Házipatika fórum: Beszéljünk róla!!! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Beszéljünk róla!!!

#1 robert2552 2017. 05. 11. - 05:31:29

AlcoBarrier – hatékony szer az alkoholizmus elleni harcho - leadbit.biz/S51V

#2 radorka 2015. 06. 26. - 20:36:26

Sziasztok! Él még ez a topic? Segítségre, tanácsra lenne szükségem. A férjem alkoholista. Pszichiáter kezeli, meg is akar gyógyulni. Most be van neki ültetve az esperal. Úgy gondolom, ez nem végső megoldás. Bár az orvosa szerint van olyan, ki így él évről évre, de én azt hiszem ez nem leszokás. Csak félelem a következményektől. AA-ba nem akar menni. Mit tehetnék? Mit tudtok ajánlani. Már egy jó ideje próbálkozik nem inni, de mindig visszaesett. Volt három év, mikor nem ivott, aztán újra kezdte. Most áprilisban ültették be neki harmadjára. De előtte volt 3 hónap kihagyás. Borzasztó volt. A lányom félt tőle és ráadásul újszülött volt a kisfiam. Belátja, hogy nem mehet így tovább, de még nem tudjuk, akkor hogyan is menjen. Szeretem őt. Jó férj, gondoskodó apa. Soha nem bántott senkit. Milyen megoldás jöhet szóba? Előre is köszönöm, ha válaszol valaki.

#3 aida333 2013. 04. 07. - 15:24:53

Kedves Júlia!
Köszönöm megkeresését, válaszom a címéről sajnos visszajött. Próbálkoztam többször is az elküldésével.
Üdv.

#4 nvlivi 2012. 10. 18. - 17:51:54

Kedves aida333!Köszönöm,hogy válaszoltál!Valóban nem egyszerű a helyzet.A kórházban a figyelmeztetés ellenére kapott savanyút.Megevett 2 pici csemegeuborkát,és nem lett semmi baja.Ezek szerint pár darabot elbír a gyógyszer.Viszont csalódást okozott,amit a mellékhatásról írtál.Addig jó nekem,amíg ő nem tudja,hogy akár ihat is mellette.Minden jót!
sing

#5 aida333 2012. 10. 16. - 09:41:10

Kedves nvlivi!
Szedtem hasonló származékú (mellékhatású) gyógyszereket, hogy ne igyak. Igen, igaz, hogy a savanyúság is okozhat komoly pproblémát, ha az illető szervezete úgy reagál rá. Én , bár tudtam ezt, rendületlenül szedtem a gyógyszert, meg ittam is rá. Nekem annyi mellékhatásom volt, hogy a fejem, s nyakam szinte lángolt, annyira vörös volt, s nagyon kellemetlenül éreztem magamat. Ezért kevesebbet próbáltam inni, de továbbra is próbálkoztam a kettőssel. Úgy voltam vele - sajnos - , hogy ha az elsőtől nem lett komolyabb bajom, ettől a mellékhatástól még tudok élni. Még egyszer mondom, nem vagyok szakember, csak a saját felelőtlen életem a példa. Az lenne a normális, ha férjed csak a gyógyszert szedné, s betataná amit a gyógyszer használatával kapcsolatosan írnak. Nagyon nehéz ez neki is, meg Neked is.Minden jót és kitartást kívánok nektek, üdvözlettel

#6 nvlivi 2012. 10. 14. - 12:49:05

Kedves aida333!Új vagyok itt,nem olvastam végig a beszélgetéseket,de így is látom,hogy profi vagy a témában!Férjem alkoholista,most kezelés alatt áll,Antaethylt is szed.Felmerült ezzel kapcsolatban egy kis probléma:imádja a savanyúságot,de orvosa szerint nem ehet,mert az ecet is ugyanúgy reakcióba lép a szerrel,mint az alkohol.Viszont a betegtájékoztató(amit itt olvastam)nem írja.Tudnál nekem segíteni kideríteni az igazságot?
sing

#7 aida333 2012. 10. 03. - 18:06:37

Kedves Elkeseredett írója!
Kérdésére az előző beíróktól már kaphatott választ, ha végig olvasta őket.
Nem szeretném azokat újra leírni Önnek. Mindenképp kérem ezért, hogy szánjon rá időt, s sok hasznos információt megtudhat a beírásokból.
Én csak magamból tudok kiindulni: négyszer kértem a szakorvost, hogy ültesse be az Esperalt.(Ez még az "átkosban" történt.) Próbálkoztam gyógyszerrel is, mire ugye elvileg nem szabad(na) inni. Sok évtizedet szenvedtem végig így. Maga az Esperal beültetése - nekem - nem vált be, mivel továbbra is ittam. Még a gyógyszer beültetésekor is... (mondjuk szerencsém volt, hogy megúsztam).
Férje partner abban, hogy orvoshoz menjen? Mert neki is akarnia kell, hiába szeretné egyedül Ön megszabadítani az alkohol rabságából. Az Ő fejében kell saját magának rendet tenni, másképpen - véleményem szerint -ideig-óráig tud a szakember segítségével szünetet tartani, de vissza fog esni, nagy a valószínűsége.
Ha szereti, márpedig azért kért segítséget, járja végig az Utat férjével, de a két gyermekével nagyon nehéz lesz.
Külső ember nem tudja megítélni, hogy "érdemes"-e két gyermekkel végig szenvedni egy alkoholista mellett a házasságot. Csak Önnek kell eldöntenie.
Nekem anno segített a volt férjem (aki szintén alkoholista volt, s pszichopata) orvosa. Őszintén megmondta, hogy hagyjam el, mert még van két kis gyerekem, akiket fel kell nevelnem, férjem nem fog megváltozni. Mint szakember ezt jól látta. Az élet sajnos neki adott igazat. Ez a mondat volt a döntő,hogy a válást elindítsam.
(Miközben én ittam, csak stikában.)
Legyen erős, határozott, s nézze a két gyermeküket. Email címemet alább megadtam, ha gondolja, felvehetjük a kapcsolatot email-ben.
Üdvözlettel, s minden jót kívánva

#8 elkeseredett 2012. 09. 25. - 11:30:52

Kedves mindenki!
Remélem még van,aki olvassa ezt a topikot és tud segíteni. Egy elkeseredett feleség és kétgyermekes anyuka vagyok. Férjem (szerintem) jó úton van az alkoholizmus felé vagy már alkoholista is.Igazából már ott tartok,hogy elhagyom a gyerekekkel együtt,mert én már teljesen tönkrementem ettől az állapottól.Természetesen engem hibáztat mindenért,bár kapcsolatunk előtt is ivott.Olvastam az Esperalról és szeretnék róla többet tudni.Például,hogy elsőre beültetik kérésre?Vagy hosszúkúrákon kell előtte részt venni? Sajnos a beszéljünk róla és jó lesz utána módszerben nem tudok hinni,mert nem hiszem,hogy őszintén elmondana mindent a kezelőorvosnak. Csak az Esperalt gondolom hatásosnak.
Előre is köszönöm a válaszokat.
sing

#9 aida333 2012. 06. 20. - 13:48:35

Kedves glaubzsuzsi! Elnézést, kissé késve vettem észre kérdésedet. Nem szeretném már a régi fórumos ismerőseinket untatni az előző életemmel, mivel ha végig olvasod a régebbi beírásaimat, sok mindent megtudhatsz rólam. Szívesen válaszolok egyébként további kérdéseidre, írj az annahalsz7kukacgémailpontcomra. Minden jót kívánok, üdv.

#10 glaubzsuzsi 2012. 06. 04. - 21:11:23

Szia! Sikerült valami megoldást találnod?Ha igen,(és remélem,hogy igen)érdekelne mit... :( Köszönöm!

#11 aida333 2012. 03. 09. - 10:28:53

Szevasztok! Rég nem jelentkeztem a fórumon, de néha ránézek, s szomorúan olvasom a személyes tragédiákat. Nagyon sok erőt, kitartást kérek a hozzátartozóktól. Az én szenvedésemet az alkoholszenvedéllyel kapcsolatban három évvel ezelőtt írtam le, kaptam lelki segítséget, megerősítést itt a fórumon keresztül, de természetesen a fejemben kellett , de nagyon kellett (!) végre rendet tenni. Nem volt könnyű. Mindent magamban, mert a családom semmit sem tudott szenvedéseimről. Most azért jelentkeztem, hogy elmondjam, harmadik éve nem iszom! Gyűszűnyit sem, még konyakos meggyet sem fogadok el. Sikerült elérnem, hogy utálattal nézzek egy alkoholos üvegre, v. akár pohárra. Persze rengeteg lelki problémám maradt a múltamban történtek miatt, de azon már változtatni nem tudok. Még egyszer minden jót kívánok minden érintettnek, remélem egy év múlva is ugyanezzel a hírrel fogok tudni jelentkezni ezen a fórumon.

#12 sznikolett 2012. 02. 20. - 09:56:00

Sziasztok! Kérlek segítsetek! Van egy férjem és van egy másfél éves kisfiunk. A férjem szinte 2 naponta iszik,nem jár haza munkából rögtön kocsmába megy, szid átkoz ok nélkül, már nem egyszer kezet is emelt rám. Idegileg kivagyok,könyörgök neki, hogy ne csinálja, de nem látja be, hogy beteg. Néha egy két tiszta pillanatában belátja hogy egy mocskos állat, ( így mondta magára), de a következő nap már megint be van rúgva. Már 3 éve tűröm, de nem megy tovább. Szeretem és vele akarom a kisfiamat felnevelni, segíteni szeretnék neki. Kórházba nem tud menni, mert munkahelye van, de hallottam erről a beültetésről, már csak ebben bízok. Kérlek, aki tud segítsen, mert 3 ember élete megy így tönkre. Telefonszám, cím, bármi kellene. Nagyon köszönöm. Sziasztok

#13 glaubzsuzsi 2011. 11. 24. - 19:16:45

Köszi a gyors választ!!!Dr.Funkkal már beszéltünk,ő mondta,hogy náluk van,lehet kérni előjegyzést,de utána járunk még,hogy nincs-e hozzánk közelebb,mint Győr vagy Pest!Szóval akkor ennek olyan hatása is van,hogy nem kívánja az ember az alkoholt?!Csak mert úgy hallottam ha valaki mégis iszik,amikor a kapszula be van ültetve,meg is lehet halni tőle!

#14 glaubzsuzsi 2011. 11. 24. - 19:12:11

Szia!Tudnál nekem írni arról,hogy milyen volt a beültetés után?Könnyű volt megállni,hogy ne igyál,stb?Köszi előre is!!!

#15 2011. 11. 24. - 19:08:24

Kb 4 hét a gyógyszer beszerzési ideje. Én csak segítő vagyok, nem tudom milyen a beültetés. Állítólag ugyanolyan hatása van mint a szájon át szedhető gyógyszereknek, alkohol undort vált ki. Állítólag még parfüm, after shave is irritáló lehet. De vannak ellenjavallatok mely esetén a hatóanyag nem alkalmazható: májelégtelenség, cukorbetegség, fennálló ideggyógyászati-pszichés zavarok, epilepszia, szív- és érrendszeri megbetegedések, vérképzőrendszeri megbetegedések, hasnyálmirigy-elégtelenség, súlyos veseműködési zavarok, súlyos tüdő- és hörgő-megbetegedések, pajzsmirigy-megnagyobbodással járó betegsége, alkoholtartalmú ital fogyasztása a megelőző 24 órában, alkoholtartalmú szer, metronidazol, paraldehid, kloráthidrát vagy más aldehid tartalmú gyógyszer jelenlegi vagy közelmúltbeli fogyasztása, terhesség vagy terhességet megelőzően, ill. annak gyanúja, szoptatás, öngyilkosság veszélye.

#16 2011. 11. 24. - 19:05:28

Szia, már mi is találtunk közben megoldást http://www.cryosebes...hu/esperal.html Kálló doktor elrendezi a kapszulabeszerzést, mert Mo-on nem lehet kapni. Engedélyeztetni kell. Ha megkapja az engedélyt akkor kell fizetni. A kapszulák ára 16 ezer forint a beültetés 50 ezer forint. összes költség 66 ezer forint üdv.

#17 glaubzsuzsi 2011. 11. 24. - 19:03:39

Szia!Tudnál nekem írni arról,hogy milyen volt a beültetés után?Könnyű volt megállni,hogy ne igyál,stb?Köszi előre is!!!

#18 glaubzsuzsi 2011. 11. 24. - 19:02:07

Dr.Funk közvetlen száma: 061-451-2680

#19 glaubzsuzsi 2011. 11. 24. - 18:59:06

Sziasztok!Én tudok még egy címet:Budapest Nyírő Gyula Kórház Dr.Funk! Meg tudja nekem írni valaki,hogy mik a tapasztalatok a beültetéssel kapcsolatban,és mennyibe kerül?Köszönöm előre is!!!

#20 2011. 11. 22. - 20:39:58

Köszönöm!

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: