Házipatika fórum: Epilepszia felnőttkorban - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Epilepszia felnőttkorban

#21 napsugar99 2010. 05. 27. - 14:30:32

Sziasztok :) Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. A gondom a következő:gyerekkorom óta kezeltek ájulással, de negatív EEg-im voltak. Húsz év után véletlenül egy alvásmegvonásos EEg-n kaptam rohamot, teljes idegrendszeri epilepsziát mutatott,Orfirilt kaptam,rendben is volt minden évekig. Más városba költöztünk, az új orvosom aláíratott velem egy papírt, hogy vállalok valami kísérletet egy Lamolep nevű gyógyszerrel. Vicsorogtam tőle, folyt a nyálam, rángatóztam, egy évig kértem, hogy cseréljünk, nem tette, így önkényesen abbahagytam, mivel volt egy nagyrohamom is, mikor a fejemet is varrni kellett. Ennek 3 éve.Az esés után hazaengedtek a kórházból, de azóta nem vagyok a régi.Rossz lett a memóriám, a látásom, reggel arra kelek, hogy csupa nyál a párnám és elharaptam a számat belülről, pánikbetegségem van. Férjem bevitt az ügyeletre, mert rosszul lettem, kisrohamaim voltak. Az orvos át sem jött megnézni, azt állította, hogy évek óta nem látott, pedig papírom van róla,hogy tavaly többször is voltam nála, de akkor is kidobott, mert nem akartam a Lamolepet szedni.. Egyszerűen nem hajlandó fogadni, én pedig egyre rosszabbul érzem magam. Próbáltam átmenni másik városba orvoshoz, de azt az információt kaptam, hogy csak úgy lehet, ha magánrendelésre megyek. Két éves a kislányunk, és félek, hogy ha nem kezdek el valami gyógyszert szedni, és rosszul leszek mellette, akkor valami baj éri. Tudtok nekem olyan kórházat mondani, ahol háziorvosi beutalóval fogadnának anyagi elvárások nélkül? Szép Napot mindenkinek :-)

#22 ahbbt1 2010. 05. 21. - 13:47:38

Sziasztok! Szeretnék egy kis infót kérni tőletek. A párom epilepsziás. Kb. 3 éve kezdődött (most 31 éves) és az orvosok szerint a stressz miatt alakult ki. Először 150mg Convulexből szedett 2x 1-et, de sajnos további rohamokat produkált. Emelték az adagot 3x 300mg-ra. Így az elmúlt 2 évben nem volt probléma, kivéve 1 alkalommal, de nap mint nap nincs jól, úgy érzi nem kap levegőt főleg reggel, és mint roham előtt rohan az ablakhoz (engem is már komolyan a rosszullét kerülget, de ezt nyilván tudjátok mennyire megviseli egy roham azt, aki a szerettét látja olyan állapotban). Most voltunk az orvosnál az 1 éves kontrollon és azt javasolta, hogy a hízás miatt gyógyszert kellene válatani. Így jutott arra, hogy most 2 héten keresztül átállítja Keppra-ra úgy, hogy reggel 250mg Keppra, este 250mg Keppra és 300mg Convulex és kb 1 hónap alatt elhagyja a Convulex-et. Attól félek, hogy a rohamok esetleg visszatérnek... KÉRLEK SEGÍTSETEK! Mi a véleményetek a Keppra-ról??

#23 Daphne15 2010. 05. 16. - 14:40:22

Kedves Magdi! Nincs jobb ötletem, mint az, hogy esetleg alváslaborban kellene esetleg próbálkozni. Az ottani neurológus hátha tud segíteni. Nekem nem ilyen tüneteim voltak, mint amit leírtál, de az a lényeg, hogy epilepszia irányában vizsgálgattak, sima EEG negatív lett, alvásmegvonásos EEG szintén nem utalt epilepsziára, Küldtek kardiológushoz, a szívem szuper egészséges hál' Istennek, végül azt mondták pszichésen lehet. Fittyfenét! Egyszer egyik neurológus elküldött alváslaborba, és bizony kiderült alvásbetegségem van. Nekem az alábbi tüneteim voltak: fokozott nappali aluszékonyság, alvásparalízis(felébredve 2-3 percig tartó bénultság), és cataplexia=összecsuklottam, mint egy rongybaba, akár a főúton való kerékpározás közben is. De ez csak 1 a sokféle alvásbetegség közül. Szóval, ha nem jutottak semmire ideáig a dokik, akkor talán próbáljátok meg az alváslabort. Én a Honvédban voltam, nagyon szimpatikusak. Szerintem megéri legalább egy ambuláns időpont kérni.

#24 magdi09 2010. 05. 13. - 22:12:11

Sziasztok. Örülök hogy rátaláltam erre az oldalra, kérlek segítsetek vagy biztassatok valami jóval. A párom 2007 végén lett először rosszul. Délutáni alvás közben kezdődött. Nagyon megijedtem, mert még sohasem láttam ilyesmit és azt sem tudtam mit tegyek, iszonyúan bepánikoltam. Akkor bekerült az Amerikai úti kórházba, ahol egy hétig feküdt, kivizsgálták (CT, EEG, vérvétel) de nem állapítottak meg semmit, csak annyit mondtak hogy ne stresszeljen annyit és próbáljon meg többet aludni. Mondjuk hozzá kell tennem hogy 6 éves korában volt egy agyműtétje, de eddig ez semmi féle problémát nem okozott. Most 2 év után február 24-én éjszaka megint rosszul lett, megint bevitték, de most a Tétényi útra, ahol éjszakára bent tartották aztán másnap hazaengedték, azzal hogy még nem írnak gyógyszert. Beutalták EEg-re de az is negatív lett. És most megint. Május 13-án, szintén alvás közben, és most volt először hogy az elejétől a végéig ott voltam és láttam mindent. Feküdt, egyszer csak kinyitotta a szemét, felnézett és akkor már éreztem, hogy valami gáz van. Abban a pillanatban görcsbe rándult, kiabáló hangot adott a kezeit merőlegesen felemelte és fixen tartotta egy darabig, a szemei fennakadtak, a szája nem habzott csak nyálzott egy kicsit, aztán ez abbamaradt, de még elég sokáig nem volt képben, megpróbált felállni, majdnem a falhoz vágott, de visszatartottam. Néha horkantott egyet-egyet, aztán bealudt egy picit (max 1-2 percre). Aztán mikor kezdett kitisztulni akkor sem emlékezett semmire az egész napból, hogy hol volt, mit csinált, utána meg össze-vissza kezdett beszélnivalami térképről.... Nem értettem. Mikor kiértek a mentő akkor tért megához nagyjából. Bocsi hogy ennyi mindent rátok zúdítok, de az orvossal sem lehet normálisan kommunikálni, mert mindig siet valahova. Most megin viszik EEg-re, de nem tudom mit érünk vele. És az a furcsa hogy mindig alvás közben jön rá. Várom a jó tanácsokat. Köszi Magdi

#25 an7ea8 2010. 04. 07. - 15:28:25

Kedves episek! Megmaradt 2 doboz Zonegran gyógyszerem,mivel nem vált be és le kellett cserélni. Ha van valaki ,akit érdekel jelezze.

#26 ginko78 2010. 04. 06. - 19:24:28

Szia! Szeretnél javulást?! Én segíthetnék rajtad! Ha nyitott vagy a gyógynövényekre, írj, tudok küldeni írásos információt. buraiszilvia@citromail.hu

#27 szani32 2009. 11. 29. - 10:27:13

Üdvözlök mindenkit!Én 21 éves korom óta vagyok epilepsziás,egy OLTÁS után jött elő.Így oltassátok be magatokat!Nekem Jakson féle van(fél oldali)állandó gyógyszer Tegretol cr200-ast szedek 800mg/nap,rengeteg akupunktúra és minden egyes menseskor "élvezem"az összes roham előzményét.Pokoli az életem,most 39 éves leszek és minden másodlagos.Az életemben a betegségem áll az első helyen.Nincs gyerekem és nem is javaslott,mivel nem hagyhatom abba a gyógyszert,mert már egyszer megpróbálták és ismét jöttek a rohamok. :(

#28 ginko78 2009. 10. 02. - 18:28:24

Sziasztok! Én megtaláltam azt a gyógynövényt, a kisfiam számára ami olyannyira javulást eredményezett,hogy elkezdték a gyógyszerét csökkenteni. Amióta adom neki, rohamosan fejlődik. Ezt a terméktapasztalalatot már elmondtam pár epilepsziás ismerősömnek, és nagyon jók az eredmények, nincs roham, és megszűntek az egyéb panaszok is. Ha szeretnétek felvilágosítást, egy egészséges gyógyulást, írjatok ide: buraiszilvia@citromail.hu, vagy hívjatok :06-20-28685-13

#29 snicky28 2009. 08. 17. - 10:22:14

Szia Andrea278! Én jelenleg 28 éves vagyok, az epilepsziám 21 éves koromban jelentkezett. Sokféle gyógyszert kipróbáltam, szedtem Orfirilt, Lamictalt, most Keppra-t és Orfirilt szedek. Amikor csak az Orfirilt szedtem nagyon magas adagban, fél év alatt híztam 17 kilót. Nagyon rossz volt, amikor szinte az egész ruhatáramat le kellett cserélnem, mert a korábbi nadrágba, szoknyába nem fértem bele. Amikor elhagytam, fokozatosan olvadtak le a kilók. :) Ja, és még a hajam is hullott tőle A Keppra nekem bevált, az Orfiril egy kis adagban (150mg) van mellé rendelve, biztonságképpen, de nem hízok egyiktől sem. A Keppra-t önmagában is szedtem, akkor sem híztam tőle, az Orfirilnek meg most kicsi az adagja.

#30 timko 2009. 07. 18. - 13:44:20

Szia andrea278! Én 27 éves voltam, mikor epilepsziás lettem, viszont 15 éve vagyok pánikbeteg, amire nem szedek gyógyszert, miután évekig szedtem, de nem használt, ezért úgy döntöttem, hogy nem mérgezem fölöslegesen a szervezetem. Az epilepszára 3 évig szedtem a convulexet és tegretolt és a 3 év alatt 30kg-ot híztam. Megkérdeztem az orvosomat, hogy ez lehet-e a convulextől, mert a betegtájékoztató is írja, hogy mellékhatásként előfordulhat nagyfokú étvágynövekedés, de azt mondta, hogy nem, viszont én úgy gondolom, hogy csakis attól lehetett, mert állandóan éhes voltam és ez miatt ettem is és azelőtt nem volt ilyen problémám. Mivel egyébként sem voltam megelédve az orvossal, mert amikor felhívtam telefonon, hogy mikor mehetek receptért úgy beszélt, mintha Ő tenne szivességet vele, hogy fogad. Ezután átmentem egy másik orvoshoz Prof. Dr. Halász Péterhez, aki már az elején megkérdezte, hogy egyáltalán miért szedek 2 féle gyógyszert és a convulexről azonnal leállított persze fokozatosan csökkentve az adagot. Miután elhagytam a convulexet és visszafogtam magam az étkezésben 2 hónap alatt fogytam 10 kg-ot, majd egy pár hónap múlva még 10 kg-ot. Még mindig van rajam 10 kg súlyfelesleg, de szerintem ezt már csak mozgással fogom tudni leadni. Szerintem kérj másik gyógyszert, vagy keress másik orvost. Ha érdekel megadom az orvosom számát, de megtalálod az interneten is a http://www.halaszpeter.hu/ oldalon. Remélem tudtam segíteni.

#31 timko 2009. 07. 18. - 12:04:30

Szia! Én 27 éves voltam, mikor epilepsziás lettem, viszont 15 éve vagyok pánikbeteg, amire nem szedek gyógyszert, miután évekig szedtem, de nem használt, ezért úgy döntöttem, hogy nem mérgezem fölöslegesen a szervezetem. Az epilepszára 3 évig szedtem a convulexet és tegretolt és a 3 év alatt 30kg-ot híztam. Megkérdeztem az orvosomat, hogy ez lehet-e a convulextől, mert a betegtájékoztató is írja, hogy mellékhatásként előfordulhat nagyfokú étvágynövekedés, de azt mondta, hogy nem, viszont én úgy gondolom, hogy csakis attól lehetett, mert állandóan éhes voltam és ez miatt ettem is és azelőtt nem volt ilyen problémám. Mivel egyébként sem voltam megelédve az orvossal, mert amikor felhívtam telefonon, hogy mikor mehetek receptért úgy beszélt, mintha Ő tenne szivességet vele, hogy fogad. Ezután átmentem egy másik orvoshoz Prof. Dr. Halász Péterhez, aki már az elején megkérdezte, hogy egyáltalán miért szedek 2 féle gyógyszert és a convulexről azonnal leállított persze fokozatosan csökkentve az adagot. Miután elhagytam a convulexet és visszafogtam magam az étkezésben 2 hónap alatt fogytam 10 kg-ot, majd egy pár hónap múlva még 10 kg-ot. Még mindig van rajam 10 kg súlyfelesleg, de szerintem ezt már csak mozgással fogom tudni leadni. Szerintem kérj másik gyógyszert, vagy keress másik orvost. Ha érdekel megadom az orvosom számát, de megtalálod az interneten is a http://www.halaszpeter.hu/ oldalon. Remélem tudtam segíteni.

#32 bogarka1 2009. 04. 13. - 20:15:27

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Most fogok érettségizni biológiából,amihez egy projectet is kell készítenem és én az epilepsziát választottam, mint lehetséges téma.Ennek a projectnek egy esettanulmányt vagyis egy gyakorlati részt is tartalmaznia kell ami, azt jelenti, hogy egy epilepsziás betegről kell minél többet megtudni pl.:mikor volt az első roham, mi váltotta ki, mik voltak a tünetei és ehhez hasonló kérdések. Ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném! e-mail címem:evi0228@freemail.hu

#33 CCHR 2009. 04. 10. - 14:43:22

Sérelmek a pszichiátrián Ha Önt, családtagját vagy ismerősét sérelem érte a pszichiátrián (kényszerbeszállítás, gyógyszer-túladagolás, bántalmazás stb.) írja meg panaszát a következő címre, vagy hívja az alábbi telefonszámot: 06-1-342-63-55 Cím: Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány 1461 Budapest Pf. 182. E-mail: info@cchr.hu Web: www.emberijogok.hu Minden információt bizalmasan kezelünk.

#34 andrea278 2009. 04. 05. - 13:54:15

Sziasztok sajnos én is epilepsziás vagyok az a helyzet, hogy gyerekkoromban nem volt semmi bajom és 25 éves koromra jött elő de akkor is csak éjszaka és össze-vissza 3-szor eddig nem tudják az orvosok biztosra hogy epilepsziás vagyok vagy pánikbeteg mivel epilepsziának nincs nyoma. De azért felírtak egy gyógyszert előszőr convulex-et és kepprát. A kepprától állandóan híztam így mikor az orvosnak mondtam felírta helyette a convulex retardot. Na most az a helyzet hogy ettől 21 kilót híztam egy év alatt. 45 kiló voltam amíg nem szedtem most vagyok 66. Teljesen elkeseredtem mert ránézek a régi ruháimra és már egyik sem jön fel rám azelőtt cérna vékony volt a derekam most meg olyan nagy hasam van hogy nadrágot is alig tudok kapni magamra a boltban. Az a legszörnyűbb hogy már alig eszem és mégis hízom. Azt szeretném kérdezni hogy szedi-e valaki közületek ezt a gyógyszert és észlelt-e már hasonlót mert én pánikbetegségre is szedek egy gyógyszert de azt direkt azért írták mert nem hízom meg tőle és nem tudom hogy melyik gógyszertől lehet?

#35 nexttics 2009. 01. 23. - 13:46:02

Sziasztok! Hullt/hullik valamelyikőtöknek a haja ettől a betegségtől, vagy a gyógyszerektől? Ha igen, mennyire, mióta, és hogyan sikerült véget vetni neki? Minden infó érdekel erről a dolgoról, kérlek írjatok!!

#36 bekesjuditBBEC 2009. 01. 07. - 11:47:41

Árnyékból a Fénybe! Kedves Epilepsziával Élő Barátunk! Szeretnénk a 2009. évi -hagyományosan megrendezésre kerülő - XIII. Epilepszia Napot emlékezetessé tenni a résztvevők számára, ezért pályázatot írunk ki "Árnyékból a Fénybe" címmel. A pályázat szóljon az ön életének, epilepsziával való együttélésének, e tény nehézségeinek és elfogadásának, az Ön társadalomba való beilleszkedésének történetéről, maximum 3 gépelt oldal terjedelemben. A győztes pályázatot felolvassuk az Epilepszia Nap rendezvényen - 2009. február 14-én. A rendezvény helyszíne a Marczibányi Téri Művelődési Központ. A pályázat beküldési határideje: 2009. január 31. Beküldés: Email: bbec@bbec. hu Postán: BBEC Alapítvány 1426 Bp. Pf. 610. Budapest Bethel Egészség Centrum Alapítvány

#37 MSanya 2008. 07. 09. - 12:42:44

Sziasztok! Van egy jó készítmény, mely segít az epilepszia tűnetek enyhítésén. Ha érdekel, írj egy levelet az msanyesz@gmail.com címre!

#38 zuli 2008. 06. 08. - 18:41:40

Szia Anyci! Te tényleg tapasztalt epilepsziás vagy...sajnos. A gyógyszer amit most szedsz, úgy tűnik bevált Neked, abból amit írtál. Igazából anyunál talán jó a gyógyszer, csak ki tudja meddig és akkor jön megint a kísérletezés...Mérik a gyógyszerszintjét félévente, kb. mindig azonos. Nem próbálkoztál másféle gyógymóddal? Lehet hogy hülyeség, de a gyógyító kövekkel kísérletezek, persze a gyógyszer mellett. Vettem neki ametisztet, vízbe tenni meg nyakláncot is. Lehet hogy önszuggerálás vagy ilyesmi, de szerintem az orvosok sem állnak jobban a tudományukkal. Elég jók itt az orvosok, legalábbis kikérdeznek meg van kontroll rendszeresen, de sötétben tapogatóznak. Meg ha elmegy szabira az orvos, a másik nem avatkozik a kezelésbe. Ez furcsa nekem. Jobbulást!

#39 Anyci 2008. 05. 29. - 21:02:28

Szia! Bocsi hogy így elvesztem, mostanában csak el-elsuhanok a gép előtt.. Én most a Lamolep 2x1oo mg-ost szedem, a folyamatos hányinger mostanság már csak ritkán jön elő, viszont meg-megszédülések nálam is vannak - kétszer egyszerűen összeestem a konyhában. A mellékhatásokról egyébként soha nem beszélnek, max. elolvashatod a használati utasításban, és mire a feléhez érsz,a frász tör ki tőle.. a Lamolep egyik mellékhatása epilepsziás roham!?? Az a baj, hogy mindenkire másképp hat és csak menetközben derül ki hogy nem igazán neked való. Nálam is éjszaka történik, általában éjfél felé álmomban, un. nagyrohamok - rángógörcs, elharapom a nyelvem, elvesztem az eszméletem és 15-2o perc múlva térek vissza agyilag is. A legújabb az utóbbi időben, hogy valamit bezavar a beszédközpontba, mert csak az agyamban van meg a mondat, kimondva viszont összefüggéstelen hadova. Általában rapszódikus, a gyógyszerek mellett is előjön, nem tudni mi váltja ki, a legövidebb egy héten belül 2x, van hogy egy fél évig semmi, de kétszer 4 évig megúsztam, ilyenkor csak kezdeti próbálkozások vannak, amikor érzem hogy jönni fog de abbamarad. Egyébként ebben a veleszületett dologban van valami, amikor elkezdték vizsgálgatni, hogy nálam ez mitől alakulhatott ki, eszembe jutott a gyerekkori furcsa érzeteim, aminek akkor nem igazán tulajdonítottam semmi jelentőséget, sőt még anyunak se szóltam, mert azt hittem hogy ez csak az én képzeletemben létezik (pár percig úgy éreztem, mintha lelassult volna körülöttem a világ és én mozgok ill. beszélek gyorsabban) Anyudnál csinálnak gyógyszerszint mérést az emelés előtt vagy csak a rohamok szaporodásának arányában emelik?

#40 bekesjuditBBEC 2008. 05. 14. - 14:31:51

A Budapest Bethel Epilepszia Centrum Alapítvány (BBEC Alapítvány-korábban Budapest Bethel Epilepszia Centrum Alapítvány) l997ben kezdte meg munkáját. 1999-ben közhasznú minősítést kapott. Országos hatókörű tevékenysége az epilepszia ellátás komprehenzív irányú fejlesztése két fő területen: az epilepszia műtéti kezelésének fejlesztése és a pszichoszociális, rehabilitációs lehetőségek bővítése. A BBEC Alapítvány egyik fő célja az epilepszia korszerű kezelésének és az érintettek társadalmi elfogadottságának elősegítése, ezen belül kiemelt tevékenysége a megváltozott munkaképességűek rehabilitációjának, a társadalmi reintegráció módszertanának kidolgozása és végzése. Az alapítvány tevékenysége a holisztikus szemlélet szerint az egész embert célozza, munkájának fókuszában az életminőség áll - testi, lelki és szellemi vonatkozásban egyaránt. Az egészség és a megmaradt egészségrészek megőrzése egyaránt fontosak számunkra. Hosszútávú célunk egy Életminőség Központ kialakítása, epilepsziával élők és olyan más tartós betegségben szenvedők számára, akik magas kockázatúak stressz zavarok és depresszió szempontjából. Támogassa céljaink elérését adójának 1%-ának felajánlásával! Kedvezményezett adószáma: 18160738-1-42 Kedvezményezett neve: Budapest Bethel Egészség Centrum Alapítvány

• 4 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: