Házipatika fórum: évek ota - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

évek ota

#1 shiraly 2003. 08. 18. - 18:42:51

elsem tudom mondani mennyi energiát ad hogy van aki segít,köszönöm doktor úr,köszönöm "Házipatika" menyaszonyom fogja keresni doktor úr.

#2 Törölt felhasználó 2003. 08. 18. - 15:45:03

Tisztelt Hölgyem! A leírt panaszok és leletek alapján azt tartom valószínűnek, hogy a gyomorsav visszafolyik a nyelőcsövébe, ami ott a nyálkahártya gyulladását okozza. Ezt hívják reflux-betegségnek. Erre utalnak a gyomortükrözésnél leírtak is. Sajnos nem tudom, mikor voltak ezek a vizsgálatok, de lehet, hogy itt lenne az ideje a gyomortükrözés megismétlésének, esetleg egy nyelésröntgennek, amin esetleg rekeszsérv után kellene kutatni. Mindenképpen gasztroenterológiai szakrendelésre kellene eljutnia, vagy ezzel foglalkozó sebészhez, belgyógyászhoz. Amennyiben a fenti gyanított betegségek állnak fenn, akkor nem elegendő a gyógyszerszedés, életmódváltoztatásra is szükség lehet (kávé, cigaretta elhagyása, koraesti vacsora, ami után nem fekszik le hamar, az ágy fejfelöli végének megemelése mintegy 15-20 cm-rel, vagy magas párnán való alvás, hogy lefekvést követően a gyomorsav ne tudjon olyan könnyen visszafolyni a nyelőcsőba, stb.) Amennyiben további kérdése lenne, vagy segítségre lenne szüksége, állok rendelkezésére. Írjon, vagy hívjon a bemutatkozó weblapon (Orvosaink) található telefonszámon (06-30-970-6159)! Tisztelettel: dr. Kökény Zoltán

#3 2003. 06. 19. - 14:39:25

Képesített természetgyógyász vagyok. Szakterületem: kínai orvoslás. Ha gondolod, hívj fel a 06-30-2893522 telefonon.

#4 shiraly 2003. 06. 14. - 21:25:15

Ő a menyaszonyom kérném segitsenek neki. 25 éves lány vagyok. Évek óta egyfolytában fáj a gyomrom. Legelőször Szolnokon vizsgáltak meg és ezután egy évig kellett a Losec nevű gyógyszert szednem, mert állításuk szerint a gyomorsavam rossz irányba haladt. Mondanom sem kell, hogy a gyógyszer nem használt, hiszen akkor levelet sem kellene most írnom önnek! Pár évvel később Gyulán kezdtek el vizsgálgatni, fel is sorolnám, hogy milyen vizsgálataim voltak -labor (minden eredmény jó volt) -hasi UH (itt is minden rendben volt) -gastroscopia (nyelőcső hosszanti hyperaemiás laesio.SM I, cardia nyitott laza, gyomor jelentős mennyiségű savas secretum. Laesio nem látható. Levegőbefújásra jól táguló gyomor. Ép pylorus.Vettek biopsiát 7 helyrőlk de Helicobacter pylori nem mutatható ki, malignitás jelei nem voltak láthatók. -Izotópiás vizsgálat ( A normális nagyságú máj egyenletes összaktivitással ábrázolódik. Szabályosan telődő nagyepeutak, egyenletesen telődő epehólyag. Spontán epehólyag ürülés nem látható. Enterális provokálásra renyhe funkcionális viszonyok az EF negatív előjelű. A vizsgálat cholecysta-dyskinesisre utal. -Laktóz terhelés ( Éhgyomri 61 vérvétel 4.5 mmol/l 30 perc 92 60 79 7.9 mmol/l 90 82 120 68 5.8 mmol/l 150 78 180 80 -EKG vizsgálat ( itt is minden rendben volt) Ezek után a következő gyógyszereket kaptam. KLION, KREON, COORDINAX és egy kanalas aminek borzasztó savanyú íze van étkezés előtt kell bevenni ami segíti az emésztést. Nos ezek után semmit nem javultam, még mindig van hányingerem és egyfolytában megállás nélkül fáj a gyomrom, hol kevésbé, hol jobban és az étvágyam is katasztrófa. Kérem ha tud segítsen, mit kellene még tennem, kihez kellene fordulnom még ezután. Néha már annyira elviselhetetlen a rosszullét, főleg reggel és éhgyomor érzetekor. Előre is köszönöm a segítségüket. Marcsi

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: