Házipatika fórum: fogyi-program májustól - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

fogyi-program májustól

#21 1Kati 2006. 05. 31. - 19:37:20

Ezer éve nem voltam buliban,már azt sem tudom, milyen lehet.De hát családom van,nem is tudnék kiruccanni. Én sem tornázom, csak nagyon keveset, szerintem ez is oka lehet a lassúbb fogyásnak.Sajnos erre sem időm, sem energiám nem nagyon van.Bogyót én is szedek, az ananászos tablettát, mindig reggeli előtt.Régebben amikor még nem fogyiztam, én is kipróbáltam a biokrómot,de nálam semmiféle változást nem okozott.Persze én is azt hittem, amit a hiszékenyek, hogy önmagában a tabletta fogyaszt.Viszont diéta mellé kiegészítésnek elég jó,rólam a narancsbőr nyom nélkül eltünt. Jó bulizást,jó éjszakát mindenkinek! :)

#22 talma 2006. 05. 30. - 21:36:44

na, ennek igazán örülök! {H} :) :) látod neked is sikerül! ;) én 60nal is elégedett lennék, legalábbis egy darabig biztos. de már 10napja nem változik a súlyom, illetve inkább csak felfelé. de megvan az oka... ugyanis pont mióta szedem ezt a biokrómot, azóta vagyok éhes minden percben.. pedig elvileg ez direkt táplálékkiegészítő, háhh. nem fogom tovább szedni, az is biztos. centikbe viszont mentem le! kezdőértékeimből már kettőből is mínusz ötön állok, többit most így nem tudom, de ez legalább megnyugtat. csak tornázni kéne többet. ma még fogok, meg holnap éjszaka buliba megyek (csak kóla lájt), úgyhogy talán jövő hétre lesz 1kg mínusz. te ogy tartod formában magad? A Norbi-tornát csinálod? bevallom őszintén, azt nem csináltam túl sokszor. inkább sajátot, de hosszabb ideig. további sikeres fogyit, kitartást kívánok!

#23 1Kati 2006. 05. 30. - 07:33:19

Szia, talma! most, a harmadik hét végén icipici eredménnyel büszkélkedhetek, 60-61 kg között ingadoztam és most vagyok 58,5.Tudom hogy nem jelentős a túlsúlyom,de alacsony vagyok, ezért kövérebbnek látszom, és nehezen fogyok. Nekem 55 kg lenne a cél, akkor már elégedett lennék. Már feliratkoztam a következőre fogyi programba is, mert tartok tőle, hogy nem fogyok most annyit, amennyit kéne. Kedves Kira, őszintén irigyellek, hogy ilyen klassz anyósod van! Tényleg ő készíti az ételeidet? Ez szuper!

#24 KekyKira 2006. 05. 29. - 10:26:50

Köszönöm szépen a gyors választ!!! Akkor a margarin, liszt, krémsajt kanállal megadott mennyiségét nem sikerült dekába konvertálnom :d :d :d Végül nem ettem meg, csak az előírt adag felét este, talán emiatt fogytam 1 kiló helyett 1 kiló 70 dekát ezen a héten ;) Viszont van egy-két olyan receptjük, ami után a férjem is megnyalta mind a 10 ujját :-) és általában is jóízüek az ételek. Még egy észrevétel, ha megköszöni a kritikus megjegyzéseket: A holnapi menüben van egy olyan recept, amiben a hozzávalók között ez szerepel: hússaláta, franciasaláta, tartármártás. Hússalátával töltött paradicsom - 563 kcal Hozzávalók: 2 db paradicsom, 10 dkg hússaláta, 10 dkg franciasaláta, 2 evőkanál tartármártás, só, petrezselyem Elkészítés: A paradicsomot forró vízbe mártjuk, héját kereszt alakban bevágjuk, meghámozzuk, csumáját kivájjuk, magházát kikaparjuk. Megtöltjük hússalátával. Egy tálra alapként felhalmozzuk a franciasalátát, rátesszük a töltött paradicsomokat. Körülöntjük tartármártással, petrezselyemmel díszítjük. Ezeknek a hozzávalóknak az alapanyaga és elkészítése hiányzik :( További jó munkát!!! Kira

#25 Törölt felhasználó 2006. 05. 29. - 09:43:10

Kedves Kira! Az étrendeket külső dietetikus szakértők készítik / készítették. Vannak közöttük olyanok, akikkel rendszeres kapcsolatban vagyunk, míg másokat az élet messze sodort tőlünk. Mint a program egyik szakértője, a vasárnapi vacsora kérdésére természetesen én is választ tudok adni. Az étrendet készítő dietetikus minden bizonnyal komolyan gondolta a hozzávalók mennyiségét, hiszen főzelékfélékből az egyszeri adag 30-35 dkg lehet. Mivel étrendjeink nem lehetnek teljes mértékben egyénre szabottak, előfordulhat ilyen, hogy valaki egy étkezést soknak, más pedig kevésnek talál. Kiszámoltam az adag tápanyagtartalmát is, nézzük részletesen: burgonya, 10 dkg: 88 kcal zöldbab, 25 dkg: 2,5*41, azaz 102,5 kcal margarin: 737*0,05, azaz 26,8 kcal tej: 50*0,75, azaz 37 kcal krémsajt: 289*0,25, azaz 72 kcal liszt: 375*0,05, azaz 19 kcal vöröshagyma: 40*0,25, azaz 10 kcal fokhagyma: 137*0,05, azaz 6,85 kcal A fűszerek energiatartalmát előírás szerint nem számoljuk a készételhez. (Az adatok forrása a Bíró-Lindner féle Tápanyagtáblázat, a program étrendjeinek számítását a Nutricomp programmal is végeztük.) Ez az én számításom szerint összesen 362,15 kcal. A fennmaradó 3 kcal talán betudható a zöldségleves energiatartalmának. Tehát a dietetikus nem tévedett. Így feltételezhető, hogy a tápanyagkalkulátorral végzett számításnál vagy a program tévedett, vagy Ön vétett valamilyen hibát. Kritikus észrevételeit igyekszünk korrigálni, a dicsérő szavakat pedig köszönjük! Üdvözlettel: Pilling Róbert A HáziPatika.com dietetikus szakértője

#26 2006. 05. 28. - 13:40:34

Kedves Danina! Kissé zavarba hoztál a kérdéseiddel. Ugyanis nem a fiatal korosztályba tartozom. :( Így a heti 2 torna 1-1 órát jelent, a korunknak és az egészségi állapotunknak megfelelően. De ott is jól megizzadunk. elfáradunk és égetjük a zsírunkat. Itthon hasonló de kisebb intezitású a tornám. Úgy mondják az okosok, hogy az aerob zónában kell tartani a pulzusszámot. Ennek van egy kiszámítási módja, de ezt most nem tudom pontosan, butaságot nem akarok írni.No de azért, mert idősebb vagyok, nem hagyom el magam és próbálom az egészségem miatt is az önkínzást. További sikereket! Azért hogy idősebb vagyok ugye nem baj, hogy írtam? :d

#27 KekyKira 2006. 05. 28. - 11:04:02

Az Önök Energiakalkulátorával kb. 540 Kcalra jött ki az említett zöldbabos vacsora, nem pedig 365-re ... :s Elnézést, hogy kekeckedek, de talán nem mindegy ... Amúgy finomak a kaják, csak néha kissé átgondolatlannak tűnik a menű ...

#28 KekyKira 2006. 05. 28. - 10:31:07

Kedves Házipatika! Amint látják, már sokan csatlakoztak a kéréshez, hogy legyen tizedesjegy beírási lehetőség az adattáblában. Remélem, hogy ezt az elég egyszerű programozási feladatok meg tudják oldani :) Most az lenne a kérdésem (bár nem tudom, tartják-e a kapcsolatot a dietikussal, vagy csak elkészítette a menüket és kész), hogy biztosan komolyan gondolták, hogy a 3. hét vasárnap estéjén 25 deka zöldbabból és 10 deka krumpliból (összesen 35 deka !!! ) + hozzávalókból kell vacsorát csinálni? Nem lett megduplázva véletlenül az adag? Anyósom már elkészítette nekem, és ez hatalmas adag vacsora!!! Petrezselyemszósz zöldbabbal - 365 kcal Hozzávalók:fél fej hagyma, fél gerezd fokhagyma, 1 teáskanál margarin, háromnegyed dl tej, fél dl zöldségleves kockából, 2,5 dkg tejszínes krémsajt, 1 teáskanál liszt, só, bors, szerecsendió, 25 dkg zöldbab, 1 csokor petrezselyem Köret: 10 dkg burgonya Elkészítés:A megtisztított, szeletekre vágott vöröshagymát és fokhagymát forró olajban üvegesre pároljuk. Hozzáadjuk a tejet, zöldséglevest, sajtot és felforraljuk. Liszttel sűrítjük, sóval, borssal, szerecsendióval fűszerezzük. A zöldbabot sós vízben, vagy gőzben puhára főzzük, beletesszük a petrezselyemmel elkevert fehérmártásba és újra felmelegítjük. Pirított burgonya illik hozzá. Köszönettel: Kira

#29 talma 2006. 05. 27. - 21:10:38

szia! örülök, h másoknak is életmódváltáshoz segít hozzá ez a fogyi, és nem csak ahhoz, h öt hétig meghúzzák a nadrágszíjat aztán megint sültkrumpli és fagyikehely legyen a napi menü. néha persze kell a kilengés, végülis egyszer élünk. csak azt az egy életet ne 150kilósan, 30évig, ha lehet :s az amerikaiak tényleg nem sokat tesznek az egészségükért. persze, az átlagamerikai. de ugyanígy végülis az európaiak sem.. netes ismerőseim szerencsére nem tartoznak ebben az átlaghoz. az viszont elég elkeserítő nekik, hogy olyan zsiradékot használhatnak az éttermek, ami az EU-ban tiltva van, egészségkárosító hatása miatt, jól hízlal.. Amerikában viszont bevett szokás azzal sütni-főzni, na mert olcsó. hmm viszont megint arra lyukadnék ki, hogy átlagkeresettel, és olyan üzlet- és termékválasztékkal még mindig *lehet* egészségesen élni! azt hiszem fáradt vagyok, nem gondolkozom tovább :) 1Kati neked milyen volt eddig ez a két hét eredményben? látod már, vagy még kéreti egy kicsit magát az a mérleg?

#30 talma 2006. 05. 27. - 20:59:59

hmm át igen. sajnos a csoki nekem is az életem része marad. de már nem fogom zabálni, kiélvezem! (mondom most ezt, aztán...nade kopp-kopp) még a beszólásokról annyit, hogy egy faluban az ember lánya sokkal inkább úgy gondolja h beleszólhat mások életébe, háta mögött leszólhatja, mehetnek a pletykák, stb. nagyon nem szeretek falun lakni, szerencsére már csak augusztusig kell bírnom. most legalább az tölt el kisebb elégedettséggel, amikor látom az egyik ilyen nyanyán a megrökönyödést: "uh, ez a debella tud fogyni!" :) nem tudom, voltatok már Norbi gyorséttermében? Pénteken Pesten jártam, és betértem a moszkva téren a meki melletti kajáldába. kicsit sokat kell várni, mire sorra kerülsz, meg drágább is, de fő, hogy egészséges, és nem hízlal. aki hozzászokott a burgerekhez, pizzához, annak se kell lemondania róla.. szóval tökre pozitív. ki hogy halad? egy nap és kezdődik a harmadik hét... jelentem nekem többet kéne tornáznom, rendszeresen "elfelejtem" a napi mozgást. nem is fogytam ezen a héten.

#31 1Kati 2006. 05. 27. - 13:12:10

Sziasztok! Igazad van emalpa, szerintem is életmódváltás ez a fogyókúra.Ahogy az étrendet elnézem, csak olyan ételeket tartalmaz,ami az egészségs életmód kialakításához nélkülözhetetlen.Eleinte furcsán néztem a menüket, mármint hogy hogy fogom én ezt megenni, most meg ott tartok, hogy ha lejár az öt hét, akkor én továbbra is ilyen ételeket szeretnék enni.Persze néha beiktatok majd egy-egy töltött káposztát, vagy ilyesmit, de csak módjával. ;) Azt hallottátok a hírekben, hogy az amcsik jelentős százaléka nem is akar egészségesen élni, nemhogy még bármit is tennének érte? Azt hiszem a rádióban hallottam.Sosem voltam jó véleménnyel róluk, buta népség. Elnézést, ha valakit megbántok ezzel.Ebben a mai rohanó, ülő életmódú, lusta nasizós világban sokan még ahhoz sem veszik a fáradtságot, hogy megnézzék, mit esznek.Én ezzel mélyen nem értek egyet! :s

#32 Danina 2006. 05. 27. - 12:34:49

Hali Talma! Nagyon sajnálom, ha akkor olyan emberek vettek körül, akik nem bírtak diszkrétek maradni és tették a megjegyzéseiket. :( Ügyfélszolgálaton dolgozom, nap mint nap tallkozom különféle emberekkel...érdekesen alakítja, formálja a stílusomat! Már ha van... :-S Annyira hülyék tudnak lenni, meg erőszakosak, meg a többi. Dehát ez van. Bűnözni meg néha lehet. Valóban nem tudsz annyit visszaszedni pár nap alatt, de sokkal ronthatod a diétád sikerességét! És ebből lesz az ördögi kör... Ha engem kérdezel, tegnapelőtt én is belaktam itthon. Ettem két gombóc fagyit kevéske sziruppal, és még pár kocka csokit is ettem. :( De már nagyon kívántam. (Menstruáció előtt én mindig iszonyat kívánom az édességet. Most nem kilószámra értem, de akkor nagyon tud hiányozni az édes íz...) Illetve nem tudom, mennyire szabad ilyet ide beírnom, de egyik oldalon (tegnap este) azt olvastam, hogy ha ez pszichésen segtíti az embert diétája/fogyija alatt, akkor ehet néha minimális édeset, de tényleg csak mértékkel. Ill. én úgy gondolom, hogy ha valaki szereti az édességet, akkor annak baromi nehéz erről egyik-napról a másikra leszoknia. Én ezt most ennek a fogyinak az elején megtettem, kb. másfél hétig bírtam. Akkor ettem egy kocka csokit, és nem értettem, hogy lehet az az egy kocka ennyire nagyon édes... ARRA rájöttem ezalatt a 3 hét alatt, hogy nem az édesség a legfontosabb, mert vannak nagyon finom más dolgok, amik egészségesebbek, vagy készíthetünk jó kis nasikat másképp. Na idáig jutottam én... :-S Dan

#33 Danina 2006. 05. 27. - 12:15:24

Emalpa! És Te hogyan edzel? És mit? És mennyit? A heti két alkalmad gondolom egy órás. De otthon is ennyit mozogsz? Otthon "csak" tornázol, vagy otthon is nyomod a zsírégetős intenzív órát? Azért írtam idézőjelbe a csak szót, mert a torna is mozgás, ahhoz is energia kell. Na és vajon hány alkalom szükségszerű hetente ahhoz, hogy fogyásnak induljunk? S ha netán elértük egyszercsak a célunk, akkor mennyi mozgás elegendő ahhoz, hogy hellyel-közzel megtarthassuk a súlyunk? Lányok, segítsetek! :) Dan

#34 talma 2006. 05. 25. - 21:52:20

sziasztok! Danina, igen, igazad van... sajnos nagyon sok negatív élmény éri az embert ha dagadtka kiskorában, illetve kamaszként. és az a legnagyobb baj, hogy nekem például több emlékem is felnőttektől, más anyukáktól van..nem értem, h hogy lehetnek mások ennyire durvák és bunkók. :o :| :s mostanában sajnos egyre többet bűnözök, nem tehetek róla... vagyis de, de nyugtatom magam, h húsz kilót nem lehet egy nap alatt visszahízni.. ppff tudoooom ;) mindegyőtöknek sikeres fogyást kívánok a továbbiakban (is)!

#35 2006. 05. 25. - 13:28:58

Szia Danina! A Candida diétát nem ismerem, de ha csak magokat ettél, le a kalappal előtted. :) Az a helyzet, hogy a tartalékolás nem rögtön kezdődik. Van aki elég sokat le tud adni és aztán megáll a fogyás. Van úgy, hogy nem is indul meg, mint pl. nálam. :'(' . Ez eléggé elkeserítő, de mivel ezt tudom, nem adom fel. A torna nagyon fontos, Te eléggé lefárasztottad magad. :d De ha jólesett akkor nincs baj. Én heti 2 alkalommal megyek tornázni, a többi napon otthon kínozom magam. Sok sikert mendenkinek. :p Üdv emalpa

#36 Danina 2006. 05. 24. - 21:04:34

Szia Emalpa! Igazad lehet ebben a tartalékolásban, csak ez meg azért furcsa, mert egyszer csináltam Candida diétát is. Két hétig...ehhe :) És ott a két hét alatt 4 kg lement. Tudom, ez nem normális, de az így sikerült. És ott is rögtön megindult, nem tartalékolt. Na most aki ismeri ezt a fajta diétát, az tudja, ez nagyon kemény. Mert kb. 3 dolgot ehetsz... magot, meg magot, meg magot :) Ez persze ebben a formában nem igaz, de én a két hét alatt sem nagyon ismertem rá arra, hogyan is lehet ezt az étrendet is változatosan élni. Egyrészt minden honlap más infókat tartalmazott, és bejárva a könyvesboltokat sajnos azt tapasztaltam, hogy a könyvek is különbözőek. De itt van előttünk ez a "kúra", ami jelentheti sokaknak az életmódváltást... Hogy vidám dolgokról is szó legyen, tegnap baromi jót edzettem :) Először bementem egy zsírégető órára, 60 perces, step pados-erősítős-tüdőkiköpős-, de jól esett :) De tényleg. Majd bementem egy spinningre is, még 60 perc. Ez a 3.ilyen edzős keddem volt, na azután kifeküdtem... DE... csak a spinningen elégettem 536 kalóriát! (Szereztem egy hiperszuper pulzusmérő órát, meg hát mér az mindent, csak személyre kell szabni óra előtt a beállításokat. Egy mell alá helyezett övvel kommunikál..) Szal csajok, sportolni jó... Egész más arccal indultam haza. Amolyan befordulósan érkeztem :) ...

#37 Danina 2006. 05. 24. - 20:50:28

Talma! Azért az szerintem gyönyörű, hogy már ilyen sokat leadtál. Akkor már biztosan másféle rucikat hordasz, meg a többi... ;-) Furcsa dolog ez az iskolás kor is, az emberben itt nagyon sok emlék megmarad... úgyértem beszólások, akár pozitív akár negatív. Na de ez nem az a fórum ;-) Szóval Talma, hajrá. Te már abszolút a jó úton haladsz... :)

#38 2006. 05. 24. - 14:36:50

Sziasztok! A tizedesek valóban hiányoznak.Az emberi szervezet igen bonyolult. Ha nem kapja meg a megszokott kalóriáját, takarékra kapcsol, és a fogyás megáll, vagy nem is indul meg. Ezért arra biztatok mindenkit, hogy ne adja fel a reményt! :( Sajnos sokadszor fogok és is a kurába, de rá kellett jönnöm, hogy ez nem kúra, hanem éltmódváltás. De a régitől megválni nehéz. Sok kitartást nekünk! :'('

#39 talma 2006. 05. 23. - 16:36:12

jó neked, hogy legalább volt versenysúlyod :d :d én egész pontosan általános iskola hatodik osztályától vagyok kövérkés ;) ezért is volt rossz, h mindenki mondta: minek fogyózol? neked ez áll jól! el sem tudnánk képzelni vékonynak! meg ilyenek.. azért ezek elég kellemetlenek tudnak lenni :( most élem szerintem a második gyerekkorom (ha nem az elsőt.. ;) :p ), mert már a 30ból 20at leadtam szerencsére :d :) legalább van, ami továbbra is hajt.

#40 Danina 2006. 05. 23. - 12:58:45

Sziasztok! Köszönöm Talma, igyekszem kitartani. Csak pont erre a diétára vettem végre személyi mérleget, mert nem volt :), meg kaptam páromtól edző rucit. Egy nadrágot, meg egy felsőt :) És így, hogy két hete nem történik semmi tulajdonképp, az picit elszomorít. KekyKira Te meg jól látod, nem is gondoltam ilyenekre. :) Kb. 10 kilót kéne leadnom. Hogy a "versenysúlyom" elérjem(régebben táncoltam amúgy), ahhoz egész pontosan 13-14 kilótól kellene megszabadulnom. Fúú, most hogy leírtam, majdnem fáj. :-O Hogy lehettem 2-3 éve ennyivel kevesebb? No mindegy. Ez amolyan költői kérdés volt :) Szóval csinálom a diétát, meg minden, most nem is volt annyira nehéz elkezdeni. Bár én néha eszem pár szem kekszet, vagy egy két gombóc fagyit, de ritkán- lehet, hogy rosszul csinálom. Ill. valóban most kellene megjönnie, kb. 2 nap múlva :) Mostmár ott járok, hogy vitamint is alig eszem, hátha attól híztam. Édességről ahhoz képest amennyit ettem, mára már lemondtam. Bár néha az esti étkezések még megvannak, és fogamzásgátlót is szedek. Így még mindig nem tudom pontosan eldönteni, mitől volt a hízásom, de lassan próbálok mindent kiiktatni. De ha már belekezdtem, megcsinálom még a maradék 3 hetet, az már nem olyan sok, aztán majd a végén meglátjuk. Lányok, nagyon szépen köszönöm a biztatást, nagyon jól esett. Kitartást kívánok mindenkinek, és ha tudok segíteni szóljatok :) Hajrá...

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: