Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Utolsó »

Mitrális prolapsus

#561 Rumli77 2009. 05. 15. - 11:10:51

Szia! Üdv köztünk. Nekem 17-évesen kezdődött,egyszerűen szúrt a szívem :o amit senki sem hitt el :( aztán rosszabb lett ,fájt az egész hátam,a karjaim olyan izomlázszerű fájdalommal,és sokszor éreztem úgy,hogy nem kapok levegőt,és irtózatosan dobog a szívem mint futás után-hosszas kivizsgálás után jöttek csak rá,hogy mi bajom van. Most 32leszek a nyáron a szívszúrás megmaradt.általában ha mozgalmasabbak a napok,vagy front jön akkor szurkál,meg szapora szívdobogás-de ez nagyon változó,van mikor hónapokig kutya bajom. Neked konkrétan mit mondtak? Hányas fokú? gyógyszert szedned kell?

#562 Hajnesz3 2009. 05. 15. - 06:16:22

Szia! Nekem is mitrális prolapsus-t állapítottak meg tegnap és állítólag születésem óta van. Te milyen tüneteket éreztél?

#563 Rumli77 2009. 05. 11. - 14:12:55

Szia! Ha szólsz a fogorvosodnak ő már tudni fogja mit kell adnia neked. Én a fogorvosommal mindig előre megbeszéljük ha vérzés várható-pl:húzás és akkor már előtte 1órával kell antibiotikumot bevennem pl:penicillin. Anno és a kardiológustól kaptam egy kis papírt azon fel van sorolva milyen esetekben kell antibiotikumot kapnom!

#564 Emmcyke 2009. 05. 11. - 10:49:55

Szia vale46! Köszönöm hogy írtál! Az az igazság, hogy nem tudom nekem hányad fokú, két éve voltam vizsgálaton, de akkor nem mondták hogy ezek fokozatban vannak :S Rendben megbeszélem a fogorvossal, mert sajnos nincs idő előtte kardiológiára mennem! Köszönöm!

#565 vale46 2009. 05. 10. - 09:27:23

Szia Emmcyke! Szerintem beszéld meg a dolgot a fogorvosoddal. Nekem 3 éve úgy műtötték a fogamat, hogy akkor még fogalmam sem volt róla, hogy mps-m van, még se volt semmi gond. Egy kardiológia fórumon azt olvastam csak akkor kell antibiotikum, ha az mps 2. vagy 3. fokozatú.

#566 Emmcyke 2009. 05. 09. - 21:35:33

Sziasztok! Én már leírtam a kis történetemet ide, és most kérdésem lenne. Sajnos sürgősen el kell mennem fogászatra, és olvastam több helyen hogy kérni kell antibiotikumot. Mikor kiderült hogy mps-em van, nekem az orvos nem mondott semmi ilyesmit, viszont két éve mandulaműtét előtt kaptam vénásan, pont emiatt. Szerintetek akkor szóljak a dokinak hogy nekem szükségem van rá? És milyen formában adják ezt? Segitsetek légyszi! Várom a válaszotokat! Szép napot!

#567 kikisztina 2009. 04. 29. - 12:00:04

szia! Nekem úgy derült ki két éve, hogy volt egy gyors szívdobogásos pánikrohamom - pszichés megterhelésre - és én is épp babavállalás előtt álltam, nem is akartam gyógyszert szedni de végül mégis muszáj volt - de én antidepresszánst kaptam - amint terhes lettem abba is hagytam és semmi gond nem volt ezzel (kb 2 hónapig szedtem). Igaz nekem nem nagyon volt gyors szívverésem a pánikroham után vagy legalábbis nem éreztem, inkább érzem a szívem és olyan ilyesztő-kellemetlen furcsa dolgokat néha és ezen pánikoltam be még akkoriban (most már nem). Szóval a doki megmondja szedhető e szívgyógyszer de ha csak néha szedsz be sztem nem is lesz rá szükség a terhesség alatt, hogy bármit is bevegyél. Én is aggódtam azon, hogy mi lesz ha terhesen rosszul leszek de nem volt szükség gyógyszerre - azóta sem!!!! Ha éreztem is valamit igyekeztem elterelni a gondolatokat. Magad megnyugtatására homeopátiát szedhetsz-vagy tarthatsz magadnál (nekem az sem kellett:)

#568 Rumli77 2009. 04. 27. - 08:55:06

Ügyes vagy jó úton haladsz,ha nem rögtön bogyóhoz nyúlsz,hanem megpróbálod kontrollálni a dolgot :) Én sosem csináltam sem fokhagyma sem omega kúrát. Én nem vettem észre összefüggést az alacsony vérnyomás és a szívdobogás között....ha alacsony a vérnyomásom maximum tök álmos leszek,meg szédelgek. A szívdobogás nálam általában attól függ van-e front,és hogy éppen összejönnek az élet dolgai....

#569 vale46 2009. 04. 26. - 15:21:03

Szilva! Én minden nap szedek fokhagymakapszulát és alacsony a vérnyomásom, még sincs semmilyen rohamom... Nekem az idegállapotomtól és a fáradtságomtól függ, hogy milyen a pulzusom, mennyi extrám van, mennyire érzem azokat. Egyébként amióta szedek Omega3-t, úgy veszem észre mintha lejebb ment volna a pulzusom.

#570 Szilva11 2009. 04. 26. - 06:59:10

Természetesen nem az orvos megkérdezése helyett fordultam hozzátok, csak kiváncsi vagyok a tapasztalataitokra, kivel mi történt terhesség, ill. szülés alatt. Nem szedem állandóan a gyógyszert, csak, ha vmi nem "gömbölyű" odabent. Lehet, hogy placebo, de mindig hat, ha beveszem. :) Igaz, az ijedtségtől még sokkal jobban ver a szívem, de az utóbbi hónapokban sikerült egy kicsit kontrolálnom az agyamban az egész storyt, ezért az előzőekhez képest, nyugodt vagyok, amikor rámtör egy roham. Arra is rájöttem, persze ez vszínű egyedi, de én ha sok fokhagymát eszem (fokhagymakúrát csináltam), akkor sűrűbben van rohamom. Ez sztem a vérnyomás függvénye lehet, mert a fokhagyma vérnyomás csökkentő. Ezek szerint az alacsony vérnyomással függ össze, ha elkezd szaporán dobogni a szívem?! Erről van vkinek tapasztalata?

#571 Rumli77 2009. 04. 25. - 13:56:41

Sziasztok! Szilva drága ezt mindenképp az orvosodtól kérdezd meg! Ő majd eldönti,hogyan tovább. Én például soha sem szedtem tartósan gyógyszert,csak időszakosan mikor napokig rosszul voltam.Így a terhességem alatt sem.

#572 v.zsu27 2009. 04. 25. - 10:06:27

Helló Érintettek! 11 éves voltam,amikor számomra és a környezetem számára is ilyesztő tünetek jelentkeztek...majd kivizsgálások után kiderült MPS-em van,valamint nagyon alacsony vérnyomásom.Teát javasoltak a vérnyomásom emelésére, gyógyszert nem.Azt mondták a tünetek a kor előre haladtával csökkenek,el is múlhatnak.Ez így is lett. Két terhességem alatt mindkétszer a belgyógyász javaslata kellett a természetes szüléshez,meg is történt, a szülések után antibiotikumot kaptam,nem csak ebból kifolyólag.Nem voltak komplikációk....sőtt az az igazság,hogy én már el is felejtettem hogy mivel élek együtt,mert teljesen panasz és tünet mentes voltam több éve. Meglepő módon a második terhességem alatt végzett UH-os vizsgálatok után már II.-es kategóriába soroltak....Szóval szerintem senki se aggódjon ez azért szerintem nem halálos betegség+ egészséges életmóddal,mozgással tényleg jó eredményeket (tünet mentességet) lehet elérni.Fogorvos előtt antib., kávéval fentartott 100/80-as vérnyomás. Most 32 éves vagyok évente 2x,3x beszúr a mellkasom,szinte olyan érzés mintha 1-2 mp-ig nem verne a szivem,én ezeket jelzésnek veszem és végig gondolom miben hanyagolhattam el magam..(sokat dohányzom,kevesebbet mozgok,stb... ;) Egészséges hosszú,boldog életet kívánok mindenkinek!

#573 Zsolt03 2009. 04. 24. - 18:44:11

Sziasztok! Szilva 11! Terhesség alatt ha van rá mód, nem nagyon szokták az orvosok a béte blokkoló gyógyszerek szedését javasolni, de azt nem írtad, hogy rendszeresen szeded-e vagy csak ha muszály, mert ha beveszel néha egyet mikor szükséges, annak nem nagyon van magzatkárosító hatása, de ebben mindenféleképpen csak szakorvos tudhat neked egyértelmü választ adni. Dani333! Te pedig amiket leírtál tüneteket az már nem is prolapsusra jellemző, hanem komoly szívbetegségekre pl: tényleges szívbillentyűhibákra nem pedig csak egy prolapsusra. Ha egy prolapsusos beteg fullad, akkor az már azért van mert bepánikol, a neten meg nem kell minden hülyeséget elolvasni. Sajnos minden 2. prolapsusosra jellemző a pánikbetegség. Súlyt meg nyugodtan lehet emelni, nekem is prolapsusom van, és mellette kondizok persze nem egyből 150 kg-t kell nyomnod vagy emelned, de egy kis általános edzés mindenkinek jót tesz. Rosszabodni meg csak akkor rosszabodhat, ha élsport szerűen atlétizálnál, tehát napi 8 óra megterhelés, sprintellésel. Nekem is mikor 3 éve diagnoztizáltak a regurgitáció I. fokú volt, tavaly egy influenza tuán már II. fokú, de idén már ismét I. fokú, de ez nem vészes, mert egy megfázásos időszakban is mindenkinek egy kicsit megnő a szív munkája. Jó egészséget!

#574 Szilva11 2009. 04. 24. - 14:24:43

Köszönöm Nektek, h válaszoltatok! Azon izgulok, hogy pl. gyógyszert lehet-e (Betaloc) bevenni terhesség alatt, ha mégis van vmi, vagy más a megoldás akkor? Erről tudtok vmit?

#575 Rumli77 2009. 04. 24. - 09:38:15

Sziasztok! Nekem sem volt gondom a terhesség alatt-sőt szinte nem is voltak akkoriban tüneteim. Olvastam pár infót az MPS-ről és mindenhol azt írják ,hogy a terhességre nincs befolyással.Persze a nőgyógyászodnak azért említsd meg! Úgyhogy hajrá:)

#576 kikisztina 2009. 04. 23. - 17:31:21

Sziasztok! Szilva 11 hozzászólására szeretném írni, hogy semmi nem változott sem terhesség sem szülés alatt:) Igaz én csak 2 éve tudom, hogy van nekem ilyenem és addig nem is volt semmi tünetem, akkor is pszichés terhelés hatására-és így derült ki. Azóta érzem a szívem ami kellemetlen, de hogy ez pszichés ok miatt van vagy az MPV miatt azt nem tudom. Terhes már azután voltam, hogy ez kiderült, nem volt semmi gond :)

#577 Szilva11 2009. 04. 23. - 08:45:48

Sziasztok! Pici segítséget szeretnék kérni attól a nőtársamtól, aki már szült, vagy ép most terhes és mitralis prolapsus-a van. Kiváncsi vagyok, a terhesség alatt a tünetek változnak-e jó, vagy rossz irányba. Esetleg, ha valaki hallott vmit ezzel kapcsolatban, azt is szívesen fogadnám! KÖSZÖNÖM!

#578 vale46 2009. 04. 19. - 11:58:56

Szia Dani! Nem lehet, hogy te egy kicsit pánikolsz? Már többször ajánlottam itt, orvostudakozo.hu, dr. Szemerédi Péter fóruma, érdemes elolvasni.... ;)

#579 Rumli77 2009. 04. 18. - 12:43:49

Fogalmam sincs most már.....nem tudsz másik orvoshoz menni????Hátha az alaposabban megvizsgál? nekem szerencsére sosem volt ilyen fulladásos tünetem.

#580 dani333 2009. 04. 17. - 22:38:24

Pont most olvastam a neten,hogy ez a betegség szivelégtelenséget is okozhat.Erre nagyon megijedtem!!!!ez tényleg igy van??Meg azt irja,ha fulladás van sürgösen keressem fel az orvost.nekem márpedig az van mindig,és hiába voltam orvosnál nem mondott semmit...És még mondják hogy nem veszélyes...:((((

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: