Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 269 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#2421 riznerhedvig 2011. 01. 08. - 07:47:11

Sziasztok. Örülök, hogy rátaláltam a fórumra. Tegnap diagnosztizáltá a miomát,és el keseredtem,de nem szeretnék méh eltávolítást.Ezért keresem a megfelelő megoldást. Nagyon jó ötleteket olvastam. A pécsi klinika érdekelne. Ha tudnátok elérhetőséget küldeni,örülnék. Köszi.

#2422 ditkebaba 2011. 01. 07. - 21:04:06

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni. Tudom, hogy Ibi írta, hogy a ciklus 10. napjáig nem műtenek. De volt mégis olyan, akit menses alatt műtöttek? Mármint, hogy nem elhúzódott, hanem pont úgy kapta az időpontot, hogy megjött neki. Én most emiatt aggódom, mert menses előtt pár nappal fognak műteni ( remélem szerdán), és már annyira szeretnék túl lenni rajta. Nagyon kérem, aki hasonló helyzetben volt írjon!!!! Már bánom, hogy nem kérdeztem meg ma a dokit. Köszönöm előre is!!! Üdv DB.

#2423 laubakaibi 2011. 01. 07. - 07:13:26

Kedves Jutty! Orchidea írásait nézegesd nyár óta! Ott részletesen lírja hogy mit hogyan csinál. Őgy emlékszem neki talán pár mm-et összébb ment a miomája a kezelésietől, lesz majd MR eredménye is. Sokat nem szabad várni ezekkel a göbökkel akkor sem ha nem igen okoznak tüneteket, "csak 2 napos erős vérzést" mert egyik napról a másikra beindulnak és nincs a patikába olyan szer ami megállítja a vérzést és jön a kaparás vagy a méhkivételt javasolják. Amig van menstruáció addig tud újabb mioma keletkezni, vigyázni kell az élelmiszerekkel, szójamentes ételt kell enni és nem szabad kávét inni mert ezek tele vannak fitoösztrogén hormonna. Tudjuk azt is hogy a szép felvágottak a hentesnél is tele vannak szójával. Az ember lánya abban reménykedik hogy a kor haladtával csak esik az ösztrogén szint és ha vigyáz az étkezéssel csak nem alakul ki újabb mioma, és ha alakulis nem tud megnőni mert elmúlik a mesi és akkor telejsen eltűnik a mioma. Nagyobb mioma viszont 99 %-ban problémát okoz! Én eszem húst de főként szárnyast, tejet is iszom egy nagy pohárral naponta és joghurtot is. Nem hiszem hogy ettől is lenne miomája az embernek. Ha megvonunk megunktól mindent, akkor mi lesz a csontjainkkal és a vitaminokkal? Mesi után viszont kávézni kell, ár írtama Fórumre hogy amerikai orvosok magyarra fordított cikkét olvastam, és azt állapíttták meg hogy az a változó korban lévő hölgyek akik kávéznak, kitűnően magas a szervezetükben az ösztrotén szint. Akkor meg jót tesz a bőrünknek, és jól felszívódik a calcium a csontokba! Jó egészséget kívánok Neked, ne félj a beavatkozásból mert nem fáj, megéri megpróbálni az embót, üdv. Ibi

#2424 jutty5 2011. 01. 06. - 22:34:18

Mert ugye, ha sikerül a mütét? ( úgy legyen! ) De! Minden marad a szervezetben a régiben.....Nem lesz újabb és újabb gond? --Remélem nem beszélek hülyeségeket? :d Mit gondoltok erről???

#2425 jutty5 2011. 01. 06. - 22:29:33

Sziasztok Lányok! Próbált valaki gyógynövényekkel megszabadulni a miómá(k)-tól? Olvastam progeszteron kenőcsről. Ezt jó használni esetleg addig míg nincs az embó? Vagy már minek? Én mióta miómám van, híztam 7-kg. Szerintetek ettól van? Esetleg ki tapasztalt ilyesmit? Jó lenne tudni, hogy csak a mütét jöhet szóba a mióma elmulasztására.... Hallott valaki valami jó dolgot erről? Annyi mindent olvastam arról mitől van a mióma, hogy a hormonháztartás felborul, és stressz is okozhatja. Majd diétázni kellene,hús és tejmentes ételeket enni.Majd progeszteront vinni be a szervezetbe.Savtalanítani, és méregteleniteni. Én már elvesztem egy kicsit ebben az egészben... :( úgy látszik, marad a "valamilyen" mütét.??????

#2426 laubakaibi 2011. 01. 06. - 10:29:04

Kedves Lányok! Ismeri valaki a Carezatta fogamzásgátlót! Ezt írta fel nekem Várbíró a vérzésemre. Persze pecsételtem, de most megint megjött úgy néz ki. Ha szedte valaki, milyen tapasztalatai voltak/vannak? Üdv. Ibi

#2427 laubakaibi 2011. 01. 06. - 10:15:15

Kedves Lányok! Ez a pecsételés 8 napot tartott ahogy szokott. Kezd jönni a mesi. Meglátom hogy majd el tud-e múlni 7 nap múlva ha nem akkor próbálom szedni a fogamzásgátlót amit kaptam. Kiment az Augmentin hatása gondolom és máris jön a vérzés. Nem dől, de hát itt van. Persze ha nov. 29-én jött meg és hiába tarott 4 hétig, mégis ciklus idő van nálam. A Norculotot meg ki sem váltom. Azért nem mert valaki írta, hogy a méhfalat megvastagítja aztán az egész ledobódik és attól lehet erős vézés. Ez meg nekem nem hiányzik. Jó egészséget Mindenkinek: Ibi

#2428 gloria6 2011. 01. 06. - 07:19:45

Sziasztok! Szóról-szóra meg tudom erősíteni ditkebaba információit az oep-en kívüli embót illetően. Korábban itt a fórumon én is 5-600 ezres nagyságrendekről olvastam, és valószínűleg meg sem kérdeztem volna a dokitól ezt a lehetőséget, ha a nőgyógyászom nem mondja, hogy ő úgy tudja 80 ezer körül van. Ez azért már jobban hangzik, és így már szerintem többen tudnak ezzel a lehetőséggel is számolni. Glória

#2429 jutty5 2011. 01. 05. - 22:04:41

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsát, minden nap olvaslak benneteket...veszem az infókat:-) Próbálok eligazodni, mégis merre menjek.Üdv :jutty

#2430 paprika 2011. 01. 05. - 21:33:07

Szia tulip 78! Nagyon kérlek vedd fel te is a kapcsolatot velem,nagyon fontos!!!paprikr1127@freemail.hu Kérlrek írj köszönöm

#2431 paprika 2011. 01. 05. - 21:25:31

Kedves laubakaibi! Kérlek,hogy vedd fel a kapcsolatot velem minél hamarabb !!! Nagyon fontos!!!paprika1127 @freemail.hu nagyon várom hogy jelentkezz!!!

#2432 laubakaibi 2011. 01. 05. - 21:21:42

Kedves Ditkebaba! Ezt jól elnéztem, bocsika!

#2433 ditkebaba 2011. 01. 05. - 21:16:39

Szia Móni! Nekem van egy 22mm-es, egy 10mm-es, és számos apró göb. Ezt mindaddig amíg nem mentem el Miskolcra, nem látta egy nőgyógyász sem. :'(' És MR sem kellett hozzá... Azt mondta a radiológus, hogy úgy fogja elvégezni a beavatkozást, hogy mindenhová kerüljön az anyagból, ahová szükséges, az aprókhoz is. Illetve szerinte is helyesen döntöttem, hogy előbb embo, aztán baba, mert így megkímélem magam az esetleges vetélésektől. Én úgy érzem, nekem egyszerűen nincs más választásom. :s ,mert jövő ilyenkor már a babánkkal akarok foglalkozni, és ez így is lesz!!!! :d Szóval nagyon gondold át mit teszel, és ami a legfontosabb, több orvos véleményét kérd ki!!!! Üdv Ditke

#2434 ditkebaba 2011. 01. 05. - 21:08:07

Szia Tulip! Nem, nem értettem félre...Harmat doktor úrral beszéltem meg mindent személyesen. Azért kerül "csak" ennyibe. mert a felhasznált anyagokat kell kifizetni, ha tb-n kívül mész. A kórházi ellátásért nem kell fizetni, azt a tb támogatja. Tudom, hogy egyébként a beavatkozást is, én is így fogok menni szerdán Miskolcra, csak azért írtam le, hogy aki nem akarja megvárni az egy évet Pécsen, akkor tudjon róla, hogy ennyibe kerül, és kb. így egy hónapot kell várni. Úgyan úgy beutalót kell kérni, ezt is megkérdeztem, pont azért, mert kórházi ellátásért nem kell fizetni. Szép estét! Ditke

#2435 moto32 2011. 01. 05. - 21:02:27

szia Db Szorítok neked nekem 22mm es miomám van és én is gyereket szeretnék. Neked mekkora??Én 17.én megyek Pestre a Bérczy Dr-hoz eddig csak a nőgyógyászom látta de ő nem nyúlna hozzá. De nem merem a a vetélést megkockáztatni mert a nőgyógyász szerint ez a veszélye a miomámnak. Köszönöm válaszod Móni

#2436 ditkebaba 2011. 01. 05. - 19:26:06

Szia Ibi! Gondolom ezt "tulip"-nak szántad nem nekem... :) Puszi

#2437 laubakaibi 2011. 01. 05. - 19:06:25

Kedves Ditke! Én azt tudom csak mondani, hogy az előkészületeknél rendesen bánt velem dr Sziller, de most karácsony előtt segítségre szorultam volna mert már akkor több mint 3 hete véreztem és ugye embón túl vagyok. Akkor nem mondott igazat, azt mondta hogy szabin van, nem tud megnézni. Azt a téves tájékoztatást adta, hogy EGY NŐGYÓGYÁSZ NÉZZEN MEG!! Egy nőgyógyász!!!!! Olyan, akinek fogalma sincs arról hogy hogyan segítsen ha vérzés van embó után. Aki műtött radiológus mondta nekem hogy éjjel-nappal fogad a klinika, bármelyik orvos, szaladjunk ha baj van!! Nagy különbség!! Szóval magamra hagyott karácsony előtti héten hétfőn. Telefonáltam a klinikára ahol a portás nyilvántartása szerint nem volt szabin, csak a Várbíró doki aki karácsony után kezdett dolgozni. Ő 27-én mondta hogy vagy aznap vagy szerdán fogad. Így is lett. Azért ő is megéri a pénzét, mert megkérdezte hogy biztos hogy meg akarom-e tartani a méhemet ilyen idegesség mellett. Én ilyet nem mondtam. Rákérdeztem hogyan érti ezt, akkor mondta hogy hát tarthat a vérszivárgás még 2 hete 2 hónapot de akár még 3 hónapot is, vállalom-e így! Hát tudod ez nem a bölcsesség fogam, hogy ha nincs akkor sincs semmi baj, és nem hiányzik!!! Azért ellátott úgy, hogy már aznap esete óta vérszivárgásom van, és a hormonokat be sem veszem csak az antibiotikumot és méhösszehúzókat. Így aztán egyiktől sem kell sokat várni. De egy vizsgálatért, rákszűrésért kell oda menni, és a házidokival vetetik le vérből a női szervekre is a rákszűrést. Aztán meg az eredményt kell vinni és egy papírt ad hogy mehet az embolizáció! Írjál majd hogy sikerült a vizsgálat! Jó egészséget, Ibi

#2438 fiktor 2011. 01. 05. - 18:47:47

Kedves Orchidea! Neked is nagyon szépen köszönöm a válaszod,minden nap benézek és drukkolok ahogy a kedvesemnek úgy a ti gyógyulásotokért is.Élni fogok a privát levelezés lehetőségével amit külön köszönök. Fiktor

#2439 tulip78 2011. 01. 05. - 18:36:46

Szia Ditke, szerintem te félreértettél valamit. Az eljárást a TB támogatja, nekem tavaly év elején volt az embolizációm Pesten. Előkerestem az elszámolást: 215.700 Ft-ot fizetett a finanszírozó a műtét után. Jutty Sziller doktor úrhoz a következő telefonszámon tudsz bejelentkezni az asszisztensénél: 20/974-4528 Sziller doktort maximálisan ajánlom Neked, Várbíróban én csalódtam- meg sem vizsgált a műtét előtt... Sok sikert és rohamos jobbulást kívánok mindenkinek!

#2440 ditkebaba 2011. 01. 05. - 16:28:56

Szia Jutty! Voltam Pécsen , és Harmat doktor úr mondta, hogy ennyibe kerül tb-n kívül, plussz nyilván, amit még a dokinak szán az ember. Persze, ha az ember egészségéről van szó, ez nem nagy összeg. Én is azért vállaltam volna, mert kisbabát szeretnénk, és nem akartam kivárni az egy évet. Miskolc Oktató Kórház, Szentpéteri kapu 72. Dr. Lázár István. De mielőtt bármibe is belevágsz, nagyon járj körbe minden lehetőséget, több orvos véleményét kérd ki, ne hamarkodj el semmit. Ezt tudom javasolni!!! Mert van, akinek a lapar a megoldás. Üdv Db.

• 269 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: