Házipatika fórum: MBT cipő - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

MBT cipő

#121 selfm22 2009. 01. 18. - 13:45:35

Tisztelt MBT cipő rajongók! Nekem is ajánlották, csípő protézis műtét után, hogy a terhelésből levesz 20%-ot a csípő tájékáról. Székesfehérváron próbálkoztam, de ott 65 ezer forintba került egy pár. Körbefutottam a neten és ott azt találtam, hogy a RYN ugyanilyen jó. A Camponában vettem egy párfekete utcai viseletre alkalmas cipőt 44 .-Ft-ért, 2 éves garanciát és egy pár pót betétet kaptam hozzá. Mivel nincs összehasonlítási alapom, így nem tudom megítélni mi a különbség. Az első napokban olyan izomlázat csinált, meglepő helyeken is, hogy csak félórákat tudtam hordani. Ma, két hét elteltével le sem tudom venni. kihangsúlyozom, hogy csípő korrekciós műtét után, protézis beültetése után. Szeretném megkérdezni, ha valaki még visszaemlékezik a kezdetekre, másnak is volt izomláza? Vagy rögtön úgy hordta, mint egy "normál" új cipőt? Kata

#122 vegvarizoli 2009. 01. 13. - 08:55:47

Üdv! Igen tervezem, hogy MBT Tariki black cipőt vásárolok 42 1/3-ost. Kíváncsian várom az ajánlatot. Üdv: V.Z.

#123 Ramen 2009. 01. 08. - 13:55:22

Sziasztok! Mostanában akarok újabb MBT venni, elmentem az üzletükben ahol az előzött is vettem és közölték, hogy ők már nem az MBT-t forgalmazzák, hanem egy új gyártmányt a RYN cipőt. Még most ment náluk az átalakítás így nem tudtam kiprobálni, de megnéztem a honlapjukat és első ránézésre ugyanolyannak tünt, de talán egy kicsit csúnyábnak. Az ára viszont kevesebb volt. Arra volnék kiváncsi, hogy valakinek van-e tapasztalata vele. Ha valakit érdekel a www.ryn.hu utána nézhet.

#124 firo72 2009. 01. 07. - 12:13:55

Kedves Fórumozók! Ha valaki tervezi, hogy mostanában MBT cipőt vásárol boltban, akkor lenne egy ajánlatom a számára. Bővebb információval telefonon (20/319-5557) vagy email-ben tudok szolgálni. (fitosrobi@freemail.hu) Üdv: Robi

#125 Marjannka1 2009. 01. 04. - 15:50:49

Sziasztok! Azért bátorkodom ide írni mert látom vannak régi mbt viselők. Két napja vettem egy pár mbt cipőt és még csak pár órát járkáltam benne de estére úgy megfájdult a derekam hogy kicsit megijedtem.Nem tudom hogy ez normális?vagy azért fáj mert rosszul tartom magam vagy rosszul lépek a cipőben?(37éves vagyok).Köszönök minden választ előre is.

#126 Lejlus 2008. 11. 14. - 14:47:10

Kedves fórumozók. 23 éves főiskolás lány vagyok. Augusztusban kipukkant gerincsérvvel operáltak, bal oldali bénulással. Az elmúlt héten nagyon sokat hallottam az MBT cipőről. Csak jókat, és dicsérőket. Szeretném kipróbálni, de sajnos más betegségem is van, és az ösztöndíjammból nem fut rá. Csak azt szeretném kérdezni tőletek, hogy esetleg nem tudjátok-e, hogyan lehetne valahogy olcsóbban beszerezni legalább egy talpbetétet (Szabolcs megyében). Hallottam olyat, hogy a neten is lehetett belőle rendelni, és 10000-el olcsóbban, mint a boltból. Köszönöm a segítséget!!! További jó egészséget! :)

#127 staywild 2008. 11. 10. - 12:01:45

Kedves gyt22 . Kösza válaszodat . Én úgy gondolom , hogy az a pár évtized , amit az egyed , vagyis mink , előtte már "lenyomott" , elég fór ahhoz , hogy a régi agyi motoros--motorikus reflexek visszaálljanak . magam úgy gondolom , hogy azt fogom csinálni , elmegyek egy drága MBT---pontba , ottmegtudom mi a pontos lábméretem , azt mondom , majd ott veszek , utána meg iszkiri a Bp., XI., Október 23--a utca 25--be avagy e--bay . Majd beszámolok a fejleményekről . Sziasztok .

#128 Viliada 2008. 11. 06. - 14:28:39

Sziasztok! Én immár 2007.05.04. óta hordok MBT-t. Azóta más cipő összesen 2 alkalommal volt a lábamon, de nem okozott gondot. Még otthon is MBT-ben járok, tavasztól őszig az mbt szandálban, (munkában és otthon is), ősztől tavaszig az mbt cipőben (otthon pedig a papucs helyett az mbt szandálban). Minden más lábbelivel szemben összehasonlíthatatlan érzés, és inkább a ruhatáramat alakítottam át, hogy mbt-t viselhessek. Még a szilveszter éjszakát is mbt-ben táncoltam át hajnali 4-ig, minden gond nélkül - ahhoz képest, hogy nem volt még egy éve, hogy megműtötték a lábamat (3 csontot kellett átvágni, felcsúsztatni a lábfejben, mert nyomták az idegszálat - körömcipő, magas sarkú jóvoltából). Szóval, én az mbt-re esküszök, és körülöttem a baráti körből, ismerősök köréből is rengetegen vásároltak már ennek hatására, s eddig még mindenki elégedett vele! Egyszer próbáld ki (ingyenesen lehet a boltban), s aztán már nem is akarod levenni! Sportolni, túrázni is lehet benne, ehhez még külön sportcipő változatai is vannak, látogassatok el a www.swissmasai.hu-ra, ott láthatjátok a modelleket.

#129 gyt22 2008. 11. 03. - 19:47:39

Kedves staywild! ha a sima cipőbe visszabújsz, akkor a helyes állás, járás fog megjelenni, egyszóval korrigáló hatása van, de csak akkor ha helyesen használod.Egyébként pedig hozzá lehet szokni az MBTben való gördülő mozgáshoz(automatikussá válik) ha huzamosabb ideig azt használod, így amikor áttérsz a sima cipőre néha akaratlanul is gördíteni akarsz, ezért lehetett az hogy az Adidas cipőben "nem tudott járni".

#130 staywild 2008. 10. 22. - 11:38:55

Kedves gyt22 . Köszönöm szépen a válaszodat .Én itt első körben arra gondoltam , hogy , és erre utalt is valaki a hoxa.hu--n belüli MBT--s fórumon , szóval írta , hogy hosszabb embétézés után fel akart venni egy Adidast ( Adidas = rövidítése annak , hogy : all day I dream about sex ), és nem tudta .akkor Te precizálj .TEgyük fel , hogy már váltás nálkül csak MTB--ben jársz--kélsz negyedévek óta . Akkor váltanod kell hagyományos cipőre .mi történik ? Köszike.

#131 gyt22 2008. 10. 22. - 09:32:36

Kedves Staywild, az MBT mellett természetesen lehet normál cipőket is hordani, sőt kell is!!! MBTben megtanulsz helyesen állni ,terhelni az izületeidet és ez rögzülni fog(megjegyzi az agy), így ha a sima cipőbe visszabújsz, akkor a helyes állás, járás fog megjelenni, egyszóval korrigáló hatása van, de csak akkor ha helyesen használod!Ezért tanítják be a boltban, vagy ha az nem volt elegendő lehet gyógytornász segítségét is kérni, de a mellékelt dvd-n is megmutatják.

#132 gyt22 2008. 10. 22. - 09:29:11

Ez így igaz, ha MBT pontban veszed az MBT-det, akkor minden esetben csinálnak számítógépes talpvizsgálatot(ingyen) ahol aztán megmondják, melyik lábadat terheled jobban és hogy hol terheled(sarok, nagylábujj kislábujj stb). Ez azért is fontos mert kb fél-1 éves MBT használat után érdemes visszatérni az üzletbe és újra kérni egy ilyen vizsgálatot, így megtudod mennyit javult a dolog. Szóval az MBT igazán jó, de tény hogy nem mindenkinek ajánlható. Mint mindennek ennek is vannak kontraindikációi. Futni lehet benne, de külön technikát igényel, nem úgy mint egy sima cipőben.A módja pedig a cipőhöz kapott dvd-n megtekinthető és akár el is sajátítható.:D

#133 staywild 2008. 10. 21. - 11:56:22

Kedves Beírók . Azt szeretném mondani , hogy ha valaki kiad 50 000 ft--ot , és ha a dolog nem válik be , akkor nem--igen vallja be , hogy csacsi volt . Engem az érdekelne , hogy mik a hátrányai ennek a lábbelinek . Mondok egy példát .Tegyük föl , muszáj egy est alkalmával stílust váltani , ekkor fölveszi az ember a régi , hagyományos cipellőjét .Mi történik ekkor ? Két különböző módszer . Mehet az ember egyszerre Északra meg Délre ? Vagy .Volt aki írta a nyári meleget . Gombásodás ? Köszönök minden választ . Staywild

#134 staywild 2008. 10. 21. - 11:50:00

Kedves Beíró. Engem érdekelne az áru . A nevem Tóth János , és Pesten lakom , a számom pedig : 06 703 102 827 . Várom jelentkezésedet , de írhatsz a staywild@freemail.hu--ra is . Köszönöm .

#135 wircsi 2008. 10. 08. - 09:37:16

Én ezen a nyáron sokat túráztam az mbt szandimban a Bakonyban, tökéletesen bevált, pedig hegyi terepen is mentünk.

#136 vadlajos 2008. 09. 29. - 16:05:48

Én úgy tudom, legalábbis amikor MBT-t vettem, akkor nekem csináltak egy ún. számítógépes talpvizsgálatot, ami kimutatta, hogy mennyire voltam lúdtalpas (eléggé). Mellette megtanítanak MBT-ben járni, amit gyakorolni kell ahhoz, hogy helyesen használd a lábbelit. Érdekes volt!

#137 pbooc84 2008. 09. 28. - 15:06:49

A link helyesen: http://www.mbtpont.hu

#138 pbooc84 2008. 09. 28. - 15:05:22

Találtam egy ilyet, érdemes megnézni: MBT cipő Jár az MBT cipő mellé valami high-tech állapotfelmérés is, egész érdekes.

#139 vadlajos 2008. 09. 23. - 13:48:46

Futásra lehet használni, de az biztos, hogy olyan izmaidat is megdolgoztatja amiket eddig nem éreztél. Én túrázáshoz nem használnám, nem tölt be kiránduló cipő funkciót, bár állítólag 4 millió lépésre van hitelesítve. A lényeg szerintem a fokozatosság mint mindenhol a használata során, szép lassan kell hozzászoktatni a lábat a viseléséhez.

#140 sunnye 2008. 09. 19. - 09:43:17

Sziasztok, mi a véleményetek arról, hogy az MBT lábbelit lehet-e futásra, vagy kisebb-nagyobb túrákra használni? Vannak erről tapasztalatok?

• 9 Oldal +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: