Házipatika fórum: kiújuló afta - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2

kiújuló afta

#1 kingaerberling 2012. 12. 07. - 21:29:09

kedves agoborka! Hol szerezted be az after tapaszt? nekem még nem sikerült egyetlen patikában sem, pedig sok helyen érdeklődtem.
sing

#2 kingaerberling 2012. 12. 07. - 21:28:03

Idézve: agoborka - Dátum: 2012. szeptember 25. - 19:59:04

Nekem is szokott lenni aftám. olyankor az After feloldódó tapaszt szoktam használni és már másnapra sokkal jobb lesz.

sing

#3 agoborka 2012. 09. 25. - 19:59:04

Nekem is szokott lenni aftám. olyankor az After feloldódó tapaszt szoktam használni és már másnapra sokkal jobb lesz.

#4 lengyeli 2012. 04. 18. - 19:48:05

AFTA - gluténintolerancia, lisztérzékenység Engem is évtizedek óta kínoz az afta. A http://www.webbeteg....udni-az-aftarol cikk hozzászólásaiban írja valaki: "Nekem azóta nincs aftám, mióta gluténmentes diétát tartok. Én nem vagyok lisztérzékeny, de a kislányom igen. Vele kezdtem el a diétát. Most már 3 hónapja nem jött ki egyszer sem. Előtte hetente jött 1-2 afta a számban." Ha valaki próbálta a gluténmentes diétát, vagy most kipróbálná, nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataira! (Hozzá kell tennem, hogy állítólag a gluténra adott hosszan elnyúló immunreakciók miatt előfordulhat, hogy csak hosszú hónapok után jön meg a diéta hatása.) Még a következő cikkekben is van említés a lisztérzékenységről, gluténintoleranciáról az afta kapcsán: http://www.candidain...a-megy-a-gluten http://www.nlcafe.hu..._egeszsegedrol/ http://illatszer.eu/...php?articleID=3 http://www.informed....rticle_id=62730 http://www.tenyek-te...-volt-nincs.htm Ide is válaszolhattok: lengyeli@gmail.hu

#5 knight87 2012. 01. 30. - 00:54:52

Ja, el is felejtettem, hogy a tabinak, amit szedtem, Candida-ölő hatása is van, tehát ha az is van bennünk, tuti kiirtja!!!!

#6 knight87 2012. 01. 30. - 00:51:30

Üdv minden ex-Sorstársamnak! Mint sokaknak, nekem is gyakran voltak aftáim a számban, hol az ínyemen, hol a nyelvemen! Ha megharaptam véletlenül a nyelvem, vagy a pofazacskóm belső falát, az tuti, hogy másnap ott már 1 szépséges afta jött elő! De ugyanez játszódott le pl. ha vmit meg akartam nézni a számban, és mondjuk kézzel nyúltam bele! Olyan 6-8 éves korom óta rendszeresen előjött ez a probléma, voltak persze hosszabb (több hónapos) szünetek is, de időnként mindig előjött. Az elején még nagyon fájtak, ecsetelték szüleim, később én magamnak, de az akkor iszonyatosan csípte, és igazából sokat nem segített, max 3-5 nap helyett 1-2 nappal hamarabb múlt el... Később már kezdtem teljesen hozzászokni - a gondolathoz, hogy ezzel nincs mit tenni, ez már így marad (mivel utánaolvastam, és kiderült, hogy elméletileg akiben megvan erre a hajlam, az kénytelen ezzel együtt élni élete végéig), - és a fájdalomhoz is (úgy általában), mára már nagyon jól tűröm (sajnos)... Szval nem volt mit tenni, elmentem orvoshoz, ahol elvégezték az ilyenkor szokásos vizsgálatokat, aztán csak annyit tudtam meg, hogy a vérképem teljesen normális, és hogy az orvostudomány mai állása szerint nem lehet tudni, hogy pontosan mitől is van vkinél afta, valamint se gyógyszer, se más megoldás nem létezik még erre! Ettől sem lettem okosabb.... De vmit lépnem kellett, mert már nagyon idegesített a dolog! Elkezdtem részleteiben belegondolni, hogy mi hagyhatja ugyan, hogy ez a kis bigyóka előjöjjön: hát persze, a saját immunrendszerem a gyenge láncszem! Ennek oka valószínűleg (legalábbis nálam) a sok kis gyerekkori betegségre beszedett antibiotikum, és mivel önmagától nemigen áll helyre a reklámokból "közismert" bélflóra, így az azt újra felépítő anyagot (baktériumokat) utólag manuálisan kell bevinni! Sok utána olvasás után találtam rá egy "gyógyszerre"(már nem emlékszek pontosan a nevére), ami pontosan ezt a "hiányt" hivatott pótolni! Nem volt olcsó dolog (vmi 6000 Ft volt 1 doboz), de ez nem az a fajta TV-s reklámból ismert mennyiség, ami a joghurtokban van (mert van, pl. az Activia is tartalmaz ilyet), hanem attól sokkal brutálisabb töménységű! Ebből beszedtem 1 adagot, majd a következő lépéseket tettem meg, ill. szokásokat "vettem fel": - elmentem fogorvoshoz, helyrehozattam az összes fogam (kiderült 3 lyukas is volt, amiről nem is tudtam) - naponta 3x fogat mosok (ez eddig is megvolt) - ebből a reggeli és esti fogmosás után Listerinnel öblögetek Ezeken kívül a napi székletürítés nagyon lényeges (mondjuk ezzel nem volt eddig se gondom), mert a felhalmozódó méreganyag "gyilkolja" a szervezetet!!! Ez az egész kb. 6-8 hónappal ezelőtt indult, és azóta bátran kijelenthetem, hogy egyetlen aftám sincs!!! Remélem sikerült némi reményt adnom ezzel a pár sorral azoknak, akik hasonló cipőben járnak, mint amiben én jártam, és talán másoknak is sikerül kikászálódni ebből a nem túl kellemes helyzetből! Ami viszont biztos, hogy rengeteg dolog közrejátszik abban, hogy vkit az afta "boldogítson"! Van aki genetikából adódóan hajlamos rá, van akinél gyerekkori problémák következménye, másoknál ételallergia, stressz és lehet még ki tudja hány variációja, mivel mindenki másmilyen, más környezetben stb. De úgy gondolom, hogy immunrendszerünk rendbetételével, rendszeres méregürítéssel, valamint megfelelő szájhigiénia fenntartásával a probléma nagy eséllyel orvosolható! Jó egészséget!

#7 bauerne30 2012. 01. 06. - 11:50:13

Sziasztok. Engem rendszeresen kínoz az afta.Mit tegyek?Már a kenőcs sem hat amit adtak.Mindennel kenem,és vitaminokat szedek. Nagyon sűrűn előjön,és nem tudom miért. Most voltam vérvételen minden rendben van,és mégis. 2011.12.30-án kijött a nyelvem hegyén két afta,beszélni sem tudok tőlük,majd megőrülök annyira fájnak.Máskor elmúlik pár nap alatt,de most nem.Előjött még 5 másik.Szóval az egész szám fáj,napok óta falatokat eszek,mert nem tudok enni,minden csípi a hólyagokat. Annyit javasoltak hogy kerüljem a cukros,és az élesztős dolgokat amíg tart a hólyag.Jó vicc,enni is alig tudok. Segítsetek. Mi az a Q10.Az tutira jó?????Szedem a c-vitamint meg természetes gyógynövényből készült vírus ölőt,de semmi. Eddig azt hittem hogy másnál ittam és attól van,de nem járok sehova,ha elmegyek nem iszok nem eszek sehol.Segítsen valaki.Egy hete szenvedek,és nagyon fáj.

#8 manofalvi 2011. 10. 01. - 10:16:56

Sziasztok! Én most rájöttem valamire, ami lehet sokaknak segít, 2 éve szenvedek az aftával, ami kiderült nem is az, hanem szájpenész. Már a neve is undorító. Keressetek rá a google-ba, ezt a candida okozza. Az a legjobb, hogy amikor 2 éve először előjött tényleg candida fertőzésem volt, nőgyógyászatilag is, mondtam is az orvosnak nem-e függ össze a kettő (mármint az afta-candida), mondta nem, nem, csak legyengült az immunrendszerem. aha... voltam egy csomó orvosnál az "aftáimmal", mindenki azt mondta majd elmúlik, röhej, hogy fel se ismerték, hogy ez candida okozta szájpenész. Ugyanis az nem lehet, hogy valakinek egyfolytába aftás a szája, a "gyenge immunrendszer miatt" mikor vitaminokat szedek, jól eszek, és rengeteget sportolok, mivel edző vagyok. Szóval remélem, most, hogy kiderítettem, megszabadulok tőlük. Remélem nektek is tudtam segíteni ezzel az infóval. Szép hétvégét!

#9 kati567 2011. 07. 20. - 22:11:20

egy hete, amikor egy afta indult el a számban, feljottem ide, hátha van vmi jó kis ötlet, de nem voltak friss bejegyzések, úgyhogy kutakodtam máshol... aztán a patikában javasolták az After nevű feloldódó tapaszt, ami 4 nap alatt el is múlasztotta az aftám. Tehát ha jár itt vki és szüksége van javaslatra, akkor tessék, neki már van egy.

#10 Gaben01 2010. 09. 29. - 10:16:43

Nem is nagyon ismerek olyan embert akinek legalább egyszer ne fordult volna elő aftás kiütés (vagy minek nevezzem). Utánaolvastam a témának és alapvetően nem egy ritka jelenség, majdnem mindenki átesik rajta legalább egyszer. Nálam is előfordult párszor, de 1-2 kivételtől eltekintve csak aprók voltak és 2-3 napon belül el is tűntek. Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy mi a kiváltó oka... de erről az orvosoknak sem egybehangzó a véleménye.

#11 linalina 2010. 04. 12. - 18:03:37

2004-ben egyéb tüneteim is voltak az aftákon, kívül és nagyon beteg lettem. Szegeden kötöttem ki a Bőrgyógyászati és Immunológiai Klinikán, Dr. Kemény Lajosnál. Ő azt mondta, hogy ha minden tünetem még egyszer jelentkezik, akkor nagy valószínűséggel egy autoimmun, Bechet nevű betegségről van szó. Magyarországon nemigen ismerik, a legtöbb embernél a tünetek nem egyszerre jelentkeznek, de az biztos, hogy az afták megjelenése minden!!!! Betegnél előfordul. Szeretném felhívni a figyelmeteket a tünetek leírására. Az első helyen szerepel az afta!!!!Nézzetek utána pl. itt: http://webcache.goog...l=hu&lr=lang_hu Hála a Magasságosnak, azóta nem jelentkeztek egyszerre a tünetek. Szívből ajánlom mindenkinek a Q-10-et!!!!!

#12 linalina 2010. 04. 12. - 17:46:38

Sziasztok! Nekem gyerekkorom óta jelennek meg afták a számban. Egészségesen élek, sok vitamint fogyasztok. Azt tapasztaltam, hogy immungyengeség idején jelentkeznek pl. megfázás, torokgyulladás, továbbá a női ciklus kezdete előtt, és olyankor is, ha csak ráharapok a nyelvemre, számra véletlenül. Vannak hónapok, amikor egyáltalán nem jelentkezik. Meg kell osztanom mindenkivel, hogy mivel értem el a legjobb eredményt. Kb. 5 éve kezdtem el szedni a koenzim Q-10-et. Azóta csak félévenként egyszer jelent meg egy-egy kisebb afta, amit ecsetelőkkel sikerült "visszazavarni" :d már két nap után. Azelőtt havonta egyszer egy hétig vagy 10 napig kínzott a fájdalom, és némelyik elég rendesen "kinőtte" magát. Még valami. Sok helyen azt olvasom, hogy a herpes simplex vírus okozza. Ez egy elég fertőző vírus, feltételezem, hogy eddig a párom, akivel 13 éve együtt vagyok, már elkapta volna. De nem.És ami a legfontosabb: az orvosom már háromszor vett mintát a sebből (nem ugyanabból, nem ugyanabban az időszakban)és elküldte tenyésztésre. Se aerob, se anaerob vírust/bacit nem talált benne. Mindkétszer ugyanez lett az eredmény.!!!!

#13 ildivo 2009. 04. 23. - 19:35:52

Üdvözlök mindenkit! Ildikó vagyok,32 éves.Salgótarján mellett lakunk 20 km-re,Cereden. Beleolvastam az írásaitokba és nem semmi lehet,amiket átéltek. A 6 éves kisfiamnak van a szájával problémája. Eddig csak évente kb.4-szer,de mostanában havi rendszerességgel jelentkeznek hólyagok a szájüregében,főleg a szája szélén belül és a nyelve oldalán.A dokija herpeszvírust diagnosztizál minden alkalommal és kap rá Telviran tablettát 5 napig,ami mellett ecsetelni kell acriflavin oldattal is a "csőrét". Ez használ ugyan,de nem tartom jó ötletnek,hogy ennyi antibiotikumot kap ilyen kis korban. Multitabs multivitamint szed,viszonylag mindent megeszik,bár a főzelékeket nem kedveli.Az antibiotikum mellett Normaflor-t adok neki mindig,hogy a gyomra rendben maradjon. Tudna esetleg valaki segíteni nekem ,hogy mivel kezeljem? Olvastam az írásaitokat és felfigyeltem 1 Jodoform nevű szerre és 1 Sanilinde ecsetelőre.Valamelyik talán Marcinak is jó lehet? Előre is köszönöm a segítséget! Ildikó

#14 csabi4 2007. 08. 26. - 06:23:50

sziasztok egy kis segitség :d egy tapasztalat a sok közül Én ugyan észre se vettem, de anyukám felhívta rá a figyelmemet, hogy nagyon régóta nem volt aftám. Sajnos van egy rossz szokásom: rágom a tollam végét. Emiatt sűrűn kaptam száj-aftát. Nos, elmondhatom, hogy amióta szedem az ezüstcseppet (kb másfél éve) egyetlen aftám sem volt!!! :d ez tényleg jóóóó aki nem ismeri ime egy oldal :d http://www.ezustcsepp.hu/index.html

#15 anita1983 2007. 07. 25. - 12:05:25

Szia Ágneska! No az ismerősöm megpróbálja ezt a szert beszerezni amit ajánlottál. Szeretném kikérni a véleményedet és lenne egy kérésem is. Mi a véleményed erről a cikkről? http://www.informed....light_text=afta Illetve szeretném megkérdezni, hogy tudnál-e ajánlani SLS (Sodium Lauryl szulfát) mentes fogkrémet? Segítségedet előre is köszönöm! Szép napot! Anita

#16 agneska30 2007. 07. 02. - 18:05:40

Szia Anita! Konkrétan az Üllői útat és a Baross utcát köti össze a Mária utca a VIII. kerületben, de lehet, hogy az már a IX. nem vagyok a kerületben biztos, de a Szemészeti Klinika is abban az utcában van, meg a Konzerváló fogászat, a Szájsebészet, és a Gyerekfogászat valamint Fogszabályozási Klinika is. Tehát ha Pesten lakik az ismerősöd biztos odatalál ebbe az utcába. Ha azt mondod neki, hogy a Szentkirályi utcával párhuzamos utca a Mária utca, akkor szerintem úgy is tudni fogja (mivel Budapest egyetlen állami éjszakai fogászati ügyelete ott van). Egyébként arról a Pál utcáról van szó, amiről a Pál utcai fiúk című könyv is íszól :) Meg a filmet is ott forgatták :) Jobbulást! Üdv: Ágneska

#17 anita1983 2007. 07. 02. - 07:54:20

Szia Ági! Írtál arról az üzletről ami a Pál utca Mária utca sarkán van. Meg tudnád mondani melyik kerületben van? Megpróbálnám megvetetni az ismerősömmel aki Budapesten lakik. Most csak három afta jött ki a számban. De tényleg jó lenne már rá valami csodaszer. Az egyik most pont a szám sarkában jött ki és állandóan ráharapok véletlenül. A segítségedet előre is köszönöm. :) Üdv: Anita ;)

#18 agneska30 2007. 06. 19. - 21:48:57

Szia Anita! Fogászaton dolgoztam, mint asszisztensnő kb. 7 évig. 3 éve azonban otthagytam a pályát. Igen azért írtam az ezüstnitrátra, hogy előtte írj, mert figyelmeztetni szerettelek volna, hogyan kell úgy használni, hogy ne legyen fekete minden tőle :) Viszont ezek szerint már túl vagy rajta. ;) A jodoform, amúgy hasonlít a sebhintőporra kinézetre. Sárgaszínű por, és elég büdös. Részemről úgy használtam, hogy a fülpucoló pálcikát benedvesítettem, és csak egy nagyon picit mártottam bele a jodoformba. Így nem sok por ragadt rá, viszont a célhelyre tudtam ecsetelni vele. Konkrétan hasonló a hatása, mint a jódnak. A bacikat és vírusokat elpusztítja az adott helyen, és fertőtlenít, de csak az adott helyen. Magát az aftát amúgy ha jól emlékszem ugyanúgy a herpes simplex vírus okozza, mint a herpeszt, vagy bárányhimlőt, vagy övsömört. Ha egyszerre nagyon sok van valakinek a szájában és esetleg még a torka is fáj, akkor herpanginának szokták nevezni. Amúgy ha egyszer megfertőződtél ezzel a vírussal iszonyat nehéz kiírtani a szervezetből. Nekem egyszer egy orvos azt mondta, hogy minden gyógyszeres kezelésnél mérlegelni kell az előnyöket és kockázatokat. Ahhoz, hogy a herpes vírust végleg kilehessen írtani az ember szervezetéből, akkora dózisú antibiotikum kúra kellene, hogy nem éri meg a kockázatot. Jelen esetben itt a kockázat, a gyógyszer szövődményei lehetnek, valamint azt, hogy később viszont egy komolyabb betegségnél már nem fognak tudni hatásosan antibiotikummal kezelni. Tehát a vírus (aki egyszer megfertőződött) annak a vérében van szinte állandóan, csak többnyire tényleg a szervezet különböző változásaiban aktivizálja magát a folyamat. Így ha gyenge az immun rendszered, akkor . Vagy nőknél havonta, a "piros betűs napokon". Ha tudok még segíteni jelezd. Üdv: Ági

#19 anita1983 2007. 06. 19. - 11:17:09

Szia Ágneska! Anita vagyok. Nagyon köszönöm hogy írtál nekem. Azt én is tudom hogy sok betegség tünete lehet. Nekem Leiden mutációm van. Az V-ös véralvadási faktor problémája. Valami ezüzt valamivel nekem is ecsetelték de nem múlt el olyan könnyen. Felírta a fogorvosom aki mellesleg mindíg azt mondja hogy immungyengeség miatt jön ill. jönnek ki a számban ezek a "szép" afták. Ettől mivel volt hogy egy kicsit melléfolyt befogta a fogamat és mindent amivel érintkezett. Volt hogy tömegesen jött ki elküldtek a szájsebészetre ahol leecsetelték Sanilinde ecsetelővel és kész. Nekem azt mondták hogy gasztroenterológushoz kell mennem. Még nem jutottam el oda de készülök. Azt monták hogy gyomor v. bélproblémára utalhat. Nem tudom. Most egy kicsit csökkent a számuk mert Isoprinosint szedek. Valahogy megpróbálok hozzájutni az általad említett jodoformhoz vannak rokonaim Budapesten. Én Szolnok megyében élek Tiszaföldváron. Még egyszer nagyon köszönöm. Nagyon aranyos vagy. Egyébként mivel foglalkozol? Kösz, kösz, kösz!!!!! a tippet. Üdv: Anita

#20 agneska30 2007. 06. 18. - 23:50:25

Szia, Valahol olvastam, hogy sok betegség tünete lehet. Pl. vészes vérszegénységnek is. Amúgy dolgoztam fogászaton, és ha elmész egy fogorvoshoz, és megkéred, hogy ecsetelje be ezüstnitráttal, akkor kb. 2 perc alatt elmúlik. Az ecsetelés nem fáj, talán picit csípős érzés, de nem kevésbé csíp, mint amikor már ott van a szádba, és valamilyen étel is csípi. Szintén kb. 30 másodpercig olyan zsibbadás érzésed lesz, majd pár perc alatt szószerint lehámlik az aftás terület. Az már saját tapasztalat, hogy ha jodoformot teszel rá (por formájában) az kb. 1 nap alatt éri el ugyanazt a hatást. Mindkét kezelés hátránya, hogy patikába nem lehet hozzájutni az anyaghoz. Talán fogászati anyagokat áruló helyen. Van ilyen üzlet Budapesten a Pál utca-Mária utca sarkán. A vásárláshoz úgytudom nem kell fogorvosnak lenni. Ha kapsz ezüstnitrátot jelezd (e-mailban is), mert nem mindegy hogyan használod, és szívesen segítek. Üdv: Ágneska

• 2 Oldal +
  • 1
  • 2
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: