Házipatika fórum: Leiden mutáció - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 35 Oldal +
  • « Első
  • 33
  • 34
  • 35

Leiden mutáció

#681 bogota 2007. 06. 30. - 11:57:38

Bocsánat a névcseréért! Bogota

#682 bogota 2007. 06. 30. - 11:55:05

Sziasztok csajok! Nemrég találtam rá erre a fórumra ,én is leidenes vagyok heterozigóta.Szeretnénk babát, és a nőgyógyászom mondta hogy kell szúrnom magam a terhesség alatt clexannal.Nem akartam csak a nögyogy véleményére hagyatkozni,igy bejelentkeztem a Szabolcs utcai kórházba ,ott mindenféle vér vizsgálatot elvégeztek.Ott azt mondták hogy nem olyan szörnyű koság ez ,csak oda kell figyelni rá.Nincs vele semmi teendő,csak ha kockázati tényezők erik az embert /pl.terhesség,tartós fekvés.törések/ adni kell a szurit.Terhesség alatt végig ,lehet még a szoptatásnál is.Hat hetente kell járni majd kontroll vizsgálatra a Szabolcsba.Anita láttam hogy te már régebb óta szúrod magad,könnyen megtanultad a szúrást?A clexan nem okozott semmi bajt?Nekem azt mondták o,6-sal kell szúrnom magam.Rémiszgettek hogy lesz a clexantól vérvizelés .Nagyon megköszönném ha leirnád a tapasztalataidat. üdv.bogota

#683 anita1983 2007. 06. 27. - 09:38:19

Szia Tamara! Van újabb fejlemény. Ebédszünetben leírom. :| Üdv: Anita

#684 anita1983 2007. 06. 25. - 11:36:52

Szia Tamara! Köszönöm hogy írtál nekem. Az hogy miért kezdtek el vizsgálni ezen az oldalon tabu. (Lehet hogy ezt a fórumot olyan személyek is olvassák a munkahelyemen pl.vezetők) akik ezt nem tudják és nem is szeretném hogy megtudják. Szívesen leírom ha adsz egy e-mail címet. Az enyém anita1983@freemail.hu. Nagyjából ezeket a dolgokat olvastam én is neten mint amit te írtál. Én Szolnok megyében élek. Itt Szolnokon nem igazán mondhatom el hogy jó a hematológia. Családon belül még senkinek sem volt trombózisa. Apum érszűkületes és cukorbeteg de még nála sem állapítottak meg ilyet. Nem tudom kitől lehet. Jól olvastad a véralvadásgátlót és a keringésjavítót is. Kérdés: Azért szültél császárral mert Leiden mutációd van? Vagy más oka volt? Igazából nem merem a gyermekvállalásra rászánni magam. Főleg ez a dolog idegesít. No meg az hogy a gyerek is örökli valószínőleg 50%. Szép hetet Neked és családodnak! Anita

#685 Zen 2007. 06. 22. - 13:58:53

Szia Anita! Mit jelent az, hogy másfél évbe telt, mire kitalálták, hogy ez a bajod? Ez ugyanis SEMMILYEN tünetet nem okoz. A hugomnak csak azért csinálták meg a vizsgálatot, mert akkor már tudtuk, hogy én örököltem, és a terhessége miatt kellett tudni, de egyébként ő nem beteg. Ez csak a hajlamot erősíti a trombózisra. Míg egészséges embernél mondjuk 1 az esélye, addig nekünk mondjuk tízszerese. De ennyi. Milyen más betegséged van, ami miatt ezt vizsgálták? Akkor szokták ezt vizsgálni, hogy örökletes-e, ha valakinél kialakul a trombózis. A két gyógyszer amit szedsz, ha jól sejtem az egyik keringés javító, a másik meg valami véralvadásgátló szer, amit megelőzésképpen szoktak adni. Nem tudom hova valósi vagy, de Debrecenben a II. Belgyógyászati klinikán igen jó a hematológiai szakrendelés. Addig azt gondolom, hogy nincs nagy baj, míg nem lesz valakinek trombózisa. A kialakulás esélyét lehet csökkenteni megfelelő életmóddal. Egészséges táplálkozás, sport, súlyfelesleg leadása, stb. A terhességges sincs semmi gond, ha tudják, hogy hajlamod van a trombózisra, és a a terhesség alatt végig véralvadás gátló injekciót kapsz. A terhesség ugyanis még fokozza kb tízszeresére növeli a trombózis esélyét. Én ezzel szúrom magam évek óta, nem nagy dolog megtanulni magadnak beadni. A bőr alá kell a hason. Egyébként én ez év február 26-án szültem, császárral, semmilyen probléma nem volt a terhesség alatt sem, és a szülésnél sem emiatt. Amitől tartózkodnod kell, azok a hormonális fogamzásgátló szerek. Ezek ugyanis szintén fokozzák a trombózis kialakulásának veszélyét. A szüleid közül egyébként valamelyiknek biztos, hogy szintén Leiden mutációja van, mert hogy te ezért örökölted. Ezt nem mondták még, hogy meg kellene vizsgálni? Már csak azért is jó lenne, mert akkor akitől örökölted, szintén kaphatna megelőzésképpen véralvadásgátlót, ha szükséges, illetve időnként egy-egy vérvétellel megnéznék, hogy minden rendben van-e. No most ennyi, írj, ha van kérdésed szívesen válaszolok. Tamara

#686 anita1983 2007. 06. 22. - 07:22:09

Szia Tamara! Köszönöm hogy végre Te írtál. Igazából nem tudom hogy mivel jár ez az egész. Nekem 1,5 évbe telt mire kitalálták hogy ez a bajom. Most újra csinálnak vagy 5 féle genetikai vizsgálatot. Nem tudom még az eredményét. De tulajdonképpen állandó orvosom sincs. Mindenki küldözget mindenhova. Colfaritot szedek és Trentalt. A terhességről nem sok jót olvastam. Lassan abba a korba érkezem hogy nekem is gyermekem legyen. De csak olvasgatok erről a témáról de nem sok jóval kecsegtet. Azt tudom hogy a gyerek 50% hogy örökli. :( Abban esetleg tudnál segíteni hogy mitől kell tartózkodni és mit lehet csinálni? Érdekes az én családomban nem volt trombózisra való hajlam sem. (Apukám érszűkületes.) Azért köszönöm hogy írtál. Üdv: Anita

#687 Zen 2007. 06. 21. - 11:54:25

Szia! A Leiden mutáció a trombózisra való hajlam lehetőségét hordozza magában. Nekem is van, én homozigóta vagyok, ami azt jelenti, hogy mindkét szülőmtől örököltem a hibás gént. A heterozigóta azt jelenti, hogy csak az egyik szülőtől örökölted. Nálunk nagyon erős családi halmozódás van különösen apai ágon. Én is örököltem, a hugom is. Nekem kialakult a trombózis pár évvel ezelőtt, a hugomnak nem. Ez egyáltalán nem biztos, hogy betegséget is okoz, csak okozhat. Pl. terhesség alatt véralvadás gátló injekciót kell majd kapnod. Én négy éve szúrom magam naponta kétszer, a hugomnak csak a terhesség alatt kellett. Nincs miért aggódnod, ha még nem alakult ki a trombózis kerülj minden kockázati tényezőt. De biztosan az orvos is el fogja mondani, hogy mit kell tenned. Tamara

#688 anita1983 2007. 06. 14. - 13:10:18

Sziasztok! Leiden mutációs betegekkel szeretném felvenni a kapcsolatot. Nekem heterozigóta formában van jelen ez a betegség. Még most vizsgálgatják. Nem tudok semmi pontosat róla. Aki tud kérem segítsen és írjon. Anita

• 35 Oldal +
  • « Első
  • 33
  • 34
  • 35
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: