Házipatika fórum: Pajzsmirigy problémások segítsetek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Pajzsmirigy problémások segítsetek

#21 2004. 05. 04. - 21:47:04

Szia Fuma! Gyere át a Segitsünk egymáson-ra,oda rendszeresen járunk. Saref, aki szintén pajzsmirigyes, is ott fordul elő a legtöbbször. Ki fogunk neked együtt valamit találni! Ma már késő van, de holnap is van nap, ott várunk!

#22 fuma 2004. 05. 04. - 21:35:36

Szia Pihe! De örülök, hogy valaki elolvasott! Ebben a reménytelen sötét űrben egy kis fénysugár. Nem akarom feladni, de szörnyű már több mint 120 kg vagyok, alig tudok menni, csak pihegek, erőm sincs, a lábaim duplájára vannak dagadva, a bőröm borzalmasan ronda, tiszta piros gyulladt és nem gyógyul. Utálok emberek közé menni, legszívesebben csak feküdnék, de azt is csak úgy hogy senki ne lásson. Mostanában pedig annyi mindent próbáltam már, hogy helyre jöjjek, de csak hízok, és már nem tudom mit csináljak!?

#23 hopihe30 2004. 05. 04. - 20:04:23

Szia Fuma! Ha Saref gépközelbe lesz,biztos segit neked.

#24 fuma 2004. 05. 04. - 19:40:58

Sziasztok Lányok! mert azt hiszem mindnyájan azok vagyunk Bár halódik fórum, mégis írok, hátha még valaki olvassa. Segítséget kérek, ha mást nem is, de legalább eszmeit. Hat éve kivették az összes pajzsmirigyem, gyógyszerrel kell pótolnom mindent. Sose voltam sovány, de az utóbbi években bizony szaladtak a kilók felfelé. Néha stagnált, néha egy kicsit tudtam is fogyni, de mostanában... 150 microgrammot szedek az L-tytoxinból és úgy érzem alulműködök. Évente járok ellenőrzésre, de túl sok váltazás nem történik egy-egy vizsgálat után. Most is bejelentkeztem, de csak 6 hét múlva kaptam időpontot. Addig így, ahogy most érzem magam el fogok patkolni. Már alig tudok menni, szédelgek, alig élek. A súlyom éppen a duplája a kívánatosnak. Pedig már mindent elkövetek, több mint egy hétig böltöltem, többféle fogyit próbáltam, gyümi napok. De már nem tudom mit csináljak, mert csak hízok. Minden héten legalább két kilót, még akkor is, ha semmit sem eszek. Nagyon-nagyon el vagyok keseredve! El kezdem többet szedni a gyógyszeremből, mert így nem maradhatok, alig tudok a munkahelyemig elvánszorogni, és már lassan nincs mit magamra venni, mindent kihíztam. De félek a szív panaszoktól is. Nem értem, miért történt ez velem, évente járok kontrollra. Azt modta a doktornő, nem nagyon szabad nagyobb mennyiségű gyógyszert szedni, mert árt a szívnek. ÚGY SZERETNÉK HELYREJÖNNI, LEFOGYNI ÉS ÉLNI VÉGRE, MERT AMI MOST VAN CSAK VEGETÁLÁS, MINDEN NAP KÍNSZENVEDÉS. Ha nagyon akarom, ugye meggyógyulok, vígasztaljon meg valaki! Sziasztok Margó

#25 2004. 04. 22. - 10:03:16

Szia saref! Örülök, hogy segíthettem! :) 1x már voltam a segítsünk egymáson is. Tetszett a bíztatás, most rájöttem, hogy érdemes egy kicsit járkálni, vendégségbe menni, mert nagy erőt ad ez mindenkinek. Megtanultam, hogy senki nincs egyedül a problémájával, csak legfeljebb nem tud másokról. Ha látok még valami érdekeset írok! Üdv:

#26 2004. 04. 21. - 19:42:22

Szia Nofi! Köszi az oldalakat, szerintem hasznosak, fel is vettem a kedvencek közé. Én is végigcsináltam az 5hetest, sőt, Titeket is szoktalak olvasni. Engem inkább a "Segitsünk egymáson" topicon talász meg. Lehet, hogy Te is belenéztél már 1x.

#27 2004. 04. 21. - 19:40:08

Szia Sibyl, amióta megmütöttek, már nincs szükségem gyógyszerre. ennek nagyon örülök. Én feb. 10 óta fogyózom, azóta 15 kg-t sikerült lefogynom. Folytatom tovább, mert még van miböl leadni. 3 havonta kell kontrollra járnom, a következönél megyek UH-ra is. Arra még kiváncsi vagyok nagyon.

#28 2004. 04. 20. - 10:41:17

Szia Saref! PErsze, hogy kell, hogy odafigyeljen az ember a gyógyszer mellett is, illetve hogy diétázzon, de most legalább látszik az eredmény 2 hét fogyi után és nem hiszem, hogy hiábavaló lenne a "koplalás". Most jól érzem magam, mert január óta leadtam 8 kilót és még szeretnék leadni. Szóval a gyógyszer mellett SIKERÜL viszafogyni a kiinduló kilókra. Ez sem csodaszer :-) Ha így lenne mindenki ezt enné! Sib

#29 2004. 04. 20. - 09:46:47

Találtam egy oldalt Nektek. Remélem tetszeni fog. http://www.konzilium.hu/pajzsm.htm http://www.mimi.hu/e...ajzsmirigy.html Remélem segít! :d

#30 2004. 04. 20. - 09:40:30

Sziasztok! Nekünk az egészs család küzd a pajzsmirigy problémákkal, bár nálam (még semmi) tünet nincs. De sajna nem tudok túl sokat a problémáról, csak annyit amit egy ebben a témában nem jártas egészségügyis tudhat (tehát csak az elméletet). Diéta! Szerintem nagyon emberi és jó volt az itt meghirdetett 5 hét 5 kiló program. Elég kiegyensúlyozottnak tünt, és ha az ember betartja az adagokat valóban lehet tőle fogyni. Én szégyen-gyalázat nem túl sokat tornázom mellette, de mégis fogytam 7 kilót az elmúlt 7 hétben. Ahogy én tapasztalom inkább az egészséges táplálkozásra épít ez a fogyókúra, szóval ajánlom, ha kezdődik ti is kezdjetek bele. Ja, és kapható is a köny változat itt a patikában, bár azt meg kell súgjam, hogy nem annyira jó, mint az ami nem régen záródott. Nekem megvannak a menük, ha kell valakinek írjatok. Hátha segít! Üdv mindenkinek és kiatartás! Ja, és vigyázzatok magatokra!

#31 2004. 04. 19. - 20:20:39

Szia Tünde! Megvannak az eredményeim, minden tökéletes, újabb kontol 3 hónap múlva. A föorvos szerint meggyógyultam. Sibyl! Nekem azt mondták, magától nem fogy vissza az ember, csak diétával lehet. Bár a gyógyszer segit, nem stagnál majd annyit a diéta. Enni diétásan kell, óvakodni sok zsírtól, cukortól, sok zöldség, gyümölcs. Biztos nem mondok újat. Nem ajánlatos: szauna, szoli, napozás, egyáltalán bármilyen túlmelegedés, idegeskedés, stresszes életmód, túlhajtott életvitel.

#32 2004. 04. 18. - 14:04:14

Hello saref Kosizke a tippet...nyomban ki is szamoltam ,es az eredmenyt meg messzirol se erintem, meg is az unnep felforgatta a "sziluettet"...Most csak az a gondom hogy,mikepp erjem el az meghizas elotti 49kg-mat.:-S

#33 2004. 04. 18. - 13:21:28

Szia Tünde! Érdemes a hizás miatt dokihoz fordulnod, elvégre egy vérvételböl kiderül, hogy igen vagy nem. De azért nem árt, ha felírod pár napon keresztül a kcal beviteledet, és összehasonlitod azzal, ami a te szükségleted. Ezt úgy számolod ki, hogy: /700+(7*testsúlykg)/* 1,2, ha ülfogl. vagy, 1,4, ha köz.aktiv és 1,8 ha fizikai munkát végzel. Ha ennél több a kcal beviteled, normális, hogy hizol. Ha fogyni akarsz, vonj le az eredménybol 500-at, és annál ne egyél több kcal/naponta.

#34 2004. 04. 17. - 18:50:17

Szia! Nos a hasmenés és a szorulás kivételével (bár ha enyhe fajtát nézünk akkor az is ) minden jellemző rám . Föképp , hogy ésszerű diéta mellett is képes vagyok hízni . Érdemes orvoshoz fordulni vagy van valami anyira jelegzetes tünete ami kizárja hogy az vagyok vagy sem . Amúgy a Te eredményeid milyenek lettek ? Tünde

#35 2004. 04. 17. - 12:35:42

Szia Tünde! Bocsi, csak sokára találtam ide vissza. Mikor túlmüködtem: agresszió, idegbaj, hangremegés, állandó sírás, hasmenés, álmatlanság. Olyan pörgös volt az egész életem. Mikor alulmüködtem: alacsonyabb vérnyomás, álmosság, többnyire nyugodtság, szorulás. Most hétfön tudom meg, milyenek az új eredmények. Üdv.

#36 2004. 04. 12. - 16:33:35

Szia Saref ! Légyszíves áruld el Nekem , hogy milyen tüneteid voltak a hízáson kivül ? Köszi Tünde

#37 2004. 04. 12. - 14:02:11

Sziasztok Mindenkinek! Saref vagyok. Több éve küzdöttem ezzel a jó kis kórral. És igenis van belöle gyógyulás. Az elején elhanyagoltam, mit nekem a kilók le föl ingadozása. (Túlmüködö voltam.) De mütét lett a vége. A végén a hormonok úgy elszálltak, nem volt már más megoldás. A mütét után,(tavaly szeptemberben volt) hiába maradt bent vmi kis maradék, alul kezdem müködni. Ekkor pár hét alatt igen sokat hiztam. Februárban, mikor az értékeim már majdnem jók voltak, aztán azt mondtam,elég volt. Elkezdtem diétázni: semmi kenyér, sok zöldség, gyümi, csak sovány husik, este 6 után szinte semmi, max 2 dl sov.tej. Vagy üres kockaleves. és most müködik!!! :d Azóta fogytam 14 kg-t. Most, még mindig túl a 100-on sokkal jobban érzem magam. Esedékes ugyan a kontroll, de még mindig kicsit alulmüködök szerintem. Ezt ennyi idö után már érzi az ember. A fogyókurában sok a stagnálás, ezeket ki kell birni, de lassan megy azért lefelé. Nem szabad feladni. Vki kért jó dokit: Dr Ágoston Annamária (föorvos) Szt Imre kórház, Bártfai u-i rendelöintézet, 3. emelet. Sajna, bejelentkezés van, és rengeteget kell várni, de normális, és nagyon jó orvos. Vagy ugyanitt Dr Tüü László, fiatal, nagyon lelkiismeretes doki. Aki meg esetleg elhanyagolná a nyavalyáját hozzám hasonlóan: komoly szívproblémával kellhet esetleg szembe néznie. Nem éri meg. Nálam szivritmuszavart, fibrillátiot okozott. (Ez a normál sinus ritmus elvesztése, embolia veszélyt jelent.) Mindenkinek sok kitartást, és van remény!! Csak együtt kell élni a diétával.

#38 2004. 04. 11. - 21:11:38

Sziasztok ! Teljesen elkeseredett túlsúlyos vagyok . Mindenhol azt keresem hogy Tudok Én így hízni . Pár évvel ezelőttig tartottam a súlyom . Azóta képes vagyok 1 hét alatt akár két kilót is hízni . Fogyni meg alig még akkor is ha szigoruan betartom a diétát . Szeretném tudni a betegségetek milyen tünetekkel jár . Lehet hogy Én is ettől szenvedek ? Bár semmi próblémáról nem tudok . Előre is köszi a válaszokat . Tünde

#39 berizsuzsi 2004. 04. 10. - 21:23:34

Szia Tina32! Tudnál nekem adni valami infót erről a jól bevált 90 napos diétáról?(Én is sikertelen küzdő vagyok. Képes vagyok 4 kg-t felszedni 5 nap alatt, de le nem nagyon megy. ) Köszi

#40 erika53 2004. 01. 10. - 20:55:18

köszi a választ, de áruld el hogy mivel fogyózól, ha van részletes fogyókúrás étrended, amit valahol meg lehet nézni, írd meg légyszi, csak nem a metabolikus fogyókúra ? Mert az egyik kolleganőm ezt csinálta és neki teljesen felborította a hormonháztartását, és pajzsmirigy túlműködés lett a vége.Úgyhogy most már 1 hónap alatt vissza is szedte amit leadott 3 hónap alatt, 10 kg-ot :p

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: