Házipatika fórum: Mitrális prolapsus - Házipatika fórum

Ugrás a tartalomhoz

hirdetés

Szponzorált hirdetések

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 31
  • 32
  • 33

Mitrális prolapsus

#641 kullanusi 2008. 03. 26. - 13:30:04

Hát az igazság az, hogy engem is elkapnak a rosszullétek, de nem túl sűrűn és nem olyan intenzitással, mint korábban a Concor előtt. De gondolom nem vagyunk egyformák. Én csak Concort szedek, mást semmit, ezen az MPSen kívül más bajom nincs, csak allergia némely dologra. Azt megtapasztaltam, hogy a sportolás, sok mozgás nagyon jót tesz, a tüneteket is jobban el tudom viselni, sokkal jobb a kedélyem is, s ha jönnek a légköri frontok, akkor nem vagyok annyira padlón. Persze ez is változó, néha tényleg pocsékul vagyok (a tavaly nyári hőség pl. szörnyű volt), de igyekszem ezeket elviselni és nem vagyok ezen elkeseredve... Igazából arra törekszem, hogy nemcsak testiekben (pl. nyugodt, sok alvás, pihenések beiktatása, rendszeres mozgás, kávé, cola, mákos dolgok stb, kiiktatása és egyebek), hanem lélekben is kiegyensúlyozottságra leljek. Megtagadom magamban az idegességet, az indulatosságot, türelmetlenséget, szorongást, aggodalmat, s jókapcsolatok ápolása Istennel és embertársainkkal. Ezek is nagyban kihatással vannak a szívre. Én is kb annyi vagyok korban,csak kissé fiatalabb pár évvel:) És már régóta áll fenn ez a dolog (14 éves kortól), el tudtam fogadni ezt a dolgot, nem vagyok emiatt szomorú, bár kezdetben az voltam én is, nehezen viseltem a gyógyszer mellékhatásait is, de már megszoktam. Másként látom az életet is, de ezzel csak értékesebb dolgokra irányította a figyelmem, ami nem baj:-) Be kell rendezkedni erre az életmódra, a kissé pianóban lévő, nehézkes életre, ezt tanulni kell. :)

#642 szil1970 2008. 03. 25. - 20:52:11

Szia! Nagyon köszönöm, hogy írtál. Én is Concort szedek már 2 éve, de nem igazán érzem jól magam. először napi 1 -et, majd felet, most 2x negyed szemet szedek. Néha jól érzem magam és semmi bajom. aztán megint rám jönnek a heves szívdobogások, beütések stb. fizikailg elég gyenge vagyok. nem sok mindent tudok csinálni. 37 éves múltam és el vagyok keseredve. Nem tudom elhinni, hogy ilyen bajom van. eddig állandóan dolgoztam, utaztam , éltem az életet. Most mindent másképp látok. Főleg mikor rám jönnek a rosszullétek. Te hogy vagy ezzel?A concor mellett szedsz még valamit? Üdv.

#643 kullanusi 2008. 03. 25. - 19:04:16

Kedves szil1970! Mivel az MPS egy életünk végéig tartó dolog, s nem gyógyítható, így csak a tüneteket lehet jól elsimítani egy jól megválasztott (orvos által megválasztott!) gyógyszerrel. Nálam a Concor nagyon bevált, azóta nincs magas pulzus, nincs magas vérnyomás sem. Ha mozgásigényes vagy, akkor a sportolást csakis gyógyszer mellett érdemes (természetesen mértékletesen szabad sportolni), mert én azt már megtettem korábban, hogy sokáig hajszoltam magam Concor nélkül és bizony, nagyon hamar kidöltem, nagyon kimerültem és a szememben is megjelentek azok a magas vérnyomásra utaló jelek. Magas pulzus magas vérnyomást hoz magával, legalábbis nálam ez volt... S a magas vérnyomás rossz kihatással van több szervre is, nemcsak a szívre... Az lenne az igazi, ha a kivizsgálást követően gyógyszert kapnál rá, azonnal érezni fogod, máris jobb... Üdvözlettel: kullanusi

#644 szil1970 2008. 03. 25. - 08:39:42

Sziasztok! én is mps-sel küszködök . már 2 éve vannak panaszaim, de csak most januárban látták a szívuh-on az mps-t. Néha reggel már úgy ébredek, hogy 100-as a pulzusom. nagyon rosszul viselem. Majd megfulladok. tudtok adni egy pár tanácsot? a környezemben senkinek sincs ilyen problémája. Köszönöm.

#645 kullanusi 2008. 03. 24. - 18:32:53

ja el is felejtettem, a tünetek közt erősen jelen volt az ájulás is. Nagyon sokat vesztettem az eszméletem. Amióta Concorozok, azóta jelentősen lecsökkent ez is, bár nemrég volt egy ambuláns műtétem, ahol ismét elájultam, de gondolom a vérveszteségtől volt ez...

#646 kullanusi 2008. 03. 24. - 18:16:11

Sziasztok! Nekem is jóideje ez a problémám (mitralis prolapsus) áll fenn. Kamaszkoromban észleltem először az erős, szabálytalan szívdobogást, sokszor nagyon fájt a szívem, annyira szúrt, hogy alig kaptam közben levegőt... annak idején jártam pár doktornál, ultrahang is volt, de nem igazán vettek komolyan, azt mondták, ez fiatalkori dolog, ami majd elmúlik... nem írtak fel gyógyszert, de javasolták sportoljak sokat, egyek sok spenótot (amúgy szeretem a spenótot :) ), így nem csoda, hogy egy idő után már annyira felment a vérnyomásom és a pulzusom, hogy szédültem bele, fájt a fejem, kimerült voltam, fizikai teljesítőképességem nem volt a magaslatán, sokszor nagyon kék volt a szemem alatt a "karika" (bizonyára a vér-visszaszivárgás miatt)... És jellemzően magas és sovány típus voltam. És mindenki azt hitte, hogy nagyon izgulós vagyok, pedig hiába tagadtam... És csak pár éve (kb. 15 év után) elégeltem meg a dolgot, miután már majd szétrobbant a fejem a magas vérnyomástól, ez a magas vérnyomás csak fokozatosan alakult ki és a végére elviselhetetlen lett. A szakorvosom majd egyhónapig mindennap berendelt vérnyomásmérésre, EKG-ra, a végére már káromkodott, hogy lehet az, hogy egyik percben ennyi, másikban már egészen más értékeket mutatok. Kiderült, hogy ha csak felálltam a székből, már attól jól felpörögtem. Ha leültem, szépen visszaálltam a normális kerékvágásba. Kaptam Concort (5mg), attól megtudhattam, mi is a normálisabb élet :d Végre sokkal jobb, fizikailag is jobban bírom a strapát (szeretek sokat mozogni, bringázni, stb.), nem fáj a fejem, kis stresszekre is jól reagálok, nem vagyok már annyira izgulós. :) Persze kontrollra eljárok, nemrég meg kellett emelni az adagot, mert a nyáron túlságosan lelassultam és már légszomjam lett tőle. Kiderült, hogy a szív teljesen ki van ütve, ha nem megfelelő a Concor adag, vagyis kimerült lettem a felpörgésektől. Most már szintén jobb. De remélem nem kell folyton emelni a dózist... Valóban komolyan kell venni a legkisebb náthát is? Ilyenkor is antibiotikumozzak? Hát ez van nálam... Lehet kérdezni tőlem is... Üdv: Kullanusi

#647 Vukitaliana 2008. 03. 11. - 17:57:16

Én most is Concort szedek napi 1 tablettát. 1.-re nem tudok válaszolni. 2. nálam is volt olyan, hogy kisebb ideig jó volt fél tablettával aztán egyszercsak megint felpörgött. Gondolom ehhez több más hatás is kell, ha nem súlyos gondolom nem okoz folyamatosan problémákat, csak megerőltetésre, fáradtságra...stb. 3. Nekem olyankor megszokott gyógyszer mellett felmegy a pulzusom, erősebben zsibbad a balkezem(bár az nekem más miatt amúgyis mindig), illetve van egy furcsa fájdalom a mellkasomba. Amikor növelik a gyógyszert ez mind elmúlik. 4. Ez nálam szerencsére nem áll fent, nem tudom mit lehet ellene tenni. Vérnyomásom inkább alacsony mint magas. Pulzusom először mikor diagnosztizáltak 160 volt kb. Romlásnál volt már ennél nagyobb is. Voltál már UH-n mióta nem írtál?

#648 blasius78 2008. 02. 12. - 09:13:52

Szervusztok! A minap egyik régi leletem előkerülése után kerestem rá az MPS-re, és meglepődve láttam, milyen sokan küszködünk ezzel. Kb. két éve jeleztem orvosomnak, hogy néha kihagy a szívem majd egy nagyot dobban, de a szívultrahangon semmit nem találtak, sőt, gratuláltak, hogy milyen szép erős szívem van, semmi bajom nincsen, lehet csak stressztől is. Ennek tulajdonképpen örültem, hiszen nem sokkal előtte igen komoly (felvételivel kapcsolatos) ultrahang, ill. terheléses EKG vizsálatokon estem át, és eltérést ők sem jeleztek. Mivel azonban továbbra is jelentkezett a kihagyás, ismét kértem egy ultrahangot, ami után viszont az orvos vele született MPS-t diagosztizált. (Furcsa, hogy előtte senki nem látta.) Akkor fogalmam sem volt mi ez, és mivel a tüneteim is alábbhagytak, nem is foglalkoztam vele. A biztonság kedvéért Concort szedettek velem, de egy év után abbahagytam, nem akatam "mérgezni" magam, mert nem éreztem egyáltalán hatásosnak, sőt, inkább a bevétel után éreztem szívdobogást. A fogorvosnál az antibiotikumos megelőzésről- és kezelésről szintén megfeledkeztem, ez csak nemrég jutott eszembe. Egymás után két olyan beavatkozás is volt, amit az előírás szerint megfelelő gyógyszeres kezelés mellett kellett volna elvégezni. Sajnos, csak a mostanában néha felerősödő ritmuszavarok után jutott eszembe és kapartam elő az erre vonatkozó jótanácsokat tartalmazó orvosi papírt. Tehát igazából csak most döbbentem rá hogy mit is jelent az MPS, eddig elhanyagoltam, nem törődtem vele, ezért aggódom is. A tapasztalataitok alapján tudnátok válaszolni a következőkre? 1. Ha az antibiotikumot elfelejtettem, milyen észlelhető hatása lehet egy esetleges (billentyű-)fertőzésnek? 2. Felmerült bennem, hogyha hetekig tünetmentes vagyok, normálisan dobog a szívem, valóban billentyű-rendellenesség lehet? Akkor nem kellene folyamatosan ritmuszavart mutatnia? 3. Milyen tünetei vannak egy állapotromlásnak? 4. Másoknál is olvastam, hogy állandó a félelem egy nagyobb bajtól, ez ellen mit lehet tenni? A nyugodt időszakok közötti rendszertelen kihagyáson kívül egyébként semmilyen más tünetem nincsen, se szédülés, se fáradtság, se fájdalom, csak néha érzem dobogni a szívemet, és ritkán felugrik a vérnyomásom. Természetesen újabb ultrahangra fogok menni hogy megbizonyosodjak, de addig is kíváncsi lennék a tapasztalataitokra!!! Mindenkinek jobbulást! :)

#649 Vukitaliana 2008. 01. 17. - 21:28:20

Talán ez a link kicsit segíthet: http://www.dobran.de/ritmuscenter.ht ml

#650 rytuci 2008. 01. 08. - 11:48:30

Sziasztok! Nállam nyáron mitralis prolapsust állapítottak meg, ami abban nyílvánul meg nálam, hogy nagyon magas a pulzusom. Napi 2szer 10mg betalocot kell szednem, elvileg az orvos szerint nem kéne magas pulzusos rohamaimnak lennie ettől. Ma reggel ismét nagyon felment a pulzusom, szorított a mellkasom, nehezen kaptam levegőt, és az ájulás kerülgetett és nagyon megijedtem. Azt mondta korábban az orvos, ha megint ilyen lesz, akkor menjek vissza mert, elküld egy elektrofiziológiás vizsgálatra. Az a baj, hogy nem tudom mit takar ez a vizsgálat név. De nem túl bíztató hangzása van számomra Tudja valaki, hogy ezt, hogyan végzik? Előre is köszi

#651 Vukitaliana 2007. 12. 16. - 15:52:40

Ismerős, nekem se szóltak. Én csak Concort szedek. Nekem a gyógyszer bevállt. Nekem is nagyon sűrűn voltak tachycardiáim. Mondhatni mindennap 120körüli volt és néha kiugrott 140-160ig... Én szerdán megyek kontrollra. Veled mi a helyzet mostanság? Van vmi változás?

#652 chestyke 2007. 11. 12. - 18:13:16

sziasztok Nekem is mitralis prolapsusom van valószínűleg születésem óta mert h nem tartozom a magas vékony nő kategóniába:)De csak kb 3 éve derült ki.Pedig kezeltek már 14 éves korom óta(most 21 vagyok) kardiológián Pesten, Tatabányán, Esztergomban.Nekem magas vérnyomásom is van és nagyon tachycardiás vagyok.Most kb 1 éve erre a mindenre két gyógyszert szedek Concort és Accuzidot így egész jó bár néha igen csak felmegy a vérnyomásom és néha nagyon magas a pulzusom de jobb mint régen volt.A mitrális prolapsus nekem nem igazán okoz gondot de amikor műtöttek az altalóorvosom mondta h ez nem elhanyagolható dolog,fel volt háborodva h engem nem világosítottak fel arról h műtétnél,fogorvosnál, magas láznál bármilyen fertőző gyulladásos betegségnél antibiotikumot kell kérnem!De most már ezt is tudom:)Hiába ha baja van az embernek mindig okosodik:)

#653 KViktor 2007. 11. 12. - 09:23:48

Sziasztok! Egy régebbi hozzászólásom nyomán tanácsot kért tőlem valaki, akinek természetesen válaszoltam. És ha már megírtam tapasztalataimat, beküldöm a fórumba is, hátha más is hasznát veszi: Szia, én már sokkal jobban vagyok! Nagyon sokat szenvedtem és tanultam is ebből a betegségből. A Xanaxot nem ajánlom, mert az inkább idegességre való és rá lehet szokni, van olyan ismerősöm aki eljutott a napi 10 szemig, mert egyre többet igényelt a szervezete, rossz volt ránézni. Természetesen a rászokás alkat függő is. A Rivotril való inkább neked, mert az kifejezetten szorongásoldó. Az is csak tüneti kezelésre való, tehát ha rosszul vagy szorongsz, ha nem tudsz aludni, ha hülyeségek járnak a fejedben, pl. halálfélelem. Magát a betegséget viszont nem fogja eltüntetni. Ami nekem sokat segített az a Paroxat. Napi egyet kell bevenni, állítólag biztonságos és ha okosan kezded szedni (egy hétig csak napi felet reggel ébredés után, utána egyet szintén reggel) akkor nem okoz komoly mellékhatásokat. Egy dolog biztos, hogy aki paroxatot kezd szedni egy-két hétig nehezen jut el az orgazmusig. Ez az egy kellemetlen tünete van, de mégis megéri. Nekem teljesen leálltak a pánikrohamaim, pedig heti 3-4-től szenvedtem. Először kb. 6 hónapig érdemes csinálni egy kúrát. Leszokni lassan kell róla, mert másképp nem ér semmit, visszajönnek a pánik és szorongásos rohamok. Ha a szedése közben mégis előfordul rosszullét, akkor nyugodtan be lehet dobni egy fél vagy egy egész rivotrilt, nekem elég a fél szem. Leszokás: először minden másnap veszed be kb. 2 hétig, aztán minden másnap egy felet, aztán nem veszel be csak akkor egy felet, ha ilyen szédelgést érzel a fejedben (tapasztalatom szerint ezt a jobb-bal agyfélteke kommunikációs nehézsége okozza, ilyen kis áramingadozások az agyban, egyébként nem elviselhetetlen, én mindig inkább röhögtem rajta, mert máskor még nem éreztem ilyet). Ilyenkor 2 órán belül elmulasztja ezt az érzést és napokig nem kell bevenni, majd a végén már egyáltalán nem szükséges. Azt tudnod kell, hogy ha a prolapsustól van szívritmuszavarod is azt nem tudod elmulasztani semmilyen gyógyszerrel, de meg tudod tanulni, hogy ez nem betegség, az emberek 50%-ának van ilyen. A fent leírt gyógyszerek is abban segítenek, hogy nem rezelsz be egy egy melléütéstől és nem alakul ki pánikrohamod. Nagyon fontos még a sport, mert ha futkározol, focizgatsz stb., az csökkenti az összes tünetet. Természetesen nem élsportra gondolok, csak lazán.... Ui.: régen még a vészhelyzetet sem tudtam nézni, mert nekem is infarktusom, meg tachycardiám mag brachycardiám lett közben, annak ellenére, hogy bármikor lefutok 5-6 km-t.

#654 evisan 2007. 10. 25. - 18:32:27

Szia! Az orvosi leletemben úgy szerepel, hogy enyhe, vagy kisfokú mitralis prolapsus. Azonban nem írtak elő semmilyen kezelést, semmi gyógyszert nem kell rá szednem. Viszont nálam okoz problémákat. A legnagyobb probléma, hogy pánikbetegséget alakított ki nálam, és folyamatosan attól félek, hogy egyszer megáll a szívem, és meg fogok halni. Ettől rettenetesen félek, a nap 24 órájában, (amikor nem alszom) állandóan nézem a pulzusomat, figyelem a szívemet, meg ilyenek. Tiszta őrület! Nem kívánom ezt az érzést senkinek. Egyébként ez úgy jelenik meg nálam, hogy egyet-egyet ugrik a szívem. Egyik este is éppen ültem a gép előtt, játszottam, ugrott egyet a szívem, de utána még bele is nyilallt. Mondanom sem kell, milyen halálfélelmem volt utána. És persze az, hogy figyelem, előhoz más érzéseket is. Folyamatosan félek. A háziorvosom csinált a napokban egy rutin EKG-t, és jó lett.

#655 Vukitaliana 2007. 10. 01. - 18:48:22

Az emberek elég nagy %-ánál előfordul, de csak kis százalékuknál okoz problémákat is. Én az utóbbi csoportba tartozok és 5mg-os Concort szedek. Szeretnék olyan emberekkel ismerkedni, akiknek hasonló problémáik vannak. Nektek milyen tüneteitek vannak? Mivel kezelik? MEnnyire hatékony? És a progresszió(romlás)?

• 33 Oldal +
  • « Első
  • 31
  • 32
  • 33
  • A téma zárva.

Szponzorált hirdetések

Topik megosztása: