Házipatika fórum: Pajzsmirigy problémások segítsetek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6

Pajzsmirigy problémások segítsetek

#101 2003. 07. 22. - 16:52:57

Szia Sybil! Én hasonló problémával küzdök, mint te, de ennek ellenére elegendő kitartással 22 kg-t fogytam. Az orvossággal a helyedben kicsit csínján bánnék. Engem sajnos, vagy hál'istennek nem küldtek el laborra, így a bajom egy íriszdiagnosztika alkalmával derült ki. Ezek után nem is a hagyományos gyógyszereket kapom, hanem talpmasszázzsal kezelnek, és úgy tűnik használ :) Amit még tudok tanácsolni, az az algatabletta, ami teljesen természetes, és koncentráltan tartalmaz jódot. És fel a fejjel, mert így is lehet fogyni, és nem muszáj életed végéig gyógyszert szedned!!!!! :d Ági

#102 2003. 07. 09. - 20:19:14

Kedves Mari! Ez iszonyatosan magas a tiéd, a tesódé pedi rettentően alacsony nem gondolod hogy össze kéne gyurni a kettőt és kijönne a jó eredmény, ez vicc volt. Ehhez viszont nem szabad tengeri halat enni, mert az még jobban növeli, azt inkább a növéreddel etesd meg.

#103 2003. 07. 09. - 12:21:21

Szia! Ilyen az élet! Ami jó az vagy hízlal, vagy káros, vagy erkölcstelen! De a lazac az egy tuti jó kaja. Sózva vajas kenyérre. Lehet, hogy ami a mélyben van azt csak karácsonykor veszem elő! Nekem nem is szokott zsírosnak tünni. De fehérjében gazdag. Mari

#104 2003. 07. 09. - 12:14:56

Kedves Edo! Olyat kérdeztél, ami nekem is magas. A TSH az valami hírvivő hormon, de pontosan nem tudom. Már pár belgyógyászati könyvet elolvastam és nem jöttem rá illetve nem értettem meg. Ez sok van a véremben. Első mérésnél volt 20, két hét múlva 38. A nővéremnek pont a fordítottja van, neki a TSH-ja 0,0001 volt és olyan ütemben fogyott, hogy az durva volt. 3 hét alatt ledobott 9 kilót közben egyész nap a fagyizóban ette a sütit. Nekem az a szerencsém, hogy a T3 és a T4 értékem normális. Azt ne kérdezd, hogy mi micsoda! Mari Ha esetleg van aki jobban tudja írja meg!

#105 2003. 07. 09. - 11:27:35

Kedves Sibyl! Azt irtad, hogy a pajzsmirigyed alul működik, most viszont azt olvastam, hogy a TSH-d maras értékű, ez viszont azt jelenti, hogy tul működik. Most melyik egyáltalán mennyi az értéked ha nem titok?

#106 2003. 07. 09. - 11:20:43

Ha beleszólhatok: a lazacban, főleg a többi halhoz képest, elég sok kalória van, azt viszont ne kérdezd, hogy miért, mert én soha egy falat zsírt nem éreztem benne, én is imádom. 100 grammból 13 grammja zsír. :'( A lazacban kb. 200 kcal van/100 gramm, míg a többi halban kb. a fele. A kaviárban van még ilyen sok, 255 kcal, és a makrélában 180 kcal.

#107 2003. 07. 09. - 05:28:01

Kedves Edo! A hal tudom, hogy jó és mivel félig orosz családból származom nálunk hetente 2 hal kerül az asztalra. A lazac a kedvencem! Már kineziológusnál is voltam, ő sokat segítet. Két héttel az oldás után már éreztem a változást. Tudom, hogy inkább öngyógyítás így, mint külső segítség, de az tény hogy elmúltak a tünetek nagy része. Igazából én nagyon bízom abban, hogy meg fogok gyógyúlni, mert "csak" az ún. TSH értékem az ami nagyon magas és ezen kívűl gyögyörű minden leletem. A vérképemben még a vashiány látszik. Szerencsére nem érzem magam betegnek, mert nem fáj semmim, csak a súlyfelesleg ami nagyon zavar. Most már keményen neki kell kezdenem egy új étkezési stílusnak, mert szilveszterkor már egy flitteres, rövid szoknyát szeretnék felvenni! :) A jóga jól hangzik, ekkora testtel nem tudok ugra-bugrálni hiába vagyok csak 25 éves! Mari

#108 2003. 07. 08. - 20:31:31

Sziasztok bekapcsolodnék hozzátok,én már 3,éve járok pajzsmirigy ambulanciára.Nekem is alulmüködik,nagyonsokat szenvedek a kilokkal.Eredmény elenyészö. :( Most felvettem a kapcsolatot a fogyiklubosokkal,hátha segitünk egymásnak.Jo öket olvasni,irigylem a sok kiloktol megszabadult nö társaimat.Jo ez a halas dolog kifogom probálni.Fel a fejjel lányok majd megfogjuk oldani.üdv:mamy1 ;)

#109 2003. 07. 08. - 17:46:35

Szia Mari! Én csak annyit szeretnék neked mondani, hogy ne bizz mindig mindent az orvosságra, ha magad is tudod mással potolni. Ezt azért irom, mert egy évvel ezelőtt nekem is minden vizsgálatom azt mutatta, hogy alul termel a pajzsmirigyem, de még mielőtt tele tömött volna az orvosom gyógyszerrel elkezdtem, rászokni a tengeri halakra, mivel köztudott azokban sok jód van. Azóta is eszem a nálam bevált füstölt sprotnit és a lazacot. Most már ott tattok hogy normalizálódott a pajzsmirigy müködésem, de továbbra is eszem a halat. Probáld meg te is mert a gyógyszernél szerintem ez sokkal jobb. Beépitheted az étrendedbe, mivel a hal nem hizlal és füstölt növényi olajban van és ráadásul nem is drága.

#110 2003. 07. 08. - 15:39:34

Szia Marcsi, mindig abból indulj ki, hogy minden ok-okozati összefüggés. Nekem annak idején annyit mondott a dokim, hogy a megnövekedett test - feladatai elvégzéséhez - több hormont igényel (ami ugyebár nem mindig biztosított). Lehet, hogy lassú az anyagcseréd - nekem is az volt - de akkor se add fel ezért. Kezdj el diétázni. Én 26 kg-ot adtam le 1 év alatt. Ehhez bizony kitartás kellett, de megérte. Csak olyan apró dolgokat kell betartani, hogy pl. nem liszttel habarsz, hanem fött krumlival sűríted a főzeléket.... tejföl helyett joghurtot használsz... stb. Élő példa vagyok, bevált. Ez nem csodadiéta, csupán ésszerű táplálkozás. Mellesleg,kezdetben callaneticset csináltam, utána jógáztam (ez nagyon jó mindenféle bajra!!!), a jóga mellett pedig már intenzívebb mozgást is csinálok. Kevesebb súlyt azért mégis csak könnyebb mozgásba hozni. Meg nem beszélve arról, hogy egy jó kis ruha növeli a sportkedvet is. No meg az elismerések. Hidd el nem vagy egyedül. Kérdezd meg az orvosodtól, hogy hogy áll a jódaqua-hoz. Illetve érdemes lenne egy szakszerűen összeállított méregtelenítő étrendet szerezni. Ehhez ajánlom Béky Lászlót a www.elixir.hu oldalon. És még valami; sajnos hajlamosak vagyunk egy betegséggel együtt élni, mint hogy tegyünk ellene. Ne ess ebbe a hibába. Ne csak az elején akarj valamit, hanem akkor is, ha eljönnek azok a nehéz idők - meg az éhes farkas :-) Üdv

#111 2003. 07. 08. - 09:08:38

Sziasztok! Most derült ki, hogy nem azért nem tudok fogyni, mert valamit rosszul csinálok vagy kevés az akarat erőm, hanem mert a pajzsmirigyem alulműködik. Az orvosok azt mondják, hogy ez évek óta fejlődik, még nem is komoly annyira (mint???). Szóval most már túl vagyok minden vizsgálaton és elkezdtek kezelni. Kapásból "megnyugtattak", hogy a gyógyszer helyreállítja az anyagcserém, azaz gyorsulni fog, amitől elvileg fogynék is, ha nem jönne meg az étvágyam is. Mondjuk az étvággyal nem voltam gondban. És ezt a gyógyszert életem végéig szedhetem. Szeretnék tnácsot kérni tőletek, hogy hogy "viselkedjek" mi az amit ehetek, csinálhatok, hogy meggyógyúljak. Van e köztetek olyan aki helyre jött, visszafogyott? Minden bíztató szó jól jön. Mari

• 6 Oldal +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: