Házipatika fórum: Gomba vagy sem? - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

Gomba vagy sem?

#1 leslie18 2012. 12. 19. - 10:54:31

Idézve: szoszi456 - Dátum: 2012. november 29. - 20:40:05

sziasztok a fitymámon piros folt jött elő és viszket ezen kívül más panaszom nincs... kérem aki tud segítsen

Szia!

Egy komoly segítségre számíthatsz, mégpedig egy urológus szakorvoséra! Lehet félsz vagy szégyenlős vagy, küzd le, az egészség megéri! Ha nem tudod mire számíthatsz, szívesen elmondom!

Leslie

#2 szoszi456 2012. 11. 29. - 20:40:05

sziasztok a fitymámon piros folt jött elő és viszket ezen kívül más panaszom nincs... kérem aki tud segítsen
sing

#3 angikaa 2012. 03. 21. - 07:29:57

Olyan problémám lenne hogy a pénisz már jó ideje hámló,kiszáradt.Kezelve van gombaölő orvos által felirt gyógyszerrel,krémmel de vhogy nem múlik,kicsit rosszabb lett.Én canesten kúppal kezeltem magam,nincs bajom.De a páromnak nem múlik...

#4 sajtos11 2012. 02. 21. - 20:27:53

Hali! Mit tegyek? Ha a makkomon piros pontok jöttek ki?? Mivel kell kezelni?? Csak viszket de nemfáj :S

#5 sajtos11 2012. 02. 21. - 20:27:46

Hali! Mit tegyek? Ha a makkomon piros pontok jöttek ki?? Mivel kell kezelni?? Csak viszket de nemfáj :S

#6 gondalf 2012. 01. 07. - 16:22:31

Kedves anon! Azt kell mondjam, hogy az ilyen orvos adja vissza a diplomáját. Az lett volna a feladata, hogy azonnal elküld szakemberhez! Nagyon valószínű, hogy nem is gombád van és ezt leginkább a nemi beteg gondozóba különböző vizsgálatokkal tudják kimutatni. A vizelet vizsgálat pedig a férfiaknál annyit ér, mint halottnak a csók, ha az adott gomba vagy baktérium már rég felkúszott a prosztatába és ott bújkál. Egy rövide vizsgálat az egész, de megéri mert utána fel tudsz lélegezni, ha sikerült diagnosztizálni a betegséget, mivel akkor kifejezetten az adott bacira vagy gombára kapsz a megfelelő hatóanyagot tartalmazó gyógyszert!! Nem minden antibiotikum jó, csak és kizárólag az, amelyik a diagnózisban meg van adva! Közben pedig csak semmi sex! Viszont utána egy életre megszabadulhatsz tőle. Kitartás és azonnal csináltass "leoltást" ( így hívják a vér, vizelet és prosztata tenyésztési vizsgálatát) a nemi beteg gondozóba, mert az mindent kimutat. Sok szerencsét!

#7 helpme 2011. 01. 01. - 22:59:37

Sziasztok. Az volna a problémám hogy nem tudom h Candida fertőzött vagyok-e. A makkom nagyon ritkán szokott viszketni de akkor is csak egy ponton. Nincs rajta semmi kiütés, és pirosnak is csak akkor piros ha maszturbáltam vagy szexeltem. Nem volt nemi életem egy ideig és a tűnetek nem rég jelentkeztek mielőtt újra lett nemi életem. Szerintetek ez candida vagy ez mindenkinek így van? És ha első ilyen eset van és kiderül h candida akkor elég betadin vagy canestenes kezelés? Kérnék vmi okos embert h válaszoljon minél hamarabb nehogy nagyobb legyen a gond:)

#8 agapao 2010. 08. 21. - 11:01:26

Nem tudom, jársz-e erre mostanság - bár remélem 7 hónap alatt már kigyógyultál ebből, de nemrég olvastam egy cikket, mit is okozhat (nagyobb bajt) a gomba... http://bit.ly/b6Hqkl

#9 uhma87 2010. 01. 07. - 06:48:32

Hali! nekem is candida fertőzésem van, nem tudom hogy hogyan kaphattam el, egészséges vagyok, partneremnél nincs nyoma. Betadinnal és Canestennel kezeltem magam és 1 hét alatt el is tünt a makkomról a dolog, aztán végre újra voltam bnőmmel és utánna megint kialakulóban láttam. ezúttal kisebbek a foltok, gyorsan bekentem az említett kencékkel. azt szeretném tudni meddig kell folytatni a kezelést? de bármilyen infot szívesen várok! üdv U

#10 Dricsku 2009. 07. 14. - 18:39:39

A barátomnak gombás fertőzése van,és el kéne mennie urologushoz,a nőgyógyászom ajánlott is egyet,és arra szeretnék választ kapni,hogy ebben az esetben is felnyúl az urologus?Kérem ,Valaki válaszoljon,mert fontos nagyon,mert már nagyon régóta halogatja,és még mindig nem múlt el neki a gomba.Előre isköszönöm

#11 sidgob 2008. 08. 14. - 19:51:10

Hozzáteszem! Antibiotikumot én is szedtem az elmúlt hónapokban! kétszer is két hétig! Attól elég rendesen le is gyengültem! A Betadine-ról meg én is hallottam, hogy segíthet!én is kenjem a vörös csík/foltra hátha segít? a választ előre is köszönöm!!!

#12 sidgob 2008. 08. 14. - 19:27:47

Sziasztok! SEgítséget szeretnék kérni! http://www.goldengat.../topic1580_0_50 Nem az enyém, de nekem is egy ilyen van a fityma fékemen! ez mi lehet? és a makkom peremén van két piros csík! nem viszket! nem fáj!csak aggaszt!nemi kapcsolatom 2éve nem volt és körübelül 2hónapja jött elő! Légyszi ha valaki tud segítsen!

#13 Sheyenne 2008. 08. 14. - 10:23:41

Szia! Ez a candida dolog elég sokrétegű, és sajnos ezer különböző arca van. Nem rád ijeszteni akarok, de ha nem javul, mindenképpen menj el orvoshoz, és ha eseleg lesz partnered, visszafertőzöd. Szerintem egyébként az ételecet nem a legjob megoldás, de pl tudsz venni a patikában betadine-t, ami tulajdonképpen olyan, mint a jód, fertőtlenítő, gombaölő hatású, és ebből csinálsz egy nagyon enyhe vizes oldatot (olyan világos sör színű legyen kábé), és aal meglögybölöd a nemiszervedet. Egyébként meg szem ami krém hatásos lehet az a Canesten, a candibene, és a Canifug, töbekközött. a Canestent és a candibenét megkapod véy nékül is, avgy van a Pimafucort még. Az a baj, hogy sokat nem tudok segíteni, mert az én páromnak már végül el kellett mennie az urlógiára, mert visszatérő fertőzés esetén sajnos ennél összetettebb megoldás kell. Úgyhogy ha nem javul, te is jobban jársz, ha megmutatod az urológusnak, és akkor ő ad valami szájon át beszedendő méregdrága kapszulát. :) Amúgymeg hogy esetkleg a lánytól kaptad el, tudni kell, hogy a candida azért nagyon alattomos, mert sokféle módon elszaporodhat a szevezetben. A candida egy élesztőgomba, ami normális esetben is a nyelőcsövünktől a vébelünkig mindenhol megtalálható kis számban, gondot akkor okoz, ha túlzottan elszapoodik, mert mondjuk nem megfelelően működik a védekezőrendszerünk. És röhögni fogsz, de nem kell hozzá se csapongó nemi élet, se tisztátlansá, vagy a higiéné hiánya, hogy egy nőben elszaporodjon, sőt azokban a lányokban sokal könnyebben elszaporodik, akik túlzottan "sokat" tisztálkodnak, mert kimossák magukból a tejsavbacikat is. És áadásul a nőkben is tünetmentes egy darabig, és emiatt mire észreveszik, hogy baj van, már a férfipartnerüket is megfertőzték. Én konkrétan egy négy hónapig tartó anibiotikumos kezelés következtében haragítottam magamra a kis gombákat, és kábé jó négy hónapja küzdök, hogy végre takarodjanak el. Hát nem tudom, hogy ki tudtál e szűrni ebből valami használhatót, de mindenképpen javaslom, hogyha nem javul, menj orvosoz, és ha tudsz, midnenképpen szólj a leánynak is, hogy orvoshoz kellene mennie. Üdv!

#14 daniel97 2008. 08. 14. - 00:57:04

Mindenkinek udv., ugyancsak en volnek,ha valakinek is van valami jo tippje ,vagy hasonlo tapasztalt ,nem kellemesnek mondhatni emleke ezzel kapcsban akkor hallas lennek ha irnatok, mivelhogy mar nagyon okosak lettunk ami a baratnömet illeti,neki mar mindent megtalaltunk itt,de hogy keves a ferfi hozzaszolas ,igy örömmel vennem ha irnatok tanacsott, köszi elöre is Dan.

#15 daniel97 2008. 08. 14. - 00:46:02

Szia, most regisztraltam magam az oldalon merthogy candida fertözest kaptam. Probalom erthetöbben megfogalmazni,az ekezetek hianyaert elnezest de nem magyar a laptop-om, szoval van egy lany akivel mar regota ismerkedunk ( neten ) mivelhogy en kulföldön elek,most a lany kijött hozzam es 2 napig nem volt semmi gond,mint a nyulak a lucernasban ,de 2 nap utan kicsit erzekennye valt az öcsem es furan viselkedett,,azt hittem, amiatt tudhato be a jelenseg hogy ket honap kiesest akartam behozni. De a 3 nap este zuhanyzasnal szomoruan vettem tudomasul,nem kimerultseg az oka,ugyanis öcsem fejen piros kis pöttyök tundököltek. Igy elkezdtem a netet böngeszni,es a diagnozis az lett hogy Candida Albicans-om van,legalabbis ezt csak en allitom de meggyözödesem azok utan amennyit olvastam a nemi betegsegekröl. Hozzakell tennem, hogy soha nem volt beteg az öcsem pedig mar 34en tul vok,felelötlenseg volt nem hasznalni gumit,tudom,de mivelhogy reg ota beszelgetunk meg öneki meg ennekem sem volt mar regota mondhatni sexualis kapcsolata,na mindegy,a kerdesem az lenne mivelhogy olvastam amit irtal a forumban,hogy elöször bekentem LAMISIL-al aztan lekezeltem kesöbb egy kis etelecettel is,de ma voltam gyogyszertarban es a PEVARYL-kremet ajanlottak,körbeirtam hogy vegul is hova akarnam kenni ( ez egy sved krem ami tartalmaz :econazol, nitras,pegoxol,peglicol,paraffin stb.) igaz lab gombara van,de ezt ajanlotta a gyogyszeresz. Mivelhogy ilyen jartasnak bizonyultatok ebben a dologban,ertem a tapasztalaitokra,batorkodnam a velemenyed kerni, hogy szerinted barmilyen gombaölö krem elegendö hogy megszunjenek a panaszok ? Hozzateszem, hogy javult a helyzet, legalabbis ugy erzem meg latom,de kivancsi lennek a velemenyetekre, hozzateszem hogy otthon kaphato magyar gyogyszereket nem tudok itt beszerezni. Elöre is köszönöm a faradtsagotokat es a valaszt is ha irnatok ! Köszönettel Dan

#16 Sheyenne 2008. 08. 07. - 09:57:18

Szia! Az előbb itt már írtam egy úriembernek, gondoltam megosztom veled is, amit tudok. Tudni kell, hogy a "felfázás" a legrikább esetben származik abból, hogy hideg kőre ültél, vagy mezítlá mászkáltál. A felfázások zöme baktériumos eredetű hólyagfertőzés. Én tudom, nekem majd fél év alatt sikerült belőle kimásznom, de azalatt az idő alatt egy komplett orvosi lexikon lett belőlem, ami ezeket a témákat illeti. Szóval a te felfázásod valószínűleg enyhe lefolyású lehetett, és otthoni kúrától elmúlott, szerencsés alkat vagy. Átalában legtöbb esetben az E-coli baktériumok okozzák a gyakori vizelési ingert, és mindent ami a felfázáshoz tartozik, ez egy bélbaktérium, ami sajnos a nők genetikai adottságának következtében(ugye a három nyílás elég közel van egymáshoz) először átterjed a hüvelybe, aztán pedi a hólyagba. Gyakran hívják ezt a betegséget "mézeshetek szindrmának", mert a szexuális aktus következtében knnyebben bejutnak a baktériumok a hugycsőbe. Persze nem feltélenl van összefüggésben a kettő, de sajnos megeshet. A férfiaknál általában ez nem okoz gondot, mert nekik sokkal hoszab a hugycsövük, és ezért a baciknak nincs ideje felmászni rajta, mert a vizelettel kiürítik idő előtt. De azt mondják, hogy átvihető a férfira adott esetben a fertőzés. Nos, nekünk ebből a szempontból szerencsénk volt, mert a szexuális aktusokal nem volt összefüggésben a hólyaggyulladásom. A másik probléma, ami hasonló jeleket mutathat, de az is általában a nőknél jellemző, a hüvelygyulladás, vagy a hüvelyi gombás fertőzés. Mert ha mondjuk gomba kerül a hugycsövedbe, és begyullad, az is okozhat gyakori vizelési ingert, és általános diszkomfort érzést, de ez a jobbik eset talán, bár megmondom őszintén én már nem tudom. Mindegy visszatérve, hogy akármilyen baja is van a barátodnak, mert a hámlás tényleg lehet gombás eredetű, de panaszkodik ugye vizelési gondokra, viszketésre, és a váladékozásra. Én azt mondom, hogy mielőbb menjetek el orvoshoz, e is, és ő is, te a nőgyógyászatra, ő az urológiára, és nézessétek meg magatokat, Bár megjegyze, hogy Neked, mint nő, két kört kellene futni, és egyszer a nőgyógyászaton, és mégegyszer az urológián kellene megvizsgáltatnod magad! Ez azért fontos, mert attól, hogy jelenleg tünetmentes vagy, vagy panaszmentes, nem biztos, hogy nem kaptál már el valami a barátodtól, és inkább a elején fogjátok meg a dolgokat. Mert a barátodnak ez alapján lehet gombája is, de más is, hugyúti fertőzése, rosszab esetben prosztata gyulladása akkro viszont te is ki vagy téve az ujrafertőzésnek! Nem ijesztgetés képpen mondom, de tényleg az lenne a legcélszerűbb ha nem halasztanátok tovább az orvosi látogatást. Tudom nagyon szar dolog, elhiheted, hogy az elmúlt fél évem meglehetősen nyomasztó volt, mert vagy az urológia várójában strázsáltam négy keresztes véres vizelettel, vagy a nőgyógyászaton visszatérő gombával. De megérte, mert mostmár tudom, hogy van megoldás! na fel a fejjel! ;)

#17 Sheyenne 2008. 08. 07. - 09:42:21

Szia! Én lány vagyok ugyan, de komoly kapcsolatban élek, és a gombás ferőzéseket sajnos már A-tól Z-ig sikerült "kiismernünk". Nos mindegy, az, hogy a barátnődnek nincsen ilyen jellegű problémája, ne tévesszen meg, ha magadon észrevetted, menj orvoshoz, mert ezt sajnos úgy nevezik:pingpong effektus, tehát egymásnak fogjátok passzolgatni a gombát odavissza. a Kedvesemmel három hónapja játsszuk ezt, és vicces, mert amég én beteg voltam, ő teljesen tünementes volt, é a nődokim azt mondta elég neki a canestenes helyi kezelés. Most nekem nincs gombám, cserébe ő vette észre magán úgyhogy elmentünk az urológushoz, aki azt mondta neki, hogy már akkor el kellett volna jönnie, amikor nálam először jelentkeztek a bajok. Szóval ha valami bajod van, menj a dokihoz, enm is biztos, hogy gombás fertőzés, lehet, hogy valami baci, nemkell megijedni, összeszedhetted akár egy strandláskor, vagy mondjuk elmentél vécére, és megfogtad a kilincset, aztán a műszeredet. Sajnos ezek nem feltétlenül szex útján terjednek, cserébe ha most a nődnek nincsen baja, hamarosan lesz, ha nem vizsgáltatod ki magad! Egyébként ilyen panaszokkal a férfiak urológushoz mennek. Szokták azt is monani, hogy az uológus a férfi nőgyógyásza! ;) :D Szóval indíts, még mielőtt úgy jártok, mint mi... :)

#18 Mendark 2008. 05. 21. - 22:26:12

vki mondhatna vmit, mert nekem is tökre ez problémám. ráadásul nem mutogatnám első körben a rudimat 1 idegennek sem, ha nem muszáj...

#19 szmotyi 2008. 05. 18. - 14:53:04

Nem tudom itt mennyire válaszolnak, mert jártam pár oldalon és nem valami segítőkészek. Azt szeretném megtudni, hogy a barátomnak gombája van e? pár napja mikor hazajöttünk egy fesztiválról panaszkodott hogy csíp neki ha pisil. Felfázásra gyanakodtunk mivel énis felfáztam d eén kúráltam magam és már elmúlt. De neki a csípő érzést sok sok kiütés váltotta fel a makkon, a fitymán is, de a makkon több és jelentősebb. Folyamatosan váladék jön és szagos. És nagyon viszket a barátom pénisze. Itt a váladék a legkellemetlenebb mert nem szünetel folyamatosan termelődik. Hámlás is megfigyelhető a makkon. Ez gomba lehet? Ha igen milyen kenőcsöt lehet venni? canestennel lehet kezelni?

#20 Smoke 2008. 03. 01. - 17:36:54

Jónapot ez engem is érdekelne mivel ilyen probléma áll fenn nálam is jelenleg. nem tudom mitöl lehet mert a barátnömnek nincs ilyen jellegü problémája. és még egy olyan kérdés hogy ezzel milyen orvoshoz forduljak ? börgyogyászhoz vagy urulogushoz ? Segitségét elöre is köszönöm!

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: