Házipatika fórum: Epilepszia felnőttkorban - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Epilepszia felnőttkorban

#1 zsakallatka 2015. 05. 31. - 01:01:54

Szeretném egy kicsit felvidítani a sorstársakat, itt van néhány mondat, szerintem miért JÓ epilepsziásnak lenni. (azt, hogy miért rossz, valamennyien tudjuk). Fogadjátok szeretettel ezt a viccesnek, de kedvesnek szánt írást, szép napot mindenkinek :)

Miért éri meg epilepsziásnak lenni?

-Mert megbizonyosodsz az emberek segítőkészségéről, akik vizet hoznak, karton dobozt tesznek alád, vigyáznak, hogy ülve maradj és kihívják a mentőt
-Mert olyan gyógyszert szedhetsz ami közben más idegrendszeri, vagy mentális betegségre is jó pl.: bipoláris depresszió
-Mert az az érzés, hogy bármikor magatehetetlen lehetsz, amiatt megsérülhetsz, vagy meghalhatsz, bátrabbá tesz és segít jobban értékelni az egészségesen eltöltött időt
-Mert így sokkal jobban átérzed, milyen általában a beteg emberek élete – főként ha felnőttkorban kezdődik el
-Mert rájössz, ki az akire számíthatsz
-Mert rájössz, hogy a mentősök egyáltalán nem szar arcok
-Mert megismersz egy csomó kórházat és tudni fogod, ha bármilyen más baj van hova érdemes, és hova nagyon nem érdemes menni.. főleg, hogy hova nem
-Mert vicces EEG-vel a fejeden mászkálni, mint egy marslakó
-Mert megnyugtató, hogy minden egyes füves cigaretta, orgazmus és meditáció segít a gyógyulásban
-Mert meg tudsz küzdeni a betegségtudattal, és mélyebben elfogadni önmagad

és végül:

-Mert ha szerencsés vagy lehet egy szexi neurológusod, akivel élmény minden találkozás ;)

#2 larmaz 2015. 04. 30. - 09:27:44

Üdv!

Egy epilepsziásokat támogató webes alkalmazás fejlesztésén dolgozunk jelenleg és a segítségeteket szeretném kérni, hogy ha egy oldalon megtalálható, animált gif vagy videó, akkor mekkora az a terület, ami még nem bántó, ha villogásról van szó?

Köszönöm a válaszokat!

#3 tunde1969 2015. 04. 03. - 21:08:57

sziasztok!
azt szeretném megkérdezni,hogy ha 21 éves lányomnál egyszer volt egy nagy roham a napaokban előtte,kis roham néhányszor akkor mostmár csak nagy rohamaokra lehet számitani?vagy ez váltakozik,köszi

#4 laszlomeszaros 2014. 02. 04. - 10:19:36

Üzenet megtekintéseIdézve: inez36 - Dátum: 2013. április 16. - 15:29:41

Sziasztok!
A gazdasági helyzettől függetlenül van aki úgy talált munkahelyet hogy elfogadták hogy epilepsziás? Kérlek írjátok meg hogy hogyan lehet boldogulni, mert nekem eddig még nem igazán jött össze.Eltitkolni nem szeretném mert előbb utóbb úgy is kiderülne.
Köszi!

idekattintva napi friss álláslehetőségek találhatók az ország egész területéről! Csak nézz be a www.eboc.hu oldalra mindig találsz érdekessségeket! Üdv M. Laci
sing

#5 laszlomeszaros 2014. 02. 04. - 10:11:48

Üzenet megtekintéseIdézve: laszlomeszaros - Dátum: 2014. február 04. - 10:05:55

Február 14- március 26

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 1997-ben világméretű kampányt hirdetett az epilepszia és a körülötte elterjedt előítéletek ellen. A fő cél az, hogy szűnjön meg az epilepszia körüli homály és fogadják el mindenütt.
A Nemzetközi Epilepsziaellenes Iroda (IBE) 1997. február 14-ére hirdette meg az epilepsziával élők első világnapját. Azért került e nap Szent Valentin napjára, mert ő nemcsak a szerelmesek mentora, de az epilepsziások védőszentje is.
A legendák homályába vész, hogy az 5. századi hittérítő - aki többször is sikertelenül próbálta megtéríteni a mai Bajorországbeli Passau lakosságát, és ezért az Alpokban remeteként fejezte be életét - hogyan került kapcsolatba a szóban forgó betegségben szenvedőkkel, tény, hogy az epilepsziások Közép-Európa-szerte hozzá fohászkodtak. Ennek jeleként a mai Németország, Ausztria, Csehország és Magyarország egyes területein a betegek úgynevezett Bálint-keresztet hordtak a nyakukban.
Több korabeli vértanút is így hívtak. Legkorábban, 270 táján, a római Valentinust végeztette ki II. Claudius császár, aki a legenda szerint nem nézte jó szemmel, hogy a hittérítő olyan fiatal férfiak házasságát szentesítette, akiknek ő azt, besorozhatóságuk miatt, megtiltotta. Nagyjából ugyanekkor élt az itáliai Terniben egy másik Bálint is, aki csodálatos gyógyításaival hívta fel magára a figyelmet, és a város kormányzójával való konfliktusa miatt kellett meghalnia.

A három - egyaránt február 14-én ünnepelt - szent alakja a középkor évszázadai során eggyé olvadt a köztudatban, sőt a romantikus szerelemmel is ekkor került kapcsolatba a Bálint név.
A WHO már nem csak két kormányszintű szervezettel, az IBE és az ILEA val együtt folytatja az epilepsziások orvosi ellátásának és társadalmi befogadásának javítására irányuló küzdelmet.
Az epilepszia világnapját a szerelmesek világnapja a piros szívekbe borítja a világot, és ezzel elnyomja az epilepsziások ünnepét.
2008 ban Cassidy Megan gyermek létére felvállalta nyíltan a közössége és a világ előtt is hogy ő epilepsziával élő, és nem szégyelli. 2008 március 26 óta, március 26 a világon az epilepszia öntodatosság, az epilepszia melletti kiállás, és az epilepsziával élőkkel szolidaritást vállalók napja.
Az Epilepsy Association of Nova Scotia, és a The Anita Kaufmann Foundation, felsorakozott a kislány mögé és, és a kezdeményezést felkariolta. Világméretű kampányuk során ünneplik már a világ több mint 120 országában a Purple day® azaz Lila napot. A 2014 es lilanapi programog már megtekinthetők és lehet is rá jelentkezni a Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány facebook oldalánA Program itt megtekinthető
2010 ben már a WHO is elismerte a kezdeményezést. Sok országban törvény t illetve proklamációt fogadott el az adott ország törvényhozó testülete, országgyűlési képviselői az epilepszia öntudatosságról. Ma már több mint 120 országból csatlakoztak e kezdeményezéshez, és szervezik, valamint ünneplik a Purple Day® /Lila Nap/ ot . Sok közösségben,óvodákban, iskolákban, köztereken alapítványok, egyesületek, segítségével . Magyarországon is két nagykövet van a Purple Day® nek Kalász László elnök úr Magyar Epilepsziával Élők AlapítványtólA legnagyobb működő epilepszia szervezet. Támogasd az adód 1%-val,és Mészáros László a fent említett alapítvány alapítója.
A Magyar Epilepsziával Élők Alapítványának Tagjai, szimpatizánsai, nem tartanak külön rendezvényt február 14-én, de fakultatív módon mások esetleges rendezvényein résztvesznek.
A Magyar Epilepsziával Élők AlapítványA legnagyobb működő epilepszia alapítvány március 26-át az epilepszia öntudatosság napját ünnepli meg központilag, mert szebbnek, emberibbnek tarja. Ezért egész évben minden rendezvény a Lilanaphoz kötődik.
Magyarországon a világ többi országához hasonlóan 1,5% a a lakosságnak epilepsziával élő. A gyermekpopuláció 20 % -a , és életében kb. minden második ember él át valamilyen epilepszia roham fajtát legalább egyszer.
A világon számos híres ember élt e betegséggel Pl: Nagy Sándor, Julius Caesar, Napóleon, Van Gogh, Paganini, Csajkovszkij, Händel, Beethoven, Dante, Molier, Poe, Swift, Agatha Christie, Pascal, Nobel, Richard Burton.
Külön érdekesség, hogy egyetlen híres magyar közéleti személy, vagy celeb sem vállalja fel e betegséget.

sing

#6 laszlomeszaros 2014. 02. 04. - 10:05:55

Február 14- március 26

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 1997-ben világméretű kampányt hirdetett az epilepszia és a körülötte elterjedt előítéletek ellen. A fő cél az, hogy szűnjön meg az epilepszia körüli homály és fogadják el mindenütt.
A Nemzetközi Epilepsziaellenes Iroda (IBE) 1997. február 14-ére hirdette meg az epilepsziával élők első világnapját. Azért került e nap Szent Valentin napjára, mert ő nemcsak a szerelmesek mentora, de az epilepsziások védőszentje is.
A legendák homályába vész, hogy az 5. századi hittérítő - aki többször is sikertelenül próbálta megtéríteni a mai Bajorországbeli Passau lakosságát, és ezért az Alpokban remeteként fejezte be életét - hogyan került kapcsolatba a szóban forgó betegségben szenvedőkkel, tény, hogy az epilepsziások Közép-Európa-szerte hozzá fohászkodtak. Ennek jeleként a mai Németország, Ausztria, Csehország és Magyarország egyes területein a betegek úgynevezett Bálint-keresztet hordtak a nyakukban.
Több korabeli vértanút is így hívtak. Legkorábban, 270 táján, a római Valentinust végeztette ki II. Claudius császár, aki a legenda szerint nem nézte jó szemmel, hogy a hittérítő olyan fiatal férfiak házasságát szentesítette, akiknek ő azt, besorozhatóságuk miatt, megtiltotta. Nagyjából ugyanekkor élt az itáliai Terniben egy másik Bálint is, aki csodálatos gyógyításaival hívta fel magára a figyelmet, és a város kormányzójával való konfliktusa miatt kellett meghalnia.

A három - egyaránt február 14-én ünnepelt - szent alakja a középkor évszázadai során eggyé olvadt a köztudatban, sőt a romantikus szerelemmel is ekkor került kapcsolatba a Bálint név.
A WHO már nem csak két kormányszintű szervezettel, az IBE és az ILEA val együtt folytatja az epilepsziások orvosi ellátásának és társadalmi befogadásának javítására irányuló küzdelmet.
Az epilepszia világnapját a szerelmesek világnapja a piros szívekbe borítja a világot, és ezzel elnyomja az epilepsziások ünnepét.
2008 ban Cassidy Megan gyermek létére felvállalta nyíltan a közössége és a világ előtt is hogy ő epilepsziával élő, és nem szégyelli. 2008 március 26 óta, március 26 a világon az epilepszia öntodatosság, az epilepszia melletti kiállás, és az epilepsziával élőkkel szolidaritást vállalók napja.
Az Epilepsy Association of Nova Scotia, és a The Anita Kaufmann Foundation, felsorakozott a kislány mögé és, és a kezdeményezést felkariolta. Világméretű kampányuk során ünneplik már a világ több mint 120 országában a Purple day® azaz Lila napot.
2010 ben már a WHO is elismerte a kezdeményezést. Sok országban törvény t illetve proklamációt fogadott el az adott ország törvényhozó testülete, országgyűlési képviselői az epilepszia öntudatosságról. Ma már több mint 120 országból csatlakoztak e kezdeményezéshez, és szervezik, valamint ünneplik a Purple Day® /Lila Nap/ ot . Sok közösségben,óvodákban, iskolákban, köztereken alapítványok, egyesületek, segítségével . Magyarországon is két nagykövet van a Purple Day® nek Kalász László elnök úr Magyar Epilepsziával Élők AlapítványtólA legnagyobb működő epilepszia szervezet. Támogasd az adód 1%-val,és Mészáros László a fent említett alapítvány alapítója.
A Magyar Epilepsziával Élők Alapítványának Tagjai, szimpatizánsai, nem tartanak külön rendezvényt február 14-én, de fakultatív módon mások esetleges rendezvényein résztvesznek.
A Magyar Epilepsziával Élők AlapítványA legnagyobb működő epilepszia alapítvány március 26-át az epilepszia öntudatosság napját ünnepli meg központilag, mert szebbnek, emberibbnek tarja. Ezért egész évben minden rendezvény a Lilanaphoz kötődik.
Magyarországon a világ többi országához hasonlóan 1,5% a a lakosságnak epilepsziával élő. A gyermekpopuláció 20 % -a , és életében kb. minden második ember él át valamilyen epilepszia roham fajtát legalább egyszer.
A világon számos híres ember élt e betegséggel Pl: Nagy Sándor, Julius Caesar, Napóleon, Van Gogh, Paganini, Csajkovszkij, Händel, Beethoven, Dante, Molier, Poe, Swift, Agatha Christie, Pascal, Nobel, Richard Burton.
Külön érdekesség, hogy egyetlen híres magyar közéleti személy, vagy celeb sem vállalja fel e betegséget.
sing

#7 ytuuka 2014. 01. 23. - 23:29:56

Sziasztok!

G4090 Epilepsia, k.m.n. betegségem van, gondoltam megosztom a történetemet:
Nekem 17 évesen volt az első rohamom (nagy roham) utána egyből EEg és CT vizsgálat kb 3 órán belül, nem mutatott ki semmit és 2 hét múlva volt MR is, ismét semmi. 4 hónap után jött a következó roham, a nyár közepén, amikor minden orvos a szabadságát tölti.... Szeptember elején fektettek be kórházba és beállították a Lamictalt (200mg), amit már több, mint 10 éve szedek. Az eleje borzasztó volt,a hormonrendszerem teljesen felborult, hol "álomkóros" voltam, olykor napokig nem tudtam aludni és mindez az érettségi évében. A teljes "rászoktatás" 3 hónap volt, amit nem kívánok senkinek. 3 év tünetmenetsség után az orvosom úgy döntött kezdjük el a folyamatos gyógyszer megvonást, szeptembertől februárig (!!) tartott. A hormonjaim ismét "felborultak" az egész megvonás alatt nem menstruáltam (!), de legalább a fáradékonyság, aluszékonyság most kimaradt és valami jó is, a bőröm még sosem volt olyan szép, mint abban az időben. De 1 hónap múlva ismét roham, gyógyszer újra és kezdődött előlről a folyamat Lamictal- 200 mg.
Majd újabb 3 év és gyógyszer mennyiség csökkentés, most már "csak" napi 150 mg-ot szedek és majd' 7 éve vagyok tünetmentes! Vagyis nálam a Lamictal teljesen jól működik, és igazából semmiben nem gátol a betegségem (talán a vezetés, mert kaptam orvosi engedélyt, de nagyon félek, hogy bármi történik velem/ vagy valakivel a forgalomban.)
Az orvosommal teljesen meg vagyok elégedve (Kecskemét- Honvéd kórház), minden évben kontroll, amikor EEg-t is készít, bármi problémám van a mobilszámán is hívhatom (és nem magán rendeléses).
Kívánom minden epilepsziásnak, hogy hasonlóan jó tapasztalatai legyenek orvosról és gyógyszerről is. :)

További szép napokat!

#8 inez36 2013. 04. 16. - 15:29:41

Sziasztok!
A gazdasági helyzettől függetlenül van aki úgy talált munkahelyet hogy elfogadták hogy epilepsziás? Kérlek írjátok meg hogy hogyan lehet boldogulni, mert nekem eddig még nem igazán jött össze.Eltitkolni nem szeretném mert előbb utóbb úgy is kiderülne.
Köszi!

#9 vrita90 2013. 01. 24. - 12:44:39

"Segíts, hogy segíthessek!"

Kedves fórumozók!

Vámosi Rita vagyok, a Pécsi Tudományegyetem mentőtiszt hallgatója. A szakdolgozatom megírása kapcsán egy kutatást végzek, mely során az epilepsziás betegek életminőségét, annak változásait vizsgálom, illetve az életminőség javítását célzó javaslatokat szeretnék kidolgozni. Ebben a segítségüket szeretném kérni: a kérdőívem kitöltésével hozzájárulhatnak ahhoz, hogy minél szélesebb körben végezhessem el a kutatást, ezáltal minél bővebb képet kapjak az Önök életéről. Kérem, hogy a kérdőívet epilepsziával kezelt betegek töltsék ki.

Az alábbi linken elérhető a kérdőív: https://docs.google....5d0N6YzhZcUE6MQ

Köszönöm a segítségüket!
sing

#10 dxntoto 2011. 09. 22. - 01:04:44

Sziasztok! Szeretettel ajánlom a lenti linken található információkat! Hasznos lehet!! Mindenre van megoldás! Kicsit összefoglaltam.. Üdv, Tamás

#11 bjuci71 2011. 09. 20. - 12:06:16

Sziasztok! Szia amati67! Mint látod én kétszer írtam a fórumra,de nem nagyon írt senki,nem valami aktív ez a fórum.Én nem ismerem a gyógyszereket nekem is Lamictalt kell szednem reggel este 50mg-ot.A kórházban kaptam még áprilisban Tegretort(remélem jól írom a nevét)aztán mivel alkalmi rosszullétnek titulálták a rosszullétemet így nem kellett tovább szednem.Amúgy nekem a gyógyszertől nincs semmi bajom nem érzem a mellékhatásokat,talán kicsit fáradékonyabb vagyok és mintha lelassultam volna kicsit.De ezt csak én érzem,a munkatársaim azt mondják sokkal nyugodtabbnak látszom.Amikor mentem konrollra mondtam az orvosnak a sok mellékhatást,azt mondta nem kell vele foglalkozni csak törvényi előírás,hogy leírják azokat.Hát köszi!Én nem ismerem még a gyógyszereket és még erről az új gyógyszerről se hallottam. Azt szeretném Tőled kérdezni,hogy milyen időközönként kell kontrollra menned és,hogy volt-e rohamod azóta amióta szeded a gyógyszereket.???Tudom nem lenne szabad ilyenekre gondolnom,de sokszor "rettegek" nehogy rosszul legyek.Ha lesz időd írj.Üdv:bjuci71

#12 amati67 2011. 09. 14. - 22:51:11

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy mostanában milyen gyógyszereket írnak fel, illetve milyen nehezen írják fel az újabb, modernebb gyógyszereket? Majdnem 30 éve vagyok epilepsziás, ezalatt az idő alatt elég sok gyógyszert szedtem. Jelenleg Lamictalt szedek 9 éve, illetve mellette Rivotrilt 19 éve. Hozzá kell tenni, hogy gyógyszerérzékeny vagyok, főleg a penicilin származékokra, de korábbi epilepsziaellenes orvosságoknál is merültek fel allergiás tünetek. A problémám a következő: egy éve elkezdett dagadni az arcom, de igazán nem foglalkoztam vele. Az utóbbi hónapokban azonban egyre inkább jönnek elő más tünetek, jelenleg folyamatos erős fejfájásom, beszéd-, memória és koordinációs zavaraim is vannak, illetve szorongok és ideges vagyok. Úgy érzem, az orvosság mellékhatásai erősödtek meg. Az orvosok viszont nem hajlandóak ezt tudomásul venni... Elküldtek a fülorrgégészettől kezdve sok helyre, de minden eredményem jó volt, ami valószínűsíti, hogy az orvosság mellékhatásai miatt jelentkeztek a tüneteim. Az orvosok viszont nem akarnak felírni új orvosságot, szerintük a Lamictal egy nagyon jó orvosság... Helyette felírtak 2 antidepresszánst.... Tehát szeretnék érdeklődni, hogy manapság az orvosok mennyire hajlandóak felírni az újabb orvosságokat? A Keppráról hallottam, mint a 2005-ös év gyógyszere, ami nagyon jó. Ez esélytelen? Köszi a válaszokat!

#13 bjuci71 2011. 09. 01. - 11:03:40

Sziasztok! Sajnos nem sok hozzászólás van ezen a fórumon de sokat visszaolvasok.Mint írtam előzőleg Áprilisban volt egy rohamom,akkor nem t5aláltak semmit,egyszeri rosszullétnek titulálták a rosszullétemet.De sajnos múlt hónapban a munkahelyemen rosszul lettem és onnan vitt el a mentő.Megint kórházban voltam egy hétig,volt eeg-m meg alvásmegvonásos is egyik sem mutatott ki semmit,még megyek majd egy részletes mr-re csak időpontra várok.Vicc az orvos megadta a diagnosztikai központnak a telefonszámomat és majd ők engem fel fognak hívni,hogy mikor mehetek.Áprilisban ez nem így volt akkor is voltam mr-en az sem mutatott ki semmit,de a dokim azt mondta,hogy mivel másodszor lettem rosszul így már epilepsziás vagyok.Kaptam gyógyszert Lamictalt reggel este szedek 50mg-ot.Bízom ebben a gyógyszerben mert soha többé nem szeretnék rosszul lenni de gondolom ezzel mindannyian így vagyunk.Most én is kezdem átgondolni az életemet mert azért oda kell figyelni olyan dolgokra amikre azelőtt soha pl:ne fürödjek 1 kád vízben ha egyedül vagyok,ne másszak magasra,nem úszhatok,nem vezethetek....hát elég nehéz feldolgozni.Már a múltkor azt is megkérdeztem a dokitól mi van akkor ha eszem és akkor jön rám a roham,meg is fulladhatok?Azt mondta ne dramatizáljam túl a dolgokat próbáljak úgy élni,hogy nem vagyok beteg,ja és örüljek annak,hogy nincs agydaganatom.Hát örülök de még az is furcsa nekem,hogy gyógyszert kell szednem rendszeresen mert ugye azelőtt sose szedtem semmit.Nálam a roham egyik pillanatról a másikra jött és csak a kórházban tisztultam ki de még ott is félrebeszéltem a főorvosnak meg tiszta ködös voltam.Hát ez van ha lesz időtök írjatok.Sziasztok!

#14 kjulia 2011. 08. 22. - 16:13:35

nekem is ez a bno kodom nekem sincs jogsim 8 napon belül elvették :o

#15 bjuci71 2011. 04. 30. - 11:54:00

Sziasztok! Én is most írok előszőr a fórumra.Egy hete otthon lettem rosszul tegnap jöttem haza a kórházból.Nem emlékszem semmire a mentőben tértem magamhoz a családtagjaim nagyon-nagyon megijedtek.Eszméletvesztéssel járó rohamom volt életemben előszőr és utoljára remélem.Egy sor vizsgálatot csináltak,ct,mr.röntgen,vérvétel,eeg ,szív ultrahang és minden negatív lett.A kórházban 2 napig szedtem a Tegretolt de aztán az orvosom úgy döntött nem kell ez nekem.A rosszullétemet alkalmi rosszullétnek értékelték.Gépjárművet nem vezethetek.Én azt hittem,hogy epilepsziás lettem de a drnő azt mondta 39 évesen nem lesz az ember epilepsziás mert 25 éves korig ez kialakul,ehhez képest itt a fórumon,hogy visszaolvastam még nálam idősebbeknél is állapítottak meg epilepsziát.Kicsit (nagyon)izgulok.Azt mondta az orvos,hogy a stressz és a kimerültség okozhatta nálam a rosszullétet.Ha van időtök írjatok.Üdv mindenkinek!Bjuci71

#16 zsusa 2011. 03. 02. - 14:15:18

Tömören: nem. Nálam a betegség kiderülése után, még aznap érvénytelenítette a jogosítványomat az orvos.

#17 zsanna2 2011. 02. 16. - 13:52:39

Kérdésem,hogy akinek G4090 epilepsia.k.m.n betegsége van, van-e érvényes jogosítványa. Köszi.

#18 markiki82 2010. 08. 28. - 19:14:08

Sziasztok jó napot! Én most kezdtem el először ide írni, gondoltam segít. Most éppen eléggé kétségbe vagyok esve, mert délután volt egy rohamom. Nekem ez eszméletvesztéssel jár. Olyan 2-5 perces rohamok vannak. Sajnos most már 13 éve. Az elején én rontottam el mert kamaszként nehéz volt elfogadnom hogy beteg vagyok, és nem szedtem rendszeresen és így 4 év utén lett rohamom. 1997-ben történt egy autóbalesetem aminek az epilepszia lett a következménye. Lenne néhány kérdésem azokhoz akik már tapasztaltabbak. Pécsen tényleg nagyon értenek hozzá, mert itt Kaposváron sajnos nem. Már elnézést hogy ezt mondom de csak találgatnak, amit én is meg tudnék csinálni. Azt sem tudják mitől van. Most kezdünk átálni egy másik gyógyszerre a Gordiusról Kepprára. Nem tudom tudja e valaki, hogy ez jó e? Ma voltam éppen MRI-n. Kérdésem még az is hogy nem lehet hogy az miatt lett rohamom? Ezt most jó volt leírni kicsit megkönnyebbültem. Ha valaki tud segíteni is azt meg is köszönöm. sziasztok

#19 ahbbt1 2010. 06. 07. - 18:28:59

Szia napsugar99! Az én párom a debreceni Kenézy Kórház Idegklinikájának epilepszia szakrendelésére jár. Sima háziorvosi beutaló kell, és telefonon tudsz időpontot kérni. A "mi" orvosunk Dr Király Csaba, nagyon meg vagyunk elégedve vele. Tényleg nagyon emberséges és lelkiismeretes. Sok sikert kívánok!!! :)

#20 napsugar99 2010. 05. 27. - 14:52:04

Szia Magdi! Nekem 20 éven át volt negatív EEG-m, kezeltek alacsony vérnyomástól napszúráson át mindennel, mert nem látták az ájulásaimat (egyedül voltam). Egyszer végre valaki ott volt, akkor kezdték el sejteni az epilepsziát, de az EEG-k továbbra sem mutattak semmit. Évek múlva egy alvásmegvonásos EEG-n szerencsém volt, mert rohamot kaptam, így mutatták ki a teljes idegrendszeri epilepsziámat, ami állítólag öröklött fajta, tehát születésem óta megvolt.. Ne adjatok a sima EEg-re, az egyik fiam örökölte a betegségemet, orvos látta a rohamát és mégis mindene negatív (mint nekem volt). Alvás közben én is fura dolgokat csinálok állítólag :D Kérjetek alvásmegvonásos EEg-t, és figyeljétek meg, hogy mi válthatja ki a rohamot, ez lehet a tv, stresszes helyzet, számítógép. Tudom furcsán hangzik, de én pl. mikor nem találtam a tv távirányítót és kézzel kerestem a programot(közelről néztem a képernyőt), akkor éjjel (álmomban)rohamom lett. De lehet autózás is az oka: amikor süt a nap és fás rész jön, és "villan"periodikusan a napfény a fák között, ez is kiválthatja. Nagyon egyszerűnek tűnő okai lehetnek, de általában mindig a fény, a zaj vagy a stressz váltja ki.Hirtelen hangulatváltozás is lehet előjele, vagy megváltozott viselkedés, pl.ingerlékenység. Vannak ébrenléti rohamok is, olvass utána, nem kell "hátast dobni" ahhoz, hogy valakinek igazi rohama legyen :-) (Ilyen ébrenléti roham jel lehet az elrévedés, "véletlenszerűnek" tűnő szó vagy hangcsere, beszédben az elakadás"mit is akartam mondani", stb.) Valaki írta az alvásvizsgálatot, én nem tudom, mi lehet ez(most olvastam először), de nem tűnik rossz megoldásnak:szerintem az agyi aktivitást, működést nézhetik alvás közben. Mindenképpen járjatok utána, mert ha ez átterjed nappali időszakokra is , akkor életveszélybe is kerülhet a párod pl.autóvezetés közben. Szép Napot :-)

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: