Házipatika fórum: fogkő - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

fogkő

#21 2006. 07. 27. - 14:30:50

Szia. Én csak most találtam erre az oldalra, de nagyon jó. Fogínysorvadás. Tényleg nem gyógyítható, de megállítható, és karban tartható. Szedjél sok c vitamint, és elektromos fogkefével moss fogat. Én is beszereztem kettőt, de tiszta gáz ha véletlenül kimerül az elem, és a sima fogkefét kell használnom. Teljesen más a két fogkefe közt a különbség. Nagyapáink esküsznek a petrezselyem rágására, és sóval-háztartási sóval történő fogmosásra, amivel az ínyedet is bedörzsölöd. Az elektromos fogkefe bemaszírozza a sót az ínyedbe, ami egyben fertőtlenít is, és erőssé teszi. De lehet kapni a patikában egy gyógynövény alapú fogport " Dentomin", ez nnagyon jó, én is ezt használom. Próbálj meg mindent, mert ha elsorvad az ínyed, gáz lesz. Én is hasonló cipőben járok, de amióta elektromos fogkefével mosok fogat jobb minden. Nézz utána a Kína orvoslás terén is, Ők okosabbak nálunk. Üdv: Éva

#22 agi2 2006. 01. 05. - 12:06:07

Fogkőeltávolítás után: Én is odafigyelek a fogaimra, pár hete fogkőlevételen voltam. Nagyon fájt az ínyem, mert eléggé felsérült a beavatkozás hatására. Öblögettem és kipróbáltam egy egy gyógynövényes fogkrémet és egy gél állagú krémet, ami nagyon jól lenyugtatta az ínyemet és elég hamar begyógyult. Ha valakit érdekel mit használtam, írjon egy e-mailt: dr.kiss.marta@freemail.hu

#23 Törölt felhasználó 2005. 07. 27. - 16:16:19

Kedves "csirike3"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#24 Törölt felhasználó 2005. 06. 23. - 11:58:49

Kedves "csirike3"! Amenyiben szakorvos válaszát szeretné olvasni, kérjük, használja "Kérdések" szolgáltatásunkat, ahol szakterületenként tud válogatni az orvosaink közül, mert ezt az oldalt inkább a felhasználóink egymás közötti tapasztalatcseréjére ajánljuk. Üdvözlettel: HáziPatika.com szerkesztősége

#25 2005. 06. 22. - 20:49:53

Kedves doktornő! Az ínyemen közvetlenül a fog mellett fekete folt jelent meg.Az alsó szájszélemen belül szintén két fekete, lencse nagyságú folt keletkezettt. Nagyon megijedtem tőle, nem tudom mi okozza?Kérem szíves válaszát!

#26 Mannya 2004. 08. 11. - 15:00:53

Köszönöm, de eddig a fogorvosom semmiféle lehetőséget nem mondott a fogaim megmentésére, az ínysorvadást meg szerinte nem lehet gyógyítani. Gyűjtöm az erőt, hogy elmenjek hozzá és majd megírom az eredményt.

#27 Törölt felhasználó 2004. 08. 09. - 10:12:48

Kedves Mannya! A fogkő nem "tartja" a fogakat, hanem kimélyíti a fogak melletti "tasakokat", ezzel jelentősen hozzájárul az ínysorvadáshoz és a fogak lazulásához. Mindenképpen le kéne szedetni, és kezeltetni az inysorvadást is. Vannak modern eszközök és eljárások arra is, hogy megerősítsék a fogakat, de minél tovább vár vele, annál rosszabb. Üdvözlettel: HáziPatika szerkesztősége.

#28 Mannya 2004. 08. 05. - 09:24:20

Borzasztóan félek a fogorvostól, ezért csak akkor megyek, ha már nagy a baj. 40 éves vagyok, 20 éve a felső metszőfogaimra koronát kellett csináltatni (műanyag volt). Azokból az egyik rendszeresen leesett, ezért nem mertem semmibe beleharapni. Egy éve megcsináltattam a felső fogsoromat, most meg már az alsó miatt nem merek harapni, mert igen erős ínysorvadásom van, rettentő sok fogkővel, szerintem azok tartják össze a fogaimat. Félek leszedetni, hátha meglazulnak a fogaim. De annyira szeretnék végre beleharapni egy almába! Segítsen valaki! :'(

#29 2004. 06. 14. - 07:18:47

Nekem ugyan nem volt ilyen "drasztikus" fogko-problemam, de en is jartam a fogorvoshoz, leszedetni. Erdemes kiprobalni olyan fogkremet, ami segit ezt megelozni. Nekem az also fogaimon volt tobbnyire lerakodas. Hasznaltam fogselymet, de meg iygy is is megmaradt a problema. Aztan egyszer a fogkoleszedes utan ujjult erovel nekilattam a fogseleyem hasznalatanak... Na azota sincs mit leszedni!!! :-) Ennek mar lassan fel eve! Ajanlom mindenkinek, aki szeretne megovni a fogait!!! Udvozlettel: nobody

#30 hopihe30 2004. 05. 13. - 08:04:54

Alsó fogaimon barna szinű lerakódás látszik .Kivül egy kicsit,belül nagyon.Ez a fogkő?? A fogorvosom nem szólt róla,én meg nem kérdeztem.Köszömöm válaszukat.

#31 Törölt felhasználó 2004. 03. 08. - 11:33:16

Tisztelt kérdező! Sajnos én sem tudok üdvözítő megoldást a fogkőképződés lassítására, mivel a nyál összetevőit nem tudjuk befolyásolni. Járjon továbbra is rendszeresen fogkő eltávolításra. A gyakori és rendszeres fogápolás és szájöblögetés segít a rossz szájszagon. Üdvözlettel Dr. Gács Marianna fogszakorvos

#32 2004. 02. 24. - 17:19:11

Tisztelt Doktornő ! Pár éve a következő a problémám: Havi rendszerességgel kell járnom fogkő eltávolitásra mivel nagyon gyorsan fogkövesednek a fogaim. A fogorvos állitása szerint ez a nyál összetételén múlik. Sajnos ez számomra nagyon kellemetlen mert hiába mosom rendesen a fogamat egy idő után kellemetlen szagú a leheletem is. A fogkövesedéshez sajnos még foginysorvadás is társul. Azt szeretném megtudni, hogy a fogkőképződést le lehet-e esetleg valahogyan lassitani mert ez régebben nálam nem volt ilyen gyors. Előre is köszönöm a válaszát.

#33 Törölt felhasználó 2003. 08. 05. - 08:24:22

Gyermeke fogairól távolíttassa el a fogkövet. A rendszeres, reggeli és esti fogmosás okat segít. Az elektromos fogkefe nem sokat segít, ellenben a megfelelő méretű és havonta cserélt fogkefe, bármely gyermekfogkrémmel igen hasznos. Ugyancsak gátolja a fogkő kialakulását a jó és alapos rágás, a gyerek egyen sok almát, körtét, répát, nyers karalábét, sőt kenyérhéjat is. Dr. Gács Marianna fogszakorvos

#34 2003. 06. 28. - 05:35:53

Tisztelt doktor úr! Kisfiam 7 éves, tavaly nyáron kezdődött a fogváltása (4 metszőfogát cserélte le eddig). Tejfogain nyálkő lerakódás volt hiába "sikáltuk", de a fogorvos megnyugtatott, hogy ez a zománc hiánya miatt tapad meg könnyebben. Most nem egészen egy év elteltével új fogain már fogkő rakódott le nem csak a belső, hanem a külső felületen is. Nem szép látvány, és bár a fogai egészségesek - rendszeresen tisztítjuk, nincs napközi nassolás -, fogkő eltávolítást javasoltak az óvodai fogászaton. Kérdésem: gátolható, vagy csökkenthető-e a lerakódás üteme. Pl. elektromos fogkefe (úgy hallottam hatékonyabban tisztít és persze én mosom neki), szájzuhany, fogselyem, esetleg speciális fogkrém? Köszönöm

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: