Házipatika fórum: IGA hiány - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

IGA hiány

#1 gliadin 2010. 11. 16. - 11:49:49

mia222 IGG szint csökken amennyiben vírusos, felső légúti húrotok voltak nála. A szervezet védekezőképességének csökkenése jellemzi, melyet az okoz, hogy elmarad a fertőző kórokozók megjelölése az immunrendszer védekező sejtjei számára.

#2 mia222 2010. 11. 16. - 10:02:48

Szia! Köszönöm a válaszodat! Nincsen se tej, se liszt allergiája. Létezik olyan, hogy az IgG szint csökken, az 1 évvel ezelőtti szint alá? Kriszti

#3 gliadin 2010. 11. 16. - 06:03:23

Mia 222szia! Az IgA- hiány lehet öröklött megbetegedés, de külső tényezők is kiválthatják. A betegek egy része magától meggyógyul, ill a spontán gyógyulás lehetősége szinte minden betegben fennáll. A secretórikus IgA- hiányban előfordul, hogy a keringő vérben az IgA szintje normális. Még nem ismert a hiány oka: hogy a secretórikus sejtek száma kevés-e ,ill. azok nem választják el a megfelelő mennyiségű ellenanyagot. Az is lehet, hogy a gyakori légúti fertőzésnek nem közvetlenül a secretórikus IgA- hiány az oka, hanem a társuló un. IgG- hiány. Ezeknél a betegeknél gyakori az egyéb immunglobulin szint-, immunsejt- működésbeli eltérés is. Ezek a gyermekek nem kaphatnak immunglobulin készítményt, de még vérkészítményeket is csak óvatosan, mivel szervezetük a találkozás után ellenanyagokat kezd termelni az IgA ellen. Ez tovább rontja a helyzetet. A z IgA hiányban szenvedő gyermekeknél valóban a fertőzésmentes környezet biztosítása, tünetek esetén a korai orvosi vizsgálat szükséges. Esetleg meg lehet próbálni olyan orrba, szájba fújható szerek, ill szájon át szedhető kapszula használatát, amelyek az immunrendszert esetleg stimulálják a felső légutakban leggyakrabban megbetegedést és szövődményt okozó kórokozókkal szemben. Dr. Gömöri Ágnes Mindenesetre nálatok a tej allergiát érdemes lenne megnézetni!!! IgE és IgG antitest IgA hiány gasztrointesztinális tünetek

#4 mia222 2010. 11. 15. - 20:36:46

Szia! Az én kisfiam is, aki 3 éves. Mi 1,5 éve küzdünk. Igazából semmit nem csinálnak, csak immunerősítőt írnak fel. És 3 havonta veszik a vérét. Tavasztól őszig. Kriszti

#5 mia222 2010. 11. 15. - 20:20:53

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni! Kisfiam IGg hiányos, most meg IGa hiányos is lett. 3 éves elmúlt és 1,5 éve tudunk a betegségről. Az IGa-val is jogosult a tartós betegségre? Most 2 hetente köhög és orra folyik. Szerencsére láztalan. Mi a Budai Gyermekkórházba jártunk dr. Kalmár Ágneshez. Ő azt mondta, hogy amíg komolyabb betegsége nem lesz, addig nem kell menni. Az IGg-nél sokszor volt gardia, felső-légúti betegségek, hányás, 38,3-nál lázgörcs, 3 napos láz, kiütések, hólyagok a szájban, lázát nehéz csillapítani. Az antibiotikumok után pedig tenyérnyi felületen mindig előjön a bőrgomba. Eddig csak 3-szor feküdtünk kórházban. Semmilyen allergiája nincs. Az IGa hiány is ilyen betegségeket eredményez? Köszönöm a válaszokat! Krisztina

#6 gliadin 2010. 11. 15. - 14:35:27

Kedves bagdacs! Amennyiben IgA hiányt állapítottak meg és tej érzékeny is vagy jó lenne coeliákia tesztet nézetni nálad!!! EMA vér vizsgálat! Nem laborban végzik! Ez egy speciális vizsgálat,gluténra=lisztérzékenység. Milyen tüneteid vannak még esetleg?

#7 gliadin 2010. 11. 15. - 12:26:30

Kedves manócska! Meg kell nézni mi okozza/okozhatja a picinél az enzimhiányt! További vizsgálatok várhatóak. Nem vagyok orvos, de nézessetek nála egy lactóz tejcukor tesztet. Az előfordúlhat hogy hiányzik, vagy hiányos a lebontó enzim nála. Nálunk a lánykám tej,tojás intoleranciás. Ez egészen más. Drukkolok nektek, mindenkép írd meg, mit mondtak az orvosok. Kívánok nektek minden elképzelhető jót, és egészséget.

#8 manocska2010 2010. 11. 12. - 10:13:07

Kedves Gliadin! Köszönöm, közben az allergologusunk keresett neki egy immunologust a Szt. Istvánban. Megkérdezhetem esetleg ha ebben a cipőben jártok Ti is, mivel jár ez az enzim hiány? Kell gyógyszert szedniük vagy valami? Köszi manocska

#9 gliadin 2010. 11. 09. - 11:31:04

Kedves manócska Mindenképp ajánlom Bp. Heim Pál klinikát. Heim Pál Gyermekkórház - Üllői úti telephely 1089 Budapest, Üllői u. 86. (06-1) 459-9100/1436 Coeliákia központ Dr. Gyimesi Judit

#10 manocska2010 2010. 11. 04. - 12:49:11

Sziasztok! Nem tudom jár e erre még valaki. Kisfiam most lesz 8 hónapos, az anyatej elhagyása óta lassan hízik. Tegnap derült ki, hogy az IGA, IGG, és az IGM értéke is nagyon alacsony. Valaki tudna segíteni hoyg Budapesten ezzel kihez érdemes fordulni????Előre is köszönöm.

#11 gliadin 2010. 04. 16. - 18:19:10

Kedves Loches! Készségesen segítünk, keress minket a : www.liszterzekenyseg.in Honlapunkon. http://liszterzekeny...unena&Itemid=71

#12 loches 2009. 12. 04. - 14:57:25

Sziasztok! Jár még erre valaki? 20 hónapos kislányom is IgA ill IgG hiányos, mellette tejérzékeny és egyéb más ételallergiákkal is küzdünk. Lenne pár kérdésem ha valaki erre tévedne...

#13 detti34 2008. 11. 25. - 23:15:29

Szia timix! 3 és fél éves kislányomnál ugyanez a probléma, mint nálatok IgA hiány. Nálunk 2 éves korban egy aftás vírusfertőzés után jelentkezett az IgA hiány. Mi is a Szent László Kórházba járunk, csak mi a heamatologiára Dr. Benyóhoz. Holnap is épp oda készülünk. Már ezerszer vettek vért a lányomtól, de igazából semmi előrelépés nem történt. Csak kész szenvedés a gyereknek. Nekünk is javasolták, hogy csúsztassuk az ovit, de mit tegyek a lányom imád oviba járni!? Hallottam más részről, hogy immunoglobulin pótlással lehet javítani a helyzeten, de azt csak azok a gyerekek kaphatják meg akiknél "életmentő" a kezelés és bizonyos szint alá esik az IgA érték. Bár már azt is hallottam, hogy más kórházban 20.000 Ftért nem hivatalosan beadják. Persze jellemző, pénzért bármit! Érdekelne annak a bizonyos alternativ orvosotoknak az elérhetősége, szívesen elmennénk hozzá. Remélem tudsz ebben segíteni! Köszönöm

#14 pusztafiv 2008. 10. 13. - 12:37:36

sziasztok.én tegnap fedeztem fel ezt az oldalt.az én kisfiam 6 éves és neki alacsony az iga szintje ˛0.55 .havonta beteg és már a sok antibiotikumtól sem gyógyul .mindennel már próbálkoztunk szinte.valki tud e mondani cimet itt vidéken ahová lehet fordulni.szeged gyula környékén.köszi.

#15 2007. 05. 05. - 10:53:33

szia. köszönöm az infókat!!

#16 2007. 04. 25. - 10:41:20

Szia!Az én kisfiam 5 éves és az ő eredménye 0.03 lett. A normális 0.80-tól jó, bár nem tudom, hogy felnőtteknél is ezt az értéket nézik e. Az orvos azt mondta, hogy ezzel egyenlőre nincs mit tenni, ellenőrzésekre kell járni évente, félévente. Most aloverás termékek szedésével próbálkozom majd kicsit megerősíteni a szervezetét. Az iga a szervezet ellenálló-,védekező képességét mutatja, ha jól tudom. Ha ez kevés akkor sokkal foogékonyabb vagy a betegségekre, mint ez nálunk mutatkozik is a folyamatos légúti megbetegedésekkel.

#17 2007. 04. 03. - 11:10:08

Sziasztok, én most kaptam levelet hogy 0.6 az IGA értékem, ami alacsony, és menjek vissza a belgyógyásztra. Valaki meg tudná mondani, mennyi a normális érték? 33 éves nő vagyok, sokszor van felső léguti problémám. Igazából semmit sem tudok erről az IGA szintről, valaki pontosan meg tudná modnani mit jelent? előre is köszönöm a válaszokat.

#18 2007. 03. 08. - 21:55:31

Bagdacs! Ne szedj több antibiotikumot!!! Hacsak nincs telente 5-6x tüdőgyulladásod vagy más súlyos betegséged, anélkül is meg fogsz gyógyulni.Természetes gyógymódok, grapefruit mag csepp vagy olajfa levél kapszula, vagy tapasztald ki, hogy neked mi használ, csak antibiotikumot ne szedj! Lehet hogy 3x annyi idő amíg meggyógyulsz, és hetekig kell infralámpáznod, de legalább nem esel vissza. Legyél nyugodtan lázas, az öli a bacikat, 39 fokig ne vegyél be lázcsillapítót! Ha mégis muszáj antibiotikum: vele egy időben + utána hasznos bacit is kell szedned. Ugyanazt tudom mondani, mint a többiek a témában: minél több antibiotikumot szedsz annál rosszabb lesz, annál többször esel vissza. Debrecenben menj a III.belre Barta Zsolthoz, ő sem mond mást, csak legalább rendesen kivizsgál.

#19 2007. 02. 21. - 09:37:06

Szia Bagdacs! Én csak saját és ismerőseim tapasztalatait tudom mondani.Sajnos az orvosok nem tudnak mit kezdeni egy csomó betegséggel, ezt én is észrevettem már sokszor, ilyenkor széttárják a karjukat és annyit mondanak:ezzel együtt kell élni.Szerintem hagynod kellene a hagyományos orvoslást, és természetes gyógymódok után kellene nézned.A kisfiamnál is ez volt,az antibiotikum kúra teljesen tönkretette a bélrendszerét, gyengítette az immunrendszerét, és ilyenkor alakul ki ez a betegségáradat ami nálad is jelentkezett.Pesten tudok jó természetgyógyászokat, alternatív dokikat, de sajna Debrecenben nem.Érdeklődj körbe, mert tény, hogy sok a sarlatán, és ha egy ilyenhez kerülsz, nem tud meggyógyítani, csak a pénzedet szedi el, sokan emiatt ábrándulnak ki belőlük.Sok sikert!

#20 2007. 02. 19. - 22:16:10

Sziasztok! 33 éves IGA hiányos, tejérzékeny férfi vagyok.10 éve folyamatosan beteg.Engem is nagyon érdekelne valami gyógymód, mivel szeptembertől márciusig beteg vagyok.Minden télen 5-6 antibiotikumkúrát végigcsinálok. Eredménytelenül.Nem tudom van-e összefüggés az időközben megállapított Gilbert-szindrómám és az IGA hiányom között, de az biztos hogy a tejérzékenység összefügghet a Gilbert-szindrómával.Ez egy májfunkció rendellenesség, ami alkalmankénti szédüléssel, ingerültséggel, depresszióra való hajlammal jár együtt Nálam.Debreceni vagyok. a klinikán annyit mondtak, hogy ezzel együtt kell élnem. KÖSSZ!!!

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: