Házipatika fórum: Addison kór - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

Addison kór

#1 szandra2105 2014. 02. 01. - 20:35:27

Sziasztok!
A párom Addison-kóros és a számára keresek egy endokrinológust. A helyzetünket nehezíti, hogy a párom norvég származású, ezért olyan orvosra lenne szükségünk, aki beszél angolul vagy németül. Szeptember óta depresszióval küszködik és ez megnehezíti a mindennapjainkat. Kérlek, segítsetek! Nagyon szépen köszönöm!

#2 moncsi2011 2011. 11. 21. - 09:59:40

Kedves Sorstársak! Szeretnék segítséget kérni, 42 éves vagyok, 2 autoimmun betegségem van, cukor, és pajzsmirigy, ennyit elöljáróban. Még mindig sportoló vagyok, nem hagytam abba, ez éltet. Áprilisban kezdődött az egész, szédüléssel, és mindig étkezés után jött, nagyon sokáig nem jöttem rá mi a baj, mert amikor mérték a vérnyomásom, 120/80.volt. Ehhez társult, egy súlyos fogyás, 15 kiló, csont bőr lettem, mindent ráfogtak a cukorra. Aztán én vettem észre, véletlenül, de komolyan a Jóisten segített rajtam, mert ezek teljesen csődöt mondtak ezzel kapcsolatban, hogy étkezés után esik a vérnyomás de csúnyán. Szerencsém volt, 80 alá nem ment még, de az a baj, hogy ehhez társul, egy 110, 120-as pulzus, és úgy jön, hogy nehezen veszem a levegőt, mintha tégla lenne rajtam, ráadásul jön ilyen halálfélelem. Hiába mutogattam, nyugtatót adtak rá. Az volt a szerencsém, hogy a város legjobb endokrinosához járok a thyreoiditissel. Ő neki mondtam ezt el, hogy a vérnyomással mi van, örjöngött! hogy ez nem igaz, hogy nem néztek kortizol szintet nem gondoltak erre. Erre kiderült, hogy a kortizol szint éjjel normális viszont reggelre eltünik az élettani görbe, ami kellene hogy legyen. A kortizol szint reggel még normális, de alacsony határon van. Fél cortefet adott főorvos úr, reggel, egyenlőre, de délelőtt fél 10-kor, és evés után délben el kezd esni a vérnyomás. Most azt mondta, délután 3-kor is vegyek be egy negyedet, 3 napig próbáljuk, de ez nagyon rossz volt, mert úgy el kezdtem szédülni tőle, meg jött az izomgyengeség alig tudtam járni. Tehát ez nem jó délután. Valószínű még kellesz reggelre egy kis cortef. Abban kérnék segítséget, két nagy bajom van, mikor esni kezd a vérnyomás, jön a depresszió, pánik, félelem, borzalmas....utána meg elég sokat szédülök? Ez vele jár? A szédülés nagyon sokszor étkezés után jön. Mit lehet tenni? Ha a gyógyszert emeljük ezek megszünnek? Még nem vagyok teljesen addison kóros, de afelé tendál, a két autoimmun betegség mellett. Mire figyeljek még? Milyen tünetek jöhetnek még ki rajtam? Bőr? Mire figyeljek? Tudnátok segíteni? Köszi, és puszi mindenkinek! Moncsi

#3 ada1984 2011. 11. 16. - 22:43:18

Szia.Nálam Június 9.-én diagnosztizálták az addison kórt,úgy,hogy legalább másfél év kellett ahhoz,hogy végre "felfedezzék" miért vagyok félhalott minden áldott nap.Nekem a tüneteim súlyos gyengeséggel kezdődtek,minden apró fizikai terhelés,úgy viselte meg a szervezetem mintha a maratont futottam volna le.Orvostól orvosig jártam,vizsgálták a szívem,a tüdőm,mert fulladtam,csináltak egy párszor teljes vérképet,hátha vérszegény vagyok,volt terheléses vizsgálat és még sorolhatnám.A nővérem cukor beteg,és bejelentett a Dietetikusához,hogy nézzen meg,és adjon tanácsot,az étkezéssel kapcsolatban,mert nagyon lefogytam,akkor 50kg voltam.A Dietetikus nagyon segítőkész volt,összeállított nekem egy roboráló diétát,ami gyakorlatilag egy feltápláló diéta.Elküldött gasztroenterológiára,hogy tükrözzék meg a gyomrom,mert felszívódási zavarra gyanakodott,esetleg valamiféle allergiára.Persze ez is negatív lett.Ami nagyon megrémített,hogy a számon belül és kívül is kijöttek barna pigment foltok.Interneten keresgélve rátaláltam a tüneteim megadása után,a kiválasztó szervek betegségeire,ezt el is mondtam a gasztroenterológusnak,és ő azonnal felküldött a bőrgyógyászatra,ahol a nő 2 pillanat alatt lerendezett,pedig addigra már olyan szinten produkáltam a külső jeleit a betegségnek,hogy egy valamire való bőrgyógyász felismerhette volna..Annyit mondott ne menjek a napra és szoliba..Mondtam neki,hogy a naptól nem hinném,hogy belül a számban kijönne egy ilyen folt de hát nem én vagyok az orvos,nem tisztem kioktatni senkit.Azután nagy szünet,senki sem tudott semmit,maradt az egyre jobban erősödő gyengeség,és a minden napos hányás.Amikor már olyan szintre gyengült a szervezetem,hogy menni alig tudtam,vissza mentem a háziorvosomhoz,és ő erős vitamin injekciókat adott naponta,meg vérnyomás emelő cseppeket,mert 70/40 fölött már egyáltalán nem volt a vérnyomásom.Ez sem használt,csak a hányás erősödött,semmit nem ettem,irány a kórház.Dél Pesti....Na itt félre kezeltek,azt mondták,hogy víz mérgezésem van,és ezért alacsony a nátrium szintem.kijöttem,de akkorra már fizikai fájdalmat okozott a mozgás.Be vittek MÁV kórházba,ami nagy szerencse volt,mert engem nem lett volna kötelességük ellátni,mivel nem oda tartozom.Endokrinológiára mentünk,és onnan már ki sem engedtek..Egyértelmű volt a Doktornő számára,hogy mivel áll szemben,de azért a hozzá tartozó vizsgálatokat megtette,hogy alátámassza azt,amire gyanakodott.Azonnal infúzióra kötöttek,mert akkor már összeomlott a keringésem,és nem lehetett nálam vérnyomás mérni,olyan alacsony volt,teljesen ki voltam száradva,és a súlyom:45,5kg lett a sok hányástól.A durva az egészben,hogy ha nem tudta volna elintézni egy kedves ismerősöm,hogy fogadjanak a MÁV-ban,nem is szeretnék belegondolni,hogy mi lett volna,mert a Doktornő azt mondta,hogy ez már jóval az addison krízisen túl volt,amit én produkáltam,15 tünetből 14 volt meg nálam,és ennek a nem kezelt krízisnek a következménye,kóma és..... 6os infúziót kaptam,és másnapra már jobban is voltam,mintha elvágták volna a hányingert,amin 6 hónapon keresztül minden áldott nap át kellett mennem,többször is!!!Már sokkal jobban vagyok, reggel astoninnal kezdek1x 0,1mg és Corteffel folytatom 3x 10-5-5 mg Letroxot is kellet szednem,de attól ödémám lett,és abba kellett hagynom..A hiperpigmentáció elfog tűnni,szépen fokozatosan,mert gondolom tudod,hogy ennek a betegségnek a másik neve bronz kór..Nem tudom,hogy neked van e,de nekem párosult hozzá vitiligo,ami szintén autoimmun betegség,fehér foltok jönnek ki a bőrömön,gyakorlatilag piment átrendeződés.A hasmenés nem jó,figyelj rá oda,mert ha sokat megy a hasad nem lesz megfelelő a gyógyszer felszívódása.A szédülésre is figyelj,mert valószínű,hogy nálad is a stressz valamely formája váltja ki..Ilyenkor próbáld meg agyban lerendezni a dolgokat,ha nekem nem megy dupláznom kell a Cortefből,és akkor helyre áll a dolog.A hízás tuti menni fog,én már 60 kg vagyok,annyit szenvedtem,hogy sikerüljön végre híznom,és most,hogy kezelve van a betegségem,sikerült.. Túl semmiféleképpen ne terheld magad,mert a szervezeted ezekre az ingerekre stresszhelyzetként reagál,és erre kell a legjobban figyelned,ezeket a negatív ingereket kell leredukálnod... Adrienn

#4 ernevajda 2011. 06. 30. - 08:30:40

Köszönöm levelét. Mára már megoldottam a gyógyszer beszerzését, de köszönöm. Önnek sikeres eggyütéllést kívánok ezzel a betegséggel. Amint látja el lehet vele élni sokáig- :d

#5 ancsa1 2011. 06. 22. - 14:47:40

Először is a háziorvosnak kikell vizsgálnia, aztán ha a háziorvos úgylátja hogy valószínűsíthetően valamijen hormonszervi betegséggel küzd akkor a háziorvostól beutalót kell kérni az endokrinolgushoz.Az Addison-kórra Corteffet, Askirtin H-t írhatnak fel. Az addison-kór nem gyógyítható, de kezelhető betegség(a megfelelő gyógyszeradag beállítása után).A megfelelő kezelés mellett színte teljesen tünetmentesíthető betegség. Örökölhető, de viszonylag ritkán fordulelő.Astresszt, fizikai-lelki megerőltetést kerülni kell.Az Addizonos betegeknek életük végéig szedniükkel a gyógyszerüket.Tudomásom szerint csak gyógyszerrel kezelhető ez a betegség, ám bizonyos vitaminokat szednikell a gyógyszer mellé és az orvo diétát is írhatfel a kezelés mellé.Remélem segítettem.Anita :)

#6 ancsa1 2011. 06. 22. - 13:37:53

Szia Anita vagyok :) Egy hónap múlva 17 éves leszek. Nálam az addison-kórt kb. 1 hónapja diagnosztizálták.Amúgypajzsmirigy alulműködésem,sújosmértékű D-vitamin hiányom és mitralis prolapsusom van.Ezenfelül laktóz intoleranciám is van.Az egész úgy derült ki hogy a tanáraim elküldtek orvoshoz mert már az első emeleten fullattam és a szám környéke elkékült.Többhónapi küldözgetés után az endokrinológusom rámnézett és rögtön megmonta mibajom. Nemcsodálom az összes tünet jelentkezett nálam:-tanulmányi eredmények romlása -ajkak körül "cyanosis" -Újperceken sávos-a bokakörnyékén,tenyérredőiben,akönyök ön és az alsó ajkakon hiperpigmentált foltok. -kiderült hogy a fulladás nem is fulladás.A szivemhez és így máshova sem jutel elégvér és így oxigén sem.Csomószor megvizsgálták a szívemet, tüdőmet. Nem csoda, hogy nem találtak semmit.A tüdőgondozóban annyit mondtak lusta vagyok és kevés a vasam meg vérszegény vagyok.Simán lerázott volna. A közérzetem javult. Még sosem voltam ilyen nyugott.Az általános iskolában kiközösítettek, csúfoltak,megaláztak néha kicsit meg is vertek. Szerintem ez is lehet az oka, mert én úgytudom a kórt okozhatja lelki sérülés is.Az önértékelés letörése vagy mi. A betegségem talán azért derült ki mert a középiskolában nyugodtabb a környezet, kevesebb a stressz.15mg Corteffet szedek.Néha szédülök.De amúgy egész jól elvagyok. Azt leszámítva hogy egy hete megy a hasam.Tudtok ellene valamit?És a hiprepigmentált- sötétebb foltok ellen tudtok valamit?Múltévben osztájelső voltam idén viszon jóval visszaesett a tanulmányi eredményem.Jövőre bioszból szeretnék éretségizni. remélem sikerűl. Amúgy énis mindig megterhelem magam.Én furcsamószeretnék hízni a 45 kg-omról 50kg ra hátha nemcsak zsír hanem egy kis izom is jönrám. Bocs hogy enyit írtam. Anita :$

#7 ancsa1 2011. 06. 22. - 11:06:27

Én elég rosszul jártam a Corteffet laktózzal sűrítik én meg laktóz intoleranciás vagyok.Megfejelem egykis tejjel és máris padlót fogok, de a kálcium jó ötlet.Nekem az orvos azt mondta egyek tőkehalmájat és búza csírát, meg kaptam egy csomó étrendkiegészítőt.

#8 ancsa1 2011. 06. 22. - 10:56:01

Én is 16 éves vagyok és nálam 1 hónpja fedezték fel a betegséget.A legfontosabb hogy mindig szedje a gyógyszereket és nyugott közegben legyen, mert én úgy tudom a stressz ronthat az állapotán.

#9 ancsa1 2011. 06. 22. - 10:45:13

Ha tényleg sikerül beállítani az adagokat akkor valószínű,de nem biztos. Általában a fáradság megmarad, meg olykor a hányinger is.Én legalábbis így tudom.Nyugi, azért vannak olyanokis akik bírják, alig van panaszuk.Kitartást.Anita

#10 ancsa1 2011. 06. 22. - 10:30:33

Én Addison-os vagyok és emellett pajzsmirigy alulműködésem is van amire még nem is szedhetem a gyógyszert.Engem ez jobban zavar mint az hogy folyton elalszom.Amikor az első szem Corteffet beszedtem nagyon szédültem (mondjuk néha most is szoktam), de ez a betegséggel jár.Ahogy én tudom a kórt okozhatja valamilyen lelki sérülés is.Meg a hormonok miatt változhat az ember lelki állapota is.Én pl. nyugodtabb vagyok.Megváltoztam. Nemrég még egy sírós, idegbeteg, törékeny 5 éves kislányra hasonlítottam. Most olyan vagyok mint egy 120 éves zen-budhista (már mint lelkileg). :D Olyan vagyok mint "Ugvéj mester" a KUNG FU PANDÁBÓL.Persze ez történhet fordítva is.A lényeg a nyugalom mert a stressz ronthat az állapotán.

#11 ancsa1 2011. 06. 22. - 10:03:16

Én Corteff-et szedek. Nálam úgy tűnik használ, habár nálam csak pár hónapja dignosztizálták az Addison-kór úgyhogy várom még a vérvétel eredményét.Anita

#12 ancsa1 2011. 06. 22. - 09:54:09

Kedves bambala Én úgy tudom, hogy sajnos az Addison-kór örökölhető, bár nagyon ritka esetekben fordulelő. Azért fő a biztonság. Anita

#13 imike72 2011. 03. 11. - 11:34:12

Sziasztok! Az elmúlt napokban jutott tudomásomra,hogy adó jóváírás igényelhető.Itt a cikk: Személyi kedvezmény a jövedelemadó törvényben Súlyosan fogyatékos magánszemély orvosi igazolás birtokában jogosult személyi kedvezmény igénybevételére. A személyi kedvezmény mértéke havonta az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5 százaléka (2011. évben: havi 3 900,- forint). A személyi kedvezmény azokban a hónapokban vehető igénybe, amelyekben a rendelkezésére álló orvosi igazolás alapján a súlyosan fogyatékos állapot fennáll. Amennyiben az orvosi igazolás hóközben kerül kibocsátásra, abban az esetben a tört hónapra is jár az egész havi (tehát 2011-ben a 3.900,- forintos) kedvezmény. Súlyosan fogyatékos személynek kell tekinteni a súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló kormányrendeletben említett betegségekben szenvedő mellett azt is, aki rokkantsági járadékban részesül. Fontos tudni, hogy az orvosi igazolást a személyi kedvezményt igénybe vevőnek kell megőriznie az elévülési időt figyelembe véve az adóbevallás (illetve önellenőrzés) példányával, és amennyiben az APEH ellenőrzésre hívja az adóalanyt, az adóalany köteles az eredeti orvosi igazolást bemutatni, tehát ezzel igazolja, hogy jogosan vette igénybe a kedvezményt. Szeretném kiemelni, amint azt a címben is megtettem, hogy a súlyos fogyatékosságban szenvedő, az erről szóló igazolás birtokában munkáltatójánál év közben is kérheti nyilatkozatával a személyi kedvezmény érvényesítését. Ebben az esetben a súlyos fogyatékosságról szóló orvosi igazolás másolati példányát a munkáltatónak tett nyilatkozatához mellékelni köteles. Azt, hogy ki minősül súlyos fogyatékosnak, azt a 15/1990 (IV.23.) SZEM rendelet tételesen szabályozza: a) a siket és nagyothalló, b) az értelmi fogyatékos, c) a veleszületett és szerzett szívbetegségben szenvedő a III-IV. funkcionális stádiumban, d) a vérképzőrendszer rosszindulatú betegségében szenvedő, e) a gégekanüllel élő, f) az ileo, illetve kolosztomás beteg, g) súlyos szervi károsodással járó immunbetegségben szenvedő, h) a Malabszorpciós szindrómák közül: - a pankreászelégtelenség, - a posztgasztrektomiás szindróma, - a bél felszívó felületének jelentős csökkenése (vékonybélrezekció,) - a Whipplebetegség, - a bélnyálkahártya gyulladás: enteritisz, regionális szkleroderma, limfóma radiációs ártalom, sprue, - mukoviszcidozis, - a kémiai vagy genetikai ártalma: diszacharidáz hiány, hipogammaglobulinémia, monoszacharidmalabszorpció, - az endokrin és anyagcsere betegségek: inzulinos és II. típusú diabetes, Zollinger-Ellisonszindróma, a hipoparatireoidizmus, - Addisonkór, sebészeti, illetve konzervatív kezeléssel nem rendezett hipertireozis betegségben szenvedő; i) aki a módosított 6/1971. (XI. 30.) EüM rendelet 3. §-a szerint vaknak minősül; j) aki a 179/1993. (XII. 29.) Korm. rendelet szerint súlyos mozgáskorlátozottnak minősül. Az a) és b) pontban említettek körébe az a személy tartozik, akinek a fogyatékossága e rendelet 1. számú mellékletében meghatározott mértékű, és ez az állapot tartósan vagy véglegesen fennáll. A rendelet 1. számú melléklete pedig a következőket tartalmazza: a) siketnek kell tekinteni, akinek hallásküszöb-értéke mindkét fülön 80 dB felett van, nagyothallónak kell tekinteni, akinek hallásküszöb-értéke mindkét fülön 60-80 dB között van, b) értelmi fogyatékosnak kell tekinteni azt, akinek intelligencia kvóciense a 70-es értéket nem éri el, olyan teszttel, amelynek átlaga 100-nál van, és standard devianciája 15. BNO 31800-318.1. Ugyanezen rendelet 2. §-a alapján a súlyos fogyatékosság igazolására és az állapot végleges vagy átmeneti jellegének megállapítására jogosult: * a siket és nagyothalló esetében a területileg illetékes audiológiai állomás szakfőorvosa, * az értelmi fogyatékos esetében a területileg illetékes ideggondozó intézet szakfőorvosa, * a veleszületett és szerzett szívbetegségben szenvedő III-IV. funkcionális stádiumban lévő esetében a kardiológiai szakrendelés vagy akardiológiai belosztály vezetője; * a vérképzőrendszer rosszindulatú betegségében szenvedő esetében a haematológiai szakrendelés vagy a haematológiai kórházi osztályvezetője; * a gégekanüllel élő esetében a területileg illetékes gégészeti szakrendelés főorvosa, * az ileo, illetve kolosztomás beteg esetében kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos, * súlyos szervi károsodással járó immunbetegségben szenvedő esetén kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján aháziorvos, * a Malabszorpciós szindrómák közül a pankreászelégtelenség, a posztgasztrektomiás szindróma, a bél felszívódó felületének jelentős csökkenése vékonybél-rezekció, a Whipple-beteség, a bélnyálkahártya gyulladás: enteritisz, regionális szkleroderma, limfóma radiációsártalom, sprue, a mukoviszcidozis, a kémiai vagy genetikai ártalma: diszacharidáz hiány, hipogammaglobulinémia, monoszacharidmalabszorpció,az endokrin és anyagcsere betegségek: inzulinos és II. típusú diabetes, Zollinger-Ellison szindróma, a hipoparatireoidizmus, Addison-kór, sebészeti, illetve konzervatív kezeléssel nem rendezett hipertireozis betegségben szenvedő esetén kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos; * megyei (fővárosi) vezető szemész felügyelő szakfőorvos, * súlyos mozgáskorlátozott esetén kórházi zárójelentés vagy szakambulancia igazolása alapján a háziorvos. Az előzőek alapján kiállított véleményt a betegség, illetve a fogyatékosság minősítésénél a személyi jövedelemadó törvény személyi kedvezményének megállapításánál figyelembe kell venni. Amennyiben a súlyos fogyatékosságban szenvedő nem ért egyet a kiállított orvosi igazolás tartalmával, abban az esetben az orvosi vélemény felülvizsgálatát az igazolás kiállítását végző orvos szakmai felettesétől 30 napon belül lehet kérni. Az ideiglenes jelleggel kiadott igazolás esetén fel kell tüntetni érvényességének időtartamát; a meghosszabbításhoz ismételt orvosi vizsgálat szükséges. A véglegesnek minősített állapotot nem kell újra igazolni. Az általam a fentiekben hivatkozott, értelmezett és idézett jogszabály 2. számú melléklete tartalmazza az igazolást, amelyet ki kell az állapotot igazoló orvosnak töltenie, ennek mintája a következő: IGAZOLÁS a súlyos fogyatékosság minősítésére (másolattal töltendő ki) Név:................................ .................................... .................................... ....... Születési idő:................................ .................................... ............................... Előző (leánykori) neve:............................... .................................... ................... Anyja neve:............................... .................................... .................................. Lakhelye:........................... .................................... .................................... ...... Anamnézis:.......................... .................................... .................................... .... Status:............................. .................................... .................................... ....... Kórisme:............................ .................................... .................................... ...... Állapota......................... -tól kezdődően végleges. Állapota......................... -tól........................... -ig ideiglenesen áll fenn. (Nem kívánt rész törlendő) .................................... ........., 20 .................................... ..................... P. H. .................................... ..............................

#14 gaboca2 2011. 03. 01. - 18:40:07

Örömmel olvastam a ma hozzászóló hölgy levelét, miszerint férje addison-kór"osan tünetmentesen él. Nálam 2004-ben diagnosztizálták ezt a kórt, már túl vagyok kríziseken is, a só víz háztartásomat nem tudják beállítani. Mozgok, biciklizek, stb szénhidrát és cukor nélkül étkezem mégis testsúlyom növekszik, hasam, törzsem térfogata nő, elviselhetetlenül feszít. éjjel nem alszom és sorolhatnám a számos kellemetlen tünetet. A hormon megemelésével az amúgy nagyon alacsony vérnyomásom kiugróan magas lett. Orvost keresek, mert nem tud mit kezdeni a mostani velem.Dióhélyban ennyit előre is köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: Gabriella

#15 bambala0911 2011. 03. 01. - 09:48:04

A férjemnél 21 évesen regisztrálták az Addison kórt. Ma 69 éves. Naponta 1 szem Cortef 10 kg tabletta és évi egy szakorvosi kontroll. Ennyi, amit érzünk belőle. Nincs rosszullét, depresszió és semmi egyéb sem, amit a betegséghez társuló tünetnek jelez a szakirodalom. A vérkép az egyedüli, ami jelzi, hogy ezen ritka kór a párom betegsége. Három gyermekünk és négy unokánk van. Senki nem örökölte (állítólag nem is lehet). Fel a fejjel kedves Addisonosok! Teljes életet ezzel a betegséggel is lehet élni, csak a karbantartásra oda kell figyelni.

#16 imike72 2010. 09. 16. - 16:21:06

Sziasztok! Jó régen írtam ide illetve voltam fent.4 éve diagnosztizáltak az Addison-kórt nálam, a gyógyszeres beállítás hamar sikerült állapotom közérzetem egész jó mint előtte.Viszont év elején kezdődött az egész azt vettem észre,hogy sokkal hamarabb fáradok és esténként nagyon hamar elálmosodom pedig 1-2 éve még ilyen nem fordult elő velem a mostani gyógyszeradagom 20-15-20mg Cortef és 2X1/2 Astonin H.Eleinte a munkára fogtam gondoltam jó kihajtom magam de nem ugyan olyan fáradt voltam akkor is mikor alig dolgoztam,több kávét ittam,de semmi.Olyan hullámokban van ez lehet és volt is 2-3 minden rendben utána megint 1 hét hulla fáradtság.Két hete vették le a vért szokásos félévi controllra kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény.Az elmúlt hetekben minden ok volt viszont a mostani hét megint olyan igaz mostanság elég stresszes az életem,amúgy is steresszelős vagyok lehet ezen kellene sürgősen változtatni.Munkámba ha lehet nem hajtom hülyére magamat nem is olyan a munka./csak néha/.Most azt szeretném tudni,hogy ilyenkor ha külön még szedek be Cortef-et annak mikor érzem a hatását ,milyen adagot vegyek be mennyi a minimum.Erre várok választ.Várom válaszotokat.

#17 ernevajda 2010. 08. 13. - 07:34:44

Tisztelt Addisonosok Szerbiából, pontosabban Szabadkáról jelentkezem. 40 éve diagnosztizálták nálam a kórt és azóta sikeresen élek vele. Nagy örömömre szolgált, hogy megtaláltam ezt az oldalt. Eddig Hydrocortison tablettát szedtem, de mont olvastam Magyarországon már régen nálunk viszont csak most szüntették be a gyártását. 20x10 ng vettem be eddig. Érdekelne mit javasoltok, hogy vásároljak magyarországon amivel ki tudom váltani a hydrocortisont. Üdvözlettel Vajda Ernő Szabadkáról.

#18 horvatibolya 2010. 07. 31. - 11:34:20

Történt valami az anyukád ügyében?

#19 horvatibolya 2010. 07. 23. - 14:14:11

EZ EGYÉBKÉNT MINDENKINEK SZÓL, AKI FÉL AZ ADDISONTÓL. A depresszió benne van a betegségleirásban. Sajnos, ezzel járhat. Én naponta 3x szedek fél Frontint. A rosszulétek miatt szorongunk. Az addison sajnos nem betegség, hanem állapot, amivel együtt kell élni, mert nem gyógyitható, csak kezelhető. Kennedy elnök is addisonos volt, szerencsére az ő életében már ismertek voltak a cortisonok, őt folyamatosan injekciózták. Amióta van mellékvese hormon pótló gyógyszer, senki nem hal meg addisonban. Az van, hogy nagyfokú gyengeség, hányinger, esetleg hányás, vérnyomás ingadozás. Nehéz megszokni, de lehet igy élni. Jó orvos kell és jól beállitott gyógyszerezés. A hányinger ellen B6, én évekig szedtem napi 3x2-t, de van a Cerucal is, abból erős hányinger esetén érdemes bevenni. Az életet a fizikai teljesitőképességhez kell igazitani. A szomszédba se menjen gyógyszer és telefon nélkül. A TAJ kártyához tűzze hozzá a legutolsó zárójelentést, mert ha valami történne vele utcán, tudják, hogy mi baja, mit kell csinálni. Stressz és fizikai terhelés, pl. fogászat, kisebb beavatkozás, lakásfelújitás, egész napos utazás, + fél vagy egész Cortefet kell bevenni. Ne napozzon. Nekem most volt egy nagy műtétem, a napi 30 mg cortef helyett egy hétig napi 150 mg-ot kaptam infúzióban, mert nem tudtam bevenni a tablettát. Igy birtam ki a műtétet és a műtét utáni állapotot. Ha nagyon rosszul van, orvost kell hivni. Krizis esetén kórház, ahol SoluCortef nevű gyógyszert kell, hogy adjanak infúzióban. Bátorság!

#20 csatof 2010. 07. 22. - 14:56:39

Nagyon köszönöm. Kezelték minden tünetét magas vérnyomást, vizesedést. Ezek stabilizálódtak, mióta írtam. Idegileg még mindig ingatag kicsit. Küönösen borongós időszakokban depressziós jelek mutatkoznak nála és éjszakákat nem alszik, szorong. Most idegyógyász által felírt nyugtató (lefekvéskor) hatására 2 hete visszaállt az élete a rendes megszokott kerékvágásba.

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: