Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Mitrális prolapsus

#621 TS 2008. 05. 23. - 08:36:24

Bovs mindenkitől, hogy ennyit írok, de most újra átolvasva egy-két hozzászólást, feltűnt, hogy Zitus83-nak is vannak hormongondjai. (Agyalapi mirigy probléma, meg pajzsmirigy... -- magas prolaktin gondolom, meg tsh eltérések.) Egyre inkább úgy tűnik, hogy megalapozott a hormongondok és a mitralis prolapsus közötti összefüggés gondolata! Hm... Ha mentek közben dokihozt, ti is vessétek fel neki az ötlelet. Lehet, hogy ha kordában lesznek tartva a hormonjaink, akkor megszűnnek a panaszok is??

#622 TS 2008. 05. 23. - 08:32:21

Szia Beáta! Eggyel alattam olvashatod, hogy nekem milyen tüneteim vannak, és most úgy tűnik, hogy mitralis prolapsus miatt. Ami miatt írok neked, az viszont a hormonokkal való összefüggés. Nekem ugyanis hormongondjaim is vannak, és mivel ezt hosszú ideig vizsgálják, nem kapok rá gyógyszert már több, mint egy éve. Ez idő alatt kezdődtek a "rosszulléteim" is, előtte soha ilyen gondom nem volt, pedig egy időban nagyon sokat sportoltam is. Bár az orvosom szerint (hormon) nincs összefüggés, de én úgy érzem, hogy van, hiszen pl. menstruáció alatt nekem magasabb az alap-pulzusom is, és ilyenkor gyakrabban fáj, zsibbad. Mivel még folyamatban van az mps-kivizsgálás (most béta-blokkolót kéne szednem, aztán visszamenni), ezért még alapsoan utána fogok ennek érdeklődni, és megírom, ha megtudok valami konkrétat. Üdv,TS

#623 TS 2008. 05. 23. - 08:29:09

Sziasztok! Örülök, hogy találtam korombelieket, akiknek ez a problémájuk van :) Most úgy tűnik, hogy nekem is mitralis prolapsusom van, bár ez már a harmadik szívultrahangom volt...nem értem, hogy eddig miért nem látta senki?? Lehet ezt a "betegséget" diagnosztizálni uh-val magas pulzus mellett? Nekem 100 fölött volt, amikor uh-ztak, szerintetek így lehetséges egyáltalán jól megnézni a szívet? Jó lenne, ha én is felvehetném veletek a kapcsolatot, és beszélnénk erről a dologról. Még nem tudom, hogy itt hogyan lehet privát üzetenet küldeni, most regisztráltam. Nekem a tünetek: magas pulzus alapból, gyakran erre is ráteszek egy lapáttal, olyankor 160-ig felmegy, néha csak simán gyors, néha meg érzem is, szinte majd kiesik a mellkasomból, gyakran kihagy egyet-egyet, zsibbadás szerű érzés van néha a mellkasomban, a bal karomban és lábamban pedig gyakran. Na meg a fájdalom.... Remélem válaszoltok, üdv, TS

#624 zitus1984 2008. 05. 15. - 13:26:51

Sziasztok! Először is elnézést kérek akivel priviben is felvettem a kapcsolatot, gondolok itt Beára és Anikóra, amiért mostanában el vagyok tűnve, de kicsit sok dolgom van. Ígérem fogok jelentkezni. Mástrészt azért írok, hogy tudna valaki segíteni abban, hogy mi az amit lehet, és mi az amit nem lehet enni a prolapsusom miatt?! Nekem elég sok gondot okoz, de erről már írtam itt kicsit korábban :-) Üdv Mindenkinek : Zita

#625 Bubu83 2008. 05. 12. - 13:45:13

Szia eaniko! El kell telnie akár éveknek is, hogy rájöjjünk, hiába rettegünk állandóan, úgyse történik semmi. Az orvosok sem hiába mondják, hogy ez nem olyan komoly. Persze könnyen mondja az, akinek rendesen működik a szíve.... Nekem a háziorvosom javasolta, hogy menjek el a pszichiátriára, elmentem, fogadtak, beszélgettünk, írtak fel egy antidepresszánst, amitől eleinte kicsit idegenkedtem, de már kb. a 2. nap elmúltak a pánikrohamjaim és lassan leszoktam arról is hogy 5 percenként mérjem a pulzusom. Szóval nagyon bejött... pedig nem szeretek gyógyszert szedni. Aztén havonta vissza kellett mennem, és fél évig csináltam ezt mikor is fokozatosan abbahagytam a gyógyszert (nem akartam függeni). Azóta meg tudatosabban élek, leszoktam a cigiről, kicsit jobban figyelek hogy mit eszek. Ennyi. Kb másfél éve se dokit se gyógyszert nem "láttam". Ha úgy gondolod tudok valamiben segíteni, írj nyugodtan. Ja és elfelejtettem egy fontos tényezőt: a párom sokat segített az elején, hogy komolyan vette a dolgot és nem nézett hülyének...

#626 eaniko890514 2008. 05. 11. - 10:46:43

Szia Bubu83! Szerintem teljes mértékben igazad van.Velem is így volt, korábban miután megtudtam mi bajom van minden nap rettegtem a haláltól,féltem nem mertem aludni.De mostmár kezdem elfogadni és valamennyire jobban is érzem magam.nem figyelek már oda ha szúr a szívem,vagy zsibbadok. Írtad hogy a pánikbetegségedet orvosi segítséggel győzted le ez mit takar és mennyire segített az orvos?Vigyázz magadra és ha gondolod írj!

#627 Bubu83 2008. 05. 10. - 23:51:27

Sziasztok! 25 éves vagyok, 3 éve derült ki hogy mitrális pr.-om van. Szinte ugyanazokat a dolgokat éreztem/érzem, amiről ti is írtok. Zsibbadás, légszomj, halálfélelem, magas pulzussal, szédüléssel, stb... Lehet hogy rosszul gondolom, de azt hiszem nekem nem a betegség okozta a legtöbb tünetet, hanem a mitralis prolapsus miatt kialakult pánikbetegségem. Ugyanis attól kezdve hogy megtudtam mi a bajom, méginkább rámjöttek a rosszullétek, és állandóan pánikoltam, hogy meghalok. Nem mertem például egyedül maradni a lakásban, inkább lementem vásárolni, hogy észrevegyék ha rosszul vagyok. Beteges, mi? A lényeg, hogy a pánikbetegséget amióta leküzdöttem (valamilyen szinten, és orvosi segítséggel)lényegesen kevesebb rosszullétem van. Van valakinek hasonló tapasztalata? Például utoljára Humapronolt (nekem az a bétablokkolóm) legalább másfél éve vettem be. Persze néha 100 körüli a pulzusom (előtte 140 is volt), de olyankor nagy levegőket veszek, igyekszem leülni, inni egy kis vizet és elterelni a figyelmem. Mert szerintem mi (akik betegek vagyunk) rárakunk egy lapáttal, azzal hogy bepánikolunk. De ez csak egy elmélet. Kiváncsi vagyok ti hogy látjátok... Szóval elmondhatom, elég jól viselem, elmúlt a beteségtudatom, van hogy egy 7en csak 1szer állok meg 1 pillanatra, ha kicsit nehezebb levegőt venni... :)

#628 zitus1984 2008. 05. 07. - 08:41:13

Szia Beáta! Ha gondolod, szivesen felvenném veled a kapcsolatot privátban! Üdv: Zita

#629 Beata83 2008. 05. 05. - 19:58:20

Sziasztok ! Nekem is mitrális prolapsusom van, kb. 1 hónapja derült ki. Nekem a kardiologus a havi vérzéssel hozta összefüggésbe. És eddig úgy nézett ki, hogy igaza is volt. Kb. 1 hónapja az nap lettem rosszul a munkahelyemen ( orvosi rendelő :) ) mikor meg kellett hogy jöjjön. Lezsibbadt kezem , lábam, kiment belőlem teljesen az erő és hihetetlen , hogy milyen heves lett a szívverésem. Nem is igazán tudtam elmondani , hogy mi is a bajom. Bent a rendelőben kaptam Betalockot és többé kevésbé de jobban is lettem. Otthon szó szerint halálfélelemem volt, rámjöttek ilyen mellkas szorító érzések, bementem a helyi kórház Sürgősségi Ambulanciájára, ahol éppenséggel azt nem mondták hogy szimulálok. elküldtek terheléses EKG-ra, szívuktrahangra de semmi kóros "csak" mitrális prolapsus. Ezt mondták. Azóta már kétszer voltam rosszul. A legutóbbikor szinte beszélni is alig tudtam. Soha nem volt semmi bajom most 24 éves fejjel összeszedtem ezt is,de tulajdonképpen az érdekelne hogy mégis mi váltotta ki, 10 év menstruáció után miért pont most ? Lehet mebolondultak a hormonjaim :) Üdv nektek és fel a fejjel !! Beáta

#630 eaniko890514 2008. 05. 05. - 07:28:36

Szia zitus1984! Olvastam az írásodat és nagyon sajnállak hogy neked még a prolapsuson kívül más bajod is van.Nem lehet könnyű így ezekkel együtt élni. Hogy tudod elviselni?Én még ezzel az eggyel is nehezen birkózok meg.Én is próbálok nem idegeskedni de nem nagyon megy.Főleg úgy hogy egyetemre járok ami nem könnyű meg most kellett a legjobb barátnőimben is csalódnom.Szóval nem mondhatnám hogy tudok pihenni meg nyugodt vagyok.Tegnap éjszaka nem mertem elaluni mert féltem hogy nem ébredek fel erre a pulzusom is felment.de rájöttem hogy ezt nem folytathatom így,valahogy bele kell törődnöm nem lehet örökké félelemben élni.Te hogy vagy ezzel?Rosszabbodhat ez az állapot?köszönöm hogy írtál jólesett.Szia

#631 zitus1984 2008. 05. 04. - 14:55:05

Szia eaniko890514! Sajnálattal olvasom, hogy te is pont ilyen helyzetben vagy, mint én :( Sajnos én is ugyanettől félek. Hiába mondom én is, hogy mit érzek, hogyan fáj, de már nekem is szinte mindenki azt mondja, hogy bebeszélem magamnak :( Épp tegnap írtam a betegségemről ide, pont előtted! Ott ha gondolod, olvashatsz rólam! Üdv : Zita

#632 eaniko890514 2008. 05. 04. - 10:09:36

Sziasztok!Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem mostanában halálfélelmem van.Egész nap figyelem a pulzusom, készülök arra hogy mikor áll meg végleg a szívem.Mit csináljak vele?próbálok nem rá gondolnide akkor mindig elkezd szúrni a szívem és eszembe jut.Az a legnagyobb baj hogy senkinek nem tudom elmondani mert mindenki úgy néz rám, hogy nekem semmi bajom nincs csak bebeszélem magamnak és ez semmiség miközben ma reggel is alig tudtam kikelni az ágyból annyira szédültem.Mi lesz pár év múlva?Rosszabbodhat ez az állapot?Kérlek írjatok!

#633 zitus1984 2008. 05. 03. - 17:37:24

Sziasztok! Segítséget, és tanácsokat szeretnék kérni Tőletek.24 éves lány vagyok. Általános iskola 7-dik osztályában jelentkezett nálam először a rosszullét.Testnevelés óra után menetm a lépcsőn fölfelé, és annyira felgyorsult a pulzusom, hogy orvost kellett hozzám hívni. feszültek a nyakamban az erek, nyomás volt a mellkasomban, légszomjam volt. Akkor valami oknál fogva nem mérték a pulzusom, de látható jele volt. A vastag pulóver, és a mellény, mozgott rajtam. Le kellett, hogy feküdjek, és a lábamat fel kellett, hogy emeljék, csak így állt helyre a ritmusom. Azóta az egyetlen mérhető pulzusszámom 198 volt. Amikor rámtörnek ezek a rohamok, soha nem voltam olyan helyzetben szinte, hogy megtudják mérni. Sokszor előfordult az is, hogy ügyeletet hívtak hozzám, de mire kiért az orvos, helyreállt a ritmus egy nagy dobbanással. elkezdődtek még ált.iskolás koromban a kivizsgálások. először azt mondták, hogy kifáztam, influenza miatt van. Később azt, hogy idegi alapon.Aztán végre kideült, hogy mitrális prolapsus. minden orvos azt mondta eddig, hogy tanuljak meg vele élni. Halálfélelem mellett ez nem túl egyszerű. 2004-ben kiderült, hogy a pajzsmirigyemben 1 hideg, és 1 forró göbb + sok kicsi is van, ezért 2005-benmeg is műtöttek. Az orvosom, azt gondolta, hogy majd megszünnek a szívritmuszavarok is, de nem így lett. ezek a rohamok nagyon kiszámíthatatlanok, van olyan, hogy akár 1 évig is semmi, de lehet, hogy már a következő pillanatban újra elkap. Viszont, ami miatt még jobban félek már, az az, hogy kb 1,5 hónapja "beütéseim" vannak. Ettől nagyon félek.Ez napjában többször is. ilyenkor kimegy belőlem az erő, és légszomjam van.Concor Cor-t szedek erre, és pm.-re Euthyrox-ot és Cortefet, valamint MagneB6,Citrokálcium,Kálium. Mindezek mellett is megvannak a tünetek, sőt van amikor csak minden ritmuszavar nélkül iszonyatosan szúr a szivem. MIT LEHET TENNI ILYENKOR? Sajnos elég lelekis vagyok, és borzasztó halálfélelmem is van.Mostanában sokminden összejött lelkileg is. Rásegíthet ez is? Sajnos még rátetőzik a betegségemre az is, hogy találtak a fejemben az algyalapi mirigy jóindulatú daganatát is, és 1 másik cisztát is. Ezeket egyenlőre nem kell műteni, bár mióta megtalálták, már terjedést mutattak. Kérlek titeket, ha valaki tud, adjon valamilyen tanácsot! Köszönöm előre is! Zita

#634 eaniko890514 2008. 05. 03. - 12:08:33

Sziasztok!Én jövő héten leszek 19éves és 2hete voltam kardiológián ahol azonnal közölte az orvos hogy prolapsusom van.Naponta fél szem Bisocardot kaptam de emellett is felmegy néha a pulzusom.Mikor biciklizem 146ra is felmegy a pulzusom.Nehezen tudom feldolgozni.Most életem végéig gyógyszert kell szednem?Mostanában megint nagyon szorít a szívem pedig szedem a gyógyszert és a pulzusom jobb nem is lehetne.Azt mondják a front miatt van?Lehet ez?Az is elszomorít hogy sokan nem is hiszik el hogy milyan rossz mikor nehezen kapsz levegőt vagy már az ájulás szélén vagy.De ez van.Azért jó egészséget mindenkinek.Anikó

#635 kullanusi 2008. 04. 15. - 21:16:49

Nagyon szívesen! :d (én nem beletörődtem, hanem elfogadtam ezt, nagy különbség ez!)

#636 szil1970 2008. 04. 14. - 18:54:22

Igen, nekem is mindig szellemi munkám volt. igaz nem napi 8 hanem 9-10 órákat dolgoztam. Sokszor jártam külföldön kiküldetésben, de nem volt probléma. Most 1 év kihagyás után elég nehéz igent mondani egy üzletkötői állásra, ami 8 órás ülőmunka és nem tudom milyen lesz. Kedves válaszaidat köszönöm és sokat segítesz abban, hogy ésszerűen fogjam fel ezeket a dolgokat. Igazad van és megpróbálom a tanácsaidat megfogadni. Úgy érzem te egy megfontolt, komoly nő vagy,aki reálisan fogja fel dolgokat és beletörődik abba amit adott az élet. Köszönöm.

#637 kullanusi 2008. 04. 14. - 17:29:52

Mi tagadás, tavasszal és ősszel igen sok front szokott érkezni kis hazánk fölé és ezeket többnyire megérzem. Ilyenkor ez gyengeséget, a szokásosnál magasabb pulzust, kimerültséget jelent. Nem árulom el mi a munkám, de ez szellemi munka, így az nem vesz igénybe annyira fizikálisan. Sőt ilyenkor ügyelnem kell arra, hogy mozogjak is eleget mellette. Ha új munkádhoz kerülsz, jobb nem izgulni előre, amúgy semmiért sem kellene aggódni, pszichésen lazábban kellene viszonyulni dolgokhoz, mert úgysem tudunk semmit sem előre. Minden napnak megvan a maga baja. Ha majd jön éppen a szíves nehézség, majd akkor foglalkozzunk vele, ne előre, mert nincs értelme. Ha akkor úgy érzed, hogy nem bírod a munkát, kissé pianóba folytasd, vagy picit fújd ki magad, lazíts, amennyire lehet. Olyan munkát kellene választani magadnak, amit el tudsz viselni a szíveddel is. A lényeg, ne terheljük meg túlságosan, ne emeljünk nagy súlyokat, ne versenysportolva fussunk, ne állva végzendő munka legyen, mindig a fokozatosságot és a kiegyensúlyozottságot kell szem előtt tartani. Semmit ne vigyünk túlzásba. Ezt ajánlanám neked "jó szívvel":-)))

#638 szil1970 2008. 04. 14. - 11:32:40

Orvoshoz járok rendszeresen. Már 1 éve a munkahelymen is felmondtam. Állandóan rosszul éreztem magam. Szédültem. Te dolgozol? Az időjárási frontokat megérzed? Na nekem olyankor szokott a fejem fájni és a vérnyomásom ingadozni. Most itthon vagyok, de hívnak egy céghez dolgozni. Bevallom félek tőle egy kicsit. Nem tudom milyen lesz,de itthon se jó lenni állandóan. Mindig attól félek mikor leindulok, hogy rám fog jönni a rosszullét. Neked nem szokott ilyen lenni?

#639 kullanusi 2008. 04. 01. - 17:28:46

Hát... amikor rosszul érzem magam, ezalatt az van, hogy a szívem jópárszor éles késszúrásokat ad, úgy hogy közben alig kapok levegőt vagy olyan szabálytalanul ver, hogy fura lebegő érzésem van miatta... Van úgy, hogy fáj a fejem, furcsa feszült nyomást érzek magamban, néha ingerült vagyok, "holott semmi okom rá", néha hihetetlenül fáradt vagyok, "holott nem lenne indokolt" normális esetben... Amikor front van, akkor fáj a fejem, hol túl alacsony, hol túl magas a vérnyomásom, és sokszor a közérzetem is pocsék, meg az erőnlétem sem túl jó, van úgy, hogy annyira kimerülök egy kis semmi munkától, hogy majd elájulok; gyengén, de szaporán ver a szívem és hidegen verejtékezek, ilyenkor holtfehér vagyok, kékes a szemem alatt, amolyan kékvérűvé válok:-) Mindez a Concor mellett is... Megfigyeltem azt, hogyha túlhajtom magam egy jó kemény fizikai munkában,pl.egész nap kint a kertben gereblyézek, kapálok, stb... akkor másnapra muszáj rendes pihenőt tartanom, mert totál ki vagyok akkor merülve tőle, hiába a rendes alvás éjszaka. Ezen a téren kell óvatosabbnak lenni, amúgy máskor nincs bajom... (a hátam nem szokott fájni, csak izomláztól:-)) Ha a hátad fáj, talán a tüdőbeli magasvérnyomás az oka, de ezt nem tudom biztosan állítani... Érdekes, hogy a Concor mellett is ilyen magas a vérnyomásod... Voltál orvosnál mostanság?

#640 szil1970 2008. 04. 01. - 09:03:04

Én is megérzek mindenfajta frontot. Mostanában a vérnyomásom is fel-fel megy 140-re. Milyen rosszullétek jönnek rád? Szokott a hátad is fájni? Annyira jó, hpgy tudok olyan emberrel beszélni akinek ilyen problémája van. Aki ezeket nem éli át, azok úgy se hiszik el, hogy nem egy kellemes érzés. most is,ahogy írok néha jó erős beütéseket érzek. Nagyon rossz.

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: