Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

• 268 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#161 oberland 2013. 01. 13. - 23:26:30

Sziasztok

Mielött mütetre mennetek,olvassatok el az uj modszert az ESMYA gyogyszert.
2 honapja szedem,7cm-es miomam van a lehetö legrosszabb helyen.
Minden panaszom elmult,minden orvos ki akart pakolni,de nem adtam fel.
Debrecenbe jarok, dr. Zatik Janoshoz.

Ne ugorjatok bele rögtön a mütetbe.

Probaljatok ki,megeri.
sing

#162 naksegitseg 2013. 01. 13. - 14:47:06

Kedves Moncsih és Ibi!

Mégegyszer nagyon köszi a biztatást, természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez mindenkinél egyénre szabott, és a lehetőségeimhez mérten kell majd döntenem.
Most készülök nőgyogyihoz első tervem, hogy megbeszélem vele, ki akarom kérni a véleményét, nagyon kiváncsi vagyok a reakcióra. :angry:
Egyébként abszolút hajlik az alternatív gyógymódokra, szimpi is (ő már a 3.), remélem ezután is az marad. Azért kicsit tartok tőle. Csak azért húzom, mert piszkosul be vagyok sz.-va és minden műtéti vagy jellegű beavatkozástól a kórháztól meg irtózom. Sosem voltam még. Sajna én egyenlőre még itt tartok, teljesen rutintalanul bízva abban, hogy mihamarabb át tudok ezen lépni. Egyébként már próbálkoztam gyógyteákkal, reflexológussal, csak annyit tudok mesélni róla, hogy nagyon sokba került.
Ezért jó olvasni laikusoknak a tapasztalaitokat, mert Ibi pontosan amit te írtál, hogy a doki a javaulást képes letagadni én meg megköszönöm és halálra rémülten hazamegyek.
Mindenképpen megírom, ha valami változás van, addig is természetesen itt maradok és "hallgatlak" benneteket.
sziasztok!
Ita
sing

#163 liaba77 2013. 01. 08. - 14:25:15

Kedves Ada!

Ezzel a mérettel még teljesen sikeres lehet az embó. Úgyhogy mielőbb kezdj el utána járni a dolgoknak. Mert azért nem mindegy, hol helyezkedik el, és más dolgoktól sem. Üdv! Liaba

#164 adabelly01 2013. 01. 07. - 07:55:30

Nagyon köszönöm a kedves szavakat ill a tanácsokat ebben a honapban a menszim utan elkezdek utana jarni a dolgoknak.Majd jelzem hogy allok addig is gyogyulast nektek!:)
sing

#165 moncsih 2013. 01. 05. - 11:29:13

Üzenet megtekintéseIdézve: adabelly01 - Dátum: 2013. január 04. - 11:29:20

sziasztok!!

25 éves lány vagyok .1 eve szenvedekk hasi görcsöktöl peteerestol menszesz végéig ami egy honapban 2-3 hét..kisugarik mindenhova a huvelyemtol egeszzen a vegbelemig a vesémig ...tavaly májustol állando vendeg voltam a nogyogyaszomnal az örs vezér téren (mecsér béla) aki állitotta hogy nem nőgyógyászati probláma majd amikor utoljara voltam nála oktoberben ugy megvizsgalt huvelyi Uh-val hogy a sebészeten kötöttem ki hozzá teszem akkor is azt allitotta hogy nem nőgyógyászati a problémám ..a sebesz megvizsgalt közölte h tuti pedig nőgyógyaszati ekkor sokaltam be és mentem el egy magan dokihoz aki azonnal latta hogy a méhem hátsó falában főleg bal oldalt egy 3-2 cm myomagöb van...Szóba jott a műtét de sajnos addig nem akarnak hozza nyulni amig nem deformalja a méh üregét..igy lettem elengedve a problémám ugyanugy megvan sőt ugy vesszuk eszre a párommal hogy jobban szenvedek..babát is nagyon szeretnénk de nem nagyon jon össze..soha nem szendtem fogamzasgatlot és soha nem volt olyan "hogy lehet terhes vagyok"...eléggé elvagyok szomorodva ..:(Tudtok esetleg valami tanácsot merre menjek mert elegem van a varakozasbol ki tudna segiteni myoma illetve a baba projektben?!
Nagyon köszönöm!
Üdv:Ada

Kedves Ada!

Sajnálom, hogy Te is ilyen helyzetben vagy. De ne keseredj el! Sajnos simán előfordulhat, hogy a mióma miatt nem jön össze a baba. A panaszaidat ismerem, nekem is volt részem bennük. Ha ilyen súlyos a helyzet, ajánlom, hogy mielőbb kezdjél valamit ezzel...
Ez a topic embolizációs, tehát ez az első amit ajánlok, mármint, hogy nézz utána - menj el valamelyik embos dokihoz, hogy mi a véleményük.
Próbálkozhatsz az Aviva tornával, az étkezéseden is változtathatsz.
Vagy ha a fentiek közül egyik sem megy, akkor érdemes a műtéti megoldásokon gondolkodni. Nekem tegnap volt a 6 hetes műtét utáni kontrollom, teljesen más a méhem formája - ezt még én is láttam az uh-n:) (annyira deformálták a miómák), most így műtét után pár héttel sem fájt egyáltalán a vizsgálat, szóval nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta. Ha gondolod, dobjál egy emailt a kérdéseiddel (magasin@freemail.hu), tudok 1-2 jó orvost is ajánlani. Soknál voltam, amíg megtaláltam a megfelelőt.
Fel a fejjel, ne add fel, meg kell találnod a számodra megfelelő megoldást és végigcsinálni, hogy ne szenvedj többé és legyen mielőbb babátok.

Jó hétvégét Mindenkinek!

#166 laubakaibi 2013. 01. 04. - 13:30:48

Kedves adabelli01!
Ugyan azt tudom irni Neked is, mit a Te általat irt leveled alatt irtam egy másik sorstársnak. Ott orovos nevek vannak és van akinél telefonszám is van.
Szerintem próbáld meg Bérczi doktornál az embolizálást, mivel gyeremket szeretnél, hogy mit mond, lelet alapján ahol van a mioma lehet-e embolizálni, vagy pedig keresni kell nagyon jó nőgyógyászt.
Irtam egyet a Péterfy Kórházban van, dr. Tűzkő Nándor a neve. Itt a Péterfyben dr. Tóth Andrea végez még embolizációt, majd kiválasztod melyik hely a szimpatikusabb Neked.
Semmi esetre ne várjál tétlenül, mert ezek a göbök gondolnak egyet és nőnek.
Nálunk a Keresztanyám unokájának (aki Tapolcán él) volt ilyen fiatalon miomája, és hasi műtéttel vették ki belőle, ugyanis nem is volt tán még akkor embolizáció, ha volt akkor Pécsett. Van már gyermeke, kettő is, és sikerült olyan jól megcsinálni hogy zavartalan volt a babavárás ideje. Persze lehet hogy ezt ugyan úgy laparoszkoópiával is el tudják végezni. Tudod 3 kicsi lyukon át mennek be a méhbe és űgy műtenek. Ilyenkor a méhet lézerrel forraszták össze, a szerveken sehol sincs varrat.

Minél hamarabb kezdessz orvos járni, annál hamarabb szabadulsz meg a miomától.
Vigyázz, ne hogy úgy járjál mint én hogy 37 évesen hasfalon át vettek ki egy miomát, aztán nem olyan sokára lett még több miomám. Ma már nincs egy db sem belőle, hála az embolizációnak.

Jó egészésget kívánok és görcsmentes napokat, írjál azért hogy merre mentél gyógyulni,már csak a többiek miatt is, olvasni tudják hogy Te hogy jártál. üdv. Ibi

#167 adabelly01 2013. 01. 04. - 11:29:20

sziasztok!!

25 éves lány vagyok .1 eve szenvedekk hasi görcsöktöl peteerestol menszesz végéig ami egy honapban 2-3 hét..kisugarik mindenhova a huvelyemtol egeszzen a vegbelemig a vesémig ...tavaly májustol állando vendeg voltam a nogyogyaszomnal az örs vezér téren (mecsér béla) aki állitotta hogy nem nőgyógyászati probláma majd amikor utoljara voltam nála oktoberben ugy megvizsgalt huvelyi Uh-val hogy a sebészeten kötöttem ki hozzá teszem akkor is azt allitotta hogy nem nőgyógyászati a problémám ..a sebesz megvizsgalt közölte h tuti pedig nőgyógyaszati ekkor sokaltam be és mentem el egy magan dokihoz aki azonnal latta hogy a méhem hátsó falában főleg bal oldalt egy 3-2 cm myomagöb van...Szóba jott a műtét de sajnos addig nem akarnak hozza nyulni amig nem deformalja a méh üregét..igy lettem elengedve a problémám ugyanugy megvan sőt ugy vesszuk eszre a párommal hogy jobban szenvedek..babát is nagyon szeretnénk de nem nagyon jon össze..soha nem szendtem fogamzasgatlot és soha nem volt olyan "hogy lehet terhes vagyok"...eléggé elvagyok szomorodva ..:(Tudtok esetleg valami tanácsot merre menjek mert elegem van a varakozasbol ki tudna segiteni myoma illetve a baba projektben?!
Nagyon köszönöm!
Üdv:Ada
sing

#168 laubakaibi 2013. 01. 03. - 14:50:23

Kedves naksegítség!
Bocsánat hogy csak most írok!
Dr. Tóth Andrea T: 06-30-528-7972. Péterfy S. u-i Kórház.
Beszéltem vele mikor már túl voltam az embón, de csak azért hogy náluk hogy mennek a dolgok, meg hogy itt a fórumban mégis mit irhatunk. Innen is tudom hogy karban megy be az érbe és úgy jut el a méhünkig.

Szóval én úgy gondolom hogy a sorstársaknak akiknek a Bérczi doki nem csinálta meg az embót de a hölgyek gyermeket szerettek volna, talán azért mert a mioma méretét is nézi és azt is hol helyezkedik el. Volt akinek megcsinálták. Tapasztalatuk már valamennyi van ilyen téren szerintem.

Mivel 4o éves vagy meg kell gondolni hogy az alternatív módszerekhez fordulsz-e vagy pedig orvostól orvosig, és eldöntöd hogy melyik beavatkozást vállalod hogy problémamentes terhességed legyen.
Tudod hogy én már tavasszal lesz 3 éve hogy a fórumon fent vagyok, és sajnos akik kísérleteztek alternatív módszerekkel nagy tapasztalatuk lett abban, hogy sok-sok pénzt költöttek a semmire. Lehet hogy nem nőtt a miomájuk, de nem múlt el nekik és egy 3 cm mioma a változó korban is tudja magát produkálni.

Biztos vagyok benne, hogy mivel Bérczi dokinál sem kell fizetni konzultációért sem, érdemes lenne felkeresni, majd meglátogatni mit mond. Ha nőorvoshoz küld, akkor - ugyan én nem jártam nála - de a Péterfy Kórházban doglozik DR, Tűzkő Nándornak hívják és megtaláltam a kórház honlapján, hogy ő Európa legnagyobb endószkóp és laparoszkópos intézményébe sajátítta el a tudományát. Tehát itt egy kis hálapénzért lehet kapni olyan műszeres beavatkozást ha az embót nem csinálnák meg mint küldöldön vagy a legjobb magánkórházban.
Kézbe kell hogy vedd a saját ügyedet, minél hamarabb én azt mondom. A doki azt is megmondják ha úgy veszik ki hogy ki tudod-e utána a babát hordani, ráadásul vigyáznak is mert tudják hogy gyermeket szeretnél. Kollega felesége szült a Péterfyben és barát lánya is, nyugdíjas kolleganőt rákkal műtöttek (itt dr. Záher Pál volt a nőorvos, tudod a dr. Záher toxikológus akit a tv-ben látsz annak a tesója!), nem panaszkodott senki sem a kórházra.

Nekem egy 2,8 cm-es miomám volt és megszámlálhatatlanul sok kicsi (MR felvétel szerint) embó után 2 hónap múlva nem állt el a vérzésem (nem dőlt a vér!) és a kijelölt dokihoz kellett menni. Egyik letagadta magát, de a másikat csak megtaláltam. Ő végzett UH vizsgálatot és már 1 db kicsit látott. Irt fel vérzéscsillapítót, antibiotikumot (ezt a biztonság kedvéért azt mondta, mert nekem a hüvelyen át hagyták el a méhemet a miomák, ezért volt a vérzésprobléma, és ha lassan ürülnek ki akkor bent fertőzést tudnának okozni, igaz ez meg görccsel járt volna, de hála Isten ez nem volt), és egy vérzéscsillapítós hormont is kaptam. Aztán fél év múlva lett MR felvétel és az írta hogy 3 kicsike van 7, 5 és 3 mm-esek és jelentős javulás történt fél év alatt. Tehát a doki egy kis miomát látott de 3 volt. Aztán 1 évre rá megint vérzésprobléma jelentkezett, akkor a másik kijelölt dokihoz mentem, és nem volt velem barátságos, nem is végzett UH vizsgálatot, csak azt mondta hogy olyan lehet a méhem mint az aszlatszilva, érzi a méh a miomát így is. Jól esett neki hazudni, persze nem tudott becsapni, mert a kicsi mioma ha elhal és bent marad, a méh nem érzi hogy ott van, azért támogatja ezt a beavatkozást a TB is! Mert van eredménye sok esetben. Ez a 3 ici-pici mioma távohatott. A doki nem irt fel semmit sem, de a házidokinak mutattam ez előző leletemet és ennek alapján felírta nekem ugyan azokat a gyógyszereket. Ezek után elmentem nőgyógyászhoz, aki heti egyszer rendel állami rendelőben, és a Kútvölgyi magánklinikán dolgozik, nagyon sokáig nézte a méhemet, nagyon udvarias volt, majd írásba adta, és képet is nyomtatott, hogy üres a méhem! Ezt még ő sem gondolta volna! Én azon szerencsések között vagyok, akinek kiürölt a méhéből a mioma. Bár Bérczi doki felhívta a figyelmem hogy a cél az hogy kisebb legyen, és elhaljon ott bent, hogy proglémát ne tudjon okozni.
Én azért voltam dühös a kijelölt nőgyógyászra mert a kézi vizsgálatnal nem igaz hogy nem érzete azt hogy üres a méhem! De lelkileg akart tönkretenni. Még jó hogy itt volt a Fórum, innen tudtam hogy volt sorstárs akit először műtöttek és ő még egy év után is gyógyult, mert egy év után szívódott fel az utolsó miomája.

Bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok, csak itt az új év, és indulj el valamerre, aztán majd meglátod hogy melyik mellett döntessz!
Jó egészséget kívánok, üdv. Ibi

#169 moncsih 2013. 01. 02. - 16:49:57

Üzenet megtekintéseIdézve: naksegitseg - Dátum: 2013. január 02. - 13:17:58

Szia!
Nagyon köszi, nekem minden segítség, mert még nagyon az elején vagyok és a sötétben tapogatózok.
Na de ez az, pozitív és negatív együtt, döntsetek!!! :blink:

az a fontos, hogy ismerd a helyzeted minden oldalról, de ez itt csak egy fórum, orvosokhoz kell elmenni átbeszélni, az itt olvasottak alapján kikérdezni őket, hogy a Te helyzetedben mi az optimális...mert mi főleg a saját helyzetünket írjuk le, vagy amit hallottunk, olvastunk erről - viszont Te tudod, hogy hol helyezkdenek el a miómáid, hány darab van, milyen nagyon, hol tart az életed (gyerekvállalás, menopauza stb), végleges megoldást akarsz, vagy átmenetit, milyen panaszaid vannak stb.

amit itt olvashatsz csak támpontok, de a saját helyzeted tükrében kell ezeket olvasnod, kiválogatnod, hogy számodra mi lehet jó, mi lehet rossz...hangsúlyozom, ne ránk, "laikusokra" építsd a döntésedet, hanem menj el annyi orvoshoz, amíg megtalálod azt, aki a tudásával, vagy a személyiségével, ideálisan ezzel a kettővel együttesen:) választ ad a kérdéseidre és segít a végső döntést meghozni :rolleyes:

Fel a fejjel, olvass utána a dolgoknak, de megfontoltan és orvosi segítséggel dönts ;)

#170 naksegitseg 2013. 01. 02. - 13:17:58

Szia!
Nagyon köszi, nekem minden segítség, mert még nagyon az elején vagyok és a sötétben tapogatózok.
Na de ez az, pozitív és negatív együtt, döntsetek!!! :blink:
sing

#171 moncsih 2013. 01. 02. - 11:49:49

Üzenet megtekintéseIdézve: naksegitseg - Dátum: 2013. január 01. - 17:53:45

Szia Ibi!

Ó, köszi szépen ez nagy segítség, valahol megnyugtató is, hogy talán más megoldás is van.
Azt miért írod, hogy a Doktornő kiveszi ha nincs vérzési rendellenesség akkor is, a Bérczi doktor nem?
Én pont addig gondoltam amíg nincs probléma, és nem olyan nagy, amíg nem késő. A műtét, hogy zajlik altatnak? Hány napig kell kórházba lenni? Az írtátok, hogy iszonyú fájdalmakkal jár. Még arra lennék kiváncsi, hogy van-e hátránya, erről esetleg beszélt a doki? Azért be vagyok sz.-va megmondom az őszintét, talán még ezért próbálom húzni, hogy meddig kellene vagy lehet azt nem tudom.
Nagyon köszi, mindenesetre előszőr megpróbálom a tornát és a teát, akár együtt. Amint írtam előzőleg, nekem ajánlották a diófalevelet és a cickafark teát inni és irrigálni. Azt már tudom, hogy a cickafark nem jó, a diófalevélnek viszont azt mondják összehúzó hatása van. Ti irtátok a palástű teát, arra gondoltam ezt próbálnám meg a diófalevéllel, csak azt nem tudom lehet-e vele irrigálni. A palástfűvel ért már el valaki eredményt?
Már két éve volt az embod és azóta minden rendben?
Mindenesetre irigyellek, hogy te már túl vagy rajt.
Még azt nem értem, előzőekben azt olvastam, van aki azért csináltatja meg, hogy tudjon gyereket szülni, utána pedig, hogy aki gyereket akar annak nem csinálják. Akkor?
Mégegyszer köszi!!!!
Ita

Bár nem nekem címezted, de válaszolok, ha már erre járok:)
Pár dolog az embolizációról, mert fent látom, hogy sok a tévhit:(

Hogy mi az embolizáció? A radiológus egy képernyőt figyelve felvezet egy katétert és azokba az erekbe amik miómát táplálnak, apró műanyag golyókat lövel. Ez nem egy műtét! És nem veszi ki a miómát! Az apró műanyag gólyoknak az a feladata, hogy megakadályozzák a mióma további "táplálkozását" azáltal, hogy eldugul a tápláló ér. Ha minden tökéletes, a miómák éhen halnak, elsorvadnak, ideális esetben ki is ürülnek a méhből.
Itt is olvashatsz (http://daganatok.hu/...oma-embolizacio)
egy kicsit a témáról, pl. ebben a cikkben is azt mondja Bérczi dr. hogy nem tud olyan példát aki embo után szült volna, de valszeg főleg amiatt mert "a panaszok csökkentésére" végezték és a nők már nem akartak gyereket...
Egyébként emboval kapcsolatosan azok a legnagyobb "nőgyógyászi vagy orvosi" félelmek, hogy mi történik ha ezek a műanyag szemcsék bekerülnek a véráramlatba? Mert ezek soha nem fognak kiürülni a szervezetből, ideálisan ott maradnak az "elzárt" erekben. Van akinek fájdalmasabb a szemcsék belövése (görcsök, vérzések). Fertőzések fordulhatnak elő és nő a vetélés esélye is ha sérült a méh. Talán ezek a legfontosabbak, azon túl, hogy ez is csak amolyan "tüneti kezelés". Sajnos aki hajlamos a miómák növesztésére, akár embo, akár műtét mellett(mármint olyan műtét amikor csak a mióma kerül kihámozásra, de megmarad a méh) dönt, bármikor újabb
miómák megjelenhetnek...
Ami még kellemetlen a kórházi ellátást illetően, hogy a nőgyógyászok nagyon nagy része ellenzi az embolizációt(főleg a vérzéses komplikációk miatt) viszont a radiológus, aki elvégzi nem tud semmi komplikáció esetén segíteni, mert ő nem fog a női szervekhez nyúlni. Ahhoz nőgyógyász kell. SOTE-n nekem nőgyógyászok azt mondták, hogy "persze nekik kell eltakarítani" ha gáz van és mondjuk embos vérzés miatt mégis műtéti beavatkozásra kerül a beteg :(Ami igaz, csak a beteg van megint két szék között...Radiológián nőgyógyászatilag nem vizsgálnak. Előtte a kijelölt orvossal lemegy a papírozás,illetve gond esetén is hozzájuk lehet fordulni, de erről itt többen is meséltek, hogy ellenségesek+nekem is ez a tapasztalatom, több dokival beszéltem az osztályról.
A gyerek téma ördögi kör - mert pl. van 1 vagy több mióma, ami miatt nem tud egy nőteherbe esni, vagy ha megtörténik vetélés a vége, mert nincs elég hely a miómáktól, vagy a terhesség alatt nagyon megnőnek. Ha megcsinálják az embolizációt, ott sincs garancia, hogy elhalnak a miómák, vagy hogy nem történik közben olyan méh érfal sérülés ami miatt nem fog tudni teherbe esni. Ezek pedig csak utólag derülnek ki.
Remélem sikerült tisztázni pár dolgot:)

#172 naksegitseg 2013. 01. 01. - 17:53:45

Szia Ibi!

Ó, köszi szépen ez nagy segítség, valahol megnyugtató is, hogy talán más megoldás is van.
Azt miért írod, hogy a Doktornő kiveszi ha nincs vérzési rendellenesség akkor is, a Bérczi doktor nem?
Én pont addig gondoltam amíg nincs probléma, és nem olyan nagy, amíg nem késő. A műtét, hogy zajlik altatnak? Hány napig kell kórházba lenni? Az írtátok, hogy iszonyú fájdalmakkal jár. Még arra lennék kiváncsi, hogy van-e hátránya, erről esetleg beszélt a doki? Azért be vagyok sz.-va megmondom az őszintét, talán még ezért próbálom húzni, hogy meddig kellene vagy lehet azt nem tudom.
Nagyon köszi, mindenesetre előszőr megpróbálom a tornát és a teát, akár együtt. Amint írtam előzőleg, nekem ajánlották a diófalevelet és a cickafark teát inni és irrigálni. Azt már tudom, hogy a cickafark nem jó, a diófalevélnek viszont azt mondják összehúzó hatása van. Ti irtátok a palástű teát, arra gondoltam ezt próbálnám meg a diófalevéllel, csak azt nem tudom lehet-e vele irrigálni. A palástfűvel ért már el valaki eredményt?
Már két éve volt az embod és azóta minden rendben?
Mindenesetre irigyellek, hogy te már túl vagy rajt.
Még azt nem értem, előzőekben azt olvastam, van aki azért csináltatja meg, hogy tudjon gyereket szülni, utána pedig, hogy aki gyereket akar annak nem csinálják. Akkor?
Mégegyszer köszi!!!!
Ita
sing

#173 laubakaibi 2013. 01. 01. - 16:41:56

Szia!
Gyors javulást kívánok! A lénye hogy túl vagy rajta! Üdv. Ibi

Üzenet megtekintéseIdézve: gyomberagota - Dátum: 2012. december 26. - 11:02:14

Sziasztok!!!Ez úton kívánok mindenkinek kellemes ünnepeket!!!
Én lennék aki 18-án lett túl az embolizáción!!!!
Köszönöm mindenkinek aki gondolt rám!!!!
Mesélek:
Mára már minden szép és jó,hiszen már 1hete túl vagyok rajta :) .Nem volt könnyű,én nagyon szenvedtem( A Páromat el is küldték mellőlem,hogy ne lásson szenvedni),Hánytam és vérezetem,hőemelkedésem is volt,tehát én minden tünetet produkáltam,de a nővérek nagyon aranyosak voltak,és mindent megtettek,hogy jobban érezzem magam.Nem volt könnyű.
Jobb már így gondolkodni,Nekem most így nem volt Karácsonyi készülődés,mert szerdán haza sem tudtam még jönni Pestről,és csütörtökön és pénteken is feküdtem!De a családom és a barátaim megértették és már nekem kellemetlenül hermetikusan elzártak mindentől,csak pihenjek,de imádom őket. :D ..Még most is fájogat,de 2napja nem szedem a fájdalom csillapítókat,mert tönkre tették a gyomrom...Most mindenre nagyon oda figyelek.Veszek én is teát,és inni fogom,mert én azért vágtam ebbe bele,hogy lehessem gyerekem.Tudom Bérczy dr nem ezért csinálja meg a beavatkozást,de én azért vágtam bele,és nem bántam meg.tehát én csak ajánlani,tudom mindenkinek,attól függetlenül,hogy a beavatkozás után én azt hittem belehalok a fájdalomba...
Puszi mindenkinek,ha valami kérdésetek van még,szívesen válaszolok...

#174 laubakaibi 2013. 01. 01. - 16:39:59

Szia!
Pár napig nem jöttem fel a Fórumra.
Szóva Nekem okt-ban 2 éve volt az embolizációm Budapesten, Bérczi doktor úrnál. Bérczi doki nem nőgyógyász, hanem radiológus érsebész, az embolizálást érsebészek végzik. Nőgyógyász csak a hüvelyből levett rákszűrésre kell, vérből Bérczi doki veteti le a tumor marker vizsgálatot (vérből nézeti meg hogy nem rákos-e a mioma) és a nőorvos a negatív leletek alapján ir egy véleményt hogy akadálya nincs az embolizációnak. Van kijelölt nőgyógyász is, ő sem különb mint a többi, de oda sem kell figyelni hogy mit mondanak, eseleg nem kedvesek a hölgyekkel.
Bérczi dokinál a beszélgetésekért nem kell fizetni semmit sem. Ő embó előtt elküld MR vizsgáltra is, itt derül ki aztán ténylegesen hol is fekszik az a mioma és pontosan mekkora. Embó után fél év múlva küld el újra MR-re, ekkor már jelentős javulás van minden sorstásnál.
Bérczi doktor úr a Radiológiai és Onkoterápiás Klinika igazgatója, az orvostudományok doktora, nagyon kedves, mosolygós ember. Igaz,a kolleganőm is kért tőle időpontot mert nem múlt el a vérzése és a dokija a méhét akarta kivenni mert akkor volt 47 éves. Bérczi viszont azt mondta neki hogy mivel csak elmúlt a mesije, szerinte egy kaparás is biztos elég lenne, és a kijelölt orvoshoz küldte őt el. Nem ment el oda a mai napig szerencséjére semmi baja nincs. A mioma kb. 47 éves kortól már időzített bombaként működik, nem tudni mit produkál a következő hónapban.

A Péterfy Kórházban beszéltem dr. Tóth Andreával, ő később kezte el végezni az embolizációt mint Bérczi dr. Nekik kevesebb betegük is van úgy tudom. Bérczi dr. úr comhajlatban az érben jut el a méhünkben lévő miomához, még dr. Tóth Andrea karhajlatban végez ilyen beavatkozást. dr. Tóth Andrea meg fogja csinálni akkor is az embót ha jelenleg vérzés gondod nincs, de a 24 napos mesi vérszegénységet okoz. Bérczi dokinak több dolga van, ő lehet hogy azt mondja ráér még ez, majd ha már nagyon vérszegény a nő, és négykézláb megy majd akkor megcsinálják.
Nekem a kezemben volt a műtéti papír hogy kiveszik a méhemet.

Egyébként kb. 6-8 hetet kell visszaolvasnod és egyik sorstárs hasfeltárásos miomakivételen volt, és mondta hogy abban a kórházban még az 56 évesnek is méhmegtartás mellett végezték a műtétet.
Ne is engedjük a méhünket kivetetni amíg csak lehet legyen ott.

Nekem 13 éve volt hasfeltárásos miomakivételem, aztán lett másik mioma helyette.

Cickafarkfű teát ittam sokat, hogy az milyen jó, valóban rendben tartja a mesit, de a mioma ösztrogénből él és a teában sok van ebből.

Járj utána a dolgoknak, magánrendelőbe nem kell menni, így ez legalább nem kerül pénzedbe.

Dr. Bérczi Viktor T: 2o-825-8o91

Dr. Tóth Andrea telefonszáma nincs a telefonomba, de ígérem előkeresem Neked.

Jó egészséget kívánok: Ibi

Üzenet megtekintéseIdézve: naksegitseg - Dátum: 2012. december 29. - 09:46:41

Sziasztok csajok!

Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát, számomra csak az a döbbenet, hogy azt gondoltam csak én járok ebben a cipőben, de szomorúan tapasztalom, hogy ezeket a kiméletlen és embertelen megjegyzéseket más is megkapta.Hónapokig sokkban voltam emiatt, és talán nem is a baj zavart, hanem az embertelen hozzáállás. Nem vagyok beteges tipus, eddig szinte semilyen orvossal nem volt dolgom és bevallom a neten sem olvastam semilyen fórumot.
Na de ezek szerint a Bérczi doktor úr sem kíméletes annyira!!!
Azért mielőtt rászánnám magam az embolizációra, főleg, hogy az elmúlt évben tulajdon képpen nem nőtt ez a "dög" ( jó kifejezés)mindenképpen próbálkoznék természetes gyógymódokkal, ezért is szeretném a tapasztalaitokat kérni, van-e olyan amivel esetleg már tapasztaltan eltudtatok érni jó eredményt. Persze laikusként mindjárt arra gondolnék, ami akár eltünteti. Vagy ez csak álom? Mert az az orvos aki úgy éreztem, hogy hajlik az ilyen gyógymód felé és mutatott egy csöpp emberséget is azt mondta, hogy ezt teljesen eltüntetni csak késsel lehet. Nekem nagyon ajánlották ezt a györgyteát (cickafark és diófalevél inni és irrigálni)de, amint írtam sajnos nem jött be.:-( Azt javasolták hat hét szünet után ismételjem meg a kúrát. Igaz nem lett rosszabb, de jobb sem, ill. egy éve voltam dokinál és azóta lett mégegy, hogy ettől vagy mikor alakult ki nem tudom bebizonyítani. Mindenesetre nem tűnik az igazi megoldásnak. Azt mondjuk az orvos is mondta, hogy a cickafark teát inni nem szabad.
Mindenképpen utánanézek azoknak amiket ajánlottatok, és köszönöm.
Itala

#175 naksegitseg 2012. 12. 29. - 09:46:41

Sziasztok csajok!

Nagyon köszönöm mindkettőtök válaszát, számomra csak az a döbbenet, hogy azt gondoltam csak én járok ebben a cipőben, de szomorúan tapasztalom, hogy ezeket a kiméletlen és embertelen megjegyzéseket más is megkapta.Hónapokig sokkban voltam emiatt, és talán nem is a baj zavart, hanem az embertelen hozzáállás. Nem vagyok beteges tipus, eddig szinte semilyen orvossal nem volt dolgom és bevallom a neten sem olvastam semilyen fórumot.
Na de ezek szerint a Bérczi doktor úr sem kíméletes annyira!!!
Azért mielőtt rászánnám magam az embolizációra, főleg, hogy az elmúlt évben tulajdon képpen nem nőtt ez a "dög" ( jó kifejezés)mindenképpen próbálkoznék természetes gyógymódokkal, ezért is szeretném a tapasztalaitokat kérni, van-e olyan amivel esetleg már tapasztaltan eltudtatok érni jó eredményt. Persze laikusként mindjárt arra gondolnék, ami akár eltünteti. Vagy ez csak álom? Mert az az orvos aki úgy éreztem, hogy hajlik az ilyen gyógymód felé és mutatott egy csöpp emberséget is azt mondta, hogy ezt teljesen eltüntetni csak késsel lehet. Nekem nagyon ajánlották ezt a györgyteát (cickafark és diófalevél inni és irrigálni)de, amint írtam sajnos nem jött be.:-( Azt javasolták hat hét szünet után ismételjem meg a kúrát. Igaz nem lett rosszabb, de jobb sem, ill. egy éve voltam dokinál és azóta lett mégegy, hogy ettől vagy mikor alakult ki nem tudom bebizonyítani. Mindenesetre nem tűnik az igazi megoldásnak. Azt mondjuk az orvos is mondta, hogy a cickafark teát inni nem szabad.
Mindenképpen utánanézek azoknak amiket ajánlottatok, és köszönöm.
Itala
sing

#176 moncsih 2012. 12. 29. - 08:35:58

Üzenet megtekintéseIdézve: naksegitseg - Dátum: 2012. december 26. - 20:06:27

Sziasztok!
Én vadonat új vagyok itt, a jó isten küldött benneteket, végső elkeseredésemben kutakodtam a neten, így találtam erre a fórumra. Egy éve derült ki, hogy van egy 2,8 cm-es miómám, most pedig lett még egy 1,5 cm-es. Természetesen nekem is a műtétet ajánlották, mégpedig minél előbb, méhestől, "mert ha már nem akarok szülni, minek az". Mondta az orvos.
Azóta szinte sokkban vagyok és kétségbeesve keresgetek a neten. Emberséges nem?
Olvasom a tapasztalaitokat az embolizációról ami, nagyon biztatóan hangzik. Nekem még igazából nincs a vérzésemmel baj, ill. annyi, hogy 24 napra jön és elég kevés, amire az orvosnak a válasza az volt, hogy a 24 nap sem olyan jó, mert vérszegénységhez vezet.
Ha más nem lesz, az embolizáció engem is érdekelne, ha megírnátok, hogy a Bérczi doktor úr, hol rendel esetleg Pesten is, bár én talán még egyenlőre szívesebben próbálkoznék a teával. Írtatok a palástfű teáról, milyen tapasztalaitok vannak. 42 éves vagyok, még nem gondolnám, hogy a változókor közeledne, talán sajnos. A györgyteát ittam kúra szerűen cickafark és diófalevél teát kellett inni és irrigálni 8 hétig, sajnos nem használt. Ami meg volt ugyan nem nőtt, de lett mégegy.
Megköszönöm ha tapasztalaitokkal segítenétek nekem is szívesen csatlakoznék a sorstársak táborába.
Itala

Szia!

Bérczi dr. a SOTE Radiológián dolgozik, most nincs kéznél a telefonszáma, de ha itt visszaolvasol, én is, mások is többször leirtuk az elérhetőségét. Nekem ő nem ajánlotta az embolizációt (mert még nincs gyerekem és vérzési panaszokat nem okoztak a miómák, hanem mást). Egy példa, nem példa, de pár bunkó nőgyógyászon túl dr. Bérczi is volt olyan "kedves", hogy azt mondta, hogy "ha eddig nem volt sürgős a gyerek és most nem is próbálkozunk, azon aggódok, hogy nem fogok tudni szülni, mert 2-3-esetleg 5 év múlva gyereket szeretnék"...
Na mindegy, a lényeg szerintem, hogy több orvoshoz el kell menni, amíg megtalálod azt, akire nyugodt szívvel rábízod magad, akármelyik beavatkozás mellett döntenél. Budapesten nem csak ő csinálja az embot, érdemes lehet megkeresni még dr. Tóth Andreát is a Péterfy kórházban, ő is évek óta végez embot.
De ha érdekelnek a természetes gyógymódok, jelentkezz be a NőkLapjacafén a Mióma - alternatív módok (zárt topic)ott beszélgetünk ilyenekről. Pl. az Aviva módszert nagyon ajánlom. Én nem tudtam tovább kísérletezni a panaszaim miatt, így már 5 hete túlestem a hasi műtéten és eddigiek alapján virulok a méhemmel együtt :lol:
Cickafark elméletileg teaként pont hogy rossz a miómára! Ülőfürdőként viszont ajánlják...Gyógymódokat is úgy érdemes próbálgatni ha tisztában vagy a hormonszintjeiddel, mert nem mindenki "tipikus" miómás, nem segít mindenkinek ugyanaz.
Érdemes itt visszaolvasni, illetve nézz be az Nlc-re, ha gondolod. Engem emilben megtalálsz a magasin@freemail.hu címen, ha érdekel, hogy milyen diétát stb. csináltam, mivel ez embos topic, nem akarom itt részletezni:)
Szép évvégét és egészségteljes 2013-at Mindenkinek!
moncsih

#177 ajajaj 2012. 12. 28. - 21:16:30

Kedves Itala4Teljes mértékbe megértelek mert én is ugyan ebbe a cipőbe voltam.Nekem sem voltak vérzés gondjaimés mégis a méheltávolítást ajánlotta a nődokim.Azóta nem járok hozzá.Talán ha mége4gyszer ebbe a cipőbe lennék először kipróbálnék egy vitamín kúrát vagy a búzafű levet.Nagyon sokat olvastam a Lenkei dr vitamínjairólén azóta szedem is őket.Én nagyon megszenvedtem az embolizációval de nem bántam még megA hajam égnek áll amikor a nődokik azt mondják hogy minek nekünk a méhünk úgy sem akarunk már szülni.Igen is attól függetlenül szükség van ott arraha már nem is akarunk szülni,akkor őket is ivartalanítani kéne mert már úgy sem csinálnak gyereket
.Remélem mielőbb sikerül megszabadulnod a dögöktől jobbulást kívánok
Üdv Kati

#178 naksegitseg 2012. 12. 26. - 20:06:27

Sziasztok!
Én vadonat új vagyok itt, a jó isten küldött benneteket, végső elkeseredésemben kutakodtam a neten, így találtam erre a fórumra. Egy éve derült ki, hogy van egy 2,8 cm-es miómám, most pedig lett még egy 1,5 cm-es. Természetesen nekem is a műtétet ajánlották, mégpedig minél előbb, méhestől, "mert ha már nem akarok szülni, minek az". Mondta az orvos.
Azóta szinte sokkban vagyok és kétségbeesve keresgetek a neten. Emberséges nem?
Olvasom a tapasztalaitokat az embolizációról ami, nagyon biztatóan hangzik. Nekem még igazából nincs a vérzésemmel baj, ill. annyi, hogy 24 napra jön és elég kevés, amire az orvosnak a válasza az volt, hogy a 24 nap sem olyan jó, mert vérszegénységhez vezet.
Ha más nem lesz, az embolizáció engem is érdekelne, ha megírnátok, hogy a Bérczi doktor úr, hol rendel esetleg Pesten is, bár én talán még egyenlőre szívesebben próbálkoznék a teával. Írtatok a palástfű teáról, milyen tapasztalaitok vannak. 42 éves vagyok, még nem gondolnám, hogy a változókor közeledne, talán sajnos. A györgyteát ittam kúra szerűen cickafark és diófalevél teát kellett inni és irrigálni 8 hétig, sajnos nem használt. Ami meg volt ugyan nem nőtt, de lett mégegy.
Megköszönöm ha tapasztalaitokkal segítenétek nekem is szívesen csatlakoznék a sorstársak táborába.
Itala
sing

#179 gyomberagota 2012. 12. 26. - 11:02:14

Sziasztok!!!Ez úton kívánok mindenkinek kellemes ünnepeket!!!
Én lennék aki 18-án lett túl az embolizáción!!!!
Köszönöm mindenkinek aki gondolt rám!!!!
Mesélek:
Mára már minden szép és jó,hiszen már 1hete túl vagyok rajta :) .Nem volt könnyű,én nagyon szenvedtem( A Páromat el is küldték mellőlem,hogy ne lásson szenvedni),Hánytam és vérezetem,hőemelkedésem is volt,tehát én minden tünetet produkáltam,de a nővérek nagyon aranyosak voltak,és mindent megtettek,hogy jobban érezzem magam.Nem volt könnyű.
Jobb már így gondolkodni,Nekem most így nem volt Karácsonyi készülődés,mert szerdán haza sem tudtam még jönni Pestről,és csütörtökön és pénteken is feküdtem!De a családom és a barátaim megértették és már nekem kellemetlenül hermetikusan elzártak mindentől,csak pihenjek,de imádom őket. :D ..Még most is fájogat,de 2napja nem szedem a fájdalom csillapítókat,mert tönkre tették a gyomrom...Most mindenre nagyon oda figyelek.Veszek én is teát,és inni fogom,mert én azért vágtam ebbe bele,hogy lehessem gyerekem.Tudom Bérczy dr nem ezért csinálja meg a beavatkozást,de én azért vágtam bele,és nem bántam meg.tehát én csak ajánlani,tudom mindenkinek,attól függetlenül,hogy a beavatkozás után én azt hittem belehalok a fájdalomba...
Puszi mindenkinek,ha valami kérdésetek van még,szívesen válaszolok...
sing

#180 ajajaj 2012. 12. 24. - 23:07:08

Sziasztok!Bocsi hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem,de nagyon sok gondom bajom volt és nem igazán volt rá időm.Elnézést kérek tőletek.Nem tudom ki mennyire emlékszik rám,nekem február 28 án volt az embolizációm Pécsen a Harmat dr úr nál.Köszönet neki jól vagyok utoljára szeptemberbe voltam nődokinál akkor még megvolt kettő mioómám de nem élnek és már remélem azóta eltűntek,de mivel nincsen panaszom semmi kedvem dokihoz menni mert az elmúl időszakba rengeteg időt és pénzt fordítottam erre.Azonkívül hogy három hónapig nem mensiztem azt hittem itt a klimax de most két hónapja újra visszatért.Hála Harmat dr úrnak megmaradt a méhem és a petefészkeim ugyanis műteni akartak,én is csak ajánlani tudom mindenkinek nagyon nagy fájdalmaim voltak embó után de megérte.Kívánok mindenkinek jó egészséget és Boldog Karácsonyi ünnepeket!!!

• 268 Oldal +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: