Házipatika fórum: Beszéd hiba!!! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Beszéd hiba!!!

#1 andi88 2011. 04. 06. - 10:42:31

Kedves Olvasók! Szakdolgozatom elkészítéséhez szeretnék segítséget kérni az alábbi kérdőív kitöltésével. A téma: A felnőtt szerepe a csecsemők és kisgyermekek beszédfejlődésében. Elsősorban olyan szülők, felnőttek segítségét kérném, akiknek 6 éves, vagy ettől kisebb korú gyermekük van! Előre is köszönöm mindenki válaszait! https://spreadsheets.google.com/view form?formkey=dFJDZmVWSjA1RjVleHJ5RGR MLXJiQXc6MQ

#2 nori414 2011. 03. 12. - 20:27:30

Sziasztok! A szakdolgozatomat az anyanyelv-elsajátítás kisgyermekkorban és beszédhibák témakörből írom, így összeállítottam egy kérdőívet, amely 1-4 éves kisgyerekek beszédfejlődéséről szól. 18 kérdésből áll, de többnyire egyszerű választásos a kérdőív. A kérdőívnek két része van, kérlek, mindkét részét töltsétek ki, mert csak így lehet eredményes a kutatásom. Megköszönném, ha szánnátok rá időt! Íme a kérdőív: http://www.kerdoivem...420366778/done/ http://www.kerdoivem...doiv/420399167/

#3 zolajr 2009. 08. 30. - 07:08:20

sziasztok! én egy 18 éves srác vagyok és nagyon nagy elkeseredésben vagyok. Nagyon nehezen tudok kiejteni szavakat nem dadogásrol van szo hanem néha ugy kell kieröszakolnom a szavakat.pl ha felszálok egy buszra nagyon nehezemre esik köszöni pedig nem vagyok bunko.én köszönék csak nem megy.vagy mikor kinn vagyok a barátnöméknél és az anyjával beszélek akkro is néha ugy kell eröszakolni a szavakat de még akkor sem biztos hogy kijönek.de ha van velem valaki akkor minden más és simán tudok beszélni ez nem tudom miért van kérek valakit segitsen mert ez igy nem jo. elöre is köszönöm

#4 2006. 07. 05. - 17:01:05

Kedves Tom! :) Iesmi nálam is előfordul... ha mondjuk "fontos" emberrel beszélek.. vagy telefonon kell ügyeket intéznem munkahelyi megbízásból. De régebben a középiskolában is volt ilyesmi... felelésnél... nagyon izgultam... magasabb lett a hangom, levert a víz... és így tovább. Még most is ien vagyok, ha megszólít a főnököm, v vmi ismeretlen az utcán. de ez is vhogy helyzetfüggő... És igazából sztem nekem ez azért van, mert kiskoromban nagyon szégyenlős voltam ( most is)... nem szerettem ha néznek... miközbe akármit csinálok.. krumplit pucolok... eszem, iszom... beszélek... -mindegy- és keveset kellet "intézkednem": ismeretlenekkel beszélgetni, vásárolni... meg ienek... A gyógyuláshoz egy nagy csomag önismeret és önbecslés kell... én is mégezt keresem. De sok sikert neked mindenképp ;) Katica

#5 Mannya 2006. 02. 05. - 19:13:58

Szia Tom! Az előbb írtam a prividre egy "litániát", csak közben hipp-hopp eltűnt az oldal. Írd meg, hogy megkaptad-e, mert megőrülök, ha az egészet újra kell írnom! Addig szia!

#6 2006. 02. 03. - 19:37:00

Szia Mannya! Jelenleg egyedül élek, idén leszek 31 éves. A problémám, már általános iskolában jelentkezett, akkor még fogalmam sem volt, hogy ez probléma. A munkahelyemről nem akarok publikusan beszélni, sok kollegám van, nincs áthidalhatatlan konfliktusom senkivel. Általában szeretnek, és én is szeretem őket. Van sok haverom, igaz barátom kevés, de van, akinek mindig elsírhatom a bajomat. A szavam minden olyan helyzetben elakad, amikor nagyon akarom, hogy ne történjen meg. Eleinte, évekkel ezelőtt csak Angol beszédnél volt ez probléma, mára sajnos a magyarban is, gátol. Nyilván nem nyelv függő, hanem szituáció. Hiába próbálok küzdeni ellene, annál nehezebb. Akinek elmondtam ezt a problémám, nem hisz nekem, azt hiszik, nem akarom igazán, hogy csak könnyedén, lazán vegyem a dolgot, és akkor nem lesz gond. Sajnos ezt megértetni olyannal, aki nem éli meg, szinte lehetetlen. Ezért próbálok szakembert találni, aki azt tudja nekem mondani, hogy igen, ez egy létező betegség és van rá gyógyír! Bármit megadnék, talán még a heti 6 ezret is, bar akkor nagyon padlóra kerülök, de sebaj. Ez dolog gátolt világ életemben, végig a tanulmányaim alatt, elmondhatatlan károkat okozva, úgy hogy azt senki észre nem vette. A felszín alatt dolgozott! Elmondani nem akartam senkinek, mert úgysem vettek volna komolyan, azt mondták volna, hogy csak ki akarok bújni a tanulás vagy a felelősség alól. Szar dolgok ezek, de talán még helyre hozhatóak. Nagyon szeretnék meggyógyulni. Ha úgy véled ezek után, hogy esetleg tudnál segíteni, kérlek írd meg a mail címedet, privátban folytatom szívesen a történeteket. Üdv. T.

#7 Mannya 2006. 02. 03. - 19:15:33

Szia Tom! Egyedül élsz? Hány barátod van? Hol dolgozol és mit? Amíg ezt nem tudom, javasolni sem tudok semmit. Kicsit bővebben írd meg a körülményeidet. Milyen légkör vesz körül otthon, munkahelyen, stb? Konkrétan milyen helyzetekben AKAD EL A SZAVAD? Biztosan van megoldás! Üdv :)

#8 2006. 02. 01. - 13:58:52

Segítséget szeretnék kérni, nem tudom jó helyen járok e, lehet nem fóbiáról van szó. Problémám a következő, amely már alig hagy élni. Bizonyos helyzetekben, talán stressz helyzetben, amikor meg kell felelnem, nem tudom elkezdeni a beszédet. Nem dadgásról van szó, hanem egész egyszerűen, nem tudom kiejteni a szavak első, kezdő betüit, csak erölködő torz hangok jönnek ki a torkomon. Próbálok harcolni ez ellen, de gyre nehezebb, mintah minnél jobban harcolnák annál rosszabb az állapotom. HA munkahelyemn kiderűl, ki fognak rugni. NAgyon kérem aki tud , irányítson el , hova menjek, kit keressek aki segíthet! Tanácstalan vagyok teljesen! Magán rendelésre nincs heti 6-8 ezer forintom, nem tudom kifizetni! A problémám régi keletü, már 20 léve tart, de csak most kezdett el igazan zavarni, sőt,mostmár komoly problémát jelent. NAgyon kérem sagítsen aki tud!

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: