Házipatika fórum: conisatio - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

conisatio

#1 szaboorsoly 2013. 02. 12. - 23:20:43

szisztok!

Szabó Orsi vagyok, utolsó éves klinikai pszichológus hallgató az ELTÉN. Végzős lévén épp szakdolgozatomon dolgozom, és a segítségeteket szeretném kérni. Tudom, hogy nem szokás Benneteket ilyennel zavarni, és én sem tenném ha nem érezném fontosnak a témát amit választottam, de egy kérdőív kitöltésére szeretnék megkérni minden kedves hölgyet, ami alig vesz igénybe 10 percet.

http://kerdoivszabo.atw.hu/

Dolgozatom témája a HPV fertőzés életminőségre gyakorolt hatása.
Fontos lenne, hogy olyan személyek töltsék ki akik minimum 6 hónapja rendelkeznek diagnózissal. És amennyiben tudtok olyanról, aki szívesen kitöltené a kérdőívet, nyugodtan megosztható A kitöltés természetesen teljesen anonim módon történik. Köszönöm a rá fordított időt.

Szabó Orsi
sing

#2 bundikaa 2012. 02. 07. - 15:15:56

Mindenkinek szép napot! Azért nem sokan vannak itt, mert kevesen tudnak erről. Én több mint 3 hete voltam conizatio-n mivel a rákszűrés eredménye 2x is, CIN II súlyos cervicalis displasia. Szóval már több mint 3 hete várok a szövettan eredményre, normális ez? Más már 1 hét múlva megkapta....A másik, hogy nem tudják mitől de folyton feldagad a kezem és az arcom is, van valami összefüggés vajon? Megköszönném ha valaki válaszolna. Tündi

#3 gigi88 2010. 11. 03. - 16:14:13

Sziaszttok! Nem régiben voltam nőgyógyásznál. És azt mondta nekem, hogy a méhnyakomnál elváltozást lát. De még először fertőzésként kezeli. Egy hónap múlva vissza kell mennem hozzá. Nagyon megijjedtem, mert csak hasonlóra sem számítottam. Nem tudom ,hogy mire számítsak? És hogy egyáltalán hogy történhet ez meg velem? Nagyon kétségbe estem. Aki tudna adni egy kis felvilágosítást ezzel kapcsolatban nagyon örülnék neki. Párkapcsolatban élek, és nem tudom, hogy míg nem vállik világossá mindez, addig élhetek e nemi életet a párommal??? Segítségéteket, tanácsaitokat előre is köszönöm!!!

#4 nomi88e 2010. 10. 06. - 11:50:17

Sziasztok.Én 22 éves lány vagyok.Februárban voltam méhnyakrákszűrésen,de elfelejtettem az eredményért menni,így csak a fogamzásgátlóm feliratásakor,június elején tudtam meg az eredményt:P3-as.Rakás gyógyszert írtak,végül konizáció lett belőle,szeptember elején.Megnyugodtam,mert azt hallottam,olvastam,hogy ezzel az eljárással egyúttal meg is gyógyítanak.Aztán megjött ma a szövettan eredménye:Cin2.Az orvos semmit nem mondott,csak azt,hogy ezt a műtétet jó,hogy elvégezték,és,hogy ez a szövettani eredmény nem jó,ezért ma vettek kenetet,aminek az eredményéért 2 hét múlva kell mennem,szűrésre meg egy éven keresztül,3 havonta.A kérdésem az lenne,mivel olvastam(mert erről nem tájékoztattak),hogy a Cin2-es eredmény a sejtek közepesen súlyos rákmegelőző állapota,hogy a mostani kenetvételnél lehet újra P3-as eredményem?Vagy most egész életemben attól kell rettegnem,hogy rákos leszek?Őszintén szólva nagyon félek magától a betegségtől és a sugárkezeléstől is.Köszönöm,ha válaszoltok!

#5 hercegelek 2010. 04. 27. - 17:12:46

Kedves Fórumozók! B-17 injekciót tudok felajánlani beszerzési ár alatt, originál, számlával, azok számára, akik ezt szeretnék használni. Egy doboz ára 19.000,-Ft. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok sok szeretettel! E-mail: hercegelek@gmail.com

#6 hercegelek 2010. 04. 27. - 17:12:17

Kedves Fórumozók! B-17 injekciót tudok felajánlani beszerzési ár alatt, originál, számlával, azok számára, akik ezt szeretnék használni. Egy doboz ára 19.000,-Ft. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok sok szeretettel! E-mail: hercegelek@gmail.com

#7 hercegelek 2010. 04. 27. - 17:11:45

#8 mygirl 2010. 04. 17. - 23:07:52

Sziasztok! Bea vagyok,most találtam erre az oldalra,mert hasonló cipőben járok,mint amiben ti.Méhszájsebem volt már vagy 10 éve,amit eddig kezeltek,de sajna a legutóbbi eredményem p4-es lett.Most volt egy méhszáj műtétem,kedden lesz egy hete.Nem tudom mire számítsak,mit gondoljak...hogy lesz tovább.28 éves vagyok,12 éves kisfiam van,stabil boldog kapcsolatban élek....kicsit félek,de nagyon pozitív felfogású vagyok,azért hiszem,nem ennyi volt az életem.Aki kicsit többet tudna nekem mesélni tapasztalatárol nagyon megköszönném,akár itt,akár az e-mail címemre is írhat.konczbea1982@gportal.hu

#9 madein 2010. 03. 01. - 15:17:20

Világújdonság Magyarországon! Védelem a rák ellen!!!! Bővebb információ: info@madein-world.eu

#10 bellydancer 2009. 03. 28. - 22:34:31

Szia Kriszti! Köszönöm hogy írtál! A méhemről semmiképp nem mondok le, és nagyon remélem hogy elég lesz ez a műtét. 30-án, azaz most hétfőn csinálják meg, aztán 10 nap míg megérkezik az eredmény. A nőgyógyászom csinálja a conisatiot, és utánaérdeklődtem, hogy mivel ez a helyzet nálam,ezért a TB fizeti a HPV vírus tipizálását, azaz hogy melyik van bennem. Remélem nem akarna átverni, és pénzt kérni ezért, mert ciki lenne azt mondani, hogy tudom hogy ez nekem ingyenes. Az eredmény alapján tudná nekem egy HPV szakértő felírni az immunerősítő gyógyszert, amit állítólag 6 hónapig kell szedni, mert a vírust csak az immunrendszer tudja legyőzni. A páromat is meg kell vizsgáltatni, HPV tesztet csinálni nála is, amit urulógus kellene hogy megcsináljon, és továbbküldje laboratóriumi vizsgálatra, de nálunk azt sem tudja az urulógus, hogyan kell férfitól és milyen mintát venni. Nevetséges,hogy a beteg világosítja fel az orvost. Ezek után tényleg Pestre megyünk a HPV Centrumba, a Szent István körútra, ahol kiváló szakemberek foglalkoznak a betegekkel, és tudják mi a teendő ilyenkor. Ha megjön a szövettani eredményem, és a HPV tipizálás eredménye, megyünk Pestre. Sajnos még gyermekcipőben jár a HPV ismerete a normál nőgyógyászok körében.A méhnyakrákot a HPV vírus okozza, valamelyik agresszív fajtája.Legyengül az immunrendszer, és támadásba lendül. Utánanéztem kismillió helyen, lassan szakértővé képzem magam ezen a téren, majd HPV oktatást tartok a nőgyógyászomnak. :)

#11 chistin 2009. 03. 27. - 14:27:41

Szia Bellydancer! Nagyon együttérzek veled. Sajnos HPV ügyben nem tudok segíteni, mert nekem nem volt. DE ne aggodj előre.Tényleg várd meg a conizaciot. Sajna nekem coni után derűlt ki, hogy már túlment a méhszájon. Talán 20 perces műtét. Én már este 7-kor itthon is voltam. Hívd fel a HPV centrumot! Ja és sajnos ilyen dokinak nevezett állat, egyre több van. Én vagy 6 ilyen lelketlen majommal találkoztam. Csak egy tanács!!! Ne állj meg egy dokinál. Ha úgy érzed nem bízol meg benne, menj másikhoz. Nekem a tarcsai kórházban akarták kivenni a méhem és meg akart dumálni a doki, hogy máshol mindent kivesznek.Pedig ez nem igaz!!! Én is 34 voltam akkor. Ha jól emlékszem nem pesten laksz! Én szívből ajánlom az Uzsokit! Nem egy magánklinika, de emberséget tapasztaltam náluk.És ott több jó doki nevét is hallottam. Addig is írj, hogy alakul az életed! És semmiképp ne mondj le a méhedről! További szép napot Kriszti

#12 bellydancer 2009. 03. 26. - 18:55:39

Üdvözlök mindenkit!30 éves vagyok, gyermektelen.Rosszindulatú méhnyakrákot állapítottak meg nálam.Az orvosom azt mondta, emiatt nem veszik ki a méhem, hanem először conisatiot hajtanak végre, ha a szövettani eredmény nem lesz jó, akkor el kell távolítani hasi műtéttel a nyirokcsomókat.Megkérdeztem,hogy mivel HPV vírust diagnosztizáltak,kell-e kezelni a páromat, azt mondta nem.Pedig szerintem meg kellene őt is vizsgálni, hiszen ha bennem van a HPV, akkor oda-vissza fertőzhetjük egymást,és nem tudok kigyógyulni.Ráadásul azt mondta,erre a vírusra nincs gyógyszer,nem lehet kezelni.Édesanyám nem nyugodott,hiszen aggódott miattam.Bejelentett az Országos Onkológiai Intézetbe, ahol egy nőgyógyász-onkológussal beszéltünk. Egy itt dolgozó orvosnak empátiát kellene érezni egy beteg iránt, hiszen azért fordulunk hozzá,mert el vagyunk keseredve,tanácstalanok vagyunk, tanácsot,javaslatot,segítséget várnánk.Ehelyett mit kaptunk: Betelefonált a lakóhelyemen lévő kórhát nőgyógyászatára.Aztán megkérdezte,hogy minek mentem én ide a klinikára,menjek csak a következő szövettan után, ha abban is találnak rákos sejteket.Amikor megtudta hogy betegszállító autóval vittek (az autó egyébként is ment Pestre,2 hónapja műtötték a térdem,nem sikerült jól,mert többször is összecsuklok vele,ráadásul épp reumathológiai kezelés alatt is állok a csigolyáim miatt) ,közölte,hogy az ilyenek miatt megy tönkre az egészségügy,mint amilyen én vagyok,és hogy költöm az állam pénzét.A gyermekvállalással és HPV vírussal kapcsolatos kérdéseimre sem igazán óhajtott válaszolni, foghegyről odavetett valamit, szinte tolt kifelé minket a rendelőből. Ez lenne a legszínvonalasabb intézmény az országban, de óriásit csalódtam. Segítség helyett borzasztó bánásmódban volt részem. Legszívesebben közöltem volna az orvossal, hogy már megbocsásson, de nincs röntgenszeme,hogy belémlásson,hogy miért mentem betegszállítóval,ráadásul fizetem a TB-t, és ha nem lennénk mi betegek, neki nem lenne munkája,és szégyellje el magát,hogy egy egyébként is elkeseredett beteg emberrel így viselkedik. Arra gondoltam, felhívom a HPV centrumot Pesten, és tőlük kérek tanácsot, illetve itt mindazoktól, akik már átestek ezen a műtéten és HPV fertőzésen.

#13 anyuci3 2009. 03. 25. - 15:40:03

Kedves Kriszti!Köszönöm a jókívánságot,nagyon jól esett.A gyerekeim:van egy 13éves fiú-lány ikerpárom és egy 6éves kisfiam.Imádom őket,mivel itthon vagyok,csak nekik élek.Na meg persze a férjemnek,akivel14éve házasodtunk össze.Vidéken élünk,Békés megye egyik kisvárosában. Pénteken készülök egy újabb orvost megismerni,talán vele nagyobb szerencsém lesz.Majd írok a fejleményekről,bár mivel a nagyobbik fiam most kórházban van,nem biztos,hogy egyhamar tudok írni.Csak egy kivizsgálásról van szó a sűrű fejfájása miatt,de azért kicsit ideges vagyok,most nincs úgy türelmem írni.További szép napokat:Hajni

#14 chistin 2009. 03. 24. - 15:08:15

Kedves Hajni! Először is előre Boldog Névnapot! Nagyon örültem, hogy válaszoltál. Nem is értem, hogy miért csak ketten vagyunk ezen a fórumon. Már gondoltam, hogy inditok egy új fórumot, méhnyakrák címmel, hátha mások is leírnák a tapasztalatait, hiszen többet tudunk egymásnak segíteni, mint némelyik orvos. Na meg nekik fogalmuk sincs mi min megyünk át. Egyébként az István kh-ban műtöttek.Elég lepra hely lett.Nem akartam kiírni a nevét,de rájöttem, miért ne tudja más is. Vannak ott persze jó dokik is, de engem ledöbbent, némelyik milyen közömbös. Bár nekem nem vettek ki semmit, de néha nekem is vannak fájdalmaim. Sőt a körzetim mikor meglátta a sebem (2 hetes műtötten),azt mondta: hát szebben is megcsinálhatták volna! Na meg lehet, hogy hálót kell rakatni a hasamba, mert lett egy szép köldöksérvem. Hosszába vágtak.Az alsó része, ami ugyebár nem látszik az gyönyörű.Na de ami bugyiszéltől felfelé megy!!!! na az borzasztó. Ha úgy érzed, nem vagy biztonságban, keress másik dokit.Hidd el megéri. Én is sokat megjártam, mire a mostanira rátaláltam.Fontos a bizalom. Mekkorák a gyerekek? Itt laksz Pesten?Írj ha ráérsz.Várom. Szép napot Kriszti

#15 anyuci3 2009. 03. 23. - 09:42:12

Szia,Kriszti!Én Hajni vagyok,köszi,hogy írtál.Az én tortúrám ott kezdődött,hogy tavaly márciusban elkezdtem minden különösebb ok nélkül felfújódni,ödémásodni,ami teljesen tönkretette az emésztésemet,ugyanis se enni,se inni nem mertem.Több alkalommal jártam az illetékes ambulancián,annyira rosszul voltam,az ügyeletes orvos is mindennapos volt nálam.Hozzáteszem,sosem voltam orvoshoz járó tipus,soha nem hagytam el magam.Nagy nehezen a háziorvosom kiharcolta,hogy felvegyenek egy belgyógy kivizsgálásra.Mivel az ottani osztályos orvos meg volt győződve róla,hogy én csak fel akarom hívni magamra a figyelmet,teljesen megalázott minden lehetséges módon.Még a pszihiátriát is megjártam,bár ott megnyugtattak,hogy normális vagyok.Mivel a teljes kivizsgálási protokoll megköveteli,hogy nőgyógyász is lásson,ő is megnézett,aki nagyon csúnya méhszájsebet talált nálam,amit műteni kellett.Utána már nagyon felgyorsultak az események,conizáció után rosszindulatú daganat miatt 8nap múlva kivették a méhemet.Nagyon pozitív ember vagyok alapból,úgy néztem a dolgot,ahogy kell:van 3gyönyörű,egészséges gyerekem,nem is akartunk ennél többet.De mostmár kezd bántani a dolog.Talán nem kellett volna egyből engedni a műtétet.Április30.án műtöttek,de az alhasi fájdalmaim nem enyhülnek,egyre rosszabb.Úgy érzem van még valami,aminek nem kellene ott lenni.Talán most váltok orvost.Egyenlőre ennyi.Más véleményét,tapasztalatait én is szívesen olvasnám. Hajni

#16 chistin 2009. 03. 20. - 18:42:29

Szia Kedves! Sajnos nem írtad a keresztnevedet.Írok majd priviben is az email címedre, csak most rohanok és szarakszik a freemail-em. Hétvégén megcsinálják, akkor írok neked. Ami publikus, ide is írhatod, mert így segítünk másoknak. Én a melldögös (dögnek hívjuk a rákot) fórumon is levelezek és ott is sokat segítünk egymáson. Tavaly májusban mentem el a dokihoz, hogy jelentkezett egy kicsi köztes vérzés.Rákszűrés, P4-es eredmény. Egyből kiírtak teljes méheltávolitásra, csak én orvost váltottam, mert nem tetszett a dokik hozzáállása. Simán közölték, hogy könnyen a műtőasztalon maradhatok. Sajnos a másik kórház sem vált be.(Majd priviben megírom a helyszínt.) Ott meg Ct nélkül nyitottak fel. Vissza is zártak, mert találtak egy daganatot a lábamba menő erek mentén. A folyosón közölte egy fiatal doki, hogy ha folytatják a műtétet, akkor lehet, hogy le kellett volna a vágni a lábaimat. Jó mi? Volt vagy 6 idegen ember volt körülöttem. Ráadásul fölöslegesen van egy 20 centis sebhelyem, aki tök ronda. Most még sebészt is kereshetek, mert lett egy "kis" köldöksérvem. Onnan elküldtek onkologushoz kemo-sugár kezelésre, én meg eddig nem mentem. Most találtam egy nagyon jó dokit az Uzsokiban. Elötte már 5-nél voltam. Szóval most fogom kezdeni a kezelést, de arról nem esett szó, hogy kell-e műtét. Lelkileg csak az első idő volt nehéz, mert van egy 7 éves kisfiam. Miatta vállalom a kezelést. Ha a nevemre kattintasz, tudsz küldeni email. ha gondolod írd meg mi történt veled.De ha nem titok, ide is megírhatod, legalább mások is okulnak belőle.Hogy érted, hogy rosszul vagy? Fájdalmaid vannak? És mikor műtöttek? Engem júliusban, de még volt, hogy decemberben is égett a sebhelyem.Várom válaszod! Vigyázz magadra!!!! Kriszti

#17 anyuci3 2009. 03. 20. - 09:31:20

Szia chistin!Nekem conizáció után úgy jött vissza a szövettanom,hogy rákos a méhem.Ki is vették 8nappal a coni után,de úgy érzem,nem vagyok jól azóta sem és aggaszt,hogy nem tudom merre induljak,mit tehetnék.A méheltávolítás után a szövettan szerint nem terjedt a méhen kívülre a rák.Azóta csak nőgyógyászati ultrahangon voltam sorozatosan a petefészekciszták miatt.Hogy bírod feldolgozni lelkileg a dolgot?Kérlek írj magadról bővebben a vigne@citromail.hu-ra.Várom leveled.

#18 chistin 2009. 03. 17. - 21:15:17

Szia! Nagyon szívesen segítek, ha tudok. Mi történt veled? Mármint a műtét? Csak conizáció? Nekem nem kiújulás volt, hanem nem volt elég a coni. Ki akarták venni a méhem, csak találtak máshol is , ezért nem fejezték be a műtétet. Eddig nem tettem semmit, de most már rászántam magam és 3 hét múlva kezdem a sugár-kemo kezelést. Szóval ha bármiben tudok segíteni, csak írj!

#19 anyuci3 2009. 03. 17. - 19:43:55

Szia!Nekem is ugyanez a problémám,mint neked.Csak azt szeretném kérdezni,milyen tüneteid voltak a kiújuláskor,mit vettél észre,milyen vizsgálatokon voltál?Engem 9hónapja műtöttek,35éves vagyok.A petefészkeim azóta szinte folyamatosan cisztásak.Kérlek,válaszolj.

#20 madi5137 2008. 11. 15. - 20:06:13

Kedves Fórumozók! Végig olvastam az utolsó néhány bejegyzést és bizony meg kell mondani, hogy a megemlített esetek (orvosok, kórházak hozzáállása) sajnos ne kirívóak. Jó ideje foglalkozom daganatos betegekkel, egyénre szabott, alternatív gyógymódokat, kiegészítőket ajánlva a klinikai protokoll mellé. Az alternatív gyógymódok nem (minden esetben) helyettesítik a klinikai kezeléseket, ám ezek mellett, akár egyidejű alkalmazásukkal is nagyon jó eredményeket lehet elérni. Ezen alternatív terápiákat komplexen, felügyelet mellett szabad alkalmazni. Milyen terápiák léteznek? Nagyon fontos a helyes életmód. Továbbá, fontos, hogy a beteg szervezet minél erősebb legyen, mert csak egy erős immunrendszerrel lehet felvenni eredményesen a harcot a kór ellen. Fontos, hogy a beteg akarjon is meggyógyulni. Én személy szerint szeretnék ajánlani - és nem csak tüdőrák, de bármely tumoros megbetegedés, szklerózis-multiplex, Parkinson-kór, Arzheimer-kór, stb. egyéb, sokszor gyógyíthatatlannak kikiáltott betegségek esetén is - egy készüléket. A neve Magneter. Ez egy biorezonanciás készülék, mely a szervezet megerősítését - ezáltal a betegségek leküzdését - a test sejt-szintjén valósítja meg, "Felvilágosult" kórházak már használják, otthon is sokan -közöttük magam és családom is - használják nagy megelégedéssel. Természetesen itt is érvényes, hogy a kezelés egy összetevőjeként alkalmazandó, de a komplex kezelés részeként nagyon fontos szerepet tölt be. Aki többet szeretne tudni a készülékről, annak használati módjáról, terápiás lehetőségeiről kérek egy elérhetőséget magánban. Jó egészséget kívánok, Sanyi

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: