Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

• 268 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#2421 laubakaibi 2011. 01. 05. - 21:21:42

Kedves Ditkebaba! Ezt jól elnéztem, bocsika!

#2422 ditkebaba 2011. 01. 05. - 21:16:39

Szia Móni! Nekem van egy 22mm-es, egy 10mm-es, és számos apró göb. Ezt mindaddig amíg nem mentem el Miskolcra, nem látta egy nőgyógyász sem. :'(' És MR sem kellett hozzá... Azt mondta a radiológus, hogy úgy fogja elvégezni a beavatkozást, hogy mindenhová kerüljön az anyagból, ahová szükséges, az aprókhoz is. Illetve szerinte is helyesen döntöttem, hogy előbb embo, aztán baba, mert így megkímélem magam az esetleges vetélésektől. Én úgy érzem, nekem egyszerűen nincs más választásom. :s ,mert jövő ilyenkor már a babánkkal akarok foglalkozni, és ez így is lesz!!!! :d Szóval nagyon gondold át mit teszel, és ami a legfontosabb, több orvos véleményét kérd ki!!!! Üdv Ditke

#2423 ditkebaba 2011. 01. 05. - 21:08:07

Szia Tulip! Nem, nem értettem félre...Harmat doktor úrral beszéltem meg mindent személyesen. Azért kerül "csak" ennyibe. mert a felhasznált anyagokat kell kifizetni, ha tb-n kívül mész. A kórházi ellátásért nem kell fizetni, azt a tb támogatja. Tudom, hogy egyébként a beavatkozást is, én is így fogok menni szerdán Miskolcra, csak azért írtam le, hogy aki nem akarja megvárni az egy évet Pécsen, akkor tudjon róla, hogy ennyibe kerül, és kb. így egy hónapot kell várni. Úgyan úgy beutalót kell kérni, ezt is megkérdeztem, pont azért, mert kórházi ellátásért nem kell fizetni. Szép estét! Ditke

#2424 moto32 2011. 01. 05. - 21:02:27

szia Db Szorítok neked nekem 22mm es miomám van és én is gyereket szeretnék. Neked mekkora??Én 17.én megyek Pestre a Bérczy Dr-hoz eddig csak a nőgyógyászom látta de ő nem nyúlna hozzá. De nem merem a a vetélést megkockáztatni mert a nőgyógyász szerint ez a veszélye a miomámnak. Köszönöm válaszod Móni

#2425 ditkebaba 2011. 01. 05. - 19:26:06

Szia Ibi! Gondolom ezt "tulip"-nak szántad nem nekem... :) Puszi

#2426 laubakaibi 2011. 01. 05. - 19:06:25

Kedves Ditke! Én azt tudom csak mondani, hogy az előkészületeknél rendesen bánt velem dr Sziller, de most karácsony előtt segítségre szorultam volna mert már akkor több mint 3 hete véreztem és ugye embón túl vagyok. Akkor nem mondott igazat, azt mondta hogy szabin van, nem tud megnézni. Azt a téves tájékoztatást adta, hogy EGY NŐGYÓGYÁSZ NÉZZEN MEG!! Egy nőgyógyász!!!!! Olyan, akinek fogalma sincs arról hogy hogyan segítsen ha vérzés van embó után. Aki műtött radiológus mondta nekem hogy éjjel-nappal fogad a klinika, bármelyik orvos, szaladjunk ha baj van!! Nagy különbség!! Szóval magamra hagyott karácsony előtti héten hétfőn. Telefonáltam a klinikára ahol a portás nyilvántartása szerint nem volt szabin, csak a Várbíró doki aki karácsony után kezdett dolgozni. Ő 27-én mondta hogy vagy aznap vagy szerdán fogad. Így is lett. Azért ő is megéri a pénzét, mert megkérdezte hogy biztos hogy meg akarom-e tartani a méhemet ilyen idegesség mellett. Én ilyet nem mondtam. Rákérdeztem hogyan érti ezt, akkor mondta hogy hát tarthat a vérszivárgás még 2 hete 2 hónapot de akár még 3 hónapot is, vállalom-e így! Hát tudod ez nem a bölcsesség fogam, hogy ha nincs akkor sincs semmi baj, és nem hiányzik!!! Azért ellátott úgy, hogy már aznap esete óta vérszivárgásom van, és a hormonokat be sem veszem csak az antibiotikumot és méhösszehúzókat. Így aztán egyiktől sem kell sokat várni. De egy vizsgálatért, rákszűrésért kell oda menni, és a házidokival vetetik le vérből a női szervekre is a rákszűrést. Aztán meg az eredményt kell vinni és egy papírt ad hogy mehet az embolizáció! Írjál majd hogy sikerült a vizsgálat! Jó egészséget, Ibi

#2427 fiktor 2011. 01. 05. - 18:47:47

Kedves Orchidea! Neked is nagyon szépen köszönöm a válaszod,minden nap benézek és drukkolok ahogy a kedvesemnek úgy a ti gyógyulásotokért is.Élni fogok a privát levelezés lehetőségével amit külön köszönök. Fiktor

#2428 tulip78 2011. 01. 05. - 18:36:46

Szia Ditke, szerintem te félreértettél valamit. Az eljárást a TB támogatja, nekem tavaly év elején volt az embolizációm Pesten. Előkerestem az elszámolást: 215.700 Ft-ot fizetett a finanszírozó a műtét után. Jutty Sziller doktor úrhoz a következő telefonszámon tudsz bejelentkezni az asszisztensénél: 20/974-4528 Sziller doktort maximálisan ajánlom Neked, Várbíróban én csalódtam- meg sem vizsgált a műtét előtt... Sok sikert és rohamos jobbulást kívánok mindenkinek!

#2429 ditkebaba 2011. 01. 05. - 16:28:56

Szia Jutty! Voltam Pécsen , és Harmat doktor úr mondta, hogy ennyibe kerül tb-n kívül, plussz nyilván, amit még a dokinak szán az ember. Persze, ha az ember egészségéről van szó, ez nem nagy összeg. Én is azért vállaltam volna, mert kisbabát szeretnénk, és nem akartam kivárni az egy évet. Miskolc Oktató Kórház, Szentpéteri kapu 72. Dr. Lázár István. De mielőtt bármibe is belevágsz, nagyon járj körbe minden lehetőséget, több orvos véleményét kérd ki, ne hamarkodj el semmit. Ezt tudom javasolni!!! Mert van, akinek a lapar a megoldás. Üdv Db.

#2430 jutty5 2011. 01. 05. - 16:15:57

Szia Ditkebaba! Én úgy tudtam, sokkal drágább egy ilyen mütét! Sőt 5-600-ezert mondtak. Ezt honnan tudod , hogy 80-ezer? Miskolcon hol van?

#2431 jutty5 2011. 01. 05. - 16:12:12

Sziasztok! Nagyon kedvesek vagytok, a gyors válasznak örülök! Tehát Miskolchoz közel lakom, de ott nem tudok róla ki csinál ilyen mütétet, és melyik kórházban. De nagyon érdekelne....Beszéltem Bérczi dr-al, ő Sziller doktorhoz küld előtte. Tud valaki telefonszámot? Megbízható doki? Tehát még tanácstalan vagyok hova forduljak? Milyen vizsgálatokat kell beszerezni az embo előtt? Azt is olvastam ,hogy nem mindenkit tudnak ilyen módon megmüteni..Üdv mindenkinek

#2432 ditkebaba 2011. 01. 05. - 16:05:19

Szóval így nem fogok fizetni, mert Miskolcon tb alapon fog történni.

#2433 ditkebaba 2011. 01. 05. - 16:02:45

Szia Ibi! Köszönöm a biztató szavakat, szeretnék már egy héttel öregebb lenni. Igen, Pécsen ennyi a tarifa, ha nem akarjuk megvárni az egy évet, tehát tb-n kívül ennyit kell fizetni. És még így is 2 hónapra kaptam időpontot. DE!!! Zsókának köszönhetően, már tudom, hogy Miskolcon is van, az nekem csak egy óra, nem mindegy, mennyit kell utazni, főleg majd haza. És nagyon kedves a doki ott is, csak jókat tudok eddig róla mondani, de persze majd leírom a tapasztalataimat egy hét múlva. Nagyon-nagyon szurkoljatok majd!!! :| Végig a kisbabánkra fogok gondolni. Puszi Db

#2434 laubakaibi 2011. 01. 05. - 15:01:25

Kedves Ditkebaba! Nagyon de nagyon szorítok Neked a sikeres emboért! NE FÉLJ MERT NEM FÁJ A BEAVATKOZÁS!! Tudod a ciklus kb. 1o. napjáig nem műtenek, de utána azt mondták hogy az már nem ciklus, hanem nem múlt el a vérzés és lehet műteni. A dokiknak volt igazuk. Én úgy mentem hogy a bugyimban volt egy teljesen tiszta nagy éjszakai szárnyas betét, a lábam között meg egy éjszakai de szárnynélküli betét. Műtét előtt lesz idő hogy elmenjél még az osztályon pisilni, ott ugye cserélsz betétet. Ezt a betétet már senki nem bántja a lábad között. Ez marad. A bugyit nem húzzák vissza, ezt a köntösöm zsebébe raktam bele. Simán kibirta a műtétet a betét és azt is hogy fél6-kor felkelhessek és mehessek a nővérrel a wc-re. Ugyanis az embótól már csökkent a mesi mennyisége is. A nyomókötés kb. 10 cm széles ami a a csípődnél egy picit lejjebb van, a betétet nem akadályozza semmiben sem! Jól érettem hogy fizetned kell az embóért? Miért? Azért hogy hamrabb megcsinálják? Sikeres beavatkozást kívánok! Nyugodt legyél! Jó egészséget kívánok : Ibi Ui: Nálam sem lehetett a mesit jöttét kiszámolni, mivel aug.-ban kimaradt, ezért aztán nem tudtuk hogy szept.-ben egyáltalán lesz-e mesi!

#2435 orchidea_69 2011. 01. 05. - 14:09:00

Kedves Fiktor! Először is le a kalappal, hogy férfi létedre ilyen mélyen foglalkozol ezzel a problémával. Jó, tudom a párodon keresztül Te is érintett vagy az Ő minden bajával. Hiszen általában ennek így is kellene lennie mindenkinél... LÉNYEG::: Ha már regisztrálva vagytok, akkor tudjátok követni a történéseket. Itt a fórumon sokan vagyunk, sajnos. Mindannyiunknak meg van a saját baja. Kinek kisebb ..még, kinek már komolyabb tünetekkel. Vannak gyógyultak, gyógyulófélben lévők, beavatkozásra várók, és akik még nem döntöttek. Akadnak olyanok is akiknek nem sikerült az embolizáció. (Igaz csak pár db ilyen visszajelzést lehet olvasni) Többen írtuk és kértük a sorstársainkat, hogy a negatív tapasztalataikat is írják meg, hiszen minden egyes információ segíthet. Az biztos, hogy valamerre el kell indulni a párodnak. Így, hogy tudja, hogy van egy kis "plussz alkatrésze", mindenképpen figyelemmel kell kísérnie. Egy időben sokkal többet írogattam a fórumra én is. Nekem is kb. ekkora a miómám, de én még várok. De folyamatosan járok ellenőrzésre.(MR és UH...) Ha lenne kérdésetek írjatok, akár privátba is. Segíteni csak annyiban tudok, hogy leírom a tapasztalataimat. De mivel mind mások vagyunk, másképpen reagálunk a dolgokra.(természetes gyógymódok, norvég progeszteron krém..) Vigyázz a párodra! Nem kell megijedni, de azért nem szabad elhanyagolni. Van akinél időzített bombaként beindulhat a növekedése, de olyan is van akinek a változókor zsugorodást eredményezett. Lényeg az, hogy ott van és gondot tud okozni, amit a nőgyógyászok egyből méhkivétellel akarnának gyógyítani!!!!!!!!!!!!! Én is elmúltam 40 éves, így hasonló"cipőben" járunk a pároddal. Orchidea

#2436 ditkebaba 2011. 01. 05. - 14:07:40

Sziasztok! Mához egy hétre lesz embolizációm Miskolcon. Nekem ez van a legközelebb, és nem utolsó sorban kell érte fizetnem. Pécsen 80.e lett volna, tb-n kívül. Egy kicsit attól tartok, hogy nehogy megjöjjön addig, mert ezt nálam nem lehet tudni. Az lenne a kérdésem, miután Ibi írta, hogy neki is megvolt közben, hogy fehérneműt vissza lehet venni a műtét után? Azért kérdezem, hogy elfér-e a nyomó kötés miatt. Mert ugye ha meglesz, akkor ugye kell majd a betét. Köszönöm! Üdv. Db.

#2437 zsuzsip 2011. 01. 05. - 12:56:29

Sziasztok! BÚÉK mindenkinek! Az embóm után fél évvel: megállt a 2 mióma zsugorodása. Volt valakinek ilyen? Most MR időpontra várok lehet, hogy meg kell ismételni az embolizációt:( . Vki régebben említette a Péterfy utcai kórházban is végzik, ill. a laparoszkopós műtétet is. Tudtok orvos nevét, elérhetőségét? Üdv. Zsuzsi

#2438 letlovein 2011. 01. 05. - 11:32:22

Kedves Jutty! Én július 31-én voltam Pesten a Bérczy Viktor doktornál, azóta is nagy szeretettel gondolok rá. Akkoriban írtam róla a fórumon, azt elolvashatod, de a lányok többen is írtak már a pesti embolizációról. Nekem is óriás miómám volt, még nem voltam azóta ellenőrzésen azóta, de ebben a hónapban tervezem. A hasam határozottan kisebb lett, és sokkal jobb a közérzetem. Azóta kineziológiával is foglalkozom, kezelek is, ezáltal a betegségem okait is megismertem, és a belső harmóniám is visszaállt. A műtétet egyáltalán nem bántam meg, nagyon sokat segített nekem, hogy fizikailag jobban éreztem magam.(Persze nem közvetlenül utána, mert az nem egy könnyű időszak, erős görcsökkel). Szóval nagyon ajánlom neked a Bérczy doktort, fantasztikus ember és orvos, és nincsen hosszú várólistája. Sok sikert, ha bármi kérdésed van, szívesen segítek! Anita

#2439 zsokinca 2011. 01. 04. - 21:46:28

Kedves Jutti! Remélem jól írtam le a neved:) Van Miskolcon is a másik kettő mellett.Nem tudom merre laksz az országban. Miskolcon nem kell sokat várni,max 1-2 hetet. Ha közel van,érdemes itt megpróbálni. A műtéttől ne félj! Nem fáj! Mihamarabbi gyógyulást! Üdv: Zsóka

#2440 jutty5 2011. 01. 04. - 21:33:31

Sziasztok! Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra.Sajnos Nekem is miómám van, férfiökölnyi.. Pécsen és Pesten hallottam az embolizációs mütétről. Sajnos egy év várakozási időt mondott Hartman dr.. Ezért úgy gondoltam, Pestre kellene mennem. Ha valaki bármilyen információt tudna adni, vagy segíteni, tanácsokat is szivesen veszek. jutty

• 268 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Topik megosztása: