Házipatika fórum: Testképzavar - az anorexia és bulímia árnyékában - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Testképzavar - az anorexia és bulímia árnyékában

#1 kovacskatalin58 2012. 12. 20. - 12:53:16

Sziasztok!

Én most a neten találtam egy terméket, amit próbálgatok, és eddig bejött amit elvártam.
Elsőnek innen kértem egy ingyenes mintát, ami alapján többet megtudtam:
http://www.bioplanet.hu/anorexminta2

Érdemes legalább átolvasni, lehet másnak is használ
sing

#2 FearAndLoathing 2007. 11. 23. - 22:56:42

az msn cím kicsit szar lett az ikon miatt xal ujra: shadee@freemail.hu

#3 FearAndLoathing 2007. 11. 23. - 22:55:19

Sziasztok. Látom már elég régen volt hozzászolás ebben a topicban de azért remélem, h azért még nem halt ki!= Az én gondom az, h a barátnöm anorexiás. Olvastam erröll a "betegségröl" könyvet is mégisem értek nagyon sok dolgot. Tehetetlennek érzem magam és ez azért is lehet mert nem értem teljesen ezt az egészet! 1 olyan valaki segitségét szeretném kérni aki megygyógyult vagy még benne van= Aki tudna válaszolni néhány kérdésemre. Ez nagyon fontos nekem rmert nagyon szeretem őt= remélem akad aki tud segiteni bármiben. msn cimem:shadee@freemail.hu de az is jo ha válaszoltok itt vagy akármi-,- elöre is köcce.

#4 kisgogo 2007. 11. 01. - 13:11:47

sziasztok! nekem egy oriasi kerdesem lenne. tudom errol a "betegsegrol" senki nem beszel nyilvanossan, es nem is nagyon beszelnek rola. en budapesten a mediatudomanyiba jarok, es lenne egy feladatom, amihez en a bulimiat es az anorexiat valsztottam temanak. a kerdesem az lenne, hogy nyilatkozna e nekem errol valaki! ha esetleg igen akkor irhatna a bali.dalma@freemail.hu ra! elore is koszonom, es barmilyen segitseg jol jon!

#5 2006. 10. 28. - 23:31:09

Sziasztok! Tudom, hogy nehéz helyzetben vagytok, hiszen én is ugyanezeket a dolgokat élem át. Eddig nem is beszéltem erről senkinek, mert úgy érzem, hogy az anorexiásokat, bulímiásokat eléggé lenézik, elítélik... Én 53 kiló vagyok (voltam 47 kiló is!), elég alacsony, ezért szerintem ez még nem soványság! ...és fogyózok, naponta 5x is ráállok a mérlegre. Kínosan ügyelek rá, miket eszek. Az én reggelim kávé pici tejszínnel, édesítővel. Ha mégis rámtör a zabálás (2-3 hetente), én hánytatok... Gusztustalan dolog, ezért ezt a titkot féltve őrzöm... Hányok egy nagyot, megnyugszok, és 2-3 hétig nem rendezek zabálást, szépen eszem a kis egészséges kajáimat. Azt hiszem, ez egy ördögi kör!!! Ha a mérleg kicsivel is többet mutat, hisztis vagyok, és szerintem kibírhatatlan. De ilyenkor csak visszafogom a kajálást. (Hányni tényleg csak a falási rohamok után szoktam!)

#6 fenyvi 2006. 09. 21. - 16:23:02

Sziasztok! Igyekeztem visszaolvasni, s egy kicsit megrettentem. Nem szeretnélek kioktatni Benneteket, s az életekbe se beleszólni, de mivel ez itt egy nyílt lap bátorkodom elmondani véleményemet. Korotak nem tudom, de bizonyára nagyon fiatalok vagytok. Sajnos, ma még mindíg a túlsovány alkat a "menő", bár lassan, de kezdenek kimenni a divatból. Én csak kérni szeretnélek Benneteket, hogy a hashajtózást próbáljátok kerülni. Az a fránya búlimia, vagy anorexia olyan könnyen a "hatalmába" keríthet, hogy észre sem veszitek. Vigyázzatok Magatokra, és az egészségre! Üdv. fenyvi

#7 talma 2006. 06. 17. - 19:07:34

jé. szinte ugyanígy vagyok én is. mondjuk én most fejezem be a közpsulit, de nem nagyon tudok a tanulásra koncentrálni.. én nem ebben az 5évben szedtem fel a kilóimat, általános iskola ötödik osztályától vagyok túlsúlyos, és mindig csak jobban és jobban... 85kilós voltam most januárban. most már csak 63. ez még mindig normális. naponta minimum 2x mérem magam, de ha eszek akkor lehet h 4-5x is... reggelire kávézom édesítővel, tejet csak néha (1,5%-osban 1decibe 44kal?? áh dehogy, nem kell). ebédet kihagyom, nem is vagyok éhes olyankor. 3körül már igen, de vagy eszek vagy nem.. alma, vagy főtt kajából kb 5kanálnyi adag. evőkanálnyi. vacsora már keményebb, addigra megéhezem, és most, h "vékonyabb" lettem, nehezebb ellenállnom. pedig muszáj. szóval alma, saláta, de van, hogy becsúszik a túrórudi, májkrémes zsemle, sült tojás (1db, elég is). ilyenkor nekem is lelkifurdalás, stb, már evés közben.. de leállni nem tudok. ha vmi lelki bajom van, képes vagyok 10-15 perc alatt 2-3ezer kalóriát megenni. aztán meg úgy nézek ki, mint egy 8hónapos terhes. sokszor víznapozok is, vagy 400kalória alatt tartom a napi bevitelem. egyszer-kétszer hánytattam már meg magam, de az nem az én műfajom, utálom. hashajtó... igen, azt használok, főleg zabák után.

#8 2006. 03. 20. - 16:50:27

nekem egyébként az aszalt gyümölcsök és a diákcsemege a gyengém, ha nasizom általában erre vetem rá magam, ez legalább egészséges is. igaz csak kis mennyiségben jók, mert rengeteg kalória... :( épp ezért utána nagyon rossz érzésem van, (mint pl. tegnap is mivel egy egész csomag szárított fügét megettem :( ) és ilyenkor úgy beparázom hogy másnap alig eszem. a legrosszabb amikor otthon van az ember, mert olyankor állandóan a hűtőben kutat. jobb 7közben dolgozni vagy suliban lenni mert az legalább eltereli a gondolatokat :)

#9 2006. 03. 20. - 16:40:10

családi ünnepekkor szerintem mindenkinél hasonló a helyzet. én még ellen tudok állni, de a család nem túl megértő és a legszívesebben mindent belémtukmálnának. :) általában megmakacsolom magam és ilyenkor kisebb családi cirkuszok zajlanak, hogy miért nem eszek?, de azt nem veszik észre hogy ők meg mind magas vérnyomással küzdenek és a cukorbetegség sem ismeretlen nálunk. a családomban rajtam kívül mindenki túlsúlyos, (anyu mondjuk nem, bár rajta is van azért fölösleg,) de a nagynénéméktől kezdeve a nagyszüleimig mindenki. a nagymama iszonyatos mennyiségű igazi jó házisüteményt gyárt a sok más finomság mellett, és persze senki sem érti meg hogy én ki akarok maradni ezekből a zabálásokból. na ilyenkor mindig felmegy bennem a pumpa, mert tőlem ők egyenek amennyit akarnak, de engem hagyjanak békén, legyenek már toleránsak és ne erőltessék ha megmondom hogy nem kérek

#10 2006. 03. 19. - 20:49:53

Hello !! Sajnos en is epp ezzel a tunetekkel kuszkodom, ugy nez ki ez masra is ki hat, azt hittem csak en vagyok ezzel igy::(((, ma is nevnapon voltunk es buniztem tobb szelet tesztaval is:(((((((( Merthogy a remeny hal ki utoljara, meg remenykedem abba ha az ido kicsit javul tobbet mozgok es azzal eggyutt fogyni is fogok, egyebkent ez a 2- 3 kg amit fogyogatok, azt nem neveznem fogyasnak, mert mindig vissza megy:(( Ugyancsak sikeres fogyozast kivanok mindannyiunknak!!:))

#11 2006. 03. 19. - 20:48:05

Hello !! Sajnos en is epp ezzel a tunetekkel kuszkodom, ugy nez ki ez masra is ki hat, azt hittem csak en vagyok ezzel igy::(((, ma is nevnapon voltunk es buniztem tobb szelet tesztaval is:(((((((( Merthogy a remeny hal ki utoljara, meg remenykedem abba ha az ido kicsit javul tobbet mozgok es azzal eggyutt fogyni is fogok, egyebkent ez a 2- 3 kg amit fogyogatok, azt nem neveznem fogyasnak, mert mindig vissza megy:(( Ugyancsak sikeres fogyozast kivanok mindannyiunknak!!:))

#12 2006. 03. 19. - 09:40:21

szia citrombozot! igen, tisztában vagyok vele, hogy nem helyes amit csinálok, de ezt leginkább ilyen belső kényszerként vagy nyomásként tudnám definiálni, szóval étkezés után lelkiismeretfurdalásom van mert jóllakottan úgy érzem hogy máris többet nyomok, és rámrakódott amit megettem. ha viszont éhes vagyok, soványnak érzem magam, akkoris ha ugyanannyit nyomok. tudom hülyeség de ez van. egyébként már talán javult az állapotom, odafigyelek arra hogy azért egyek valamit, na meg a minőségre is. :) sikeres fogyózást kívánok!! :)

#13 2006. 03. 14. - 06:58:10

Szia Pille20 ! Elkepzelheto hogy te sem hobbybol csinalod mind ezt, merthogy ez valoban nehez dolog a fogyas!:)en is kuszkodok par eve ezzel,,hol fel , hol le,,:))) nagyon nehez a te hejzetetbe is barmit javasolni, szerintem meg marad az akarat, latom magamon , mikor a fejembe rendet rakok afele hogy fogyni kell , akkor sikerul is;))) Tapasztalatbol tudom kedves Pille, hogy nem ugy mukodik a fogyokura ha nem eszunk az az csak 3 szor eszunk, igazabol 5x is kell ennunk ahoz hogy ne legyen ejsegerzetunk.csak sajnos a mennyiseggel van neha gondd:(((viszont a szervezetunknek, szinte minden fele taplalekra szuksege van!!!

#14 2006. 03. 04. - 21:13:16

a történetem nem egyedi. a középiskola évei alatt felszedtem pár kilót, ami nagyon zavart. a suli befejezése után 1 évvel, 2005 nyár végén elhatároztam, megszabadulok tőlük. szóval egy egyszerű fogyókúrával kezdődött, ami most 2006 januárjában vált igazán radikálissá. már ott tartok, hogy egész nap a súlyommal és az alakommal vagyok elfoglalva, állandóan méricskélem magam és lelkismeretfurdalásom van ha kihagyom a tornát vagy normális kaját eszem. reggelire tejeskávét iszom mert az csak folyadék és egy időre eltelít, aztán egy alma meg egy joghurt egész napra beosztva. 7végén muszáj rendesen ebédelnem, mert anyu nem engedi hogy ne egyek semmit. ezek után jön a lelkiismeretfurdalás meg volt hogy hashajtóztam. megfigyeltem magamon az anorexia, mind a bulímia jegyeit is, mert néha rámtör a zabálási roham, de a rákövetkező napokban nem, vagy csak alig eszem. viszont nem hánytatom magam

#15 2006. 03. 04. - 20:56:33

sziasztok! táplálkozási zavarokkal küzdök és sorstársakat keresek, akikkel gondolatot csrélhetnénk. úgy érzem, határeset vagyok, de vészesen sodródom a betegség felé és tudom nehéz a visszaút

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: