Házipatika fórum: Együtt könnyebb - Társakat keresek fogyókúrához - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Együtt könnyebb - Társakat keresek fogyókúrához

#41 greenattitude 2003. 11. 10. - 22:01:08

Sziasztok, Nem tudom illik e mas forumot reklamozni itt, ezert most cimet nem irok. Tehat egy masik forumon letrehotunk egy topikot ahol minden erdeklodo tehet egy fogadalmat, hogy mit valosit meg szilveszterig (csak "sulyos" ugyekrol van szo). Ennek a fogadalomnak a mertekegysege lehet kg, kcal, km, vagy amit csak akartok. Ha erdekel, kerdezzetek.

#42 2003. 11. 10. - 10:08:31

Szia Zida! Légyszi küldd el nekem azt ahova jársz akupunkturára. Feltéve, ha pesti vagy mert vidékre nem tudok elmenni. Köszi

#43 zoknispagyi 2003. 11. 10. - 09:08:29

Nagyon ügyes vagy, gratulálok. Az a baj, hogy nem hajlandók elfogadni, h. ez a jó módszer. Mindenki 1 hét alatt akar leadni 20 kg-t.

#44 2003. 11. 10. - 07:36:07

Köszönöm Nektek a 4 hét receptjét, megkaptam, sok sikert kívánok. (Egyébként elsőre még ide sem sikerült simán bejelentkeznem.) :d

#45 2003. 11. 09. - 15:54:36

Kedves Móni! csak helyesni tudok, mert én is így gondolom, nem tudom, talán találkoztunk itt a klubban már, régen voltam ....safidr néven indítottam még egy topic-ot, akkor mínusz 48 kg-ot fogytam, azóta 65-nél járok már. Átmentem a dolgok sűrűjén, október elején múlt egy éve, hogy csinálom, de ez nem egy kúra, hanem életmód, amihez ezentúl tartom magam, ha nem akarok olyan iszonyú életet, mint előtte. Mert az iszonyat volt ehhez képest, mintha súlyos beteg lenne az ember, olyan minden akkora súllyal. Én is ott szúrtam el állandóan, hogy szirgorúra vettem a figurát, s mindent visszahíztam kamatostúl, vagyis így híztam meg akkorára, mint egy viziló!!!! Tehát 6OO kcal = elhízás biztos receptje!!! Írjon, akit érdekel az ügyem, s véleménye van, esetleg szeretne levelezni: sagama@mailbox.hu

#46 BB68 2003. 11. 09. - 14:59:41

Sziasztok! Nekem azzal kapcsolatban lenne kérdésem, ha valakinek van tapasztalata, hogy 3 hétig fogyok, heti 1-1,5 kg-t,utána 3 hétre megálla a fogyás, Ilyenkor igen nagy akarerőre van szüksegem, eddig bírtam, de most ott tartok, hogy valamit talán nem jól csinálok. Már szeptember eleje óta fogyozóm és 8 kilótól sikerült megszabadulnom, de még hátra van 15.Van valakinek ehhez kapcsololódoan tapasztalata? BB

#47 2003. 11. 07. - 16:06:42

Szia Seven! Nagyon boldog vagyok,hogy korban is és sulyban is egymásra találtunk! :d Attol féltem,hogy csak fiatalabbak leveleznek és nem értenek meg.volt régebben 1-30 éves Kriszta nevü csaj azzal még emileztünk is.Csak sok a dolga keveset ir. :( Nem mintha én mindig itt ülnék.Kébzeld ma megint -1kg mutatott a mázsa,de nem élem magam bele igazán,nehogy ne igy legyen.Ugyan is tegnap egésznap uton voltunk szinte nem is ettünk.Nagybajtörtént beletolatak a munkahejen az autonkba ami most lesz 1 éves,azt intésztük :'( Nekem van 3 lányom,24,22,és 6 évesek.Ur isten elkalandoztam hisz ez itt nem errölszol bocsánat lányok-aszonyok,azt hiszem kifordultam ön magambol!!!! :o üdv:mamy uti:ennyire induljon be a zsirfalo mindenkinél mit nálam az irás!!! ;)

#48 zoknispagyi 2003. 11. 07. - 14:44:54

Kedves gtoa! Mégcsak 4 hét van, de küldöm neked.

#49 2003. 11. 07. - 13:59:53

Ági, csütörtök este én elküldtem, nem kaptad meg? M

#50 2003. 11. 07. - 10:29:45

S.O.S.! Kérlek Benneteket, Valaki küldje át nekem az öt hetes kúra sietős menüjeinek mindegyik hetét. Előre is köszi. Ági (gtoa@freemail.hu) :'(

#51 Zida 2003. 11. 06. - 18:46:40

Köszi, megkaptam. Valaki el tudná küldeni a többi variációt is (sietősön kívül)? Az akupunktúrás választ lásd alább :)

#52 Zida 2003. 11. 06. - 18:43:51

Aranyos vagy, hogy aggódsz miattam. És lehet, hogy igazad is lesz - én mégis bízom. Ismerőseim is kipróbálták, fogytak huszon-kilókat és csak max. 3 jött vissza. Egy lány pedig úgy szedte vissza az így leadott súlyt, hogy a kúra után szinte tömte magába a kalóriabombákat, merthogy "jajj, ezt se ettem már 3 hónapja!", pedig igazán nem is volt éhes. Szóval így természetes, hogy visszajön, de szerintem egy kis odafigyeléssel simán meg lehet állni. Nézd, én azt szoktam mondani, hogy a tűk akaraterőt adnak, miközben észrevétlenül rátérsz az egészséges életmódra. Ugyanis a kúra ideje alatt 0 cukrot és szénhidrátot lehet fogyasztani. Megtanultam kenyér és tészták, krumpli nélkül élni, semmihez nem használok cukrot (Hála égnek sose voltam édesszájú, sütiket, csokikat is évente max. 2x ettem), keményítővel sűrítek és zsiradék nélkül sütök (raclette grillen). Mi ez, ha nem életmódváltás? Természetesen nem az akupunktúrát tartom életcélnak, nekem ez egy eszköz arra, hogy könnyedén át tudjak térni az egészségesebb étkezésre. Úgy érzem, sikerült - de persze csak az akupuktúrás kúra után derül ki igazán-. Azon kívül én elég sokat ettem a kúra előtt, főleg tésztát valami ragus szósszal, meg rakott dolgokat, ilyesmit, és hetente min. 1x étteremben. Délben és este is főtt kaják, pedig legtöbbször nem is voltam éhes. Na ezeket a nagy kajálásokat tudom legyőzni az akupunktúra által létrejött új életvitelemben! Meg az sem elhanyagolható, hogy összeszűkül a gyomrom :) Szóval tényleg köszi az aggódást, de szerintem semmi gond nem lesz a 600 kcal-val. Utána meg fokozatosan térek rá a normális mennyiségre ---> ami immár egészséges ételekből álló lesz. A paramétereim egyébként: 25 év, 173 cm, jelenleg 81 kg. 60 a megcélzott, de 65 körül is elégedett lennék. De nem is a kilók számítanak, hanem az érzet és a látvány :)

#53 zoknispagyi 2003. 11. 06. - 15:01:22

Nagyon ügyes vagy, gratulálok hozzá. Mit ettél délután és legfőképpen este?

#54 2003. 11. 06. - 14:52:27

Kedves fogyókúrázók! Kiváncsian olvastam fogyókúráitok történetét és szeretnék egy kis tanácsot adni. Másfél évvel ezelőtt 95 kg voltam. Gyermekkori diabétaszem van, ami mellett fogyózni nem szabad. De lesz, ami lesz alapon egy orvos segítségével és ellenőrzése mellett síkerült 62 kg-ra lefogynom úgy, hogy karácsony kivételével (nagy zaba és elengedem magam) állandóan tartom a súlyom. A fogyókúra három különböző dologból állt, amit sajnos, mint később én is rájöttem, alapjáraton minig mindenki külön-külön csinál. Lényege volt a reggeli zsíroldó tea elfogyasztása (kicsit rossz ízű), a rengeteg gyümölcs és zöldség fogyasztás (lehetőleg 14 óráig) és a rendszeres testmozgás. Nálam az úszás jött be, de kinek mi tetszik. Tudom mindenkinek javasolni, hiszen ez nem önsanyargatás és a gyomor is 1-2 napon belül hozzászokik. Nekem 5 hónap alatt sikerült, családtagomnak 6 hónap alatt elérni a kívánt súlyt. Amúgy mindekinek fel a fejjel, hiszen ugyanolyan értékes emberek vagyunk, mint a vékonyak. Üdv mindenkinek:

#55 2003. 11. 06. - 13:03:12

Szia Efi! Köszi, hogy irtál. Nekem nagyon beválik ez az öt hét-öt kiló menü, nekem soha életemben nem sikerült betartanom olyan diétát, ahol konkrét menüt kellett csinálni. Most eddig sikerült, minimális "kisiklásokkal". Én nem vagyok túlsúlyos, pont kb. 5 kiló zavar évek óta, most úgy látszik le fog menni. Igaz, azt veszem észre, hogy csak akkor mozdul a mérleg, ha tornázok is. Most 4 napig nem tudtam megoldani, 4 napig dekára ugyanannyi voltam reggelenként. :s Szóval hiába, nincs új a nap alatt, egészséges táplálkozás, mozgás, és akkor lehet karcsú maradni... Egyébként tényleg nagyon jókat olvasok másoktól, meg az egész témáról ezeken az oldalakon. Szerintem állj vissza a menühöz, ha már egyszer elkezdted, a nem evés az egyik legrosszabb megoldás. Nekem az első két hét volt nehéz, akkor végig éhes voltam, ez a harmadik már más, mostmár egyeltalán nem érdekel az evés és elég a kaja. Sok sikert hozzá másoknak is. M

#56 seven 2003. 11. 06. - 11:39:26

Szia Mamy! Bocsi, ha nagyon indiszkrét voltam! Akkor kb. egyformán állunk. Annyi, hogy én most 120-ról kezdtem, és 117-nél tartok, de én már 45 éves vagyok. ( Voltam már 125 is, az volt a max. súlyom.) Na hát kitartást mindkettőnknek, és persze Mindenki másnak is a klubban.Az jó, ha a kislányod társad a tornában! Majd én is próbálom bevonni őket magam mellé!( A lányaim 11 és 5 évesek.) Tetszett a hozzászólásod zárása, úgy hogy én is így búcsúzom: a Zsírfaló legyen Veled, velem és mindenkivel, aki úgy akarja!:d Szia!

#57 zoknispagyi 2003. 11. 06. - 10:09:35

Zida! Elküldtem.

#58 zoknispagyi 2003. 11. 06. - 09:11:13

Zida! Lécci fejezd be az akupunktrúrát. Elküldöm neked emilben az eddigi 5 hetest, lécci csináld azt inkább. Többet fogsz visszahízni, mint amennyit leadtál. Heti 1 kg a normális fogyás, nem a duplája!

#59 moncsi389 2003. 11. 06. - 08:55:05

Valszeg nem voltam egyértelmű. Szóval régebben én is próbáltam az akupunktúrát, tényleg nem voltam éhes, de mikor abbahagytam a hatszázazást, akkor már 1200 kcaltól is híztam.

#60 moncsi389 2003. 11. 06. - 08:51:39

Ne haragudj, kedves Zida, hogy ezt írom, nem azért teszem, hogy elvegyem a kedved a fogyókúrától, hanem mert féltelek téged, és a hozzád hasonló módon fogyókúrázókat! Az a szűk 600 kcal kutyafüle, és bár nem vagy éhes a tűktől, és a fogyás lendületet ad, most nem eszel. DE a tűk csak az éhséget veszik el, az étvágyat nem. A "szemed eszik" továbbra is, így mikor én annak idején abbahagytam a diétát, 1200 kalória mellett elkezdtem szépen hízni, az akarat alábbhagyott és bepótoltam az elmaradt étkezéseket,de nem is folytatom. Az anyagcseréd így nagyon lelassul, és nem tudod magadhoz venni a szükséges tápanyagokat. Tapasztalatból tudom, hogy jön a hormonháztartásod borulása, hajhullás éssatöbbi. Biztos ezerszer olvastad már, (de az ember jobban bízik a csodában, és abban, hogy minél genyább egy módszer, annál hatásosabb), hogy a megoldás az életmód váltásban van. Kevés zsír, szénhidrát módjával, inkább délelőtt, és mozgás, ami jólesik, amennyit bírsz. És ne vegyél magadhoz egy nap 1200 kcalnál kevesebb energiatartalmú kajamennyiséget. Az eredményedről csak annyit, hogy a diétám kezdetekor (118 kg, 177 cm) az első két hétben én 6,6 kg-ot fogytam, 1500 kalóriával, még mozgás nélkül! Január óta pedig 28 kilótól szabadultam meg, persze a felesleges víz lecsordogálása után egy sokkal egészségesebb, heti max. 0,5-1 kg-os, egészséges fogyással. Nem értem miért akarnak az emberek megszabadulni az évek alatt felszedett kilóiktól hetek alatt? Tönkreteszed az emésztőapparátusod, az anyagcseréd felborul, aminek lehet, hogy nem most, de évek múlva, meglesz a hatása... Mégegyszer mondom, nem a lelkesedésedet szeretném lelohasztani, ellenkezőleg, kedvet adni, az egészséges diétához. És nem az akupunktúrával van baj, hanem az ott "előírt" kajamennyiséggel. Üdv: Móni :)

• 11 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: