Házipatika fórum: Mióma embolizáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 270 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »

Mióma embolizáció

#2421 ditkebaba 2011. 01. 12. - 05:43:46

Sziasztok! Készülődök, nem sokára indulunk. Köszönöm a biztatásokat. Sajnos 3 órától fent vagyok, nagyon izgulok. :( Nagyon szorítsatok Lányok!!!!!! Ha itthon leszek, beszámolok részletesen. Puszi Mindenkinek!!! DB.

#2422 cseperke 2011. 01. 12. - 05:40:44

Sziasztok Ritkán olvastalak benneteket, de akkor alaposan, visszamenőleg.:) Több mint 10 éve van meg a miómám, mostanra szép nagyra megnőtt, kb 10 cm. :( Különösebb tünetet nem okoz, erős vérzés, de nem elhúzódó és pocsék vérkép. Lassan egy éve vastablettákon élek. Július elején voltam Pécsen Harmat doktor úrnál, szerencsére azt mondta, hogy el lehet végezni az embolizációt, és akkor azt mondta, hogy kb február-március körül kerülök sorra. Türelemmel voltam, 10 év után ez már nem számít.:) Most olvastam, hogy december 23.-án írta valaki, hogy január 21-én fog menni és hogy március óta vár rá. Letörtem. Ezek szerint nem fogok sorra kerülni tavaszig?

#2423 jutty5 2011. 01. 12. - 00:16:11

Sziasztok! Többször olvastam arról, hogy elkezd zsugorodni a mióma,aztán stagnál.Ez mitől lehet? Egyáltalán hányszor lehet megismételni az embót? Nincs annak valami mellékhatása? Míg nem zsugorodik össze, addig is ilyen erős görcsös a menszesz? És ömlik a vér? Kell szedni valamilyen gyógyszert az embó után? Mert úgy olvastam többen is szednek gyógyszert.. -Nagyon köszönöm, mindenkinek aki írt Nekem választ.Sokat tanulok belőle.Nagyon nehezen tudtam dönteni hová menjek, de mivel Miskolc van a közelemben, ide vagyok holnapra vizsgálatra bejelentkezve. Kíváncsi vagyok, mit mondanak. Majd jelentkezem mi volt! Üdv mindenkinek

#2424 moto32 2011. 01. 11. - 21:09:35

Szia Db!! Kitartás holnapra és ahogy mindenki írta minden rendben lesz. Csak tényleg a jövőre kell gondolni és az anyaságra. Ha már jól leszel remélem leírod a tapasztalatodat és a műtét kimenetelét,nekünk akik még a műtét előtt állunk. sok siket és kitartást holnapra. Móni

#2425 ditkebaba 2011. 01. 11. - 18:11:00

Szia Anita! Köszönöm szépen, olyan megnyugtató ezeket a sorokat olvasni. Igen, megpróbálok csak a jóra gondolni majd, remélem legalább fogok tudni majd aludni egy kicsit, mert a múlt éjjel nem nagyon ment. :( Biztosan minden rendben lesz, máshogy nem történhet és kész. Hiszen még előttem áll az anyaság, és holnap nagy lépést fogok tenni, hogy ne legyen akadálya. ;) Köszönöm, hogy így ismeretlenül is biztatsz. Puszi Db.

#2426 letlovein 2011. 01. 11. - 16:09:55

Kedves Ditkebaba! Minden a legnagyobb rendben lesz! Én is szorongtam, de ahogy alakultak az események körülöttem, megnyugodtam. Teljesen "olajozottan" mentek a dolgok!! Biztonságban éreztem magam! Az egész műtétben az volt számomra a fantasztikus, hogy közben beszélgettünk a Bérczi doktorral és az asszisztenseivel ilyenekről, hogy pl. mit olvasok, meg mi a munkám stb. Olyan békesség volt a műtőben, és úgy elszállt az idő, hogy már vége is volt a beavatkozásnak. Annyira TERMÉSZETES és MEGNYUGTATÓ volt az egész, hogy eszembe sem jutott félni. Szóval bárki is műt, biztosan igazi PROFI! A műtét után következő görcs úgyis elmúlik, és akkor már tudod, hogy túl vagy rajta! Még azt tudnám javasolni, hogy mondogass magadnak pozitív megerősítéseket, mint pl. minden a legjobban alakul az életemben, nyugodt és egészséges vagyok, bármi olyat, ami neked jóleső érzést okoz. Told el magadtól a rossz gondolatokat, és hozd be helyette a jót. Amolyan agykontrollos technikával. Üdv: Anita

#2427 letlovein 2011. 01. 11. - 15:51:27

Kedves Orchidea! Nagyon köszönöm kedves szavaidat és figyelmességedet. Biztos vagyok benne, hogy Neked emberekkel kellene foglalkoznod, lehet hogy ez is a munkád, akkor nagyon jó lehet Veled dolgozni. Azt érzi az ember, hogy nem "csak úgy" kérdezel, hanem tényleg érdekel az a valaki, és ez igazán jóleső érzés. Több ilyen egymásra figyelés kellene a mai világban, mert sok problémát feloldhatna, erősítené az emberek egységélményét. Azt hogy értetted, hogy a honlapomon keresztül beszélgethetnénk? Nekem minden megoldás jó! Várom válaszodat! Szeretettel: Anita

#2428 ditkebaba 2011. 01. 11. - 15:49:26

Szia Jutty! Köszönöm szépen, kedves Tőled. Ő is Miskolcon van? Vagy végül más mellett döntöttél?Ha igen,akkor biztosan hamar sorra kerülsz, mert ott még nincs várólista. Írj majd, hogy mit mondott. Puszi DB

#2429 zsuzsip 2011. 01. 11. - 15:45:31

Kedves Anna! Nekem volt Pécsett mióma-embolizációm 2010. jún. 8-án. kettő nagyobb miómám felére zsugorodott és stagnál, 7 hónap telt el. Jelenleg MR időpontra várok, vszínű újabb műtét várható. Dr. Hercz Péter vidékről is fogad? Üdv. P. Zsuzsa email címem: puski@citromail.hu

#2430 jutty5 2011. 01. 11. - 15:27:26

Szia Ditke! Nagyon szorítok érted! Nemsokára ha minden igaz, Én is sorra kerülök! Holnap megyek Német dokihoz,kiváncsi vagyok mit mond.... Pusz:Jutty

#2431 ditkebaba 2011. 01. 11. - 14:47:08

Kedves Orchidea és Ibi! Nagyon szépen köszönöm a kedves és biztató szavakat. Igen, én is állandóan arra gondolok, hogy nem fog fájni, mert itt mindenki ezt írta. Eljöttem már délben a munkahelyemről, az antibiotikumtól nem valami jól érzem magam, de lehet, hogy a félelemtől van. Ma felhívtam a dokimat Miskolcon, hogy hány órára menjek, azt mondta 8 körül. Szóval biztos, hogy délelőtt túl leszek rajta!!!!!! Mondtam neki, hogy kinek kell szólni, hogy szeretnék kérni bátorító injekciót, mert a nőgyógyászaton fogok feküdni, és onnan fogok átmenni a radiológiára, ami teljesen külön épület. Képzeljétek erre azt mondta, hogy majd Ő mond nekem néhány bátorító szót, semmi szükség egyébre, mert nem fogok semmit érezni. Szóval azt sem fogok kapni, pedig abban bíztam, hogy majd talán attól nem leszek ennyire feszült. :s Na, de ha ezt mondta, nem tudok mit tenni. Egyébként jót nevettem rajta, mert olyan hangsúllyal mondta. :) Most készülődök, pakolgatok, próbálom átgondolni, hogy mire is lesz szükségem. Köszönöm még egyszer, nagyon jól esik!!! Puszi DB.

#2432 laubakaibi 2011. 01. 11. - 14:31:39

Szia Ditkebaba! Nagyon szorítok Neked!! Hidd el hogy nem fáj, úgy van minden ahogy hosszan leírtam kb. okt. 15-én!! JUSSON ESZEDBE VÉGIG A MŰTŐIG TARTÓ ÚTON ÉS AZ ELŐKÉSZÜLETEKNÉL HOGY AZT MONDTÁK A LÁNYOK HOGY NEM FÁJ!!! Mikor bevezeti a doki a csövet, ami nem fáj, és folyik a munka, akkor már tunod kell hogy ezekről az artériákról kap a méhed vért! Sajnos volt olyan sorstást akinek itt derült ki hogy a vese felől kap vért és akkor nem lehetett embolizálni. De ez nagyon ritka! Én is úgy voltam vele, hogy miért ne sikerülne! Teljesen fájdalommentes hidd el. Tudom én az hogy könnyű mondai, de tényleg így van. Nekem is a sorstársak írásai jutottak az eszembe, hogy nem írta senki sem hogy fájt volna, csak nem csapják be a másikat gondoltam. Azt is írták hogy az erekben nincsenek idegvédződések és ezért nem érzünk fájdalmat!!! Semmi gond nem lesz! Délre már túl leszel rajta! Sikeres embolizációt és nyugodt pihenést kívánok: Ibi

#2433 orchidea_69 2011. 01. 11. - 12:38:28

Kedves Ditke! Szorítok Neked, gondolok Rád holnap. Minden jól fog alakulni!!!!!!!! Ez a lényeg!!! Utána, biztos napról-napra erősebb leszel. Tudod én még nem indultam el az embo felé, de izgulok mindenkiért aki belevágott és készül a beavatkozásra. Kívánok minden jót Neked! Ha lesz erőd a beavatkozás után, jelentkezz majd ! Kitartást és jó nyugodtabb napokat kívánok! Orchidea

#2434 ditkebaba 2011. 01. 11. - 08:37:35

Sziasztok! Jaj, lányok én annyira, de annyira félek, nem is nagyon tudtam aludni az éjjel. :s Olyan rég óta várok az embora, mégis el sem hiszem, hogy holnap lesz. Nagyon izgulok... :'(' Üdv DB.

#2435 kisvirag11 2011. 01. 10. - 22:49:41

Kedves Orchidea, Koszonom szepen valaszod. Azt hiszem logikusnak tunik, hogy nalad a szurik neha-neha jelentkeznek, hiszen odabenn tortenik valami a meg eletkepes miomaval, remeljuk, hogy zsugorodik es ez okozza a szurikat! De mi lehet az oka annak, hogy nalam is vannak szurik, pedig mar tobb mint egy eve estem at az embolizacion, es pontosan egy eve kenem magam a kremmel!? Meddig lehet meg rafogni, hogy ez tunetfelerosodes? Megis minek a tunete? Nalam a nogyogyasz a legutobbi kontrollon egyertelmuen megallapitotta, hogy a mioma nem eletkepes es nem kap tapanyagot. Abban is biztos vagyok, hogy az embolizacio sikeres volt, hiszen az maga a megvaltas volt szamomra! Az egyik holgy Ibi, is ir a forumon a progi mellekhatasarol, szornoves, hizas, mellrak stb. Te meg irod, hogy a krem csomagolasa es a tartalma (allaga, illata) sem ugyanaz mint korabban volt. Ezek utan hogy merjem tovabb hasznalni? Nekem is van egy felbontatlan kremem, amelyet legutobb decemberben vasaroltam. Furcsan is nezegettem amikor megjott, mert a csomagolason mar csak TESTAPOLO KREM-kent szerepel es hianyzik a hasznalati utasitas pontos leirasa, nincs egyaltalan megemlitve, hogy a ciklus 12. es 16. napja kozott kell hasznalni. Nincs rairva az sem, hogy Orvosok altal kifejlesztett & Tudomanyosan eloallitott, mint a korabbi tubusokon volt. Persze ezt rogton szova is tettem Noranak, es o el is magyarazta, hogy miert is van ez igy. Teged tajekoztattak errol a valtozasrol? Mert nekem azt irta, hogy a csomagolasnal van egy tajekoztato papir, aminek az aljan ott van az oeti-s engedelyeztetes, a tubus tartalma valtozatlan, a mexikoi yam gyoker pedig nem a tubuson, hanem a papiron van feltuntetve yams nev alatt (Dioscorea Villosa latin neve). Nekem elfelejtettek ilyen papirt mellekelni... Valamilyen pozitiv valtozas volt nalam is a krem hatasara, hiszen a duzzadt mellmirigyek megszuntek, de ennel tobb pozitivumrol nem tudok beszamolni. Most meg itt van ez a hizas! Erosen kuzdok ellene, de nem megy le semmi. Azt hiszem tartok egy kis pihenot a kremezest illetoen, es majd utana meglatom, hogy hogyan reagal a szervezetem hormonbevitel nelkul. Szep estet kivanok Neked es meg egyszer koszonom, hogy irtal. Virag

#2436 orchidea_69 2011. 01. 10. - 20:46:18

Kedves Kisvirág! Az alhasi szúrkálás hol erősebben, hol gyengébben nálam is jelentkezik. Múltkor én is fájdalocsillapító mellett kötöttem ki. Mindig elhatározom, hogy leírom a ciklus minden egyes napján a tüneteimet, de valahogy elmarad. Azért gondolom, hogy le kellene írni, hátha van benne valami ciklikusság. Nora szerint a krém felerősítheti a tüneteket. Szeretnék HINNI ABBAN, HOGY AZÉRT FÁJ MERT ZSUGORODIK!!!! Októberi UH pár mm-es zsugorodást igazolt a 6 hónappal ezelőttihez képest. Ez tartja bennem a lelket. Január vége körül tervezek egy UH ellenőrzést, a lelkem megnyugtatása végett. Remélem nem lesz rosszabb mint volt!!!! A súlyomra van okom panaszkodni. Kb.8-10 kg-ot szedtem fel én is. Én eleinte a barátcserje kapszulát okoltam elsősorban. Lehet, hogy a krém is közrejátszik? Nálam a pajzsmirigy-alulműködés is okoz hízást. Ezért nem tudom igazán melyik az a fő ok amiért híztam. Itt a fórumon többen írtuk, hogy híztunk. Lehet, hogy a mióma az első oka a hízásnak. De aki túl van az embo-n annál érdekesebb a helyzet. Én úgy döntöttem a mióma eltűntetése a cél. Legalábbis ha nem nől tovább már az is valami. Egyébként a mostani krém amit rendeltem, az előzőhöz képest más. Lehet, hogy a honlapjukkal együtt a krém is változott. Az állaga és az illata is más. Bízom benne, hogy annyi hatóanyag azért van benne, amennyit írnak. Engem nem keserítettél el. Szia! Orchidea

#2437 kisvirag11 2011. 01. 10. - 14:24:06

Kedves Orchidea! Mar nagyon regen nem irtam a forumon. Tulajdonkeppen nagyon nem volt mirol irnom, kulonosebb valtozas nincs nalam. Viszont a legutobbi menstruaciokor eros es allando szurasom volt az alhas bal oldalan, ott ahol a miomam volt anno. Nem ertem minek koszonhetoen jelentkezett, de az egesz mensi edeje alatt kitartott olyannyira, hogy bizony fajdalomcsillapitot is kellett bevennem. Te hogy vagy Orchidea? Hasznalod meg a kremet? En most ismet emeltem a dozison Nora tanacsara, ismet napi ket kenesen vagyok, sajnos azt tapasztalom ujra, hogy hiaba tornazom, a sulyom nem csokken. Pedig mar volt egy idoszak, amikor sajat magam csokkentettem a dozist, akkor mintha fogytam is volna. Tapasztalt esetleg valaki ilyet kozuletek??? Tuladonkeppen ez a fo problemam, hogy nem tudok lefogyni! Minden eredmenyem rendben van, kb 2-3 hettel vettek tolem vert, sot a koleszterin szintem meg alacsonyabb is a normalnal! Ezert nem ertem, hogy miert nem mennek le a kilok, heti 2-3 edzes mellett, radasul egyszer egy heten meg szaunazom is. Te mar ravetted magad az embolizaciora, vagy meg mindig varakozo allasponton vagy? Bizom benne, hogy a legjobb uton haladsz a gyogyulas fele!!:) Az embolizaciot semmikepp nem bantam meg, de a progeszteron krem miatt kicsit hezitalok, nem tudom valoban hasznal -e!!?? Lanyok legyetek olyan kedvesek irjatok meg sajat tapasztalatokat a kremrol, volt e valakinel hasonlo tunete, a fogyast illetoen! Tenyleg lehet a progeszterontol hizni? Azt hittem ezidaig, hogy csak a szintetikus progitol lehet, amit a gyogyszerek rejtenek, de en sajat magamon tapasztalom a kremtol, hogy nem tudok fogyni, pedig allitolag ebben 100% termeszetes progi van. Lehet , hogy ez is csak olyannyira termeszetes, mint a legutobb kiderul nemetorszagi bio tojasoknak hitt, nem bio tojasok!?? Nem szeretnek senkit elkeseriteni levelemmel, igyekszem mindig optimista maradni, de valahogy most ez jott ki belolem. Elnezest ezert!! Jo egeszseget kivanok mindenkinek es sok oromot, mioma mentes napokat az uj evben!!

#2438 zsokinca 2011. 01. 09. - 12:19:41

Ibike! Minél hamarabb gyógyulj meg! Remélem hamarosan jobban leszel!!!! Puszi: Zsóka

#2439 laubakaibi 2011. 01. 09. - 11:59:57

Kedves Orchidea! Köszönöm érdeklődésed! Nem váltottam ki a fogamzásgátlót sem és a Norcolutot sem. Fogamzásgátlónak utána nézetem és láttam hogy progeszteront tartalmaz. Elmaradhat a vérzés, de mellékhatásként többször jöhet is és rendszertelenné válhat. A nagyobb baj az hogy okok mellrákot, és azt írják mindegy hogy mennyi dobozzal szedtél be belőle. Ugyan olyan bajban lehetsz 2 doboztól mint aki fél évig szedte, ráadásul hízás, szörnövés stb . Nekem annak idején a szinténi itt dolgozó kiváló nőorvosom azt mondta hogy inkább spirálom legyen mint gyógyszert szedjek. Aztán kb. 3o éves vagy 32 éves koromban felírtak egy állítólag alig tartalmazó hormonttartalmú gyógyszert majdnem rámentem, ha nem hagyom abba magamtól akkor már nem biztos hogy élek. Sajnos nem 44 éves vagyok hanem idén már 49. éves. Az antibiotikumot és Ergamot Exacylt ahogy abbahagytam - akkor már csak pecsételten véreztem - utána jött valami mesi féle, úgy hogy volt aztán szivárgott, és most így élek. Norcoluthoz nincs bizalmam, tavaly kaparás után kaptam ilyet mert szivárgott a vér, aztán addig jó volt míg szedtem, de utána megint nem állt el a mesi és egyik sorstárs írta hogy mondta neki a doki hogy nem javasolja mert a méhfal vastagszik és az a sok cucc mind mesibe fog lejönni. Akkor meg nem csak vérezni fogok, hanem dőlni fog a vér amit végképp nem akarok. Úgy vagyok vele hogy bármikor ki tudom váltani a fogamzásgátó tablettát. Ráadásul nagyon rosszul vagyok, nem tudok a saját tempómba gyalogolni. Nem tudom hogy annyira összehúzta valami a hörgőimet hogy amiket kaptam nem oldja ki őket semmi sem. Így fulldoklom. Tüdőklinikára kell mennem. Az egyik gyógyszer tájékoztatójában benne volt hogy asztmásoknak elővigyázatosan kell szedni, stb. stb. Hát nem tudom mi történt. Én allegriás asztmás vagyok, most nem vagyok semmire allegriás! Azért senki nem mondja hogy csináljunk egy vérképet mert a tavalyi évet végig véreztem stb.stb. Mindenre nekem kell odafigyelni! Írni fogom majd hogy mi történik velem minden esetben! Neked még nincs eredmény! Annyira kíváncsi vagyok rá! Jó egészséget kívánok, üdv. Ibi

#2440 orchidea_69 2011. 01. 08. - 23:17:02

Szia Ibi! Elkezded szedni a fogamzásgátlót? Én nem szedtem ilyen fajtát, de ha jól tudom szintetikus progeszteron (progesztin) van benne és csökkenti vagy egyes esetben meg is szüntetheti a mentsruációs vérzést. Ha szeded, észrevettél valamilyen változást? Kívánok Neked jobbulást és kitartást! Orchidea

• 270 Oldal +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: