Házipatika fórum: anorexia,bulimia,hashajtó... - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

anorexia,bulimia,hashajtó...

#21 applebitch 2010. 10. 17. - 15:01:54

sziasztok... 175 cm most 60kg, de anorexiás vtam/vok 45 kg is vtam... és bevittek a zártosztályra és ott hizlaltak fel ... furcsa h nem csak nekem vannak ilyen gonjdaim de örülök h vkik megértenek...most szeretnék megint a régi lenni...

#22 lexi00 2010. 09. 30. - 21:29:42

Sziasztok!! Végre találtam egy oldalt ahol olyan esetekkel találkozok mint az enyém !! 15éves lány vagyok Elég magas, 175 cm. Nem szeretem a magasságom, főleg azért mert kövér vagyok melle 64 kg:S !! Evesi rohamok törnek ram, és mindig próbálom magam hánytatni .. De nem sikerül .. Mire mar oklendezek addigra nem bírom tovább és abba kell hagynom... 55kg szeretnek lenni nagyon gyorsan.!! MSN:kislekeny@hotmail.com.. Lécci vegyetek fel és szívesen beszélek veletek!!! Szeretnek tippeket , mindent köszi !!

#23 nessza22 2010. 09. 23. - 13:19:12

Sziasztok!! 21 éves lány vagyok. 160CM és 47kg.. Daginak látom magam és szeretnék fogyni..Kérlek segítsetek!! Szívesen beszélgetnék hasonló lányokkal.. anásokkal is...

#24 egylany15 2010. 09. 11. - 11:46:19

Hello, ahzt hiszem itt nekem van a legsúlyosabb problémám!!!! 175cm vagyok és 84kg ez nagyon durva és bár nem nézek ki vészesen kövérnek mivel csak az úszógumim nagy de nem birom tovább, pár napja hánytatom magam és egész jól bírom!! nem tudom hol tudnék hashajtót szerezni vagy valami de mindenképpen kell valami kiút most már enni sem akarok majd megpróbálom az anorexiát is hátha segíthet!!! lekell fogyno 20kg minimum!!!! :'(' :|

#25 thedreamer 2010. 08. 19. - 22:27:57

Szia! Hasonló problémákkal küzdünk.Nincs kedved beszélgetni?Ne félj,rossz hatással nem leszek rád,ebben biztos lehetsz,majd elmagyarázom miért.Szerintem hasznos lenne,ha beszélgetnénk...szeretnék segíteni!;) Mit szólsz? Megadom az MSN címemet: the_dreamer92@windowslive.com Üdv!Anna:)

#26 timi2010 2010. 08. 19. - 17:26:42

Sziasztok! En egy 18 eves lany vagyok es vissza teroen anorexias ez a betegseg az egesz eletemet feloleli mar egesz kis iskolas korobban kesdodot mikor kicsufoltak h duci vagyok attol kezdve mindent buntudattal eszek meg mar mindent kiprobaltam h meggyogyuljak denem erzem jol magam mikor eszek akkor erzem magm igazan jol ha korog a hasam ezzel nem is lenne baj csak mikor ram tornek ezek a falas rohamok aztan nem tudom abba hagyni az evest, utanna akkora nagy buntudatom van h jon hogy megoljem magam . Hashajtoval sokat foglalkoztam de aztan egy ido utan megszokta a szervezetem 168cm 53 kg vagyok ugy erzem magam mint egy tehen most kezdem el megint ezt az egesz nem evest aligvarom hogy ujra 45 kg legyek .Azert irok ide mert ahogy eszre vettem nem vagyok egyedul . Csak egy problemam felek attol hogy elveszitem a baratomat mivel ha nem eszek faj a fejem es akkor eleg ingerlekeny vagyok remelem nem fogom kiboritani . Persze rengetegek mozgok szeretek erobikozni tancolni mar nagyon regota jarok .

#27 thedreamer 2010. 08. 05. - 13:21:18

Sziasztok! Olvasom a sok hozzászólást...teljesen egy cipőben járunk...folyton kövérnek érzem magam...mire a válasz midnenkitől: teljesen normális a súlyod... -.- " Fogyni szeretnék,de van egy nagy problémám...cukorbeteg vagyok... -.- " Ebből is annyira elegem van,folyton arra figyelni,hogy az előírt szénhidrát adagot egyem meg...ráadásul teljesen rosszul van beállítva,túl sok,ennyit nem akarok enni... most egy ideje gyümölcsökön élek,mert abban van szénhidrát,kalória viszont nem sok,de nem tudom,hogy így letudok-e fogyni...:S Segítsetek,adjatok ötleteket kérlek! Írjatok e-mailt! Köszönöm! Anna :)

#28 timike96 2010. 08. 04. - 13:07:14

Sziasztok! 14-éves lány vagyok.Segícséget szeretnék kérni h hogyan fogyhatnék le hamar?Bár most azt csinálom h napogik nem eszek és ha már neon rosszul vagyok akk eszek vmit de azt is próbálom ki hányni!remélem itt majd megértenek és tudok besz hasonló helyzetben lévő emberekkel aki tuddna segiteni vegyen fel msn-re : timi96@windowslive.com!!!!

#29 kata_13 2010. 08. 01. - 23:25:02

Szia. Én 13 éves vagyok 172 cm mint te és 43 kg . A te súlyod teljesen normális a magasságodhoz képest. Igaz énis fogyni szeretnék a kitűzött célom 38 kg. Mondjuk énmár az anorexiára szeretném magam rávezetni bár 1 x már kigyógyultam belőle csak azt tudom tanácsolni hogy ne hagyd magadat befolyasolni mert én már nem tok mit csinálni hiszen ezt muszáj megtennem. Persze fogyhatsz hogy jobban éredz magadat de ne sokat mert így vagy ideális :)

#30 kata_13 2010. 08. 01. - 23:19:00

Sziasztok ! Én Kata vagyok 13 éves elmúltam 172 cm-vagyok és 43 kg. Ngyon szeretnék lefogyni a kitűzött célom 38 kg ,sajnos bárkinek mondom mindenki azt mondja h nem vagyok normásil de én így nem érzem jól magamat.Remélem itt lessz aki megért. Mivel modellkedek ez a magasságombol is értedődő ezért vékonynak kell lennem de már most is azt mondják h nagyon vékony vagyok .De ez nem így van .Elhatároztam h lefogyok neki is kezdtem folyamatosan szedem a hashalytót nem eszek semmit sportolok és mellette hánytatom is magam ,remélem így sikerül a kitűzött célom .Hogyha valak tud jó tánácsokat adni azt szívesen veszem az e-mail címem :kazo-_-girl@hotmail.com ezen tudtok küldeni tanácsokat ha van kedvetek és időtök.Ha meg nézitek a képet látjátok naggyából hogy milyen a mostani alakom bár ígyis eléggé kiállnak a csontjaim. kÖSZÖNÖM:KATA

#31 lorien26 2010. 06. 22. - 12:34:43

szia aqua93! Ne haragudj az őszinteségért, de nem vagy teljesen normális. Láttál már magasság/testsúly táblázatot? Javaslom keress rá és nézd meg hány kiló az egészséges a 162 centihez. A hugom hasonló cipőben jár mint te, csak annyival jár előtted, hogy régebbóta csinálja ezt a rendszertelen önsanyargatást, váltva a nem eszik semmit időszakot a hülyére zabálom magam napokkal, és teljesen tönkrement a bélflórája és az emésztőrendszere. Ájulásos szorulásai vannak, iszonyú fájdalmas hasi görcsei amikor beszélni se tud. Szóval azt javaslom találj sürgősen valami középutat magadnak, és határozz meg egy napi mennyiséget valami egészséges ételből, hogy ne járj így. Egyébként szerintem inkább valami pszichiáterrel kéne beszélned hogy kigyógyítson ebből az undorítóan-érzem-magam-a-testemben hozzáállásból. Hidd el így csak szépen tönkreteszed magad és még szép se leszel. Tarts folyamatos diétát, ne azt írd elő hogy mit eszel, hanem hogy mikor és mennyit. Ha rendszeresen eszel, minden nap ugyanabban az időpontban, azzal sokkal gyorsabban elkezded a fogyást, mert ha nem eszel a szervezeted eltartalékolja azt a keveset amihez hozzájut. Pl. reggel kezd egy pohár vízzel, vagy gyógyteával esetleg sovány tejjel, az elmulasztja az éhséget, délben egyél valami grillezett húst meg zöldséget, vagy más könnyű de tartalmas ételt, aztán este 5-6 között némi gyümölcsöt. És igyál meg kb 2-3 liter vizet naponta. Ezzel többet fogsz elérni mint azzal hogy nem eszel. De legfőképpen a hozzáállásodon kell változtatnod. Teljesen mindegy hány kiló vagy, ha úgy gondolsz magadra ahogy az előbb leírtad, 40 kilósan se leszel boldog. Sok sikert!

#32 aqua93 2010. 06. 19. - 21:05:06

helo mindenki! 17 éves vagyok 162 cm és kb 50 kilo + - pár mindig változik. borzalmasan érzem magam a testembe undorítonak érzem magam, tény hogy kövér vagyok, tudom. 40 kilo szeretnék lenni, januárba elkezdtem fogyókúrázni, mert előtte még pocsékabbul néztem ki.(kb 58-60 kilo lehettem nemtudom pontosan mer sosem mertem mérlegre állni) nem követtem semmilyen diétát csak nem ettem szinte semmit, maximum gyümölcsöt, néha puffasztott rizset ennyi, elkezdtem futni is akkor még 10-15 percet de már az is kín szenvedés volt. Nem láttam eredményét... Aztán csináltam a juharszirup kúrát amit senkinek nem ajánlok, mert mondjuk lement 2-3 cm a hasambol, mellette persze tornával de utána kamatostol visszajött, azóta rengetegszer tört rám, hogy ennem kell. még ha nem is voltam éhes muszáj volt ennem valamit. Nemrég pedig a káposztaleves kurát csinaltam végig. az a szerencsém, hogy ha egy bizonyos diétát csinálok nagyon nagy az akaraterőm és letudok mondani a finomságokról,de ahogy vége a diétának és nincs 'megmondva'hogy mikor mit szabad és mit nem elkezdek ujból zabálni. de mellette azér futok minden nap, mára már eljutottam odáig hogy naponta 2x 1 órát kocogok és mellette zsírégető tornagyakorlatokat végzek. de ígyis dagattnak érzem magam. vagy az van velem hogy eszek vagy az hogy nem, nembírok keveset enni, most pl 3 napja semmit se ettem, rengeteg kávét iszok hogy legyen energiám, és ha nagyon éhezek eszek 1-2 cikk almát. nem érzem magam fáradtnak ugyanúgy van energiám sptortolni. igy jolérzem magam mert tudom, hogy nem hízok, de nem is fogyok, nem látom hogy fogynék. orvoshoz is elkellett mennem anyukám miatt, az orvos megmondta, hogy ennem kell, de ha eszek elmegy a kedvem mindentől az önbizalmam 0 lesz és egy nagy adag zsírcsomónak érzem magam. szeretnék lefogyni 40 kilora az az álomsuly, és annyi embernek sikerült már 10 kilót fogynia nekem miért nem? rettegek attól, hogy mikor tör rám az evési kényszer, amikor MUSZÁJ ennem...

#33 aztszeretnem 2010. 06. 11. - 20:08:37

Lányok! Tudom, hogy nehéz, de itt a nyár, bringázzatok, tollasozzatok, fussatok, táncoljatok, az eltereli a buta gondolatokat!! Szuperek vagyunk, a par kilo plusszunkkal egyutt-nelkul is!!

#34 aztszeretnem 2010. 06. 11. - 20:03:49

Urameg. Te tudataban vagy annak, amiket ideirtal? Normalis vagy? Nem latod, milyen fajsulyu dologgal dobalodzol??? Ajanlom, hogy ne a joy, cosmopolitan es hot magazinokat bujjad, es akkor talan tovabb fogsz latni a butuska orrodnal.

#35 edina_p 2010. 06. 01. - 12:26:25

Üdv, Házipatika Olvasói! Lehetséges, hogy posztunkat már olvastátok korábban, de bemutatkozunk újra. A Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet és Járóbeteg Osztály kutatókból és pszichológusokból álló csapata vagyunk, Professzor Dr. Túry Ferenc koordinálásával. Munkánk része egy kiterjedt EU kutatási projektnek, melynek célja az evészavarral küzdők segítése egész Európában. Az EDINA program (www.e-mental-health.eu/edina) egy interneten működő támogató program olyan nők számára, akik az elmúlt év során már vettek részt kezelésben evészavaruk miatt, és akik részére ez folyamatos ingyenes online támogatást nyújt. Ez a következő elemeket tartalmazza: online információs anyagok az evészavarokkal kapcsolatban, személyi és csoportos chat ülések egy tapasztalt terapeuta felügyelete alatt, fórum, valamint heti ellenőrző és visszajelző elemek. A program teljesen anonim, a résztvevők személye nem ismert egymás előtt, személyes találkozások nincsenek. A tavalyi év óta már több nő regisztrált a programba, hetente találkoznak a csoportos chat üléseken, hogy kérdéseket tegyenek fel és egymásnak, és támogatást nyújthassanak. Csak a tanulmány regisztrált felhasználóinak van hozzáférése a fent említett modulok mindegyikéhez. Így ha az elmúlt év során részesültetek evészavar miatt kezelésben, és szívesen részt vennétek a programban, küldjetek egy e-mailt nekünk: edina@net.sote.hu. Amint megkapjuk e-mailjeiteket, megosztjuk veletek a programban való részvétel feltételeit. Ha még sosem részesültetek kezelésben, vagy úgy gondoljátok, hogy talán jelenleg is segítségre lenne szükségetek, Prof. Dr. Túry Ferenc és kollégái ingyenes csoportterápiát tudnak biztosítani Budapesten. Miután részt vettetek a kezelésben, regisztrálhattok az EDINA programba. Akkor is várjuk jelentkezéseteket, ha már meggyógyultatok, és úgy gondoljátok, tapasztalaitokat másokkal megosztva tudnátok nekik segíteni, Nyugodtan küldjetek nekünk e-mailt, amennyiben érdekel benneteket a program, vagy bármilyen kérdésetek van ezzel kapcsolatban: edina@net.sote.hu. Várjuk visszajelzéseteket! Üdvözlettel: az EDINA Csapat

#36 benedicta 2010. 05. 27. - 15:32:54

Sziasztok! Meg lehet gyógyulni! Csak bízzatok magatokban!! :D:D:D Csak rajtunk múlik mennyire lehet minket befolyásolni! Akarni kell változni. Én meggyógyultam már nagyjából!! :D:D Ha van kérdésetek nyugodtan írjatok. Zsuzsi e-mail: zsuna16@freemail.hu :d

#37 gamkot 2010. 05. 27. - 08:18:14

Sziasztok! Igazán megértelek benneteket, mivel én is hasonló gondokkal küzdöttem. Már korábban írtam ebbe a fórumba egy fogyókúrás módszerről, ami nekem nagyon bevált. Szerintem semmi esetre se jó megoldás a hashajtás, hánytatás, éhezés. Ezek csak ideig-óráig jók, ha abba hagyod egyből visszajönnek a kilók, ráadásul a bőröd is elveszíti a rugalmasságát és még csúnyább lesz a bőröd, narancsbőröd. Ne kínozzátok magatokat feleslegesen, mert nem éri meg! Íme a levél, amit korábban írtam: Sziasztok! Szeretném megosztani a tapasztalataimat minden fogyókúrázóval. Én az INSUmed rendszert választottam, mivel az egyik legmegbízhatóbb fogyókúrás eljárás. Nem lehet patikában és interneten megvásárolni, hanem orvosok felügyelete mellett lehet végigcsinálni a programot. Magyarán csak orvostól vásárolhatod meg a porokat és ő mondja meg, hogy mennyit, mikor és meddig használhatod. Folyamatosan gépekkel ellenőrizik a tested összetételét, hogy miként alakul az izomállomány és mennyit sikerült fogynod a zsírszövetből, stb. Mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani, valóban hatásos és mivel a vércukor szint is ellenőrzés alatt áll, ezért nem lép fel a jo-jo effektus. Az elején tényleg nehéz, mert folyton éhes leszel, de a szervezet hamar hozzászokik az egészséges táplálkozáshoz és utána már gond nélkül tudod csinálni a kúrát. Egyébként a II. típusú cukorbetegséget is tudják vele gyógyítani. Remélem lesz olyan aki kedvet kap hozzá. Mindenesetre biztonságosabb, mint a ki tudja hol készített kapszulák és fogyasztó szerek, amiknek legtöbbször több a mellékhatása, mint a haszna.. Üdv, Gamkot

#38 fannyka0701 2010. 05. 26. - 18:05:08

én 15 éves vagyok és utálom magam a bőrömben. régebben mindig vékony voltam tökéletes alakkal és azt ehettem amit akartam, de mostanra teljesen "elhíztam" a seggem undorító és tiszta narancsbőrös meg csíkos 15 évesen.... le szeretnék fogyni olyan 5-10 kg-t,de egyszerűen nincs hozzá energiám, nem bírom ki, hogy kövessek egy fogyókúrát. nem mozgok csak a tesiórákon meg néha itthon ugrálókötelezek kicsit de ez minden. 162 cm vagyok és 53 kiló. egyre jobban érzem, hogy fogynom kell ugyhogy ha van valaki aki ugyanebben a helyzetbe van akkor irjon nekem a jopajtika@citromail.hu -ra ! köszi

#39 orsiikaa 2010. 05. 06. - 20:31:34

Bocsi ,csak most látom ,17 vagyok! :) ORSI

#40 orsiikaa 2010. 05. 06. - 20:30:15

Szia Orsi vagyok!!! Nekem szükségem van a segítségedre!!! '7 éves vagyok és nem bírok élni a testemben!!! Már gyakran sokkal roszabakra is gondoltam ,minta mire szabad lett volna! Csak te vagy az utolsó esélyem!! Anorexiás akarok lenni! Tudom ,hogy ez nagyon hülyén hangzik és ,hogy pont olyan embernek írok aki az is ,és ő meg attól akar megszabadulni ,de nem tudod ,hogy milyen 1,5 éve az ,amit érzek a testemben! Tudom ,hogy hülyeség ,mert nem számít mások véleménye ,de nekem sajnos nagyon sokat számít! Az egész családomban mindenkinek szuper alakja van ,egyedül én vagyok az akinek nem! Nem tudod ,hogy milyen érzés az amikor minden családi ebédre úgy mész ,hogy érzed ,egyedül te nem vagy ide való! Minden napom sírással végződik ,a hangulatom attól függ ,hogy szem-e vagy nem.Már a szüleim sem bírják a hangulat ingadozásaimat! Annyi van ,és egész nap is ,attól félek ,hogy így fogom elveszíteni a barátaimat! Próbáltam a hashajtót ,hánytatást és diétát ,de egyik sem jött be! Rendesen sportolok de nem izmosítok. Az a baj ,hogy nagyon pici vagyok és melette rövidek a lábaim is ,úgy hogy nekem mindenképp fogynom kell az átlagnál többet ,mert a rövid lábaim tömzsik! Tudom ,hogy ha lefogynék én lennék a világ legboldogabb embere ,minden tökéletes lenne már az életemben ,ez az egyetlen célom most ,mert már 1,5 éve nem éreztem jól magam a bőrömben. Tudom ,hogy nagy kérés ,mert te pont ezzel küzdesz ,de kérlek SEGÍTS! Te vagy az utolsó reményem ,és ahogy látom ,te szépen leadtad a kilókat! Abban is biztos vagyok ,ha sikerült a kívánt eredmény ,befogom tudni fejezni az anorexiát ,mert túlságosan is szeretem a kaját. Mivel nem voltam már hosszú ideje boldog ,a kajával szerzek magamnak boldogság hormonokat és pillanatnyi feszültség oldást. Hidd el már rendesen utána jártam:)! Ha sgitenél nekem ,egy tini lánynak az életén segítennél ,és meg is változtatnád az életét! Te is jártál ebben a cipőben .és ha talán segítesz ,én segíthetnék abban ,hogy kigyógyulj! pszichológusnak készülök ,valószinüleg ezért sem megy egyedül az anorexia. Mi ketten pont kisegíthetnénk egymást!!! Tippeket szeretnék kérni tőled ,mert ilyenektől félek ,hogy nem tudom meddig bírom evés nélkül és mikor ájulok el. Szóval ha adnál tippeket azt nagyon megköszönném!!! Kérlek segíts!!! Előre is köszi!!! (bocsi a hosszú levelet)

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: