Házipatika fórum: Pajzsmirigy problémások segítsetek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Pajzsmirigy problémások segítsetek

#41 2004. 01. 10. - 14:49:23

Szia Mindenkinek! Nagyon örültem, hogy "Rátok találtam". TUD VALAKI AJÁNLANI EGY JÓ DOKIT? A gondom a következő: rutin laborvizsgálaton: TSH:73,2(!) (a max 5 helyett), FT4:13,6 normál, FT3: 6,89 (picit magas). De nincs semmi tünetem! Nem híztam, nem fogytam stb. Elmentem endokrinológushoz, meg se vizsgált (se ultrahang, se más): adott egy gyógyszert, szedjem életem végéig. Ennyi lenne az orvoslás?! Szóval van valakinek jobb tapasztalata dokival (BP-en esetleg Szolnokon)? Kisjutka

#42 2004. 01. 05. - 22:36:36

Sziasztok! Nekem is pajzsmirigy alulmüködésem van. Én a 90 napos diétát csinálom és 60 nap alatt lement 9 kg. Eddig egyik fogyókúrával sem fogytam és nem is tudtam betartani. Úgy néz ki, hogy ezzel sikerül. :d

#43 erika53 2004. 01. 01. - 19:02:39

szia Sibyl ! én is ezzel a problémával küszködök és sajnos még a munkám is napi 10 órás ülő munkával telik, és este amikor hazamegyek nem nagyon van már kedvem semmihez, nem hogy tornázni :d ha tudsz valami módszert légyszi értesíts.

#44 erika53 2004. 01. 01. - 18:52:56

Hello ! ha tudna valaki olyan hatásos fogyókúrát, amit csökkent pajzsmirigy működés és erre gyógyszeres kezelés mellett lehetne alkalmazni és legalább 10 kg -ot le lehetne fogyni,nagyon megköszönném ;)

#45 2003. 10. 27. - 21:00:36

Drága LANINA+SYBIL! Nagyon jolesik a biztatás.Ma voltam sziv ultra hangon valami nagyobodást találtak,de holnap tudomeg a pontos diagnozist,mert nem értem mivan a papiron.Probálok még szotfogadni,és igérem nemadom fel,tegnap este tornáztam,és holnap is fogok.üdv.mamy

#46 lanina 2003. 10. 27. - 14:50:16

Csak a bűvös szót tudom mondani: Kitartás!! Minden leadott dekának úgy örülök, mintha én adtam volna le. :)

#47 2003. 10. 24. - 14:51:12

Mamy! Mi veled vagyunk és veled együtt örülünk minden leadott dekádnak. Biztos vagyok benne, hogy jövő nyáron már a legkisebb bikiniben fogsz kimenni a strandra! :) Csak kitartás! Mari

#48 2003. 10. 23. - 16:10:44

Sziasztok.Erösdiéta volt a korházban,drága lanina.Na meg itthon is még most is betartom.Csak türelmetlen vagyok nem megyle több kilo,pedig 3. hete nem eszem kenyeret napok telnek el ha eszem 1-2 zsemlét,pedig a korházban napi 4.db-ot kaptam.Külön pecsmegelek magamnak meg sok gyümölcst eszem,remélem megfog indukni a fogyás.Tudom rengeteg a tartalék van miböl fentartanom magam.Akorházban tetötöl talpig kivizsgáltak,most gyogyszert szedek a vérnyomásra+pajzsmirigyre+viszére.Csak legyen kitartásom továbbra is.üdv:mamy

#49 2003. 10. 21. - 22:01:25

Lanina! Nem tudom, hogy örülni kell vagy szomorkodni és inkább az utóbbit vállasztom, mert soha sem jó, ha betegek vagyunk! Remélem könnyen helyre tesznek mindent. Mamy! Neked gratula és további sok minusz kilókat! Mari

#50 lanina 2003. 10. 20. - 16:32:48

Szia Mamy! Mesélj, mik voltak a kórházban? Gratulálok a -3 kilóhoz!

#51 lanina 2003. 10. 20. - 16:31:05

Sziasztok! Múlt héten végre eljutottam egy endokrin rendelésre. A doktornő nagyon kedves volt, kikérdezett alaposan, megnézte az előzetes vérképemet és összegezte a dolgokat. Nincs pajzsmirigy problémám, de azért csinált egy ellenőrző vérképet, azonban mellékvese problémára már sokkal jobban gyanakszik. Ennek értékelése ismét 4 hetet vesz igénybe...megint várás.

#52 2003. 10. 18. - 18:06:03

Sziasztok!Megjöttem a korházbol-3kg,az eredmény,szigoru diéta+gyogyszer.Probálják beálitani a vérnyomást meg a hormonokat.Most 200mg-ram l thyroxidot szedek.Kicsit szédelgek de mást nem érzek.üdv:mamy

#53 lanina 2003. 10. 09. - 14:53:24

Normál TSH szint 0,4-4,0 uIU/mol. Ez alatt lévő túlműködés, felette pedig alulműködés. (mivel ez hírvivőhormon, ezért fordított) A pajzsmirigyről találtam egy nagyon jó oldalt, ha még nem ismernétek: http://www.konzilium.hu/pajzsm.htm

#54 2003. 10. 08. - 15:54:26

Szerintem nincs semmi baj a pajzsmirigyeddel. A tarományokba beleesik a TSH-d, nem? Szerintem igen. Szóval ha ott nincs "megcsillagozva" akkor nincs baj, meg ha Te se érzed betegnek magad! Én is azt hittem azért érzem a nyakamat megduzzadva, de kiderült nekem sincs- szerencsére- ezzel probléma, de azért az ultrahangra még elmegyek. Nincs semmi gond, de ez csak az én véleményem:) ;)

#55 intrastin 2003. 10. 07. - 12:15:21

Sziasztok! A pajzsmirigy sonographiámhoz ezt írták: "A pajzsmirigy egészében minimálisan nagyobb, kissé inhomogén szerkezetű. határozott gócos elváltozás nem különíthető el." A TSH-m: 1,070 Testsúlyom nem változott. A kérdésem az, mit jelent az a szó, hogy inhomogén, és a pajzsmirigy milyen TSH értéknél működik alul, illetve túl. Rám nem jellemző a túl-illetve alulműködöttek tünetei, egyszerűen csak néha nyaki feszítést érzek, főleg, ha ideges vagyok, és semmi több. Szerintetek elkerülhetem én azt valahogy, hogy ne legyek se alul-se túlműködő? Kérlek benneteket válaszoljatok, és segítsetek. Köszönöm szépen előre is! :| :|

#56 2003. 10. 04. - 20:51:07

Sziasztok!Fel a fejjel PBE!Igenis igyfogod leélni az életedet,méghozzá fiatalossan,jókedvüen.Most ugyérzed könnyen beszélek,de mingyárt megtudod nekensem fenékig tejfel az élet.Csak miattad és most elöször iromle nyilvánosságnak,42-éves és 120kg-vagyok.Ennek ellenére 35-éves az életem párja szeret és soha sem vádolt a kilokért! :$ Fitalosnak és életvidámnak érzem magam.A környezetem nagyon szeret soha nem éreztetik velem hogy kövérvagyok.Jó csinos nemvagyok,de jol öltözöm,legalább is igykszem.Rengeteget dolgozom,pékségbeb azmelett itthon cukrászkodom is.Tudom engem is letagloz néha mennyit trapolok és nem mennek a kilok le,de azért fel nem akosztom magam,(leszekadna a kötél)!Annyit persze teszek az egészségemért,hogy most 6.-án hétfön korházba vonulok,remélem jo hirekkel térek vissza :) .Bocsika hoszura kerekedtem,de neadd fel senkisem agyafel,alakicsátok jo irányba magánéleteteket,valjukbe kis fortéjt bekell dobni néha,azért irtam le magamrol 1-2 dolgot.Legyetek jok remélem 1hétmulva megint itt ülök és csak jokat fogok irni.üdv mamy

#57 2003. 10. 02. - 08:28:38

Szia PBE! A legrosszabb húzása az volt a dokiknak, hogy megműtöttek. De azért szerintem, azért csak lehetne így is kordában tartani a hormonokat. Mit és mennyit szedsz? Milyen értékeid vannak? Esetleg utánakérdezek, hogy ilyenkor mit lehet tenni! NE keseregj! Nekem is nehéz volt elhinnem, hogy csak hízok és lehet, hogy a férjed nem a kinézeted miatt hidegedett el, hanem Te lökted el! Ez egy tünete az alulműködésnek, hogy nem kívánja a szexet a beteg. Mari

#58 PBE 2003. 10. 02. - 07:36:19

Segítség nekem is nagyon jól jönne !!! Történetem röviden: 1992 óta kezeltek pajzsmirigy túlműködéssel, hideg és meleg göbjeim is szép számmal voltak.Súlyom rengeteg evés mellett is ritkán haladta meg az 50 kg-t, bármit, bármennyit ehettem !! Sok egyéb rossz tünet mellett is jobban éreztem magam, mint most. Ugyanis 1999-ben megműtöttek. A Súlyom 3 hónap alatt 25 kg-val lett több, miközben az első 10 kg után el kezdtem vigyázni.Szinte folyamatos koplalás mellett mára már 88 kg vagyok. Utálom magam, teljesen visszahúzódó lettem, gyakran szedek antidepresszánst. A férjem csak papíron létezik, undorodik tőlem.A megmaradt pajzsmirigyem hol alul, hol túlműködik, vagyis soha nem vagyok jól.Mit tegyek,az orvosok nem tudnak segíteni, 42 éves vagyok,így éljem le az életem ? (igy nem tudom!!!!)

#59 fuma 2003. 10. 02. - 07:18:01

Sziasztok lányok, Margó vagyok.Van rengeteg túlsúlyom, VOLT pajzsmirigy gondom, tehát itt a helyem.Már 6 éve, hogy egy ici-pici kis göböt találtam a nyakamon, ami nem fájt alig vettem észre,de azért elmentem vele az orvoshoz.Kivizsgálások sora,szépen eltelt egy év, nem rajtam múlt, hanem a dokikon.Egyszer csak kiderült, hogy rosszindulatú daganatom van, ami szépen nődögélt,megtehette.Akkor aztán azonnal megműtöttek, utána kaptam izotópos kezelést, szedem az Ltiroxint, és élek, tünetmentes vagyok, csak éppen lefogyni nem sikerül, de hízni annál inkább.Úgy indultam neki, hogy élnem kell, még a gyerekeimnek kellek. Mindenből ki lehet lábalni, csak nem szabad feladni.(Bár néha én is a béka segge alatt vagyok rendesen.)Ha arra gondolok,mi mindenen mentem már át, és ÉN VAGYOK A GYŐZTES :) az rengeteg plusz kilót is csak leadom valahogy! Fel fejjel mindekinek. Üdv.Margó

#60 2003. 09. 30. - 18:29:04

Sziasztok! Tegnap voltam uj dokinál,6.-án hétfönn megyek korházba teljes kivizsgálásra.Saját esetemböl tanultam,néha megkell halgatni más véleményét is.Szurkolok mindenkinek,nelegyen semmei bajotok,kitartás.üdv:mamy

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: