Házipatika fórum: Beszéljünk róla!!! - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Beszéljünk róla!!!

#41 Aida444 2010. 10. 19. - 18:42:30

Mintha nem élne ez a fórum. Valamikor pedig nagyon jól indult. Kár lenne,ha megszűnne. Bedeconak üzenem, hogy az email címéről visszajött a levelem. Mindnyájótoknak kívánok sok boldogságot, erőt, egészséget. Én (már) 19 hónapja bírom alkohol nélkül. Hátha én lennék az akire Sz.keresztnevű szakember azt mondta, csak minden tízezrediknek sikerül egyedül leszoknia. Legyen igaza! Szevasztok.

#42 mentes 2010. 07. 10. - 20:32:51

Sziasztok! Olvasgattam, amiket írtatok, és elhatároztam megosztom Veletek hogyan sikerült nekem kilépni a szenvedélyből. Minden pszichiáter azt mondja: találd meg az okát, amiért elkezdted! Így egyszerűnek tűnik, de elég sok időmbe tellett, amíg rájöttem, pedig egész idő alatt ott volt előttem. 1991-ben, amikor 29 éves voltam, amikor autóbalesetben meghalt a férjem, itt maradtam 2 pici fiúgyermekkel. Bátyám költözött hozzánk, mert ő akkor vált el. Szerencsés voltam, mert nagyon sokat segített, viszont együtt kezdtünk el esténként iszogatni. Bátyám közben megismert egy nálánál 14 évvel idősebb hölgyet, akit feleségül vett és elköltözött tőlünk. Rá 3 évre ő is meghalt. Teljesen magamra maradtam, és úgy éreztem, csak az ital segít, ő ad erőt...Eleinte hét közben keveset, hétvégén többet ittam (kannás bort), aztán már minden nap, de akkor már sört is. Nagyon jól tudtam, hogy baj lesz, de mégsem álltam le...bejött a vodka is. Olyannyira, hogy már úgy ittam, mint a vizet. A munkahelyemen is sajnos. 2004-ben voltam 2 hetet egy neurológián, de nem sokat használt. Egy hónap múlva, a születésnapomon mentem az OPNI-ba egy hónapra...miután kijöttem, már aznap elmentem inni...Olyan mélyre süllyedtem, hogy már ital nélkül semmire sem voltam képes, részegen mentem dolgozni, nagyon csúnya dolgokat műveltem, de a két fiamra állandóan figyeltem, és bűntudatom volt, hogy szégyenkeznek miattam. A munkahelyemen nem álltam meg a helyem, ezért "vagy meggyógyulsz, vagy repülsz!" mondat után már Kiskovácsiban találtam magam, ahol Dr Pándy László (nyugodjék békében) nem az alkoholistát, hanem a fiatal, jobb életre méltó hölgyet látta meg bennem, és elhatározta, hogy addig nem enged, amíg meg nem gyógyulok! Sikerült neki, mert egy hónap után a nagytáskámmal együtt kiengedett, és egyenesen a munkahelyemre küldött. Én pedig bizonyítottam, újra a régi magam lettem, sőt mindig a maximálisat akartam magamból kihozni. Ennek már 6 éve, azóta egy korty alkoholt sem ittam, sőt megundorodtam a szagától is. És az ok: a férjem feldolgozatlan halála- Balesetét, halálát máig is homály fedi...de felneveltem 2 stramm srácot, akik büszkén néznek fel rám. És ez a legnagyobb öröm. Bocsi a hosszú hangvételért, csak megindult a kezem. Sajnos Pándy doktor már nem él, de ha segítségre szorultok, forduljatok bizalommal a TÁMASZ Alapítványhoz X. ker. Liget u. 8. Üdvözlettel: Mentes

#43 mahagonilany 2010. 05. 31. - 13:10:09

Én egy 24 éves lány vagyok. Több éve belekerültem egy olyan társaságba, akiknek az életvitele a buliról és az ivásról szól. Ez csak engem visel meg látható módón, a többiek valahogy mindig tudják mikor mennyit szabad inni én nem érzem, hol a határ. Sokszor leégettem magam ismerősök előtt, kiröhögtek, mert túl részeg voltam. Másnap persze iszonyú lelkiismeretfurdalásom van mindig és megfogadom, hogy többet nem lesz ilyen. Aztán eljön a hétvége, a társaság, buli, ivás és mindig beleesek ugyanabba a hibába. Nem a barátokkal van baj, mert ők tényleg barátok jóban rosszban...hanem velem, ők nem vállalhatnak felelősséget értem. Van egy fiú is, akivel ugyan nem járunk, de akibe szerelmes vagyok és őt is érdekelném, ha nem lennék mindig részeg, én meg sokszor azért iszom, mert nem foglalkozik velem...ördögi kör. Mindig mondja, hogy hagyjak már fel ezzel az életmóddal, mert bántja őt. Otthon is néha elkapják azt az időpontot, mikor épp hazaesek tök részegen és látom, hogy anyukámat nagyon bántja. De én most elhatároztam, hogy tényleg vége. Nem úgy, mint eddig, hogy majd vigyázok, majd odafigyelek, hogy mennyit iszok, hanem nem iszok többet. Erre csak ez a megoldás. Nem csak magam miatt, hanem mások miatt is, akik körülvesznek. És már azzal is jobban érzem magam, hogy ide ezt leírhattam.

#44 bedeco 2010. 04. 29. - 20:31:29

Kedves Ricsiwa! Elméletileg az illetékes addiktológiai szakrendelésen lehet kérni a beültetést.Én, mivel kiderült, hogy már nem "készítenek" ilyen gyógyszert, privát úton intéztem el.Érdemes pszichiáterhez fordulni magánúton, így nagyobb az esély.Üdvözlettel: bedeco

#45 ricsiwa 2010. 04. 29. - 15:17:34

Kedves bedeco: azt szeretném megtudni, hogy hol lehet beültetni azt a bizonyos gyogyszert. üdvőzlettel: ricsiwa {anna}

#46 bedeco 2010. 04. 27. - 09:30:41

A beültetésről annyit, hogy megoldottam, maszek alapon, mivel/elméletileg/ Esperalt már nem gyártanak.Ki tudja?De, ez már nem is érdekes.Szép, csendben elmentem a dokihoz, aki pár perc alatt elintézte a beültetést.Utána következett az ominózus kérdés: Mivel tartozom? Nem fogadott el egy fillért sem, csak további jó egészséget kívánt, és hozátette, vigyázzak magamra.Teljesen korrekt volt.Egy évig nem kell gondolkoznom ezen. :) Több ilyen orvos kellene. /A pszichológus hölgy,aki öt perc alatt elintézte a dolgot telefonon, csekély 6000 ft-t kért. :( Ez van...

#47 bedeco 2010. 04. 27. - 09:23:13

Kedves Aida444! Gratulálok a kitartásodhoz, biztosan le fogod írni ugyanezt,csak ott már két év lesz.Szurkolok Neked! Bedeco :)

#48 Aida444 2010. 03. 19. - 15:46:49

Szevasztok! Nagyon el vagytok halkulva... Szeretném megosztani az oldal olvasóival/íróival, hogy sikerült az egy évvel ezelőtti életmódváltásom: nem iszom. Bízom benne, hogy egy év múlva is ugyanezt fogom leírni. Hogy mennyivel könnyebb a szívem-lelkem, azt csak az tudja, aki már tartott itt. De nagyon jó ez az állapot. Mindnyájótoknak kívánok minden jót, szépet.

#49 Aida444 2010. 02. 01. - 11:42:59

Hol van az leírva, hogy egy érintettnek tb alapon hányszor lehet beültetni az Esperalt, ill. hol van az leírva, hogy xy időponttól már nem téríti a tb, csak maszek alapon lehet hozzájutni. Nekem, a szakember szerinti segíteni szándékozó "maszekul megoldom" (szla nélkül) mindig büdös volt...

#50 bedeco 2010. 01. 27. - 19:32:10

Sziasztok! Már 39 hónapja nem iszom.Elég régen írtam ide,nem azért mert nem érdekel a lap, hanem mert van akivel privát beszéljük meg a dolgokat.Ma viszont olyan történt, hogy majdnem hanyatt estem. Eddig kétszer volt beültetésem, sztk alapon.Eljött az ideje a harmadiknak, vérvétel, labor, belgyógyászat,az összes papír rendben van.És jött a fekete leves.Az sztk-nak nincs Esperálja, de maszekban el lehet intézni, pénzért!A pszichiáter, akihez járok,elmondása szerint :ő el tudja intézni a beültetést,és ott van esperál.De fizetni kell! A tavalyi beültetés az sztk-nak 103000 ft-ba került /27 éve fizetem a tb-t/, és nem vagyok egy beteg típus.Lényeg:valamivel kevesebbet kellene fizetnem a maszek szolgáltatásért,természetesen számla nélkül. Vajon mennyi a kevesebb?50-60-70000 ft? Úgy döntöttem,addig várok, amíg nem lesz meg sztk alapon.Egyszerűen felháborító.Inni akkor sem fogok, mert köszönöm nagyon jól érzem magam tisztán. Dolgozom,sportolok,szeretem a páromat,az élet igenis szép.De nem fogok fizetni azért, amit már kifizettem 27 év alatt. Elnézést, de fel ment a pumpa... :( :'(' :@

#51 zoliegeszseg 2009. 12. 12. - 04:36:38

Egy jó könyv ami kihúz mindenkit a csávából, ha hagyja!!! http://data.hu/get/1...d_az_eleted.PDF (Ingyenes letöltés - Nem élek vele - Letöltés indítása) Jó szórakozást!!! ;) :)

#52 mogyiera 2009. 11. 17. - 16:39:04

Szerintem inkább azért van, mert azt nyomatják beléjük, hogy utánozni kell a felnőtteket :@ Nagyon nem jó így a rendszer. Kíváncsi lennék, hogy a fiatalkorúak hány %-a iszik rendszeresen alkoholt.

#53 tmarina 2009. 11. 17. - 16:11:12

Én nem így vélekedem. Nem kezelik a gyerekeket felnöttként, legalábbis nem jobban, mint régen. Ez, hogy már 12 évesen szívnak és isznak a gyerekek, az inkább a felnőttek majmolása, és vagánykodás a haverjaik előtt.

#54 iagainsti 2009. 11. 17. - 16:08:03

Hát igen....a gyorsuló világ. Anyáink idejében még fele ennyi probléma sem volt. Most meg attól kell félni, nehogy a 12 éves lányunk teherbe essen. Ez mind azért van, mert sok helyen felnőttként kezelik a gyereket- nem... a gyerek maradjon már gyerek

#55 tmarina 2009. 11. 17. - 14:03:50

Szerintem az, hogy 21 évre emelnék a korhatárt semmit se érne. Úgyanúgy nem, mint a mostani 18-as határ. A mai fiatalok divatból isznak, mert az menő. Ugyanezért cigiznek is. Elég szánalmas amikor azt látom, hogy ilyen 15éves kiscsajok részegre isszák magukat :s

#56 mogyiera 2009. 11. 17. - 13:47:51

Örülök, hogy tetszik a teszt! Egyetértek veletek én is. 21 éves korhatár biztosan jelentősen csökkentené a kockázatát egy csomó lelki eredetű dolognak. Azt biztos, hogy nem lehetne megakadályozni, hogy a korhatár elérése előtt igyanak, mert az eddig is megvolt. Egy szórakozóhelyen sem kérik el nagyjából a személyit. Viszont nagyon kíváncsi leszek, hogy mi lesz az eredmény és az mennyire lesz reprezentatív. Nem kell feltétlen az összes számot szó szerint venni, mert annyira azért nem egy egzakt tudomány a statisztika.

#57 Gaben01 2009. 11. 12. - 14:25:10

Egyetértek veled teljesen MEDIAL!!! Ha van 5 perced akkor ezt a tesztet nézd meg, és kiderül belőle sok minden! A végén egy grafikont is találsz az eddigi felmérés eredményeivel! Érdemes!

#58 medial 2009. 11. 12. - 14:19:52

Azt kell hogy mondjam, hogy az én ismerettségi körömben is rengeteg az olyan fiatal, aki mértéktelenül iszik rendszeresen. Sajnos nem gondolnak a káros hatásokra. Mind egészségügyi, párkapcsolati, családi, anyagi hatásokra gondolok itt. HA rajtam múlna, biztos szigorítanám a korhatárokat. 21 éves kor alatt betiltatnám az alkoholfogyasztást, árusítást.

#59 Gaben01 2009. 11. 12. - 14:07:22

Ez tetszik ez az oldal! Kitöltöttem a kérdőívet, nagyon színvonalas az egész teszt, komolyak a kérdések! Remélem azért majd publikus lesz a teszt végeredménye, ha lezárják, kíváncsi lennék mi jön ki eredménynek! Most néztem csak, hogy lehet vele nyerni két jegyet a DVSC-Liverpool mérkőzésre, mondjuk azért ott az alkohollal való kapcsolatos kérdések aktuálisak mint "tudjuk" :)

#60 mogyiera 2009. 11. 12. - 13:04:01

itt találtam egy oldalt, ahol az alkoholizmus a fő téma és egy felmérést végeztek az internetezők körében, hogy ki milyen gyakran, hol, mit miért tesz az alkohollal kapcsolatban. Van most egy új kérdőív is. http://holahatar.hu/ Az eredmények grafikusan vannak ábrázolva, szóval átláthatóak.

• 6 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: