Házipatika fórum: MBT cipő - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 9 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

MBT cipő

#41 benesz 2010. 02. 09. - 13:56:40

Tisztelt Erika! A hozzászólásához csak annyi Önnek fogalma sincs mit és miről ír. A tartós tesztet mégis milyen formában gondolta? hazavisz egy lábbelit hordja és amennyiben az Ön elvárásainak megfelel majd megvásárolja??? Az internetes árúházak megfoghatatlanok??? Tudja Ön milyen szigorú feltételeknek kell megfelelni egy hivatalos netes árúháznak? Szerintem fogalma sincs. A versenyhivatal, a fogyasztóvédelem, az apeh sőt a cégbíróság is folyamatosan ellenőrzi azokat. A garanciális feltételeket tételesen fel kell tüntetni. Legyen oly drága és a zöldségek helyett olvassa el a honlapunkon feltüntetett dolgokat és mielőtt ilyen butaságokat ír legalább nézzen utána. Teljesen mindegy mikor nyitottak az árúházak ezeknek a feltételeknek az első naptól meg kell felelni! Sőt gondolja ha számlával, tájákoztatóval, utánvéttel külön futárcéggel dolgoztatva bárki kibújik a törvény előírta kötelezettség alól? Asszonyom ne magából induljon ki. Én azt hiszem Önnek annyi a problémája, hogy van egy újabb alternatíva a piacon azoknak akik nem tudnak és nem is akarnak több tízezer forintot kiadni egy lábbelire, de azt gondolom ezen véleményének mindenki hangot adhat ellenben ha nem tud valamat nem vezetheti fére azokat az embereket akik tájékozódni kívánnak. Mellékesen CE szám bármelyik lábbelire kérhető amennyiben megfelel a gyártó által állított feltételeknek, egyetlen kritériuma van egy több száz ezer forintos bevizsgáltatás, ez valóban csak ahhoz szükséges hogy az egészségpénztár elszámollja a lábbelit bár ez sem teljesen fedi a valóságot ugyan is ez is pénztárfüggő... Mégegyszer tisztelettel kérem NE tájékoztasson félre senkit! Itt tudja elolvasni milyen is egy komoly netes cég: www.masai.hu

#42 erikakarika 2010. 02. 08. - 23:57:53

Üdv ! CE száma csak az MBT és RYN cipőknek van, akár pl. Scholl és a Berkemann gyógypapucsoknak, amiket ezáltal, az egészségpénztárak elfogadnak ! Vásárlás előtt az egészségpénztáraknál érdemes tájékozódni! Az utólagos problémák és felesleges hercehurcák elkerülése végett,csakis a próba utáni vásárlást ajánlom mindenkinek ! Adott márkán belül is, méret és fazon különbségek lehetnek,amiket csak a tartós tesztek során derülhetnek ki! Ne feledjük el,hogy itt gyógyterápiás lábbelikről és az egészségünkről van szó ! Ugyanakkor az internetes áruházak,csak feltételesen tudják ezeket biztosítani,s garanciális kérdésekben is megfoghatatlanok pláne akkor,ha csak pár hónapja nyitottak ! {H}

#43 matekissimre 2010. 02. 08. - 19:20:07

Engem érdekel a cipő ! Adok érte 15000ft-ot.Az interneten kb 15-20000-ért lehet rendelni Amerikából vagy Angliából. Ha érdekes az ajánlatom elérhető vagyok a következő e-mail címen : matekissimre@gmail.com. vagy a 0670/365-9698-as telefonszámon. Várom a visszajelzését. :)

#44 benesz 2010. 02. 08. - 14:22:48

üdvözletem! a talpakról röviden mbt - gumi és szilikon szenzor ryn - gumi és szintetikus anyagból légkamra masai - poliuretán ahol már használják a masai cipőt olajos, zsíros környzeteben pl. autószerelő műhely, hiavatalok, kórházak, vendéglátóban felszolgálók, utcai használat pl. postás, gépkocsivezető és rakodó, sportolás stb. a masaiban nem kell tanulni a járást, egyből alkalmazkodik testünk, lábunk a cipőhöz. a www.masai.hu-n talál néhány autentikus véleményt az álláspont kialakításához tisztelettel

#45 menicus 2010. 02. 06. - 20:49:36

szép napot mindenkinek!kérdésem a következő lenne ezzekel a cipőkkel kapcsolatban,hogy első pár alkalommal szokatlan-e a cipő,a vezetésben nem akadályoz eggyáltalán lehet benne vezetni és tudok benne nehéz fizikai munkát végezni?főleg a masai cipőről írt vélemények érekelnének vagy ugy általában mindeggyik!

#46 benesz 2010. 02. 06. - 17:10:27

Kedves Cini! Az EMKI számot általában kettő szempont alapján szokták megkérni azonban terjedelme és összetettsége miatt nem részletezném, de EMKI honlapján kikereshető. Nem tartom etikusnak a véleménynyílvánítást ebben az összefüggésben. Én mindössze felhívtam a figyelmet és alternatívát mutattam a masai cipőkkel. Többet a www.masai.hu-n üdv. Benesz

#47 cinike07 2010. 02. 04. - 16:16:27

Kedves Benez! Az lenne a kérdésem, hogy ezek a masai cipők rendelkeznek-e ORKI engedéllyel vagyis számmal? (ORKI-Egészségügyi Minőségfejlesztési és Korháztechnikai Intézet minősítésével). A RYN-t is teszteli? Véleménye van már róla? Üdv: Cini

#48 erikakarika 2010. 01. 27. - 23:52:07

Szintén erősíteném a próbálás jelentőségét ! Azok után,hogy néhány ismerősömnek minőségbeli problémái támadtak az egyébként szuper mbt cipővel,komoly vizsgálat alá vettem a konkurenciát.Vegyük sorba: 1.MBt: Nagy a választék,de mind túl divatos.., és mivel túlsúlyos vagyok a puha talprész totál kisimult alattam.Tuti nem bírna ki 1 évet sem !! Talpvizsgálatból ötös ! 2. RYN: kicsi a modellválaszték, de minőségi az anyagfelhasználás,s nem mellékes,a keményebb talprész nagyon jót tett a lábamnak!!! profi az üzlet! Segítőkészen és türelmesen kiszolgáltak-Debreceni márkabolt-hajrá. 3.Enquist: ugye ez vicc? olyan mintha műbőr lenne,a talpa meg nulla...Ez mitől lenne gyógyterápiás? 4.Masai: mivel nyiregyi vagyok,túl költséges lett volna megkeresni azt az egy mintaboltot...interneten meg nem lehet próbálni..úgyhogy ennyi.. Kábé fél éve nyúzok egy RYN Jasper cipőt és kijelenthetem,hogy jó választás volt.. és akciós is :-) Sokkal könnyebben sétálok az utcán,és nem fáj a derekam sem...

#49 benesz 2010. 01. 27. - 18:43:12

Kedves Fernand! Hozzászólásomban figyelmükbe ajánlottam egy lábbeli családot, ami egy kedvezőbb árfekvéssel, még több embernek tudja elérhetővé tenni azokat a hatásmenizmusokat, amit ezzel a cipővel szemben elvárnak. Néhány észrevétel: -miért moderáltak volna ki? -a reklámnak több féle stratégiája van, így adott esetben ez is lehetne egy, de szó sem volt erről, részemről volt egy figyelemfelhívás és kész, volt egy nem egészen tárgyilagos észrevétel amire reagáltam, majd jön Ön, erre válaszolok most, -leírtam, hogy jómagam rendelkezem (nem csak az általam preferált, hanem más márkájúval is) és napi használatban van mindegyik, így akár össze is tudnám gyakorlati tapasztalat alapján hasonlítani őket, de direkt nem tettem és nem is teszem, hanem csak ajánlottam, hogy kedvezőbb árfekvéssel is el lehet érni azokat a hatásokat amit várunk -igaza van, csak az foglalmazzon meg véleményt, aki a bolti próbálgatáson túl már használt is ilyen cipőt -az Én bokasüllyedésemre, sarkantyúmra, mindkét térd részleges szalagszakadása, gerincproblémák, 140 kg súly miatt nehezen tudtam járni, amióta ezeket hordom, panaszmentes vagyok (igény szerint orvosi papirokkal igazolni tudom) -tekintettel arra, hogy a technológia egy-egy márkán belül teljesen azonos, így a több modell próbálása max. vizuális igtényt elégít ki ami a hatásfokot nem befolyásolja, a méret valóban fontos, de azt le lehet egyeztetni és ha mégsem sikerült eltalálni (eddig 99%-ban még mindenkinek sikerült) van lehetőség cserélni. de ha igényli az érdeklődő van mód és lehetőség előzetes próbára Újpesten. -az mbt-met az usa-ból vásároltam és interneten keresztűl - a méret tökéletes lett, a masai lábbeliket (2db) szintén interneten vásároltam é ezek is tökéletesek. (ha kell fotózom és mutatom mindegyiket) Mindezek után mégis csak ajánlanám azoknak, akik szeretnék közérzetüket jelentősen javítani ennek a cipőcsaládnak a használatával. Van lehetőség próbálni, kézbe fogni, megnézni stb. WWW.MASAI.HU webáruház

#50 fernand 2010. 01. 26. - 20:54:35

sajnos én sem értem az erőlködésedet benesz.... :s Nem is értem,hogy nem moderáltak még ki innen,hisz már túlzás amilyen erőszakosan reklámozod magadat.Hasonlóan az előttem szólókhoz,én is a saját tapasztalatokra volnék kíváncsi, nem a te reklámodra. Cipővásárlás előtt állok,mert nagyon fáj a csípőm,és nagy szükségem van rá.De a hallottakból következtetve,ezeket a cipőket próbálni kell,cipőboltban és azon belül is több modellt. Szóval elég felelőtlen az aki interneten vásárol...de az is lehet,hogy csak én vagyok túl öreg és maradi..?

#51 benesz 2010. 01. 26. - 14:49:29

Tisztelt fórumozó! Szeretném megkérdezni, hogy a próbálgatáson túl sikerült-e gyakorlati tapasztalot szerezni bármelyik a témához kapcsolódó lábbeli tekintetében, azaz vásárolt-e valaha már ilyen cipőt? Ha meg tetszik engedni, szeretném megosztani tapasztalataimat a tárgybani lábbelivel kapcsolatosan és rábizni azokra döntésüket, akiket ez érdekel, hogy adott esetben megnézzék, felpróbálják és ha akarja megvásárolják. Az "Ők" akkor tudnak véleményezni megalapozottan, ha már némi tapasztalat rendelkezésükre áll, vagyis vásároltak és viselték is, nem csak beszélnek róla. Tekintettel arra, hogy jómagam ezen az apróságon már túl vagyok és még velem együtt sokan, így ha lehet ne kérdőjelezze meg amit korábban már leírtam. Sommásan, akit érdekel az általam preferált lábbeli és esélyt akar adni magának, hogy megismerkedjen ennek a lábbelinek jótékony hatásaival, az megtalál a www.masai.hu webáruházon keresztűl. Önnek is KEEL ez a lábbeli! (megj. erikakarika-nak ez egy szójáték, hajógerinc-keel, a többit meg ki lehet találni)

#52 pen 2010. 01. 24. - 17:57:08

Szia! Én 3 éve használom az MBT szandált,nyári időszakban szinte csak ezt hordom,tekintettel arra hogy pici a lábam és más fajtát ritkán kapok.Csipő problémáim vannak,azóta már megopráltak és ismét dolgozom,egészségügyben napi 12 órát,eddig még semi baj nincs vele. Ja és van két cipőm,amit leárazva vettem,szintén jó állapotban vannak.Ha nem lett volna ez a fajta szandim nem birtam volna dolgozni. Protézisem van és most is viselem. Üdv.Pen

#53 erikakarika 2010. 01. 20. - 07:51:04

Szia! A talpra tudomásom szerint kettő év a jótállás. remélem nem adtál pénzt a javításért !! Erika :o

#54 erikakarika 2010. 01. 20. - 07:47:28

A helyzet az, hogy az enquist-et felpróbáltam,de közelében sincs annak a tudománynak,amivel hirdeti magát....sőt,egyáltalán,árkérdésben is megkérdőjelezném,hogy minőséginek nevezhető-e !! Merev az egész cipő,nincs,vagy nagyon vékony a belső "párnázása" amitől puhábban simul a lábhoz,nincs teljeskörü méretválaszték (férjem 44-es lábára nem gyártanak !)...ja és nincs szakboltjuk sem,hanem vmi butik oldalsó sarkában,kiegészítő termékként porosodik.Szóval nem győzött meg. Mint ahogy a masai cipő sem, merthogy nem fórumokon kellene " INGYEN" árusítani,hanem az utcán az üzletekben,és majd az érdeklődő vásárlók felpróbálva dönthetik el,hogy jó-e. S majd Ők fogják ide leírni a véleményüket ! ;) Ja és a garanciát kötelező vállalni, merthogy jogszabály írja elő ! A kereskedő tapasztalatai sajnos nem mindig egyeznek a vásárlói tapasztalatokkal : lásd panaszfal és az MBT honlapja. Az első a való világ,míg a másik a marketing.

#55 benesz 2010. 01. 19. - 23:20:56

Nagyon helyesnek tartom, hogy egyre többen tudatosan vásárolnak, viszont botorság valamiről azt állítani, hogy nem megfelelő anélkül, hogy kipróbálta volna, megtapasztalta volna használhatóságát, hatását és minőségét. Bizton állíthatom, hogy ezidáig egyik téren sem volt negatív tapasztalati visszajelzés és nem egy-egy lábbeli vonatkozásában állítom ezt. Az, hogy olcsóbb, nem azt kell gondolni, hogy silány is. Azt gondolom a megfelelő garanciális elemek biztosításávál ez a fajta pesszimizmus nem egészen indokolt. Azt azért gondolhatják, hogy egy vállalkozás eredményesen, csak akkor tud létezni, ha az elégedettségi visszajelzések a pozitív irányba mutatnak. Ha Én merem vállalni a 10 nap, 6 hónap és egyébb garanciális feltételeket, akkor nem csak bízom, hogy jó amit ajánlok, hanem tudom is és megfelelő számú tapasztalatom is van ezen a téren. Összahasonlítani nem fogom más hasonló hatás biztosító termékkel, mert ez egy kicsit más, mind technológiájában, mind hatásmechaniizmusában. Aki azt gondolja, hogy segítségére tudok lenni és némi optimimussal kezeli ezt a kérdést az nagyon rövid időn belül igazat ad saját magának , hogy igy döntött. www.masai.hu üdvözlettel: Égi Béla

#56 orcaboy 2010. 01. 19. - 15:54:05

Hello Mindenki, Szoval vegigolvastam e forumot es kozben kb 10-szer valoztattam allaspontot, miszerint MBT-t, vagy RYN-t akarok vasarolni. Azok alapjan, amit olvastam, feltetelezem, h az MBT - puha talpa miatt - foleg azoknak jo, akik, mint pl. en is, erosen a sarkukra lepnek. (a puhabb talp kulonben nyilvan hamarabb tonkre megy, megsem a vasarloval kene megfizettetni a javitast..) Ami szerintem fontos, h az uj MBT modelleknek tenyleg kevesbe ivelt a talpa, ami azt sejteti, h az uj MBT bizony kicsit aldozott a design oltaran.. Lehet, h nem is kicsit?? Olyan - nem orvos, v gyogytornasz ! - MBT tulajdonosok velemenye erdekelne, akiknek van regi es uj modelljuk is, mert kivancsi vok, h mekkora kulonbseg van a regi es az uj modellek hatasfoka kozt.. Mindenkinek szep napot kivanok!

#57 cinike07 2010. 01. 19. - 15:09:31

Kedves Fórumozók! Most csak egy képet csatolnék, legközelebb leírom a kálváriámat az MBT-vel. Ez egy két éves javított szétrohadt MBT. Nem ajánlom senkinek. Nézzétek meg a fogyasztóvédelem fórumát, panaszfal.hu. Megóvnék mindenkit a feleslegesen kiadott 50 ezrektől és a bosszankodástól. A terápiás hatásában nincs kétségem, mert míg volt, jó volt.

#58 erikakarika 2010. 01. 18. - 22:20:58

Szia! Mint tudatos fogyasztó azt ajánlom neked, hogy ne dőlj be a tukmáló reklám sablon dumáknak ( mint lentebb..) hanem vedd sorba az üzleteket és egyazon napon keresd fel mindegyiket és próbáld fel a cipőket ! Mivel a gyógytornász és az orvos is jutalékot kap az MBT-től érthető,hogy azt ajánlja...a RYN cipőknek meg nincs nagy választéka, míg a bebukott SOFTY utód ENQuist( lehet rosszul írtam) nemcsak mérethiányos( csak 43-g gyárt férfi méretet) hanem gyenge minőségű is...viszont olcsó. Sőt,állítólag már kínai boltban is lehet kapni,de arról végképp lebeszéllek !! Szóval a lábadnak és a derekadnak higgy, meg a valós fórumozók tapasztalatainak, s ne az ingyen reklámozóknak !! :)

#59 tornaedzes 2010. 01. 14. - 22:23:52

Sziasztok. Cipő vásárlás előtt állok ,mert erős bokasüllyedést állapítottak meg a lúdtalpról nem is beszélve. Szeretnék segítséget és tanácsot kérni ,hogy melyik termék lenne az ideális és ,hogy mit érdemes ilyenkor tenni!? Az MBT-ről tudom ,hogy hamar elkopik a talpa és ,hogy china-i. A RYN honnan származik és valóban jobb lenne? A válaszokat előre is köszönöm.

#60 benesz 2010. 01. 09. - 23:01:36

Üdvözletem! Nem tudom, hogy promlámája megoldódott, de segíthetek a döntésben. A MASAI cipő kizárólag a hatásfokában hasonlít a korábban már emlitett márkákhoz. A közell 200 modell a sportostől az elegánsig minden területet letakar. Minősége kiválló. Az ára pedig egy egész más célközönségnek teszi elérhetővé ugyanazt a hatásfokot. www.masai.hu

• 9 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: