Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 271 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#2421 induska 2011. 01. 13. - 17:15:32

Sziasztok ! Régen írtam már, de szinte minden nap elolvasom az írásokat. Csak annyit szeretnék mondani, hogy hála a fogamzásgátlónak, végre így a sokadik hónap után végre NORMÁLIS MENNYISÉGŰ A VÉRZÉSEM ! Igaz, hogy nagyon erősen görcsöltem két napig, egyszerűen nem tudott megjönni, de a meleg vizes zuhanynak hála /és nem a Nos-pa-nak/ ez is megszűnt ! Olyan jót nevettem, mert három csomag extra vastag betéttel és ugye super plus tamponnal felkészülve vártam a "horrort", és most ott pihennek a szekrényben. Napi 2-3 db normál betét fogy el ! A héten megcsináltattam a műtéthez szükséges labort, és - mit is vártam volna - vérszegény vagyok ! Nem is kicsit ! Remélem azért a műtétet ez nem fogja befolyásolni. Komolyan mondom, már alig várom, hogy túl legyek rajta ! Egy hét múlva már a kórházban leszek, és rá másnap műtét ! Én azt hiszem, hogy onnantól egy új élet fog kezdődni ! Végre mióma nélkül ! Ahhoz képest, hogy a tervezett szeptemberi nagy hasi műtét előtt depis lettem, és ugye végülis nem vállaltam, most szinte szárnyalok ! Szerintem biztosan azért, mert tudom, hogy utána minden csak jobb lesz ! Nagyon drukkolok mindenkinek aki az embót választotta, vagy azt fogja választani. Biztos, hogy aki ezt érzi biztonságosnak, annak ez a legjobb megoldás. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie ! És tényleg most már én is azt mondom, hogy addig kell ezt a nyomorult élősködőt életképtelenné tenni akár így, akár úgy, amikor még nem okoz panaszt ! Ne higgyetek az orvosnak, hogy ha azt mondja, hogy addig nem kell semmit sem tenni, amíg panasz mentes, mert ez a nyomorult élősködő, akkor is szövi, a maga kis érhálózatát, és nől, terjeszkedik ! Aztán mikor meg már panaszt okoz, régen rossz ! Mindenkinek szép estét ! Induska

#2422 laubakaibi 2011. 01. 13. - 08:03:59

Kedves Jutty! Ha nem veszed ingénybe az embot, akkor a változó kor küszübén 98 % hogy nagyon nagy problmád lesz. Én is hittem abban hogy igen, ahogy öregszem, hiába lett újabb mioma, majd sorvadni fog. Nem fokg,hanem akkora gondot okoz, hogy a vérzést nem tudják elállítani, és 1 kapatás után a következő vérzésnél már a méhedet fogják kivenni. Akkor viszonnt nem biztos hogy lesz idő arra hogy telje vérzéssel meg várd amig kapsz időpontot laparra. Ahogy irtam, időzített bomba. Az a baj hogy az orvosok arról beszélnek hogy a változó korban ezek elsorvadnak, csak azt a kimutatást nem közlik a beteggel hogy a 100-tól hány nő az aki ilyen szerencsés és hány az akinek kiveszik a méhét. Sajnos nagyon nagy százalékban az utóbbiak vannak. Én is tévesen tudtam ezt, mikor aztán véreztem és kiderült hogy miomám van és rákérdeztem hogy lehet az, hiszen változó korba léptem. Az volt a válasz, hogy amig mesizek addig lehetnek miomáim!!!!! Na hát így aztán amig tart a mesi addig vigyázhatok a táplálkozásomra! Nyugodtam próbáld meg az embót, más sortárs is írta hogy lesz nála ismétlés mert megállt a zsugorodás. Végül is a TB kifizeti az eljárást és fájdalmatlan, élni kell a lehetőséggel! Ha van időpontot MENJÉL ÉS CSINÁLTASD MEG!! ha szeretnéd a méhedet megtartani. Jó egészségest, üdv. Ibi

#2423 jutty5 2011. 01. 12. - 23:02:11

Tehát a nődoki, úgy magyarázta, hogy mivel nem több apró, vagy ha nagy lenne ugyan, de méhből kicsúcsosodó , de kevés kis résszel kapcsolódó miómát könnyebb eltávolítani. Tehát pechemre, elég rossz helyen van. A radiológus, pedig úgy magyarázta, hogy mondjuk 56 helyen van vérellátottsága, és ebből sikerül jó esetben a felét, vagy háromnegyedét elzárni.Még akkor is táplálkozik valamennyi érből.ezért ritkán előfordulhat újabb embó mütét. Így azt érhetem el, hogy kisebb lesz a mióma, nem vérzek annyira,és nem görcsöl., olyan erósen. Mostmár, csak azt kell eldöntenem, pszihésen bírom-e?, hogy ott van nekem a mióma, tudok -e vele élni, majdcsak a menapauzába érek, és akkor úgyis sorvadni, majd meszesedni fog az egész. HÁááT!! Még rágódom, picit, rajta, mert végülis febr. 7-re van időponto az embóra. Egyébként, már három nődoki vizsgált meg.

#2424 laubakaibi 2011. 01. 12. - 19:40:55

Kedves Jutty! Értem amit leírtál. Nekem az a véleményem, amit már leírtam egy sorstársnál is hogy 1 orvos véleménye ha méhkivételről, nagy műtétről van szó, az NEM vélemény!!! Így másik dokitól is kéne akár maszekba véleményt kérni, persze nem tudom milyen a környék és lehet hogy tényleg a dokiknak jó anyagilag a méhkivételes műtét. A sorstárs hölgy végül is laparral fogják műteni, de nem az a doki akit én is ismerek mert egy klinikára jártunk itt Pesten, mert az becsapta volna a hölgyet, akármilyen nehéz is ez a doki külföldön tanulta meg a laparaszkópiás műtét minden megoldását, szinte nincs lehetetlen! Igen a miomák nem biztos hogy elmúlnak!!! Ugyanis az én radiológusom is helyesbített műtét után engem, hogy nem az a cél hogy elmúljon, hanem hogy életképtelen legyen, összezsugorodjon és ekkor már nem tud nőni és nem tud vérzés problémákat okozni!!!!! Ez már nagyon nagy szó, plána ha már korban vagyunk és nem is akarunk szülni!!! Nézd, én úgy voltam vele, hogy a pakliban benne volt hogy kevés eséllyel ugyan de elveszthetem a méhemet ha az artériák úgy elzáródnak hogy sorvad a méhem, vagy fertőzést kapok. Nem értettem hogy ugyan milyen fertőzés kaphatnék, elhatároztam hogy egész télen fürdőbe sem megyek nehogy össze szedjek valamit. Aztán itt van a vérzésem, a nőorvos meg mondta hogy 1 miomám a sok közül biztos szétesik az MR alapján a többi zsugorodik. Ami szétesik az csinálja a vérzésbajt, és a mioma húsa, burka minden meg fog születni és ha ezek lassan hagyják el a méhemet akkor ugye az élettelen anyag a méhben van és akkor kapok fertőzést. Én így is vállaltam az embot, mivel mioma zsákom miatt másik megoldás is a méhkivétel lett volna persze nem mindegy azt is hogyan végzik el! Mert ugye lehet hüvelyen át és laparral is, így kevesebb a fájdalom és szenvedés! Én azt mondom hogy járj utána a dolgoknak, mert laparral biztos vagyok benne hogy tudnak rajtad segíteni!!! Nagyon de nagyon sok orvos még klinikán sem akar laparral műteni, nem is érdekli őket, nem képzik magukat. Végül is hasfeltárással is meg tudják oldani! Érdekelne még hogy miért nem csak a miomádat akarja kivenni???? Miét a méhet is???? Azért úgy vagyok vele hogy nem a bölcsességfogam ez, hogy jó ha van, de ez nem rág semmit sem, így ha nincs akkor sincs gond. Amig van lehetőség más módszerre azt a műtétet kell választani! Nem adom a méhemet egykönnyen. A sorstárs hölgy tudom hogy a Szent István kórházba ment ott egy tiszta maszek orvos végzi ezeket a beavatkozásokat. De olvasom hogy a Dél-Pesti Kórházban is van egy lapar szakértő orvos! Az hogy nem múlik el a mioma az embótól az nem baj, szerintem beszéld meg magaddal és még egyszer a radológussal is. Ugyanis fájdalmatlan a beavatkozás érdemes lenne megpróbálni, fizeti a TB! Azért nagy százalékban sikeres azért fizeti a TB a hölgyeknek. Ha már Te sem szülsz akkor az a lényeg hogy kisebb legyen és a fő hogy életképtelen. Én úgy tudom hogy nem is érzi a méhfal hogy ott van, tehát elmúlik a mesi rendesen, nincs horror vérzés stb. Ezt meg kell beszélned magaddal, a családoddal hogyan dönts! Csak ha már minden kötél szakad akkor kell a méhkivételt választani. Én is így vagyok vele!! Jó egészséget kívánok, írd majd meg Juttyka hogy mit választottál! Üdv.Ibi

#2425 zsokinca 2011. 01. 12. - 19:12:07

Jutty Lehet ,hogy tényleg őt láttad! Nekem 17 órakor írta,hogy túl van rajta,de még mindig nagy fájdalmai vannak.(( Nem értem én ezeket a dokikat komolyan mondom. Nem kérdezed ,meg akkor ezt a Hercz doktort? Kíváncsi lennék,ő mit mondd neked! Vagy az Ujvári Attilát? Ő is laparral műt. Van honlapja is,meg tudod keresni e-mailben is szerintem őt is. Drukkolok,hogy minél hamarabb sikerüljön előrelépni!!! Üdv: Zsóka

#2426 jutty5 2011. 01. 12. - 17:16:23

Szia Anna! Mekkora volt a miómád? A doki aki mütött, ő hol van helyileg?

#2427 jutty5 2011. 01. 12. - 16:02:56

Sziasztok! Lányok! Ma voltam Miskolcon,a nődokinál, aki azt mondta, hogy ő kivenné a méhemet. Legalábbis az Én dolgom, mivel szülni nem akarok, hát a vérzés okozta vashiány több gondot okoz, mintha kivennék a méhemet.Úgyis a petefészek, még ellátja a dolgát! Laporoszkópia sem jöhet szóba, mert elég rossz helyen van. (a méh alsó felén, beágyazódva, nincs körülírható pontos képlet) Aztán voltam a radiológusnál, aki azt mondta, hogy kb.30%-ot tud kisebbíteni. Elmúlni nem fog, ez téves gondolat. Nos lányok, lehet nagyon naív vagyok, de Én azt hittem, hogy el fog sorvadni teljesen, aztán eltávozik egyszercsak.:-) Tehát ez egy olyan megoldós, hogy ne okozzon nagyon erős görcsöket, és vérzéseket.De! Elmúlni tulajdonképpen sosem fog!:-((( Drága Ibike, orhídea, és Anett! Mit gondoltok erről? UI: -Nem tudom, de olyan érzésem volt, mintha "Ditkét" láttam volna a nőgyógyászaton., majd a radiólógián. mivel nem ismerem, csak megérzés volt, és nem mertem megszólítani. Még délben ott ült a folyosón!:-(

#2428 letlovein 2011. 01. 12. - 15:20:52

Kedves Orchidea! Levelezzünk akkor a honlapos gmail-en, jó? Örülök! Szia! Anita

#2429 orchidea_69 2011. 01. 12. - 10:17:07

Kedves Anita! Amióta rátaláltam erre a fórumra, sokat olvastam és mások tapasztalataiból is igyekszem tanulni. Az embolizációra én még nem készülök, de úgy érzem, ha mégis odakerülnék, sokkal célirányosabban tudnék ráhangolódni. (MÁR AMENNYIRE RÁ LEHET HANGOLÓDNI) A beszélgetést úgy értettem, hogy a www.kineziologiagyengeden.lapunk.hu- n megjelölt e-mail vagy a háziptikám keresztül privátban kézenfekvőbb Neked? Orchidea

#2430 laubakaibi 2011. 01. 12. - 07:26:42

Kedves Ditkebaba! Kár hogy tegnap este nem olvastam a Fórumot! Ugyanis hidd el hogy együnk sem kapott bátorító injekciót embo előtt. Én az évek alatt kaptam 11 éve injekcióban, ami minden hölgyet úgy levett a lábáról hogy a műtösfiú jött értünk és ágyon toltak a műtőbe, nem is voltunk egészen magunkál. Aztán 2 éve laparaoszkpóiás műtétnél már gyógyszert adtak este is és reggel is. Háááát! Saját lábamon mentem, de nem voltam vidám, nem beszéltem, levert voltam tőle félelem érzés nélkül. Szeritnem azért nem adnak mert műtét közben nem csdak beszélgetsz az orvossal, hanem kommunikálsz is vele, hiszen többször mondja hogy ne vegyél levegőt, aztán vegyél levegőt. Én is beszélgettem az orvossal, de finoman azért szólt hogy érzem-e a kótyagosítót, és akkor bekattant, hogy nem szabad zavarni nagyon munka közben, biztos azért kérdezte ezt, hogy ne sokat beszéljek. Ezért nem adnak bátorító injekciót sem, mert mikor bevezetik azt a kis katétert és nem fáj semmi az ember megnyugszik. Délelőtt biztosan túl leszel rajta. Pesten nem kaptunk előtte antibioltikumot,hanem az infuzióval együtt adták a délelőtti adagot, az estit meg gyógyszerben. Gondolok rád egész délelőtt, üdv. Ibi

#2431 laubakaibi 2011. 01. 12. - 07:12:28

Kedves Ditkebaba! Semmi baj nem lesz, tudom hogy már nem tudod olvasni az írásomat mert készülődtük. Látom hogy hajnalban írtál nekünk! Sajnálom hogy nem tudtál aludni. Én annak idején egy-két szem Xanaxot bevettem hogy azért legalább aludni tudjak. Holnap után várjuk az írásodat! Szorítok Neked nagyon, üdv. Ibi

#2432 ditkebaba 2011. 01. 12. - 05:43:46

Sziasztok! Készülődök, nem sokára indulunk. Köszönöm a biztatásokat. Sajnos 3 órától fent vagyok, nagyon izgulok. :( Nagyon szorítsatok Lányok!!!!!! Ha itthon leszek, beszámolok részletesen. Puszi Mindenkinek!!! DB.

#2433 cseperke 2011. 01. 12. - 05:40:44

Sziasztok Ritkán olvastalak benneteket, de akkor alaposan, visszamenőleg.:) Több mint 10 éve van meg a miómám, mostanra szép nagyra megnőtt, kb 10 cm. :( Különösebb tünetet nem okoz, erős vérzés, de nem elhúzódó és pocsék vérkép. Lassan egy éve vastablettákon élek. Július elején voltam Pécsen Harmat doktor úrnál, szerencsére azt mondta, hogy el lehet végezni az embolizációt, és akkor azt mondta, hogy kb február-március körül kerülök sorra. Türelemmel voltam, 10 év után ez már nem számít.:) Most olvastam, hogy december 23.-án írta valaki, hogy január 21-én fog menni és hogy március óta vár rá. Letörtem. Ezek szerint nem fogok sorra kerülni tavaszig?

#2434 jutty5 2011. 01. 12. - 00:16:11

Sziasztok! Többször olvastam arról, hogy elkezd zsugorodni a mióma,aztán stagnál.Ez mitől lehet? Egyáltalán hányszor lehet megismételni az embót? Nincs annak valami mellékhatása? Míg nem zsugorodik össze, addig is ilyen erős görcsös a menszesz? És ömlik a vér? Kell szedni valamilyen gyógyszert az embó után? Mert úgy olvastam többen is szednek gyógyszert.. -Nagyon köszönöm, mindenkinek aki írt Nekem választ.Sokat tanulok belőle.Nagyon nehezen tudtam dönteni hová menjek, de mivel Miskolc van a közelemben, ide vagyok holnapra vizsgálatra bejelentkezve. Kíváncsi vagyok, mit mondanak. Majd jelentkezem mi volt! Üdv mindenkinek

#2435 moto32 2011. 01. 11. - 21:09:35

Szia Db!! Kitartás holnapra és ahogy mindenki írta minden rendben lesz. Csak tényleg a jövőre kell gondolni és az anyaságra. Ha már jól leszel remélem leírod a tapasztalatodat és a műtét kimenetelét,nekünk akik még a műtét előtt állunk. sok siket és kitartást holnapra. Móni

#2436 ditkebaba 2011. 01. 11. - 18:11:00

Szia Anita! Köszönöm szépen, olyan megnyugtató ezeket a sorokat olvasni. Igen, megpróbálok csak a jóra gondolni majd, remélem legalább fogok tudni majd aludni egy kicsit, mert a múlt éjjel nem nagyon ment. :( Biztosan minden rendben lesz, máshogy nem történhet és kész. Hiszen még előttem áll az anyaság, és holnap nagy lépést fogok tenni, hogy ne legyen akadálya. ;) Köszönöm, hogy így ismeretlenül is biztatsz. Puszi Db.

#2437 letlovein 2011. 01. 11. - 16:09:55

Kedves Ditkebaba! Minden a legnagyobb rendben lesz! Én is szorongtam, de ahogy alakultak az események körülöttem, megnyugodtam. Teljesen "olajozottan" mentek a dolgok!! Biztonságban éreztem magam! Az egész műtétben az volt számomra a fantasztikus, hogy közben beszélgettünk a Bérczi doktorral és az asszisztenseivel ilyenekről, hogy pl. mit olvasok, meg mi a munkám stb. Olyan békesség volt a műtőben, és úgy elszállt az idő, hogy már vége is volt a beavatkozásnak. Annyira TERMÉSZETES és MEGNYUGTATÓ volt az egész, hogy eszembe sem jutott félni. Szóval bárki is műt, biztosan igazi PROFI! A műtét után következő görcs úgyis elmúlik, és akkor már tudod, hogy túl vagy rajta! Még azt tudnám javasolni, hogy mondogass magadnak pozitív megerősítéseket, mint pl. minden a legjobban alakul az életemben, nyugodt és egészséges vagyok, bármi olyat, ami neked jóleső érzést okoz. Told el magadtól a rossz gondolatokat, és hozd be helyette a jót. Amolyan agykontrollos technikával. Üdv: Anita

#2438 letlovein 2011. 01. 11. - 15:51:27

Kedves Orchidea! Nagyon köszönöm kedves szavaidat és figyelmességedet. Biztos vagyok benne, hogy Neked emberekkel kellene foglalkoznod, lehet hogy ez is a munkád, akkor nagyon jó lehet Veled dolgozni. Azt érzi az ember, hogy nem "csak úgy" kérdezel, hanem tényleg érdekel az a valaki, és ez igazán jóleső érzés. Több ilyen egymásra figyelés kellene a mai világban, mert sok problémát feloldhatna, erősítené az emberek egységélményét. Azt hogy értetted, hogy a honlapomon keresztül beszélgethetnénk? Nekem minden megoldás jó! Várom válaszodat! Szeretettel: Anita

#2439 ditkebaba 2011. 01. 11. - 15:49:26

Szia Jutty! Köszönöm szépen, kedves Tőled. Ő is Miskolcon van? Vagy végül más mellett döntöttél?Ha igen,akkor biztosan hamar sorra kerülsz, mert ott még nincs várólista. Írj majd, hogy mit mondott. Puszi DB

#2440 zsuzsip 2011. 01. 11. - 15:45:31

Kedves Anna! Nekem volt Pécsett mióma-embolizációm 2010. jún. 8-án. kettő nagyobb miómám felére zsugorodott és stagnál, 7 hónap telt el. Jelenleg MR időpontra várok, vszínű újabb műtét várható. Dr. Hercz Péter vidékről is fogad? Üdv. P. Zsuzsa email címem: puski@citromail.hu

• 271 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: