Házipatika fórum: Leiden mutáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 35 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Leiden mutáció

#21 laca7606 2011. 06. 29. - 18:01:18

Sziasztok!Már csak 6 nap és mehetek"nyaralni" a neurológiára!Szerintetek mennyire fáj a lumbálás?Kicsit félek tőle!Túl sok Dr Haust nézek:)Ha az S.I csigolyám nem záródott be teljesen azt jeleznem kell az orvosnak??

#22 mahana001 2011. 06. 26. - 18:37:06

Sziasztok!Kedves Melcsi! A véleményetekre lenne szükségem a fiammal kapcsolatban, aki most 20 éves. APC rezisztencia, Leiden mutáció homozigóta, amit 2009.09. diagnosztizáltak - miután abban az évben májusban MVt- vel feküdt kórházban.Bal lábában 3 helyen záródott el az ér, ( a vena fem. spf.-től vena popl. keresztül a vena peroneáig, onnan teljes hosszában a lument thrombus tölti ki...). Akkor még azzal engedték ki a kórházból, hogy teljes életet élhet, gyógyszer mellett, amire évente 1-2- szer ráellenőríznek...Nos, a mai napig hetente, 2 hetente jár INR vizsgálatra, napi 14mg. Warfarin Oriont szed. Így1,4 az INR. Néha még e mellé szúrja magát pár napig. És 2 fölé 2 év alatt talán egyszer ment az INR-je. Ráadásul, ha többet sétál, sportolna, bedagad és fáj a lába. Egy fiatal srácot mozgásában korlátoz a betegsége. Idegileg instabil, mert hetente végig ülni az orvost, várva az eredményt, nos, ez közel sem normális életforma. Ja, és figyel a K vitamin bevitelre. Emellett gyakran fáj a feje, ha front jön alszik mint a mormota és járni alig tud... Minderre az orvostól annyi választ kaptam, agresszív a betegsége, ezzel nem tudnak mit kezdeni. Valóban nincs megoldás arra, hogy 20 évesen ne a betegség töltse ki a napjait?? Hogy beállítsák az INR-t és legalább hetekig ne látna orvost...Én pedig nyugodt lennék, hogy nem fenyegeti ismét MVT?! Valóban van különbség a Leiden mutánsok között? Agresszív s kevésbé az... Köszönöm a türelmet, várom véleményed, akinek van, tapasztalatait. Nagyon egyedül érzem magam ebben a kérdésben. Mahana

#23 melcsi32 2011. 06. 09. - 19:11:12

Szia,Laca! Persze, máshogy hat.Mindkető vérhigító, csak más úton/másik "végcélra", aza véralvadási faktorra hatnak. Kitartás a vizsgálatokhoz!

#24 laca7606 2011. 06. 09. - 16:26:17

Sziasztok! Melinda lenne hozzád egy kérdésem! A syncumar és a fraxiparine másképpen hat az emberi szervezetre/erekre??Ezt azért kérdezem,mert minap voltam neurooftalmonológián és a főorvosnő azt szeretné ha egy ideig vissza álnék a szurira. Újabb vizsgálatokat javasolt,MR,MRA,ORBITA MR,kiváltott válaszvizsgálat,TPO,és thyreoglobulin.Szerencsém volt,hogy csak 1 hely volt a Honvéd kórház neurológiáján,mert már haza sem engedett volna. De július 5.-én be kell feküdnöm a Miskolci megyei kórházba!Csak az a ciki,hogy klausztrofóbiás vagyok!Hogyan fogok kibírni ennyi MR vizsgálatot??Ja és a legjobb az itteni belgyógyász belenyúlt a syncumar adagomba és most 1,64 az INR-em. Írjatok,mert megint mindenki nagyon hallgat! Üdv:Laca

#25 laca7606 2011. 05. 12. - 17:48:09

Sziasztok!Szia Melinda! Jól emlékszel semmi eltérést nem mutatott sem a ct,sem pedig az mr.Mindegyik szakorvos a pajzsmirigy túlműködésre fogja a panaszaimat,de az endokrinológus pont az ellentkezöjét állítja.Kiderül 17.-én,mert akkor meg endokrinológushoz kell mennem.Azt tudom,hogy valamiért nem akar javulni az állapotom.Nyelési problémáim vannak,van úgy mikor iszom akkor nyelek és a nózimban köt ki a víz :( Lassan itt az ideje az angiológiai kontrolnak is.Nekem a homocisztein szintemet 3 éve nézték meg utoljára.A háziorvosom nem kérheti ezt a vizsgálatot,a belgyógyász meg nem foglalkozik vele.Majd kérek az angiológustol vérvételre beutalót.

#26 melcsi32 2011. 05. 11. - 20:51:23

Visszafelé válaszolok: Igen, évente egyszer a haematológiai kontrollnál néznek nálam homocisztein szintet és folsavszintet is, amit ugye azért szedek, hogy jó legyen a homocisztein. Laca! A szemmozgató ideget vezérlő "mag" az agytörzsben van, de ha jól emlékszem a koponya CT-dre és MRI-dre, egyiken sem volt semmi kóros azon a tájékon (sem). Köszi az emailt! Nagyon klassz! Dinnye, vízhajtót ne szedj szerintem, mert attól csak "besűrűsödik" a véred. Inkább nyomasd a detralexet nagyobb dózisban, mikor meleg van v. időváltozás és jobban fáj a lábad. (pl. 2x2 tbl vagy akár 2x 3 tbl néhány napig). A marfarint felvetheted, mondd azt, hogy interneten olvastad és mi a véleménye róla...

#27 laca7606 2011. 05. 10. - 13:35:08

Sziasztok! :) Mostanában nekem is fáj a lábam.Én is sokszor megvoltam ijedve,hogy trombózis,de hál isten nem az.Az inr-em most is jó!3,35 :) Pedig rajtam van a harisnya egész nap. Melinda voltam szemészeten ujjból,ami kicsit elkeserített.Leírom ide a leletet,mert nem túl hosszú. Szem mozgás minden irányban korlátozott,kettősképetjelez.Jobbra tekintéskor jo.-i,balra tekintéskor bo.-i abducens gyengeség.Nystagmus látható.Szemmozgás zavarai hátterében nuclearis agytörzsi laesio gyanuja áll. Neurológiailag:vertigo periferias vestibularis laesio. 16.-án megyek ujjra neurológushoz. Tényleg Ti szoktátok ellenőriztetni a homocisztein szinteteket?? Üdv mindenkinek!! Laca

#28 dinnye79 2011. 05. 05. - 18:04:47

Melcsi! Neked gyakran fáj? Most egy pár napig jobb volt, de már megint fájdogál. Az orvos gyanakodott káliumhiányra, de nem az. Igazából széttárta a kezét és írt vízhajtót meg Detralexet. Közben az INR-em 1 hét alatt leesett 2,64-ről 2,o9-re, pedig semmi olyat nem ettem, mint máskor. Most nagyon el vagyok keseredve, nem is a fájdalom a félelem visel meg egy esetleges újabb trombózistól és az ezzel járó embólia veszélytől. Már azon is gondolkodtam, hogy ha a doki magától nem mondja megkérdezem én, hogy nem kellene inkább a Marfarint vagy Warfarint megpróbálni? Bár távol álljon tőlem az öndiagnosztizálás.

#29 melcsi32 2011. 04. 28. - 17:26:09

Ha a trombózisos lábad fáj, akkor az a károsodott vénák miatt van. Ha "rendbe jött" a lábad, akkor se olyan, mint rég. Igen, a melegfront mindig nehéz. Olyankor nekem is elhnehezül, hamarabb és jobban kezd fájni, mint máskor.

#30 dinnye79 2011. 04. 27. - 17:17:45

Barbi! Te milyen jellegű fájdalmat érzel? A trombózishoz hasonlót csak gyenge formában vagy mást? Üdv, Tünde

#31 barbu28 2011. 04. 26. - 23:35:22

Szia dinnye79. Nagon régen jártam itt, nem emlékszem mindenki történetére pontosan. Elvileg nekem is rendbe jött trombózis után a lábam. DE alapjában véve migrénes vagyok, ami tavasz-ősz környékén tőr rám leginkább. Most azonban én is azt tapasztalom hogy a fejem helyett inkább a lábam fáj. Nem tudom melyik a jobb (rosszabb) :), és remélem tényleg csak az időjárás az oka, mindenestre körülöttem mindenki kovályog a fejével, én meg olyankor a lábammal kínlódom. Üdv. Barbi

#32 barbu28 2011. 04. 26. - 23:21:00

Szia Nati, Sziasztok többiek! :) Szüléssel nincs tapasztalatom, de az orvosok szeretik a döntés felelősségét hárítani. Nekem "csak" térdműtétem volt clexan mellett (2 hónapra műtöttek trombózis után ugyanazon lábon). Emelt adagot kaptam 2x0,6 ml , műtét után 2x1 ml. A műtét utáni 3. nap kivérzett a sebem a nagy adagtól, de szerencsére nagyobb (belső vérzés) gond nem volt. Ha kis adagot kapsz, és az megnyugtat, szerintem abból nem lehet gond, eltekintve a napi szuri okozta kellemetlenségtől. De ha megnyugtat a keringésjavító harisnya is több a semminél, ami szintén csökkentheti a kockázatot. :) Jó egészséget, és sok örümet a babához! Ha kevesen vagyunk itt, az talán azt jelenti, hogy mindenki jobban van nagyon remélem. Üdv mindenkinek!

#33 dinnye79 2011. 04. 26. - 18:26:03

Nem tudom melcsi32, de a lábszáram fáj és gyakran az amelyikben volt a trombózis. Csak már nagyon megvisel az állandó fájdalom :(

#34 melcsi32 2011. 04. 26. - 17:34:32

Szia! Gerinced rendben? Rejtett porckorongsérv csinál gyakran lábba sugárzó fájdalmat... Nekem a trombózisom után pár hónappal kezdődött, fájt a "másik" lábam, azt hittem, abban is trombózis kezdődik, ezt vizsgálattal kizárták, aztán további pár hónap múlva "beállt a derekam" is, akkor már elég egyértelmű volt a dolog.

#35 dinnye79 2011. 04. 26. - 09:50:39

Sziasztok! Jó rég jártam erre, de ahogyan látom pang a fórum. Pedig jó lenne a mindennapi tapasztalatokat megosztani, kibeszélni. Hogy vagytok egyébként? Én sajnos 1 hónapja szenvedek a lábammal és nem tudom mi lehet az oka. A Dopller kizárta az újabb trombózist és nem is olyan jellegű a fájdalom, de állandóan érzem és ez eddig nem volt. Ti tapasztaltok ilyet? Üdv, Tünde

#36 melcsi32 2011. 04. 09. - 20:49:19

Nem jó úgy "beesni szülni a kórházba, hogy vérhigítót szúrsz". Beszéld meg azzal a szülésszel a részleteket, akinél szeretnél szülni! Vagy keress egy haematológust, ő biztosan fogja tudni, kell-e szúrni magad, mikortól-meddig és milyen dózisban.

#37 nathalien 2011. 04. 05. - 17:28:32

Szia Melcsi! Hát meg volt a doppler vizsgálatom és teljesen negatív, a lábamba teljesen jó a keringés a mélyvénák is jók, nincs trombózisra utaló jel. Ma mentem vissza az eredménnyel a nőgyógyászhoz és mondta hogy ettől függetlenül még lehet trombózisom szülésig. Aztán tőlem kérdezte, hogy akkor akarom-e szúrni magam fraxiparin injekcióval. Nézek rá értetlenül és kérdem: ezt én döntsem el? Erre ő ugyanolyan értetlenül visszakérdez, hogy talán ő döntse el? Én nem értem ezt komolyan. Most akkor kell vagy nem. Vagy csak ajánlott? Döntsem el én hogy mit vállalok? Kérdeztem, hogy akkor folyamtosan kapnám a szülésig? Mondta hogy igen, még lehet utána is. Kérdeztem, hogy akkor nem lehet gond a szülésnél a vérzéssel ha folymatosan egész addig kapom? Mondta hogy de igen, lehet, én mérlegeljem hogy melyiktől tartok jobban.... Felírta, mondta ha akarom, váltsam már ki és kezdjem el, de a 35. héttől ő mindenképp tanácsolja. Most vagyok 31-32 hetes. Nem tudom it csináljak, én valahogy nem aggódok annyira, szültem két gyereket ugyanezzel a mutációs génnel és nem volt gond, bár tudom ez nem mérvadó, ettől még alakulhat most máshogy. Nem ennél a dokinál szeretnék szülni és nem tudom jó ötlet-e beesni egy kórházba úgy hogy vérhigítót szedek... vagy csak elég ha szólok róla nekik? Nati

#38 melcsi32 2011. 03. 27. - 15:34:57

Szia, Nati! A vérhigító szuri (LMWH) biztosan nem árt a babának és neked sem - sőt...!!! Nem feltétlenül eredményez császárt, ez sok mindentől függ - majd a nőgyógyászoddal együtt eldöntitek, melyik szülési mód lenne jobb, melyiket tanácsolja. Sok egészséget!

#39 babuci16 2011. 03. 27. - 14:40:36

Szia Nati. Nekem a terhességem 36dik hetében lett trombózisom. Én nem tudtam róla, hogy Leidenes vagyok. Napokig fájt a derekam, majd a lábamat nem bírtam megemelni, duplájára dagadt, akkor doplereztek, Uh-ztak és kiderült a mélyvénás trombózis, 5helyen volt egy tenyérnyi helyen. Akkor folymatos fekvésre kényszerítettek, bent is tartottak és kaptam a vérhígítót naponta 2szer ""lóadagban".A 39dik héten megcsászároztak, nem merték hagyni a természetes szülést. azóta is szednem kell a vérhígítót. Nem kell félni tőle, a kisfiam egészséges, 3 évig szoptattam is, a gyógyszer mellett. Sok sikert a babához! Ne idegeskedj, árt a babának. Nem lesz semmi gond!

#40 laca7606 2011. 03. 25. - 11:48:44

Sziasztok,szia Nati! Szoktuk még olvasni a fórumot!Sajna én a Te kérdésedre nem tudok válaszolni,mert nekem nincs ilyen problémám.De vannak itt lányok akiknek már született babájuk:)Meg itt van a mi Melcsink,aki szerintem itt a legtapasztaltabb!!Nekem is sokat segített már!Légy egy kis türelemmel,és biztosan neked is válaszolni fog!! Melcsi!Köszönöm a válaszod!Voltam belgyógyászaton a pajzsmirigyem miatt,ahol a doktornő megállapította,hogy látótérkiesésem van.Horizontális és vertikális kettőslátásom,Azt mondja,hogy ezt a problémát már nem a pajzsmirigyem okozza.Szerinte ez valami másnak a tünete.Most már tényleg bevagyok tojva,mi lehet velem?!Kaptam időpontot a délpesti kórház Myasthenia ambulanciára.Talán nekik sikerül majd kitalálni valami okosat.Ha megtudok valamit jelentkezem! Vigyázzatok magatokra! Üdv Laca

• 35 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: