Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 271 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#1 dodi1881 2016. 10. 25. - 21:05:49

Szia Kriszti!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de nem néztem fel a fórumra. Az embolizációm a volumenkorlát miatt nem októberben volt, hanem novemberben lesz, pontosabban 9.-én. Nekem is hasonló tüneteket okozott, mint neked. Három hónapig most nem volt vérzésem, mert a nőgyógyászom Esmyát írt fel.

#2 lasaguilas 2016. 09. 19. - 09:01:30

Szia!
Azóta mi történt a miómáddal? Nekem kb.1 éve fedeztek fel kettőt is és az egyik olyan helyen van,hogy elhúzódó,alvadékos vérzést okoz.Köszi a választ!Kriszti

#3 dodi1881 2016. 06. 02. - 10:11:57

Sziasztok!

Én októberben megyek embolizációra Pécsre. Mivel nagy a miómám, Harmat doktor azt mondta, nem biztos, hogy az embolizáció önmagában elegendő lesz, tehát műteni is kell majd utána. Tudnátok olyan nőgyógyászt mondani Kiskunfélegyházához közel, (Kecskemét, Szeged), Szentes, Csongrád... stb), aki kiválóan operál? Illetve talán van valami sejtése arról, mi is az embolizáció?

Előre is köszönök minden információt.

#4 renatina 2015. 12. 05. - 23:22:43

Sziasztok!

Látom, hogy már elég régen érkeztek beírások a fórumba, de hátha van valaki aki olvassa a hozzászólásokat...
Engedjétek meg, hogy megosszam veletek röviden a történetemet. Biztos vannak még itt olyanok, akik emlékeznek rám. 2013. februárjában nagy hasi műtét során távolítottak el 7 db miómát a méhemből, amelyeknek a méretei 1,5 cm és 9 cm közöttiek voltak. A műtét sikeresen végződött, a méh megtartásával. Idén sikerült teherbe esnem, és egy komplikációmentes terhesség után, november közepén császármetszéssel megszületett a kisfiam. :rolleyes:
Azért szerettem volna elmondani nektek ezt a történetet, mert annak idején olvastam itt a fórumon olyan kérdéseket, amiben mióma műtét utáni teherbeesési esélyekről kérdezgettek a fórumozók, és persze ez engem is nagyon érdekelt. Most pedig én magam szolgálhatok pozitív például. :)
Mindenkinek hasonló sikereket kívánok az életben, és aki még a mióma bármilyen úton való eltávolítása előtt áll, sok-sok erőt, kitartást kívánok a beavatkozáshoz!

Üdvözlök mindenkit!
Reni
sing

#5 tunde70 2015. 07. 29. - 09:46:12

Sziasztok!

Megtudja adni valaki Bérczy doktor elérhetőségét, rendelését? Sajnos a harmadik kúrát csinálom az Esmyával, de csak addig hatásos amíg szedem, ha abba hagyom, újra nő a mióma. Előre is köszönöm: email címem: tundeveres70@gmail.com

#6 kethy37 2015. 07. 18. - 22:19:14

Sziasztok!

Nekem Pécsett dr. Harmath Zoltán végezte a mióma embolizációmat, igaz nem volt nagy és nagyon jó helyen volt a mióma műtéti szempontból. Nálam minden úgy zajlott, ahogy az le volt írva és a doktor úr elmondta.
Sajnálattal olvasom, hogy nem mindenki volt ilyen szerencsés, csak azért írtam le, hogy esetleg bátorítsak olyanokat, akik még döntés előtt állnak.
Én Budapesten lakom és amikor elmentem a panaszaimmal a nőgyógyászomhoz (két gyermekemet nála szültem, 20 éve ismertem) azt mondta, fél év múlva kontroll. A leleteket leküldtem a doktor úrhoz és azt mondta, "magának nincs egy hónapja sem és elvérzik".
Másfél hétre már kaptam is az időpontot. Igaz időm sem volt gondolkozni. Amikor itt B.pesten elmondtam, hogy milyen műtéten voltam, csak átnéztek rajtam, pedig így maradtam életben.

Mindenkinek a legjobbakat kívánom.

Ha kérdésetek van, nyugodtan írjatok.

#7 2015majus14 2015. 05. 18. - 07:37:34

Kedves fórumozók!
A közelmúltban 2 db miómát talált a nőgyógyász a méhemben. Ő méhtest eltávolítást javasol, szerinte ez a legjobb így 45 évesen.
Engem viszont érdekelne az embolizáció lehetősége. Mivel Budapesten élek, itt lenne legcélszerűbb ezen a beavatkozáson átesni.
Tudja-e valaki, van-e tapasztalata arról, hogyan lehet legegyszerűbben, leggyorsabban dr. Bérczi Viktorhoz bejutni? Van-e magánrendelője? Köszönöm a válaszokat.

#8 mackobandi 2015. 02. 06. - 20:52:32

Sziasztok. Nekem nem tetszett az embolizáció, a hasi műtétet választottam. Dokim a miómát a méhem megmentésével eltávolította január 16-án. Előtte én is szedtem az Esmyát.

#9 mozsolka 2015. 02. 04. - 16:48:38

Üzenet megtekintéseIdézve: napelem - Dátum: 2015. február 02. - 05:58:29

A méh-kivételnek van egy csomó szövődménye, amiről a nőgyógyászok nem beszélnek, mivel utána már nem az ő problémájuk. Ha kiveszik a méhedet, 50%-al megnő az emlőrák kockázta (nem a nőgyógyász problémája). Ha kiveszik a méhedet, még ha kicsi is az a szerv, amit eltávolítanak, a helyén a belek letapadhatnak, összenőhetnek, begyulladhatnak - megint csak nem a nőgyógyász problémája. A nőgyógyász jól jár, ő megkapj a tízezreket a műtétért, a vérzést meg is szünteti. Kalp, kabát.
Az embolzációról elmondtam már mindazt, amiről nem beszélnek. De úgy tűnik, nem veszi senki komolyan... Lelketek rajta. Csak még egyszer felhívom a figyelmet, hogy tőlünk nyugatabbra már réges rég betiltott eljárás!

Kedves Napelem!

Melyik nyugati országban tiltották be? Milyen beavatkozást javasolsz helyette? Őszintén érdekelne a véleményed, mert akik itt vannak, egymást segítik. Remélem, te is úgy gondolod, hogy alternatívákat is meg kell osztanod, ha egy eljárást ennyire elítélsz.

#10 mernye 2015. 02. 03. - 22:27:32

Üzenet megtekintéseIdézve: napelem - Dátum: 2015. február 02. - 05:58:29

A méh-kivételnek van egy csomó szövődménye, amiről a nőgyógyászok nem beszélnek, mivel utána már nem az ő problémájuk. Ha kiveszik a méhedet, 50%-al megnő az emlőrák kockázta (nem a nőgyógyász problémája). Ha kiveszik a méhedet, még ha kicsi is az a szerv, amit eltávolítanak, a helyén a belek letapadhatnak, összenőhetnek, begyulladhatnak - megint csak nem a nőgyógyász problémája. A nőgyógyász jól jár, ő megkapj a tízezreket a műtétért, a vérzést meg is szünteti. Kalp, kabát.
Az embolzációról elmondtam már mindazt, amiről nem beszélnek. De úgy tűnik, nem veszi senki komolyan... Lelketek rajta. Csak még egyszer felhívom a figyelmet, hogy tőlünk nyugatabbra már réges rég betiltott eljárás!

Ha már ezeket ilyen ügyesen összeollóztad, akkor mégis mit javasolsz? Menjünk ki a vonat elé? Természetes, hogy minden beavatkozásnak, gyógyszernek van valami kockázata, mellékhatása. De, nem is kell semmilyen beavatkozás. A levegőben meg az élelmiszerekben is sok káros dolog van. Jobb, ha nem is tudunk róla... Amúgy "bírom, amikor ennyire okos" valaki...

#11 napelem 2015. 02. 02. - 05:58:29

Üzenet megtekintéseIdézve: Linike - Dátum: 2015. február 01. - 08:21:02

Szia!Hát úgy néz ki az Esmya nekem sem hozott változást!Sőt!42 napra jött meg a menszim azóta folyamatosan ömlik belőlem,már 6. napja.Most várok még 2-3 napot aztán elmegyek az orvosomhoz.Nagyon el vagyok keseredve mert ő minden árom a méh eltávolitást szeretné.Nem tudom mit tegyek.Harmat doktor azt mondja érdemes megpróbálni még egy embolizációt.Kezdek belefáradni.Most megint menjek gyógykaprásra,immár harmadszor?Van értelme?Ilyenkor az ember tényleg azt mondja vegyék ki a méhem aztán minden panasz megszünik.Vagy jön helyette más?

#12 Linike 2015. 02. 01. - 08:21:02

Üzenet megtekintéseIdézve: szilviatoth902 - Dátum: 2015. január 07. - 19:52:24

Kedves Linike!Én is 3 havi Esmyát szedtem be de engem ettől függetlenül meg kell műteni sajnos.A gyógyszer miután elfogyott több mint egy hónap kellett hozzá hogy újra menstruáljak.De akkor is csak pecsételgettem 2-3 napig ,és utánna jött meg rendesen a menses.

Szia!Hát úgy néz ki az Esmya nekem sem hozott változást!Sőt!42 napra jött meg a menszim azóta folyamatosan ömlik belőlem,már 6. napja.Most várok még 2-3 napot aztán elmegyek az orvosomhoz.Nagyon el vagyok keseredve mert ő minden árom a méh eltávolitást szeretné.Nem tudom mit tegyek.Harmat doktor azt mondja érdemes megpróbálni még egy embolizációt.Kezdek belefáradni.Most megint menjek gyógykaprásra,immár harmadszor?Van értelme?Ilyenkor az ember tényleg azt mondja vegyék ki a méhem aztán minden panasz megszünik.Vagy jön helyette más?

#13 szilviatoth902 2015. 01. 19. - 20:54:57

Sziasztok.Már 2 éve műtöttek egyszer laporoszkóppal indultunk ,de mivel útközben kiderült hogy endometriózusom is van ezért fel is kellett nyitni a hasfalat..Akkor eltávolították a miómát is ,de most újra kifejlődött csak most már nem egy, hanem kettő .Ezért javasolta az orvosom az Esmyát de az sem hozott jelentős javulást sajnos.Most újra kontroll és most meg azt mondta hogy a MIRENA nevezetű spirált javasolja.De ebbe a módszerbe nem igazán szeretnék beleggyezni.Sok rosszat hallottam,és olvastam róla. Mit tegyek ?Javaslat?

#14 mernye 2015. 01. 19. - 20:39:29

Üzenet megtekintéseIdézve: szilviatoth902 - Dátum: 2015. január 19. - 20:18:16

Sziasztok!Most jöttem haza az orvosomtól .A miómám mérete nem csökkent próbáltam már az Esmyát de alig csökkentett a mióma méretén sajnos.Az orvosom azt tanácsolta hogy helyezzünk fel egy úgynevezett MIRENA spirált mert állítólag az hatásos lesz és csökkenti a daganat méretét is mert ha nem tetetem fel akkor ki kell operálni a méhemet..Mi a véleményetek erről mert elég sok a negatív hozzászólás a spirállal kapcsolatban.Gyermeket már nem szeretnénk de milyen egyéb megoldások jöhetnek még szóba ezen kívül?

Szia!

Én a mióma embolizációt választottam. De, meg lehet próbálni laparoszkóppal is eltávolíttatni a miómát. De, a nagyműtét is egy lehetőség, elviekben akkor is ki lehet ügyesen operálni. Garancia azonban nincs rá, hogy megmarad a méh is. Ez menet közben derül ki gondolom... 100%-os megoldás sajnos nincs. Az ember elindul egy általa jónak ítélt úton, aztán majd kiderül...

#15 szilviatoth902 2015. 01. 19. - 20:18:16

Sziasztok!Most jöttem haza az orvosomtól .A miómám mérete nem csökkent próbáltam már az Esmyát de alig csökkentett a mióma méretén sajnos.Az orvosom azt tanácsolta hogy helyezzünk fel egy úgynevezett MIRENA spirált mert állítólag az hatásos lesz és csökkenti a daganat méretét is mert ha nem tetetem fel akkor ki kell operálni a méhemet..Mi a véleményetek erről mert elég sok a negatív hozzászólás a spirállal kapcsolatban.Gyermeket már nem szeretnénk de milyen egyéb megoldások jöhetnek még szóba ezen kívül?

#16 mernye 2015. 01. 18. - 23:55:19

Üzenet megtekintéseIdézve: Kretica - Dátum: 2015. január 17. - 21:56:19

Kedves Fórumozók!
Februárban lesz 6 éve, hogy embolizációm volt. Előtte már kiírták a méheltávolító műtétet. Közel 11 cm-es volt a miómám. Először fél évente, már csak évente járok nőgyógyászati ellenőrzésre, szerencsére semmi problémám nincs.
A nőgyógyászok persze nem támogatják ezt a megoldást, mert ez nem az ő területük. Egy része nem is hallott róla, aki meg ismeri is inkább titokban tartja.

Kedves Kretica!

Jó ilyenekről olvasni. Bízom a sikerben én is. Neked teljesen eltűnt a miómád?

#17 Kretica 2015. 01. 17. - 21:56:19

Kedves Fórumozók!
Februárban lesz 6 éve, hogy embolizációm volt. Előtte már kiírták a méheltávolító műtétet. Közel 11 cm-es volt a miómám. Először fél évente, már csak évente járok nőgyógyászati ellenőrzésre, szerencsére semmi problémám nincs.
A nőgyógyászok persze nem támogatják ezt a megoldást, mert ez nem az ő területük. Egy része nem is hallott róla, aki meg ismeri is inkább titokban tartja.

#18 mernye 2015. 01. 16. - 00:15:09

Üzenet megtekintéseIdézve: napelem - Dátum: 2015. január 15. - 07:37:56

Olvasgatom itt a hozzászólásokat és tapasztalatokat. Valahogy nem nagyon beszéltek arról, hogy milyen mellékhatásai vannak ennek a beavatkozásnak. Mivel benne dolgozom, én látom! Látom, hogy mekkora fájdalmakat okoz a nőknek, látom hogy hány nőnek rohad el a méhe, majd folyik ki a lába közt és a végén egy nagy hasi műtéttel lehet helyrehozni az elbaltázott beavatkozást. Érdekes, hogy pl. Németországban már betiltották ezt az eljárást. Nem értem, itthon miért engedik. A beavatkozást végző orvos persze nagyon jól jár. Nem keveset perkálnak a nők a zsebébe.

Nálam még új ez a dolog, szűk egy hete embolizáltak. Különösebb fájdalmaim nem voltak. Hogy mi lesz a továbbiakban nem tudom... Lehet, hogy hasi műtét, lehet, hogy elüt időközben a villamos és akkor probléma megoldva. Nem foglalkozom vele... Úgy érzem számomra ez az út volt elsőkörben a járható. Veszélye, mellékhatása mindennek van.

#19 napelem 2015. 01. 15. - 07:37:56

Olvasgatom itt a hozzászólásokat és tapasztalatokat. Valahogy nem nagyon beszéltek arról, hogy milyen mellékhatásai vannak ennek a beavatkozásnak. Mivel benne dolgozom, én látom! Látom, hogy mekkora fájdalmakat okoz a nőknek, látom hogy hány nőnek rohad el a méhe, majd folyik ki a lába közt és a végén egy nagy hasi műtéttel lehet helyrehozni az elbaltázott beavatkozást. Érdekes, hogy pl. Németországban már betiltották ezt az eljárást. Nem értem, itthon miért engedik. A beavatkozást végző orvos persze nagyon jól jár. Nem keveset perkálnak a nők a zsebébe.

#20 mernye 2015. 01. 11. - 12:51:54

Sziasztok! Novemberben írtam a fórumba. Akkor még csak érdeklődés szintjén voltam. Pénteken viszont sikeresen átestem Pécsen a mióma embolizáción. Különösebben nem viselt meg a beavatkozás. Enyhe alhasi fájdalmaim voltak/vannak, meg fájdogál a jobb karom, ahol a katéter volt. Szedem az apranaxot, amikor szükségét érzem. Március közepén megyek majd az első kontrollra. Bízom benne, hogy zsugorodik addigra a miómám. Meg azt is remélem eztuán sem lesznek különösebb panaszaim már.

• 271 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: