Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 271 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#161 krisztina47 2013. 03. 22. - 16:55:15

Sziasztok! Új tag vagyok a fórumon. Segítségeteket szeretném kérni. 47 éves vagyok állítólag van egy 3 cm-es myomám, a baj nem is ez, hanem az hogy a CA-125-os tumormarkerem kb. 50 értékkel magasabb. Tudom ez nem sok, de sajnos állandó alhasi görcseim vannak. Nyh-án jártam nőgyógyászhoz aki a laparoszkópia után és a negatív petefészek minta után sem tudja, hogy mitől vannak az alhasi görcseim. Vastagbéltükrözés is negatív.
Szeretnék mihamarabb elmenni Debrecenbe, de sajnos nem tudom melyik orvos lenne a jó. Mindenképpen olyat szeretnék aki az onkológiában is jártas és ha esetleg hasi műtétre kerülne sor akkor biztosan rábízhatom magam.
Segítségeteket előre is köszönöm!!
sing

#162 moncsih 2013. 03. 17. - 10:51:30

Mi újság, hogy vagytok? Nagy a csend errefelé.
Mostanában a nőgyógyászati beavatkozások utógondozása foglalkoztat. Senki nem beszél erről, de néha jól jönne egy szakember (nőgyógyász? szexológus? pszichológus? mindhárom) akivel lehetne beszélgetni.Ti ismertek esetleg olyan szakembert akivel meg lehet beszélni a beavatkozás utáni "életet"?
Szép vasárnapot!
moncsih

#163 moncsih 2013. 03. 17. - 10:47:47

Szia Ibi!

Köszi az infokat a palástfűről, néha iszom. Még nem alakítottam ki semmilyen rendszert csak néha amikor eszembe jut...Remélem így is van valami hatása.

m.

Üzenet megtekintéseIdézve: laubakaibi - Dátum: 2013. február 13. - 13:29:10

Kedves Moncsih!
Én ittam palástfű teát és van is még a kamrában belőle.
Én azrét ittam mert a régi fórumozók írták hogy nekünk ösztrogénból van túl sok és ezt a progeszteron tudja lejjebb vinni, vagyis abból van kevesebb. Valószínű a dokik ezért irnak fel Norculot tabletátt ami progeszteront tartalmaz, mint vérzéscsillapító mert a vérzés is változó korban hormontól függ. Én ittam embó előtt és nem volt semmi bajom, jött a mesi és el is múlt úgy hogy kezemben volt a papír hogy vérzés miatt a méhemet kiveszik. Viszont akkor 48 éves koromban aztán egész augusztusban nem jött meg, de tudnod kell hogy minden nap 1 pohárral ittam. Akkor aztán nem ittam és szept. elején megjött ami nem múlt el és tolni kellett az embó időpontját, de akkor sem múlt el, de mivel ez utóvérzés volt már így a mesi 22. napján elvégezték az embolizálást és magától 1 hét után megszünt a mesim. Aztán jöttek egy év alatt kétszer a vérzés gondok és akkor elővettem megint, volt hogy kimaradt a mesim, de úgy döntöttem hogy ki ne alakuljon még mimoma így egy héten 3x ittam egy pohárral. Most már ott tartok hogy 51 éves leszek és reménykedem hogy kimarad már a mesi, és mint kolleganőnek csak elmúlik, így nem iszom a teát. Nekem használt mikor ittam. Aki fiatalabb és miomás annak ajánlani tudom. Jó egészséget kívánok,üdv. Ibi

#164 laubakaibi 2013. 02. 15. - 11:16:52

Kedves Reni!
Jó kórház a Szent Imre. Ebben a kerületben dolgozom. A főnököm menye kb. 2 hete szült itt, meg volt elégedve, ők ide is tartoznak és ragaszkodnak a kórházhoz.
A varratszedés sem fá, ne félj tőle. Képzeld nekem annak idején egy zsínórom volt, 2 gyöngy fogta a végén. 14 évvel ezlelőtt már ilyen is volt.

Pihenjél sokat, és nem csak ne emelgessél, hanem ne is nyújtózkodjál. Ha kell valami magasabbról vegye le a család egyik tagja.
Fokozatosan mindig jobb lesz, és nagyon örülni fogsz hogy túl vagy rajta.
Gyógyulj fel minél előbb, jó egészséget kívánok: Ibi

#165 renatina 2013. 02. 14. - 12:31:59

Üzenet megtekintéseIdézve: laubakaibi - Dátum: 2013. február 13. - 13:38:37

Kedves Reni!
Örülök hogy túl vagy rajta. Még egy kis idő és telejsen fel fogsz épülni és jó lesz arra gondolni hogy túl vagy rajta!! Hát ez az, nálam is egy 4,8 cm-es miomát láttak, nem is volt soha ilyen nagy, mert MR-en pedig 2,8-as volt a legnagyobb de megszámlálhatatlanul sok kicsi is volt, pár mm-esek. Én láttam a saját méhemet embó alatt, és olyan volt mint nagyságra kivetítve egy lapostányér, és annak a körvonalán szite teljesen körben egy nagyobb göb és hihetetlen sok kicsi!! Nem értem mit nem lehetett látni ennyi kicsi miomán, egyet sem?!

Jó hogy rendes orvost fogtál ki és a nővérek is gondoskodók voltak. Melyik intézményben voltál?
Nagyon nézek ám, hogy hazaküldtenek majd varratszedésre vissza kell menni. Ez nem így volt még 14 éve. Embó után, ai csak 3 kis lyuk, kis varratok, vissza kellett menni, de a nagyműtétnél nem, ott előző nap vették ki a varratokat és csak másnap reggel engedtek haza. Ma már úgy vannak vele hogy lábadozzanak otthon. Én úgy vagyok vele, ha otthon vagyok az már fél gyógyulás, (ezt egy nővértől tanultam).Igaza van, otthon ülhetek a wc-n nyugodtan, nem kell attól félnem hogy össze szedek valamit. Saját ágy, ott a család, szóval jobb. Vigyáz az ember magára, betartja az utasításokat és nem lesz semmi baj.
Persze hogy kívánja a szervezet a pihenést és alvást.

Gyógyulj fel minél hamarabb, jó egésséget kívánok, Ibi

Kedves Ibi!

A Szent Imrében volt a műtétem. Igen, varratszedésre vissza kell menni. De valóban jobb itthon lábadozni, mint a kórházban. Sokkal kényelmesebb, van segítségem is, szóval minden sokkal egyszerűbb így. :rolleyes:

Igekszem is minél hamarabb felgyógyulni. ;)
Reni
sing

#166 renatina 2013. 02. 14. - 12:27:45

Üzenet megtekintéseIdézve: eszterlajos3 - Dátum: 2013. február 13. - 11:43:22

Szia Reni!

Örülök, hogy túl vagy a műtéten.
Meglepett a nővérek hozzáállása, hogy hordták a fájdalomcsillapítót,
nekem így hoztak, hogy anyukám adogatta az ezreseket a műtét után akkor
adtak infúzióban még fájdalomcsillapítót.

Vigyázz nagyon az emelésekre 6 hétig,ne hogy sérved legyen.
Neked nem írt a doki trombózis megelőzésére szurit, tudom nem mindenkinek írnak,
de elővigyázatosságból nekem Sziller írt fel 6 hétig szúrtam magam.

Pihenés és séte, ha megengedheted magadnak pár hétig ne főzz és dolgozz!
Nekem a doki "AKTIV LÁBADOZÁST" írt elő sok sétával, puffasztó ételek kerülésével
s bejött!

A mióma szerencsére ritkán lesz rosszindulatú, ne félj tőle, persze teljes megnyugvást
csak a szövettani eredmény ad, engem inkább az foglalkoztatott milyen lesz az első UH kép
a műtéti hegről s maradt-e ott valami, ami ugy már nagy baj lett volna!

Szia Moncsih!

Én azt olvastam a palástfű teáról, hogy menzesz előtt 2 héttel kell inni s akkor abbahagyni.

Üdv mindenkinek és szép napot!

Eszti

Szia Eszti!

Nem dolgozok, nem is főzök, szerencsére van segítségem. De nem is nagyon bírnám. Nagyon hamar elfáradok, muszáj mindig ledőlni egy kicsit. De azért azt már érzem, hogy mindig jobban vagyok egy kicsit. Szurit nem írtak fel...
A nővérekre visszatérve: persze volt olyan is aki nem túl nagy elkötelezettséggel végezte a munkáját, de akik a műtétem napján voltak ott, ők nagyon kitettek magukért.
Az első UH képre én is nagyon kíváncsi vagyok. Remélem, hogy mindent rendben fognak találni!

További szép napot!
Reni
sing

#167 laubakaibi 2013. 02. 13. - 13:38:37

Kedves Reni!
Örülök hogy túl vagy rajta. Még egy kis idő és telejsen fel fogsz épülni és jó lesz arra gondolni hogy túl vagy rajta!! Hát ez az, nálam is egy 4,8 cm-es miomát láttak, nem is volt soha ilyen nagy, mert MR-en pedig 2,8-as volt a legnagyobb de megszámlálhatatlanul sok kicsi is volt, pár mm-esek. Én láttam a saját méhemet embó alatt, és olyan volt mint nagyságra kivetítve egy lapostányér, és annak a körvonalán szite teljesen körben egy nagyobb göb és hihetetlen sok kicsi!! Nem értem mit nem lehetett látni ennyi kicsi miomán, egyet sem?!

Jó hogy rendes orvost fogtál ki és a nővérek is gondoskodók voltak. Melyik intézményben voltál?
Nagyon nézek ám, hogy hazaküldtenek majd varratszedésre vissza kell menni. Ez nem így volt még 14 éve. Embó után, ai csak 3 kis lyuk, kis varratok, vissza kellett menni, de a nagyműtétnél nem, ott előző nap vették ki a varratokat és csak másnap reggel engedtek haza. Ma már úgy vannak vele hogy lábadozzanak otthon. Én úgy vagyok vele, ha otthon vagyok az már fél gyógyulás, (ezt egy nővértől tanultam).Igaza van, otthon ülhetek a wc-n nyugodtan, nem kell attól félnem hogy össze szedek valamit. Saját ágy, ott a család, szóval jobb. Vigyáz az ember magára, betartja az utasításokat és nem lesz semmi baj.
Persze hogy kívánja a szervezet a pihenést és alvást.

Gyógyulj fel minél hamarabb, jó egésséget kívánok, Ibi

#168 laubakaibi 2013. 02. 13. - 13:29:10

Kedves Moncsih!
Én ittam palástfű teát és van is még a kamrában belőle.
Én azrét ittam mert a régi fórumozók írták hogy nekünk ösztrogénból van túl sok és ezt a progeszteron tudja lejjebb vinni, vagyis abból van kevesebb. Valószínű a dokik ezért irnak fel Norculot tabletátt ami progeszteront tartalmaz, mint vérzéscsillapító mert a vérzés is változó korban hormontól függ. Én ittam embó előtt és nem volt semmi bajom, jött a mesi és el is múlt úgy hogy kezemben volt a papír hogy vérzés miatt a méhemet kiveszik. Viszont akkor 48 éves koromban aztán egész augusztusban nem jött meg, de tudnod kell hogy minden nap 1 pohárral ittam. Akkor aztán nem ittam és szept. elején megjött ami nem múlt el és tolni kellett az embó időpontját, de akkor sem múlt el, de mivel ez utóvérzés volt már így a mesi 22. napján elvégezték az embolizálást és magától 1 hét után megszünt a mesim. Aztán jöttek egy év alatt kétszer a vérzés gondok és akkor elővettem megint, volt hogy kimaradt a mesim, de úgy döntöttem hogy ki ne alakuljon még mimoma így egy héten 3x ittam egy pohárral. Most már ott tartok hogy 51 éves leszek és reménykedem hogy kimarad már a mesi, és mint kolleganőnek csak elmúlik, így nem iszom a teát. Nekem használt mikor ittam. Aki fiatalabb és miomás annak ajánlani tudom. Jó egészséget kívánok,üdv. Ibi

#169 eszterlajos3 2013. 02. 13. - 11:43:22

Szia Reni!

Örülök, hogy túl vagy a műtéten.
Meglepett a nővérek hozzáállása, hogy hordták a fájdalomcsillapítót,
nekem így hoztak, hogy anyukám adogatta az ezreseket a műtét után akkor
adtak infúzióban még fájdalomcsillapítót.

Vigyázz nagyon az emelésekre 6 hétig,ne hogy sérved legyen.
Neked nem írt a doki trombózis megelőzésére szurit, tudom nem mindenkinek írnak,
de elővigyázatosságból nekem Sziller írt fel 6 hétig szúrtam magam.

Pihenés és séte, ha megengedheted magadnak pár hétig ne főzz és dolgozz!
Nekem a doki "AKTIV LÁBADOZÁST" írt elő sok sétával, puffasztó ételek kerülésével
s bejött!

A mióma szerencsére ritkán lesz rosszindulatú, ne félj tőle, persze teljes megnyugvást
csak a szövettani eredmény ad, engem inkább az foglalkoztatott milyen lesz az első UH kép
a műtéti hegről s maradt-e ott valami, ami ugy már nagy baj lett volna!

Szia Moncsih!

Én azt olvastam a palástfű teáról, hogy menzesz előtt 2 héttel kell inni s akkor abbahagyni.

Üdv mindenkinek és szép napot!

Eszti
sing

#170 renatina 2013. 02. 13. - 11:11:42

Sziasztoook! :)

Igen, túl vagyok a hasi műtéten, és már itthon vagyok! :rolleyes:
Ahogy megígértem, beszámolok néhány mondatban.
Pénteken (feb. 8.) volt a műtétem. Fél 9-kor bevittek a műtőbe, és 11-kor vittek vissza a szobába. Nem volt egyszerű műtét, ugyanis az UH-on látott 3, majd 4 mióma helyett 7-et kellett eltávolítania az orvosomnak, és persze sikerült megmentenie a méhemet!!! :D
Sok vért veszítettem, nagyon rossz állatotban voltam a műtét napján, órákig aludtam még, és majd csak délután 6 óra körül kezdett tisztulni a fejem. Addig pedig vagy aludtam, vagy amikor épp ébren voltam, rosszul voltam, ami az altatás mellékhatása miatt volt. :(
Nagyon sokat köszönhetek a nővéreknek, az orvosomnak, akik folyamatosan jöttek ellenőrizni, hogy milyen állapotban vagyok, minden nyöszörgésemre hozták a fájdalomcsillapítót, nagyon odafigyeltek rám.

Aztán szépen lassan alakulgattam, járkálgattam segítséggel majd anélkül, fokozatosan ehettem könnyű, pépes, folyékony ételeket.
Kedden délelőtt jöhettem is haza. Még gyenge vagyok, hamar elfáradok, és nagyon igényli a szervezetem az alvást, pihenést.

Pénteken kell varratszedésre mennem, aztán még el kell, hogy készüljön a szövettani eredmény, amiért izgulok egy kicsit, de továbbra is pozitívan gondolok rá, és bízom benne, hogy jó eredmény fog születni! Kontrollra pedig 4 hét múlva kell mennem.
Mindent összevetve, azt tudom mondani, hogy valóban nem volt egyszerű, rengeteg fizikai és lelki erőre volt / van szükség, és nagyon örülök, hogy végre túl vagyok rajta!

Azoknak pedig akik ugyanilyen műtét előtt állnak, azt üzenem, hogy: Ne csüggedjetek!!! Igaz, hogy nehéz, nagyon nehéz, de meg lehet csinálni!!! Kitartást, bátorságot, és sok sok erőt kívánok hozzá nektek!!!

Mindenkinek köszönöm a támogatást, bátorítást amit itt kaptam Tőletek! Nagyon jól jött ezekben a nehéz napokban és előtte is!!!
És persze nem utolsó sorban nagyon hálás vagyok azért a Sorsnak, hogy sikerült egy fantasztikus orvost találnom, aki mindent megtett az egészségem érdekében!!!

Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok!!!
Üdv,
Reni
sing

#171 moncsih 2013. 02. 12. - 20:44:20

Pár napig nem lehetett hozzászólni a topichoz:( Ti is tapasztaltátok? Na de elhárították a hibát:) Csak szerettem volna jelezni, hogy Renatina túl van a hasfeltárásos mióma enucleatio műtéten. Körülményekhez képest jól érzi magát, a méhét megmentették. Ma hazaengedték, de majd a részletekről ő beszámol:)
Szép hetet mindenkinek!

Ja egy kérdés:) elkezdtem inni a palástfű teát, aki szokott inni, milyen gyakran és mikor és mennyit? van jelentősége, hogy éhgyomorra, vagy étkezések között? Ciklus első felében, 2 hétig rendszeresen? Vagy hogyan és mikor és mennyit? Köszi!

#172 laubakaibi 2013. 02. 06. - 11:43:05

Kedves Mildike!
Pont 2 évre menjél vissza. Találni fogsz olyan sorstársat aki terhes maradt,nem is egyet. Sajnos nincsenek már fent a Fórumon, és nem lehet most már privátban sem elérni őket. Sok olvasni valót jelent ez, de így van. Vagy a Pécsett dogloz orvost kéne megkeresni. Állítóla ha neki írnak e-mailt válaszol is rá. Érdemes lenne megpróbálni. Üdv. Ibi

#173 mildike4 2013. 02. 05. - 18:38:57

Érdeklődni szeretnék, hogy szült-e már valaki mióma embolizáció után? Erre nem nagyon találtam semmit. Köszönöm!
sing

#174 laubakaibi 2013. 02. 04. - 11:05:16

Kedves Lányok!
Ha valakin a hasfeltárásos műtét segít, akkor azt kell elfogadnia, pláne ha még gyermeket akar. Telejsen felesleges lenne ha a doki azt mondja neki hogy vagy jó lesz neki az embó vagy nem. Így csak az idő telne el. Aki kénytelen a hasfeltárást választani, az jusson eszébe,hogy 14 éve még nem volt embolizáció és azt hiszem még laparoszkpóiás megoldás sem. Bármi gond volt a miomával, hasfeltárással oldották meg. Nekem új dolog volt már az is hogy 37 éves a prof. nem engedte a méhemet kivenni, egy gyeremekem van,azt mondta annak idején hogy szülhetek még ha akarok mert a szervezet tudja hogy volt már egy szülés.

Kedves Sorstársunk is túl lesz rajta, 2 hét múlva kb. könnyebb lesz majd neki felülés, lefekvés. Hihetetlen sok nőtársunk kibirta, ő is ki fogja bírni és semmi baja nem lesz. Rutin műtét. Jól tette hogy körbejárta a lehetőségeket és azt választotta ami a teljes azonnali miomaeltávolítással jár.

A Kútvölgyi magánklinikáról a Mat... (nem tudom leírni) annyit szeretnék írni, hogy a Baross ú-i kliniáról pár orvos ment át oda dolgozni, többek között az én orvosom is.(dr. Csabay László) Rámentem a holnapjukra és írja hogy "mioma műtétek". Engem kinevetett mikor beszéltem az embolizációról. Döbbenetes volt mikor a klinika holnapján olvastam, összehasonlítottáka laparos, a hasfeltárásos és az embós műtéteket,tehát tudott róla hogy létezik ilyen, mégis a szemöldökét is emelgette hogy rajtam csak műtéttel tud segíteni ha bajban leszek.

Szorítunk a sorstársnak ezerrel. Jó egészséget mindenkinek, üdv. Ibi

#175 moncsih 2013. 02. 03. - 09:59:47

Üzenet megtekintéseIdézve: vatunde - Dátum: 2013. február 02. - 21:41:53

Kedves Moncsi!

Teljesen igazad van, mindenki azt választ, amiben hisz. Nem akarok senkit sem meggyőzni.Csak egy kicsit elgondoltatni.Egy ultrahangot a dokinál mégis megér. Amennyire én tudom, csak a kocsányos miómát nem lehet laparral eltávolítani. Még annál is szóba jön, akinek a mióma egyik fele méhen belül, másik pedig méhen kívül helyezkedik el.

Anno-tavaly-elhatároztam,h.mindenkit lebeszélek a hasműtétről,mert feleslegesen terhelik a szervezetüket.Ezen a fórumon sem jártam már kb.1 éve, most véletlenül kerültem ismét rá. Természetesen a muszáj-esetek sajnos más lapra tartoznak.
Én is több dokinál jártam, a sajátom is mindenáron vágni akart. (most igen meg van sértve,h.a lapart választottam). De azért érdekelte a zárójelentés,stb, aminek örülök.
Üdv.T.

Szia Tünde!
Arra szerettem volna rávilágítani, hogy Reni pár nappal műtét előtt van és nagyon fél. A döntést meghozta és nem igen tudunk változtatni ezen. Pont emiatt nem ragoztam túl, ha akarunk segíteni neki, akkor most 1 mód van rá: ha abban támogatjuk amit választott. A műtétem előtt 3,5 nappal az egyik kedves barátnőm akart azzal segíteni, hogy "biztos, hogy átgondoltad, jaj és mi van ha nem sikerül megoldani és kiveszik a méhedet stb". Na ilyenekre pont nincs szüksége az embernek. 1 éjszakát nem aludtam utána. Igaz én előtte is már pát héttel tudatosan kizártam az életemből azokat, akik a saját életükben is állandóan csak nyafogni és bizonytalankodni tudnak. Mert tudtam, hogy minden erőmre szükség lesz, mert a lehető legjobban akarok kijönni majd a korház kapuján. Sikerült is, de piszokul nagy erőfeszítés! Én jelenleg az életem nagyrészét arra tettem, hogy a miómás nőknek segítek a felvilágosításban. Nem akarom se rá/se lebeszélni egyik beavatkozásra sem. Mert 1. nem vagyok orvos 2. nagyon nagy felelősség 3. nem ismerem a másik betegségeit, korát, a mióma által okozott tüneteket(mert nem mindegy, hogy vérzéses panaszt okoz, vagy éppen mászik rá szervekre és azokat nyomja), nem tudjuk mindig, hogy van-nincs-vagy szeretne gyereket.
Csak arra bíztatok mindenkit, hogy döntés előtt járja körbe a témát, menjen el minimum 3 orvoshoz és racionálisan gondolja át, hogy mit mondtak, mik a lehetőségek. Például mindenkinek más a kockázat vállalási "indexe". Úgy orvosban, mint páciensben. Van aki több lelki vagy testi szenvedést elbír, van aki egy mondat miatt összetör. Ez az amiről az orvosok nagyon gyakran megfeledkeznek, de sokszor az embertársaink is.
Az én régi nőgyógyászom megmondta tisztán, hogy nem műt miómát, de volt annyira fair, hogy például rögtön említette az embot. S ő is mondta, hogy majd jelezzem, hogy mi lett a történet vége. Én ezt a témát körbejártam, az európai lehetőségeket is felkutatva(francia, belga, német, osztrák fronton az embo, uh-os kezelés, műtétek, esmya kísérletek) de még a tengerentúli gyakorlat után is néztem. Teljesen egy véleményen vagyunk abban, hogy helyzetismeretben szabad csak dönteni. Hidd el sem Reninek, sem nekem, sem másnak nem hobbink a hasfeltárásos műtét:)de vannak olyan esetek amikor ez az optimális, amikor a helyzet és a jövőbeni terveinkhez ez tűnik a legjobb megoldásnak.
Végeredményben az már fél siker, ha bízunk a döntésünkben és az orvosunkban :rolleyes:

#176 vatunde 2013. 02. 02. - 21:41:53

Üzenet megtekintéseIdézve: moncsih - Dátum: 2013. február 02. - 17:12:15

Szia Tünde!
Jó olvasni, hogy 1 év elteltével is jól vagy és miómamentes:)
ha jól tudom nem is annyira a méret, hanem az elhelyezkedés miatt kell a hasfeltárásos Reni esetében.
Újvári doki pedig már nem műt a Szent Istvánban. Legalábbis nekem legutóbb azt mondta, de azóta már a Cirisben sem (mert az meg csődbe ment). Úgy tudom, hogy mostanában pl. a Maternity (Kútvölgyi) Klinikán műt.
Egyébként meg Renit pár nap múlva megműtik, már túl van a választáson/döntésen:) Így szerintem az lenne a legjobb számára, ha mindenki ebben a helyzetben bíztatná.
Szóval Reni, fel a fejjel, gyorsan túl leszel rajta és tekintet előre ;)
Jó hétvégét mindenkinek!
m.

Kedves Moncsi!

Teljesen igazad van, mindenki azt választ, amiben hisz. Nem akarok senkit sem meggyőzni.Csak egy kicsit elgondoltatni.Egy ultrahangot a dokinál mégis megér. Amennyire én tudom, csak a kocsányos miómát nem lehet laparral eltávolítani. Még annál is szóba jön, akinek a mióma egyik fele méhen belül, másik pedig méhen kívül helyezkedik el.

Anno-tavaly-elhatároztam,h.mindenkit lebeszélek a hasműtétről,mert feleslegesen terhelik a szervezetüket.Ezen a fórumon sem jártam már kb.1 éve, most véletlenül kerültem ismét rá. Természetesen a muszáj-esetek sajnos más lapra tartoznak.
Én is több dokinál jártam, a sajátom is mindenáron vágni akart. (most igen meg van sértve,h.a lapart választottam). De azért érdekelte a zárójelentés,stb, aminek örülök.
Üdv.T.

#177 renatina 2013. 02. 02. - 17:25:59

Üzenet megtekintéseIdézve: vatunde - Dátum: 2013. február 01. - 22:41:23

Kedves Reni!

Laparos miómaeltávolítás után 1 évvel teljesen jól vagyok, remélem nem nőtt vissza, utoljára augusztusban voltam dokinál, akkor még nem volt.(remélem nem is lesz). Miből gondolod,h.neked csak hasfeltárásost lehet? Igaz,h. 3 miómád van, de egyik sem túl nagy. Újvári doki legnagyobb laparos miómaeltávolítása 18 cm volt.Természetesen,mindenki azt választja, amit akar. Valaki említette,h.90e. a műtét. A Szt.Istvánban műt a doki, de bérli a műtőt, ezért kell fizetni, ami sajnos érthető.
Elmesélek egy érdekes esetet. Tavaly,amikor varratszedésen voltam, a váróban egy velemegykorú(42év) sorstárssal beszélgettem a műtétről, ki hogyan élte meg,stb.Élet előtte, utána.... Ez a hölgy szép nagy pocakkal,a 4.gyerekét várta, mert laparműtét után nemsokkal összejött a baba.(előtte nagy mióma volt a "fogamzásgátló".A lényeg az,h.márciusban műtötték, és a rákövetkező év áprilisában már szült.
Szóval szép példa.
Sok erőt, kitartást kívánok.T.

Kedves vatunde!

Ez tényleg szép példa!!

Hmm... nem egyszerű egy ilyen helyzetben dönteni... :unsure: Minden beavatkozásnak megvan a maga előnye és hátránya. Nekem is hasonlóan indokolták, mint Esztinek (kicsit lejjebb írt ő is), hogy így tudják eltávolítani a "csíráját". Persze megvan a műtétnek a maga veszélye is...

Az nagyon jó hír, hogy Neked nem nőtt vissza!! Ne is nőjön!! Kívánok Neked további jó egészséget, és köszönöm a jókívánságokat is!! :)

Reni
sing

#178 moncsih 2013. 02. 02. - 17:12:15

Üzenet megtekintéseIdézve: vatunde - Dátum: 2013. február 01. - 22:41:23

Kedves Reni!

Laparos miómaeltávolítás után 1 évvel teljesen jól vagyok, remélem nem nőtt vissza, utoljára augusztusban voltam dokinál, akkor még nem volt.(remélem nem is lesz). Miből gondolod,h.neked csak hasfeltárásost lehet? Igaz,h. 3 miómád van, de egyik sem túl nagy. Újvári doki legnagyobb laparos miómaeltávolítása 18 cm volt.Természetesen,mindenki azt választja, amit akar. Valaki említette,h.90e. a műtét. A Szt.Istvánban műt a doki, de bérli a műtőt, ezért kell fizetni, ami sajnos érthető.
Elmesélek egy érdekes esetet. Tavaly,amikor varratszedésen voltam, a váróban egy velemegykorú(42év) sorstárssal beszélgettem a műtétről, ki hogyan élte meg,stb.Élet előtte, utána.... Ez a hölgy szép nagy pocakkal,a 4.gyerekét várta, mert laparműtét után nemsokkal összejött a baba.(előtte nagy mióma volt a "fogamzásgátló".A lényeg az,h.márciusban műtötték, és a rákövetkező év áprilisában már szült.
Szóval szép példa.

Szia Tünde!
Jó olvasni, hogy 1 év elteltével is jól vagy és miómamentes:)
ha jól tudom nem is annyira a méret, hanem az elhelyezkedés miatt kell a hasfeltárásos Reni esetében.
Újvári doki pedig már nem műt a Szent Istvánban. Legalábbis nekem legutóbb azt mondta, de azóta már a Cirisben sem (mert az meg csődbe ment). Úgy tudom, hogy mostanában pl. a Maternity (Kútvölgyi) Klinikán műt.
Egyébként meg Renit pár nap múlva megműtik, már túl van a választáson/döntésen:) Így szerintem az lenne a legjobb számára, ha mindenki ebben a helyzetben bíztatná.
Szóval Reni, fel a fejjel, gyorsan túl leszel rajta és tekintet előre ;)
Jó hétvégét mindenkinek!
m.

#179 vatunde 2013. 02. 01. - 22:41:23

Üzenet megtekintéseIdézve: renatina - Dátum: 2013. január 31. - 10:29:10

Kedves vatunde!

Bárcsak elkerülhetném! :unsure: Nekem 3 miómám van (8cm, 6cm, 3cm)egymás mellett. Ezért úgy néz ki, hogy a hasi műtét bizonyul majd a legeredményesebbnek. Persze félek tőle :( , de próbálom magam felkészíteni rá amennyire tudom.

Hogy érzed magad így egy évvel a műtét után? Mik a tapasztalataid? Azt olvastam, hogy a miómák vissza tudnak nőni, vagy újak kialakulni. Ez tényleg így van? Vagy lehet, hogy ez egyénfüggő...
Remélem, minden rendben van nálad!
Jó egészséget kívánok!! :)

Reni

Kedves Reni!

Szóval szép példa.

#180 renatina 2013. 02. 01. - 18:31:31

Üzenet megtekintéseIdézve: laubakaibi - Dátum: 2013. február 01. - 13:36:01

Kedves Reni!
Ne legyél ideges, inkább próbálj megnyugodni hogy a listáról ki kell húzni az embolizációt, tehát a fejedben már ez nincs is, mert műtét a megoldás.
Ez rutin műtét!!! Ne féljél tőle, nagyon jó az altatógáz is, figyelnek az emberre hidd el de nagyon. Semmi baj nem lesz.

Tudod nekem régen a régi altatógáztól a vérnyomásom 7o-re esett le, és akkor avatkoztak már drasztikusabban közre, mert annak a szernek ez volt a mellékhatása amit kijött rajtam. Utólag mesélték el és a Férjemnek is. Egész éjjel jött az intenzívre egy dokinő, kókadt voltam és állandóan szúrkálta belém az injekciót. Kérdeztem miért kapom? Azt mondta narkotikumot adnak hogy jobban aludjak, közben nem tudtam alduni. Persze mert a vérnyomásomat emelték, ezek szint nagyon alacsony volt, mindig mérték.

Ma már olyan kiváló az altatógáz hogy semmi de semmi kábaság nincsen műtét után, ráadásul olyan az intenzív hogy mindenki feje felett van egy EKG gép ami ránk van kapcsolva, van egy vérnyomás mértő ami kb. 15 percenként méri a vérnyomást és az orrunkhoz van rakva kicsi 2 águ csővecske ebbe adják az oxigént. Gondolom a műszerek jeleznek ha valakinek eltérő adatot mérnök. Semmi de semmi gond nem volt. Örülök hogy Magyarország is megvásárolta ezt az újfajta altatógázt!

Nekem azért is nőhetett vissza a miomám, mert hogy nem elég hogy stresszes vagyok, mert a munkahelyen a kedves kollega ő fél12-re jött dolgozni és a főnöke is engem dogloztatott, alig tudtam a dolgom 8 és fél óra alatt ellátni. Sajnos ittam Cickafarfű teát mert hogy az milyen jót tesz a női szervekre, a Mária Treben könyven is benne van hogy Mária Terézia idejében is azt mondták hogy egy nő kamrájából nem hiányozhat ez a tea. Arra nem figyeltem hogy sok fitoösztrogén van benne. Ráadásul hólyagfertőzés miatt a sok antibitoikumtól a hüvelyben elpusztulak a jó baculusok és a doki hormon kúpot irt fel hogy az hamarabb rendbe hozza. Hát lett is másik miomám.

Írjál hogy mi történik Veled, mert egy-két sorstársnak nem jön össze az embolizáció és félnek nagyon, de ha olvasnak pozitív dolgokat akkor bátrabban lesznek.
Jó egészséget kívánok,üdv. Ibi

Kedves Ibi!

Most, hogy egyre többen írtok nekem a tapasztalataitokról, már kezdek megnyugodni. :)
Azért ez az altatógáz story kicsit "félelmetes". :o Tudom, nem azért írtad, hogy megijedjek. ;) Egyszer már altattak, hysteroscopia miatt - igaz az egy rövid altatás volt -, de az altatóorvosi vizsgálaton mondták, hogy ha akkor nem volt problámám, akkor most sem lesz.

Én is nézegettem már, hogy van-e valamilyen tea, zöldség, gyümölcs, bármilyen étel aminek a fogyasztása előnyös vagy éppen hátrányos a miómákra nézve. Most próbálok jobban odafigyelni az étkezésemre.
Hát, nagyon durva, hogy a stressz mikre nem képes. Azért remélem, hogy azóta már változott nálad ez a munkahelyi nyomás! (Sajnos nekem is volt benne részem, én fel is mondtam azon a helyen.)

Mindenképpen jelentkezni fogok, amint jobban leszek.
Február 7-én kell majd befeküdnöm, és másnap lesz a műtétem. :huh:

Addig is olvasgatom a bíztatásaitokat, és ebből merítek erőt, hogy elviselhetőbbek legyenek a kórházban töltött napok! ;)

Nagyon köszönök mindent!!!
Nagyon jó egészséget kívánok!!!
Reni
sing

• 271 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »