Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Mitrális prolapsus

#601 Rumli77 2009. 01. 12. - 16:49:43

Sziasztok! 17évesen derült ki,hogy mitralis prolapsusom van,most 31vgayok.Úgy vagyok vele ahogy sokan irtátok-van mikor hónapkra "elfeljetem",hogy van.De például az utóbbi hetekben elég rossz napjaim vannak.szivdobogás,remegés,hátfájás. Én eddig megúsztam állandó gyógyszer nélkül,de pont ma a körzeti orvos-minekután elmentem hozzá,hogy napok óta rosszul vagyok-Bisogammát irt fel. Valaki használ hasonló gyógyszert? és használ neki? Eddig ha rosszul voltam Viskent vettem be-de nem nagyon hat már.És ráadásul ma derült ki hogy a vérnyomásom is elég magas,eddig alacsony volt!!! Köszi a válaszokat. :)

#602 Niki1982 2009. 01. 12. - 16:13:14

UUpsz, bocsi ez a pánikbetegek fórumára ment volna, ne hari! :d

#603 Niki1982 2009. 01. 12. - 16:09:24

Sziasztok! Te jó ég mióta nem jártam itt fenn a fórumon, persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy azért fél szemmel figyelemmel kísérem az oldalt! Egy kicsit elszomorít az a tudat, hogy szinte napról napra látok új embereket akiknek ezzel a betegséggel kell megküzdeniük! A legrosszabb az az egészben, hogy ez az egész betegség olyan mint a hullámvasút, egyszer a csúcson vagyunk és azt hisszük leküzdtük, nem kell már többet félni, a testi tüneteket figyelni (mert lássuk be mi pánik betegek, folyamatossan a testünk jelzéseivel vagyunk elfoglalva, tudom mert én is ilyen vagyok) aztán jön az abszolult mélypont! Nos! Sokan kérdezitek egymástól, hogy vajon ez a tünet vagy az a tünet normális-e a pánikbetegeknél! igen sajnos az, a szédülés éppúgy mint a magas púlzusszám! Jelenleg mensi elött állok és az az igazság. hogy már pár nappal elötte a poklokat járom meg ami amensi befejeztével el is múllik és marad az alap szorongás amivel már egész jól megbarátkoztam, illetve megtanultam eggyütt élni vele! De ilyenkor mégis úgy érzem, hogy itt a vég. már második napja ébredek ugy, hogy a szivem ugy ver , hogy arra szavak nincsenek, mérni nem merem, mert ugy is tudom, hogy mennyire magas, ilyenkor kell kb. fél óra mire magamhoz térek, illetve megnyugszom, persze nem elég, hogy az egekben van a púlzusom, de zsibbada a tarkom, lever a hideg és a meleg, egyszóval vegyes salátaként támadnak meg a tünetek! Persze ilyenkor be kapok egy negyed vagy egy fél betalocot és helyre áll a dolog, legalábbis annyira, hogy már képes vagyok elhitetni a szervezetemml, hogy minden okés, már nem fogok meghalni! De a napom teljesen tönker megy mert egész nap azzal vagyok elfoglalva, hogy lesem a testem jelzéseit és ugymond ugrásra kész vagyok! na ez az amit ugyebár nem szabadna! Nap mint nap hallom az okosokat körülöttem, hogy ne foglalkozz vele, ne vegyél tudomást róla! Hát igen , bassszus én mondogathatom magamnak, hogy minden okés, ha az én elgágyult agyacskám nevet a dumámon és nem engedelmeskedik! Na ennyit rólam! Viszont örömmel látom, hogy a régebbi fórumozok egyre jobban vannak! Viszont azt is látom, hogy sokan írjátok a frontok együtthatását a pánikra! Ez valóban igy van! érdekes módon frontok alatt én is nagyon rosszul érzem magam, de hát csak jobb lesz ez, nem igaz?! Mindenesetre mindenkinek kitartást és sok türelmet ehhez a betegséghez, higgyétek el ezt csak igy lehet! Jobbulást és szép napot mindenkinek! :) Puszi Ui: Bocsi a helyesírási hibákért de annyira belelendültem az írásba, hogy sokszor már a betüket sem voltam képes megkülönböztetni! :d

#604 Jimee 2009. 01. 12. - 13:21:23

Sziasztok! Egy két éve olvasom a fórumot ált mindig akkor ha éppen rámtör a rosszullét néha megtud nyugtatni hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim..persze senkinek nem kívánom! Nekem egész kiskoromban állapították meg a mitrális prolapszust - most 23 vagyok- édesapám miatt vizsgáltak ki akkor akinek elég komoly szívelváltozása volt. Majd a prolapsust kinőttnek nyilvánították. Egészen 2002-2003 ig kutya bajom nem volt. Aztán gimiben egyszer kicsit felidegesítettem magam és az lett a vége hogy pánikrohamot kaptam: erős szívverésérzés, ájulásérzés, halálfélelem stb. Addig sosem éreztem hol van a szívem. Egyből kivizsgálások mert innentől kezdve ha vérnyomásmérőt láttam 180 ig felkúszott másodpercek alatt a systolém a pulzusommal együtt. Rettentő labilis lettem izzadt a tenyerem, egész napokat végigszorongtam mintha egy másik világba csöppentem volna, alvászavarok, és rettegés mindentől. A vizsgálatoknál csak a prolapszust találták megint és hogy pánikolok- hozzáteszem mai napig nem vagyok hajlandó elfogadni hogy esetleg pánikbeteg lennék, én aki mindent önállóan és élvezettel intéztem, pörögtem. Írtak fel vérnyomáscsökkentőt Coviogal 5mg ost és rámbízták hogy szedjem: felet, max egészet. Aztán hogy kibillnetsem magam a szorongásból és depiből ami rámült nekiálltam konditerembe járni. És itt következett majdnem 5 felhőtlen csodás év. Teljesen életfelfogásommá vált az edzés:táplálkozás, alvás, edzés. Gondoltam is hogy ennyi az egész leszámoltam a régi énemmel. Majd két éve nyáron az egyik edzés alkalmával ismét végem lett. Súlyzózás közben azt hittem megállta a szívem és egyből bepánikoltam. Majd innetől kezdve szinte minden nap újra. Az edzésig még egy évig kínlódtam nem akartam abbahagyni de kénytelen voltam: már az edzéstől is rettegni kezdtem. Orvos ismét csak a régit fújta szokjam meg nincs semmi baj, kis elváltozás a billentyűn ne pánikoljak. Majd jöttek az estrasystolék, az éjszakai pánikrohamra ébredés, a reggeli pánikroham és szinte havonta másként jött ki egyszer ezt éreztem egyszer azt és a dokinak is alig tudtam elmagyarázni. Tegnap pl majd kétóráig úgy éreztem remeg a szívem és ritmuszavarom van, ájulásérzés szorongás gyengeség halálfélelem. Ma bejöttem dolgozni és ismét elkapott de mégjobban így felkerekedtem hogy elszaladok vmi ügyeletre hogy ilyenkor vizsgáljanak meg ne mikor jól vagyok de mire leértem az utcára úgy éreztem perceim vannak hátra és hívtam egy mentőt..igaz már a telóba alig akartak kijönni elmondva hogy mit érzek és hány éves vagyok. Majd 20 perc múlva megjöttek és megviszgáltak. Csináltak egy EKG t de már láttam hogy szinte mosolyogva összenéznek és olyan kérdéseket tettek fel amiből leesett hogy megint semmi bajom - hála égnek. A szokásos tanács hogy ne ijedjek meg éljek vele és ne idegeskedjem no koffein no bago---egyiket sem használom. Szval amiért írtam mindezt az az hogy más is lássa hogy igen vagyunk akik így élik meg ezeket az ártalmatlan dolgokat, és akárhogy is kételkedünk lehet valóban nincs mögötte komoly szívgond akár. Persze mindenkinek ajánlom az alapos kivizsgálást mielőtt öndiagnosztizál! Én néha úgy érzem már tom uralni a dolgot de kíváncsi lennék kinek sikerül nem megijedni egy extrasystolétól a legváratlanabb élethelyzetekben, vagy egy olyan érzettől mintha vibrálna a szíve vagy összevissza verne mikor közben légszomja van és szédül majd lezsibbad mindene? Mindenesetre ha elfogadjuk és csak kicsit is sikerül már használhat - állítólag :) Kicsit hosszúra sikeredtem de úgy áreztem kikell írjam kicsit magamból, hátha másnak is megnyugvást adhat valamennyire. Mindenkinek egészséget és jó közérzetet kvánok!

#605 medikalany 2008. 12. 08. - 12:14:17

Sziasztok! Nálam kb. 8éves koromban diagnosztizáltak mitrális prolapsust, az orvos enyhe nyugtatót adott amivel az a baj hogy elég könnyen hozzászokik az ember, jah és nálam is állandó ez a szívverés, szívszorítás, halálfélelem stb.. És a hormonokhoz visszatérve kb két hete egy vérvizsgálatból derült ki hogy a prolaktinszintem több mint 3szorosa a normálisnak most, hogy többen írjátok, hogy ezek a hormonális eltérések lehetnek esetleg a prolapsus következményei vagy legalábbis összefüggésben lehet ez eléggé elgondolkodtató, főleg ha több prolapsusosban felmerült hyperprolactinaemia vagy egyéb hormonális elváltozás... jó egészséget! :)

#606 csillagocska1 2008. 10. 31. - 13:39:41

Sziasztok! 24 éves vagyok semmi eü problémám nem volt. Háziorvosnál már kb. 10 éve nem jártam. Ne volt olyan problémám megfázáson kívül, ami indokolta volna, hogy elmenjek hozzá. Múlt héten lettem rosszul magas lett a vérnyomásom a pulzusom pedig felment 150 -re. Én még életemben ilyen rosszul nem voltam, nyugodtan ültem a számítógép előtt akkor lettem rosszul, nem pánikoltom be még nem is szóltam senkinek, hogy nem vagyok jól csak 1 órával később. De már akkor alig kaptam levegőt, mintha ráültek volna a mellkasomra, remegtem, zsibbadtak a végtagjaim akkor mentünk le az ügyeletre kaptam vénás injekciót. Sajnos ez másnap is, előjött akkor a kardiológián kötöttünk ki ott csináltak EKG vizsgálatot semmi kórós elváltozást nem mutatott akkor is magas volt a vérnyomásom és a pulzusom (133) volt. Egy hétig kellett szedni a Betalocot és a Frontint. Remélem, többet nem jön elő!! Szép napot mindenkinek! :)

#607 terezanyu 2008. 10. 31. - 07:05:14

Kedves Mindenki! Nekem is van mitrális prolapsusom, billentyűhibám, szívzörejem. 55 éves nő vagyok, nekem elhihetitek amit írok, mert van tapasztalatom ezekben a dolgokban. Akinek szapora a pulzusa pláne 100 fölötti, okvetlenül nézesse meg a pajzsmirígy hormonjait, mert a szapora pulzus a pajzsmirígy túlműködés egyik tünete. Nekem 28 éves koromba kezdődtek a ti általatok leírt tünetek, kezeltek a szivemre, idegorvoshoz küldtek és amikor már állandóan 120,130 volt a pulzusom és eldagadt a lábam és azt hittem hogy meghalok, akkor egy belgyógyásznak eszébe jutott, hogy megnézesse a TSH-mat. A TSH alacsony szintje (01-1, vagy szinte mérhetetlen) A PAZSMIRÍGY TÚLMÜKÖDÉS JELE, a többi pajzsmirígy hormon T3, T4 ilyenkor általában magas. Mire ez nálam kiderült eltelt kb. 15 év amit az általatok leírt tünetekkel szenvedtem végig. Ez egy vérvétellel tisztázható, belgyógyász de legjobb ha endokrinológus kezeli, gyógyszerrel helyreállítható, rendszeres orvosi ellenörzést és 1-2 éves gyógyszerszedést jelent. Nekem miután ez kiderült és elkezdtem szedni a gyógyszereket pár héten belül javultak a tüneteim. A pajzs mirígy túlműködésnek vannak egyéb tünetei is. Keressétek meg az interneten, vagy szakkönyvekben. Van aki fogy, izzad stb. De a hízás önmagában nem gyógyítja, én például nem lettem sovány. Szeretnék mindenkinek segíteni, aki ettől szenved, nem biztos, hogy nálatok is baj lesz a pajzsmirígy működéssel, de ki kell vizsgáltatni. Általában a szívzörejt veszik észre mert az hallható egy sima fülhallgatós vizsgálattal, vagy a szapora pulzust mert az is könnyen mérhető, akkor elkezdik a szivet kezelni, vizsgálni,de nálam is az EKG soha nem mutatott komoly problémát. Nem szaporítom tovább a szót, járjatok utána a dolognak. Szervusztok Üdv.:Terézanyu

#608 esther.m 2008. 10. 29. - 09:25:19

Kedves Mindenki!Nálam kb.12 éves koromban diagnosztizálták a mitralis prolapsust. Több kardiológus véleménye alapján az MVP önmagában nem tekinthető betegségnek, inkább csak egy rendellenesség. Ezt csak azért írom le, mert szerintem a "betegségünkhöz"való hozzáállásban sokat segíthet az is, hogy betegségként éljük-e azt meg, vagy csupán egy rendellenességként. Persze a tünetek nagyon kellemetlenek, nálam is, de megnyugtatásul leírom azt is, hogy sokszor a tünetek nem korrelálnak a billentyű eltérérs mértékével, tehát a tüneteink hátterében inkább a pszichés tényezők állnak. Szerintem ez az amit elsősorban kezelni kell. Hogy magunkat reklámozzam, ha kell pszichiáter, vagy pszichológus segítségével(merthogy én is pszichológus vagyok:). Mindenkinek ajánlom például az autogén tréninget, amivel egy probléma van, mégpedig az, hogy csak a nagyobb városokban van rá lehetőség, hogy valaki ezen részt vegyen.A gyógyszerekkel szerintem vigyázzatok, én sokat szenvedtem miattuk. A háziorvosom először nyugtatót írt, amit 2 évig szedtem és utána elég nagy kínszenvedés volt leszokni róla. A kardiológusom igaziból semmilyen gyógyszert nem javasolt soha a hozzászokás veszélye, meg persze amiatt, mert szerinte is inkább a pszichés tényezők idézik elő a tüneteket. Sok kikapcsolódás, sok MOZGÁS(ami persze ebben a szinte mindig 100-as pulzusszám közeli állapotban elég ijesztő), de fontos, hogy erősítsük a szivünket...meg persze aki hisz az ilyenekben annak ajánlom a galagonya teát, illetve kapszula formájában is lehet kapni. Az előnye, hogy természetes alapanyagú, és segíti a szívizom munkáját, csökkenti a pulzust(persze azért az orvossal való konzultációt ajánlom mielőtt valaki elkezdené szedni). Az MVP legnagyobb buktatója azt hiszem éppen az, hogy a legtöbb esetben olyan megfoghatatlan, hogy miért is jelentkeznek olyan komoly tünetek. Ilyen szempontból talán rosszabb, hogy a pszichés tényezők vannak túlsúlyban, mert azokat mindig nehezebb kezelni. A gyógyszerek gyakran a tüneteket megszüntetik, de a probléma gyökere megmarad és a gyógyszerek elhagyáásval gyakran (ha nem is azonnal), de a tünetek is visszatérnek. Gondolom többségben pestiek vagytok. Nme gondolkozott még senki egy önsegítő csoport létrehozásán? Ez azért jó, mert ingyenes, önkéntes, és mégis találkozhatunk, megismerkefhetünk "sorstársakkal", beszámolhatunk saját tapasztalatainkról, ami eddigi tapasztalataim alapján sokszor többet segít, mint akármilyen gyógyszer.én sajnos vidéki vagyok, de ha sokan vagytok pestiek, ezt mindenképp javaslom nektek. Jah és nem tudom ti hogy álltok a testsúllyal, de arra is figyeljetek, mert az MVP többnyire vékony testalkatúaknál jelentkezik, és nekem a kardiológusom egy kis hízást is javasolt. Szóval MOZGÁS, KOFFEINTARTALMÚ italok kerülése, RENDSZERES TÁPLÁLKOZÁS, GALAGONYA, és persze LÉLEKBEN erősödni(amiben fontos segítséget nyújthat a szakemberen kívül a család, a barátok), ez az én javaslatom minden "sorstársnak".Na befejezem a kisregényt. További szép, és szapora pulzus, meg egyéb tünetektől mentes napot kívánok mindenkinek. Eszter

#609 vale46 2008. 10. 23. - 10:44:36

Sziasztok! Én azt figyeltem meg, hogy amióta hetente legalább egy csak kardioedzést csinálok (persze mellette három súlyzós), azóta jobban érzem magam. Kevesebb extra és magas pulzus, bár ez nálam lelkiállapot függő is.

#610 Zsolt03 2008. 10. 20. - 18:18:28

Sziasztok! Nállam három éve, 18 évesen diagnosztizálták a mitrális prolapsust. Tüneteim szinte megegyezik az előzőekben leírt panaszokkal. Vagyis kellemetlen gyors szíverrés érzés, ami kezdetekben hirtelen, majd később szinte állandó jelleggel jelen volt, a csúcs 180-as pulzus volt-persze nyugalmi állapotban-. Egy kis idő után már állandóan a szív dobogására figyeltem.Több orvosnál is voltam, ahol az egyik szívultrahongos vizsgálatnál állapították meg a kórt. Ahol felfedezték a MPS-t, ott béta-blokkolólént felírták a Concort. Ebből napi 2,5 mg-t szedek mai napig. -Csak azt feleljtették elmondani, hogy akinek MPS van az fogászati és sebészi beavatkozások előtt, szedjen antibiotikumat, a szív gyuladásos, baktériumos fertőzésének megelzőzése érdekében. Míg ezt nem tudtam addig volt 3 fogászati beavatkozásom is, antibiotikum nélkül. Most már tudom, hogy ilyen esetekben kell az antibiotikum, mert azóta egészségügyet tanulok, de nem ártott volna tájékoztatni a kezelő orvosnak sem- Kezdetben hiába szedtem a gyógyszert a panaszok csak nagyon kis mértékben javultak, a pulzus az sokszor még így is 100 körüli volt és egyre jobban kezdtem aggódni a betegség miatt. Majd később elmentem egy pszichiáter szakorvashoz, aki felírt egy pánikbetegségre való gyógyszert, amit fél évig szedtem, és egyre jobban csökkent a magas pulzusszám, majd helyre is állt a normális ritmus. Azt tudni kell a MPS-ről,hogy akinek ez a betegsége van és hajlamos is rá, pánikot okoz. De olyan is van akinél nem okoz semmilyen panaszt. Lényegébe nem mondható komoly betegségnek(kötőszöveti gyengeség), de kellemetlen tüneteket tud okozni, az előző írások alapján elég sok mindenkinek. Azt tudom tanácsolni, akinél megállapítják a mitrális prolapsust és tartósan gyorsszíverrés érzése van, valamint gyakran figyel a tüneteire, halálfélelme van és nem használ a béta blokkoló, az keressen fel egy pszichiáter-t. Aki valószinüleg felír majd egy antidepresszánst, amit kb.6 hónapig szedni kell, ami remélmetőleg megszünteti a kellemetlen szívdobogást és aggódást. Jó egészséget minenkinek!!!

#611 szil1970 2008. 09. 30. - 19:50:50

Igazad van. Nekem is billenytyű hibám van, viszont már jó pár éve vannak gondjaim a lelkivilágommal is. Most, hogy vége a nyárnak megint jönnek a magas 100-110 körüli pulzusok. Elég nehezen viselem. Üdv mindenkinek.

#612 kullanusi 2008. 09. 07. - 13:52:37

Ennek az MPS-nek nemcsak pszichés kiváltó oka lehet, hanem szervi kiváltó oka is... ne essünk abba a hibába, hogy egyoldalúsítunk... Rengeteg oka lehet, aminek ugyanaz a vége, avagy ugyanaz a tünete. Nekem sosem volt, nincs is pánikbetegségem.Elég jó és erős a pszichém. Nálam a billentyű hibás, s ezért az MPS. Természetesen mindig jó, ha megkeressük, mi váltja ki az MPS-t, mert a gyógyítás más-más ezeknél a különböző okoknál, de a tüneteket ugyanúgy kezelik.

#613 eaniko890514 2008. 09. 06. - 18:29:06

Sziasztok! Nekem egy fél éve mutatták ki a prolapsust ,sokat utána olvasgattam,és végül elmentem egy pszichiáterhez.Elmondta hogy ez a pánikbetegséggel van összefüggésben.Most 3-6 hónapig,majd kiderül pontosan meddig, gyógyszert kell szednem,és idővel teljesen abbahagyhatom a béta-blokkolót. Emellett el kell kezdenem rendszeresen mozogni.Így ajánlom mindenkinek,higgyétek el,megéri.Meggyógyulok a végére és még jól ki is beszélhetem magam.

#614 vertulion 2008. 06. 26. - 22:29:55

Sziasztok! Én is örülök, hogy van ilyen fórum a neten. Nem gondoltam volna, hogy ez egy ennyire gyakori betegség. Nálam 1 hónapja állapították meg, hogy mitralis prolapsusom van..:( Amúgy azt olvastam, hogy pánikbetegségnél kialakulhat ez is, de ha kezelik a pánikrbetegséget, akkor a prolapsus is eltűnik. Tudom mennyire kellemetlen ez a betegség. Nekem főleg reggel szokott előjönni, csak azt érzem, hogy nagyon ver a szívem és attól félek, hogy szívrohamot kapok. Már én is rászoktam, hogy állandóan figyelem a pulzusomat... Az is furcsa, hogy itt főleg nők írnak (én egy 22 éves srác vagyok). Jobbulást mindenkinek!:)

#615 Kajszi 2008. 06. 26. - 06:14:56

Sziasztok Sorstársak! Örülök, hogy van egy ilyen fórum. :) Én is közétek tartozom, 10 éve diagnosztizálták az mps-t, de már gyerekként voltak gondjaim. Bár nekem azt mondták, hogy majd kinövöm az a zörejt. Nem így lett. Viszont érdekelne amit olvastam, a pajzsmirigy rendellenes működéséről. Ugyanis nálam alulműködés van. Ezek szerint tényleg kapcsolatban lenne a két dolog? Vagy véletlen? Olyan sokat nem tudnak még az emberi test működéséről és annak összefüggéseiről... Kérlek benneteket, vigyázzatok magatokra ebben a melegben! Ha tehetitek, takarékos működést javaslok, nekem ez beválik. Sokat pihenni és hűsölni, és nem stresszelni!!! Tessék beszélgetni a szivetekkel, én azt teszem amikor "rosszalkodik". Be szokott válni! :d Jó egészséget Nektek! Pá!

#616 vale46 2008. 06. 14. - 19:56:15

Sziasztok! Nekem is most derült ki, hogy mitralis prolapsusom van. Nekem pár hónapja kezdődött, hogy éjszaka felébredtem arra, hogy iszonyatosan ver a szívem, de ezt ráfogtam a stresszre. Kb. 3 hete kezdődtek az időnként "fura" szívverések, alapból 120-s pulzus. Nekem Concort írt fel az orvos, ami egy kicsit javított a helyzeten, ritkábban üt érdekeset a szívem, a pulzusom is jó, bár időnként így is felmegy 100-ra. A kardiológus azt mondta ijesztőbbek a tünetek, mint amilyen probléma ez valójában és majd a tünetek elmúlnak, hiszen eddig se volt vele bajom, akkor abbahagyhatom a gyógyszer szedését is. Azt mondta még a doki, hogy sportolás, szülést, utazást stb. nem befolyásolja. Viszont nekem mondták, hogy antibiotikumot kell szedni foghúzásnál stb. Én azt megfigyeltem, hogy amikor dolgozok és nagyobb a stressz, akkor jobban előjön ez a probléma, itthon néha egy-egy fura dobbanás max. Nekem a vérnyomásom normális hála égnek, az nem megy fel. Mostanában elég sok problémám volt mind a munkahelyen, mind egészségileg, eléggé ki voltam bukva idegileg. Én a Sedacur Forte nevű homeopátiás nyugtatót kezdtem el szedni, amikor kezdődtek a szívgondjaim és két hét alatt aránylag helyrerakott. Ajánlom mindenkinek, mert nem lehet rászokni.

#617 ncsos 2008. 06. 11. - 13:04:21

Sziasztok Most fedeztem fel ezt a forumot. Atolvastam a leveleket es rajottem nekem is ilyesmi a "betegsegem", ha ezt lehet ennek nevezni. Azert beismerjuk mindannyian, hogy nagyon rossz erzesek a rosszulletek. Nem tudom Ti hogy vagytok, nagyon szep elmondani, hogy ne foglalkozzunk veluk, de ez nekem nem megy. En mindig beijedek, ha erzem, hiaba tudom, hogy nem lesz semmi baj. Ha valaki tud segiteni ebben elore is koszonom.

#618 zitus1984 2008. 06. 02. - 08:59:39

Sziasztok! Ezúton üdvözlöm minden kedves "sorstársam" ! Pár hozzászólással ezelőtt írtam ide. Azóta annyi történt velem, hogy a Cortefet, az Euthyroxot, a Citrokalciumot, a MagneB6ot, a Káliumot el kellett hagynom, most 3 gyógyszermentes hét következik, és így kell visszamennem kontrollra majd az orvosomhoz. Azt még nem tudom, hogy mi a terve velem, de tudatom majd. Már kérdeztem, csak sajna nem kaptam választam, ezért újra rápróbálok: Segítene valaki, hogy a mitrális prolapsus miatt, van -e valami kikötés, hogy mit szabad, és mit nem szabad enni, a colát, kávét, teát leszámítva? Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek, és VIGYÁZZATOK MAGATOKRA! Ui.: Bocsánatot kérek az itt szerzett ismerőseimtől, hogy el vagyok tűnve, de elég káosz most ez az időszakom, de ígérem nem tűnök el:-)

#619 eaniko890514 2008. 05. 28. - 10:46:11

Sziasztok! Remélem mindenki jól van, én egész jól vagyok mostanában.Szedem rendszeresen a gyógyszert,sőt az esti fél szemről lassanként le kellene szoknom.Ez viszont nehéz,nem merem kihagyni nehogy rosszul legyek.Fokozatosan akarom csinálni nem azonnal,de így sem könnyű.Még a frontot viselem nehezen,de próbálok nem rágondolni,és nem veszek róla tudomást, azzal nyugtato magam,hogy nem lesz semmi baj.Én alapból olyan vagyok hogy képes vagyok magamnak bármit bebeszélni, de sokat segít a családom.Remélem ti is jól vagytok és vigyázzatok magatokra.

#620 Bea83 2008. 05. 25. - 19:04:17

Sziasztok ! Most lett meg a Holter EKG-m eredménye. Az EKG-m szerint teljesen egészséges a szívem. Egy nappal korábban, mielőtt feltették az EKG-t volt egy szinte egész napra kiterjedő rosszullétem. Fél óránként szökött fel a pulzusom, " dobbant" be a szívem.Pont akkor jöttek-mentek az időjárási frontok és kissé bezavarta a szívműködésem. A másnapi EKG-n már semmit nem láttak. A pszichologus - aki tanított a főiskolán - az mondta , hogy mi akik ilyen beteségben szenvedünk sajna magunk is kreáljuk ezeket a rosszulléteket , azzal hogy félünk, hogy megint előjönnek. Én ezt meg is tapasztaltam, nagyon rossz . Minden orvos akivel eddig konzultáltam azt mondta , hogy minden második embernek ilyen baja van. Magyarul: bolhából elefántot csinálunk , mikor panaszkodunk. Én teljesen fel vagyok háborodva , mert nem kívánom senkinek az az érzést mikor úgy isten igazándiból " beindul a szívem " . Na mindegy, ez van. Vigyázzatok magatokra. További szép napokat nektek !!!! ( Én a Beata83 vagyok, csak valami miatt azzal a névvel nem volt hajlandó beengedni )

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: