Házipatika fórum: Autóbaleset - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Autóbaleset

#1 gladis48 2008. 03. 16. - 13:17:50

A hasba adható szurinak úgy tudom nincs mellékhatása de azért beszélni kell az orvossal is. Niki

#2 Lazarka 2008. 02. 09. - 14:48:02

1.5 éve történt a súlyos autóbalesetem, mely után- többek között- törzs és végtag ataxia maradt hátra, a kisagyat és a koponyát ért sérülés miatt. Sajnos a járásom azóta sem a régi, állandó egyensúly problémákkal küszködöm. Ha valaki hasonló helyzetben van, vagy volt, kérem ossza meg velem, hogy a lehetőségeimhez képest milyen módon tudnék az állapotomon javítani. Köszönettel: Viki

#3 editrozsa 2008. 01. 26. - 23:23:37

Szép jóestét kívánok! Már írtam erre az oldalra, az ön előtti illetőnek, hogy mi történt velünk. Most inkább csak a vérhigítóval kapcsolatban irnék önnek! A párom igen csak megsérült, mikor autóbaleset ért bennünket, ami azt jelenti, hogy 2007. november 22-én jött ki a kórházból és majd ez idáig vérhigítót kellett kapott! Mivel az édesanyjánál tartózkodott, ezért a mama adta be neki a szurikat!Hol a hasába, hol a vállába. Mikor hová! Mind emellett a párom kemény gyógyszereket szed, mert krónikus vékonybél gyulladása van, ami azt jelenti, hogy medrol,ami szetorid, controlok,salofalk és sanax. Na meg a morfium tapasz, mert olyan fájdalmai vannak, hogy már más nem használt! Hála az égnek nem volt semmi probléma a vérhigító és ezek szedése közben!Pedig aztán egyik sem gyenge gyógyszer!!!Remélem már jobban van a fia, mert amint látom ez az üzenet sem mostanába került fel.Ami késik nem múlik! Minden jót kívánok. Tisztelettel. Rózsa Edit

#4 editrozsa 2008. 01. 26. - 23:08:51

Bocsánatot kérek, de elírtam az időt, mert 2007. március 8-án volt a baleset! Sajnos súlyos agyrázkódást kapott a fejem, mert én is 2 héten keresztül amnéziás voltam. Üdvözlettel: Rózsa Edit

#5 editrozsa 2008. 01. 26. - 23:03:57

Hát szép jónapot kívánok! Ez az üzenet már jó régi, de én csak most észleltem! Azóta már biztos túl van a dolgokon, de azért elmondanám, ha nem untatom. 2006. március 8-án szenvedtünk autóbalesetet a párommal! Én fogjuk rá, hogy megúsztam egy állkapocstöréssel,4 fog elvesztésévelés, vállficammal, inszalagszakadással, de ő sajnos keményen kapott!Szilánkos könyéktörés, homkollebeny sérülés, tüdő összeomlás! Intenzívre került, mert súlyosan sérült! A baleset után 2 héttel vette észre a gyógytornász, hogy el van törve a combnyaka ! Az orvosok úgy döntöttek, hogy műtét, ami némi fémbeültetéssel járt!Bár sántítani fog a párom, de nem lesz olyan vészes!Mondták ők!Hát egy teljes világ omlott bennünk össze!A fémet 2007 november közepén távolították el a lábából, ami majd 1 kg-ot nyomot és megkapta mint emléket! Sajnos csontelhalás következménye képpen el kellett távolítani majd egy 10 cm-es darabot, vagyis a combnyakat!Majd később csípőprotézist ültetnek be!A kórházból haza jött ugyan,2007. november 22-én, de sajnos lábra állni nem tudott, mert ráadásul idegbecsípődése lett a gerincébe,ezért majd 2 hónapig feküdt, ami azt jelenti, hogy már kezdődő felfekvése is keletkezett!Olyan fájdalmai voltak, hogy morfiumos tapaszt írt a doki neki!Most már 2008-at írunk. Jelenleg a kórházban van, beültették a csípőprotézist január 23-án!Már a gyógytornász hozzákezdett volna a tornáztatásnak,de katasztrófális az állapota, a nővérek sem mernek hozzányúlni, mert akkora fájdalmai vannak a gerince végett! Jövőhéten megy gerinc ct-re, talán kiderül, hogy mi a baj!Sajnos így jártunk, de remélem mihamarabb meggyógyul a párom!

#6 2007. 02. 12. - 13:00:07

A lányomnak volt combcsonttörése, akkor nem műtötték.6 hétig volt combtőtől lábujjig gipszben. Viszont a térdét idén márciusban ennek a törésnek a következtében azóta is fennálló problémák miatt megműtik.

#7 2006. 07. 06. - 22:03:02

18 éves fiamnak autóbalesetben eltört a bal bokája, valamint a biztonsági öv alaposan összezúzta mindenütt...de ÉL!!!! Amit az autójáról nem mondhatok el... A traumatológián felírtak neki vérhigítót a trombózis megelőzése miatt. Kérlek benneteket, ha valakinek van ilyen téren tapasztalata, írjon.. Lehet-e valami mellékhatása ennek a hasba adanadó szurinak? Ma kapta az elsőt..holnaptól saját magának kell beadnia 10 napon át..a szuri neve:Fraxiparine és a 0,6-ost kapja.Mire ügyeljünk, milyen gyógyszert nem szedhet , míg ezt kapja?? Előre is köszönöm!!! Eszter

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: