Házipatika fórum: inkontinencia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

inkontinencia

#1 55piroska 2012. 08. 29. - 08:32:19

Sziasztok!
Sajnos évek óta én is hasonló problémában szenvedek,és nagyon sok mindenen átmentem már.
Az orvosom a mütétet javasolta,de én attól nagyon félek és nem is igért biztos javulást.
Tavasszal viszont rátaláltam egy hirdetésre amit érdekesnek találtam.
Ez egy elektromos kezelés.Mikor felhívtam,nagyon megijedtem,mert azt mondták hogy a hüvelyen keresztül kezelnek.
Sokáig nem tudtam eldönteni hogy merjem e vállalni,de végül a családom biztatására belevágtam.
Nyolc kezelésen voltam,és elmondhatom,hogy legalább 70%os a javulásom.
Ma már nagyon örülök,hogy elmentem.
Én mindenkinek csak ajánlani tudom.Én Budepesten az Örs vezér rendelőben voltam.
Az első alkalommal tele voltam félelemmel,de a növérkének köszönhetően a 3.-4.alkalommal már teljes nyugodtsággal mentem.
Csak jót tudok mondani.
Ezuton is köszönöm!
Piroska
sing

#2 karlmax 2012. 03. 19. - 16:28:13

Sziasztok! Javasolnék egy ingyenes programot! Március 28-án 17:30-kor lesz egy ingyenes előadás és orvosokkal lehet beszélgetni utána a Cirisben inkontinencia témában. Szerintem érdemes elmenni. Csak annyit kell tenni, hogy telefonon bejelentkeztek és aki részt vesz az előadáson, az még kap egy 6000 Ft értékű kupont is, amit bármilyen szolgáltatásra felhasználhat a klinikán. Gyakorlatilag ingyen konzultációt kaptok az előadás után. Minden hónapban van náluk valamilyen témában ingyenes előadás. MI már voltunk ilyenen, ezért merem ajánlani. Hasznos! Részleteket találtok itt: http://www.ciris.hu/ és https://www.facebook.com/cirisbudape st

#3 szbarbii 2012. 02. 16. - 21:07:49

Szia Péter! Szerintem semmi gond nem lesz a pelenkával. Én már nagyon rég óta pelenkázom magam, és megmondom őszintén én már nem is tudnék lemondani róla, annyira megszerettem.

#4 kpeter 2012. 02. 07. - 23:09:31

Sziasztok! Végül a pelenkát választottam.Remélem mihamarabb javul az állapotom ,mert egy nagy nedvszívó kapacitású pelenkát írtak ki amit nehéz elrejteni az emberek szeme elől.Pechemre a klinikáról hazafelé menet egy kislány megkérdezte az anyukáját miért van a bácsin pelenka.Aszt hittem menten elsűlyedek szégyenembe.Hát nem a legjobb kezdet az tuti!

#5 adenny 2012. 02. 05. - 11:15:57

A spreadsheet után nincs szóköz, úgy már helyes a link:)

#6 adenny 2012. 02. 05. - 11:12:13

Kedves Fórumozók! Negyedéves gyógytornászhallgató vagyok, szakdolgozatomat az inkontinencia konzervatív kezeléséből írom. Sokat segítenének elkészítésében, ha kitöltenék online kérdőívemet. https://docs.google.com/spreadsheet/ viewform?formkey=dGZ2WmlCS3QyM0R5aGU 3aUJvdko0anc6MQ Köszönettel: Szőke Adrienn

#7 kpeter 2012. 01. 30. - 22:04:02

Sziasztok! Tanácsra volna szükségem! 43éves férfi vagyok.Hólyag műtét után inkontinenciám lett.A urológus azzal nyugtatott ,hogy idővel javulni fog az állapotom ,de addig is kondom katétert vagy pelenkát kell hordanom.Nem tudom eldönteni melyiket válasszam.Mindkettőnek van előnye és hátránya.Szerintetek melyiket válasszam?

#8 alexa_77 2012. 01. 26. - 14:25:46

én úgy szégyellem ezt a betegséget, pedig tudom, hogy nem kellene... :( most találtam rá erre a videóra... lehet rá megoldás. nem is hittem volna... :)

#9 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:36:39

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#10 antaares 2011. 09. 02. - 15:10:00

Üdv! az e-mail címemre tudna írni, hogy van-e még belőle, és milyen árban adná, és esetleg a postán is küldi-e? (a gyerek e-mail címét tudom cscak megadni) b3nce1995@citromail.hu

#11 cuktimi 2011. 08. 25. - 15:17:39

Műtét nélkül is van megoldás! 5 évvel ezelőtt, kislányom születésével valami megváltozott az életemben. Arra lettem figyelmes, hogy tüsszentés után vizelet került a bugyimba, majd később a nevetés és a köhögés is hasonló tüneteket okozott. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, hogy ilyen dolog megtörténhet velem és 30 évesen TENA LADY betétet kell használnom. Az orvosom a hat hetes kontrollon megállapította, hogy a mellső hüvelyfal süllyedésem és méhsüllyedésem van, kb. tojásnyi cystocele, vagyis hólyagsérv látható, intenzív hüvely-gáttorna javasolt gyógytornász irányításával. Amennyiben a süllyedés néhány hónapon belül nem javulna, mellső fali hüvelyplasztika elvégzése indokoltnak látszik. Nagyon megijedtem, csináltam az intim tornát, de az állapotom továbbra sem volt kielégítő. 2009- novemberében a cytológiai mintavétel kóros eredményt adott, közölték velem, hogy nem zárható ki a méhnyakrák, ezért meg kell műteni. 2010. januárban, megműtöttek és a méhnyakból kivágtak egy darabot. Azt hittem, most már minden jó lesz és rendben vagyok, de sajnos nem így történt. A műtétet követő első menstruációmnál, egy napig tartott a vérzés, utána erős alhasi görcsök léptek fel. Irány a kórház ahol közölték, hogy az utolsó pillanatban érkeztem, kiderült, hogy pontszerű méhszájnyílásom van ezt megtágították és kiürült belőlem a rengeteg vér. Az orvos azt mondta, további teendő nincs, problémám már nem lehet a továbbiakban. De sajnos minden egyes hónapban begörcsöltem és rohantam a kórházba tágításra, mert nem tudtam menstruálni. A nőgyógyászom azt ajánlotta, hogy a legjobb megoldás a méheltávolítás lenne, az amúgy is jelentős fokú méh és hüvelyfal süllyedése miatt, valamint egy kiadós hüvelyplasztika és ez által megszűnik a vérzés is, és nem kell havi rendszerességgel tágításra járnom. Nagyon el voltam keseredve, sokszor megfordult a fejembe, hogy nincs más választásom, mint valóban a méhkivétel és a hüvelyplasztika, valamint a méhszalagok felvarrása és így, az inkontinencia problémám is megszűnik. Felkerestem egy 5 csillagos magán klinikát is ahol, ugyan így a méheltávolítást javasolták problémáimra. Mivel szeretnék még egy gyermeket, egyelőre nem fogadtam el az orvosok által kínált lehetőséget. Összeszedtem minden lelki erőmet és leültem az internet elé, hogy valami más megoldást találjak. Megdöbbenve jöttem rá, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Be kell, valljam, hogy sokat jelentett számomra a tudat, hogy vannak sorstársaim. Hála az égnek rátaláltam Macibaba történetére és így jutottam el Dr. Németh Zoltánhoz, aki évek óta foglalkozik a női inkontinencia és méh-, és hüvelysüllyedéses állapotok kezelésével. Első alkalommal, mikor nála jártam, nagyon pozitív benyomást keltett és Ő volt az egyedüli orvos, aki rögtön a konzervatív kezelést ajánlotta nekem és nem a méhkivételt valamint a méhszalagok felvarrását. Én 3-as méretű szilikon kockapesszáriumot kezdtem el használni, és a hüvelysúlyt. Hamarosan elkezdtem érezni a javulást. A kocka használatának tulajdonítottam azt is, hogy a menstruációs görcs minden hónapban csökkent. Most már eljutottam oda, hogy az 1-gyes méretű kockát használom valamint továbbra is a hüvelysúlyt. 2011 nyarán a doktor úr megműtött, mert a 2010-es méhnyak műtét finoman mondva nem sikerült valami jól. A második műtétem óta teljesen megszüntek a beszűkült nyakcsatorna miatt kialakult görcsös fájdalmak és a menstruáció alatt nincs többé szükségem tágításra. Most már elmondhatom, hogy jól vagyok és amióta a szilikon kockapesszáriumot valamint a hüvelysúlyt használom visszanyertem az önbizalmam és a férjem elégedetten jegyezte meg, hogy végre újra a régi vagyok. Őrülök, hogy kezembe vettem a sorsom nekem számított a vizeletcsepegés és megtaláltam a számomra legjobb megoldást, és már nem kell TENA LADY betétet használnom. Nagyon hálás vagyok Macibabának, amiért felrakta a fórumukra a történetét. Amíg élek hálás leszek Németh Zoltán doktor úrnak is, mert az Ő szakmai tudásának és odafigyelésének köszönhetem, azt hogy most boldog és kiegyensúlyozott életet élhetek. Mindenkien csak ajánlani tudom Dr. Németh Zoltán doktor urat a Gyno-Cont Egészségügyi Szolgáltató és Kereskedelmi Kft orvos szakértőjét.

#12 andifeher 2011. 06. 09. - 14:57:17

Sziasztok! Bakteriális hüvelyfertőzésről:http://www.intimflora.hu/informaciok/a-bakterialis-huvelyfertozes.html

#13 manfine 2010. 07. 20. - 13:36:30

Ha valakit érdekelne van kb 220-230 Super Seni Lagre és 15db berberó large nappali pelenkám eladó

#14 macibaba 2010. 06. 27. - 21:18:33

Erre a címre is írhattok nekem: macibaba37@freemail.hu, a másikat is csak én olvasom. Macibaba

#15 floverblue 2010. 06. 05. - 14:19:29

Minden inkontinenciával küszködő betegnek üzenem. Negyvenes nő vagyok, és tízen néhány éven keresztül voltak inkontinencia panaszaim, amit már magam előtt is szégyelltem, nemhogy orvoshoz forduljak vele. A kellemetlenség, az állandó pisi csöpögés egyre elviselhetetlenebb lett és egy nagy levegővétellel elhatároztam, hogy véget vetek neki. Elmentem egy másik város kórházába és az urológiai szakvizsgálat után egyértelmű műtétet javasolt a doktor úr. A hólyagsérvemet meg kell operálni! A TOT műtétre jegyeztek elő. Néhány nap múlva elvégezték a műtétet, amely egyáltalán nem volt elviselhetetlen, sőt, csak minimális kellemetlenséggel járt 2 napig. Túl vagyok rajta és nagyon örülök neki, mert az inkontinenciám teljesen MEGSZŰNT!! Mindenkinek bátran ajánlom, hogy vesse le szégyenérzetét és mielőbb forduljon orvoshoz, mert ez ma már gyógyítható. A műtétet pedig a következő linken tudja bárki megnézni. :) :o

#16 macibaba 2010. 05. 26. - 15:24:22

Kedves Fórumozók, Mindenkivel szeretném megosztani gyógyulásom történetét, amely Németh Zoltán Doktor Úr személyéhez fűződik, illetve ahhoz a komplex kezeléshez, melyben részesített. Így szeretnék reményt adni másoknak is. 37 éves miskolci hölgy vagyok. Másfél évvel ezelőtti nehéz szülésemet követően a nőgyógyászok a következőt diagnosztizálták nálam: végbélsérv, hólyagsérv, méhsüllyedés. Ez azt jelenti, hogy komoly húzó jellegű fájdalmak és székletürítési problémák mellett a méhszájam megközelítette a hüvelybemenetet és erőlködéskor ki-ki bújt onnan. Olyan volt, minha valami ki akarna esni belőlem- magassarkúban különösen fájt a lépés, állni sem tudtam sokáig. Iszonyatosan kétségbe estem, annál is inkább, mivel mindig is ügyeltem az egészséges életmódra, rendszeresen sportoltam, sosem voltam túlsúlyos, a terhesség alatt is csak nyolc kilót híztam, a szülés előtt pedig olyan magasan volt a méhszájam, hogy el sem értem. Minden nap sírtam! A nőgyógyászok bizonytalanok voltak - a legnevesebbek közül körülbelül tízet kerestem fel országos szinten- többek között az egyik legrangosabb magánklinikát, illetve a főváros híres kórházait. Az első találkozás során mindig ajánlottak megoldásokat, ilyenkor örültem, a további találkozások során ezekről azonban már kevésbé pozitívan nyilatkoztak. Az említett nőgyógyászok a TVT szalagok behelyezését, a hüvelyplasztikával konbinált Manchaster plasztikát, vagy a méhszalagok "ide-oda varrogatását" ajánlották, "szerencsére" hozzátéve, hogy az összes módszer inkább rövidtávú és minőségileg is csak csekély javulást hozó megoldást adhat. Szóba került még a szülési szándék lezárulása utáni méhkivétel, mint hosszabb távú megoldás, de végül is ezt sem akartam, annál is inkább, mivel a nőgyógyászok véleménye itt sem egyezett a gyenge hüvelyizomzat miatt. Ahogy telt az idő, állapotom egyre romlott, hiába végeztem el a nőgyógyászok által javasolt Kriston intim torna tanfolyamot és gondosan csináltam a gyakorlatokat 9 hónapon keresztül! A 9. hónapban már a méhszájam állandóan kilógott, azt hittem, ebbe bele fogok őrülni! Ekkor találtam rá Németh Doktor Úrra, aki a hüvelysúlyzók, egy speciális kocka szilikonpesszárium és egy elektrostimulációs kezelés alkalmazását javasolta, hozzátéve, hogy a kezelés hosszadalmas, de végül nagyon eredményes lesz. Most már szégyellem bevallani, de először kételkedtem, azt hittem, kár az erőfeszítésért, de igaza volt. Minden úgy történt, ahogy megjósolta. Még a minden reggel felhelyezendő szilikonpesszárium viselése sem okozott gondot, sőt rögtön mérsékelte a panaszokat. Ahogy teltek a hónapok a hüvelyizomzatom egyre erősebb lett, székletürétési problémáim fokozatosan enyhültek, végül magszűntek, a hólyag felőli nyomásérzet is eltűnt, méhem pedig egyre magasabbra került! Ma már panaszmentes vagyok, méhem 5-6 cm-el került feljebb az eredeti szörnyű állapothoz képest- a Manchester plasztikával is csak 2 cm-t ígértek a méhszájat megcsonkítva! A súlyzókat még most is használom, hogy elérjem az eredeti állapotot, illetve, hogy a szexualitás még a mostani jótól is jobb legyen. Külön szeretném kiemelni, hogy a súlyzóhasználat egyre izmosabbá teszi a hüvelyt, így a szexuális élet is egyre jobbá válik. Örökre hálás leszek Németh Doktor Úr segítségéért. Akinek csak részben is hasonló problémája van, azt tanácsolom, nyugodtan forduljon hozzá. Én is szívesen válaszolok bárkinek, akár e-mail-ben - zoltan.orosz@t-online.hu -, telefonon, vagy személyesen is. Nagyon örülnék, ha segíteni tudnék tapasztalataimmal, most, hogy másfél évnyi szenvedés után újból jól érzem magam. Németh Zoltán Doktor Úr elérhetősége: o Gyno-Cont Kft. o 9026 Győr, Bácsai u.148 Telefon: munkanapokon, 12-18 óráig +36 30 932-1772 o Telefax: +36-96-523-179 o E-mail: info@ladypower.hu o Internet: www.ladypower.hu Kérdezzen Németh doktortól: nemethdr@ladypower.hu Méhsüllyedésből, végbél- és hólyagsérves állapotból műtét nélkül gyógyult 37 éves hölgy vagyok.

#17 mrsvardai 2010. 04. 18. - 13:04:25

Sziasztok! A piacon van egy vadonatúj módszer, amivel az inkontinencia és gátizom-gyengeség műtét és tornagyakorlatok nélkül felszámolható! Speedfitness a neve és én ezzel jöttem rendbe a szülés után. Olyan vagyok mint új koromban, vagy talán még annál is jobb... A férjem szerint legalábbis :) Én is elvégeztem a Kriston intimtorna tanfolyamot, de bevallom nem sok lelkierőm volt a mindennapos gyakorlatokhoz. A Speedfitness-szel ezzel nem kell többé törődnöm, ráadásul gyönyörűen lefogyasztott, feszes a hasam és a popsim is. A kezelés nem kellemetlen, nem kell a hüvelybe helyezni semmit és mégis fantasztikusan hatékony. Az elektrostimuláció elvén alapszik a módszer, és nem kifejezetten erre a problémára lett kifejlesztve, de a klinikai vizsgálatok közben kiderült, hogy az inkontinenciára is jó. Mint egy pozitív mellékhatás :) A www.speedfitness.hu oldalon az Egészség és Rehabilitáció menüpont alatt többet olvashattok az egész módszerről. Budapesten érhető el egyenlőre. Remélem tudtam segíteni, üdv Mindenkienek.

#18 polyana 2010. 01. 26. - 00:13:09

Kedves Mindenki! Idős nagypapám sajnos pelenka használathoz van kötve és ennek kapcsán kérdezném , hogy tudnátok esetleg olyan helyet javasolni Pest és vonzáskörzetében, ahol - a gyógyszertári árakhoz képest - viszonylag olcsóbban be lehetne szerezni? Előre köszi :)

#19 maria63 2009. 07. 08. - 19:18:22

Üdvözletem! Több éve vizelettartási problémával küszködök. Panaszaim: hidegrázás,alvászavar,vizelés közben erős hasogató fájdalom,ami a napi teendőim közben is jelentkezik.Vizelési panaszaim is vannak,ami napi többszörösséggel előfordul,és gátol a tömegközlekedés használatában.Körülbelül tíz évvel ezelőtt átestem egy hólyagsérv műtéten,de panaszaim kevésbé enyhültek.3 hónapja olyan tüneteim jelentkeztek,amit csak a műtét előtt észleltem.Segítségét kérem,mit javasol a problémámra?

#20 blacky8606 2009. 03. 16. - 22:17:50

Üdvözlök Mindenkit! Utolsó éves szülésznő hallgató vagyok,s igazából a segítséguket szeretném kérni,amennyiben ez lehetséges! Szakdolgozatomat írom,melynek témája az inkontinencia. Szakdolgozatomhoz hozzá tartozik a kérdőív,mely pár röpke kérdésből áll. Dolgozatomban azt a problémát,kérdést tárgyalom,hogy vajon végleges megoldást jelent e a konzervativ,alternativ terápia mint a műtéti megoldás. A kérdőív kérdései a hypotézisemre irányulnak.Abban szeretném a segítségüket kérni,hogy ha lehetséges, kitöltenék e nekem a kérdőíveket ,100db-ot kellenne kitöltettnem 100emberrel, s minden segitségnek örülnék! A kérdőív kitöltése természetesen névtelen,semmilyen személyes adatra nem vagyok kiváncsi,nem használom fel,a kérdőív kérdéseit is csak a szakdolgozatomhoz használom fel! Kérem,amennyiben lenne kedvük segíteni és rabolhatom pár perc erejéig az idejüket,írjanak, s megbeszéljük a további részleteket. Köszönettel:)

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: