akik ezeken az oldalok írtatok a WW-ről, ugyanis innen vettem a címet, a módszert stb. Úgy gondoltam, hogy annyi sikertelen kúra, csodaszer és gyógyszer stb. utána - úgyis tudjátok, akik hasonló cipőben jártok! - még ez az egy nyugodtan kipróbálható. Hát, bejött! Nem tudom, hogy hol élhetsz, ahol mások a pontok, és igazán azt sem tudom, hogy nem kaptál a csoportodban olyan kis pont-számláló kártyát, amivel bárminek a pont-értékét meg lehet határozni, ha tudod a kalória és a zsír-értéket? Étteremmel sajnos nem bíztatlak, mert az a tapasztalatom, hogy teljesen kiszámíthatatlan, hogy miből főznek, az megbízható igazán, amit otthon magának állít össze az ember (lánya)! Hát, ennyit, további sok sikert, üdv.

#25 2003. 12. 27. - 21:28:43

Sziasztok! Nagyon örülök hogy ratok talaltam, remelem jar meg ide valaki!!!! Szoval, en is elkezdtem a Weight Watchers programjat december 11-en es mar az elsö heten 2,1 kg-ot fogytam. Pillanatnyilag karacsonyi szünet van, de itthon meregetem magam (pedig nem szabadna) es örömmel latom hogy a kilok csak röpködnek es a karacsonyi ünnepek alatt is ettem mindenböl csak mertekkel. Szamomra hihetetlen, mert eddig csak ehezessel sikerült lefogynom es sajnos a kurak utan nagyon hamar visszajöttek a kilok meghozza duplazva :'( de itt megtanuljuk a helyes, egeszseges etkezest es meg "nassolni" is lehet. En nem Magyarorszagon elek, nalunk a megszabott pontszamok teljesen masak, es most jön a problemam: tavasszal megyünk haza es nem szeretnek egy böröndre valo elelmiszert vinni magammal, ezert kerem segitsegeteket pontokkal kapcsolatban, pl etterem, sajtok, felvagottak, stb. cserebe irok recepteket, de a pontokat at kell hogy szamoljatok. Remelem jelentkezik valaki!!!!!!! Üdv. Yoyo :d

#26 2003. 09. 02. - 13:55:18

Sziasztok! Eszter vagyok. Segítségeteket szeretném kérni: az RTL Klubnál dolgozom, ahol egy riportműsort szeretnénk készíteni, melyben segítséget szeretnénk nyújtani a fogyni vágyoknak, ill. olyan embereket is keresünk, akik semmi pénzért nem fogynának le. Segítségeteket is előre köszönöm. E.

#27 sugara 2003. 07. 25. - 20:51:59

Rendben! :d

#28 2003. 07. 25. - 20:21:10

Én sajnos vidéki vagyok :$ , így nem tudok csatlakozni,de ha elmész kérlek számolj be nekünk a találkozóról!Biztosan másokat is érdekelne :)

#29 sugara 2003. 07. 25. - 09:47:23

Sziasztok! A WW weblapja is meggyőzőtt már, és a hozzászólások is megerősítettek abban, hogy ezt a módszert érdemes kipróbálni. Úgyhogy kedden elmegyek egy foglakozásra a Lurdy Házba. Van kedve Vkinek velem tartani? :)

#30 2003. 07. 25. - 08:52:27

Ismét egy rétes, nyami :p ALMÁS RÉTES VANÍLIASZÓSSZAL - 2 adag Hozzávalók: 2 réteslap, 2 tk növényi margarin Töltelék:2 alma, 1 ek. mazsola, édesítőszer, őrölt fahéj, 1 ek. búzakorpa Vaníliaszósz: 1/4 l tej (0,5%), 2 ek. pudingpor, édesítőszer, 1 ek. porcukor Elkészítése:a rétestésztát egy nedves ruhára kiterítjük, majd egymásra tesszük és mindkét felét 1 tk. olvasztott margarinnal megkenjük. A meghámozott almát vékony szeletekre vágjuk és édesítőszerrel, fahéjjal összekeverjük. A tészta felső harmadára rátesszük az almát és megszórjuk korpával. Az oldalait ráhajtjuk és fentről kezdve összegöngyöljük. A sütőlemezt sütőpapírral leterítjük, a rétest rátesszük és a maradék margarinnal megkenjük. A sütőben közepes hőmérsékeleten 30 percig sütjük. A vaníliapudingport a hideg tejjel elkeverjük, felforraljuk, édesítőszerrel ízlés szerint édesítjük. Az almásrétest porcukorral meghintve, vaníliás szósszal tálaljuk. Egy adag: 5 pont Jó étvágyat!

#31 2003. 07. 21. - 20:26:53

Wáúúú, ez a rétes nagyon jól hangzik! :d

#32 2003. 07. 21. - 08:52:59

Sziasztok! Újra itt vagyok. Elnézést, hogy nem jelentkeztem, de 1 hétig az olasz tengerparton süttettem a pocimat {H} Kedves Silviask! A következő napi menü, ha nem is igazán tésztás, de azért "réteses" :) , remélem ízleni fog :p Reggeli:1 tojás(2 pont), 1 péksüti(2 pont), 1 tk. margarin(1 pont), 1/4 l narancslé, cukrozatlan(2 pont) - összesen 7 pont Ebéd:Görög spenótos rétes - hozzávalók 4 adaghoz:2 nagy paradicsom kockára vágva, 600 g mélyhűtött spenót, 2 tk. vaj, 1 hagyma finomra aprítva, 200 g juhsajt kockázva, 200 g gomba szeletelve, 1 cs. rétestészta, só, bors, fokhagyma.Elkészítése: A hagymát 1 tk. vajon megfuttatjuk, a spenótot és a gombát hozzátesszük és megpirítjuk. Sóval, borssal, fokhagymával ízesítjük. Alehűtött masszához hozzákeverjük a sajtot, paradicsomot és az egészet a tésztába töltjük. A tésztát a felolvasztott 1 tk. vajjal megkenjük és sütőben kb. 200 fokon 30 percig sütjük. 1 szelet félbarna kenyeret ehetünk hozzá(2 pont) - összesen 7 pont Vacsora:1/2 pizza sajttal és paradicsommal(6 pont), vegyes saláta 1 tk. olajjal(1 pont), joghurt gyümölccsel(1 pohár joghurt, 200 g bogyós gyümölcs, édesítőszer)(3 pont) - összesen 10 pont Közbeni étkezések:1 gyümölcs tetszés szerint(1 pont), 1 joghuert(1 %)(1 pont), paradicsom, paprika(0 pont) Összes pont: 27 További szép napot mindenkinek!

#33 2003. 07. 20. - 20:19:37

Sziasztok! Sehol senki? :s Urzi nincs több ilyen jó kis recepted? Ha van tésztás is érdekelne. ;)

#34 2003. 07. 16. - 12:14:38

Sziasztok! Megjöttem, és újra hadba állítható vagyok ;) ! Urzi, van még a tarsolyodban ilyen klassz kis napi receptecske :p Nekem tecccik! :d Milyen levelező csoport? :|

#35 2003. 07. 08. - 10:31:25

Köszi, én elmentettem nehezebb időkre. :p

#36 2003. 07. 05. - 18:38:28

Sziasztok! Igen nagy itt a csend :) Kedvcsinálónak írok még egy napi menüajánlatot! Reggeli:1 narancs(1 pont), 1 szelet barna kenyér(2 pont), 1 kockasajt(15%)(2 pont), 1/4 l tej(0,5%) kávéhoz vagy teához(2 pont) - összesen 7 pont Ebéd:Rizses hús 4 személyre - 400 g hagyma, 4 tk. növényi olaj, 480 g pulykahús, őrölt pirospaprika, 150 g rizs(szárazon), 200 g paradicsom, fokhagymapor, 2 leveskocka+saláta egy tk. olajjal.A hagymát finomra vágva olajban megpirítjuk,a húst hozzáadva még pirítjuk, meghintjük a paprikával, vízzel felöntjük, hozzáadjuk a rizst, a paradicsomot és a fokhagymaport és a leveskockával fűszerezzük, 20 percig pároljuk és a maradék nedvességet nayg lángon elfőzzük. - összesen 7 pont Vacsora:Kőrözött - 100g zsírszegény túró(10%)(2,5 pont), 5 ek. tejföl(5pont)(igény szerint növelhetjük v. csökkenthetjük a mennyiséget),só, paprikapor, 1 kis hagyma, metélőhagyma(0 pont)+ 1 barna péksütemény(2 pont), 2 paradicsom(0 pont) - összesen 9 és 1/2 pont Közbeni étkezések:1 kis tálka pattogatott kukorica(1 pont),1 alma(1 pont), 15 db sósperec(1 pont), 200 g nyers zöldség(0pont) - összesen 5 pont Az egész napi étkezés értéke 26,5 pont További kellemes fogyást mindenkinek! ;)

#37 2003. 07. 04. - 09:23:09

Na, úgy már stimmel, ha 4 személyre szól. Azért eljátszottam a gondolattal, hogy befalok ennyi adag gombás -sonkás tésztát :))), aztán gyorsan úgy éreztem, hogy áááááááá, nem is menne. Ez a recept is klassz!

#38 2003. 07. 03. - 19:50:23

Szia Urzi! Nagyon szépen köszönöm, és, ha a többieknek nem probléma én nagyon örülnék egy-egy receptnek. :d Addig is kinyomtatom magamnak a 7 pontot! :d

#39 2003. 07. 03. - 18:39:54

Szia Vali! Most talán ment az üzi, nézzd meg, de már semmit sem állítok biztosan :s

#40 2003. 07. 03. - 18:07:32

Szia Urzi! bocsika, de én nem kaptam meg semmit idáig. Nem akarok türelmetlen lenni,de olyan jókat hallottam errről a módszerről, hogy nagyon kiváncsivá tett. Köszi Szia Vali

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: