Házipatika fórum: Fűben, fában az orvosság - avagy a gyógynövények csodái - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

Oldal 1 / 1

Fűben, fában az orvosság - avagy a gyógynövények csodái

#1 smithmike5203 2014. 07. 16. - 10:08:09

Természetesen az alternatív gyógyászat mindig megoldás a problémák kezelésére. Ami a természetben előforduló betegség arra a természet ad is orvosságot :)

#2 rebi012 2014. 01. 30. - 13:18:13

Ha bármilyen problémátok, betegségetek van, először mindenképpen a természetes orvosságokat próbáljátok ki!! A mesterséges gyógyszerek amellett hogy sokszor csak felületesen gyógyítanak, nagyon károsak is a szervezetre, mint ahogy ez a cikk is írja, ezenkívül itt fel van sorolva néhány betegség, és hogy milyen növényekkel, gyümölcsökkel érdemes kezelni őket!:)

#3 jimmy1 2013. 11. 27. - 11:18:26

sziasztok, én évek óta járok az egri természetgyógyászhoz. csak ajánlani tudom mindenkinek. terápiás jelleggel működik, tehát mindekinek egyéni gyógyteákat ad a betegségére. nagyon kedves, és türelemes.
itt a honlapja ha szeretnétek meglátogatni
www.lukacsgyogytea.hu

#4 vbence 2013. 08. 29. - 18:39:57

Jó estét, jó napot kívánok,
olvastam az utóbbi jó pár bejegyzést ezen a fórumon, Segíteni szeretnék az Önök problémáinak megoldásában. Egy amerikai készítményt forgalmazok, amely számomra is segített, egészségügyi problémáim megoldásában. Szívesen megosztom Önökkel a tapasztalataimat, észrevételeimet és adok Önöknek ingyenes termékmintát, hogy kipróbálhassák.
Amennyiben érdekli Önöket kérem keressenek a bvajnoczki@aol.com email címen vagy a 06 30 44 22 795-os telefonszámon.

Üdvözlettel,

Vajnóczki Bence

#5 szuperfater 2011. 12. 29. - 14:29:57

Nekem sokat segítettek a gyógynövények! Tulajdonképpen az egészségemet kaptam vissza, mivel 43 évesen infarktust kaptam és a műtétem után hatféle gyógyszer lett a napi adagom. Ezért kerestem az alternatív megoldásokat. Beleástam magamat az internetbe és sokat megtudtam a gyógynövények erejéről. Felfedeztem azt, hogy a gyógynövényekről a legősibb tudással a keleti gyógymódok képviselői, a kínai-tibeti medicina bír. Ötezer-éves tapasztalat formálta az egyre összetettebb készítményeit. Találtam egy céget, mely nem csak e tapasztalatokat, hanem a titkos császári receptúrákat is összegzi természetes termékeiben. Három hónapos kúrám után helyre állt a vérnyomásom, és azóta is különböző termékeivel javítom szív- és érrendszeri problémáimat. Gyermekei immunrendszere is nagyban megerősödött, a gyógynövények és a biokalcium jóvoltából, azóta alig hiányoznak az oviból. A megelőzéshez óriási segítséget nyújthatnak a gyógynövények és az ezekből készített táplálék kiegészítők, de a betegség leküzdésében is támaszt jelenthetnek! Szívesen segítek, itt bővebben ezekről: http://goo.gl/mMWKu

#6 simonl 2011. 06. 13. - 17:33:46

A természet IGAZI EREJE HRI-VITALION HRI-TECHNOLÓGIA: Lényege, hogy a tiszta növényi hatóanyagokat egy célirányosan megtervezett rendszerben kapcsolják egymáshoz. Ezzel egyrészt egymás hatását felerősítik, másrészt intenzíven és a megcélzott betegségre koncentráltan, célirányosan fejtik ki hatásukat. E HRI technológiának tudható be a készítmények kiemelkedő hatásfoka. Nem gyógyszerek, nem helyettesítik az orvosi és gyógyszeres kezelést. A szervezet saját öngyógyító mechanizmusait segítik, erősítik, támogatják, hatásait rengeteg nagyon jó tapasztalat mutatja! A fogyasztók beszámolói alapján összegzett legfőbb tapasztalatok: CSONTRITKULÁS A szervezet csontépítő folyamatait, a csontépítő enzimeket aktivizálva, a táplálkozás során bevitt kalciumot valóban beépíti a csontokba, visszafordítva a csontleépülés folyamatát. Megszűnnek a fájdalmak, elkezd visszaépülni a csonttömeg; ÉRSZŰKÜLET Az érfalakról leoldódnak az elzáródásokat okozó koleszterin, vagy meszes alapú plakkok, lerakódások. Segítségével érműtétek és amputálások is megelőzhetők! MESZESEDÉS, LERAKÓDÁSOK Legyen szó akár izületi lerakódásokról, köszvényről, akár gerincoszlop, vagy bármely szervünk elmeszesedéséről, segít a készítmény ezeket lebontani és eltakarítani; CUKORBETEGSÉG Sok esetben magának az alapbetegségnek a tüneteit is enyhíti, csökkenthető a bevitt inzulin mennyisége, illetve megszűnnek a túlzott cukorszint-ingadozások. De a betegség valamennyi igen káros szövődményét is segít csökkenteni; KRÓNIKUS FEJFÁJÁS, FRONTÉRZÉKENYSÉG A fenti hatások miatt számos pozitív "mellékhatás" is tapasztalható, így a krónikus fejfájások, a frontérzékenységek megszűnése, jobb a közérzet, növekszik a vitalitás, sok esetben javul a hallás, a látás, csökken a magas vérnyomás stb. Összetétel: Alma, szőlőlevél, hibiszkusz, csipkebogyó, narancshéj, bodzavirág Klubtag áron hozzájuthat a termékhez. www.simon.vitalioncsapat.hu

#7 PeggyPedro 2007. 10. 02. - 12:56:00

Üdv Mindenkinek! Most járok itt először és célom, hogy elmondjam és megismertessek mindenkit egy céggel, ami az egészséges életet tartja szem előtt. Termékeink alapanyaga a Ganoderma Lucidum, amit japánban elsősorban a daganatos betegségek kezellésében használnak sikerrel. Másodsorba jó hatással van a népbetegségeknek számító magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás, magas koleszterin szintre is. Nézd meg honlapomat: www.ganoegeszseg.shp.hu Célunk Magarországon egészséges generációt nevelni! Üdvözlettel: Ildikó

#8 nora93 2007. 09. 16. - 16:11:04

Szia, Evilu! Sajnálom, de én nem tudok ilyesmivel szolgálni, és azt hiszem, Kaposvár is messze van. :-) Az egyetlen gyógynövényszerűség, ami megterem nálunk, az a menta. Semmi más nem élte túl, amit megpróbáltunk telepíteni. Azért remélem, hogy valaki erre téved, és tud segíteni neked!

#9 evilu 2007. 09. 16. - 13:29:40

Én medvehagyma gyökér után érdeklődöm. Szeretnék medvehagymát a kertbe. Tavasszal kaptam 1 db-ot, de sajnos az idei nyarat nem bírta ki, hiába öntöztem. Kérdésem: van-e valakinek, aki tudna nekem pár darabot adni. Kaposváron lakom. Előre is köszönöm. Évi

#10 nora93 2007. 09. 07. - 17:22:48

Most mondok egy példát, hogy ne csak mellébeszélésnek tűnjön az egész. Mert egyáltalán nem az. Tehát a már említett könyvet (Maria Treben: Egészség Isten patikájából) fellapozva szinte minden betegségre találhatunk alternatív gyógymódot; az enyhétől az egészen súlyosig. Könnyedén utánanézhetünk, hogy rokonunk, ismerősünk, barátunk panaszára vagy a saját problémánkra milyen gyógymódot javallott alkalmazni. Tehát íme egy személyes példa. Jó néhány éve szemölcsszerű, de annál sokkal apróbb "dudorok", bőrelváltozások voltak a tenyeremen. Az egyik, a hüvelykujjamon, már nagyon régóta meg volt, de nem zavart. Aztán szépen lassan megjelentek hasonlók a tenyeremen, az ujjaim belső felén, mindkét kezemen. Semmiben sem zavartak, és nem voltak szembetűnek, de azért ez mégsem volt természetes, úgyhogy eldöntöttem, kb. 1 év után, hogy most már jó lenne, ha eltűnnének... És akkoriban rátaláltam a fenti könyvre. Gyógynövények szerint van felosztva, de a végén van egy lista a különböző betegségekről. Mivel az én panaszom leginkább a szemölcsre hasonlított, ezért megnéztem az arra vonatkozó részt. A könyv vérehulló fecskefüvet javasolt. (Tudom, hogy elég furcsán hangzik a neve, de tényleg létezik ilyen növény. :-) ) A környéken nem találtam, de ismertem egy idősebb urat, aki a kertjében a legkülönbözőbb gyógyhatású növényeket termesztette. Elmentem hozzá, aki adott néhány tövet (ezek sajnos nem maradtak meg nálam), de ott helyben is "kezeltem" magam. A növény szárának sárga színű levét csepegtettem a problémás helyekre. Azt nem mondhtaom, hogy rögtön felszívódott mindegyik, erre senki se számítson, de néhány alkalom után, mintha tényleg kisebbek lettek volna... Mivel nem tudtam állandóan biztosítani a friss növényt, ezért aztán egy homeopátiás-alternatív gyógymódos-gyógynövényes üzletben (ilyenek már szinte mindenütt vannak) keresgéltem vérehulló fecskefüves készítmény után. Találtam is egy kenőcsöt. Kenegettem vele a dudorokat néhány hétig, és egyre kisebbek, halványabbak lettek. Végül 1-2 hónap után teljesen és végérvényesen megszűntek. A mai napig sincsenek hasonló panaszaim. :-) Hát, remélem, hogy más is, bármilyen problémája van is, bátran és bizalommal fordul a gyógynövényekhez.

#11 marpi 2007. 09. 05. - 07:30:11

Nagyon sok jó termék van a piacon, ezért Én is szeretnék hozzáfűzni egy gondolatot! Ismerem szinte mindegyiket. A döntésemhez ez is hozzájárult. S ha már gyógynövényekről beszélünk, ideje megismernie mindenkinek azt a rendszert, amely a legmagasabb hatásfokkal rendelkezik. S itt nem ámításról, elferdített információkról van szó! Ennek a levédett gyártástechnológiának köszönhetően egyedülállóan tiszta, és élő anyag a végeredmény. "azok vagyunk amit megeszünk" Ezt Hipokratesz mondta nagyon nagyon régen! Mert a hasznos mellé bevisszük a segédanyagokat is, ami majd később megmutatkozik.Itt a guargumi botrány, s sorolhatnám.....Megnézi-e valaki, a dobozon az összetételt? Vagy tudja-e mi micsoda??? www.marpi.shp.hu egy információ,,,

#12 nora93 2007. 08. 30. - 14:59:36

Kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen tapasztalataitok, élményeitek vannak a gyógynövények hatásával kapcsolatban! Segítettek-e, esetleg nem volt eredménye a módszernek? Várom véleményeiteket!

#13 nora93 2007. 08. 30. - 14:47:43

Igazából a gyógynövényekkel való gyógyításnak több módja is van, például házilag begyűjteni az adott növényeket, feldolgozni, és előírásnak megfelelően alkalmazni. Ehhez nyújtanak segítséget a témával foglalkozó könyvek, például az, amit a 2. hozzászólásban ajánlottam. Ez a körülményesebb módszer, bár tény, hogy a frissen szedett gyógynövények a leghatásosabbak. Ebben az esetben azonban nagyobb a tévesztési lehetőség, hiszen könyvből nem lehet mindent megtanulni. Az ábrák ellenére is össze lehet téveszteni a növényeket, és rosszul is el lehet őket készíteni, bár tényleg a home-made módszer a leghatásosabb. :) De hát, nem mindenki él olyan környezetben, ahol maga tud szedni gyógynövényeket. Erre nyújtanak megoldást a herbál-üzletek, amik viszont szinte minden városban elérhetőek. Az ott árult termékek szintén gyógynövényekből készültek, egy kis gyári finomítás és kozmetikázás után jönnek ki a kenőcsök, porok, teakeverékek, pakolások, de azért mégis van jótékony hatásuk, és ez a módszer könnyebb is, mint a házilag készített tinktúrák, krémek, forrázatok összeállítása. Tessék választani! A hangsúly a gyógynövényeken van.

#14 nora93 2007. 08. 30. - 14:31:14

Szia, Kockaretek! ;) Örülök a sikerednek, és annak, hogy másoknak is jót tettek / tesznek a gyógynövények. És az is jó dolog, hogy a nyugati orvoslás után az alternatív gyógymódokhoz fordultál. Ez talán jelzi azt is, hogy már nem "boszorkányságnak" és átverésnek tartják például a kínai orvoslást, ami szintén nem a mesterséges gyógyszerek híve... Félreértés ne essék, én is járok orvoshoz, ha kell, bízom az orvosokban, hiszen ők minden tőlük telhetőt megtesznek, de vannak helyzetek, amikor nem tudnak hatásosan segíteni. Ilyenkor lehet az alternatív módszerekhez fordulni, kiegészítő kezelésként például. Mindenesetre gyógyulj továbbra is!

#15 kockaretek 2007. 08. 29. - 15:13:21

Szia! Nekem elég komoly allergiás tüneteim voltak másfél évvel ezelőtt, ekcéma tetőtől talpig, és a bőrgyógyász nem tudott mit kezdeni vele, még rühvel is kezelt, allergiavizsgálattól se lettem okosabb. Elmentem természetgyógyászhoz, aki Sunrider termékeket adott nekem, ezek mind gyógynövény tartalmú teák-kapszulák. Tisztító teát és immunerősítő kapszulát szedek egy éve, és nagyon szépen csökkennek a tüneteim. A teljes összetevőit nem tudom ezeknek a termékeknek, de a lényeg, hogy használnak, és az tradicionális kínai orvoslás alapján rakták össze ezeket, ami nekem már bizalmat ébresztő, mert holisztikus szemléleten alapul, és a probléma mélyére megy, nem csupán a tünetet kezeli.

#16 nora93 2007. 08. 28. - 11:00:59

És aki nem jártas a témában, az nézzen körül itt, a Házipatikán, vagy látogasson el a www.gyogynoveny.lap.hu oldalra. Aki esetleg nyomtatott formában szeretné bővíteni ismereteit a gyógynövényekkel kapcsolatban, az lapozza fel Maria Treben "Egészség Isten patikájából" című könyvét (Hunga Print Nyomda és Kiadó). Ebben a kiadványban az olvasó megismerkedhet a főbb gyógynövényekkel, alkalmazási módjaikkal, illetve hatásukkal, valamint olvashat a sikertörténetekről is. Jobbulást!

#17 nora93 2007. 08. 28. - 10:53:17

Üdvözlök mindenkit! Manapság ismét kezd felélénkülni az érdeklődés a gyógynövények iránt. Régen kuruzslásnak tartották az ősi bölcsességet, miszerint egyes növények gyógyító hatással rendelkeznek. Ma már vizsgálatok bizonyítják, hogy némely növényfaj kedvező hatást gyakorol az emberi egészségre. Ebbe a kategóriába rengeteg növény tartozik. Vannak kevésbé hatásosak, és vannak olyanok is, amelyek valósággal csodákra képesek. Nemhiába mondja a régi világ: fűben, fában orvosság. És ha belegondolunk, tudományos alapon, tudjuk, hogy minden erőnek van egy ellentétes hatású párja. Ha léteznek betegségek, akkor vannak természetes gyógymódok is. Valamint sok gyógyszer és kozmetikum növényi kivonatokból készül, azoknak természetből fakadó jó tulajdonságaira támaszkodva. S habár ezeket a termékeket egyre inkább felváltják a szintetikus gyógyszerek, a kereslet mégis nő a természetes gyógyhatású készítmények irányt. Várom a tapasztalataitokat és véleményeteket a gyógynövényekkel kapcsolatban! Üdvözlettel: Nóra

Oldal 1 / 1
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: