Házipatika fórum: mélyvénás thrombósis - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

Szponzorált hirdetések

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3

mélyvénás thrombósis

#1 janos75 2013. 02. 22. - 10:54:21

Sziasztok !
37 éves vagyok 5 éve volt , mélyvénás trombózisom ,tüdőembólia lett belőle.
Megúsztam. Az orvosok szerint genetikai hiba.
Azóta megfogadtam ,hogy fogyok és sportolok. Sikerült leadnom 25 Kg-ot.
Hetente 3x konditerem ,2x futok (10-20Km).Odafigyeltem ,hogy mit eszek.
5 évig nem volt semmi gond : INR jó ,vérkép jó , ekg jó. Most azonban bedagadt a vádlim
és a bokám bekékült és kiduzzadtak az erek. Colordopler már nem talált ott semmit , csak poszttraumás
trombózis nyomait.CT-re kell menni , majd az megmondja mi volt... A bokámon már bőrpótlást emlegetnek
az embólia miatt ... de miért ? Ez a dagadás egy 30 óra alatt lezajlott. Most jól vagyok.
Kérdésem , hogy ez normális -e hogy visszajönnek ezek a vérrögök , milyen rejtett kockázatok vannak még ,
mit sem ér a mozgás ?
sing

#2 szomorildi 2011. 10. 27. - 21:47:19

A Tingit nyelvben nincs szó a szív- és érrendszeri betegségekre. A törzs étrendjében rendszeresen ott volt az alaszkai vad áfonya és a Sockeye lazac is. Azóta a kutatások kimutatták, hogy ez a két élelmiszer rendelkezik a világon fellelhető egyik legjobb tápértékkel. Létezik egy termék, ami csak nemrég érhető el Magyarországon. Hihetetlen eredményekkel. Akit estleg felkeltette érdeklődését egy finom gyógymóg a betegsége nem várt, meglepően jó kezelésére, az i.skuta@hotmail.com címen várom kérdését

#3 admina 2011. 10. 21. - 19:49:51

Szia!Akkor veled tényleg egy csoda történt!:)

#4 rekus1993 2011. 10. 21. - 18:08:56

Sziasztok :) Én 18 éves vagyok és idén szeptember 8-án vittek be mély vénás trombózissal és tüdőembóliával. Mai napig nem értik hogyan éltem túl.. én fogamzásgátlót szedtem, november 15én fogok menni egy szakorvoshoz aki majd kivizsgálja mitől és miért. De most semmi nem mondanak nekem az orvosok :( azt mondják sétálgassak és pihenjek. Egyetemről halasztottam, de akár be is járhattam volna? nem tudom mit mozogjak, mit csinálhatok.. segítsetek Nekem jobb lábamban a hasamtól a combom közepéig tart a rög. Mind a két lábamon hordom a harisnyát, syncumar-t szedem. egy kis segítség: éna prananadi-val probálkozom, ez egy indiából származó természetgyógyászati módszer, csodákat művelnek vele, a hitetlenek nézzenek utána, akik hisznek az ilyenféle módszerekben mindenféleképpen írjanak nekem :) már van pozitív tapasztalatom erről, attól a naptól kezdve hogy a rohammentő elvitt.. már akkor küldték nekem az energiát, majd az intenzív osztályon a főorvos megkérdezte tőlem, hogy miért kapok levegőt, ugyanis a tüdő röntgen kimutatta hogy rég nem vehetnék levegőt akkora felületen halott volt a tüdőm én pedig még csak nem is fulladtam!

#5 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:20:51

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#6 paulmarlow 2011. 07. 13. - 19:52:30

Sziasztok,nekem áprilishoz 1 éve volt tronbózisom mélyvénás az egész úgy kezdődött hogy megfázás után erősen elkezdett szúrni a bal lábam majd ez fokozódott idővel minden egyes lépés után...aztán tavaszi szünetre be is fektettek a korházba...azelőtt vesegyulladásként voltam kezelve...mikor már rég a tronbózis jelei voltak rajtam. 2 hét non-stop fekvés után ahogy az orvos előírta szedtem a gyógyszereket vigyáztam magamra és változtattam az életmódomon. Azóta sajnos aktívabb sportot nem űztem mert féltem attól h baj lesz belőle így felszedtem 8-10 kilót körülbelül és szeretnék ebből leadni meg 1 kicsit karcsúsodni is (alapon 75 kiló sportos testalkatú vagyok a betegség után lettem 85 majd most a passzív evéssel leadtam ezt 80ra). Gondoltam hogy konditerembe kéne menni de ezelőtt megkérdeztem az orvosom aki azt mondta h nem nagyon ajánlja ezt mert ugye nagy súlyokat kell emelni stb... Fő kérdésem az lenne hogy milyen gyakorlatokat végezhetek a betegségemmel amivel ha nem is fogyok de aránylag gyors változást érhetek el?Szeretném visszanyerni a régi alakomat majd azt óvatosan kicsit "fejleszteni". Előre is köszönöm a tanácsokat. :)

#7 simonl 2011. 06. 13. - 18:34:59

A természet IGAZI EREJE HRI-VITALION HRI-TECHNOLÓGIA: Lényege, hogy a tiszta növényi hatóanyagokat egy célirányosan megtervezett rendszerben kapcsolják egymáshoz. Ezzel egyrészt egymás hatását felerősítik, másrészt intenzíven és a megcélzott betegségre koncentráltan, célirányosan fejtik ki hatásukat. E HRI technológiának tudható be a készítmények kiemelkedő hatásfoka. Nem gyógyszerek, nem helyettesítik az orvosi és gyógyszeres kezelést. A szervezet saját öngyógyító mechanizmusait segítik, erősítik, támogatják, hatásait rengeteg nagyon jó tapasztalat mutatja! A fogyasztók beszámolói alapján összegzett legfőbb tapasztalatok: CSONTRITKULÁS A szervezet csontépítő folyamatait, a csontépítő enzimeket aktivizálva, a táplálkozás során bevitt kalciumot valóban beépíti a csontokba, visszafordítva a csontleépülés folyamatát. Megszűnnek a fájdalmak, elkezd visszaépülni a csonttömeg; ÉRSZŰKÜLET Az érfalakról leoldódnak az elzáródásokat okozó koleszterin, vagy meszes alapú plakkok, lerakódások. Segítségével érműtétek és amputálások is megelőzhetők! MESZESEDÉS, LERAKÓDÁSOK Legyen szó akár izületi lerakódásokról, köszvényről, akár gerincoszlop, vagy bármely szervünk elmeszesedéséről, segít a készítmény ezeket lebontani és eltakarítani; CUKORBETEGSÉG Sok esetben magának az alapbetegségnek a tüneteit is enyhíti, csökkenthető a bevitt inzulin mennyisége, illetve megszűnnek a túlzott cukorszint-ingadozások. De a betegség valamennyi igen káros szövődményét is segít csökkenteni; KRÓNIKUS FEJFÁJÁS, FRONTÉRZÉKENYSÉG A fenti hatások miatt számos pozitív "mellékhatás" is tapasztalható, így a krónikus fejfájások, a frontérzékenységek megszűnése, jobb a közérzet, növekszik a vitalitás, sok esetben javul a hallás, a látás, csökken a magas vérnyomás stb. Összetétel: Alma, szőlőlevél, hibiszkusz, csipkebogyó, narancshéj, bodzavirág Klubtagként hozzájuthat a termékhez. Postán is rendelhet. www.simon.vitalioncsapat.hu

#8 barbu28 2010. 09. 21. - 18:34:39

Jah, és szorítok Neked ;)

#9 barbu28 2010. 09. 21. - 18:32:08

Szia Ivett! Meglep amit írtál. Mármint a rögökről, mert én úgy tudom, hogy először az a cél, hogy megtapadjon az érfalon, majd az szép lassan beépül, azaz felszivódik. Persze ez függ a trombózis kiterjedésétől is gondolom. Mennyire erősen változik el ilyenkor a lábad? :( Emlékeim szerint - bár engem akkor már jó eredményekkel kecsegtettek - de a trombózist követően 2 hónappal még én is kétségbeesve láttam, hogyan szineződik, feketedeik el a lábfejem, és dagadtak ki az erek néhány perces láblógatás után is. Nálam októberben mutatták ki a trombózist, és kb. február volt az, mikor már kivülállók nem vették volna észre a két lábam közti (szinbeli) különbséget. Inkább csak nekem tünt fel, hogy az a lábam rozsaszinesebb. Azaz eleinte még lilult a lábfejem, dagadtak az erek, majd már csak maradt a pirosodás, és szép lassan kb fél év után rendbejöttek a dolgok. Mondjuk én a térdműtétem miatt nem vehettem le a kötést szinte egész decemberben, és rájöttem, hogy jobb is ha nem látom, milyen a lábam. A nyár pedig ennek az állapotnak pedig egyébként sem hiszem hogy kedvez, mert ilyenkor amúgy is hajlamos az egészséges láb is bedagadni. Persze, ahogy olvastam Neked nagyobb kiterjedésű trombózisban volt részed, de úgy gondolom, mindenképp optimistának kell lenned, mert az is sokat számít ;) Törekedj arra, hogy ha egy helyben állsz folyton mozgásban legyél (ide-oda helyezve akár a testsúlyt) és ücsörögve pedig pócold fel a lábad, és a gyógyulásra öszpontosíts. Nem véletlenül muszáj azt a harisnyát hordani egy ideig! Nem tudom mit mondhatott az orvos, de ha kétséged támadna, én ajánlani tudom a budapesti orvosomat. Nagyon jó szakember hirében áll..bár Ő sem túl bőbeszédű, de talán megnyugtatna. :) Remélem tudtam kicsit segíteni, és bízom benne, hogy sikerül optimistán hozzá állnod. Ha gondold írhatsz e-mailt is a: barbu14@freemail.hu címre... Kitartást, és jobbulást: Barbi

#10 evegsevegs 2010. 09. 19. - 01:00:35

Szia Barbi! A héten voltam kontroll vizsgálaton és nagyon megviselt. Az ultrahang szerint nincs változás a másfél hónappal ezelőtti állapothoz képest :(( És olyan dolgokat mondtak... Tényleg kikészültem aznap. Azt mondták h a rögök nem szoktak feloldódni. neked ez hogy volt? neked hónapról hónapra tűntek el??? nekem nem több rögöm van. azt mondták hatalmas szerencsém van h a kismedencei véna jó. Neked csinált olyat a lábad h ha levetted a harisnyát és csak ültél de nem volt felpolcolva a lábad, hogy az erek kidülledtek?? ha felpolcolom és magasabbra kerül a törzsnél akkor visszahúzódik. Félek h ez rosszabbodásnak a jele...és h iszonyat ronda, pókhálószerű, visszeres lesz a lábam. Kérlek, mondj erre valamit :( nekem eddig 2,5 hónap telt el. te tapasztaltál ilyet? szted eltúlzom?? neked a rögeid feloldódtak?? Egyébként az én két lábam között sincs észrevehető méretkülönbség. Ivett

#11 barbu28 2010. 09. 06. - 19:31:21

Szia, nagyon örülök, hogy valamelyest a segítségedre lehettem! Én már nem hordom a harisnyát, és ha nagyon szugerálom akkor talán észrevenni, hogy nem teljesen egyforma a lábam, de mások nem vesznek észre rajta semmit. Viszerem stb. azt megelőzően sem volt, és most sincs :), illetve nekem mivel a térbeakadás miatt folymatosan fel volt pócolva, igazából 2,5 cm-rel volt csak vastagabb a lábam. Utána is folymatosan felpócolva volt, és ha "lógattam", akkor viszont járkáltam h javuljon a keringés. Az angiológus szerint teljesen helyrejött a lábam, előfordulhat majd dagadás, v időjárásra sajgás..de eddig még az sem igazán jelentkezett :). Azt hiszem szerencsének mondhatom magam, bár ilyet azért még én is félek kijelenteni...de lehetett volna sokkal rosszabb is! Szóval fel a fejjel neked is, és ahogy az orvosk is mondták "légy türelemmel" és tartsd be amit javasolnak...persze én is igyekszem jó tanácsokkal ellátni, mert tudom, én is milyen hálás voltam értük :) Én azonban nem mertem optimista lenni, és felkészültem arra, hogy genetikai hajlamom lehet rá, mert úgy hiszem azzal is együtt lehet élni...azonban a tesztek negatívak lettek.... Mivel elég hosszú időt lábadoztam, és rengeteg emberrel találkoztam, szembesülnöm kellett vele, hogy milyen sok mindenkit(fiatalt is) érint, és egyértelműen összekötik az orvosk a fogamzásgátló szedésével is...szóval oka rengeteg lehet, mindenesetre jó lenne ha az ilyen hajlamosító gyógyszert szedőknél hosszabb fekvés esetén gondolnának a megelőzésre :S És hát ki tudja, többé nem szedhetem, de talán jobb is így, még ha a családalapítást nem is mostanára tervezem. Én ugyan Bp-en lakom, de tarthatjuk a kapcsolatot, akár mailben, skype-on vagy ahogy kényelmessebb :) Remélem közben Te is javulgatsz! Üdv: Barbi

#12 evegsevegs 2010. 08. 25. - 12:30:49

Angolul értők figyelmébe ajánlanám a következő honlapot: http://www.dvtforum....sp?action=start Az egész csakis fórum MVTs-ektől MVTseknek. Hasznos.

#13 evegsevegs 2010. 08. 23. - 09:07:25

Szia! :) Iszonyat hálás vagyok hogy írtál. Tökjó hogy már nem kell folyamatosan harisnyában lenned! :) És a lábadon semmilyen elváltozás nincs? nem düllednek az erek meg lilás foltok stb?????? nem dagad? Én nagyon félek a poszttrombotikus szindrómától..állítólag 1-2 éven belül jelentkezhet. Sportolsz valamit? Nekem azt mondták 3 hónappal a történés után lehet DNS vizsgálatot csinálni és fél évre kell egy érfestés. Ezek szerint neked negatív lett és nincs Leiden mutációd?? Nekem minden nagyon furcsa volt...3 hétig tartó vírusfertőzués előzte meg..az orvosok nem tudták mi bajom..láz minden nap, gyengeség. Sokat feküdtem ágyban. csak 2 hét után küldtek a víruslaborba ahol a vérvétel kullancsencephalitis-t mutatott :((((((((((( mondanom se kell, nem vettem észre magamon kullancsot...aztán 1 hét láztalanság után a jobb lábam kezdett el iszonyatosan fájni vádliban. és végül volt egy 8 órás autóutam ami után 1 nappal meg is dagadt, kékes-semmilyen színűvé vált, majdnem elájultam stb. és akkor mentem kórházba. És ami fura, ez a másik lábam volt! nem az amelyikben a fájdalom kezdődött. 5 éve szedtem már fogamzásgátlót mikor ez megtörtént.... Nagyon hiszem hogy a vírusbetegség és ebből adódó fekvés stb. okozta az egészet és nincs Leiden-em..nehezen fognám fel ha pozitív lenne. Hol laksz? Én Heves megyében. Szívesen tartanám veled a kapcsolatot, ha benne vagy. puszi Ivett

#14 barbu28 2010. 08. 22. - 20:23:32

Szia Evegsevegs, van egy másik fórum ami a leiden szindrómával foglalkozik, ott kaphatsz több honfitárstól segítséget! Nekem októberben egy térdsérüléssel karöltve volt mvénás trombózisom (28 évesen), akkor én is ott kaptam bíztatátást! :) Én azóta (remélem) jól vagyok, és visszarázódtam a rohanós hétköznapokba, így nem is volt alkalmam írni, de a kérdéseidre igyekszem gyorsan válaszolni. 1, ma hallottam épp, hogy népbetegséggé kezd válni, a mozgásszegény életmód és gondolom az egészségtelen táplálkozás miatt. A visszaáramlás sosem lesz tökéletes, de kb fél évig tuti és utána is folyamatosan javulgat az állapotod :) - nekem legalábbis kb fél év után szinte tünetmentes, bár ahogy csak tehetem fel van pócolva mindenhol!!! 2, én fél évig, azaz a genetikai vizsgálatom eredményéig szigorúan hordtam a harisnyát, és csak a nagy melegek kezdetekor hagytam el, eleinte csak otthon nem viselve, aztán napközben sem. De nagy ritkán most is felveszem (pl egész nap lépcsőztem és az már kellemetlen volt) ha nagyon elfárad a lábam (jólesik hordani). Tavasszal egyéként szines harisnyákkal nem látszik át, és gond nélkül visletem szoknyával :) 3, egyénenként változó kinek meddig kell hordania, van akinek állandóan kell, de később az orvosk is beszédesebbek lesznek szerintem, ha látják hogyan alakulnak a dolgaid. Az angol tanárom szintén ugyanezen átesett, és neki nem is mondták hogy állandóan viselje, már én szóltam rá, hogy hordja ha fájlalja a lábát. 4, elég a beteg lábra (a másiknak sem árt gondolom), de én azon nem hordtam. De idővel egyre kevésbé kényelmetlen. 5, én még szedem a vérhigítót, de jöv hét vizsgálat szerint is minden ok, akkor leállhatok vele, addig viszont nem ajánlott mással együtt "szedni", utána én is iszom majd, biztos, ami biztos alapon gyógyteát, de addig nem! De ne kisérletezz orvos tudta nélkül ilyenekkel! 6, igen, de nagyon komoly esetlekben alkalmazzák, ritka én úgy tudom! 7, létezik, csak bizonyos vérbetegségben szenvedőknek támogatja a tb úgy tudom, és több 100 eFt. Engem is foglalkoztatott, de idővel belejöttem a vérvételekbe. és mostanra havi 1x járok már :), illetve rutinos ként hamar sorra kerülök (találtam olyan helyet ahol gyorsan megy) eredményekket pedig telefonon diktálom az orvosoknak :) Nekem a térdműtétem emiatt annó elhalasztották, így lassan ment a felépülés, és nem tudtam kellőképpen tornáztatni, de vannak különböző keringésjavító gyakorlatok, azokat érdemes csinálni mindkét lábra, valamint fontos a testsuly rendezése, és a rendszeres mozgás, uszás! Remélem tudtam segíteni! Bocs hogy csak ilyen lényegretörően válaszolgatok, de sietek. Kitartást, és jobbulást! Üdv: Barbi

#15 evegsevegs 2010. 08. 22. - 15:01:52

Sziasztok! 23 éves lány vagyok, 2 hónapja volt mélyvénás trombózisom és tüdőembóliám. A bal lábam egészét érinti combtőig. hordom a kompressziós harisnyát, jól vagyok, nem fáj. ha a harisnyát leveszem és ráállok, bepirosodik a lábfejem, az erek kidüllednek, a bokámnál kékes elszíneződés keletkezik. ha viszont lefekszem és a lábamat jó magasra felemelve tartom pár percig, a folt eltűnik, az erek visszahúzódnak, egészséges kinézetűvé válik. Rengeteg kérdés foglalkoztat és keresem a lehetőségeket hogy megkaphassam rájuk a válaszokat. 1. mi az oka ennek a jelenségnek? a vér visszaáramlása nem működik jól? mégcsak 2 hónap telt el, javulhat ez?? 2. léteznek esetek amikor ilyen betegség után olyan jól volt a beteg h elhagyhatta egy idő után a harisnya hordását?? van rá esély? hogy fiatal vagyok az nem jelenthet nagyobb lehetőséget a gyógyulásra? 3. élethosszig hordani a harisnyát az milyen gyakoriságot jelent? minden nap hordani? az alvás és zuhanyzáson kívül tehát az ember folyamatosan ebbe van kényszerítve?? mennyi ideig vehetem le h azzal ne okozzak magamnak kárt (esztétikailag is)? 4. a harisnya elég a beteg lábra vagy a másikra is ajánlott? 5. Mi a helyzet a kurkuma tablettával? egyesek nagy fokú javulást tulajdonítanak neki. 6. létezik-e műtéti lehetőség a harisnyanélküli állapot eléréséhez? 7. hallottam megvásárolható INR mérő műszerről, mellyel magamnak is ellenőrizhetem. Hol kapható? mennyiért? van-e hozzá TB támogatás? Az ember el sem hiszi h huszonévesen ilyen megtörténhet vele. Más 80 évesen ezzel élni és más 23 évesen. ezért is akarom tudni h lehetséges-e a 100%os felépülés. Az orvosom pedig nagyon távolságtartó..nem szimpatikus. Sokat segítene ha meg tudnék ismerkedni olyanokkal akik szintén átestek ezen. Hogy megosszuk a tapasztalatokat és láthassuk egymás felépülését. Megadom az email címem, írjatok és találkozhatunk is: evegs_message@windowslive.com vagy: evegs23@gmail.com

#16 nyulbebi 2010. 05. 30. - 13:52:10

Szia kedves Barbi! Remélem azóta már jobban vagy.... Ha visszaolvasol, láthatod hogy nekem is egy térdszalagszakadással kezdődött. További szép napot: Gitti :)

#17 barbu28 2009. 11. 08. - 22:44:36

Sziasztok! Nem tudom működik-e ez a fórum,mert jó ideje nem volt bejegyzés. Én 28 éves vagyok, és egy rossz mozdulatnak köszönhetően megroppant a térdem, majd a műtétre várakozva mélyvénás trombózist kaptam. A kórházból már 2 hete hazaengedtek és sincumart szedek én is. Amíg helyre nem jövök, sajnos a térdem sem műthető, így azt továbbra sem tudom terhelni illetve járni sem. Már bő egy hónapja így megy ez, és egyre jobban aggaszt mikor tudok közlekedni egyedül. Az orvosok nem voltak túl bőbeszédűek, hogy milyen mozgással javíthatnám a lábam keringését, és az óvatos séták is elmaradnak nálam :(. A kérdésem az lenne (bár ez mindenkinél eltérő valamennyire), hogy Ti mennyi iső elmúltával tudtatok már szabadon közlekedni? Mikor jön/ jött el az az idő amikor már mondjuk egy órás séta sem jelentett megerőltetést a lábatok számára. Na és persze addig hogyan tornáztattátok stb.? Előre is köszönöm a segítséget! Jobbulást és kitartást mindenkinek! Üdv: Barbi

#18 melcsi32 2009. 02. 18. - 20:00:39

Kedves Charlie! Nem tudom, milyen munkakört tudok majd betölteni, mert még táppénzen vagyok...Nekem elég futkosós, napi 8-10 órás, rohangálós, havi 5-6 alkalommal 24 órás ügyelettel tarkított munkaköröm volt "azelőtt". Most még "rehabilitálom" a lábam, ami még sokat fáj, csak napi pár órában tudom "normálisan" használni. Én úszni járok - ezt abszolút javaslom ill. gyógytornára és konditerembe (!) is. A gyógytornász szakirodalom szerint a legjobb az "intermittáló, dinamikus terhelés" ez leginkább a biciklizést/szobabiciklizést jelenti lábfelpolcolós pihenőkkel tarkítva. Én az alábbiakat csinálom: Úszás!!! Szobabicikli - ha elfárad a lábad, lefekszel, felpolcolod, aztán kezded előlről. Gyaloglás a futópadon, ha már jól bírod, állítsd enyhe emelkedőbe. Ha már haladó fázisba lépsz: taposógép, ellipszis tréner, lábizomerősítők. Ezeket mind csak pár percig, kis súllyal, mert utóbbiak nagyon kemények... Remélem, tudtam pár ötletet adni, nálam eddig beváltak, de még küzdök...

#19 nyulbebi 2009. 02. 07. - 15:10:41

Bocsi,először lefagyott,utána meg túl jól sikerült.... :d

#20 nyulbebi 2009. 02. 07. - 15:08:15

Szia Charlie! Üdvözöllek,kicsit bővebben írhatnál magadról,meg hogy mi történt.Anno,én indítottam ezt az oldalt.Nálam pont 3 éve történt,az egész életemet átalakította.Kivizsgáltak már hogy miért történt? :) Szia Gitti

• 3 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: