Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Mitrális prolapsus

#1 zsolti73 2016. 01. 05. - 10:49:06

Sziasztok!
Látom régen volt itt hozzászólás amit sajnálok mert igazán jó fórumnak tartottam. Bízom benne hogy ujból lesz hozzászólás ahhoz amit írok. Énnekem is Mps-em van:( 2012ben derült ki és azóta is van, ami sajnos nem múlik el. Van mikor hetekig semmi nincsen van mikor aztán egy hétig 10 napig tart. Gyógyszert szedek Betalocot egy negyedet (12,5mg) és néha bedobok egy fél Frontint ha érzem szükségem van rá. Az érzés amit érzek olyankor kicsit gyorsabb szívverés a torokban bal oldali billentyűhiba miatt kicsi visszacsorgás néha ami miatt érzem nehéz a levegővétel. Amúgy a fizikai terhelést jól bírom telente fát vágok focizok hobbiszinten hetente kb 65 percet de nem egyhuzamban hanem csere által. Lábdagadás nincsen. Várom a reagálásokat!További szép napokat mindenkinek !
Sziasztok!

#2 crossfit007 2014. 07. 18. - 03:07:58

Kedves Csillag,
a mitrális prolapsus ritkán romlik úgy tudom.
Tegnap eléggé felelőtlen voltam és megittam 3 feles jack daniels-et és hozzá 3 liter sört. Többször ájulásközeli állapotban voltam, szorított mellkasom, nehézlégzésem is volt és a bokáim is be voltak dagadva, ami eléggé új nekem...
A pulzusom jó 150-160 biztos volt jó egy órán át. Életem legkeményebb pánikrohama, rosszulléte volt. Többet nem iszom nyugtatóra, az egyszer biztos. :)
Valahogy el kéne terelnünk a figyelmünket. Egyébként aki nagyon jó kardiológus, és rögtön kiszúrta ezt nálam:

http://kardiocenter.hu/bemutatkozas/

Itt voltam nála, nagyon barátságos és végtelenül lelkiismeretes doki. Csak ajánlani tudom minden sorstársamnak!

#3 csillag12345 2014. 07. 15. - 10:56:30

Üzenet megtekintéseIdézve: manoano89 - Dátum: 2014. július 15. - 08:24:16

Kedves Csillag!
Én is hasonló cipőben járok, bár nekem a tüneteim, panaszaim enyhébbek. Én is körülbelül 5 éven keresztül szenvedtem a pánikbetegségtől és a halálfélelemtől, gyakorlatilag nem éltem, minden időmet a szívemre fordítottam. Nekem úgy érzem egy dolog segített igazán, pszichológus. Ide linkelem a helyet, ahova jártam, utólag visszagondolva minden pénzt megért http://szabadon.com/. Ha gondolod személyesen szívesen írok róluk bővebben. Nem azt mondom, hogy egy csapásra megváltozott minden, de már az első alkalom után boldog voltam és fellélegeztem (nem vicc), aztán fokozatosan oldódott a szorongásom és végül kinyílt a világ. Ez nagyjából fél évembe tellett. Nem mondom, hogy nem gondolok a szívemre és nem jönnek elő a zavaró tünetek(főleg ezeket a kommenteket olvasva), de nem mindegy, hogy 3 hetente egyszer tör rám a szorongás, vagy minden napomat így élem meg.
Nekem az orvos azt mondta, hogy ezek kellemetlen tünetek, de nem okoz tényleges gondot, ugyanakkor a MP összeköthető egyfajta idegrendszeri gyengeséggel is. Háát, remélem tényleg csak ennyi...
Ugynakkor azt is mondták, hogy az életkor előrehaladtával csak javulni fog a helyzet és szűnnek a tünetek, a tachykard rohamok, mert a billentyű veszít a rugalmasságából, így nem tud annyira hanyagul mozogni. Háát, megint csak remélem hogy így van...
Ti mit hallottatok? Ez a helyzet romlani fog? Szóval a prolapsus foka növekszik, vagy ez egyszer kialakult és ennyi? Mitől romlik egyáltalán???
Tudtok olyan orvost aki erre specializálódott, hogy a prolapsusos betegeket megfelelően (nem olyan érdetelen módon, mint a többi orvos) kivizsgálja, tájékoztassa?

Minden jót!!!

Szia manoano89!

Ha neked komolyabb gondot nem okoz a MBP akkor nem kell foglalkozni vele,ha nem vagy rosszul,nem nehezíti meg a mindennapjaidat,tudsz mozogni,akkor ezen ne is gondolkodj szerintem!!! Felesleges! A pánikrohamaidból kikezeltek az nagyon jó!!!
Viszont nem akarlak kiábrándítani,de a mitrális billentyű prolapsusra nincs gyógymód,nem múlik el sajnos.....van akinek stagnál=nem romlik soha,ugyanolyan marad az állapota,s leél egy életet gond nélkül,max néha kissebb szívdobogásokkal. És van akinek légszomja van,mellkasszúrása,állandó ingadozása vérnyomás-pulzus,ájulás,ez már a komolyabb fajta. Mint ami nekem is van,legalábbis romlott....s amit írtam,utána jön nálam a pánik.
S köszönöm szépen a kedvességedet,de nekem egy jó kardiológus kellene,nem egy pszichológus. Pesttől meg nagyon-nagyon messze lakom. A pszichológus max nálam addig segítene míg beszél...igen nagyjából minden fejben dől el,de tudod ahol "szervi elváltozás" van,meg ingadozások,azt kétlem befolyásolni tudnám-jó is lenne léteznének csodák:)!Azért tényleg köszi! és hogy ki ad felvilágosítást nekünk,én olyannal még nem találkoztam....de keresgélek! Szerintem te viszont feleslegesen ne agyalj ha nem is okoz komoly gondot!!
Minden jót!

#4 manoano89 2014. 07. 15. - 08:25:58

tájékoztassa=tájékoztatja
sing

#5 manoano89 2014. 07. 15. - 08:24:16

Kedves Csillag!
Én is hasonló cipőben járok, bár nekem a tüneteim, panaszaim enyhébbek. Én is körülbelül 5 éven keresztül szenvedtem a pánikbetegségtől és a halálfélelemtől, gyakorlatilag nem éltem, minden időmet a szívemre fordítottam. Nekem úgy érzem egy dolog segített igazán, pszichológus. Ide linkelem a helyet, ahova jártam, utólag visszagondolva minden pénzt megért http://szabadon.com/. Ha gondolod személyesen szívesen írok róluk bővebben. Nem azt mondom, hogy egy csapásra megváltozott minden, de már az első alkalom után boldog voltam és fellélegeztem (nem vicc), aztán fokozatosan oldódott a szorongásom és végül kinyílt a világ. Ez nagyjából fél évembe tellett. Nem mondom, hogy nem gondolok a szívemre és nem jönnek elő a zavaró tünetek(főleg ezeket a kommenteket olvasva), de nem mindegy, hogy 3 hetente egyszer tör rám a szorongás, vagy minden napomat így élem meg.
Nekem az orvos azt mondta, hogy ezek kellemetlen tünetek, de nem okoz tényleges gondot, ugyanakkor a MP összeköthető egyfajta idegrendszeri gyengeséggel is. Háát, remélem tényleg csak ennyi...
Ugynakkor azt is mondták, hogy az életkor előrehaladtával csak javulni fog a helyzet és szűnnek a tünetek, a tachykard rohamok, mert a billentyű veszít a rugalmasságából, így nem tud annyira hanyagul mozogni. Háát, megint csak remélem hogy így van...
Ti mit hallottatok? Ez a helyzet romlani fog? Szóval a prolapsus foka növekszik, vagy ez egyszer kialakult és ennyi? Mitől romlik egyáltalán???
Tudtok olyan orvost aki erre specializálódott, hogy a prolapsusos betegeket megfelelően (nem olyan érdetelen módon, mint a többi orvos) kivizsgálja, tájékoztassa?

Minden jót!!!
sing

#6 csillag12345 2014. 07. 15. - 06:15:19

Üzenet megtekintéseIdézve: crossfit007 - Dátum: 2014. július 14. - 22:47:04

Kedves Csillag,
nem kell megköszönnöd, hogy írtam. :)
Szerintem ez természetes! :D

A halálfélelem állandóan nálam is jelen van sajnos. :(

Szép Napot Crossfit!

De én akkor is köszönöm! Lehet Neked az a természetes hogy írsz,de hidd el nem mindenkinél!

Második üzenetedben: mintha a számból vetted volna ki a szavakat!! Ugyanezt érzem,gondolom mikor rosszul vagyok! De nálam már évek óta tart,hónapokig nem is nagyon aludtam emiatt. Nem tudom kaptál-e pulzuscsökkentőt,az mondjuk valakinél segít,de mint mindennek annak is vannak mellékhatásai:( próbáltam párat. A gyógyszerben viszont az a rossz,mivel ingadozunk,nem minden nap egyforma,ha itthon ülök nem biztos hogy le kell lassítani a szívet. Ha megyek akkor meg nálam is 100 fölé megy,hamar kimerülök,de a legrosszabb hogy szúrkál. Bár ülő-fekvő helyzetben is volt már 100 fölötti pulzusom. Ilyenkor meg szerintem mindenkinél jön a pánik,ami rátesz a bajokra még egy lapáttal. De hát ki az aki nem ijedne meg ha a szíve így csinál,utána meg már azt figyeljük mikor mit csinál. Én is folyton attól félek nehogy megálljon. De leginkább a fájdalom az amit nem tudok feldolgozni,nálam volt hogy nagyon hosszú ideig is eltartott,és nagyon sokszor...de nem részletezem. Ügyeleten én is voltam több alkalommal,de folyton hazaküldtek,leráztak,tachikard aztán ennyi. Már azt is feleslegesnek érzem elmenjek orvoshoz,abszolút nem vesznek komolyan,legalábbis nálunk nincs kórház,csak rendelő. Itt meg ....-nak rá. A másik dolog,ahogy az írásodból kivettem Te sportoltál sokáig,illetve most is,csak kevesebbet bírsz,de lényeg hogy eddzésben vagy,izmi:).... Akkor viszont hülyeség amit mondanak az orvosok,hogy sportoljak,edzetlen a szív,stb....mégis így vagy Te is hiába sportoltál. Régebben én is többet mozogtam,de ilyen állapotban megnézném ki az aki bír. Amúgy meg akkor a 70 éves mamáknak-papáknak kik otthon ülnek a fotelban egész nap,vagy csak fekszenek azoknak is szúrnia kellene ha a mozgáshiányt hozzák fel oknak az orvosok. Röhej. Á csak felhúzom magam...bocsi:)!!
Szia

#7 crossfit007 2014. 07. 14. - 22:47:04

Kedves Csillag,
nem kell megköszönnöd, hogy írtam. :)
Szerintem ez természetes! :D

A halálfélelem állandóan nálam is jelen van sajnos. :(

#8 crossfit007 2014. 07. 14. - 22:44:58

Kedves Csillag,
ha a 24 órás EKG-n rendben volt nagyjából minden, akkor valóban a prolapsus okozza ezeket a kellemetlenségeket úgy tűnik nálad is. Nálam jelzett visszacsorgás van, enyhe I-es fokozatú. Az a gond én attól félek, hogy nálam erekkel lehet valami gond. De terheléses EKG-n 177-es pulzust értem el, és teljesen negatív volt. 10.1 METS-et teljesítettem. Ma is voltam sétálni, egyszerű sétától 110-130 közötti pulzusaim vannak, és toroknál hol összeszorul és edzés közben is sokkal hamarabb kifáradok, mint régebben.

Akiknek mondtam dokiknak nem e koszorúér szűkületem van ilyen fiatalon a sok stressztől, azt mondták ez kizárt. Attól félek mindig, nem e szívinfarktus előjeleit élem át. De akkor ezek szerint ez a billentyűhiba okozza egészet?
Vérnyomásomnál a 2. érték mindig elég alacsony. Általában 120-140/60-70 értékeket mérek. Egyszer volt, mikor vérnyomásmérés közben jött a torokszorítás, ájulásérzés, ott 178/43-mas vérnyomás jött ki. Nem tudom, hogy csináltam. :)
Abban bízom nem közelgő szívroham jeleit érzékelem magamon. Az a legijesztőbb mikor éjjel riadok fel légszomjra, és olyankor mintha égne belül a szívem, és gyakran van alvás közben, hogy úgy érzem mintha remegne kissé.

#9 csillag12345 2014. 07. 14. - 11:14:46

Üzenet megtekintéseIdézve: fb_timea - Dátum: 2011. október 16. - 16:16:16

En kaptam a kardiologustol egy listat,amire felvan tuntetve,hogy mire mennyi antibiotikum kell. Es azt mondta,hogy egy peldanyt le kell adni a csaladorvosnal egy pedig mindig legyen nalam. Es persze,hogy kell mondani a fogorvosnak,hogy mi a problema mert az ilyen mutetek veszelyt jelenthetnek a billentyukre. A ver altal bekerulhetnek a bakteriumok, megtelepednek a szivbillentyun es akkor romlik az allapotuk. Tavaly volt nekem is fogmutetem meg nem tudtam,hogy antibiotikumot kell szedni es felek,hogy az miatt romlott nekem I.fokozatbol II.be. Ezt nem sikerult meg tisztazni a kardiologusommal.

Szia Timi!
Nekem is ugyanaz a problémám mint Neked.
Látom nagyon rég írtál erre az oldalra:(,de ha esetleg még benézel ide el tudnád küldeni azt az antibiotikumos listát amit a te kardiológusod ajánlott mitrális billentyű prolapsusnál? Én is úgy tudom,úgy olvastam több helyen,hogy szükség van rá bizonyos esetekben,mert nálunk veszélyesebb egy műtét,fertőzés....stb. De az én kardiológusom nem foglalkozik ilyennel,nem mondott semmit ezzel kapcsolatban,azt mondja kisfokú még ez a dolog. Én mondjuk máshogy érzem,egyre rosszabb és rosszabb. Beteg is többször voltam,és nem volt antibiotikum,ezzel senki nem foglalkozott. Sőt egyik orvos látja,másik nem látja a prolapsust,ultrahanggép függő a dolog.
előre is köszi ha válaszolsz!

#10 csillag12345 2014. 07. 14. - 09:58:56

Szia crossfit007!:)Szebb Napot!

Először is köszönöm szépen,hogy reagáltál írásomra!!

Igen,rajtam is volt 24órás Ekg,de akkor nagyjából rendben találtak mindent.(első nyugis napom volt)Gondolom megnyugodtam,hogy most figyelnek rám,vizsgálnak,és tesznek érte hogy jobban legyek. Mikor visszamentem a rendelőbe szinte hülyének néztek,mit keresek ott,nincs semmi bajom,végig sem hallgatott az orvos,hogy mit érzek...sőt leírta nincs mitrális prolapsus. Aki észrevette nálam,hogy igenis van,az magánrendelőben történt,drága ultrahanggéppel,nem olyan őskövülettel mint ami nálunk van lakhelyemen. Elmutogatta-elmagyarázta minek nem kellene ott lennie,minek hogy kellene kinéznie,szóval jól látható volt a monitoron az elváltozás. Régi uh gépek,ezt nem látják. S mivel az állapotom nem javult,sőt romlott,nem akartam utazni így elmentem helyben az orvoshoz :( De úgy látszik tényleg csak ott foglalkoznak az emberrel ahol pénzt ad. Nagyon ritka a lelkiismeretes,alapos orvos. Én a mai napig még olvasgatok,keresgélek a neten,hogy még kihez mehetnék el,nézzen meg más is.
5éve még nem voltam így,csak egy erős szívdobogás volt,ami még elviselhető volt,viszont a mostani szúrások már nem.
Az az érdekes számomra,hogy sok ember ugyanezt írja,ugyanezt érzi mindenki akinek ez a baja mint nekünk(légszomj,szúrás,szívpörgés,ingadozás) akkor az orvos miért mondja nem ettől van!? Szerintem igen,csak addig nem foglalkoznak vele,míg a billentyűhöz hozzá nem kell nyúlni (műteni) megvárják azt a stádiumot,ez nem mindenkinél válik indokolttá. Ezt uh-n látják elvileg mikor olyan,hogy sok visszaszivárgás van (nálam elvileg minimális azt mondta az orvos).
Nem dohányzom már évek óta,ahogy jött a szúrás,azonnal letettem a cigit. Kajánál is próbálok már odafigyelni.

Köszi szépen a vitamin tippeket,megmondom őszintén én már mindent próbáltam,de hiába. MagneB6-ból is vagy 4 félét kipróbáltam....stb,gyógyteák...

Ami a legszörnyűbb,én is 30 leszek lassan,s hogy az ember nem tudja úgy ÉLNI,MEGÉLNI az életét ahogy szeretné. Legalábbis nálam a mindennapokra is rányomja ez a bélyegét. A környezetem sem érti meg mi ez. A halálfélelmet meg senkinek sem kívánom. Minden butaság amit mondanak,hogy sportoljunk,hogy nem kell vele foglalkozni. Kérdem én hogyan ha az embernek fáj.

Gondolom Te sem tudod úgy csinálni a dolgaidat mint régebben,hamar kifáradsz....stb.

Még egyszer köszi,hogy írtál! Minden jót kívánok neked!

#11 crossfit007 2014. 07. 13. - 19:14:58

Kedves Csillag,
sajnálom, hogy Te is ezekkel kűzdesz. :(

Csak ultrahangon voltál eddig? Vagy készült 24 vagy 48 órás Holter EKG monitorozás is?
Amennyiben nem, javaslom vegyél igénybe egy ilyet, nem e valamilyen ritmuszavar áll a háttérben, mely még tovább ronthatja a tüneteket.
Nekem a 24 ill. 48 órás Holter EKG-n csak kissé gyakoribb SVES ( supraventricularis extrasystole ) volt, mást nem találtak. Én is ahogy mozgok már érzem, hogy kiugrik pulzusom. Ülő helyzetben nyugalomba van, hogy 59-65 között van, felállok és már 90-95 köré felugrik egyből. Gyakran szédelgek, gyenge vagyok én is. Azt hittem nálam koszorúér probléma is lehet, mivel én már közeledem a 30-hoz. :)
De mivel neked is ezek a tüneteid, és feltételezem nem kilószámra dohányzol, valamint nem eszel zsíros ételeket kilószámra, gyaníthatólag neked se ér, ill. keringési probléma állhat háttérben.
Nekem is ennyit mondtak sokat sportoljak és próbáljam kerülni a stresszt. Amit észrevettem, ha sokat stresszelek akkor intenzívebbek a tünetek is.

Amit tudok javasolni: Megnerot tabletta. Bármelyik patikában kapható. Reggel és késő délután étkezés előtt rágjál szét belőle egy felet, és kevés folyadékkal kell bevenni. ( 1 tabletta 500mg )
E mellé javaslom az Eurovit 1000mg C vitamin pezsgőtablettát a BIOEXTRA B vitamin COMPLEX-el együtt. Utóbbiból naponta 2 szem is mehet. Reggel és este egy. A B vitamint célszerű a magnéziummal együtt bevenni, mert segíti a magnézium felszívódását. Mellé érdemes extraszűz hidegen sajtolt lenmagolajat beszerezni. Ebből naponta 2 teáskanállal étkezés előtt meginni.

Remélem tudtam segíteni. :)

#12 csillag12345 2014. 07. 01. - 08:43:50

Szia Laci! Még új ez az oldal nekem,nem tudom hogy lehet válaszolni bocsi a bénázásért:)csak leveledet illesztettem be újra,válasz lemaradt előzőekben. Szerintem igen,lehetnek a problémáid enyhe mitrális billentyű prolapsustól. Nekem is az van,mitrális billentyű kéthegyű prolapsusa,mindkét vitorla megvastagodott,myxomatosus. Mellső vitorla mesosystoléban prolabál. Amiket leírtál ugyanígy vagyok én is. 3kardiológusnál jártam,egy vette észre ultrahangon,viszont mindegyik lerázott azzal hogy sportolni kell,mozogni kell,edzetlen a szív meg hasonló butaságok. Miközben gyakran ok nélkül ülő-fekvő helyzetben beindul a szívem,felpörög szinte abban elfáradok,egyszer el is ájultam,akkor úgy éreztem nincs szinte szünet a dobogások között,ijesztő. Nálam ez nagyon megnehezíti a mindennapokat,rengeteget nyom,szúr a mellkasom,nagyon fáradékony vagyok,kimerülök egy sétától,légszomjam van,vállba is sugárzik a fájdalom. s ezt nevezik enyhének? Meg évente ellenőriztesse az ember. Te életedet nem tudom mennyire befolyásolja,de nálam évek óta csak romlik a helyzet. Hiába mondják mozogjak,hogyan ha sokszor lebénít a fájdalom,s levegőt sem kapok,érdekesen mennek a dolgok....nem tudom már kihez lehetne,tudnék fordulni,hová érdemes elmenni orvoshoz,aki törődik is az emberrel. jobbulást neked,minden jót! egy szintén huszonéves:(

#13 csillag12345 2014. 07. 01. - 08:29:32

Üzenet megtekintéseIdézve: crossfit007 - Dátum: 2014. május 25. - 22:39:53

Sziasztok,
nálam tavaly november 23-án kezdődtek a rosszul létek, és előtte már fél éven át egyre kevesebb lett a teherbíró képességem itthoni ( közepes intenzitású ) súlyzós edzéseim közben.
Egyik edzés után émelygést, kézzsibbadást és mellkasban tompa, nem erős nyomást éreztem. Szédülés, halálfélelem és gyengeség volt rajtam jó egy órán át. Mikor beértünk ügyeletre annyira féltem, hogy pillanatok alatt 169-es pulzust sikerült összehoznom. Az EKG III rS, V4-V6-ban ST depressziót mutatott, pulzusom végig 150 volt közben. Utána kardiológiai kivizsgálás során 5 ultrahangból egyiken látszott az elülső mesosystolés mitralis prolapsus. Enyhe fokú, kóros visszaáramlással nem jár. Napi szinten vannak torokszorításos, tompa mellkasi nyomásos érzéseim, szédelgek gyakran és éjjel valamikor arra ébredek, mintha remegne a szívem és úgy dobban össze-vissza. Ez általában percek alatt elmúlik. Mindig attól félek, hogy meg fog állni a szívem. 5 kardiológus vizsgált már, készült Holter EKG is, kissé gyakoribb pitvari extrákon kívűl más nem volt rajta említésre méltó. 48 óra alatt 1023 pitvari ES, és 83 kamrai ES. Sokszor mikor elszorul torkom, és úgy érzem kimegy az erő lábaimból, úgy érzem tapintásra mint mellkasomon át egyre gyengébben pumpálna a szívem és pulzust is gyengülőnek érzem. Gondolom ha ennyi orvos látott már ( magánorvosok, legjobbak a kardiológusok közül ) akkor 28 évesen csak nem kapok infarktust, vagy nem patkolok el remélem. Szív CT-n is voltam, ahol koszorúereket nézték, teljesen negatív lett.

A vérnyomásom általában 110-135/60-70 között mozog. A második érték gyakran 60-65 közti még 135-ös systolés érték mellett is. Amiket produkálok tüneteket ez az enyhe prolapsus is tudja okozni szerintetek? Még ami érdekes 5 ultrahangból egyen látszódott csak.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv. Laci

#14 csillag12345 2014. 07. 01. - 08:26:23

Üzenet megtekintéseIdézve: crossfit007 - Dátum: 2014. május 25. - 22:39:53

Sziasztok,
nálam tavaly november 23-án kezdődtek a rosszul létek, és előtte már fél éven át egyre kevesebb lett a teherbíró képességem itthoni ( közepes intenzitású ) súlyzós edzéseim közben.
Egyik edzés után émelygést, kézzsibbadást és mellkasban tompa, nem erős nyomást éreztem. Szédülés, halálfélelem és gyengeség volt rajtam jó egy órán át. Mikor beértünk ügyeletre annyira féltem, hogy pillanatok alatt 169-es pulzust sikerült összehoznom. Az EKG III rS, V4-V6-ban ST depressziót mutatott, pulzusom végig 150 volt közben. Utána kardiológiai kivizsgálás során 5 ultrahangból egyiken látszott az elülső mesosystolés mitralis prolapsus. Enyhe fokú, kóros visszaáramlással nem jár. Napi szinten vannak torokszorításos, tompa mellkasi nyomásos érzéseim, szédelgek gyakran és éjjel valamikor arra ébredek, mintha remegne a szívem és úgy dobban össze-vissza. Ez általában percek alatt elmúlik. Mindig attól félek, hogy meg fog állni a szívem. 5 kardiológus vizsgált már, készült Holter EKG is, kissé gyakoribb pitvari extrákon kívűl más nem volt rajta említésre méltó. 48 óra alatt 1023 pitvari ES, és 83 kamrai ES. Sokszor mikor elszorul torkom, és úgy érzem kimegy az erő lábaimból, úgy érzem tapintásra mint mellkasomon át egyre gyengébben pumpálna a szívem és pulzust is gyengülőnek érzem. Gondolom ha ennyi orvos látott már ( magánorvosok, legjobbak a kardiológusok közül ) akkor 28 évesen csak nem kapok infarktust, vagy nem patkolok el remélem. Szív CT-n is voltam, ahol koszorúereket nézték, teljesen negatív lett.

A vérnyomásom általában 110-135/60-70 között mozog. A második érték gyakran 60-65 közti még 135-ös systolés érték mellett is. Amiket produkálok tüneteket ez az enyhe prolapsus is tudja okozni szerintetek? Még ami érdekes 5 ultrahangból egyen látszódott csak.

Üdv. Laci

#15 crossfit007 2014. 05. 25. - 22:39:53

Sziasztok,

Üdv. Laci

#16 idunno 2013. 11. 29. - 11:02:54

Van 1-es fokozatú MI-m, másfél éve nézettem meg maratonfutás előtt, akkor derült ki. MPS-t mondjuk nem tüntettek fel a leletben, csak az elégtelenség tényét, annyi hogy "jelzett MI", szóval gondolom 1-es fokozatú. Meg még az egyik leleten az van, hogy "kissé tömegesebb mitr. mellső vitorla". Tüneteim nincsenek vagy nem tűnt fel. :) (Nem szoktam magam figyelgetni alapból sem.)

Kell-e ellenőriztetni magam néha, ha komolyan sportolok? A pulzusom nagyon magas sport közben, de ezzel nem tudok mit kezdeni, kardiológus szerint, ha nincs tünetem, akkor nem baj. Ismerős laikus azt állítja, hogy neki egy kardiológus azt mondta, hogy magas edzéspulzustól gondok lehetnek később...??? Én ezt még nem hallottam máshol.

Nyugalmi állapotban jó a pulzusom amúgy, a sport miatt 50 ütés/perc alá is lemegy, csak nagyon könnyen megugrik kis mozdulatra, vagy pici "adrenalintól", akár attól is, hogy megnézem a pulzusmérőt. :P Ezen kívül tényleg nincs más gond, én ezt nem is érzem semennyire, hogy megugrik a pulzusom, csak a mérő mutatja.

Meg még annyi h látom ajánlják a mozgást erre a problémára, de komoly rendszeres sport azért nem ugyanaz, mint "egy kis mozgás". Romolhat-e ettől a dolog???

#17 brigia 2013. 11. 18. - 19:10:50

Kedves Fórumozók!

Egy kicsit más típusú hozzászólással fordulok Önökhoz, egyben szeretném felhívni figyelmüket az alábbi pszichológiai vizsgálatra!

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Pszichológia Intézetének kerete között tudományos vizsgálatot végzünk, melyben érzelemszabályozási mintázatokat tárunk fel speciális csoportoknál. Ehhez a vizsgálathoz keresünk résztvevőket. Az alábbi linkre kattintva elérhető az online (természetesen anonim) kérdőív, és a hozzá tartozó pontos tájékoztató. Kérjük, amennyiben idejük engedi szánjanak 20-25 percet a kérdőív kitöltésére. A kapott (kizárólag összesített) eredményeket szeretnénk rehabilitációs és prevenciós célokra felhasználni.

A kérdőív itt található: https://docs.google....hY8LHw/viewform

Előre is köszönjük fáradozását!

#18 fcsilla09 2013. 10. 25. - 08:55:33

Sziasztok!

Hogy vagytok?? Sajnos én nem a legjobban. Remélem csak az időjárás teszi.
Elég sokszor úgy érzem, mintha össze akarna esni a keringésem a mellkasomba. Nagyon ijesztő és iszonyatosan félek ilyenkor. 2-3 napja napi többször is előfordul. Rosszabb, mint mikor egy pillanatra beszúr a mellkasom.
Ti éreztetek már hasonlót??

Csilla

#19 Rumli77 2013. 02. 18. - 19:47:07

Üzenet megtekintéseIdézve: juditmogyoro - Dátum: 2013. január 09. - 09:44:17

Sziasztok! Örulok hogy ratalaltam erre az oldalra vagyis inkabb ne lennenk itt de ha mar ez van segithetunk egymasnak szeretnem megkerdezni hogy van valakinek MPS en kivul szorongasos panikbetegsege?Most nem tudom mi volt elöbb a tyuk vagy a tojas?Minden eetre az biztos hogy a felfokozott psiches terhek okozhatnak csunya dolgokat.Nekem egyszer egy ideggyogyasz orvos azt mondta el sem tudom kepzelni hogy a psiche mire kepes.Persze ez gondolom pozitiv ertelemben is igy van.Ti mit gondoltok erröl?köszönöm Judit

Szia Judit!!
Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni.... szerencsére engem eddig elkerült a szorongásos pánikbetegség,de itt már olvastam pár hozzászólásban,hogy bizony az MPS kiváltotta a pánikbetegséget :-(

#20 Rumli77 2013. 02. 18. - 19:45:47

Üzenet megtekintéseIdézve: fcsilla09 - Dátum: 2012. december 12. - 11:08:02

Szia Rumli!

Már egy éve szedem a Béres magnéziumot, illetve a Bánó féle fokhagyma-galagonya-fagyöngy kapszulát.
Holnap megyek az éves controll vizsgálatra, remélem minden rendben lesz.
Tegnap nem voltam túl jól, remélem megint csak az időváltozás miatt. Nem szeretem én ezt a szeles hideg időt.

Üdv.: Csilla

Szia Csilla!
Mi volt a controll vizsgálaton? Remélem mindent rendben találtak.
Béres magnéziumot én is szedem,és azóta elkezdtem a Panangint is-kb 3hete-eddig nem sok minden változott....

Üdv.Rumli

• 33 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: