Házipatika fórum: hormongyógyszerek - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

hormongyógyszerek

#1 renike666 2012. 12. 11. - 11:22:09

Kedves Mindenki!
Látom elég régi az oldal azért remélem lesz hozzászólás!
32 éves vagyok, már egy jó ideje szedem a fogamzásgátló tablettát kisebb nagyobb megszakításokkal! Sajnos minden szünetnél amit tartottam, a testem borzalmasan reagált a hirtelen elvonásra! Most is abba szeretném hagyni, mivel nem sokára babát szeretnénk, de már most félek, hogy mi lesz! Ilyenkor a testem mindig szörnyen reagál pl. pattanások mindenhol a testemen, becsomósodik a mellem, és ami legrosszabb, hogy nagyon el kezd hullani a hajam!
Már rengeteget gondolkoztam azon, hogy mit is tegyek, hogy ez változzon! Gondoltam arra, hogy a fogamzásgátló tablettámat teszem le úgy, hogy fokozatosan vonom meg magamtól. Tehát először háromnegyedet egy hónapig, utána feleket 2 hónapig, és végül negyedet 1 hónapig! Még nem próbáltam ki, hogy működik e, de logikailag nem rossz szerintem!
A másik az a szurokfű! Gyógynövény és hátha segítene!
A harmadik variáció az meg a Villarosa kapszula vagy krém! Amiket olvastam abban pont az nincs benne, hogy ilyen esetben is használható-e, amikor vki leteszi a fogamzásgátlót! Szeretném zökkenőmentesen átvészelni a letételt, és jó lenne ha lenne rá vmi természetes szer!
Használta vki erre a célra? Gondolom a gyógyszer elhagyása után rögtön lehet elkezdeni szedni? A havi alatt is lehet szedni, vagy akkor el lehet kezdeni?
Légy szíves írjatok, nagyon jó lenne ezekről a dolgokról információkat szerezni!
Köszönöm szépen!
Renáta
sing

#2 judit69 2011. 11. 20. - 18:21:31

Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani .Nekem júliusban írták fel Trisequens tablettát , mert már egy éve küzdök menses elmaradási problémával. Hol megjött, hol kimaradt hónapokra, végül migrénes rohamaim lettek. Egyszóval elfogadtam a nőgyógyászom javaslatát, hogy hormonpótlásra van szükségem. Persze a hormonpótlásnak van rengeteg mellékhatása, de sok előnye is. Félve, de elkezdtem szedni, migrénjeim megszűntek,a menses beállt újra, közérzetem javult, teljesen kiegyensúlyozott voltam. ... Október elején három hónap szedése után artériás embóliát kaptam!!! A szerencsémnek köszönhetően ma már jól vagyok, s "csak" az ujjamban (kezemben) lett az embólia. Még vannak kellemetlen tüneteim( hideg új, érzés hiány stb.), de élek! és minden eredményem ( vér, EKG,artériás vizsgálat, ultrahangok stb. )szuper. Semmit nem találtak, semmilyen gyógyszert nem szedtem csak a hormont. Ma már nem merem szedni, most keresek valami természetes hormonpótló szert, mert már nem bízom a szintetikus hormonpótlókban.

#3 judit69 2011. 11. 20. - 18:21:26

Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani .Nekem júliusban írták fel Trisequens tablettát , mert már egy éve küzdök menses elmaradási problémával. Hol megjött, hol kimaradt hónapokra, végül migrénes rohamaim lettek. Egyszóval elfogadtam a nőgyógyászom javaslatát, hogy hormonpótlásra van szükségem. Persze a hormonpótlásnak van rengeteg mellékhatása, de sok előnye is. Félve, de elkezdtem szedni, migrénjeim megszűntek,a menses beállt újra, közérzetem javult, teljesen kiegyensúlyozott voltam. ... Október elején három hónap szedése után artériás embóliát kaptam!!! A szerencsémnek köszönhetően ma már jól vagyok, s "csak" az ujjamban (kezemben) lett az embólia. Még vannak kellemetlen tüneteim( hideg új, érzés hiány stb.), de élek! és minden eredményem ( vér, EKG,artériás vizsgálat, ultrahangok stb. )szuper. Semmit nem találtak, semmilyen gyógyszert nem szedtem csak a hormont. Ma már nem merem szedni, most keresek valami természetes hormonpótló szert, mert már nem bízom a szintetikus hormonpótlókban.

#4 mmmmmm999 2011. 08. 25. - 16:22:13

livial

#5 sangabi 2011. 06. 13. - 22:09:21

A Villarosa-t a ciklus bármelyik napján el lehet kezdeni? Nekem pont most maradt ki, úgyhogy ciklusról nem tudom beszélhetek-e? Kérlek írjátok meg. sziasztok, köszönöm!!

#6 sangabi 2011. 06. 13. - 22:03:06

Én Valeriana Relaxot használok, az OM Relax más? KÉrlek válaszolj! Sangabi

#7 abrika 2011. 03. 30. - 07:22:32

Mint írtam a Villarosa változókori problémákra, az OM Relax idegességre, alvászavarra eddig 100% bevált!

#8 tegdat 2011. 03. 28. - 13:52:32

Sziasztok! Ma találtam meg ezt a fórumok. Ha lehet szeretnék tanácsot kérni. Már 3 éve kezdődött nálam a klimax enyhébb tünetekkel.( menstruációs zavar) 2009-től azonban többször kellett klimovites kúrát tartanom, azonban 2010. novemberétől már nem használ semmi.munkahelyemen, éjszaka, váratlan pillanatokban, kiszámíthatatlanul elönt a forróság és annyira megizzadok éjszaka, hogy a hideg falhoz bújok. Kérem a doktor Urat, ha valamilyen módszer, vagy tudnak valamit, ami hat és enyhiti a hőhullámomat, kérem irják meg, Ha lahet én elmennék kivizsgálásra is, de sajnos itt hiába mondtam az orvosomnak, hogy nem igazán bírom már, mert nem alszom, napközben ideges vagyok, a figyelmem is lanyhult. Kérem segítsenek! Egy szenvedő klimaxos

#9 abrika 2011. 03. 19. - 08:07:14

Sziasztok! Ahogy Marika is írta a Villarosa kapszula eddig mindenkinél bevált, aki szedte akár változókori, akár másfajta hormonális problémára. Én is szedtem, én még az OM Relax-ot is szedtem mellé ami komló, cirok, macskagyökér, szederlevél, citromfű tartalmú feszültségoldó, segít az alvászavarokban. Villarosa rövid leírás: Kiváló növényi hormon tartalmú kapszula, természetes hormonpótlás. Természetes úton pótolja a csökkenő ösztrogént és más hormonokat, ezzel védve meg a menopauza után a nőket a súlyos szí-és érrendszeri betegségektől, méhnyakráktól, csontritkulástól. A természetes hormonterápiának nincsenek nemkívánatos mellékhatásai. Azoknak a fiatal nőknek is ajánlott, akiknél a hormon egyensúly megbomlott és a vetélés, terméketlenség állapotát akarják megszüntetni. www.flavin7hydrogen.com/detti ha érdekel valakit.

#10 szlivlend 2011. 02. 22. - 17:51:57

Üdvözletem ! Liviált szedném de 1 tabletta utáni tüneti tapasztalatom elég rossz /migrén , hányinger, kábultság stb.mintha egy óriás keréken ültem volna/ . A kezdetben a tabletta szedése másnál is ilyen hatással járt? Köszönöm a segítő válaszokat.

#11 bmarika61 2010. 10. 16. - 20:02:33

Kedves Doktor Ur! 49 éves vagyok, menszesz előtt már több nappal erős fajdalmam van. Egyre erősebb. Kipróbáltam ökonetes hormontartalmu étrendkiegészitő készitményt szegtem, csökkent a panaszom. Van-e ennek valami káros hatása? Szedhetem-e továbbra is. Megoldaná a problémám, legalábbis jelenleg. Köszönöm segitségét!

#12 nrzsuzsa 2010. 08. 29. - 19:57:59

:s Szia. Most látom milyen régen írtad ezt a hozzászólást! Egészen az elejéről kezdtem az olvasást, így jutottam ide! Nagyon érdekelni a kapszula amiről írsz, biztosan az én hibám, bár 3x olvastam végig az írásod, de nem találtam sehol a kapszula nevét!!! Segítenél ebben?????? Mivel hormonmentes, nagyon érdekelne. Előre is köszönöm, Zsuzsa. :$

#13 suto59 2010. 07. 07. - 16:16:04

Tiszteletem! Kb 5 éve alkalmazok hormonpótlást, tapaszt, jelenleg Liviált. Kérdésem mennyi ideig lehet ezeket a szereket alkalmazni? Okoz-e testsúlynövekedést? Köszönettel: krekus@citromail.hu

#14 magikatanyaja 2010. 06. 01. - 10:32:17

Kedves Marian! Én csak ma találtam ezt a fórumot, "friss" vagyok, de rögtön találtam a Te írásodban egy témát, amiben sajnos érintett vagyok én is. Látom, már kicst több, mint egy éve írtad, ezért még inkább érdekelne, ennyi idő után mi újság a Rosaceáddal??? Nagyon hálás lennék, ha megírnád a tapasztalataidat, pl. Nálad is vannak-e néha pattanásokhoz hasonló csúnya gócok, (nálam stressz hatására jönnek ki és csak nagyon lassan tudom őket eltüntetni), Nálad mitől jönnek elő tünetek, mit nem ehestz és mivel ápolod, gyógyítod??? Ahány bőrgyógyásznál voltam, annyiféle diagnózist hallottam, praktikus tanácsokat nem adtak. (Antibiotikum, rázókenet kúra a patikából ennyi.) Mivel összefügg a menopausával, érdemes-e a bőr kedvéért menopausára való gyógyszert szedni, kipróbáltad-e esetleg? Egyelőre ennyi, nagyon örülnék, ha válaszolnál, persze, más érintettől, aki ezt olvassa, is szívesen fogadnék el haszos tanácsokat, tudnivalókat. Köszönöm. Ági

#15 blahomarian 2009. 03. 31. - 10:22:19

Szia! Marian vagyok és én 31 éves korom óta szedem a Trisequens tablettát . Most 40 éves leszek,és semmilyen komolyabb problémát nem okozott. A második méhen kívüli terhességem után ezt javasolta az orvosom, mivel elveszítettem a petefészkeimet. Két éve vérnyomás csökkentőt szedek,de mivel szüleim is evvel a problémával élnek, nem fogom az orvoságra.Rendszeresen járok a szűrésekre : Mammografia, Dexa,vérvétel. Picivel magasabb a májfunkcióm, de nem mindig. Jó a közérzetem, minden a legnagyobb rendben. Egyetlen gondom, hogy az arcomon keletkezett egy bőrbetegség, rosacea a neve.A hormon problémával küszködő embereket is érinti. De lehet hogy a naptól van, rengeteget napoztam, túlzásba is vittem.Ez se biztos hogy az orvoság miatt van. Minden esetre el fogok menni most már egy másik nőgyógyászhoz is véleményt kérni. Az arcomat meg már kezelik, fényterápiával,és segít. Puszillak, ha bár mire kíváncsi vagy , kérdezz nyugodtan: Marian ;)

#16 kisolany 2008. 08. 26. - 11:46:46

OK.köszi

#17 kiraly4750 2008. 08. 26. - 10:58:52

Szia Gyöngyi! Igen igy van,de ha csak 10000 alatt akarsz rendelni,akkor nekem ird le az email cimemre hogy mit kérsz pl: villarosa kapszulát,de akkor 1200 ft a postaköltség. De érdemes a Villarosa kapszulábol Most csak egy példa: 4 dobozzal rendelni,venni és akkor már meg is van a 10440 ft.Most csak egy példát mondtam.Érted szivem? És elég egy darabig.Én 3x1 szemet szedek,és az szuper semmi bajom. Az email cimemen beszélgethetünk ha gondolod oda irj Pussz Marika http://www.flavin7.com/unio :) :)

#18 kisolany 2008. 08. 26. - 09:30:11

Köszi a segitséget,megtaláltam,azt olvastam hogy első rendelésnél legalább 10000-ft-ért kell vásárolni,hát ez elég huzós nem hiszem hogy megengedhetem magamnak.ha csak a villarozt akarom azt nem lehet?üdv.gyöngyi :d

#19 kiraly4750 2008. 08. 26. - 08:53:02

Gyöngyikém a weboldalam tudod= http://www.flavin7.com/unio erre a piros irásra kell az egeret rávinni és kattints rá,rögtön elöjön az oldalam.-pussz Marika

#20 kisolany 2008. 08. 26. - 08:29:28

Jó reggelt,tegnap probáltam az oldalt de nem találtaM.majd megpróbálom most is.Köszi üdv gyöngyi ;) :)

• 5 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: