Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Mitrális prolapsus

#21 juditmogyoro 2013. 01. 09. - 09:44:17

Sziasztok! Örulok hogy ratalaltam erre az oldalra vagyis inkabb ne lennenk itt de ha mar ez van segithetunk egymasnak szeretnem megkerdezni hogy van valakinek MPS en kivul szorongasos panikbetegsege?Most nem tudom mi volt elöbb a tyuk vagy a tojas?Minden eetre az biztos hogy a felfokozott psiches terhek okozhatnak csunya dolgokat.Nekem egyszer egy ideggyogyasz orvos azt mondta el sem tudom kepzelni hogy a psiche mire kepes.Persze ez gondolom pozitiv ertelemben is igy van.Ti mit gondoltok erröl?köszönöm Judit
sing

#22 fcsilla09 2012. 12. 12. - 11:08:02

Idézve: Rumli77 - Dátum: 2012. december 07. - 09:32:34

Sziasztok!

Csilla ugyanazokat a tüneteket írtad le amik nekem is vannak!! Sajnos... nekem sincsen nyáron panaszom,az utóbbi napok nehezbbek voltak sokszor "fájt a szívem" én Q10 vitemint kezdtem szedni ismét.
Szedsz valamilyen vitamint,
A Panangin gyógyszeren gondolkodtam de még nem jutottam elhatározásra.

Üdv:Rumli :rolleyes:

Szia Rumli!

Már egy éve szedem a Béres magnéziumot, illetve a Bánó féle fokhagyma-galagonya-fagyöngy kapszulát.
Holnap megyek az éves controll vizsgálatra, remélem minden rendben lesz.
Tegnap nem voltam túl jól, remélem megint csak az időváltozás miatt. Nem szeretem én ezt a szeles hideg időt.

Üdv.: Csilla

#23 Rumli77 2012. 12. 07. - 09:36:37

Idézve: gyuszus - Dátum: 2012. november 30. - 11:15:24

Sziasztok!
Iden aprilisban mutottek aorta aneurysmaval,mely soran kicsereltek az aortabillentyut es aortaprotezist tettek be.A fel eves ellenorzes alkalmaval mitralis prolapsust allapitottak meg:-(.Sulyos a helyzet gondolom,mert dec.10-re vagyok beprogramalva mutetre.Minden jot kivanok Nektek!

Szia!

Hű látom,hogy neekd nem egyszerűen csak MPS van..-ezzel kapcsolatban mit mondtak,miért szükséges a műtét??
A korábbi műtéteidnél veled született betegség miatt volt szükség vagy egészséges volt a szíved és később lett problémád?

#24 Rumli77 2012. 12. 07. - 09:32:34

Idézve: fcsilla09 - Dátum: 2012. november 25. - 18:37:11

Szia!
Én 26 éves vagyok, tavaly vették észre nálam.
Az időjárás változás nagyon megvisel, de együtt lehet vele élni.
Nekem szúró, nyilaló fájdalommal szokott jelentkezni a mellkasomba és sokszor keringési zavarokat érzek, ami csak egy két másodpercig tart, de iszonyatosan rossz érzés. El voltam keseredve én is, de ha van melletted olyan valaki, aki megért, szeret, nagyon sokat segít a rossz időszakokba. A nyarat nagyon szeretm, mert szinte alig van panaszom, de ez az ősz, tél sokszor kemény napokat hoz.
Neked milyen tüneteid vannak???
Csilla

Sziasztok!

Csilla ugyanazokat a tüneteket írtad le amik nekem is vannak!! Sajnos... nekem sincsen nyáron panaszom,az utóbbi napok nehezbbek voltak sokszor "fájt a szívem" én Q10 vitemint kezdtem szedni ismét.
Szedsz valamilyen vitamint,
A Panangin gyógyszeren gondolkodtam de még nem jutottam elhatározásra.

Üdv:Rumli :rolleyes:

#25 gyuszus 2012. 11. 30. - 11:15:24

Sziasztok!
Iden aprilisban mutottek aorta aneurysmaval,mely soran kicsereltek az aortabillentyut es aortaprotezist tettek be.A fel eves ellenorzes alkalmaval mitralis prolapsust allapitottak meg:-(.Sulyos a helyzet gondolom,mert dec.10-re vagyok beprogramalva mutetre.Minden jot kivanok Nektek!
sing

#26 fcsilla09 2012. 11. 25. - 18:37:11

Szia!
Én 26 éves vagyok, tavaly vették észre nálam.
Az időjárás változás nagyon megvisel, de együtt lehet vele élni.
Nekem szúró, nyilaló fájdalommal szokott jelentkezni a mellkasomba és sokszor keringési zavarokat érzek, ami csak egy két másodpercig tart, de iszonyatosan rossz érzés. El voltam keseredve én is, de ha van melletted olyan valaki, aki megért, szeret, nagyon sokat segít a rossz időszakokba. A nyarat nagyon szeretm, mert szinte alig van panaszom, de ez az ősz, tél sokszor kemény napokat hoz.
Neked milyen tüneteid vannak???
Csilla

#27 manoano89 2012. 11. 20. - 19:45:19

Sziasztok!
23 éves egyetemista lány vagyok. Néhány éve kiderítették, hogy mitralis prolapsusom van, annak sok-sok tünetével, nyűgével-bajával együtt. Miután nem közölték velem a betegség várható tüneteit, így az utóbbi néhány évemet rettegésben, halálfélelemben vészeltem át, de most örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra és látom, hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal!
Szeretném olyan emberekkel felvenni a kapcsolatot, akik maguk is ebben a cipőben járnak és jól esne nekik is megosztani valakivel az élményeiket, panaszaikat, félelmeiket! Kérlek írjatok! manoano89@gmail.com
sing

#28 Rumli77 2012. 07. 17. - 13:51:54

És ez milyen árban van? Napi 1 tablettát kell bevenni? Köszi :)

#29 eravik 2012. 07. 16. - 19:06:28

Nekem a panangin bevált. ;-)

#30 Rumli77 2012. 07. 16. - 17:19:14

Azoktól kérdezem akiknek eddig is volt erős szívdobogásuk,hogy erre kaptak valamit?? Nekem eddig évek óta csak a fáradtság,szédülés,és néha szívfájdalom volt a tüneteim,vitaminokon kívül soha nem szedtem gyógyszert. Mostanában mióta ilyen fránya az időjárás,gyakran erős szívdobogásom van,sokszor nyugalmi állapotban,fekvéskor,és nagyon kellemetlen. Köszi:Rumli

#31 Rumli77 2012. 07. 16. - 17:17:11

Szia Erika! Nagyon sajnálom,hogy nem sikerült az altatás-én elhiszem,hogy ennyire félsz! Én sem lennék szerintem bátrabb:-( Szerintem nem nagy kérés,hogy csak akkor vigyenek a műtőbe ha már elaludtál,én a családod sem értem,támogatni kellene nem haragudni:-( Kitartást és sok erőt neked!!!!

#32 Rumli77 2012. 07. 16. - 17:15:01

Szia! Szerintem nézz szét a környékeden kardilogóus után-magánrendelés,és telefonon kérdezd meg,hogy tud-e a rendelőjében ultrahangot csinálni.Anno én is így csináltattam,sajnos azóta a z a doki már nem rendel:-( Én is évek óta nem voltam már ultrahangon,pedig azért pár évente ezt az +ártalmatlan+ betegséget is ellenőriztetni kellene.

#33 eravik 2012. 07. 16. - 17:03:14

Sziasztok! Régen írtam már, de olvasni mindig olvaslak titeket. Egy éve hagytam abba az Asentra szedését, azt hittem mostmár minden oké lesz. De ma kiderült, hogy nem. Nekem mint már írtam is régebben, mitralis prolapsus mellé, pánikbetegség is jött. (hogy melyik volt előbb a jó ég tudja) Altatásban laparoszkópiát akartak csinálni. Nőgyógyászatit, mert egy éve nem jön össze a baba. Fél nyolcra kellett a székesfehérvári kórházba bemennem. Kaptam egy fél nyugtatót, injekcióba is valamit, az infuzióból kb. 1 cm csöpögött le és toltak a műtőbe. Teljesen éber voltam. Bepánikoltam, nem engedtem, hogy elaltassanak. Most megy itthon a haragszom rád, hogy erre sem vagyok képes, legalább a baba miatt szedjem össze magam. Amikor visszavittek a szobába, fél órát aludtam magamtól. Egy hónap haladékot kaptam, hogy összeszedjem magam. Most azt találtam ki, hogy megkérem őket, hogy csak mikor már hat az altató-nyugtató tabletta, és elalszok az ágyon akkor vigyenek be a műtőbe, és akkor altassanak el rendesen. Totál elvagyok keseredve. Ha már ez problémát okoz, hogyan fogok szülni, hogyan fogok betegségekkel megbirkózni. Teljesen kész vagyok. Annyira bánt, hogy ennyire gyenge lelkű, idegzetű vagyok. Per pillanat utálom magamat. Van valakinek ötlete mit tegyek. Volt már valaki hasonló szituba? Kérjek antibiotikumot? Erika

#34 vlena777 2012. 05. 10. - 08:22:58

Szia! Én is remélem, hogy beáll lassan az idő.. Bár már egy jó ideje tünetmentes vagyok, aminek örülök nagyon, de megvisel azért az idő.. Főleg a hirtelen melegek, olyankor szédelgek, mint valami részeg :S kitartás :)

#35 fcsilla09 2012. 05. 09. - 07:45:34

Sziasztok! Hogy vagytok ebben a változékony időben??? Én egész jól viseltem eddig, de sajnos ezek a hirtelen jövő melegek megviselnek engem is. Többször bedobban a szivem és a nyakamba érzem ahogy ver, vagy beszúr a mellkasom egy pillanatra, na ez a rosszabb sajna.. De ezt is átvészeljük!!!! Csilla

#36 olib1966 2012. 05. 01. - 19:43:30

Szia! Remélem, hamarosan enyhül a meleg. ma már éreztem, hogy több a kettőnél. És még nincs is nyár!!!! :p Ja! Én nem bírom a pezsgőtablettát ( a gyomrom). Szerinted lehet a tablettát (250mg-os) is duplán szedni, ha szükségét érzem? Köszi a választ!

#37 vlena777 2012. 04. 28. - 17:21:36

Sziasztok! :) Ki hogy van ezekben a meleg napokban? :S

#38 anna_ih 2012. 04. 19. - 20:12:36

Üdvözlet mindenkinek. Új vagyok ezen a portálon, érdeklődéssel olvastam a a panaszokat. Én is hasonló problémával küszködök, erős szívdobogás, fulladás és mellé lehet, hogy nem jól gondolom de érzem és csak úgy nevezem befibrillál a szívem vagy az aorta nem tudom de nagyon ijesztő kellemetlen érzés. Mostanában naponta többször is előfordul reggel, délután és este. Aztán a mellkasom majd szétfeszíti a fájdalom és teljesen lefáradok. Ma elmentem a háziorvoshoz elpanaszoltam a bajom de még a vérnyomásom sem mérte meg azt mondta menjek akkor EKG-ra ha megint rám jön a roham. Alacsony a vérnyomásom de időnként magas a pulzusom szedem rá a Betalocot de ilyenkor nem használ. Egyszóval az orvosok nem hiszik el mert nem élték át a stresszre fogják. Diagnózist nem állítanak fel. Szívultrahangot nem készítenek. Alternatív gyógymódokkal próbálom enyhíteni a panaszokat. :(

#39 dapet10 2012. 02. 25. - 22:37:53

Sziasztok! Az utóbbi 3 napban eléggé megviselt, többször fordult elő és erősebb ütések voltak, szóval már nagyon rossz napok óta. Vérnyomással, pulzusszámmal nincs gond. Valaki tud Bp-en olyat helyet, ahol szívultrahangot lehet csináltatni megfizethető áron? A körzetihez nem akarok menni, semmi kedvem végighallgatni a kiselőadást arról, hogy én ezt nem érezhetem meg.:@ Szívesen kölcsönadnám neki, hogy tapasztalja meg. Szerintem az is abnormális pl. ha háton fekszek és akkor is előfordul.

#40 fb_timea 2012. 02. 16. - 20:38:53

Sziasztok! Az biztos,hogy nalam a frontok okoznak tuneteket,persze a stresszrol ne is beszeljunk.Olvastam itt a forumon,hogy a havi ciklus is okoz estleg,tuneteket,hat igy innen jottem ra,hogy vegulis nekem biztos okoz tunetet mert azelott ket nappal nagyon rosszul voltam.Eddig mindig jol birtam a hideget es most valahogy ezzel is gond van. A nyarat meg egyaltalan nem birom foleg mikor a homero mar kozelit a 30 fok fele. Na attol tenyleg rosszul vagyok!

• 33 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: