Házipatika fórum: Pajzsmirigy problémások segítsetek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Pajzsmirigy problémások segítsetek

#1 edebede 2009. 09. 13. - 11:35:25

gyere Szentesre Dr Csajbók Éva Nagyon rendes és érti a szakmáját Szerdánként rendel 14:00 óráról telefonszám 06-63-313-244/178-as mellék en tudsz időpontot egyeztetni puszi Editke

#2 csibe1 2006. 05. 19. - 09:57:15

Sziasztok! Már nem müködik ez a topic? Pedig tök jo lenne, végigolvastam, és nagyon tetszett, ahogy segítettétek egymást. Én is pajzsmirigy problémával küszködöm. '99 óta, jelenleg 75 mg L-Thyroxint szedek. FElköltöztem Budapestre, és itt fent nem tudok még jo dokit. Olvastam korábban kettőt itt, akik a Szent Imre kórházbab vannak....ők még mindig ott dolgoznak? TUdtok ajánlani vmi nagyon rendes dokit? Köszi, Era

#3 2005. 03. 02. - 11:30:30

Sziasztok! Amit szeretnék kérdezni tőletek, Szegeden melyik pajzsmirigyes dokit ajánljátok nekem. Köszi: Erika

#4 rika 2005. 02. 23. - 10:26:42

Szia Katatam! Évek óta hordok gumiharisnyát mélyvénás trombózisom miatt. Most a nőgyógyász rám is ijesztett, hogy amennyit használ annyit árt is, viszont az érsebész egyértelműen ajánlja. Szabadkán élek, és nem vagyok megelégedve a nálunk kapható minőséggel. Tudsz-e javasolni Szegeden olyan üzletet, ahol beszerezhető. Ha Szegeden nem, akkor Pesten. Milyen tipust, és gyártót javasolsz. Előre is köszönöm. Szia: Erika

#5 2004. 08. 03. - 07:39:34

Sziasztok! Én 2 éve vagyok pajzsmirigyes. Alulműködött aztán a dokinőm szerint elhaltak.Euthyroxot szedek 75 és 100 mg naponta felváltva. Visszafogytam miután megtalálták a betegségem, de nem az elhatározásnak köszönhetően, hanem mert sajna bulímiás lettem, nem bírtam elviselni a súlyom. Már a betegségem előtt is elkezdtem ezt a marhaságot, mostanság meg ritkán, de csinálom. Nagyon félek attól, hogy megintmeghízom mint a betegségem alatt. Szeretném ha írnátok, hogy mit tud az a Szolnoky doki, mitől olyan híres és mit csinálnak Szegeden? Jutka

#6 katatam 2004. 07. 22. - 11:13:41

Szia Fuma! Kicsit hosszadalmas lenne leírni, hogy hogy kerültünk le Szegedre és azért a többes szám, mert Anyunak és a Hugomnak is ez a problémája fenn áll, ugyanis örökölhető női ágon. Nekem van egy 19 éves lányom, aki a kedden megy Szolnokyhoz, hogy nézze meg megelőzés képpen nem-e kellene valamit csinálnia, illettve hajlamos-e rá. Egyúttal időpontot is kér az őszi befekvéshez. Anyu is elkiséri, mert együtt akarunk befeküdni, mint legelősször is. A Hugom aki Pest mellett lakik Pestre ment kezelésre. Nekünk csak ezt a két helyet sikerült felderíteni az országba ahol ezzel a betegséggel foglalkoznak. Szolnoky doktor úgy tudom augusztusba szabadságra megy. Ha tudok időpontot majd megírom. Szia Katatam

#7 fuma 2004. 07. 21. - 17:59:47

Szia Katatam! Ha Te is Szegedre jössz találkozhatunk is! Én itt lakom, szegedi vagyok, de neked miért kellett ilyen messzire jönni? Te is a Szolnoki dokihoz jársz? Én idáig még csak egyszer voltam nála, úgyhogy nem mondhatom, hogy járok, de hozzá kell mennem. Illetve kellene, augusztusban, de akkor szabin leszek 2 hétig, aztán meg a koléganőm, tehát nem mehetek kórházba. Szeptemberbe már most mondták, hogy annyi munka lesz hogy nem mehetek, marad az október. Röhej, hogy nem tudok menni, mintha valami fontos ember lennék. Így hát én is ősszel megyek. Éppen tegnap gondoltam rád, amikor kókadoztam munkából hazajövet a melegben, hogy milyen érzés lehet harisnyában. Nem tudom elképzelni. Azért mert gumiharisnyát kell hordani, még nem fekhet otthon a hűvös szobában az ember, menni kell ha meleg van is. Még így harisnya nélkül is olyan melegem van, mire hazaérek, hogy majdnem hőgutát kapok, tisztára kivörösödök, néha már úgy érzem, hogy elájulok. télen viszont biztos előnyös, mert akkor mindig fázni szoktam.

#8 katatam 2004. 07. 20. - 14:21:59

Szia Fuma! Szerintem nem jól állsz a dolgokhoz, mert ha eleve elutasítod azt a lehetőséget, hogy a harisnya segíthet, hogy könnyebben mozogj, könnyebben élj, akkor tényleg nem fogod megszokni. Így is nagyon nehéz. A félévet nem bírja ki a harisnya ez biztos, mert nekem már 2 hónap alatt is több helyen felszaladt, kiszakadt, elvileg csak a gyártó javíthatná, ha visszaküldeném, de akkor mit veszek fel. Már mind a kettő kiszakadt, ebből látod, hogy én sem tudok rá vigyázni. Én is Szegeden voltam kezelésen, nagyon rendesek voltak. Félévente jár a kezelés is, ha megtehetem én rendszeresen el fogok járni, ugyanis 300 km-re lakok Szegedtől, így egy kicsit körülményes. Legközelebb az ősszel valamikor kellene mennem. Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen menj el Szegedre és utánna lehet, hogy megváltozik a harisnyához való viszonyod. Szia Katatam

#9 fuma 2004. 07. 16. - 21:16:31

Szia Katatam! Örülök, hogy neked bevált az a gumiharisnya, de én annyira idegenkedem tőle, hogy nem is tudom mi lesz! Nekem ráadásul nagyon nagy méretű kell, úgyhogy biztosan többe is kerül. Nem is tudom hogyan fizetem ki! Én a harisnyákat nagyon hamar tönkre teszem, össze ér a lábam és kikopnak. Ez biztosan erősebb, de nem tudom fél évet kibír-e. Ráadásul télen sokkal lasabban szárad a ruha, a vékony harisnya sem szárad meg egy éjszaka, hát még ez a vastag. Kár a szóért, előre utálom. Attól félek, hogy meglesz a nagy cirkusz, befekszek, maszíroznak, fásliznak, aztán hagyom az egészet, és nem törődök többet vele. Csak ezt a sok pénzt sajnálom kidobni érte. Egyébkén Szegeden a Bőrklinikára kell befeküdni. Az orvos azt mondta, hogy augusztusban, de megpróbálom húzni az időt, mert augsztusban még szabira is akarok jönni, egyszerűen nem lehetek kórházban.

#10 katatam 2004. 07. 13. - 12:28:57

Szia Fuma! A harisnyát reggeltől estig hordom, minden nap kimosom, mert csak beleizzadok. Ha nagyon meleg van és már nem bírom elviselni, akkor leveszem. Sajnos ez már örök életre szól. Fél évre írnak 2 db-ot. Én most elsőre 1 harisnyát és 1 harisnyanadrágot kértem, hogy kipróbáljam melyik a jobb. Nekem a harisnyanadrág jobban bevált. A harisnyanadrág megkötős harisnya 8700 Ft volt a harisnyanadrág 3700 Ft. Az árak a mérettől is függnek. Hová fogsz befeküdni kezelésre? Szia Katatam

#11 fuma 2004. 07. 09. - 17:15:42

Szia Katatam! Ezt a levelet most írtad, amikor tombol a hőség. Hogyan lehet gumiharisnyában ezt kibírni?? Az a szörnyű az egészben, hogy ez örök életre szól! vagy tévedek, de jó lenne. Elképzelem magam ebben a harisnyában kocogok dolgozni, még így is majdnem elolvadok, hát még begumírozva. arról nem beszélve, hogy minden nap mosni kellene, mert biztos elkoszolódik. Adnak belőle többet is? Reggel, amikor felkelsz felveszed a harisnyát, és estig rajtad van? Értetlenkedek, mert nehéz elképzelni, magam ilyen harisnyában, te legalább példa vagy előttem. Még azt kérdezném, hogy mennyibe kerül ez a harisnya, mert én a fáslikért 8000 Ft-ot fizettem, nagyon sajnáltam érte.

#12 2004. 07. 08. - 14:15:44

Szia Margó! Olvastam a leveled, és ledöbbentett, hogy veled is mi történt. Tudok neked segiteni, hogy ne érezd magad ilyen pocsékul. Hivj fel a 06-20-462-9182. Ha kérdésed van a tatine@freemail.hu -ra irj. Jobbulást kivánok neked. Szia Nagy Ildikó

#13 katatam 2004. 07. 08. - 11:34:54

Szia Fuma! Olvastam a leveled és arra gondoltam, hogy írnom kell Neked. Magamról csak annyit, hogy 43 éves vagyok, a súlyommal nekem is gondom van. A pajszmirigyem jobb lebenyét 2002-ben eltávolították. 2004-ben a nyiroködémát diagnosztizálták nálam. Én húsvét előtt túl estem a nyirokmasszázson és a fáslin. A masszázs kellemes volt, a fásli nem annyira, de mindent meglehet szokni. Már 1 hét után ésszrevettem, hogy könnyebben megyek és könyebben mozgok a lábam sem olyan dagadt. A felirt harisnya majdnem két hónapra készült el. Azóta hordom és annyira megszoktam, hogyha nincs rajtam, már hiányzik. Sokkal többet tudok mozogni és jobb a közérzetem. Igaz a harisnya felvétele nem könnyű, de megéri használni. A súlyomból nem ment le, de a testem bizonyos részein centiméterekkel lettem vékonyabb. Fel a fejjel. Szia

#14 fuma 2004. 07. 01. - 15:01:18

Szia Petyi! Megint örülök neked, főleg annak, hogy mennek a kilóid lefelé. Azt írod naponta edzesz. Ez mit jelent? Valami olyan torna, amit a klinikán tanultál, vagy valami kazira tornázol? csodálom a kitartásod, én is néha nekirugaszkodom, de valami miatt mindig dugába dől a dolog. bár most megint ott tartok, hogy nekifogok kazettára tornázni, és nem kellene elhanyagolni, hanem tényleg minden nap végigcsinálni. Most, hogy bent voltam a klinikán felemelték a gyógyszeremet 175 mikrogrammra, úgy néz ki, hogy sokkal jobb ez az adag. a lábam sem dagad már, bár ma sokat toporogtam és egy kicsit megint bedagadt. Bent adtak vízhajtót is, és ennek segítségével 3 kilótól megszabadultam. Bár itthon, ahogy megmértm magam ma reggel csak 126 voltam, és mielőtt bementem a klinikára már 130-at mutatott az a nyavalyás mérleg. Hol tartasz a kilókkal, és hogyan sikerül leadogatni? Számolod a kalóriákat? Elhatároztam, hogy mostmár nagyon jó kislány leszek és én is diétázni fogok, mert ez tűrhetetlen állapot, és most hogy egy kicsit jobban érzem magam jobb kedvvel fogok hozzá. Üdvözöllek Fuma

#15 2004. 06. 28. - 20:30:07

Jobbulást kívánok, várom a jelentkezést. Petyi

#16 hopihe30 2004. 06. 28. - 18:11:35

Fuma kórházba van kivizsgáláson,de ha hazajön biztos ir neked.

#17 2004. 06. 28. - 18:08:16

Szia Fuma! Örülök, hogy válaszoltál a levélre. Tényleg nincsenek véletlenek. Most szenvedek a hőségtől, a kilók szépen mennek le, naponta edzek. Sajnos csak ,ost tudtam válaszoln. Írj, mi van veled. Üdv petyi

#18 fuma 2004. 06. 13. - 19:53:01

Szia Petyi! De örülök neked! Te szegény, egy cipőben járunk, úgy nézem. Én is 45 éves vagyok, és majdnem minden problémánk is ugyanaz. Engem 96-ban műtöttek, de már előtte is gond volt velem, csak még nem tudtam, hogy a pajzsmirigyem a ludas. Én még nem voltam kórházban a fogyás miatt, tulajdonképpen csak magmamtól próbálkoztam, volt amikor sikerült egy kicsit fogyni, de mostanában tényleg csak hízok. Vettem egy úgy mérleget, ami megméri a mostani súlyomat is, 127 kg vagyok rajta. Most a legnagyobb problémám a vízvisszatartás, nyiroködéma. Be van dagadva a lábam, tele vagyok vízzel. Ezért még a nyáron be kell feküdjek a klinikára, és nyirokmasszázst fognak csinálni, utána pedig fáslit és gumiharisnyát kell hordani. Elég elrettentően hangzik, nem tudom elképzelni az életem állandóan gumiharisnyában. Olyan érdekes, hogy éppen most találtál rám, én is most gondoltam arra,hogy agykontrollal kellene próbálkozni. Bár nem végeztem el a tanfolyamot, nem volt rá pénzem, csak a könyvet olvastam, de hátha így is sikerül. Ráadásul éppen most került a kezembe egy tanfolyamot végzett nőnek a kis könyvecskéje, amit valószínű a tonfolyamosok kapnak. Tömörebben vannak leírva a technikák. Gyorsan lefénymásoltam magamnak. Már ez is agykontroll: arra gondoltam,hogy ezt kellene alkalmaznom, erre teljesen véletlenül a kezembe kerül egy idegen nő könyve, és most írsz te is, szinte ugyanolyan problémákkal. Nincsenek véletlenek! Írtad a depressziót, sajnos én is küszködök ezzel is. Szerintem,ha lelkileg rendben lennénk, könnyebben menne a fogyás. Pár napig ügyesen diétáztam, számoltam a kalóriát, aztán valami közbe jön, és hagyom az egészet, visszatérek a régi nassoláshoz. Így aztán nem fogok lefogyni az tuti. Én erre az 5 hetes internetes programra már régen volt, hogy jelentkeztem, de aztán sose csináltam. Igaz, hogy akkor még csak a munkahelyemen volt internet, és nem mindig volt időm a géphez ülni. Befejezem, mert már túl bő lére engedtem. Nagyon örülök, hogy írtál, jó lenne kapcsolatban maradni. Nekem már az is segítség, ha leírjuk egymásnak, hogy mi van velünk.

#19 2004. 06. 12. - 23:06:01

Szia Margó! Rökéletesen megértem problémádat, sajnos én is így élek -immár 1988 óta. Én 10 éve híztam el, azóta próbálkozom a diétával, kisebb nagyobb sikerrel, Én is 150.et szedek, de Euthyraxot. sajnos a pulzusom mindig magas, van már szívprobléma,reuma, depresszió-45 évesen klimax,,,víz visszatartás, mahgas vérnyonmás, szédülés, mellciszta, iszonyú fáradtság....a többivel nem is szomorítalak. A háziorvosom azt mondta, hogy ha úgy érzem kevés ez a hormonmennyiség, níugodtan vehetek többet, ha sok, pedig kevesebbet, hiszen a szervezet nem úgy működik, hogy mindig egyforma igénye van, s mi betegek ezt jól érezzük a véreredmény sem mindig tükröz mindent. Persze ezt a szakorvosnak nem szabad megmondani. Ami még bevált számomra az akupumktúra-mindig jobban lettem már közben is, s e módszerrel is fogytam.- de csak orvoshoz menj, Most szedem a Xenicalt-ezzel lement 10kg, de vissza is jött ahogy nem szedtem, MOst feküdtem egy klinikán fogyókúraprogramon.1000kcal zsírmentes étrend, napi 2x 40 perc mozgásterápia. Bent 1 hét alatt lement 3 kg,azóta lassabb . Ám volt aki 15 kg-t is fogyott. Fontos a napi 5 étkezés. A mozgás. Én segítségül hívtam az agykontrollt is. Én is sokszor vagyok magam alatt, mert énsem eszem sokat,mégis hízok, meg egyébként is.... Remélem az együttérzésen kívül gyakorlatban is segítettem. Ma pedig jelentkeztem az 5 hetes internetes programra. Kitartás, s ha van kérdésed, írj, akár haza is. Üdv petyi

#20 2004. 05. 04. - 21:54:45

Fuma! Mesélj magadról, de inkább odaát a Segitsünk egymáson fórumon! Meséld el, hogy étkezel, milyen kurákat csináltál!Akkor végig tudjuk gondolni, hogyan tovább.

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: