Házipatika fórum: Torna gerinc-sérv esetén - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Torna gerinc-sérv esetén

#1 klementin 2014. 01. 10. - 17:57:47

Nagyon sok helyen voltam már, mind ugyanaz, de a Thököly úton van egy tényleg hihetetlen gyógytorna központ, spéci gépekkel. Szerintem mindenképp érdemes megnézni, nem olcsó, de a gyógytorna tényleg 60 perces és valóban használ. http://www.gerincklinika.hu a honlapjuk, nézzétek meg!

#2 kriszta06 2013. 10. 14. - 10:41:02

Miért is alakulhat ki a gerincsérv? A porckoron külső rostos gyűrűjében változások, akár repedések is kialakulhatnak. Ez azért probléma, mert ezekbe a repedésekbe betüremkedhet a belső kocsonyás állománya. Emiatt a porckorong sérülékennyé válik, és nagy problémát jelent az is, hogy a gerinc túlterhelődik... ha érdekel a téma olvasd el ITT.
Ajánlom mindenki figyelmébe az oldalt, nagyon hasznos tudnivalókat olvashatunk rajta. A gyógytornászt keresőknek pedig végképp hasznos, gyorsan és könnyen találhatnak itt gyógytornászt, aki még házhoz is megy. :)

#3 norbert32 2012. 07. 04. - 16:15:15

Sziasztok! a 4-5 csigolya fájdalmak 90% Ki türemkedés (pontosban a gerinc közötti zselé kocsonya ki boltozása ami nyomja a ideg szálakat ami hatására a bal lábfej és oldal izom görcsöket okoz. Addig, jó még csak zsibbad a lábfej vagy az még csak kezdetei stádium,,, pár Reflexologus, kezeléssel meg lehet gyógyítani. műtét nélkül,Szabó Szigfrid Budaörs. netten fent van Google megtalálja bárki. Valamint még jó a Kispesten a 19 kerületi Akupunturás is jó. Én egy olyan orvost keresek aki agysebészettel foglakozik és gerincet is műt! Mindegy hogy Európában hol van Klinikája"! Vállajon 100% gyógyulást. Aki tud segíteni meg köszönném.

#4 ritasilver 2011. 03. 18. - 13:02:34

Kedves Kitti feltétlenül menj szakorvoshoz. Az erős gyógyszerek arra jók, hogy lokalizálják a fájdalmat, de az nem jó. Meg kell keresni a fájdalom okát és azt gyógyítani. Az én dokim pont ezért semmit nem írt fel. Nekem is a 4-5 csigolyámnál van a gond. Üdv: rita :(

#5 kittus 2011. 03. 11. - 10:18:08

Nekem is nagyon sokat fáj a jobb lábam tértől felfelé. Háziorvosnál voltam vele, ő megvizsgált és szerintem az egyik csigolyámmal van a probléma azért fáj a lábam, De oly annyira, hogy nem tudok gyakran aludni a fájdalomtól, és a munkahelyemen is gyakran fáj, Kaptam tőle erős gyógyszereket és krémet a hátamra amitől picit zsibbad a hátam, de a lábam ugyan úgy fáj. A combomban még csomókat is érzek. Lehet el kellene mennem egy speciális orvoshoz. Tud valaki nekem tanácsot adni vagy segiteni? Üdv.: Kitti.

#6 szibela 2010. 09. 19. - 09:07:09

nekem is régóta tartó gerincproblémám volt, derék és nyaki szakaszon. sérvet diagnosztizáltak és műteni akartak. akkor találtam rá a szevermed rendelőre, ahol konzervatív módon, speciális mckenzie gyógytornával kezeltek. megúsztam a műtétet. ajánlani tudom mindenkinek a nagyon profi csapatot. itt nézhetitek meg: www.szevermed.hu üdvözlet minden sorstársnak, Éva

#7 rezeske 2009. 08. 10. - 17:13:32

Sziasztok! Nekem lábfájással együtt kezdődött, csípőproblémát diagnosztizáltak, mindkét oldalon. Most egyiket megműtötték, de még mindig nagyon fáj a derekam. Elmentem máshova, ott CT-zték, gerincsérv, nyaki is, meg háti is. Na, még jó, hgoy megtalálták x év után. Hallottam, hogy nyújtással sokat lehet rajta javítani. Van valaki, aki ezt átélte? Jobbulást akinek fáj! köszönöm rezeske

#8 Kamboka 2009. 02. 11. - 20:43:44

Sziasztok! K.B. 10 éve szenvedek gerincfájdalom miatt.A magam 72 kg.jával 200kg.-ot akartam megemelni.Hiba volt!!! A tünetek: Derékfájás,baloldali lábfájás,láb zsibbadás. M.R. vizsgálat szerint kiszakadt a gerincsérv. 2004-ben műtötték, a Pécsi Rét utcai Idegsebészeti Klinikán.A műtét sikeres volt. 2006-ig tünetmentes voltam. Építőiparban dolgozom,így elkerülhetetlen hogy ne emeljek nehéz sújt. Most 2009-et írunk. Túlestem a második műtéten. Sajnos ez mindig kiújulhat! Vigyázni kell rá,így hosszú éveket kihúzhatunk tünetmentesen. Mint villanyszerelő,én sem tudom mit kezdjek a jövőben. Nézem a netet és agyalok. Megtanultam hogy kell kontrollálni a fájdalmat,hogy kell mozogni,élni. Sokan vagyunk így,segítsünk egymáson. Üdv.: Szmolka Csaba E.mail: szmolka.csaba@freemail.hu

#9 ilbolya 2008. 09. 19. - 19:36:14

Kedves Csillagpor ! Hol olvashatnék erről a gerinctartó hevederről? Hol forgalmazzák? Üdv: Ibolya

#10 Csillagpor 2008. 09. 17. - 19:22:26

Sziasztok! Olvastam a gerinc problémáitokat a fórumon és egy új dolgot szeretnék megosztani veletek. Használata egyszerű és hatása csodálatos, könnyed érzet a deréknak és a gerincnek, sőt az egész gerincoszlopnak! Ki kell próbálni. A neve gerinctartó heveder, azaz Medichair. Én nagyon nagyon szeretem! Csak egy kis gerincferdülésem van, de arra is nagyon szupi. Mindenkinek gyógyulást és jóllétet kívánok!

#11 hagymasbab 2008. 05. 06. - 23:43:03

cs all nekem kb 1 hónapja van (remélem nem az de lehet h gerinc sérv )én hülye hajló háttal emeltemtöbb kb 90 kg zsákot a felső testem elbírta de lehet h a gernicem az nem(pedig a térdemen is nagy sújj volt) fuck:S:S@:'8:S:(:(16 éves vok) van e remény felképülésre és ha igen milyen szinten miket kéne és miket nem szabad tenni ?(a bordák alatti részről van szó) nem szeretném leélni az életemet úgy h nem mehetek túlélő táborokba ahol min 30 40 kg a viteli sújj és stb (eléggé vad és extrém természetű is tudok lenni és szoktam is lenni ) meg h nem autózhatok durvákat gyorsulás és rally azon belül is a tereprally ami rohatra teccik és szeretném majd csinálni ha lehet bár a sok a gerinc védő és a fixáló remélem segít majd a (durva) autózásban . Kérlek agyatok tanácst és segítséget!!Jjobbulást mindenkinek!:) remélem nicsen sérvem:S:) de mindenesetre majd napokban go csontkovács jah és még 1 kérdés 1 erős borda alatti felfázás(ahol most is fáj) okozhat e fájó és rosz dolgokat ha ott erőltetem fos meg minden vagyis olyan tüneteket mint a gerinc sérv. minden esetre sok kalciumot szedek és megprobizom nem terhelni és aszonták h annak a résznek az izomzatát kell erősíteni úgy h az is lesz nah cs

#12 2007. 05. 27. - 19:59:41

Én most 31 éves vagyok. Engem 4-éve mütöttek.Én azt javaslom semit ne sietes.Most csak pihentesd és csak anyit sétály ami nem megeröltetö.Ez igy megy 1-2hétig.Aztán jön egy kis torna 2-3hét.Ez után jön a fizio-kezelés.Az úszásról hátúszás nálam bejött.(háton mellúszás ez tapastalat). Kellemes pihenést és mielöbi gyogyulást!

#13 2007. 01. 04. - 20:46:06

Üdvözlöm Gabriella Én mindenképpen ajánlanék gerinc nyújó gyakorlatokat minden irányban nem megeröltetőt.(pl. jóga) A lényeg a gerincet tartó izmok ellazítása kinyújtása. Ezenkívül a lábak izületeinek és izmainak kinyújtását ajánlanám. A mindennapi gyakorlatok mellé egy csontkovácsolás is hatásos lenne. Amennyiben lenne még kérdése akkor a tommas@freemail.hu címen megtalál Jobbulást kívánok üdvözlettel Kovács Tamás természetgyógyász növendék.

#14 kgabcsi 2006. 10. 30. - 10:11:10

43 éves molett hölgy vagyok. 3 hete zsibbadta a bal lábam térdtől lefelé.6-ra kaptam időpontot ideggyógyászatra.Nagyon félek . Mit csináljak addig? Pihenjek, mozogjak? Előre isköszönöm a választ! Gabriella

#15 2005. 08. 18. - 14:09:57

T.Dr. Úr! Egy hete műtöttek porckorong sérvre,28 éves vok,bal talpam zsibbadni kezdett,bal lábamra alig bírtam ráállni,húzott,feszített a vádlim,fájdalmam nem volt.Azonnali műtétet javasoltak az orvosok,ami meg is történt rögtön.Most itthon lábadozom,tanárként dolgozom,kérdésem az volna,h. kb. mikor léphetek fel újra a katedrára,ill. hogy melyik úszásfajta jó eme bajra,mert azt hallottam,h. a mellúszás nem,de a gyors jó.SZűnt a zsibbadás a lábamban,de még eegy területen zsibbad,lehet,h. ez sose múlik el?Kaptam,és fogok is kapni fiziko-kezelést,így már tökéletesen tudok járni,vádlim mondhatni a régi. Válaszát előre is köszönöm. tomaviki

#16 2003. 08. 08. - 11:06:17

Tisztelt Doktor Úr! Nagyon köszönöm a válaszát és a tanácsokat megszívlelem. Tisztelettel: S. Judit

#17 Törölt felhasználó 2003. 08. 07. - 09:07:06

Az ágyéki porckorongsérv miatt csak bizonyos, elsősorban emeléssel járó tornagyakorlatok, vagy nagyobb rázkódással járó sportok nem javasoltak, mig pl. úszni bármilyen mennyiséget lehet, sőt javasolt is, vag ypl. a tai chi sem okozhat pnaszt és korlátlanul végezheteő, jó zsirégető. A porckorongsérv aktuális tüneteitől függ inkább mit tud vagy lehet csinálni, ehhez személyes vizsgálat alapján egyéni elbirálás alapján lehet tanácsot adni.Az elhizás-sajnos mégiscsak - elsősorban diéta kérdés, tessék pontosan összeirni a napi étkezését (tanulás közbeni nassolást is) és kalóriaérték szerint összeadni. Nem hiszem, hogy az ellentételezett mozgás kalóriaszükséglete teljesithető lenne, egészségesen is. üdv dr Ormos

#18 2003. 08. 04. - 09:56:22

Tisztelt Szerkesztőség! Közel két évtizede okoz sok problémát a porckorongsérvem (gerinc, ágyéki 4-5. csigolya, CT készült). A fájdalom miatt túlsúlyom is kialakult. Mivel a diéta önmagában nem elegendő, a fitness klubokból pedig érthető módon eltanácsoltak az ottani edzők, érdeklődnék, hová lehetne becsatlakozni szakszerű mozgásprogramra. A helyzetet súlyosbítja, hogy ülőmunkát végzek és tanulmányokat is folytatok, ami még több ücsörgéssel jár. Válaszukat előre is köszönöm! Judit36

Oldal 1 / 1
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: