Házipatika fórum: anorexia,bulimia,hashajtó... - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

anorexia,bulimia,hashajtó...

#61 dijja 2009. 06. 30. - 21:09:21

Szia! Én még csak 16 vagyok, de két éve benne vagyok ezekben a dolgokban... Igazából néha jól érzem magam úgy is, ha rendesen táplálkozom, vagy befalok egy halom édességet, de másnap reggel, vagy még aznap este sírni tudnék, ha a tükörbe nézek. 173 cm vagyok és 61 kiló. Nagyon vastagok a lábaim, és a hasamon is mindig van felesleg, a csípőm is 100 cm széles, bár ez sovány koromban is hasonló méretű volt, genetikailag ilyen. Ráadásul hirtelen kezdtem el fejlődni, és a combomon mindenhol vörös hízáscsíkok vannak már jó egy éve, nem tudok rövidnadrágot felvenni, bár nem is akarok, mert elfolynak a lábaim, ha leülök. Idén februárban és márciusban voltam bulimiás, de két éve, mióta észrevettem, hogy híztam sosem eszem este hat után, reggelizni sem mindig szoktam, azokon a napokon, amikor sokat eszem, max. egy jó reggeltet falok be délelőtt, ebédre egy zsemle, vacsorára még egy. Ilyen sokat már szinte sosem eszem. Harmadik napja koplalok intenzívebben, de még így is soknak érzem azt, amit megeszek. Körülöttem mindenki nagyon sovány, és még a nálam karcsúbbakat is kritizálják, így ha véletlenül van egy olyan napom, amikor nem küszködöm zavarokkal, ez azonnal kételyeket ébreszt bennem... Igazából a nap 24 órájában az evésen jár az eszem, néha még ezzel is álmodok. Nem akarok megint bulimiás lenni, de úgy érzem, egyre közelítek afelé. Tudom, hogy megőrülök, ha nem fogyok le, és úgy érzem, ennél még a kórosan sovány lányok is szebbek :'(' Szívesen beszélgetnék erről Veled is, vagy bárki mással, ha adtok email címet, írok rá, de a sajátom nem írnám ki, ha egy mód van rá...

#62 Fannu 2009. 06. 28. - 22:51:19

Sziasztok! Én anorexiás voltam másfál évig 160cm és 34kg. Mára normális a súlyom 163cm és 49kg de még mindig nem tudok szabadulni a fogyás vágytól.Miután visszahiztam elöjött 1 kicsit a bulimia is. Aki szerete beszélgetni az írjon nyugodtan. e-mail:fanni.halasz@invitel.hu

#63 Lilienn_ 2009. 06. 25. - 19:32:23

Sziasztok! Szívesen beszélgetnék én is bárkivel. Én 20 éves vagyok, és mindkét végletet megjártam már:( Írjatok nyugodtan, szeretném, ha tudnánk egymásnak segíteni! Üdv: Lilienn

#64 juci47 2009. 06. 11. - 08:51:44

Sziasztok! 21 éves vagyok és anorexiás. Ha valaki hasonló cipőben jár és tudna segíteni vagy csak lenne kedve írni, annak igazán örülnék!

#65 Nina... 2009. 03. 07. - 15:34:44

Sziasztok! Pszichológus hallgató vagyok, aki épp a személyiség-lélektani műhelymunkáját írja. Evészavarosokról. Amelyikőtök küszködik e problémával, kitöltene nekem egy kb. 20 percet igénybe vevő kérdőív-sorozatot kitölteni? Nagyon fontos lenne! A kérdőívek segítségével (inkább annak elemzésével) pedig talán némi segítséget is tudnék adni... Légyszi jelezzetek erre az email címre: vajnita@freemail.hu Előre is köszönöm! Üdv: Nina

#66 szilvike13 2009. 02. 17. - 19:04:56

Szia.Én szintén 25éves vagyok.5 éve vagyok bulimiás,ami néha jobb néha nagyon rossz.voltam anorexiás is,de nagyobb részben a bulimia dominál.orvoshoz 1éve mentem,vagyis kénytelen voltam,mert addigra totál tönkrement a szervezetem(gyomorvérzés,volt hogy napi 5szőr is hánytam),hormonális prblémáim lettek,szoval nem jött meg a menstruáciom honapokig,és a bőrömön is látszott.A hajam hullani kezdett,és nagyon gyenge voltam.A nap 24órájábol 24et az étkezéseken járt az eszem,amitől már begolyóztam teljesen,nem akartam erre gondolni,de ez csak jött!!!!Pszihiáterhez járok,gyogyszert szedek,antidepresszánst,már egy éve.De a betegségem nem tünt el csak ugy,a mai napig előjön,kb.havonta,és akkor napokig megy a hánytatás.Ha nem hányok akkor inkább nem eszek :) Amugy 160cm vagyok és 45kg.Egy állandó körforgás ez a betegség,jelenleg úgy érzem sosem szabadulok meg tőle!!!!Te is írhatnál,te hogy vagy,hátha tudunk egymásnak segíteni:)

#67 Lamest 2009. 02. 16. - 17:38:41

Sziasztok! Én eddig egy másik fórumba írtam elég sokszor....a pszichiátriai betegségeknél de most nem találtam.Szóval vettem a bátorságot és ide írok most... Én több mint 2éve vok bulimiás,18éves, 178cm és kb. 76kg...ami az utóbbi időben gyarapodhatott :S Nekem egy nagyon komoly családi tragédia miatt mély depresszióm lett és később elkezdtem magam hánytatni és hashajtózni...az óta egy pokol az életem, egy ördögi kör!!! Már töbször is fordultam segítségért..és hála Istennek a barátaim is kitartanak mellettem de folyton el akarok lökni mindenkit magamtól! Már voltam pszichológusnál és pszichiáternél is aki antidepresszánst is írt fel nekem.....de sajnos nem használt! AAz utóbbi fél évben annyira eluralkodott rajtam a betegségem, hogy otthagytam az egyetemet még az első fél évben és mont itthon vagyok. Nagyon rossz mert nem akarom ezt csinálni magammal de sehogy sem tudok leállni. Volt hogy két napig nem ettem de aztán meg mindent ami csak a kezembe akadt, volt hogy tornáztam de hiába....egy darabig kitartok de aztán vissza csúszom és sehogy sem tudom megállítani! Pedig ezt csak én tudom leküzdeni! Párszor már öngyilkos is akartam lenni és az utóbbi időben sírva alszom el és elég sokszor vérzik az orrom.Volt mikor önhányatás alatt eleredt az orrom vére! A hangulatom nagyon ingadozó...hol felhőtlen öröm hol mély bánat! Most már az öngyilkosság távol áll tőlem de nagyon csúnyának érzem magam ezzel a 20kg felesleggel! Persze néha elfoglalom magam pl. rajzolok, képeket csinálok vagy főzök...hogy eltereljem a gondolataimat de nem megy! Már elég sok barátomnak elmondtam ezt de én vagyok az egyetlen aki meg tudná szüntetni. Szeretném veletek eggyütt átvészelni és Titeket is meghallgatni ha valami bánt! Köszönöm hogy elolvastátok! További kitartást!

#68 sztj80 2009. 02. 01. - 19:02:13

Sziasztok! Én is LEFOGYTAM azzal az egészséget javító programmal, mivel az anyósom és az unokahúgom lefogyott 3 hónap alatt 20 kg. Azóta is tartjuk a lefogyott súlyunkat! :)))) Nem éheztem, nem volt nehéz betartani. Vidám vagyok, tele vagyok energiával! Még az is jó benne, hogy a kedvenc ételeimről sem kellett lemondanom. Szívesen segítek Nektek is lefogyni. Mindenkinek válaszoltam eddig is aki írt nekem és ezután is fogok. Örülök, hogy már ilyen sokan fordultatok hozzám és tudtam segíteni lefogyni. Forduljatok hozzám bizalommal, itt vannak az elérhetőségeim: msn: sztj80@hotmail.com Skype: sztj80@freemail.hu e-mail: sztj80@gmail.com Puszi Nektek! Timi

#69 monika0319 2009. 01. 31. - 22:42:31

Sziasztok én még új vagyok itt de olvastam a hozzászolásokat és borzasztó hogy ilyen fiatalon ilyen bróblémákkal küszködtök.Akár fogyni,vagy hízni is szeretnétek ha igazán akarjátok van megoldás.Ha érdekel írjatok.Szívesen válaszoloók a leveleitekre.!Ismerek valakit aki lehet hogy tudna segíteni neketek!Érdekel??? berek.moni@gmail.com :)

#70 Timcsi9 2009. 01. 31. - 15:23:27

Szia Anett!Én Timi vagyok.Hát én is hasonló cipőben járok,mint te,de sajnos én nem vagyok olyan kitartó,hogy több,mint 3napig ne egyek.Én többnyire hétfötöl-csütörtökig birok úgymond koplalni,de a hétvégén SAJNOS:( mindig bepótolom a koplalást,ugyanis rohadt sokat eszek-pizza stb.Zabálási rohamok törnek rám és ez minden hétvégén igy van.Én 171cm vagyok és 60kg-szóval siralom.Neked gondolom sokkal job lehet az alakod.Pedig a nyáron 50kg voltam és fokozatosan feljött rám ez a rohadt 10kg felesleg.Volt olyan is,hogy egész nap csak édességeket ettem.Édesapám kamionsöfőr és mikor hazajön rengetek finomságot hoz,amiknek nem tudok ellenállni.Én is szoktam hashajtózni a nagy kajálások után.Bár nekem is lenne olyan hatalmas akaraterőm,mint Neked.Nem tudnál vmi jó tippet adni,amivel letudnák fogyni legalabb 50kg-ra?Ha van időd,kérlek irj!Köszi.És kitartást Neked:Pussz!Timcsi:))

#71 2009. 01. 14. - 18:07:09

sziasztok, 20 éves lány vagyok, 174 cm, most 62 kiló. kb. 6 éve vannak problémák az étkezésemmel. voltam 70 kiló fölött, voltam bőven 60 kiló alatt. de bármennyi kiló is voltam, én mindig rosszul éreztem magam. sosem voltam elégedett önmagammal. hánytatni sosem tudtam/akartam magam, mert egyszerűen utálok hányni. tehát szimplán nem eszem. hatalmas hangulati hullámaim vannak, így aztán van olyan nap, hogy eszem, és van olyan, hogy semmit (napokig). abszolút változó. most megint rettenetes mélyponton vagyok, megint nem eszem. az utóbbi időben lement pár kiló, ennek végtelenül örülök. nem is tudom mit írjak még, szívesen beszélgetnék bárkivel. akinek szüksége van rám, aki szeretné ha valakivel lehetne beszélgetni ilyen dolgokról. nagyon szívesen meghallgatok bárkit. én is borzasztó dolgokon mentem át, mindent meg tudok érteni. kitartást mindenkinek és vigyázzatok magatokra - amennyire lehet! a legszebbeket!

#72 shanine 2008. 11. 13. - 22:04:31

Sziasztok! Éerdeklődéssel olvastam a hozzászólásaitokat, elég elgondolkodtató, hogy ilyen sok fiatal küzd eféle evési zavarokkal... Én 26 éves vagyok, 174 cm és 75 kiló. Általános iskolában történt egy trauma velem, és azt hiszem, akkor kezdődhetett az egész "evés-mizéria". A feszültséget és szorongást abban vezettem le, hogy naponta megettem 5-6 szelet csokit, és ennek persze látszatja is lett, jól meghíztam. A kövérség miatt (is) depressziós lettem, és ezután mindig az evésbe menekültem minden rossz dolog elől. Egy éve, mikor a mérlegre álltam, 98(!) kg-ot mutatott és akkor éreztem, hogy ha átlépem a 100-at, tuti öngyilkos leszek, mert elegem volt abból, hogy egy bálna testébe börtönözve kell élnem... Az a fura, hogy addig is rengeteget mozogtam, és még emellett is képes voltam "megtartani" ezt a hatalmas súlyt. A környezetemben meg azok közül, akiknek elárultam a súlyomat, senki nem hitte el, hogy ennyi vagyok, mert én elég arányosan, mindenhová hízok, és ezért nem tűnik fel annyira. Az említett jeles napon elkezdtem fogyózni, azóta nem eszem kenyeret, tésztát, krumplit, még rizst sem. Az egyetlen gabonaféle, amit megeszek, az zabpehely reggelire (bár néha kihagyom ezt is), de abból is csak 40 gramm, szigorúan. Emellett naponta 2x tornázok, reggel csak hasizmot, az csak 20 perc, este pedig 1 órát tornázok, abban mindenféle van. Tudom, hogy ez nem hangzik soknak, de ebben is eléggé elfáradok... Tavasztól őszig meg terepen vagyok a munkám miatt, olyankor 1 liter tejért is kb 5km-t gyalogolok, meg egyfolytában menni kell, szóval szerintem olyankor ez az edzés, amit írtam, elég. Tehát elkezdtem fogyózni, és leadtam 23 kilót. Most sem vagyok ideális súlyban, de kevesebbnek tűnök-mások szerint. Mindenki dícsér, hogy milyen jól nézek ki, én meg egyre kövérebbnek érzem magam. Az a legironikusabb, hogy kövérebb koromban nagyon szerettem a szexet, most meg, hogy elvileg jobban festek, inkább lelépek, ha valaki érdeklődik irántam, mert rettegek, hogy valakivel összejövök és akkor meglátja a testemet. Mostanában előfordul, hogy egész nap csak egy-egy gyümölcsöt eszem, de mikor hazajövök, nem bírok ellenállni egy túró rudinak, vagy hasonlónak, és mikor megeszem, az isteni érzés. De mihelyst megettem, rámjön az iszonyú bűntudat. Volt, hogy az idegességtől még sírtam is, amiért ennyire gyenge voltam... Nem tudom, mi történik velem, de elég rosszul vagyok néha emiatt. Igazság szerint azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek közel állok az anorexiához? Mert szerintem nem vagyok az, hiszen az anorexiások nem is kívánják az ételt, én meg néha majd meghalok egy tányér mákos tésztáért... És soha nem próbáltam hashajtózni sem, bár egyszer nagyon teleettem magam,és megpróbáltam hányni, de nem ment... Szóval vannak, akik mondogatják, hogy mostmár álljak le, de én csak legyintek hogy semmi bajom. Tuti, hogy nem vagyok beteg, mert a súlyom még sok is, de tény, hogy valami nem stimmel, mert kezdek ellenségként tekinteni minden kajára, mintha minden falat igyekezne visszarántani a kövérségbe. De hát mit tehetnék, ha egyszer tényleg csak az nem hízlal, amit nem eszel meg? Köszi, hogy elolvastátok, kicsit hosszúra sikerült a levél... Mindenkinek jó egészséget kívánok, és vigyázzatok magatokra! Üdv, S

#73 ennette 2008. 11. 08. - 18:20:07

Sziasztok :) 19 éves lány vagyok, 179cm és 54kg véleményem szerint kövér. A barátaim, ismerőseim, tanáraim stb. szerint híznom kéne mert túlságosan sovány vagyok. Szerintem meg nem... látom amit látok nem tudom miért mondják azt hogy túl sovány vagyok mert amikor belenézek a tükörbe egy dagadt lányt látok és a tükör sohase hazudik. Vannak napok amikor semmit sem eszek most pl már 3napja semmit se ettem aminek nagyon örülök de ha eszek is 500 kalóriánál nem többet mert akkor már borzasztóan érzem magamat. Én sose hánytattam magamat de ha falási rohamok jöttek rám mindig hashajtóval oldottam meg a problémát (és persze nem 1el). Már egy ideje nem merem szedni csak ritkán és keveset mert borzasztó dolog történt a nyáron. Egyedül voltam itthon és nem tudom miért de olyan rosszul lettem (kb fél óra alatt de nagyon hirtelen) hogy már járni se bírtam de még az eszméletemnél voltam, hol melegem volt hol fáztam, nagyon szenvedtem (csak sírtam) arra nem volt erőm hogy segítséget hívjak annyit bírtam megtenni hogy bemásztam a kádba és hideg-meleg vízzel váltogatva zuhanyoztattam magamat valamennyivel jobban lettem és eltudtam aludni. Tudtam hogy azért vagyok rosszul mert nem ettem már egy ideje de egy falatot nem bírtam lenyelni és rengeteg gyógyszer volt bennem. Nagyon megijedtem. Megfogadtam hogy nem szedem többé de nem tudok véglegesen lemondani róla. Nem tudom sehogy se elfogadni magamat akármennyire is szeretnék más szemmel nézni magamra. Mindenki mást gyönyörűnek látok, pedig nem vékonyak, szépnek és irigylem hogy mennyire jól néz ki pedig vékonyabb vagyok náluk és mégis csak fogyni akarok mert jól akarok kinézni mert így ahogy most vagyok ez nem jó. Jó lenne ha lenne valaki akivel tudnák beszélgetni aki ugyanilyen gondokkal küzd. Senkivel se tudok beszélgetni, senki se ért meg. Tudom hogy anorexiás vagyok, de én nem szenvedek anorexiában élvezem minden pillanatát. Nem szeretném ha most valaki papolna nekem hogy jó vagyok így ne csináljam nem kell fogynom én csak szeretnék valalkivel beszélgetni aki hasonló cipőben jár mint én . Remélem akad valaki... Köszi annak aki elolvasta... Anett :)

#74 ennette 2008. 11. 08. - 10:59:42

Sziasztok :) 19 éves lány vagyok, 179cm és 54kg véleményem szerint kövér. A barátaim, ismerőseim, tanáraim stb. szerint híznom kéne mert túlságosan sovány vagyok. Szerintem meg nem... látom amit látok nem tudom miért mondják azt hogy túl sovány vagyok mert amikor belenézek a tükörbe egy dagadt lányt látok és a tükör sohase hazudik. Vannak napok amikor semmit sem eszek most pl már 3napja semmit se ettem aminek nagyon örülök de ha eszek is 500 kalóriánál nem többet mert akkor már borzasztóan érzem magamat. Én sose hánytattam magamat de ha falási rohamok jöttek rám mindig hashajtóval oldottam meg a problémát (és persze nem 1el). Már egy ideje nem merem szedni csak ritkán és keveset mert borzasztó dolog történt a nyáron. Egyedül voltam itthon és nem tudom miért de olyan rosszul lettem (kb fél óra alatt de nagyon hirtelen) hogy már járni se bírtam de még az eszméletemnél voltam, hol melegem volt hol fáztam, nagyon szenvedtem (csak sírtam) arra nem volt erőm hogy segítséget hívjak annyit bírtam megtenni hogy bemásztam a kádba és hideg-meleg vízzel váltogatva zuhanyoztattam magamat valamennyivel jobban lettem és eltudtam aludni. Tudtam hogy azért vagyok rosszul mert nem ettem már egy ideje de egy falatot nem bírtam lenyelni és rengeteg gyógyszer volt bennem. Nagyon megijedtem. Megfogadtam hogy nem szedem többé de nem tudok véglegesen lemondani róla. Nem tudom sehogy se elfogadni magamat akármennyire is szeretnék más szemmel nézni magamra. Mindenki mást gyönyörűnek látok, pedig nem vékonyak, szépnek és irigylem hogy mennyire jól néz ki pedig vékonyabb vagyok náluk és mégis csak fogyni akarok mert jól akarok kinézni mert így ahogy most vagyok ez nem jó. Jó lenne ha lenne valaki akivel tudnák beszélgetni aki ugyanilyen gondokkal küzd. Senkivel se tudok beszélgetni, senki se ért meg. Tudom hogy anorexiás vagyok, de én nem szenvedek anorexiában élvezem minden pillanatát. Nem szeretném ha most valaki papolna nekem hogy jó vagyok így ne csináljam nem kell fogynom én csak szeretnék valalkivel beszélgetni aki hasonló cipőben jár mint én :). Remélem akad valaki... Köszi annak aki elolvasta... Anett :)

#75 Nixike85 2008. 08. 14. - 18:54:04

Szia emy! Ha gondolod, és lenne kedved beszélgetni, akkor szívesen beszélgetek veled és ha megadod az msn címed!!

#76 Nixike85 2008. 08. 14. - 18:49:38

Lilienn!! Én szívesen beszélgetnék veled, ha gondolod, add meg az msn címed!!

#77 Lilienn_ 2008. 03. 27. - 08:37:16

Sziasztok! Látom elég régi ek az utolsó hozzászólások. Szívesen felvenném a kapcsolatot bárkivel, segíthetnénk egymásnak. Én elég sok mindennel megküzdöttem, amit el lehet képzelni, de úgy érzem a dolgok nagy részén sikerült túljutnom. Én is szívesen segítenék bárkinek. Örülnék, ha írnátok:) Lilienn

#78 emy0914 2008. 03. 09. - 18:15:01

17eves lany vagyok. 159cm!1evvel ezelott tok jo volt minden! rengeteg baratom volt,jo tanulo voltam,53kg!azota sok minden megvaltozott a szuleim elvaltak,bezarkoztam es elvesztettem minden baratnomet szinte! most kb 40 es fel kilo vagyok,ami szerintem nem keves! de anyam piszkalt h nem eszek eleget ezert elkoltoztem otthonrol a baratomhoz!utaltam mindenkit aki a kinezetemmel piszkalt! hat nem lett jobb a helyzet h odakoltoztem,rengeteget veszekszunk az evesen.szerinte sovany vagyok es bulimias!nem akarok hinni neki,teljesen normalis vagyok..igazabol vannak olyan perceim amikor annyi kajat tomok magamba h utanna buntudatbol megyek a wcbe!ez persze naponta tobbszor,de en szeretek hanyni! eleg sokat gyogyszereztem magam az elmult honapokban,mivel alvaszavaraim vannak!egyszer a baratom talalt ram a lepcsohazban a 5.es a 6.emelet kozott ajultan..nemtudom mitortent! azt mondja nem torodom magammal es h el kell mennem orvoshoz kulonben szakit velem! de nincsen semmi bajom!A baratommal fel evet kint eltunk londonban!teljesen megvaltoztam azalatt az ido alatt!rendszeresen iszok,amit nem tagadok le de azt h bulimias lennek az teljesen ki van zarva! ha elmegyek orvoshoz be kell fekudnom es vszinuleg rehabra is elkuldenek amit nem akarok!ugy erzem 1ev alatt teljesen megvaltozott az eletem es mostmar nem sok ertelme van! :( koszonom annak aki ezt elolvassa!

#79 Germaine 2007. 09. 30. - 07:21:00

sziasztok! 18 éves lány vagyok, 176 cm magas, 75 kiló körüli. Az adatokból is kiderül, hogy nem vagyok egy vékonyka, de igazából nem is akarok az lenni. A problémám az, hogy mindent ami velem történik evéssel vezetem le. Ha szomorúság, bántalom ér rohanok a hűtőhöz, és ezt már utálom. Alkalmi bulémiásnak is mondhatnám magam, mert ha nagyon teleeszem magam, akkor megesik sajnos:( Rengeteg mindennel próbálkoztam már..de soha semmi nem vált be Csont sovány semmiképpen nem akarok lenni, csak éppen olyan ahogy tetszem magamnak. van valami tippetek amit ki lehetne még próbálni? elsősorbana zugevés ellen.... köszönöm

#80 kihanemen 2007. 09. 20. - 15:38:17

sziasztok! én egy 16 éves lány vagyok,véleményem szerint kövér.62-63 kg vagyok és 170 cm!egy éve még nem voltam ekkora,kb 6kg -ot híztam azóta.szeretnék lefogyni mivel az osztálytársaim mind vékonyabbak és szinte maguktól fogynak. 12 éves korom óta fogyózom,de azt vettem észre,h ha nem fogyóztam volna akkor lehet,h még mindig vékonyka lennék.a házi orvosom szerint lelassult az anyagcserém és e miatt van.kipróbáltam mindent,most akupunktúrával próbálkozom, de nem tudom tartani a diétát mindig.persze megpróbálom ,de nem mindig megy :s :( !!próbálkoztam már a bulémiával is ,de nem tudok egyszerűen hányni! fogkefével is próbálkoztam,de nem ment!kérlek segítsetek,mert szeretnék fogyni kb 5 kilot,de nem megy csak esetleg ha majd megtudom magamat hánytatni!ez az egyetlen megoldás!tudom,h morbid 1 kérdés,de biztosan akad valaki aki tudna néhány tanácsot adni!! erre az e-mail címre bátran írhat mindenki, és kérlek tegyétek is meg! sivi20@citromail.hu vagy esteleg ide is irhatsz!nemsokára visszanézek! elöre is köszi!

• 5 Oldal +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: