Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • Utolsó »

Mitrális prolapsus

#581 Rumli77 2009. 04. 16. - 17:07:48

A Flavin ártani nem árt az biztos :) Nekem régebben jó pár évvel ezelőtt volt,hogy hamarabb kifáradtam-szerencsére ahogy öregszem ezt kinöttem :p

#582 dani333 2009. 04. 16. - 10:31:13

Hát könnyen elfáradok,meg utána erössebben ver a szivem,de el is mulik..csak tényleg nagyon hamar kifáradok:((de megprobálom elkezdeni a sportolást ésszel:)meg itt azt olvastam,hogy a flavin is nagyon jó.Azt is elkezdem szedni,hátha jobb lesz kicsit.

#583 Rumli77 2009. 04. 16. - 07:32:24

Nekem azt mondta az orvosom mindent csinálhatok-tehát sport is belefér: ésszel! Én súlyzós edzést is szoktam csinálni,és nekem is volt a gyerekem 2éves és gondolkodás nélkül emelgettem...nekem nem volt probléma. Van valami kellemetlen tüneted mikor a picurt emelgeted? nagyon nehéznek bizonyul?

#584 dani333 2009. 04. 15. - 22:33:08

Köszi a segitséget..Az lenne a másik kérdésem,hogy tényleg nem lehet sulyt emelni?Azt hallottam,hogy nehezet nem szabad...Ez elég durva,föleg hogy nekem 2 éves a gyerekem,.aki most 14kilo..Mindennap kell emelgetnem...

#585 Rumli77 2009. 04. 15. - 12:08:49

Szia! Első kérdésedre a válasz,igen-legalábbis nekem 1fokú volt,aztán mikor pár éve vizsgáltak már 2-es fokút irt az orvos a papíromra. Ha lázas vagy lázcsillapító első körben,antibiotikumot csak orvos írhat fel,ha beteg vagy.Szóval mitől van lázad?? Ami a gyógyszert illeti-először is a dokinak mindenképpen szólj-akár telefonon is rákérdezhetsz.A betegtájékoztatót elolvastad?Ott felsorolják milyen betegség esetén NE szedd be. Üdv:Rumli

#586 dani333 2009. 04. 14. - 23:19:46

Sziasztok! Az lenne még a kérdésem,hogy ez az MPS rosszabodhat???És hogy ha lázas vagyokk,és nem veszek be rá antibiotikumot akkor mi lesz?A másik nekem migrénem is van,imigrant irtak fel,bár nem tudja a doki,hogy MPS-em van,szedhetem rá az imigrant?köszi

#587 drtihanyi 2009. 04. 04. - 15:20:29

dr. Tihanyi László kardiológus szakorvos válaszol kérdéseire http://www.drtihanyi.hu A természetben előforduló zsírsavak mindig páros számú szénatomokat tartalmaznak. A zsírsavak lehetnek telitettek (ezekben nincs kerttős kötés a szénatomok közt) és telítetlenek (ezekben van egy, vagy több kettős kötés a szénatomok között). A telített zsírsavak csak egyféleképpen fordulhatnak elő a természetben térbeli szerkezetük alapján, míg a telítetlenek két térbeli szerkezetet vehetnek fel. Az egyik a cisz változat, a másik a transz változat (mint egy nyitott esernyő normálisan, ill. a szél által kifordítva). A zsírsav láncoknak két vége van. A szabad végük, ami nem kötődik a glicerinhez az omega vég. Onnan számoljuk a kettős kötéseket és az alapján nevezzük el őket. Ha az omega végtől számított harmadik helyen van kettős kötés, akkor omega 3 zsírsavakról beszélünk. Azért a többes szám, mert a zsírsavlánc lehet 10, 12, 14, 16 stb. szénatomot tartalmazó, de ezek mind omega 3 zsírsavak. Ha a hatos helyen van kettős kötés, akkor omega 6 zsírsavakról beszélünk, ha pedig a 9-es helyen, akkor omega 9 zsírsavakról van szó. Hiszen itt is különböző hosszúságú zsírsavláncok keletkezhetnek, amint azt az omega 3-nál láttuk. Még tovább bonyolítja a dolgot az, hogy vannak többszörösen telítetlen zsírsavak, amik nem egy, hanem kettő vagy több kerttős kötést tartalmaznak. Ilyen többszörösen telítetlen zsírsav a LINOLSAV, és a LINOLÉNSAV is. A LINOLSAV jobban véd a szívinfarktussal szemben, mint a LINOLÉNSAV és más omega 3 zsírsavak, viszont belőlük a szervezetben a zsírsavak enzimatikus bontása során eikozanoidok képződnek, amik viszont rákkeltőek. Ezzel szemben az omega 3 zsírsavak (mint pl. a dokozahexaénsav, illetve az ALFA LINOLÉNSAV, valamint az omega 9 zsírsavak, pl. OLAJSAV) gátolják az eikozanoidok szintézisét. Tehát a hármas kombináció azt eredményezi, hogy kihasználjuk az omega6 zsírsavak erős érelmeszesedés gátló hatását, miközben megakadályozzuk azt, hogy belőle rákkeltő eikozanoidok keletkezzenek. Miért nem elégségesek csak az omega 3 zsírsavak önmagukban? Mert gyenge védelmet biztosítanak az érelmeszesedéssel szemben, illetve olyan nagy dózisban hatékonyak csak, amit gyomor és bél panaszok miatt tartósan nem lehet szedni. És most a cisz-transz kérdésről. A telítetlen, és többszörösen telítetlen zsírsavak cisz módosulatai érvédő hatásúak, míg a transz változatok ezzel éppen ellentétesen hatnak. Nincs azonban teljesen tiszta cisz zsírsav, mert a szervezetben működik egy cisz transz izomeráz enzim, ami képes a cisz változatot transszá alakítani és vissza. De a jó készítményekben a cisz zsírsavak aránya meghaladja a 95%-ot. Tehát hiába telítetlen egy zsírsav akár egyszeresen akár többszörösen, a transz az káros!!! NOW Omega 3-6-9 - Omega 3-6-9 Omega E-ssentials - Omega E-ssentials

#588 Emmcyke 2009. 04. 02. - 20:01:16

Sziasztok "Sorstársak"! Nagyon örültem hogy megtaláltam ezt az oldalt. Azt hittem hogy ilyen problémái nem sok emebernek van, és magam vagyok ezekkel a napi kinlódásokkal. Gondoltam leírom a saját kis történetemet ezzel kapcsolatban. Még 15 éves koromban menagyobbodott az orrmandulám, és nem kaptam rajta levegőt. Az addigi megszokott alvás kinlódás volt, hiszen nem a számon szoktam venni a levegőt. Vettem orrcseppet, és nyomtam az orromba, így tudtam aludni. Sajnos akár hányszor el volt teljesen zárulva az orrom mindig csepegtettem, és napjában kb. 4-5-ször használtam. Kb. 4 évig így ment....Használat elkezdésétől kb. 3 hónapra rá elkezdtem azt érezni hogy szúr a szívem, és bedobbant. Aztán egyre jobban, egyre többször. Egyszer csak felkeltem és három nagyot ütött, majd rendesen, aztán megint három nagyot...és ezt nem is hagyta abba. Vittek be a kórházba, ott megvizsálgtak, EKG, ultrahang, terheléses vizsgálat, vérvétel. Bent is fogtak estére. De semmit nem találtak. Azt mondták menjek el pszichológushoz, mert már akkor is sokféle betegséget beképzeltem magamnak. Eljártam, de semmit nem segített. A bedobbanásokat se lehetett sokszor eseményhez kötni. Aztán néha olyan rosszul voltam, hogy azt hittem rögvest meghalok :( Sírógörcsök, halálfélelem majdnem minden nap. Elmentem egy főorvos kardiológushoz. Ő találtam meg ezt a kis billentyű eltérést. Mondta hogy valószinü hogy születési rendellenesség, és hogy vagy elmúlnak a tünetek vagy ezzel kell élnem. Nem emelhetek nehezet és ha terhességről lenne majd szó, akkor vigyázni kell. Gyógyszert nem irt fel, mert ez nem betegség, hanem egy állapot. Azóta ezt sok orvos állapitotta meg, és hogy én túl sokat foglalkozok magammal, ne pánikoljak, mozogjak rendszeresen és jobb lesz. Persze nem mertem rendszeresen mozogni, sőt inkább sehogy sem, hiszen miután kezd helyreállni a pulzus mindig ütött egy-két nagyot a szívem ami megint csak halálfélelmet okozott és rosszullétet. Régebben sokkal rosszabbúl kezeltem ezeket. Nagyon befordultam, és nem láttam értelmét az életnek. Ma már jobb a helyzet. Mármint a felfogás része. Én máig meg vagyok győződve hogy a több éves orrcsepphasználat miatt jött elő a ritmuszavar, a prolapsus meg csak van. Eleinte csak reggelente voltam gyenge, és gyorsan vert a szivem...olyannyira, hogy nem tudtam felemelni a kezem hogy megcsináljam a hajamat. Aztán már nappal és este is előjött ez ez érzés és mondtam hogy állj, én ezt igy nem birom (ráadásul most vagyok 22 éves). Már lassan 7 éve élek ezzel a kis szivhibával, ami nem betegség, mégis ugy élem-éljük meg ezt mintha halálos betegek lennénk. Sajnos én is minden reggel gyenge vagyok, és gyorsan ver a szivem, néha annyira hogy nem is érzem hogy van. Remeg a lábam, beüt a szivem majd utána begörcsöl a hasam. De képzeljétek találtam egy nagyon kedves belgyógyászt aki AKUPUNKTŐR!Ajánlották hogy próbáljam ki, hiszen rengeteg betegség és probléma ellen jó az akupunktúrás kezelés. Most már lassan 2 hónapja járok. Eleinte hetente kétszer, most már csak egyszer. Nem érzem reggelente azt hogy nem kapok levegőt, nem ver le a viz és még a buszon is tudok állni. Persze ha front van vagy nagyon fáradt vagyok, akkor gyenge is vagyok, de teljesen másmilyen mint régebben. Mindenkinek tudom ajánlani aki nem sajnálja a pénzét egy kis jobbulásért. A pánikbetegségektől elkezdve a vegetativ idegrendszeri beidegződés kibillentésére is jó. Azt mondták nekem valószinü ez történt. A szivem begyorsult az orrcsepp miatt és hiába nem használom 3 éve, ugyan ugy gyorsan ver. Ha izgulok aludni se tudok, mert olyan gyorsan ver. Sokszor a kezeim és a lábaim égnek. Azt hiszem jó hosszú hozzászólást írtam. Remélem valakinek tudtam segíteni, és lesz is aki hozzá tud szólni az én levelemhez. Gyógyulást, és kitartást mindenkinek! :)

#589 Zsolt03 2009. 04. 02. - 10:28:25

Szia xirti! Ha már egyszer ultrahangon látták a prolapsust, akkor az valószínű meg is van. Ennek a rendellenességnek inkább a tünetei rosszak, mert maga a betegség egyáltalán nem vészes. Ez főleg inkább sinus pitvari tachycardiákkal jár- meg ezáltal az agyban egy kis aggódási folyamatot indít el- ami csak simán gyors, begyorsult szívveréssel jár, de semmilyen kóros folyamat nem történik. A prolapsus 12-elvezetésü EKG-n vagy fonendoszkóppal, hallgatózással is felismerhető, ha csak szívultrahanggal lehet észrevenni akkor meg végképp a legenyhébb prolapsus van. Ha jellemzők a tüneteid akkor én azt tudom tanácsolni, menj egy cardiológushoz, mert ezek a tünetek gyógyszerrel , béta blokollóval kivédhetőek.

#590 Rumli77 2009. 03. 30. - 08:49:10

Szia! Azt észrevettem,hogy ez (is) közös a betegségünkben,hogy az orvosok vagy nehezen veszik észre vagy egyáltalán nem:( Nekem épp pénteken volt egy rosszabb délutánom-szédültem a szivem száguldott stb :s Azt sem értem a dokik minek EKG-nak állandóan minket mikor ezt a betegséget az EKG nem mutatja ki!!! csakis az ultrahang!! Szerintem addig menj orvoshoz amig egy normálisat nem találsz-aki nem azzal intéz el,hogy túl sokat foglakozol magaddal :@ Nekem anno úgy kezdődött,hogy szó szerint fájt a szivem-a körzeti doki meg leorditotta a hajat a fejemről,hogy hülyeségeket beszélek mert a szivben nincs ideg,tehát nem fájhat.......pedig dehogynem! A betegség leirásokban ott van a szivtájéki fájdalom-szúró érzés stb.

#591 xirti 2009. 03. 24. - 13:06:49

Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam a fórumra. Nekem 2000-ben állapították meg a "betegséget". Azóta több dokinál jártam, mert a család időnként megrémül a szívdobogásaimtól és elzavarnak orvoshoz. Egyik doki azt mondta Ő nem is lát Prolapsust és csak sokat foglalkozom magammal ...:D No comment...3 éve nem is néztem doki felé, pedig voltak rosszul léteim. Az utolsó tegnap volt. Egy teljesen idilli és nyugodt pillanatban elkezdett "szalasztani"a szívem, de nagyon nagyon. Kb 10 percig tartott és közben teljesen higgadt tudtam maradni. Elsétáltam a legközelebbi padhoz és megvártam még elmúlik. Különösebben nem csináltam belőle ügyet, mert már sokszor volt ilyen. A párom viszont nem hagy nyugton, piszkál, hogy menjek orvoshoz. Szerintem felesleges...Szerintetek???

#592 lillylight007 2009. 03. 14. - 17:10:29

Szia, én nem találom Dr. Szemerédi Péter-t az oldalon. Köszi, Zsu :)

#593 lillylight007 2009. 03. 14. - 16:59:44

Sziasztok sorstársak, Nekem is születési mitrális prolapsus-om van, amit kb. 1 éve diagnoztizáltak. Most 36 éves vagyok. Volt olyan, hogy asztma kapcsán elmentem az orvoshoz, hogy szívgondjaim vannak, ekg semmit nem mutatott, menjek el pszichológushoz. És ez csak egy példa a félrekezelésekről. Könyvet írhatnék az orvosok "jótékony" működéséről. Azt is elfelejtette közölni velem a kardiológusom - aki nagyon szimpi volt, meg voltam vele elégedve-, hogy ha fogászaton véres kezelésem van, vagy belázasodom antibiotikumot kell szednem. Ezt is a fórumról tudom. Tehát sokévnyi negatívtapasztalás után, én az öngyógyítást választottam. Épp tegnap volt egy rosszullétem, kicsit le vagyok merülve, ez is csak azért történt mert nem figyeltem magamra, és egy kicsit gyorsabban akartam tevékenykedni. A lassú életmódomtól, néha már én is elalszom, de ha felpörgetem magam felmegy a pulzusom, és akkor jön a rosszullét. Persze bétablokk. nem szedek. Mindenkinek ajánlom a vegetáriánus életmódot, sokkal több vitamin, és ásványi anyag jut a szervezetbe. A hússal amúgy is csak még több méreganyag meg antibiotikum jut a szervezetbe. Persze legjobb ha bio zöldséget, gyümölcsöt eszünk. 10 éve vagyok vega, de nekem is ki kellet alakítanom egy lúgosító programot, amivel szinten tartom magam. Tömöm magamba a vitaminokat, Q10-et, böjtölés, béltisztítás. Én ezeket tudom javasolni mindenkinek!!!! Szívesen adok tanácsot: Tarnokzsu@gmail.com Légy Vega! Légy Zöld! Menst meg a Földet és az Életedet! www.SupremeMasterTV.com Amit eltitkolnak a húsevésről: (1ó 35perc) http://veg-tv.info/Earthlings

#594 Rumli77 2009. 01. 15. - 19:22:12

Szia! Köszi,én biztosan elolvasom! Ami a gyógyszert illeti csak helyeselni tudom-én sem szedek semmit!! Kardio edzés is nagyon klassz én is csinálom,mert egyszerűen jobban érzem magam tőle. a meditálást még nem próbáltam,lehet elaludnék közben ;)

#595 vale46 2009. 01. 15. - 18:09:21

Sziasztok! Olvassátok el a www.orvostudakozó.hu-n Dr. Szemerédi Péter fórumát. Nagyon jó fej doki és cirka 1400 hozzászólás van javarészt a témában. Én napokig olvasgattam. Nekem karácsony előtt rengeteg extrám volt, tisztára ki voltam borulva tőle. A Panangin helyrerakott. Jó tesz még nekem speciel a kardio edzés, a meditálás. Azt hittem soha nem lesz vége a panaszaimnak, most pedig azon gondolkozok, hogy abbahagyom a bétablokkolót. Kitartás és ne adjátok föl, mindenki megtalálja, ami segít rajta, csak akarni kell! Lilla

#596 Rumli77 2009. 01. 15. - 16:05:47

Szia! Szivesen-már ha segitettem valamit ;) Nekem is sziv ultrahangon derült ki mi a gondom,mert az EKG jó volt-csak annyit láttak,hogy gyorsabban ver a szivem,magas a pulzusszámom. Nekem egy nagyon rendes orvos úgy magyarázta el ezt a betegséget,hogy olyan ez a betegség mint egy elsózott húsleves :d ami attól,hogy kicsit sós még ugyanolyan finom,meg jó is lehet.Ilyen a szivünk is ,kicsit szépséghibás de attól még jó. Sajnos ez az orvos már nem rendel,már a közelünkben :'(' ilyenkor ha gondom van marad a körzeti orvos,de őt meg nem minősitem :@ A leirtak alapján valószinű,hogy neked a stressz miatt vannak a tüneteid-mondjuk én nem vagyok egy stresszes tipus,nálam ez nem jellemző,hogy mikor vagyok rosszabbul. Próbáltál már jógát vagy valami nyugtató sportot??Hátha az segitene?Vagy valamilyen hobbi ami kikapcsol?Olvasás,gyöngyfűzés-vagy akármi amit élvezel és pihentet.Tudom nem könnyű megvalósitani de én igenis önző vagyok ilyen téren és kényeztetem magam-és sokkal jobban birom a gyűrödést.

#597 zsumimaci 2009. 01. 14. - 13:36:14

Szia Rumli77! :) Köszi hogy írtál nekem! Amikor nekem szív ultrahangon megállapították a bajocskát,ott mondta a dokinő hogy ettől dagadhat a lábam de nem akart rá gyógyszert adni mert még korainak tartotta.Nem dagadok máshol csak a lábam...de nem mindíg,ha nyugodt vagyok,nem dolgozom,nyaralok akkor nem.Stresszhelyzetben nagyon,meg sok ülés után.Elég kellemetlen,de valószínű hogy a vérkeringéssel van összefüggésben,nem vizes. A megfázásokra már mindent kipróbáltam,de eddig eredménytelenül,multivitaminokat,c vitaminkúrákat,homoktövist,macskakar mot,grépfrútmagcseppeket,és semmi hatása.Mintha a szervezetem újra és újra ismételgetné a tüneteket.Ha helyreáll a lelki egyensúlyom akkor nem kapom el,de ez ritkaság,kis szünetekkel évek óta küzdök ezzel is.Tudom hogy minden betegség a lélekből indul ki nálam is ez lehet az oka,de én nem tudom helyreállítani magamnak. Nehéz nem agyalni rajta,mert amikor jól vagyok már attól félek mikor jön a következő betegség,és nálam érdekes módon a szívproblémákkal együtt jön mindíg,ezért is gondolom hogy a stressz hozhatja elő mindkettőt.Fura,ugye?! Az mindenesetre megnyugtató hogy a terhesség elvileg zökkenőmentesen lezajlik ilyen esetekben is...tehát van remény :)

#598 Rumli77 2009. 01. 14. - 08:05:07

SZia Zsumimaci. Ami a gyógyszert illeti,én sokáig örültem neki,hogy nem kell állandóan szednem. Most 3napja kaptam ezt a Bisogammát de ma már nem veszem be,mert a körzeti orvos szerintem a hasára ütve irta fel :@ ugyanis a vérnyomásom enyhén magas ami nem indokolja az állandó gyógyszert,és a szivem is mindig gyorsabban vert mint normális....igen a hátam fáj de majd ez is lassan jobb lesz. Úgyhogy szerintem te sem bánd,hogy nem gyógyszereznek. Ami a terhességet illeti,nekem semmi gondom sem volt(1fiam van 12éves)a szülésnél sem volt gond a szivemmel. A tüneteid teljesen megegyeznek az én tüneteimmel-főleg a szivszúrás elég kellemetlen,nekem ez a leggyakoribb tünetem. Nekem is volt egy időszak mikor mindent elkaptam-főleg télen a manduláimmal volt sok gond,de ez fokozatosan megszűnt-próbálj meg vitamint szedni én a sima c-vitamin kúrát csinálom telente és jó! A lábdagadás nálad elég különös-egyébként a szervezeted nem tartja vissza a vizet?Vagyis máshol nem dagadsz meg? Mindenesetre kitartást neked,és a lényeg,hogy ne agyaljunk mindig a bajunkon!Tudom mondani könnyű :( Gyere máskor is :)

#599 zsumimaci 2009. 01. 13. - 23:19:56

Sziasztok! Nagy megkönnyebbülés lett úrrá rajtam mikor rátaláltam erre a fórumra! Ugyanis én is már kb 10 éve szenvedek a tünetektől és minden mástól,mióta kiderült hogy ez a betegségem,amit ugye sokan nem is tartanak annak.Ha tudnák miket érzünk!Mióta nálam ez elkezdődött,27 éves voltam,most 38 vagyok,de változatlan minden... Akkoriban nekem volt egy kimerültségem egy stresszes időszak után,és akkor kezdtem érezni ezeket a tüneteket mint szédülés,ájulás érzés tényleges ájulás nélkül,szívszúrások,sajgó érzés, zsibbadás kézen lábon és nagy nagy fáradtság.Nekem innentől a lábam is dagadni kezdett,ami bizony azóta is fennáll,minden estére bedagad,a bal jobban.Az orvosok csak a MPS enyhe fokát állapították meg és gyógyszert sem adtak rá,az általatok leírt gyógyszereket legalábbis nem,és mindenféle kivizsgálások után eljutottam pszichiáterhez aki végül antidepresszánst írt fel,ami hatott is,mert elmúltak a tünetek,de a lábdagadás nem!Érsebész,belgyógyász,ideggyógyás z vizsgált de nem találtak semmit.Én pedig azóta sem vagyok túl jól, a legjobban a dagadás idegesít,mert állandóan azon parázom hogy ki tudja mitől van,bármi lehet csak nem találták meg a betegségem.A nap végére nagyon elfáradok,és még ennek tetejében minden fertőző betegséget elkapok szinte minden hónapban mióta ez van velem!Olyan mint egy rémálom! Nátha,torokfájás,hasmenéses kórságok,minden...Szerencsére lázam nem nagyon szokott lenni...de így is szörnyű,mert nem érezhetem magam egészségesnek soha.Amikor szedtem az antidepresszánst nem voltam beteg egyáltalán,de amint abbahagytam és jött valami stressz amitől kifáradtam,megint beteges lettem rögtön.Viszont nem akarok rászokni a gyógyszerre,mert akkor egész életemben szednem kéne hogy jól legyek?! Nekem a pajzsmirigyet is megnézték rögtön az elején de nem volt vele gond,úgyhogy én már teljesen tanácstalan vagyok mit tehetnék.Lassan babát is szeretnék de a betegség megakadályozza teljes mértékben,félnék így teherbe esni,mi lenne velem és főleg a babával? Bocs ha untattalak benneteket,jó látni hogy nem vagyok egyedül a problémámmal...ha valaki tudna valami tanácsot adni,a leírtak mellett nagyon köszi! Zs.

#600 Rumli77 2009. 01. 12. - 19:08:38

Szia! Sajnos már találkoztam hasonló orvosokkal,akik banálisnak állitják be mikor te egy rosszullét után elmész a dokihoz. Például ma is a körzeti orvos gúnyosan megjegyezte a tüneteimre.BORZASZTÓ!-nekem igenis az mikor napokig olyan érzés mintha kés lenne a hátadban és össze-vissza kalapál a szived :'(' remegsz,hányingered van stb. Volt,hogy buszon lettem rosszul-de sikeresen megnyugtattam magam! Én magamon azt vettem észre,hogy a téli időszakot birom nehezebben,nyáron szinte semmi tünetem nincs. Mindenesetre könnyebb,hogy tudod nem vagy egyedül.

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • Utolsó »
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: