Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Utolsó »

Mitrális prolapsus

#541 Rumli77 2009. 06. 11. - 17:55:59

Szia Kati! Köszi a pozítiv példát :) Éva akkor most már tényleg megnyugodhatsz:)

#542 dekanyk 2009. 06. 11. - 10:01:38

Sziasztok! Főként h.eva-nak üzenném, nekem 19 éves koromban egy véletlen folytán derült ki, hogy mitralis prolapsusom van, akkor még UH-ra nagyon nehéz, csak ismerős útján lehetet bejutni, de nem is ez a lényeg. Minden évben jártok ellenőrzésre, szültem 3 gyereket, semmi problémám nem volt a terhesség alatt, sem közben. Igaz a terhesség alatt, pontosabban szülés előtt elküldtek cardiológushoz, hogy kell-e császármetszést alkalmazni, de mindhárom gyermekem megszültem simán, természetes úton. Én azt mondom, hogy ne tartson vissza ez a probléma, az én pulzusom is elég magas, van amikor érzem, van amikor észre sem veszem, ez azt hiszem inkább idegi probléma, amikor minden rendben körülöttem akkor nem veszem észre, ha zűrösebb, akkor észreveszem. Sok sikert a babavállaláshoz! Kati

#543 Rumli77 2009. 06. 08. - 10:13:25

Sziasztok! Na ugye itt van az internet és én málé mégsem néztem meg mennyi mindent tud :$ na de most már,hogy ennyi jót írtatok róla nincs mire várnom ki fogom próbálni :) Mindenkinek tünetmentes napokat :)

#544 Emmcyke 2009. 06. 07. - 22:22:59

Sziasztok! Nekem ehhez az orbáncfű témához annyi hozzászólásom van, hogy ajánlották szintén orvosok, csak ha valaki fogamzásgátlót szed, annak hatását gyengíti, én így nem iszom, viszont van más féle tea, pl. a Herbáriának a Nyugtató teája, vagy Pannonhalmi Szívnyugtató tea. Szerintem hatásosak a nehezebb napokon is.

#545 vale46 2009. 06. 06. - 10:29:43

Sziasztok! Nem tudom rákerestetek-e a neten az orbáncfűre, mert én igen. Depresszióra, szorongásra és stressz ellen ajánlott, jó továbbá sebekre, vírusok ellen.

#546 Rumli77 2009. 06. 05. - 15:32:57

Szia Oneuser! Nahát erről az orbáncfű dologról még nem is hallottam-illetve magáról a növényről igen,de arról,hogy ilyen hatásos lenne még nem....úgyhogy erősen gondolkodom rajta,hogy teszek vele egy próbát.De azt hiszem én a tabletta formát választom,mert egyébként sem vagyok valami nagy tea kedvelő. Köszi az információt :) és nézz be máskor is :)

#547 oneuser 2009. 06. 05. - 11:06:37

Sziasztok! Nekem is vagy 10éve diagnosztizált mitralis prolapsusom van. Persze legtöbbször legyintenek.. Sokáig azt mondták a rosszullétek miatt, pánikbeteg vagyok. De mostanra már ezt sem, hiszen, nem úgy jelentkeznek a tünetek, mint annál. Legutóbbi diagnózis: szomatizációs zavar. Persze,megint antidepresszánst akartak írni, de legutóbb sem használt, sőt, a mellékhatásokat jobban éreztem.. Amúgy szedek feszültség csökkentőt (rivotril) és béta blokkolót (humapronol). Mostanában kezdtem szedni omega3-at is. Valamint fokhagyma kapszulát. Amiért viszont most írok, az, hogy kb 2 hónapja elkezdtem orbáncfüvet szedni először filmtablettaként (remotiv) majd, mivel elég drága, átálltam a filteres tea változatra, és én úgy érzem segít. Nagy szó ez, mert mint említettem, közel kb 10 éve nem találok megoldást. Persze voltak hullám völgyek és hegyek, és abban is biztos vagyok, hogy a lelki állapot is nagymértékben befolyásolja (mint mindent) de most mégis megcsillant a reménysugár. Remélem, meghozza hosszú távon is az eredményt. Szóval, én csak ajánlani tudom, hogy próbáljátok ki! Ártani, biztosan nem árthat, mellékhatásai sincsenek. Kb. 3-4 hét múlva lehet stabilan érezni a hatást. A teából én 2x iszom naponta. Remélem, van akinek segít. Vidám, tünetmentes napokat kívánok! :)

#548 Rumli77 2009. 06. 05. - 07:07:27

Nagyon szívesen :) Gyere máskor is.

#549 eravik 2009. 06. 05. - 05:15:05

Köszi szépen rumli77, hogy elolvastad a kiírásomat, és válaszoltál rá. Ilyenkor sokkal nyugodtabb vagyok, mert olyan valaki mondja el az észrevételeit aki már átélte, és olyan próblémái vannak, mint nekünk itt. Köszi szépen. Sziasztok.

#550 Rumli77 2009. 06. 04. - 18:43:26

Kicsit kijavítalak :) nem minden beavatkozásnál-csak ahol vérzés -tehát sima tömésnél nem adnak-várható,és nem csak a fogorvosnál-nekem ezek vannak a kis papíromon-Húgycsőtágítás :o hörgőtükrözés,bélnyálkahártyát epeútat érintő műtét,mandulaműtét,nyálkahártyát sértő műtétek,nyelöcső tágítás.stb.

#551 h.eva 2009. 06. 04. - 18:31:54

Hja, és ma megkérdeztem a háziorvosomat az antibiotikum dologról, mert nekem is esedékes egy látogatás a fogorvosnál, és azt mondja, hogy régebben nem volt előírás, hogy antibiotikumot szedessenek az MPS-esekkel, mivel nagyon kicsi a fertőzés kockázata. Nemrég azonban ezt tették kötelezővé, tehát minden beavatkozásnál a szabály miatt kell szedni, nem azért, mert akkora a veszély. Hát csak ennyi, azért megnyugtató.

#552 h.eva 2009. 06. 04. - 18:24:16

Hejhó! Köszönöm, a Pananginról megkérdezem a dokimat, mert nem tudom mivel lehet együtt szedni. Az Omega3 az megy nálam is, meg vastabletták... Elég tipikus alkat vagyok, irtó magas, irtó vékony, fehér bőr, vörös haj, satöbbi. És annyira igazatok van, ezután egy egy laza, felhőtlen nyár jön - remélem.

#553 vale46 2009. 06. 04. - 15:50:06

Kedves Éva! Ha csodaszer érdekel, én Panangint (magnézium és kálium) szedek időnként, rendszeresen pedig omega3-t, mind a kettő a szívritmuszavart szünteti. Na meg el kell dönteni az embernek, hogy igenis helyrejön. Nekem is volt egy rossz időszakom, idióta főnök stb., ami miatt állandóan beteg voltam és tudtam, hogy pszichésen jött elő a dolog, ekkor derült ki az mps is, előtte 28 évig azt se tudtam, hogy van. Váltottam munkahelyet, eldöntöttem, hogy meggyógyulok és szép lassan helyrejöttem. Néha van egy-két extrám, ha fáradt vagyok vagy túlpörgetem magam, de ez már semmi. Igaza van Rumlinak, tessék pihenni is !

#554 Rumli77 2009. 06. 04. - 14:54:54

Szia! Amiket leírtál rám is jellemzőek-szédelgés,fáradékonyság,m agas pulzus. Az orvosok szerintem ezt a mondatot már úgy ismételgetik mint a papagájok-persze,hogy figyelsz magadra!!! persze,hogy észreveszed ha majd kiugrik a szíved!!!! :@ Nekem 17éves korom óta van ez a nyavaja-20évesen szültem-semmi gond nem volt.A babának biztosan nem lesz baja-bár az én fiam-igaz alig érzékelhetően de örökölte-neki egy műtét kapcsán vette észre az altatóorvos de azt mondta nincs jelentősége!!!! De ha ez nem nyugtat meg a nőgyógyászod biztosan meg tud nyugtatni. Nekem is azt mondta a nődokim -nincs akadály annak,hogy újabb babát vállaljak!!! És a kardiológus is ezt mondta. Nekem a terhességem alatt szinte semmi panaszom nem volt!! Jól éreztem magam,és a szülésnél sem volt gondom.

#555 Rumli77 2009. 06. 04. - 14:48:58

Szia! Nekem a csodaszerem -az hogy magamra is jut időm!!! Amikor én vagyok az első-ez lehet 1órácska olvasás,vagy bármi ami leköt és kikapcsol. Például az államvizsgád után-tényleg pihenj!!!! Ne halogasd ,hogy még megcsinálom elintézem ezt-azt aztán majd nyár közepén pihenek stb. Megvan az államvizsga és onnantól kezdve csak magaddal törődj egy picit!!! És tudom,hogy a munkanélküliség nagyon idegtépő tud lenni,de ha állandóan ezen rágod magad attól nem lesz hamarabb munkád....

#556 eravik 2009. 06. 04. - 12:46:52

Sziasztok! 29 éves vagyok. 10 éves heves szívdobogásom volt, szívultrahang után megállapították, hogy enyhe MPS-em van. A mai napig 2*1/4 Huma-Pronolt szedek. Évent járok a kardiológiára, nem változott semmi. EKG jó, terheléses EKG is jó. De sokszor vagyok fáradékony, szédelgős a pulzusom 70-110 között mozog, attól függően milyen napom volt. (Az orvosom szerint nagyon befelé figyelek és minden apró rezdülést érzékelek.) 8 éve párkapcsolatban, szeretnénk kisbabát, de rettegek, hogy valami bajom lesz nekem, vagy a babának. Ha nem félnék, már szerintem régen lenne gyermekünk, mert mind a ketten nagyon szeretnénk. Nem tudom valaki tudna-e tanácsot adni, hogy neki milyen volt a várandóság időszaka, majd a szülése. Köszi szépen. Sziasztok.

#557 h.eva 2009. 06. 03. - 18:39:52

Szia megint ! Persze jó a kérdés, mert néha úgy érzem segítségre van szükségem, mert annyi minden keserűség ér, néha pedig jobb napokon azt érzem minden oké :-) Most kicsit húzósabb, jövő héten államvizsgázom, és munkám sincs, de hát pozitív gondolkodás, ugye? :-) Szóval nem tudom, de hátha van valakinek valami jó tippje, csodaszere, miegymás :p Mindenesetre nagyon jó, hogy ezeket itt megbeszélhetjük.

#558 Rumli77 2009. 06. 03. - 18:26:22

Szia! Tudom könnyű mondani,hogy rosszullét esetén ne pánikolj,de tényleg csak így tudod kordában tartani. A pszichológussal kapcsolatban nem tudok segíteni mert nekem nincs saját tapasztalatom-de hátha akad valaki akinek már van és majd megírja... Egyébként úgy érzed,hogy mindenképpen szükséged van rá? Rgyedül nem tudsz megbírkózni vele?

#559 h.eva 2009. 06. 03. - 09:43:02

Sziasztok, nagyon jó, hogy van a fórum! Nekem kb. 2 éve van a MPS, eddig 3 vagy négy rosszullétem volt, az utolsónál a kardiológia őrzőben kötöttem ki, mivel teljesen bepánikoltam és össze-vissza vert a szivem. Akkor írt a doki betalock-ot, de már nem szedem a kardiológus és a háziorvos tanácsára, hiszen betegségtudatom van tőle, és nélküle is jól vagyok. Egyetlen gond, hogy szörnyen aggódom mindig, pánikolok a legkisebb jelre és figyelem magam. Persze próbálom elterelni az figyelmemet, sportolok, de azt hiszem túl sok stressz ér és nem biztos, hogy meg tudok vele birkózni. Kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani egy szakembert, pszichológust, aki segíteni tudna, mert én nem tudom hova forduljak, merre induljak. :( Még sohasem jártam pszichológusnál, nektek vannak élményeitek? Előre is köszi,

#560 kikisztina 2009. 05. 23. - 15:47:22

Sziasztok! Valakinek szokott olyan tünete lenni, mintha egy nagy levegővel telt lufi lenne a mellkasban és szét akarna robbanni, feszíti kifelé? Ezt sohasem olvastam sehol a tünetek közt, de nekem van ilyen:( Tehát nem olyan szorítás, mintha egy kő lenne a mellkason, hanem mintha belülről szét akarna feszülni:( sőt a torkomban is érzem mintha tele lenne belül minden levegővel vagy vízzel (nem büfi:) :o

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: