Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 270 Oldal +
  • « Első
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#2361 laubakaibi 2011. 01. 19. - 15:01:05

Kedves Bugyibuci! Nem szíjjaznak semmit sem! A műtőben az asztlaon letakarnak zöld lepedővel, aztán mikor kezdik a beavatkozást akkor meg egy még nagyobb zöld eldobható lepedőt tesznek rád, ez jól tárolja a meleget is. Először azt hittem hogy végig fázni fogok a kisebb zöld lepel alatt, de adták a másikat, és az tartotta a testem hőmérsékletét! Jó kis méretű miomák vannak nálad is! Igaz nekem 2,8-as volt a legnagyobb de hihetelten sok kisebb is volt, és azt mondta a doki hogy úgy kell felkészülni mintha egy hatalmas nagy mioma lenne. De így is sikeres volt az embo. Nekem mindkét artériában kellett embót végezni, mert mindenütt mioma volt a méhemben. A beavatkozás FÁJDALMATLAN!!!! Jó egészséget, üdv. Ibi

#2362 laubakaibi 2011. 01. 19. - 14:47:12

Kedves Lányok!!!!! Ha tud valaki segítsen!!!!!!! Nekem ugye vérzés gondjaim vannak embó után is. Dec. 29-én Várbíró Exacylt, Ergamot,Augmentitnt, Norolutot és fogamzásgáltót írt fel. Utóbbi kettőt ki sem váltottam. Míg szedtem az első 3 gyógyszert, úgy pecsételősen véreztem, aztán szinte majdnem elmúlt, elfogyott az antibiokium és abba hagytam a vérzéscsillapítókat is. Aztán 2 nap múlva jött a mesi. Ugyanis nekem ha kicsit vérzek is 2 hetente jön a mesi. Ma reggel már elmodhattam hogy a múlt hét közepe óta szedett vérzéscsillapítók nagyon segítettek rajtam. Aztán délelőtt már megint megjött. Muszály lesz a szervezetbe progeszteron bevinni! El is határoztam, hogy akkor egy hét múlva megint vérzéscsillapítózom és ahogy a doki mondta, már nincs sok mesi akkor kezdtem el a Norcolutot. Aztán rákerestem, és talátlam orvos válaszolt és azt írja a hölgynek hogy: Menses közben miért szedné a gyógyszert? Azért hogy erősebben vérezzen utána? Ez olyan mintha, egy orrbagyűrt bokszoló azt mondaná valakinek hogy vágja még egyszer orrba, nehogy elálljon a vérzése!! Így aztán elbizonytalanodtam!!!! Mit csináltátok a helyembe!! Pedig a progesztron arra is jó hogy rendbehozza a mesis ciklust. Kaparás után szedették velem hogy szivárgott a vér, aztán nem állt a vérzés, és a méhemet akarták kivetetni, én állítottam el Ergammal. Utána meg nem volt gondom a mesivel egész szept.-ig! Köszönöm előre is a tanácsokat,üdv. Ibi

#2363 laubakaibi 2011. 01. 19. - 14:40:13

Kedves Induska! Hála Istennek nincs magas vérnyomásod!! A náthát kezeld, 1-2 nap alatt is nagyon erős javulás várható! Nálunk otthon a Fiúk használták pár hete az Aspirin Plusz C-t, amennyit csak be lehet venni belőle 1 nap, a Mebucaint mert jó torokra, és sós vizzel és Phantenollal öblögettek. Az orra a legjobb a Riono orrspray, mivel a házidoki szerint nem szárítja ki az orrnyálkahártyát, és áttöri az orrot hogy kapjál levegőt! A Párom 2 nap alatt átment ezen a járványon, a Fiamnak köhögése maradt belőle. Remélem meg fogják csinálni az embót. Nálam is hasonló képen volt, hogy még dolgoztam, mikor X orvost fel kellett keresnem a klinikán 1 óra körül, tehát munkából elmentem, aztán rohantam vissza. És mikor befeküdtünk akkor még kellett egy dokit felkereseni késő délután. Nagyon kezeled magad!!! Javulni fogsz! Sikeres laparoszkópiás műtétet Neked, üvd. Ibi

#2364 bugyibuci62 2011. 01. 19. - 14:30:28

Sziasztok! Kedves Tünde köszi , hogy imailon írtál nekem. Én is nagyon bevagyok szarva, mert nekem már nagy fájdalmaim kezdenek elő jönni napról napra. a gyengeségről nem is beszélve. És még a 10.5 mellé nyertem még egy 4.5 is , és még cisztám is van egy 4 -es.Gondolhatjátok ezeknek súlya is van . Érdekes , hogy ha a hasam fáj , a lábam még jobban . Hát remélem , hogy az embó műtét még nálam szóba jöhet. Csak minden lassan indul neki . Kérdésem nekem is lenne , vérszegénységgel is csinálják az embót ? Meg valaki aki ezen túl van , azt kérdezném , hogy a lábaidat és a kezedet le szíjazzák? Mert sajnos bezártsági fóbiám van , és ha ideges leszek az nem jó mert az aszmától mindig úgy érzem megfulladok. Szülni mentem a mentő vitt -még 85-be a második gyermekemmel, és a kórház liftjébe beragattunk a mentősökkel,éjszaka. Sajnos azóta van ez a félelmem , próbálok rajta uralkodni, de mindig felzaklatom magam. :p

#2365 induska 2011. 01. 19. - 14:01:35

Sziasztok ! Nem hiszitek el, de mára náthás lettem, igaz, nem annyira, de a torkom az fáj rendesen. Komolyan mondom, hogy nem hiszem el ! Mi a fene jön még műtétig ? Most szerintetek bedugult orral, fájó torokkal altatható vagyok ???????? Amúgy az vérnyomásom eddig nem ment feljebb 132/89-nél. A ma déli például 116/75 volt. Akkor nem értem, hogy a fenébe lehetett 160/100 ?! Tegnap még a körzeti dokihoz is elmentem, mert neki is olyan vérnyomásmérője van, mint a belgyógyászaton volt, és ott is csak 130/90 volt. Amúgy egyáltalán nem izgultam, se vérnyomásmérés közben, sem EKG közben. Az asszisztens csajszival beszélgettem a diszkóról, hogy most egy darabig nem fogok menni a műtét miatt. Olyan nyugodt voltam, hogy ha ott nekem azt mondják, hogy akkor most feküdjek fel, és műtét, simán megteszem. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fog holnap mondani az altató orvos ?! Az nem tetszik az egészben, hogy miért műtét előtti napon van a konzultáció vele, és hogy így cuccostul megyünk, ha meg nem vagyok altatható, cuccostul haza. Nem akarom bebeszélni, de mintha a sors nem akarná ezt a műtétet. Náthásan altatnak ? Induska

#2366 letlovein 2011. 01. 18. - 21:40:30

Szia! Én évek óta voltam vérszegény, a hajam nagyon hullott. Mindenféle vasat szedtem, míg egyszer egy ismerősnek felírták az Aktiferrin lágy kapszulát. Én is felirattam, jó sok vas van benne, szóval ez nagyon jól felszívódik, kb-. 1000 Ft 1 doboz, kb 3 hétig elég, és nekem teljesen elmúlt a hajhullásom is. Üdv: Anita

#2367 tivetti 2011. 01. 18. - 16:56:30

Kedves Ibi!! Köszönöm a hozzászólást! Megtaláltam a beszámolódat is. És köszönöm az email-re jött leveleket is! Még nem tudom mit lépek. Minden jót nektek!!! Üdv: Ivett

#2368 anetta710105 2011. 01. 18. - 15:07:18

Kedves Anita! Köszönöm bíztató szavaidat, s elolvasom a beszámolódat. Köszönöm: Anetta

#2369 laubakaibi 2011. 01. 18. - 14:00:42

Kedves Bugyibuci! Ne aggódj ez miatt! A TB fizeti teljesen. A konzultációikért egy fillért sem kell fizetni. Sőt Bérczi doktor úr is megköszönte mindig hogy elmentem hozzá. Gondolom azért mert hogy őt választottam erre a beavatkozásra. A nőorvosnak adtam először, de azt is csak azrét mert már nem akarok oda járni ahová 17 évig jártam de becsaptak most nagyon. A lábam nem teszem be többé oda. Arra gondoltam akkor hogy esetleg ez a doki lehetne a nőorvosom. De most másik dokihoz kerültem a klinikán, mert összesen két nőorvos segíti ezt a beavatkozást. És hiába volt gondom, nem adtam egy fillért sem. Nem is kell. A későbbiekben meg majd meglátom ki legyen a nőgyógyászom. Szóval hálapénzt azt Te tudod hogy menyit adsz, de mindent a TB fizet!! A Bérczi doktor úr is állami intézményt vezet, ott igazgató, a Radiológia és Onkoterápiás Klinikán. Neked is el fogja mondani, hogy benne van a pakliban hogy elveszítjük a méhünket, mert ha véletlenül nagyon elzáródik az ér akkor a méh nem kap elég vért, vagy pedig ha olyan a mioma mint nekem hogy az egyik a nagyobb szétesik, és ha lassan jön ki a méhből a cucc akkor ferőződhed, de ha időben megyünk orvoshoz akkor antibiotikummal rendbe tudják hozni. Na most az hogy elzáródjon a méh az erek miatt, ennek is a külföldi példa szerint kevés az esélye, %-os arányban egy gépelt papíron meg fogod kapni. Megéri megpróbálni, AZONNAL! Mert nagyon nagyot nőtt ez Neked!!! Borzasztó! A műtét miatti vizsgálatokhoz az önkormányzatnak hozzá kell járulnia úgy, hogy kifizeti az útiköltséget! Mivel ez a műtét a székhelyed közelében nem elérhető. Üdv:Ibi

#2370 drdorka 2011. 01. 18. - 10:54:40

Sziasztok! Két hete voltam embolizáción. A műtét másnapján megjött a mensim, 4-5 napig normálisan, aztán beállt egy minimális szintre, pecsételve. Meddig normális ez? Tud valaki segíteni?

#2371 bugyibuci62 2011. 01. 18. - 09:10:45

Nagyon köszönöm a gyors segítséget . Igen 62-es születésű vagyok két nagy gyermekem van . Sajnos 4.5 cm ről , pár hónap leforgása alatt lett 10.5 cm -re. Eddig a munkahelyem végett nem tudtam lépni, sajnos ha tartós 6-8 hetes betegállományba megyek , akkor kirúgnak, és ezt nem tudom vállalni, mivel a férjem és a fiam tartósan munkanélküliek. De most ez a műtáti beavatkozás azért érdekeel mert így 1hét , kb:10 nap alatt remélem rendbe jövök ,és ezt a főnököm is tudná tolerálni. Csak még egy kicsi problémám van ,( és ez a legnagyobb ), hogy ezt a műtéti eljárást kb: hogyan finanszirozom a DR. Úrnak, mivel szűkösek a lehetőségeim , ezért ez is nagyon érdekelne .Nagyon köszönöm ha valaki tájékoztat erről is.

#2372 ditkebaba 2011. 01. 18. - 09:05:06

Szia Jutti! Sajnos nem emlékszem így rád, akkor én már csak arra koncentráltam, hogy mikor fognak már behívni, hogy túl legyek az embon. Ezek szerint Miskolcot választottad? Igen, ott úgy van, hogy a nőgyógyászaton kell feküdni, és ahhoz persze ott szólni kell, hogy legyen hely. Előtte egy nappal kell elkezdeni szedni egy antibiotikumot, én a Dalacin 300-at írattam fel a házi orvosommal. Azt mondta Lázár doki, hogy az jó. 3x1-vel kell szedni. Illetve a labor vizsgálatot azt nem mondta neked? Mert az is kell. Én is megkérdeztem tőle, hogy miért nem kell MR, azt mondta, hogy érfestéskor úgy is lát mindent, nem szükséges. Én meg nem erőltettem. :) Én nem gondolom, hogy a sport gond lenne. Sőt!!!! Amint jól leszek, én is vissza fogok térni hozzá. :) Üdv Ditke

#2373 ditkebaba 2011. 01. 18. - 08:55:23

Szia Titi! Nagyon szurkolok Neked, írd majd meg, hogy melyik nap lesz pontosan. Ne aggodj, biztosan minden rendben lesz. Csak addig rossz, amíg oda nem érsz, akkor már pörögnek az események. Az én szobatársamat is laparral műtötték, és amikor megkapta a bódítót, már tök nyugodt volt, előtte meg nagyon félt. Minden jót Neked! Üdv Ditke

#2374 rozinante 2011. 01. 18. - 08:41:51

Sziasztok lányok! Ámuldozva olvasom, amiket írtatok. Hogy hogyan tudnak problémázni egyes orvosok és egyes kórházak. Én már kb. 10 (ha nem több) éve vagyok magasvérnyomásos, mégis megtudták csinálni mind a 4 műtétemet, és teljesen jól tudták kezelni a helyzetet egy vidéki kis kórházban. A másik a vérszegénység. Én is olyan mértékben lettem a mióma miatt vérszegény, hogy már a lépcsőn szó szerint alig tudtam felmenni! A hemoglobinom 64 volt. A háziorvos beszélt a belgyógyász szakorvossal, aki azt mondta, hogy még csak el sem kell mennem belgyógyász szakrendelésre, mert az érték magáért beszél, hanem utaljon be a kórházba, transzfúzióra. Bementem, egyeztettem, másnap reggel kellett korán mennem, és akkor nap du-ra érkezett meg a vér, bekötötték, később vért vettek, megnézték, hogyan alakult az érték, majd még egy egységet adtak, újra megnézték, mondták most már elfogadható, és hazaengedtek. Ennyi! Egy vidéki kis (nem súlyponti) kórházban! Szóval én nem értem ezt a több hónapos várakozást....

#2375 gloria6 2011. 01. 18. - 07:39:44

Szia Induska! Az embó előtt nekem is olyan horror vérzéseim voltak mint neked, és én is nagyon vérszegény voltam. A nőgyógyász úgy akart rábeszélni az azonnali méheltávolításra, hogy azt mondta, hogy a vérszegénység nagyon megterheli a szívet és szívpanaszokat, magas vérnyomást okoz és az életem múlhat azon, hogy minél hamarább megszüntessük a vérszegény állapotot. Ő persze ezt méheltávolítással képzelte el és letagadta az embó létezését is, így nem tudom, hogy azt elhiggyem-e amit a szívproblémákról mondott. Mindenesetre most már rendeződött a vérzésem, nem szedek vasat, a napokban készülök vérvételre, hogy lássam javult-e a vérképem. Glória

#2376 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:36:46

Kedves Jutti5 Az előbb kimaradt a levelemből, hogy én úgy tudom hogy ha a mioma kisebb a lapartól akkor élettelen és nem zavarja a babát a fejlődésben, ráadásul a mioma nem tud nőni, mert élettelen, sehonnan nem tud táplálékot felvenni. Üdv. Ibi

#2377 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:34:10

Kedves Bugyibuci! Úristan mekkora mimád van! 10,5 cm az már női ökölnyi! A női még pedig kb. 5 cm körül van! Nem mondta a dokid mikor kicsit kisebb volt hogy ki kéne venni? Ő is azt vallja mint itt sok nőorvos, hogy amíg nem okoz panaszt addig nem kell vele foglalkozni. Aztán akkora vérzés jön hirtelen, hogy azonnal a méhkivétel a dokik legjobb ötlete, miután nem akarják az embót említeni, és laparral pedig nem sok orvos műt! Igaza van a lányoknak, lehet hogy laparral lenne jobb kivetetni, de ehhez beszélni kéne Bérczi doktor urral, telefonszámát megtalálodt, de megint leírom: 06-20-825-8091. Az előző írásomban az 1-et elhagytam, elnézést kérek. Nem csodálkozom azon hogy vérzésproblémáid vannak és fájdalmaid! Tudod a Bérczi doktor úr nekem azt is mondta hogy kb. 50 % mioma zsugorodást lehet elérni, és az a cél hogy életképtelenek legyenek, mert van olyan is hogy telejsen eltűnnek. Attól függ hogy hol vannak a méhben. Nem tudom hogy akarsz-e gyereket, vagy talán azért írod a 62-tőt mert Te is 62-ben szüllettél mint én? Nekem a legnagyobb mioma 2,8 m-es volt, és ez esik szét. A nőorvos elmagyarázta hogy olyan helyen van hogy nem zsugorodik hanem szétjön, ez okoz vérzésbajt nálam. És meg fog születni a mioma darabjai is. Írjál majd hogy felhívtad-e Bérczi doktor urat. Ő a Radiolgóiai és Onkoterápiás Klinika igazgatója, ő végzi a műtétet. A Magyar Tudományos Akadémia doktora. Nagyon kedves, mosolygós ember, hihetetlenül udvarias, nem kell tőle félni! Beszéld meg vele hogy embo vagy lapar véleménye szerint, a nagysága miatt? Üdv. Ibi

#2378 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:23:16

Kedves Titi! Nagyon szorítok Neked! Én vagyok az a sorstárs akinek az embolizáció volt a harmadik mioma ellenes beavatkozása. Ne félj! Könnyen felépülsz a lapar után, nekem kb. 2 éve volt ilyenem. Én 3 hét múlva mentem el dolgozni. 11 éve a hasfeltárásos miomakivételnél 6 hétig kell otthon lenni, és bizony rá voltam szorulva a család segítségére. A levesesfazékba is 1 literes edénnyel tölttötem a vizet, a felmosóvödörb is, és onnan vittem a felmosófejet ahová épen kellett, mivel az ember nem tudja sokáig nézni hogy ezt is kell csinálni meg azt is. Biztosan minden rendben lesz, jól szoktak sikerülni a lapar műtétek is! Mikor neke vetté ki este is adtak egy nyugató tablettát és lehetett aludni, és reggel is. Reggel beveszed, és nem laszol el mert a saját lábadot mész aműtőbe a műtössel, de az idegrendszert kikapcsolja. Olvastam hogy van olyan hely ahol injekicós koktélt adank. Én 11 éve kaptam olyat, és akkor fel sem volt szabad kelni az ágyból, tolókocsin toltak a műtőbe. Kíváncsi vagyok Újvári melyik megoldást alkalmazza a félelem kikapcsolására. Írjál majd ha túl leszel rajta, és ha lehet szedjél be egy kis nyugatót éjszakára! Üdv. Ibi

#2379 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:15:49

Kedves Jutty5! Budapesten még tavaly ősszel 3 hónap volt a várakozási idő! Nekem Bérczi doktor úr időpontot is tolt el, mert aug.-ban kimaradt a mesim, és így pont a szept-i időpont előtt 1 nappal jött meg. De azonnal tudta adni a másikat októberra! Itt Pesten Először Bérczi doktor urat kell keresni már leírták az elérhetőségét de leírom én is (06-20-825-809). Ő kijelöl egy nőorvost akit fel kell keresni. A női klinika pont Bérczi doktor klinikája mellett van! Itt elkezdik a rákszűrést, UH vizságlatot, aztán Bérczi doktor úr ad egy nevet, itt kell időpontot kérni MR vizsgálatra, ez a Bérczi doktor kilinikája mögött van, mikor elkészült ez is, és a háziorvos is leveszi vérből a rákszűrést, akkor a nőorvos áldását adja írásban az embóra, ekkor kell visszamenni Bérczi doktorhoz és már adja is az időpontot. Első beszélgetés alkalmazával kb. meg fogja mondani a várható időpontot. Bele kell vágni, és jelezni kell hogy ha már feljössz Bérczi doktor úrhoz, akkor a nőorvoshoz is jussál be, ne kelljen egyesével a dokik miatt utaznod!! Ez megoldható! Jó egészséget kívánok, üvd. Ibi

#2380 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:08:51

Kedves Holdbanezo! Egy percig sem kell habozni!!!! A vizeléssel vannak gondjaid a mioma miatt és még bírod?? Valamelyik megoldást választanod kell!!!Nekem 11 éve nem volt választásam, csak a hasfeltárásos műtét, de inkább az mint ez a daganat tönkretegye az életemet. Írtam már sokszor, hogy mit derült égből a villámcsapás jönnek a problémák, ma csak ez, holnap meg már a vérzés sem áll el. El kell kezedeni vagy laparral vagy embóval kitakarítani a méhedet! Nagyon agresszív jóindulatú daganatok ezek, én el mondhatom ezt, nekem az embo volt a harmadik beavatkozásom mioma ellen!! Jó egészséget kívánok, Ibi.

• 270 Oldal +
  • « Első
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: