Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 270 Oldal +
  • « Első
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#2361 drdorka 2011. 01. 18. - 10:54:40

Sziasztok! Két hete voltam embolizáción. A műtét másnapján megjött a mensim, 4-5 napig normálisan, aztán beállt egy minimális szintre, pecsételve. Meddig normális ez? Tud valaki segíteni?

#2362 bugyibuci62 2011. 01. 18. - 09:10:45

Nagyon köszönöm a gyors segítséget . Igen 62-es születésű vagyok két nagy gyermekem van . Sajnos 4.5 cm ről , pár hónap leforgása alatt lett 10.5 cm -re. Eddig a munkahelyem végett nem tudtam lépni, sajnos ha tartós 6-8 hetes betegállományba megyek , akkor kirúgnak, és ezt nem tudom vállalni, mivel a férjem és a fiam tartósan munkanélküliek. De most ez a műtáti beavatkozás azért érdekeel mert így 1hét , kb:10 nap alatt remélem rendbe jövök ,és ezt a főnököm is tudná tolerálni. Csak még egy kicsi problémám van ,( és ez a legnagyobb ), hogy ezt a műtéti eljárást kb: hogyan finanszirozom a DR. Úrnak, mivel szűkösek a lehetőségeim , ezért ez is nagyon érdekelne .Nagyon köszönöm ha valaki tájékoztat erről is.

#2363 ditkebaba 2011. 01. 18. - 09:05:06

Szia Jutti! Sajnos nem emlékszem így rád, akkor én már csak arra koncentráltam, hogy mikor fognak már behívni, hogy túl legyek az embon. Ezek szerint Miskolcot választottad? Igen, ott úgy van, hogy a nőgyógyászaton kell feküdni, és ahhoz persze ott szólni kell, hogy legyen hely. Előtte egy nappal kell elkezdeni szedni egy antibiotikumot, én a Dalacin 300-at írattam fel a házi orvosommal. Azt mondta Lázár doki, hogy az jó. 3x1-vel kell szedni. Illetve a labor vizsgálatot azt nem mondta neked? Mert az is kell. Én is megkérdeztem tőle, hogy miért nem kell MR, azt mondta, hogy érfestéskor úgy is lát mindent, nem szükséges. Én meg nem erőltettem. :) Én nem gondolom, hogy a sport gond lenne. Sőt!!!! Amint jól leszek, én is vissza fogok térni hozzá. :) Üdv Ditke

#2364 ditkebaba 2011. 01. 18. - 08:55:23

Szia Titi! Nagyon szurkolok Neked, írd majd meg, hogy melyik nap lesz pontosan. Ne aggodj, biztosan minden rendben lesz. Csak addig rossz, amíg oda nem érsz, akkor már pörögnek az események. Az én szobatársamat is laparral műtötték, és amikor megkapta a bódítót, már tök nyugodt volt, előtte meg nagyon félt. Minden jót Neked! Üdv Ditke

#2365 rozinante 2011. 01. 18. - 08:41:51

Sziasztok lányok! Ámuldozva olvasom, amiket írtatok. Hogy hogyan tudnak problémázni egyes orvosok és egyes kórházak. Én már kb. 10 (ha nem több) éve vagyok magasvérnyomásos, mégis megtudták csinálni mind a 4 műtétemet, és teljesen jól tudták kezelni a helyzetet egy vidéki kis kórházban. A másik a vérszegénység. Én is olyan mértékben lettem a mióma miatt vérszegény, hogy már a lépcsőn szó szerint alig tudtam felmenni! A hemoglobinom 64 volt. A háziorvos beszélt a belgyógyász szakorvossal, aki azt mondta, hogy még csak el sem kell mennem belgyógyász szakrendelésre, mert az érték magáért beszél, hanem utaljon be a kórházba, transzfúzióra. Bementem, egyeztettem, másnap reggel kellett korán mennem, és akkor nap du-ra érkezett meg a vér, bekötötték, később vért vettek, megnézték, hogyan alakult az érték, majd még egy egységet adtak, újra megnézték, mondták most már elfogadható, és hazaengedtek. Ennyi! Egy vidéki kis (nem súlyponti) kórházban! Szóval én nem értem ezt a több hónapos várakozást....

#2366 gloria6 2011. 01. 18. - 07:39:44

Szia Induska! Az embó előtt nekem is olyan horror vérzéseim voltak mint neked, és én is nagyon vérszegény voltam. A nőgyógyász úgy akart rábeszélni az azonnali méheltávolításra, hogy azt mondta, hogy a vérszegénység nagyon megterheli a szívet és szívpanaszokat, magas vérnyomást okoz és az életem múlhat azon, hogy minél hamarább megszüntessük a vérszegény állapotot. Ő persze ezt méheltávolítással képzelte el és letagadta az embó létezését is, így nem tudom, hogy azt elhiggyem-e amit a szívproblémákról mondott. Mindenesetre most már rendeződött a vérzésem, nem szedek vasat, a napokban készülök vérvételre, hogy lássam javult-e a vérképem. Glória

#2367 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:36:46

Kedves Jutti5 Az előbb kimaradt a levelemből, hogy én úgy tudom hogy ha a mioma kisebb a lapartól akkor élettelen és nem zavarja a babát a fejlődésben, ráadásul a mioma nem tud nőni, mert élettelen, sehonnan nem tud táplálékot felvenni. Üdv. Ibi

#2368 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:34:10

Kedves Bugyibuci! Úristan mekkora mimád van! 10,5 cm az már női ökölnyi! A női még pedig kb. 5 cm körül van! Nem mondta a dokid mikor kicsit kisebb volt hogy ki kéne venni? Ő is azt vallja mint itt sok nőorvos, hogy amíg nem okoz panaszt addig nem kell vele foglalkozni. Aztán akkora vérzés jön hirtelen, hogy azonnal a méhkivétel a dokik legjobb ötlete, miután nem akarják az embót említeni, és laparral pedig nem sok orvos műt! Igaza van a lányoknak, lehet hogy laparral lenne jobb kivetetni, de ehhez beszélni kéne Bérczi doktor urral, telefonszámát megtalálodt, de megint leírom: 06-20-825-8091. Az előző írásomban az 1-et elhagytam, elnézést kérek. Nem csodálkozom azon hogy vérzésproblémáid vannak és fájdalmaid! Tudod a Bérczi doktor úr nekem azt is mondta hogy kb. 50 % mioma zsugorodást lehet elérni, és az a cél hogy életképtelenek legyenek, mert van olyan is hogy telejsen eltűnnek. Attól függ hogy hol vannak a méhben. Nem tudom hogy akarsz-e gyereket, vagy talán azért írod a 62-tőt mert Te is 62-ben szüllettél mint én? Nekem a legnagyobb mioma 2,8 m-es volt, és ez esik szét. A nőorvos elmagyarázta hogy olyan helyen van hogy nem zsugorodik hanem szétjön, ez okoz vérzésbajt nálam. És meg fog születni a mioma darabjai is. Írjál majd hogy felhívtad-e Bérczi doktor urat. Ő a Radiolgóiai és Onkoterápiás Klinika igazgatója, ő végzi a műtétet. A Magyar Tudományos Akadémia doktora. Nagyon kedves, mosolygós ember, hihetetlenül udvarias, nem kell tőle félni! Beszéld meg vele hogy embo vagy lapar véleménye szerint, a nagysága miatt? Üdv. Ibi

#2369 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:23:16

Kedves Titi! Nagyon szorítok Neked! Én vagyok az a sorstárs akinek az embolizáció volt a harmadik mioma ellenes beavatkozása. Ne félj! Könnyen felépülsz a lapar után, nekem kb. 2 éve volt ilyenem. Én 3 hét múlva mentem el dolgozni. 11 éve a hasfeltárásos miomakivételnél 6 hétig kell otthon lenni, és bizony rá voltam szorulva a család segítségére. A levesesfazékba is 1 literes edénnyel tölttötem a vizet, a felmosóvödörb is, és onnan vittem a felmosófejet ahová épen kellett, mivel az ember nem tudja sokáig nézni hogy ezt is kell csinálni meg azt is. Biztosan minden rendben lesz, jól szoktak sikerülni a lapar műtétek is! Mikor neke vetté ki este is adtak egy nyugató tablettát és lehetett aludni, és reggel is. Reggel beveszed, és nem laszol el mert a saját lábadot mész aműtőbe a műtössel, de az idegrendszert kikapcsolja. Olvastam hogy van olyan hely ahol injekicós koktélt adank. Én 11 éve kaptam olyat, és akkor fel sem volt szabad kelni az ágyból, tolókocsin toltak a műtőbe. Kíváncsi vagyok Újvári melyik megoldást alkalmazza a félelem kikapcsolására. Írjál majd ha túl leszel rajta, és ha lehet szedjél be egy kis nyugatót éjszakára! Üdv. Ibi

#2370 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:15:49

Kedves Jutty5! Budapesten még tavaly ősszel 3 hónap volt a várakozási idő! Nekem Bérczi doktor úr időpontot is tolt el, mert aug.-ban kimaradt a mesim, és így pont a szept-i időpont előtt 1 nappal jött meg. De azonnal tudta adni a másikat októberra! Itt Pesten Először Bérczi doktor urat kell keresni már leírták az elérhetőségét de leírom én is (06-20-825-809). Ő kijelöl egy nőorvost akit fel kell keresni. A női klinika pont Bérczi doktor klinikája mellett van! Itt elkezdik a rákszűrést, UH vizságlatot, aztán Bérczi doktor úr ad egy nevet, itt kell időpontot kérni MR vizsgálatra, ez a Bérczi doktor kilinikája mögött van, mikor elkészült ez is, és a háziorvos is leveszi vérből a rákszűrést, akkor a nőorvos áldását adja írásban az embóra, ekkor kell visszamenni Bérczi doktorhoz és már adja is az időpontot. Első beszélgetés alkalmazával kb. meg fogja mondani a várható időpontot. Bele kell vágni, és jelezni kell hogy ha már feljössz Bérczi doktor úrhoz, akkor a nőorvoshoz is jussál be, ne kelljen egyesével a dokik miatt utaznod!! Ez megoldható! Jó egészséget kívánok, üvd. Ibi

#2371 laubakaibi 2011. 01. 18. - 07:08:51

Kedves Holdbanezo! Egy percig sem kell habozni!!!! A vizeléssel vannak gondjaid a mioma miatt és még bírod?? Valamelyik megoldást választanod kell!!!Nekem 11 éve nem volt választásam, csak a hasfeltárásos műtét, de inkább az mint ez a daganat tönkretegye az életemet. Írtam már sokszor, hogy mit derült égből a villámcsapás jönnek a problémák, ma csak ez, holnap meg már a vérzés sem áll el. El kell kezedeni vagy laparral vagy embóval kitakarítani a méhedet! Nagyon agresszív jóindulatú daganatok ezek, én el mondhatom ezt, nekem az embo volt a harmadik beavatkozásom mioma ellen!! Jó egészséget kívánok, Ibi.

#2372 titi12 2011. 01. 17. - 22:48:39

Szervusztok! Bocsánat, hogy régóta nem írtam!! A héten a tervek szerint Ujvári doktor laparoszkopiás műtéttel kiveszi a miómám. Kezdek egy kicsit (NAGYON) FÉLNI. Eddig a munkám és a gyerekek mellett nem igazán volt időm ezzel foglalkozni...de most a mensesem miatt is újra "előtérbe" került. Kérlek szorítsatok értem!!! Mindenkinek minél előbbi gyógyulást kívánok!!! Titi

#2373 letlovein 2011. 01. 17. - 22:17:15

Kedves Anetta! Én július végén voltam dr. Bérczy Viktornál az Üllői úti intézetben, kb. 1,5 hónapot kellett várnom. Régebben és most pár napja is részletesen leírtam mindent a beavatkozásról. Nagyon kedves ember, hívd fel nyugodtan! Nekem is ki akarta a másik dokim venni a méhem, már 1,5 éve. A Bérczy doktornak egészen más a hozzáállása. Telefonja 06 20 825 80 91. Sok sikert, és ne izgulj!!! Anita

#2374 jutty5 2011. 01. 17. - 22:07:26

Sziasztok lányok! Nagyon örülök, hogy már jobban vagy Ditke! Fehér kabátban voltam, a nővérem kísért el a vizsgálatra. Lányok ! Nekem azt mondta a radiológus doki, hogy az embó előtt beszéljek a nődokimmal, hogy ágyat biztosítsak magamnak.Másnap már haza is mehetek. Előtte, majd valamilyen gyógyszert fogok kapni, amit fertőzés veszély miatt kell bevennem.( antibiotikumot)? Mi ellen kell pontosan ez? Hány nappal kell bevenni mütét előtt? Olvastam több helyen, hogy mri vizsgálato voltatok előtte. Nekem nem mondták ezt. Mihez kell? vagy milyen vizsgálat ez pontosan??? Írjatok már arról, pontosan mire vigyáztok ahhoz, hogy hozzátegyünk Mi is ahhoz, hogy még kisebbítsük a miómát, majd mötét után. Hogy étkeztek pontosan? Olvastam a ciklus 2-tő tablettáról..Ti hallottatok már róla? Én mielőtt elkezdett nőni nagyon rohamosan a miómám, sokat futkároztam a barátnőmmel, kerékpároztam a szobabiciklin. Nem gondoljátok , hogy esetleg a sok rázódástól ugrálástól indult be jobban a növekedése? Komolyan mondom, már nem is nagyon merem tovább folytatni.Pedig olyan jó lenne lefogyni egy kicsit...:-) Bár a mozgástól sem fogytam le..-csak jobban éreztem magam a bőrömben. Lányok aki babát szeretne, és mondjuk az embót megcsinálják, terhes lesz valaki ,nem zavarja a kisebb mióma a terhességet? Puszi mindenkinek, és eltünt miómát kívánok! Üdv:Jutty

#2375 anetta710105 2011. 01. 17. - 21:08:20

Kedves Mindenki! Abban szeretnék tanácsot kérni Tőletek, ha valakinek van tapasztalata, hogy Budapesten kb. mennyi a műtétre az előjegyzési idő. Pécsett érdeklődtem Harmat doktornál, ő kb. 1 évet mondott. Nekem pedig kb. 2 hónap múlva lenne egy méheltávolításos mióma műtétem, amit nem szeretnék. Ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan , kinél induljak el, messze lakom Bp-től ráadásul. Köszi: anetta

#2376 laubakaibi 2011. 01. 17. - 19:43:07

Kedves Induska! Nagyon sajnálom a történteket!!Fel a fejjel!!!! IGEN IS VÁRJÁl MÉG EGY HETET!!! Egy kis időpont csúszás nem a világ!! Ügyes vagy hogy otthon méred a vérnyomásodat!! Szerintem nem magas a vérnyomásod, de amin keresztül mentél (ezt én is ismerem, becsap a saját nőorvos stb.stb.) majd azt mondják hogy magas a vérnyomás újból mérik, és még magasabb lesz, ez várható!!!! Ha otthon normálisat mérsz, rögtön rájönnek hogy a kórháztól vagy ideges és a műtéttől. Ha viszont tényleg az,akkor szerintem egy-két hét alatt be tudják állítani, vagy azonnal gyógyteázzál! Nem lesz ott semmi baj!! A vérképed tényleg rossz, nem tudom hogy a sok-sok pótlás mellett mit szólnál hozzá ha pl. minden nap ennél májkrémet!! Nagyon jól pótolja vért!!! Azért merem ezt leírni, mert mikor terhes voltam nagyon régen akkor ne tudtam szedni az akkori vasat, egyfajta volt, és akkora székrekedést okozott hogy már majdnem sírtam. A hashajtót sem lehetett szedni mert hisz babát várok. Aztán a doki mondta a mindennapi májterméket. Igaz pár évek nem ettem szülés után, de aztán megint szeretem. Képzeljétek mikor a klinikára bekerültem szülésre, mert pár nappal hamarabb befeküdtem, vettek vért, és teljesen normális volt a vérkép!! Tehát pótlásnak ezt is meg lehet próbálni. Szurkolok Neked hogy minden összejöjjön, de Te is olyan izgulós vagy mint én. Annak idején hasfelvágásos műtét előtti nap mértek magasabb vérnyomást, és kérdezték félek-e? Mondtam hogy igen. Akkor jött a beszéd szónoklás, hogy jó intézményben vagyok, jó orvosnál és nem lesz baj!! Neked is ezt tudom mondani!!! Próbálj megnyugodni!!! Képzeld el hogy az igazi nagyon magas vérnyomásos hölgyeket is megműtik valahogy, ha máskép nem is, leviszik gyógyszerrel a vérnyomásukat!! Kitartást, üdv. Ibi A többieknek holnap írok!

#2377 zsokinca 2011. 01. 17. - 19:08:08

Bugyibuci Üdv itt:) Remélem hamarosan találsz valami jó dokit! Sajnos nem sokan ismerik,vagy ha ismerik is,akkor nem nagyon ajánlgatják ezt az eljárást:(( 10 cm körül már lehet jobb laparral kivetetni. De ha pestre felmész és megnézeted ,akkor biztos adnak tanácsot! Ibike majd megadja biztosan az elérhetőségét az ottani dokinak.Én csak a miskolciban tudok segíteni. Sok sikert! Ha bármi kérdésed van,gyere nyugodtan,valaki biztos segít:) Üdv: Zsóka

#2378 zsokinca 2011. 01. 17. - 19:04:08

Induska Ha nem érzed magad teljesen biztosnak,akkor inkább várj! Nyugodtan és 100%ig bízva a dokiban lehet csak belevágni a dolgokba. Ha nyugodtabb vagy a jövő heti eredménytől,akkor beszélj a dokival,hogy halasztani szeretnél inkább.Én a helyedben ezt tenném. Puszillak! Zsóka

#2379 induska 2011. 01. 17. - 17:31:00

Sziasztok ! Elkeseredettségemben írok nektek. Ma voltam a műtéthez szükséges EKG vizsgálaton a belgyógyászaton. Életemben alacsony volt a vérnyomásom. Most pedig először 140/90, rá 3-4 órás mérésre pedig 160/100 lett a vérnyomásom ! A dokinő szerint az EKG-m sem túl jó, ahogy ő mondta, mintha egy infarktuson estem volna át a közelmúltban. Kikérdezett, hogy vannak-e panaszaim, de semmi. Soha ilyen jellegű panaszom nem volt. Ő azt mondta, hogy inkább halasszam el a műtétet, és elküldött terheléses EKG-ra, ami a jövő szerdán lenne, és pajzsmirigy vizsgálatot is kért vérből. Állítása szerint a rossz májértékemet is mint a magas vérnyomást, okozhatták a hormonok. És itt meg is említette a Norcolutot, és a fogamzásgátlót. A vasam 2.8 lett a szeptemberi nem vállalt műtét előtt még 16.5 volt !!!!!!!!!!!!!!!! 4 hónap alatt folyamatos vas és folsav szedése mellett ilyen gyatra az érték !!!!!!!!!!!! Felhívtam az Ujváry dokit, aki azt mondta, hogy ez lehetett csak egy egyszeri érték, ez még nem biztos, hogy kóros /mármint a magas vérnyomás/ ! A legnagyobb bibi, hogy idejét nem tudom, hogy mikor mértek utoljára vérnyomást, összehasonlítási alapom sincsen ! Szóval a doki szavaiból azt vettem ki, hogy majd az altató orvos eldönti, hogy altatható vagyok-e vagy sem, de azért, ha csütörtökön megyünk felvételre, majd őt előtte hívjam fel, és majd beszél az altatóorvossal erről a problémáról. Nekem ez nagyon olyan szagú, mintha minden áron műteni akarna !!!!!!!!! Az is gondja volt, hogy aki Hatvanban vizsgált, az nem kardiológus, hanem CSAK belgyógyász volt !!!!!!!!!!! Nem értem, hogy miért nem lehet megvárni a jövő hetet, amikor is szerdán meglenne a terheléses EKG eredménye is, KARDIOLÓGUSTÓL , és a pajzsmirigy eredménye is ! Csak nyugodtabb lenne az ember ! Most mindenesetre itthon mérem a vérnyomásomat reggel, délben, este, aztán ezt viszem magammal csütörtökön. De, azt hiszem, hogy még nagyon átgondolom én ezt az egészet, az altatóorvos véleménye nélkül is ! Egy hét nem a világ, ha újra másfél hónapot is kell várni egy újabb időpontra, akkor is inkább ez, mint egy elhamarkodott döntés, és tényleg találna valamit a kardiológus !!!!!!! Ti mit mondotok, szerintetek nem a mindenároni műtétre hajt a doki ??????? Induska

#2380 holdbanezo 2011. 01. 17. - 16:36:37

Kedves Ibi, köszönöm a tanácsodat, komolyan elgondolkodtat, amit írsz - a saját tapasztalataidat. Mindenképp megvárom a rákszűrés eredményét, a dokival is akkor beszélhetek majd csak. Lesz egy pár kérdésem. Írom őket. Még két hét. Közben ma túlestem életem első mammográfiás vizsgálatán. Szinte napra pontosan egyszerre lesz meg a két lelet. Úgy tűnik, a sűrű wc-zés a legnagyobb problémám. S hétről hétre nagyobb. Már csak kb. egy óra, amíg kibírható. Kész kínszenvedés :o Nem tudom, reális-e azt várnom, hogy elkezdjen visszafejlódni... türelmem, kitartásom volna az alternatív gyógymódokhoz .... de talán a tüneteim súlyosbodását nem kockáztatnám. Azért a tűrőképességemnek is van/lesz egy határa. S akkor meg nem kéne, valóban, kapkodni, mert ez ugye nem megy egyik napról a másikra... időpont, vizsgálatok, előjegyzés, stb. Köszi Mindenkinek a tanácsot, tovább olasgatlak Titeket! üdv, jobbulást, gyógyulást!

• 270 Oldal +
  • « Első
  • 117
  • 118
  • 119
  • 120
  • 121
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: