Házipatika fórum: Tartósítószer allergia - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Tartósítószer allergia

#1 marianna05 2013. 09. 27. - 13:44:00

Üzenet megtekintéseIdézve: Noemi75 - Dátum: 2008. november 06. - 11:34:59

Helló Mindenkinek!Nem tudom segíthetek-e valakinek azzal,hogy leírom,én hogy jártam,de hátha...:)Csak egy sima viszketéssel kezdődött ,de aztán estére beödémásodott az egész testem,minden egyes porcikám viszketett,csalánkiütésfélék jöttek ki rajtam mindenho és fulladtam.Hajnalban az ügyeleten el nem tudták képzelni az orvosok,mi ez és még két hónapig ki sem derült konkrétan,azt gondolták gyógyszerallergia,mivel pont előtte két héttel derült ki a pajzsmirigy túlműködésem és arra szedtem gyógyszereket,de azért diétára fogtak,ki tudja...Két hónapig csak rizsen és krumplin éltem,lefogytam 12 kg-ot,úgy néztem ki,mint egy anorexiás,kerülnöm kellet MINDENT.Egy teszt után kiderült,hogy tartósítószer és adalékanyag allergiám van.Konkrétan majdnem megölt (ezt utólag mondták az orvosok,hogy úgy gondolták,belehalok)egy színezék (E 102) és egy adalékanyag (E 621)is több mint 3x-osa volt a szervezetemben.Az allergológus sem nagyon mondott okosakat,úgyhogy jártam/om a bioboltokat,amit viszont el tudok készíteni,azt megcsinálom,mert nem kevés összeg a bioétkezés...Végül is magamtól jöttem rá az internet segedelmével,hogy mitől jött ki az allergia,mert a dokik csak vállat vonogattak..Mivel túlműködött a pajzsmirigyem,annak mellékhatása a gyors anyagcsere,viszont a salakanyagok hiába távoztak el a szervezetemből,a méreganyagokkal megtellt a májam...aztán így jött ki..Ennek már 2 éve,mostanában kéthavonta csinálok egy nagyobb méregtelenítést,salaktalanítással egybekötve,gyógynövényes készítmények segítségével.Kerülöm teljesen azokat amik kivertek,de a többi E-set is ha lehet,viszont teljesen E-k nélkül lehetetlen,mert mindenben vannak..Szóval nem könnyű..és asszem egy életre szól...legalábbis néha elkezdek viszketni,meg gyengén előjönnek hasonló tünetek..A megoldást nem tudom én sem...

#2 jsoregi 2009. 06. 11. - 09:51:39

Sziasztok! Én is csatlakoznék hozzátok. A segítségeteket kérném! Van valami allergiám, de még nem voltam vele orvosnál, igazából tanácstalan vagyok, milyen orvoshoz is forduljak a tüneteimmel. Kérdéseim a következők: Milyen orvoshoz forduljak? Milyen vizsgálat mutatja ki az allergiát? A segítségeket előre köszönöm!

#3 Csazine 2009. 03. 07. - 13:34:45

Sziasztok! Ha lehetséges csatlakoznék hozzátok. Anna vagyok, 26 éves, és kb: 2 hete tudom hogy tartósítószer allergiám van. Nagyon el vagyok keseredve, mert foggalmam sincs hogy mit ehet, ihatok. Igaz kaptam egy papírt hogy mit nem ehetek, de az túl sok nekem. Amúgy sem megy hogy egyszerre mindenről lemondani. Ja és sajna elég drága dolog ez. Olyan tehetetlennek érzem magam, mert már lassan egy almát sem ehetek meg mert nem tudom milyen szereket tartalmaz. Tudna valaki nekem segíteni hogy mik azok a dolgok, ételek amiket kerülnöm kellene és mik azok ami még belefér. A héten meg kiderült hogy magas a kolleszterin szintem úgy hogy azokat az ételeket is kerülnöm kellene ami tartalmazza. Nagyon szépen köszönöm. Anna

#4 Noemi75 2008. 11. 06. - 11:34:59

Helló Mindenkinek!Nem tudom segíthetek-e valakinek azzal,hogy leírom,én hogy jártam,de hátha...:)Csak egy sima viszketéssel kezdődött ,de aztán estére beödémásodott az egész testem,minden egyes porcikám viszketett,csalánkiütésfélék jöttek ki rajtam mindenho és fulladtam.Hajnalban az ügyeleten el nem tudták képzelni az orvosok,mi ez és még két hónapig ki sem derült konkrétan,azt gondolták gyógyszerallergia,mivel pont előtte két héttel derült ki a pajzsmirigy túlműködésem és arra szedtem gyógyszereket,de azért diétára fogtak,ki tudja...Két hónapig csak rizsen és krumplin éltem,lefogytam 12 kg-ot,úgy néztem ki,mint egy anorexiás,kerülnöm kellet MINDENT.Egy teszt után kiderült,hogy tartósítószer és adalékanyag allergiám van.Konkrétan majdnem megölt (ezt utólag mondták az orvosok,hogy úgy gondolták,belehalok)egy színezék (E 102) és egy adalékanyag (E 621)is több mint 3x-osa volt a szervezetemben.Az allergológus sem nagyon mondott okosakat,úgyhogy jártam/om a bioboltokat,amit viszont el tudok készíteni,azt megcsinálom,mert nem kevés összeg a bioétkezés...Végül is magamtól jöttem rá az internet segedelmével,hogy mitől jött ki az allergia,mert a dokik csak vállat vonogattak..Mivel túlműködött a pajzsmirigyem,annak mellékhatása a gyors anyagcsere,viszont a salakanyagok hiába távoztak el a szervezetemből,a méreganyagokkal megtellt a májam...aztán így jött ki..Ennek már 2 éve,mostanában kéthavonta csinálok egy nagyobb méregtelenítést,salaktalanítással egybekötve,gyógynövényes készítmények segítségével.Kerülöm teljesen azokat amik kivertek,de a többi E-set is ha lehet,viszont teljesen E-k nélkül lehetetlen,mert mindenben vannak..Szóval nem könnyű..és asszem egy életre szól...legalábbis néha elkezdek viszketni,meg gyengén előjönnek hasonló tünetek..A megoldást nem tudom én sem...

#5 viragne92 2008. 03. 10. - 19:54:21

Sziasztok! 14 hónapos kislányomról kiderült, hogy szorbinsavra és szalicilsavra allergiás! Szeretném a segítségeteket kérni! Ez az allargia azt jelenti, hogy ezeknek a vegyületeknek a sóira is allergiás? Milyen ételeket nem adhatok neki? Nagyon kevés terméken találtam meg a pontos összetételt, gyakran csak azt írják, hogy tartósítószert tartalmaz. Neki csak bőrtesztet csináltak. hol lehet szélesebbkörű vizsgálazot csináltatni és érdemes-e? Előre is köszönöm!

#6 Buksy 2008. 02. 07. - 21:52:23

Sziasztok! http://etelallergiabolt.hu/allergent ablazatok/Van egy érdekes oldal, ahol különböző gyártók és forgalmazók termékeinek tartósítószer tartalmáról és egyéb allergénekről is találhattok korrekt információt. A hírlevelükből pedig megtudhatjátok, ha új táblázat van. Ráadásul dietetikustól és különböző dokiktól is kérdezhettek.

#7 aniko2 2008. 01. 22. - 16:21:36

Sziasztok!Én is most léptem be.Erikától a Balázs anyukájától szeretném kér dezni hogy milyen tünetei vannak a tartósítószer allergiának,és milyen vizsgálattal tudták kideriteni? Az én kisfiam szintén Balázs és 2 éves neki kiütései vannak és 1 hónapja nem múlik el. Segitséget előre is köszönöm.

#8 RENCSI 2007. 12. 08. - 14:59:00

József!A vidék erre a legjobb! Egy disznóvágás és a kajakérdés meg van oldva.Tulajdonképpen minden amit te készítesz az jó.Kenyértől a tésztáig minden. A párizsi meg effélék amúgy sem valami táplálóak csak szerintem már túl kényelmesek vagyunk.Gondold végig régen az emberek mindent maguk állítottak elő maguknak.Fel a fejjel .Hurka,kolbász,májas,sós szalonna,disznósajt.Üv:Rena

#9 RENCSI 2007. 12. 08. - 14:51:14

szia Erika! Nekem egy 6 é.fiam van.Ő is E200-219,E300-306-ra érz.A hasa szokott fájni és voltak kiütései amik nagyon viszkettek.Liszt a Cerbona 1kg-osa fehér, fogós,telj. kiörl. barna lisztek nekünk jók,Auchanba vesszük.Dörmi kismackó,Piroska szörp,Kubu.Mi kenyérsütőgéppel sütjük a kenyeret.Pontosítanod kellene miben kell segítség?

#10 Adrienn33 2007. 08. 15. - 20:22:47

Sziasztok! Én most léptem még csak be és megkérdezném mert lemaradtam mindenről, hogy mi a tünete a tej allergiának és a tartósitószer allergiának? A kisfiam öt éves és nem tudják az orvosok hogy mi a baja és most ez irányba fogunk elmenni Egy hónapja fájlalja a hasát és már sok vizsgálaton tul van de nem tudjuk mi van az ultrahang mutat valamit de?? Köszönöm a segitségeteket előre is

#11 Adrienn33 2007. 08. 15. - 20:22:45

Sziasztok! Én most léptem még csak be és megkérdezném mert lemaradtam mindenről, hogy mi a tünete a tej allergiának és a tartósitószer allergiának? A kisfiam öt éves és nem tudják az orvosok hogy mi a baja és most ez irányba fogunk elmenni Egy hónapja fájlalja a hasát és már sok vizsgálaton tul van de nem tudjuk mi van az ultrahang mutat valamit de?? Köszönöm a segitségeteket előre is

#12 szerika1 2007. 03. 13. - 21:05:59

sziasztok! most léptem be, új vagyok! ma derült ki,hogy az egyéves kisfiam tart.allergiás. nem kaphat benzoesavat E-210-től E219 szorbinsavakatE-200-tól E-230-ig l-aszkorbinsavatE-300-tól E-306-ig és borkősavatE-334-től E-337-ig E-353 E-354 E-472d. a kérésem pár termék neve ami szóba jöhet. mindent köszönök! erika, balázs anyukája

#13 2007. 02. 27. - 19:28:30

Elfelejtettem a címem, ahová várok recepteket, vagy egyszerű boltban kapható ételeket: keri77@citromail.hu K.Eti

#14 2007. 02. 27. - 19:25:56

Üdvözlet! 29 éves nő vagyok, és 5 napja derült ki , tartósítószerrel telítődött a szervezetem és most 2 hónapig nem ehetek olyat, amiben van. Aztán a vizsgálat után derül ki megmarad e az allergia vagy sem.Szembesültem a ténnyel, hogy szinte mindenben van.Szeretnék kérni mindenkit, akinek tapasztalata van a betegséggel kapcsolatban, írjon pár ételt, amit ehetek, mert kezdek kétségbe esni, és már unom a zöldségeket...Köszönöm!!!

#15 tasigabriella 2006. 12. 05. - 21:08:45

Gyeremekem 5 féle tartósítószerre allergiás. Kaptunk egy listát, hogy milyen "E" számokat kell figyelnünk vásárlás közben. Kicsit elveszettnek érzem magam, egy fél órás vásárlás így kb. 2 órát fog igéybe venni, nem beszélve a biztonsági őrökről és kamerákról, akiknek egy idő után gyanússá válhatunk. Nincs valakinek olyan listája, ami nem a számokat tartalmazza, hanem a konkrét élelmiszerek lisátáját. pl. margarinok közül a RAMA Harmonia a jó. A segítséget köszönöm!

#16 2006. 10. 27. - 13:28:24

Nem irígylem a probléma miatt, ugyanis én három hete tudom, hogy tartúsítószer allergiám van. Azóta alig tudok valamit enni. Hosszas internetes tallózás után, már végre van ehető ennivalóm. Sajnos ezeket itt vidéken nagyon nehéz előteremteni. G. József

#17 2006. 09. 11. - 10:00:11

Most 9 éves lányom 2 éve küzd tartósítószer allergiával,mely persze sok éllelmiszerben megtalálható.Próbálok úgy főzni és neki külön vásárolni amit megehet.De ez úgy látszik kevés,orvosok csak széttárják a kezüket és csak annyit mondanak hogy,kísérletezek!!?? A gondom csak az hogy ezáltal nagyon hamar megbetegszik.Nem tudom hogy van -e valaki ilyen hasonló helyzetben,és tudna nekem tanácsokat adni abban,hogy kikerüljük ezzeket a megbetegedéseket. Várom a segítséget,előre is köszönöm. Sz.Ágnes

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: