Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 269 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#161 moncsih 2013. 01. 22. - 16:40:57

Üzenet megtekintéseIdézve: Bojtlany - Dátum: 2013. január 22. - 11:32:29

Kedves Moncsih !

Régi fórumos vagyok itt, most újra visszatértem, bár azt gondoltam nekem már nem kell errefelé járnom.

Érdeklődni szeretnék a műtéteddel kapcsolatban, ugyanis én is ebben a cipőben járok, mint amit Ada-nak írtál.
Annyi különbséggel, hogy 2010. áprilisában volt az embóm Harmat doktor csinálta, (előtte volt egy vetélésem) minden rendben is volt, szépen összehúzódtak, de sajnos baba még nincs.
Most viszont a győri Kaáliban azt mondták - mivel lombik előtt állunk-, hogy meg lehet próbálni a lombikot, de ha nem sikerül akkor javasolják a miómák sebészeti eltávolítását. (nekem több kicsi van itt-ott) Az embó óta nem nőttek, és volt ami el is tűnt, elmeszesedett.
Szeretném kérni, hogy írd meg tájékoztatásul neked milyen műtét volt, mennyi miómád, és milyen esélyekkel ?
Főként a gyermekvállalás miatt kérdezem, 38 éves vagyok és nagyon elvagyunk keseredve a férjemmel együtt :(((

Köszönöm előre is!

Üdv: Bojt

Szia Bojt!
Remélem, hogy akik olvasnak rendszeresen nem unják a sztorimat:) azért is szoktam megadni az email címemet (magasin@freemail.hu), hogy ne "zavarjam" az embos témát. Ott is megtalálsz és mindenre válaszolok részletesen:)
De dióhéjban válaszolok a kérdéseidre itt is:) Bár ne lenne erre szükség:(
Nekem műtét előtt 2 nagyot láttak a legtöbben (+a szonográus számtalan kicsit is látott). A legnagyobb férfiökölnyi volt és amíg nem találtam meg a dokimat, nem sok jóval kecsegtettek, főleg mivel az egyik méhnyak-hólyag-végbél háromszögnél növekedett, ezért is valószínűsítették az erős műtéti vérzést-méheltávolítást. De dr. Pálfalvi megoldotta, ő is mondta, hogy nem lesz egyszerű, de mivel 33 éves voltam még tavaly és nincs gyerekem, rögtön azon volt, hogy megoldja. Végül 6 miómát hámoztak ki, hasi műtétem volt (elhittem, hogy így látják és tudnak dolgozni a legjobb eredménnyel, végül ezt "választottam"). Mivel minden rendben ment, szövettan ok, 6 hetes kontroll is rendben, így elméletileg a műtéttől számított 3 hó után már lehetne próbálkozni a babával. Ugyanúgy élem az életem mint előtte, csak súlyokat nem szabad emelgetni (2 hónapja volt a műtét).
Kicsi miómáknál elég jól szokott az Aviva torna működni és egyébként is azoknál, akiknél nehezen jön össze a baba.
Ha vannak még kérdéseid, vagy csak egy kis biztatás kell, vagy csak mesélni szeretnél, keress meg emilben;) A legfontosabb, hogy ne add fel és a kesergésre ne menjen rá túl sok energiád!
moncsih

#162 laubakaibi 2013. 01. 22. - 13:32:22

Kedves Bojtlány!
Reméljük megtalálod a módját hogy megszabadulj a miomáidtól!
Kíváncsiak vagyunk azért hogy az orvosok mint fognak Neked mondani, mit javasolnak. Írd meg légyszives. Lehet azért ezen a Fórumon is ilyeneket irni, persze csak sebészeti úton való eltávolítás esetén nem kell mindig bejelentkezni ide, de a többi sorstásat is érdekelhet hogy babát váró hölgynek mit is mondnaka az orvosok. Jó egészséget kívánok és mielőbbi megoldást a problémára. Ibi

#163 Bojtlany 2013. 01. 22. - 11:32:29

Kedves Moncsih !

Régi fórumos vagyok itt, most újra visszatértem, bár azt gondoltam nekem már nem kell errefelé járnom.

Érdeklődni szeretnék a műtéteddel kapcsolatban, ugyanis én is ebben a cipőben járok, mint amit Ada-nak írtál.
Annyi különbséggel, hogy 2010. áprilisában volt az embóm Harmat doktor csinálta, (előtte volt egy vetélésem) minden rendben is volt, szépen összehúzódtak, de sajnos baba még nincs.
Most viszont a győri Kaáliban azt mondták - mivel lombik előtt állunk-, hogy meg lehet próbálni a lombikot, de ha nem sikerül akkor javasolják a miómák sebészeti eltávolítását. (nekem több kicsi van itt-ott) Az embó óta nem nőttek, és volt ami el is tűnt, elmeszesedett.
Szeretném kérni, hogy írd meg tájékoztatásul neked milyen műtét volt, mennyi miómád, és milyen esélyekkel ?
Főként a gyermekvállalás miatt kérdezem, 38 éves vagyok és nagyon elvagyunk keseredve a férjemmel együtt :(((

Köszönöm előre is!

Üdv: Bojt

#164 Bojtlany 2013. 01. 22. - 11:27:27

Üzenet megtekintéseIdézve: moncsih - Dátum: 2013. január 05. - 11:29:13

Kedves Ada!

Sajnálom, hogy Te is ilyen helyzetben vagy. De ne keseredj el! Sajnos simán előfordulhat, hogy a mióma miatt nem jön össze a baba. A panaszaidat ismerem, nekem is volt részem bennük. Ha ilyen súlyos a helyzet, ajánlom, hogy mielőbb kezdjél valamit ezzel...
Ez a topic embolizációs, tehát ez az első amit ajánlok, mármint, hogy nézz utána - menj el valamelyik embos dokihoz, hogy mi a véleményük.
Próbálkozhatsz az Aviva tornával, az étkezéseden is változtathatsz.
Vagy ha a fentiek közül egyik sem megy, akkor érdemes a műtéti megoldásokon gondolkodni. Nekem tegnap volt a 6 hetes műtét utáni kontrollom, teljesen más a méhem formája - ezt még én is láttam az uh-n:) (annyira deformálták a miómák), most így műtét után pár héttel sem fájt egyáltalán a vizsgálat, szóval nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta. Ha gondolod, dobjál egy emailt a kérdéseiddel (magasin@freemail.hu), tudok 1-2 jó orvost is ajánlani. Soknál voltam, amíg megtaláltam a megfelelőt.
Fel a fejjel, ne add fel, meg kell találnod a számodra megfelelő megoldást és végigcsinálni, hogy ne szenvedj többé és legyen mielőbb babátok.

Jó hétvégét Mindenkinek!

#165 laubakaibi 2013. 01. 21. - 12:38:08

Szia Moncsih!
Jól gondolod!
Én biztos hogy nem próbálnám meg. Ha nem lenne gyermekem is konzultálnék dokival hogy mi a lehető legjobb megoldás annak érdekében hogy legyen gyermekem. Mivel én 48 éves votam mikor embolizáltak, a pakliban benne volt,ha nem sikerült akkor ugye a vérzés gondok stb. és akkor műtét. Nagyon vigyázni kell a hölgyeknek mert becsapják őket.

Nem vagyok orvos, de annyit tudok hogy pld. egy férfi ökölnyi miománál 2-3 cm zsugorodás nem tudom mennyiben segítség. Mert jelentős zsugorodás pld. 2,5 cm-re összemenne az már valami. De ez csak az én elgondolásom.
Valamiből pénzt kell szerezni a gyógyszergyártóknak is.

Jó egészséget kívánok: Ibi

#166 moncsih 2013. 01. 20. - 11:10:59

Üzenet megtekintéseIdézve: laubakaibi - Dátum: 2013. január 15. - 14:52:34

Kedves Lányok!
Irjátok be a gyógyszer nevét és utána hogy "betegtájékoztató" rögtön olvashatjátok hogy mire is van ez a gyógyszer. Annyit tudtam már régen hogy volt is gyógyszer ami a mioma méretét csökkentette, de a kutatások kimutatták hogy ahogy abba hagyták a gyógyszert újra növésnek indultak. A gyógyszer szedése után nem tudni ebben ez esetben mi lesz. És úgy olvasom hogy 6oo nőn próbálták ki. Persze hogy itt a betegek tán kedvezményt is kapnak, hiszen kísérleti nyulak, itt teljesen ingyen kéne adni a hölgyeknek szerintem, mert rajtuk is tanulnak az orvosok, felmérik az állapotukat stb. stb.
Ráadásul progeszteront függesztik fel ha jól olvastam. Nem értem, mivel a mioma ösztrogén függő, ebből van sok nekünk, a progeszteron meg ellensúlyozza az ösztrogén. Tehát ha progeszteron teát iszom akkor talán nem lesz újabb miomám. Már belezavarodok ebbe a tudományba komolyan mondom.
Aki babát szeretne az vigyázzon azért ezzel a gyógyszerrel, nem ilyen hölgyeknek van szerintem. Én szeretem a végleges megoldást kiválasztani magamnak.

Üdv. Ibi

Szia Ibi!
Amikor az ESMYA megkapta az engedélyt, akkor még kevesebb mint 500 nőn "próbálták". Én felvettem a kapcsolatot a hazai és külföldi gyógyszerészekkel is, kevés adat van jelenleg.
Amit Te is említettél, na azt mondtam én is, ha már az elsők között lennék, akik használják, az lenne a minimum, hogy szombolikus áron vagy ingyen adják, mert kb. kísérleti fázisban van még. Pont az időszakos zsugoródás miatt ajánlják műtét előttre, mert ha kisebb a mióma, többnyire kisebb a vérzés mértéke is jó eséllyel.
És igen 40 feletti, gyereket már nem tervező, de még menstruáló nőkön tesztelték. Tehát olyanok, akik még távol vannak a menopauzától, de vérzéses panaszokat okoznak a miómák.
Nekem is volt olyan doki, aki ajánlotta műtét előkészítéseként - na ők voltak azok, akik "tudunk segíteni, 3 havi adagot 2 áráért megszerzünk", vagy még ennél rosszabb is volt, aki injekció formájában akarta adni - erre a gyógyszerész ismrőseim mondták hogy nem is létezik injekció formájában, lehet, hogy B vitamint kaptam volna 120ezerért...Illetve voltak a nem kereskedő orvosok, akik azt mondták, hogy van, ki lehet próbálni, de nem gondolják azt, hogy egy férfi ökölnyi miómánál megéri az anyagi áldozat, mert nem fog megoldást hozni...
De remélem, hogy mindenkinek beválik, aki kipróbálja!
Szép vasárnapot!
moncsih

#167 oberland 2013. 01. 17. - 15:20:13

Sziasztok

Olvassàtok el: www.zatik-nogyogyasz.hu

Mindenki sajàt maga dönt,én csak segiteni akartam.

Szép délutànt mindenkinek!
sing

#168 laubakaibi 2013. 01. 15. - 14:52:34

Kedves Lányok!
Irjátok be a gyógyszer nevét és utána hogy "betegtájékoztató" rögtön olvashatjátok hogy mire is van ez a gyógyszer. Annyit tudtam már régen hogy volt is gyógyszer ami a mioma méretét csökkentette, de a kutatások kimutatták hogy ahogy abba hagyták a gyógyszert újra növésnek indultak. A gyógyszer szedése után nem tudni ebben ez esetben mi lesz. És úgy olvasom hogy 6oo nőn próbálták ki. Persze hogy itt a betegek tán kedvezményt is kapnak, hiszen kísérleti nyulak, itt teljesen ingyen kéne adni a hölgyeknek szerintem, mert rajtuk is tanulnak az orvosok, felmérik az állapotukat stb. stb.
Ráadásul progeszteront függesztik fel ha jól olvastam. Nem értem, mivel a mioma ösztrogén függő, ebből van sok nekünk, a progeszteron meg ellensúlyozza az ösztrogén. Tehát ha progeszteron teát iszom akkor talán nem lesz újabb miomám. Már belezavarodok ebbe a tudományba komolyan mondom.
Aki babát szeretne az vigyázzon azért ezzel a gyógyszerrel, nem ilyen hölgyeknek van szerintem. Én szeretem a végleges megoldást kiválasztani magamnak.

Üdv. Ibi

#169 laubakaibi 2013. 01. 15. - 14:38:15

Kedves Ita!
Várjuk a fejleményeket és kívánom hogy tényleg találd meg a megfelelő megoldást a miomádra!
Nem szabad félni a kórházatoktól. Az emberek többsége nem tudja elkerülni életébe. Pár nap és kikerülünk onnan! Azt a kis időt pedig ki lehet birni.

Akik gyógyszerrel próbálkoznak nézzenek utána annak a patikáknak is akik külföldről behoztatják a gyógyszereket. Igaz én csak egyszer vitamint rendeltem, de döbbenetes volt hogy ami itthon 2999 ft-ba került az 11oo ft-ért hozták be igaz talán 8oo ft volt a behozatal, de akkor már az ember 3 havi adagot hozat be, de akkor is pénzemnél voltam. Van az Európa patika, és van más másik kettő is de a nevét elfelejtettem. Egyiknek Budakeszi úton (Budapesten) volt az átvevőhelye. Persze lehet hogy a gyógyszerek már ott is drágák mert ahhoz a fizetéshez vannak kalkulálva de érdemes egyszer oda telefonálni:

Európa patika: VIII. Fiumei u. 2.
456-08-43.
Nem tudom hogy ők foglakoznak-e behozatallal, hogy ilyen neve van a gyógyszertáruknak, meg kell próbálni. És gonodolkodom hogy mi is a másik kettő gyógyszertának a neve. Egyiket úgy mondta a doki hogy olcsóbb a behozatala is.

Ezt a gyógyszert nem ismerem, de gondolom hogy valóban műtét előkészítő lehet, mert ha feltalálták volna hogy valami elmulassza a miomát, akkor inkább ezt adnák a nőknek mint hasfeltárásos műtéteket végeznek város szerte, vagy akármilyen módon még az embolizáció is hiába jövünk haza másnap állítólag drága beavatkozás.
Szóval akkor inkább gyógyszert szedetnének a nőkkel mint sem műtét legyen és táppénzen tartsanak minket. Ahhoz képes pedig nagyon drágának tartom.

Jó egészséget kívánok mindenkinek, üdv. Ibi

#170 naksegitseg 2013. 01. 15. - 09:24:15

Szia Oberland!

Izgatottan várjuk az eredményt!!!!
sing

#171 moncsih 2013. 01. 14. - 19:00:16

Üzenet megtekintéseIdézve: oberland - Dátum: 2013. január 13. - 23:26:30

Sziasztok

Mielött mütetre mennetek,olvassatok el az uj modszert az ESMYA gyogyszert.
2 honapja szedem,7cm-es miomam van a lehetö legrosszabb helyen.
Minden panaszom elmult,minden orvos ki akart pakolni,de nem adtam fel.
Debrecenbe jarok, dr. Zatik Janoshoz.

Ne ugorjatok bele rögtön a mütetbe.

Probaljatok ki,megeri.

Szia Oberland!
Pontosan hol van miómád? Megkérdezhetem hány éves vagy?
Nekem is említette 1-2 orvos, hivatalos ára 3x60e és minimum 3 hónapig kell szedni egy "kúra" alkalmával. Viszont utánanéztem a Richternél és a belgiumi kutatóknál, akik tesztelték és főleg jó negyvenes nőknél van csak kipróbálva. Fiatalabbak esetében nem igen tesztelték pont a menopauza előidéző esetleges átmeneti/vagy állandó hatások miatt :(

Az fontos, hogy ettől nem fog elmúlni a mióma, hanem szerencsés esetben csökkenni fognak a mióma által okozott panaszok, esetleg a mióma méretei. De a gyógyszer kifejlesztői "műtét előkészítő" készítménynek szánták, hogy kisebb legyen pl. a vérzés/méheltávolítás veszélye.
moncsih

#172 oberland 2013. 01. 14. - 16:10:43

Szia Naksegitség

Még egy hònapig kell szednem,majd vissza kell menni ellenörzésre.

Meg fogom irni.:)
sing

#173 naksegitseg 2013. 01. 14. - 14:03:06

Szia Oberland!

Hát ez csoda lenne,de jó lenne gyógyszerrel megúszni!!!
és mi van a miómával?
sing

#174 oberland 2013. 01. 14. - 09:16:49

Kedves adabelly01

Én 100.000 ft- ot fizettem a két havi adagért, a harmadik adag igy ingyen volt.
Ahhoz a gyogyszertàrhoz kellett mennem, amit az orvos mondott.

Mellékhatàs nàlam nem jelentkezett.
Hormonokat nem szedhetek,igy nekem ez a gyogyszer nagyon bevàlt.
A ciklusomban volt egy pàr csepp vérzès és semmi több.
Elmaradt a 24 òràs fàjdalom és a sok alvadtvér, a 4 napi otthon tartozkodàs.

Csak jòt tudok irni.

A közérzetem fantasztikus azòta.
Tovàbbi szép napot mindenkinek!
sing

#175 adabelly01 2013. 01. 14. - 06:55:36

Kedves Oberland

Nekem is felhozta az Esmyat a doki utána is néztem és egy hogy nagyon drága 27-50.000. egy havi adag illetve rengeteg a mellékhatása menszes elmaradás az apro dolgok mint a hanyinger szedulés ne is beszéljünk aztán lehet hogy nem is zsugorit de biztos egyén fuggő remélem segit neked ird le a tapasztalataid érdekelne mert ha beválik akkor kiprobalom..
sing

#176 oberland 2013. 01. 13. - 23:31:19

Baba ügyben nezz utana Romania Medve-to.
Remelem tudtam segiteni. :)

Drukkolok :)
sing

#177 oberland 2013. 01. 13. - 23:26:30

Sziasztok

Mielött mütetre mennetek,olvassatok el az uj modszert az ESMYA gyogyszert.
2 honapja szedem,7cm-es miomam van a lehetö legrosszabb helyen.
Minden panaszom elmult,minden orvos ki akart pakolni,de nem adtam fel.
Debrecenbe jarok, dr. Zatik Janoshoz.

Ne ugorjatok bele rögtön a mütetbe.

Probaljatok ki,megeri.
sing

#178 naksegitseg 2013. 01. 13. - 14:47:06

Kedves Moncsih és Ibi!

Mégegyszer nagyon köszi a biztatást, természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez mindenkinél egyénre szabott, és a lehetőségeimhez mérten kell majd döntenem.
Most készülök nőgyogyihoz első tervem, hogy megbeszélem vele, ki akarom kérni a véleményét, nagyon kiváncsi vagyok a reakcióra. :angry:
Egyébként abszolút hajlik az alternatív gyógymódokra, szimpi is (ő már a 3.), remélem ezután is az marad. Azért kicsit tartok tőle. Csak azért húzom, mert piszkosul be vagyok sz.-va és minden műtéti vagy jellegű beavatkozástól a kórháztól meg irtózom. Sosem voltam még. Sajna én egyenlőre még itt tartok, teljesen rutintalanul bízva abban, hogy mihamarabb át tudok ezen lépni. Egyébként már próbálkoztam gyógyteákkal, reflexológussal, csak annyit tudok mesélni róla, hogy nagyon sokba került.
Ezért jó olvasni laikusoknak a tapasztalaitokat, mert Ibi pontosan amit te írtál, hogy a doki a javaulást képes letagadni én meg megköszönöm és halálra rémülten hazamegyek.
Mindenképpen megírom, ha valami változás van, addig is természetesen itt maradok és "hallgatlak" benneteket.
sziasztok!
Ita
sing

#179 liaba77 2013. 01. 08. - 14:25:15

Kedves Ada!

Ezzel a mérettel még teljesen sikeres lehet az embó. Úgyhogy mielőbb kezdj el utána járni a dolgoknak. Mert azért nem mindegy, hol helyezkedik el, és más dolgoktól sem. Üdv! Liaba

#180 adabelly01 2013. 01. 07. - 07:55:30

Nagyon köszönöm a kedves szavakat ill a tanácsokat ebben a honapban a menszim utan elkezdek utana jarni a dolgoknak.Majd jelzem hogy allok addig is gyogyulast nektek!:)
sing

• 269 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: