Házipatika fórum: Én és a lyme kór - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8

Én és a lyme kór

#141 2006. 07. 12. - 14:52:43

Hi! Lenne egy kérdésem, mert úgy láttam, itt tapasztalt emberek vannak...nemrég Gödöllőről az erdőből hazaérkezve kullancsot találtam a hasamon...na erre azonnal lecsapott nagymamám, elforgatva kitépte...feje bennemaradt, mint a múltkor, de akkor nem volt gond...ez volt 3 napja, most egy kicsit piros, körülötte is egy kevéssé, és mintha egy kevés megszáradt genny is jönne ki belőle...(sárga kristálycukor feeling)... az lenne a kérdésem, hogy ebből lehet-e valami?(tularémia, agyvelő-hártyagyulladás, Lyme...)

#142 mikormarta 2006. 05. 18. - 10:48:52

Szia Kedves Segedin! Nagyon szívesen beszélgetek veled, és segíthetek is. Sajnos a mi családunkban is van lyme kórós 1999 óta. Ő az én nővérem. Ha kérdezni szeretnél, az emilemre írj: mikormarta@freemail.hu.

#143 segedin 2006. 05. 17. - 11:27:18

Szeretnék olyan emberekkel beszélgetni, tapasztalatot cserélni akik -ha lehet így fogalmazni - otthon vannak a lyme kór témában. Nálam tavaly (2005) októberében mondták ki, hogy igen is lyme kórom van. Már majdnem húsz évre vezethető vissza ez a betegség. Bár én nem szeretem a betegség szót, ez inkább egy állapot :d melyen lehet változtatni. Az "állapotom" gerincműtéttel kezdődött, majd egy év múlva újabb műtét. Ekkor viszont tartosan mozgáskorlátozott lettem. Voltak jobb, rosszabb időszakaim, elég hullámzó volt az állapotom, ami azt jelenti, hogy bottal és gyógycipő segítségével tudtam járni. Aztán egyszer csak már nem volt lehetőség megszabadulni a bottol sem a gyógycipőtől. Egyre rosszabbodott a helyzetem, finom nyalánkságok :d is társultak a mozgáskorlátozottság mellé: szédülés, homályos látás, sűrű találkozás a padlóval, stb. Kivizságlások tömkelege, különböző betegségek felvetése-elvetése, és mind e közben két eredményemben is lyme pozitívitás. De mivel NEM emlékeztem a kullancscsípésre, azt mondták ezek az eredmények akkor fals adatok. Ebben maradtunk, ja és a végeredmény, hogy a gerincműtét maradvány tünete ez a jelenlegi állapotom. Aztán tavaly hallottuk a tv-ben, hogy nem kell emlékezni az embernek a csípésre, és ekkor elindultunk újra ezen a nyomon. Eljutottam Pestre egy magán klinikára, ahol is a már említett diagnózist kaptam. Eddig kaptam egy 5 napos rocefin infúziós kúrát, majd e hónap végén túl leszek a második hathetes antibiotikumos kúrámon. Eddig történtek pozitív változások. Hát volna még miről írni n :d ;) remélem találok a beszélgetésekhez társakat. Mindenkit Üdvözlök

• 8 Oldal +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: