Házipatika fórum: esszenciális trombocitémia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 50 Oldal +
  • « Első
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50

esszenciális trombocitémia

#941 kisimosok 2007. 09. 17. - 21:35:39

a hgb meg wbc meg rbc az nekem minidg is jo volt,azerrt nem reszletezem azokat...:) en legalabb is:) eppen most ertem haza tancrol,isoznyat jo volt, ma voltam eloszor de ezentul jarni fogok .. oda is.. ha tulelem ezt az evet nagyon jo leszek,mindennap suli reggel 8tol este 8-10 ig,mikor hogy.. es meg tanuljak is,meg hat persze sorozes is.. jajj de jo:))) a jovo hetvege nekem tokeletesen megfelel. hogy hol? hat nem tudom,nekem mindegy, valahogy csak oda talalok... puszi,es jobbulast mindenkinek!

#942 IldegondaFabbro 2007. 09. 16. - 09:23:17

Ui: Csenge mindenkit üdvözöl:) ,ha lesz ideje Ő is jelentkezik a fórumon:)

#943 IldegondaFabbro 2007. 09. 16. - 09:18:49

Sziasztok! Ágota,gondoltam ,hogy nincs sok időd a suli mellett. Trombikat illetően Te nyertél:) Én csütörtökön voltam dr.-nál,a trombim 391 ezer körül mozog. Nektek mennyi a hgb wbc rbc értéketek? Tegnap végre megnéztük a Pentele hidat,nagyon szép:) Elvileg kedden bringával is megnéznénk a fiatalokkal az otthonból,de ezer éve nem ültem biciklin és félek nehogy csúfos vége legyen.Erőnlétileg nem vagyok a toppon:( Elkezdtem megint jógázni,remélem javít majd a helyzeten. Légyszi,gondolkodjatok a jövő héten kinek lenne jó a tali és ,hogy hol legyen. pápá! i:. )i

#944 kisimosok 2007. 09. 15. - 20:52:05

Sziasztok! Bocs, hogy hanyagoltalak Titeket,de nagy a hajra a suliban,mar tul vagyok az elso zh-n stb stb,rohadt sokat kell mar most tanulni,aztanmindennap reggel 8ra menni,este 8ra haza is erek,szoval gondolhatjatok mennyi kedvem van ezek utan barmihez is:) Het elejen voltam dokinal,260 000 trombi. Jo vagyok mi??? En csak ajanlani tudom a tromboreduktint.nyilvan minden emberre maskepp hat,de ha ugyanugy hatna mindenkire mint en ram,akkor nagyon jo lenne! Arakrol per pillanat csak annyit tudok,hogy ezelott ket evvel mikor mi meg Kanadabol rendeltuk,egy doboz 1200 $ ba kerult. Mostani ara 300 $ vagy valami olyasmi. Maxx 400 $ de azertt megis van kis kulonbseg. Most mar a kozos randinkal en is ugy vagyok hogy hetvege legyen. akar pentek is belefer, 2ig vagyok suliba ha jol emlekszem,aztan kb olyan 6ig fel is tudok erni pestre. nagyjabol ennyi... puszi Nektek alig varom mar talakozzunk!

#945 IldegondaFabbro 2007. 09. 12. - 16:35:18

Szia Andi! Remélem mesélsz majd az olasz útról:) Neked mikor lenne jó a találkozó? Esetleg köv.hétvége? Én holnap megyek dokihoz Pestre,akkor már többet tudok mondani,remélem trombijaim rendben lesznek...... i:)

#946 juhandi 2007. 09. 12. - 11:56:30

szasztok, megérkeztem Rómából, nagyon szuper volt, amúgy tanulmányi út volt. majd még irok. HOgy vgytok?

#947 IldegondaFabbro 2007. 09. 11. - 16:28:28

Szia! Hát,nem túl szép kilátások.... Én csütörtökön megyek dr.hoz,kiváncsi vagyok Ő mit mond a Tromboreduktinról. Ágota évek óta ezt kapja,neki szerencsére bevált. Nagy biznisz ez a gyógyszeripar......nem tudom mennyibe kerülne teljes áron a Tromboreduktin,de ahogy elnéztem a Litalir sem egy eget verő összeg volt, teljes áron,támogatás nélkül,mégis megvonták..... Az ember nem is tudja, a 3 rossz közül melyik is az,amivel legkevésbé árt magának. Na,ne is mérgelődjünk ezen....egyszer csak meggyógyulunk....:) Il: )i

#948 fiorentina 2007. 09. 11. - 09:06:21

Sziasztok, hát tegnap voltam dokinál és tisztára le vagyok törve. Az orvosom azt mondta, hogy a thromboreduktint illetően a szakmai kollégium nagyon megosztott volt, ezért csak a gyógyszergyár erős lobbija miatt került fel az indikációs listára. Tudjátok mit kell ez alatt érteni. Az orvosom szerint az anagrelidnek olyan súlyos/életveszélyes mellékhatásai vannak, amelyek mindenképpen kérdésessé teszik az alkalmazását. Továbbá, mivel nem régen törzskönyvezték, ezért a tapasztalok sem elegendőek. Ő azt mondta, hogy csak az én határozott és felelős döntésem mellett írja fel. Emellett az indikációs listában az szerepel, hogy csak akkor lehet felírni, ha a hydroxi urea kezelés hatástalan, tehát itt megint trükközni kell, hogy hozzájussunk. A hydroxi urea kapcsán pedig azt mondta, hogy jelen pillanatban senki nem tudja azt megmondani, hogy milyen kockázatot jelent a későbbi gyermekvállalás szempontjából. Azt a példát hozta, hogy vannak nők, akik ettől sokkal komolyabb kemoterápiás kezelésen esnek át, mégis egészséges gyerekük születik. De a kockázatot mindenképpen növeli, hiszen senki nem tudja, hogy hogyan hat a citosztatikum a petesejtekre. Komolyan mondom, elegem van az egészből. Ildi, én szabadságom terhére megyek orvoshoz kéthavonta és qvára nem tartom ezt se fairnek. Én dolgozni akarok (nem mellesleg ezzel marha sok pénzt keresek az államnak is), de a magyar egészségügy olyan, hogy ezt majdhogynem lehetetlenné teszi. Ugyanis: 1. Elmész háziorvoshoz beutalót kérni: minimum 2-3 óra. 2. Elmész szakrendelőbe: labor, vizsgálatok, várakozás 4 óra. (plusz utazás) 3. Visszaballagsz a leleteiddel a háziorvoshoz: 1-2 óra Mindezt természetesen nem egy napon. És ezt szorozd meg azzal, ahány nyavalyád van ( mert pl. nekem még van allergiám, járok gastroenterológiára stb.) Nincs az a munkahely, aki ezt tolerálja. Nnna, most jól kimérgelődtem magam. M

#949 IldegondaFabbro 2007. 09. 10. - 18:05:29

Sziasztok! Márti! Ha kontrolra kell menned,aznap szabadságon szoktál lenni,vagy táppénzen? Nekem kezd elegem lenni,hogy szabadságból kell járnom és ha havi kontroll lesz az ugye még 5 nap...éves szinten az elég sokkkkkk.... Egyébként hogy vagytok ??? Én közepesen.....néha olyan erős szívdobogásom van ,120 körül zakatol a szívem és a vérnyomásom meg alacsony.. Nálad volt ilyesmi? Ágota,mi újság az iskolában???Írj,ha ráérsz:) il: )i

#950 IldegondaFabbro 2007. 09. 07. - 15:13:08

Szia! A tromboreduktinról: Rita betegtársunk már meg is kapta a receptet,de sajnos nincs magyar nyelvű tájékoztató és így nem kapható. A találkozót olyan napra tesszük amikor mindenkinek jó lesz..... Én csütörtökön megyek dr.-hoz......kiváncsi vagyok a trombimra. i:)

#951 fiorentina 2007. 09. 07. - 12:10:48

Sziasztok, sajnos nekem a jövő hétvége nem jó, mert nem leszek Pesten. A következő már jó. Ildi, sajnálom, hogy nem akarnak elmúlni a mellékhatások. A fáradtság szerintem részint a betegségből, részint a kezelésből következik. Nekem erre a sport vagy bármilyen mozgás a legjobb. Tudom, hogy nehéz magadon erőt venni, de utána sokkal jobb. Hétfőn megyek dokihoz, megkérdezem, mi a helyzet a throboreduktinnal. szép napot M.

#952 IldegondaFabbro 2007. 09. 05. - 15:33:20

sziasztok! Mit csináltok ebben a borongós csúnya időben? Én ha tehetném egész nap csak ágyban lennék..... Sajnos tegnap megint láz ,hidegrázás és elég húzós izomfájdalmam volt:(.......mikor lesz már vége???? A következő hétvégéhez mit szólnátok?15. vagy 16.-a...... pussz! I: )i

#953 kisimosok 2007. 09. 01. - 18:48:50

Szep jo estet mindenkinek! bocsi, ,hogy eddig nem jelentkeztem,vissza utazas szegedre kiscsaladdal,meg itt meg furodozoes mindenfele,jo reg nem lattam szamitogepet bekapcsolva:) kulonosebb jelenteni valom nincsen,hetfon megyek vervetelre,aztan kiderul mi a helyzet odabent, a "randi" nekem jovo heten es hetvegen nem jo,de utana barmikor hetvegen most mar nekem is,ugyanis suli kezdodik,aztan szegedrol nem tudok csak ugy felruccanni pestre.szal 15-en akar(ugyanis az az legelso szombat ami szabad),de akar pentek du,estefele is lehet. hellyel csak annyi a gondom,hogy esetleg valaki engem szedjen ossze a nyugatibol,mert nagyon nem tudok tajekozodni,meg pestet egyaltalan nem ismerem,es fogalmam sincs valami ismerost ossze tudoke szedni,hogy hordozzon:) na nagyjabol ennyi reszemrol pusszantok mindenkit,alig varom mar hogy talizzunk!!!! A.

#954 IldegondaFabbro 2007. 09. 01. - 07:05:46

Sziasztok! Ha lehet választani,akkor a hétvége lenne jó,mert hétköznap 3-fél 4 -ig dolgozom. Nekem mindegy hol,rátok bízom a választást:) Andi,én egyből Litalirt kaptam és Aspirin protectet,voltak tüneteim,zsibbadás,fejfájás,fáradtság,és 785 e volt a trombim. Nyaralás lesz Rómában?:) Az ismertetőjelen majd gondolkodom:) Tegnap adtuk be a 6. adagot,most a férjem adta be(eddig anyukám adta),szerencsére aludtam mint a bunda.Én sajnos nem merem beadni magamnak,rosszul vagyok ha megáltom a tűt. jó hétvégét!!!! i: )i

#955 juhandi 2007. 08. 31. - 19:25:07

sziasztok, a 200valamennyi hihetetlen jó már Ildi!!!Gratulálok! én utazom Rómába egy hétre, és szept. 10-én jövök meg, utána jó. szerintem ha jó idő lesz akkr még valami kertes kiülősbe menjünk, mondjuk, ja az nem kertes, de jó hangulatos, a corvin tető! Ti amúgy mennyi trombinál kaptatok komolyabb gyogyszert, az a citosztatikumot, vagy az újdonsült agrovilt? a legeslegjobbakat! pusz a.

#956 fiorentina 2007. 08. 31. - 16:24:00

Sziasztok! Nekem este vagy hétvégén jó (sajnos a szeptember 8-i hétvége pont nem, mert vidéken leszek). Gondolom a vidékieknek este azért annyira nem jó, úgyhogy én alkalmazkodom. Szerintem üljünk be valami jó helyre és ebédeljünk vagy vacsorázzunk vagy sütizzünk vagy kávézzunk vagy sörözzünk vagy borozzunk vagy ebben a sorrendben. :) Ha helyjavaslat kell, egész listát tudok biztosítani a kedvenc éttermeimből/kávéházaimból. Szerintem Ildi, mint koordinátor, tegyél két-három időpontjavaslatot és ami mindenkinek jó, az megszavazva. Ja! és beszéljük meg, hogy mi lesz az ismertető jel, amiről megismerjük egymást. :) szép hétvégét mindenkinek! M

#957 IldegondaFabbro 2007. 08. 31. - 05:40:52

Sziasztok! Andi,örülök,hogy írtál:) Van valakinek javaslata,mikor legyen a tali és hol?Esetleg hétvége? Mondjuk a helyszín az Pest,de a konkrét hely még kérdéses. Ágota,Te mikor is érsz rá? Tegnap mejgött a leletem,amit a szomszéd nénitől kellett levadászni....ugyanis a házban 3 K. család lakik és épp náluk landolt. Még jó hogy fel nem bontotta! A trombim csak 285 e körül mozog,hurrá! Légyszi írjatok, kinek mikor lenne jó a tali és összehozzuk.Szólok a többiekenek is akik nem fórumoznak.:) i:)i

#958 juhandi 2007. 08. 30. - 20:31:04

sziasztok, >>új társatok<< érkezett, remélem jól vagytok, nagyon megörültem ennek a forumnak, várom a találkozót, szép estét. majd még irok. a.

#959 IldegondaFabbro 2007. 08. 27. - 16:28:39

Van egy amerikai et-fórum,aki jól tud angolul(vagy akinek van egy férje-ura,aki fordít lelkesen:) az hasznos infókat olvashat betegtársaktől a világminden részéről. itt található: http://www.cancercom...e/all,719,0.htm Én itt olvastam olyan betegtársakról,akik szültek et-vel:) és minden ok. velük és a bébivel is. jó olvasást!

#960 fiorentina 2007. 08. 27. - 12:07:26

Sziasztok! Remélem jól telt a hétvégétek. Nálam a legújabb az, hogy fáj a derekam, fogalmam sincs miért, soha nem fájt még. Most viszont alig tudok mozogni. Ágota, a 4,5 millió mellett a 700 ezer már tök jó! Ildi, az interferon mellett hogy alakul a thrombocytaszámod? Most a dokim szabin van, de két hét múlva megyek hozzá és megkonzultáljuk, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy elkezdhessem a thromboreductint. Szép napot! M.

• 50 Oldal +
  • « Első
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: